Restauracje przyjazne dzieciom

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Restauracje przyjazne dzieciom

Postautor: Paulina S. » 04 sie 2015, 8:15

Restauracje przyjazne dzieciom.

Nie znalazłam takiego tematu, nie wiedziałam za bardzo gdzie założyć nowy, więc w razie czego proszę o przeniesienie w bardziej pasujące miejsce. :)

Które restauracje w naszym mieście są przyjazne rodzicom z małymi dziećmi (od niemowlaka po kilkulatka)?
Do której restauracji można spokojnie wjechać z wózkiem (bo będzie na niego miejsce a obsługa nie będzie nieładnie komentować naszego pojawienia się)?
Gdzie znajdzie się przewijak, krzesełko do karmienia, kącik zabaw dla starszych maluchów?
Może jakieś restauracja odradzacie, bo nie nadają się na rodzinny obiad/kolację z dzieckiem (np. ze względu na brak miejsca czy niemiłą obsługę chcącą zabić Was spojrzeniem, gdy dziecko zapłacze)?

Chcemy się wybrać z rodziną na obiad (ważna okazja, więc pizzerie odpadają:)). Nasza prawie ośmiomiesięczna córeczka będzie oczywiście nam towarzyszyć. Nie wiemy gdzie pójść. Szukamy restauracji w centrum (Piotrkowska, Manufaktura...) w której małe dziecko nie będzie niemile widziane, obok stolika będzie mogła stanąć nasza duża spacerówka (lub znajdzie się krzesełko dla dziecka). Przewijak w toalecie mile widziany. To będzie nasze pierwsze wyjście do restauracji w Łodzi od czasu powiększenia rodziny (pizzerii i obiadu z okazji chrztu nie liczę;)).

Myśleliśmy o La Vende w Manu, ale znajomi uświadomili nam, że jest tam dosyć ciasno i podobno obsługa niechętnie wita rodziny z wózkami. Na myśl przychodzi mi Esplanada, do której czasem chadzaliśmy jeszcze przed narodzinami córki. Tam jest zawsze sporo dzieciaków. Kącik dla dzieci jest (chociaż nas akurat nie interesuje jeszcze;)). Przewijaka chyba brak.

Liczę na dużą ilość odpowiedzi. :D
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom.

Postautor: MamaŻaby » 04 sie 2015, 8:54

Na blogu Mamalodz jest cały cykl wpisów dotyczących wyjść z dzieckiem do restauracji w Łodzi
http://mamalodz.blogspot.com/search/label/Jemy%20w%20%C5%81odzi
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom.

Postautor: mietka » 04 sie 2015, 8:57

Paulina S., my często bywamy w Drukarni na OFFie, miejsca dużo, chyba nawet przewijak był w łazience, zawsze jest przynajmniej kilka wózków :)
obsługa przyzwyczajona do dzieci, jest koszyk z zabawkami (moje dzieci co prawda twierdzą, że dla bobasów, ale zawsze coś sobie wybiorą). Na zewnątrz też są stoliki a nawet kącik dla dzieci. Niby akurat w części Spółdzielni, ale nikomu to nie przeszkadza.
Jedzenie super, obsługa bardzo fajna. Ogólnie nasze ulubione miejsce. Dzisiaj też idziemy, tym razem świętować moje urodziny :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom.

Postautor: mietka » 04 sie 2015, 8:58

Paulina S., i jeszcze LOKAL :) nasze drugie ulubione miejsce. Też dużo miejsca i fajny kącik dla dzieci. No i pyszne dania a w niedziele zawsze są specjalne dla dzieci. https://www.facebook.com/Lokallodz?fref=ts
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom.

Postautor: hatifnatka » 04 sie 2015, 10:12

Paulina S., tawerna Pepe Verde w manufaktrze ma krzesełka dla dzieci i przewijak w łazience w jednej z kabin w damskiej toalecie ;) no i mają przepyszną włoską pizzę :)
na OFFie 'Chleb i zupa' też ma krzesełka do karmienia dla dzieci. no i wspomniana przez mietkę Drukarnia też jest fajnym miejscem.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom.

Postautor: mietka » 04 sie 2015, 10:57

hatifnatka pisze:awerna Pepe Verde w manufaktrze

też jest fajna, ale.. piętrowa i tak jak o swoje się nie muszę obawiać, to mniejsze dzieci mogą się po prostu spierniczyć ze schodów... poza tym jest zwykle strasznie dużo ludzi... ale jedzenie rzeczywiście niezłe.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom.

Postautor: caixa » 04 sie 2015, 14:34

To ja polecę i mietka, na pewno potwierdzi, że Chata Wuja Toma w Żabiczkach jest takim fajnym i przyjaznym dzieciom miejscem. Do tego pyszne jedzenie. Minus- odległość od Łodzi.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom.

Postautor: Paulina S. » 05 sie 2015, 7:36

Tyle miejsc podałyście, super! :) Myślę, że nie tylko mnie, ale i innym będzie łatwiej wybrać miejsce na różne zwyczajne i niezwyczajne okazje. :)
MamaŻaby pisze:Na blogu Mamalodz jest cały cykl wpisów
Przeczytałam wszystkie. Cieszę się, że La Vende na Elsnera zainwestowało w przewijak. W miarę blisko nas a ostatnio byłam tam jeszcze w ciąży. Wybierzemy się niebawem na pewno.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Restauracje przyjazne dzieciom

Postautor: Paulina S. » 09 gru 2015, 20:40

Za nami kilka wyjść do LaVende Rosso na Elsnera. Mogę polecić jako miejsce przyjazne niemowlakom. ;;) Przewijak w toalecie jest. Krzesełka z Ikei są. Obsługa ok. Sporo rodzin z dziećmi przychodzi, więc mało kto reaguje nerwowo na dziecięcy płacz ;) Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to schody. Jeśli poszłabym tam z córką w wózku bez męskiej asysty to niestety nie udałoby mi się samodzielnie wejść do restauracji. Ogólnie polecam. :)

Byliśmy też w Spółdzielni na Offie (pod koniec lata). Jest przewijak w toalecie, kilka krzesełek z Ikei, fajny (jak na moje oko;)) kącik dla dzieci. Sporo miejsca, wózek się zmieści. Obsługa sympatyczna. :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times


Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości