Impreza w domu

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Impreza w domu

Postautor: Audiolka » 13 lis 2012, 21:45

O ile chrzty i komunie przeważnie robi się w lokalu, a urodziny w salach zabaw, tak czasem są rodzice, którzy tego typu imprezy organizują we własnych domach.
W tym temacie dzielimy się spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi tego jak przygotować takie mini party.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Impreza w domu

Postautor: kari » 13 lis 2012, 21:51

my chrzciny zrobiliśmy w domu,
stroną kuchenną zajęła się teściowa, bo ona zaprawiona w boju na większe imprezy, większość przygotowała wcześniej w domu i przywiozła do podgrzania/usmażenia u nas
roczek Filipa też robimy w domu, ale tu już pewnie ja więcej przygotuję, bo chce sobie wziąć urlop na ten czas,
jak robię sama jakiś spęd ludków, to staram się rozdzielać pracę, mąż robi jakieś sałatki, robi zakupy itp.
później pomaga porozstawiać naczynia na stole, nosi dania na stół itd.
na pewno dobrze wiedzieć co się będzie podawać, zrobić porządne zakupy przed, żeby później nie latać jak kot z pęcherzem po sklepach na ostatnią chwilę, powyciągać zastawę, sztućce jeśli trzeba umyć, ale to banały choć czasem ważne, jak ktoś ma ochotę może przygotować winietki i porozsadzać gości ;)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Impreza w domu

Postautor: Puma » 26 lis 2012, 19:20

my pierwsze chrzciny zrobilismy w lokalu drugie natomiast w domu, i roznica jest nastepujaca w restauracji jest sie tak jak i wszyscy inni goscmi, idziesz na gotowe masz tylko ladnie wygladac i cieszyc sie jedna z pierwszych imprez Twojeo malenstwa co oczywiscie ma swoj urok. Natomiast w domu pomimo zmeczenia cieszy zapach wlasnorecznie ugotowanych potraw, upieczonych ciast i to tez ma swoj niepowtarzalny klimat wiec jesli ma sie tylko na tyle miejsca by wszystkich pomiescic to imprezy w domu sa ok. Jedne co bym zmienila u mnie na imprezie domowej to pogadac z kims zaprzyjaznionym do pomocy przy podawaniu na stol podgrzewaniu potraw co by rodziny ktora przyszla na impreze nie fatygowac, choc zawsze chetnie pomagaja :D
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Impreza w domu

Postautor: Szizel » 26 lis 2012, 22:35

U nas też chrzciny odbyły się w domu. Stroną kuchenną zajęła się moja ciocia, która jest w tym mistrzynią całe życie w kuchni. Goście siedzieli w dużym pokoju gdzie były wystawione meble jak fotele i ława, a wstawiliśmy dwa stoły jeden pożyczony od rodziców i krzesła również. I wszystko wyszło tak jak chcieliśmy i zaplanowaliśmy na 6+ Ciocia mama i teściowa przyrządziły, podgrzały i podały obiad na najwyższym poziomie, pozmywały i poukładały wszystko, ach te kochane mamy. I ja szczerze jeśli warunki mieszkaniowe na to pozwalają to jestem zdania robić w domu koszta dużo mniejsze w restauracji za talerzyk za obiad na chrzciny zapłacisz 100 zł min, przy 20 osobach koszt sięga 2000 zł ja wolę tą kasę spożytkować na inny cel np na rodzinny wyjazd.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Impreza w domu

Postautor: Amelinka85 » 29 wrz 2017, 19:23

Ja swojego dziecka nie chrzciłam, ze względu na przekonania, ale za to moja siostra swojego syna, a mojego chrześniaka już tak. Chrzciny były zrobione w domu, była tylko najbliższa rodzina. Jedzenie wiadomo - mama pomogła, teściowa upiekła ciasta, a ja jako ciocia zajęłam się tortem. Duży pokój zamienił się w jadalnię i jakoś poszło :) w sumie posiedzizeli wszyscy kilka godzinek i się skończyło. Koszty nieporównywalnie niższe od tych które czekają w lokalach, a było pysznie, rodzinnie i domowo :)
Amelinka85
 
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2017, 18:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Impreza w domu

Postautor: caixa » 29 wrz 2017, 19:37

My urodziny dzieciaków dla rodziny zazwyczaj robimy w domu. Na roczku u małego było 16 osób dorosłych i 9 dzieci. Nie miałam czasu porozmawiać, nic praktycznie nie zjadłam... Lataliśmy z mężem i wszystkich obsługiwaliśmy tylko. Oczywiście przed i po sporo pracy. Zastanawiam się czy następnym razem nie wspomóc się cateringiem.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Impreza w domu

Postautor: gohnia » 29 wrz 2017, 22:34

caixa pisze:wspomóc się cateringiem

My właśnie zamowilismy catering z obsluga do domu na chrzciny. Mam nadzieję, że wypali tak jak to było na chrzcinach Łukasza. Obsluga wszystko podała, posprzatala. Plusem imprez domowych jest to, że po posiłku nie ma takiego dziwnego momentu, że to już może koniec, że może należałoby już wyjść itp. W domu robimy kawkę i siedzimy do woli.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Impreza w domu

Postautor: MamaŻaby » 29 wrz 2017, 22:58

gohnia, możesz podać namiary na firmę cateringową?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Impreza w domu

Postautor: gohnia » 30 wrz 2017, 7:05

Zamawiałam od Pana Kanapki
https://frykasyananasy.pl/

Jesteśmy jeszcze przed imprezą więc nie wiem czy można polecać, ale w Internecie opinie mają dobre.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Impreza w domu

Postautor: Patrycja11 » 30 wrz 2017, 8:27

gohnia pisze:Zamawiałam od Pana Kanapki

gohnia pisze:ale w Internecie opinie mają dobre.

ciekawa jestem, bo pewien czas temu "moja" piekarnia z nimi współpracowała, zawsze w internecie mieli dobre opinie. Też chętnie poczytam twoją opinię bo ja jak zamawiałam to u pani Beaty Wróblewskiej z Sieradza z własnym odbiorem, co prawda zawsze było i dużo i smacznie ale to jednak kawałek drogi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Impreza w domu

Postautor: ola » 20 maja 2021, 9:30

Możecie polecić użytkownika na allegro lub stronę gdzie znajdę duży wybór akcesoriów na przyjęcie urodzinowe (balony, piniaty, przywieszki, talerzyki, obrusy).
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Impreza w domu

Postautor: klara76 » 20 maja 2021, 9:49

Patrycja11 pisze:
gohnia pisze:Zamawiałam od Pana Kanapki

gohnia pisze:ale w Internecie opinie mają dobre.

ciekawa jestem, bo pewien czas temu "moja" piekarnia z nimi współpracowała, zawsze w internecie mieli dobre opinie. Też chętnie poczytam twoją opinię bo ja jak zamawiałam to u pani Beaty Wróblewskiej z Sieradza z własnym odbiorem, co prawda zawsze było i dużo i smacznie ale to jednak kawałek drogi.

Znajoma w pracy jak odchodziła na emeryturę zamawiała na pożegnanie katering od Pana Kanapki. Kanapki i sałatki były super.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Impreza w domu

Postautor: Deco-Ania » 20 maja 2021, 10:01

gohnia pisze:Zamawiałam od Pana Kanapki
M. był w niedzielę na obiedzie - catering od Pana Kanapki. Średnio smaczne było podobno. Dwa/trzy lata temu też był od nich catering na obiedzie komunijnym i było zdecydowanie smaczniej.
Sami dwa lata temu braliśmy od nich catering na przyjęcie - typowe fingersy (nic ciepłego) - było OK. Wszystko super zapakowane - bo trochę kilometrów musiało z nami przejechać.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Impreza w domu

Postautor: Moniniczka901 » 29 wrz 2021, 14:07

Dawniej takie uroczystości robiło się wyłącznie w domach.
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Moniniczka901
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2021, 13:59
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Impreza w domu

Postautor: Green » 17 gru 2021, 15:11

Teraz jak jest covid to zaraz po świętach też tylko taka opcja zostanie.
link usunięty jako niezgodny z regulaminem
Green
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2021, 13:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Impreza w domu

Postautor: gohnia » 22 maja 2023, 16:45

Zamówiliśmy na komunię catering z firmy Cynamon Catering. Wszystko było naprawdę dobre i wystraczająco dużo. Dostawa też bez problemu. Mogę polecić

Tort zamówiliśmy w https://m.facebook.com/DariuszCiachoBoss
Był świetny ^:)^ nie typowy biszkopt tylko różne warstwy, różne konsystencję, kajmakowo- orzechowy. Polecam, bo kosztował podobnie jak w cukierni, a o niebo ciekawszy
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times


Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości