Komunia

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 21 wrz 2021, 14:06

klara76, dokładnie tzn ja pamiętam podstawowe modlitwy które i tak już się znało.Psalmu nawet tego co na mszy podczas Komunii się nie uczyłam bo śpiewała go koleżanka z klasy równoległej. Jedynie 3 pieśni które do dziś pamietam jedna na wejście do kościoła i 2 to co przystępowaliśmy do Komunii ale to na zasadzie ze nam katechetka puszczała na lekcjach często. A i przepraszam formułke do spowiedzi pamiętam mega się stresowałam a ksiądz byl taki fajny ze nawet nie musialam tego umieć. Ogólnie ja nie rozumemiem tego wariactwa z taką nauką. Szczególnie ze nie ukrywajmy dzieci maja coraz większe problemy z nauka a dodajmy unas szkołe integracyjnącdla wielu dzieci taka nauka na pamięć jest nie do przejścia.
Jak szliśmy do bierzmowania owszem ta sama katechetka(od przedszkola do końca gimnazjum mialam jedna panią byla super) ale wymagala duzo wiecej. Mieliśmy takie pamietam książeczki i wszystko z tego musieiśmy jej odklepać.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 21 wrz 2021, 15:24

Justina-puscilam priv.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 21 wrz 2021, 18:59

Niewiele myślac byliśmy w tym centrum.Ogrod super,sale surowe tzn.typowo konferencyjne/hotelowe.Za to schludne.Ale cholerka ani żadnej umowy ani nic.Pani b.mila powiedziala ze zaliczki tez narazie nie chce bo to za.wczesnie jeszcze.No nietypowo.Czyli rezerwacje są na wpisy do kalendarza;)Nie.mają własnej.kuchni,jedzenie pani.mowila.ze odgrzewaja,trochę mnie to zastanawia.Zzerała mnie ciekawosc bo znam sale w polnocnej Lodzi,ale akurat tego centrum.nie wiec stwierdzilismy ze jedziemy oblukac.Wypuscilam tez info do 2 kolezanek szukajacych lokali,byly tak samo zaskoczone ze jest takie miejsce jak i ja.
W dobrej cenie do jakosci jest Zielony Buk-ale od roku zajete terminy.Ja te.sale w.wiekszosci "przetrzepalam"juz dawno pod imprezy swoje.lub czyjes a jednak.mozna sie.jeszcze zaskoczyc:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: Justinaa » 23 wrz 2021, 10:16

Blue, ja też bym na to miejsce nie wpadła :) gdyby nie to, że komunię robiła tam moja siostra cioteczna, natomiast tak, nie jest to typowy układ, umowy brak, zaliczka kiedy Ci pasuje :) (ja się wręcz domagałam nr konta), natomiast tak jak pisałam, ja byłam mega zadowolon, ogród robi robotę :D sporą część imprezy spędziliśmy na tarasie, a ten ogromny ogród posłużył za tło do sesji foto :) Miałam w ogóle podpisaną umowę na imprezę w Traczu k. Strykowa, ale mimo utaty zaliczki, odwołałam rezerwację, ponieważ tam jest kilka imprez na jednej sali, a w czasach korony bylo dla mnie ważne, żebyśmy byli sami :) mimo tego, że tak jak piszesz, wystrój jest dość surowy :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Komunia

Postautor: misiao1983 » 23 wrz 2021, 11:28

martula_87 pisze:kari, u nas to były 4 szkoły wcale nie małe więc tłum.
my z tej samej parafii co martula, u nas w szkole są 2 klasy komunijne, z czego z jednej rodzice się zgadali i przenieśli się do parafii na Janowie. My mieliśmy ostrą burzę mózgów, czy też nie przenieść na Janów, w końcu zostajemy w tej parafii - termin 22 maja i i część dzieci wiem ze na 29 maja od nas z klasy. Nie wiem tylko jak będzie z tymi obowiązkowymi obecnościami co niedziela - czasem wyjeżdżamy i to że nie interesuje ich,że ktoś pójdzie do kościoła gdzie indziej np. u babci to jakaś paranoja! U nas siostra od religii dała już listę modlitw do zaliczenia , jedna na miesiąc. Zaliczali już też część modlitw w 2 klasie.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 24 wrz 2021, 8:41

misiao1983, no na razie u nas klasa też na 29.05 zdecydowała ja na ten termin miała zaplanowane wakacje więc decyzji nie ma będzie w niedziele.
misiao1983, widzisz u nas też był pomysł żeby dzieci poszły w innej parafii razem ale rodzice stwierdzili że spróbują tutaj. Zawsze się da zmienić.
My też mamy listę modlitw jest 12 pozycji nie ma tragedii. Aż jestem w szoku np do końca września ma zaliczyć jako 1. znak krzyża a jako 2. Ojcze nasz. Więc tak z 6 pozycji to Dominiki po prostu zna bo modli się i chodzi na msze św a do tego chyba coś jednak poprzednia siostra ich przez 2 lata nauczyła.
No u nas msza co nd w tej parafii nie wchodzi w grę więc zobaczymy jak to będzie. Ogólnie z tego co widzę co mówią rodzice zeszli z tonu i wymagań które były przed pandemią. Widziałam książeczkę sąsiadki bliźniaków listę modlitw psalmów....Z takim wymaganiami Komunia w tej parafii dla nas byłaby niemożliwa...'
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 09 paź 2021, 21:14

Jakieś zebranie znów miało być lub będzie w kościele dotyczące komunii.Ręce opadają.To i tak jest nic w porównaniu z bierzmowaniem.Dramat.Wszyscy chyba mają dość.Przy bierzmowaniu też są zebrania w kościele.Przygotowanie do bierzmowania trwa...3 lata.Jest w 1 klasie L.O.Gdyby nie to ze Starsza sama z siebie chce uczestniczyc (o ile wytrwa przez 3 lata odhaczac w specjalnym zeszycie msze,spowiedzi i spotkania dla bierzmowanych),to bym jej odradzila ten cyrk.Małpiarnia normalnie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 10 paź 2021, 17:32

Blue, a w Katedrze żeby zrobić bierzmowanie wystarczy się zgłosić i przyjść raz do księdza a później na sam sakrament. Dobrze że Bierzmowanie Dominik ogarnie sobie sam. My na razie chodzimy ile może np różaniec w piątek odpada bo mamy rehabiltacje. W nd na razie chodzi. Na religii już coś zalicza więc powoli do przodu.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 19 paź 2021, 17:34

Ustaliliśmy że oszczędzimy Starszej kościelnego rygoru i nie będzie.szła do bierzmowania w trybie.jaki narzuca parafia (3 lata przygotowanie-msze to.nic.ale.są jeszcze.spotkania,odhaczanie spowiedzi itp).Zalatwimy to sprawniej.Starszej.jakby ulżyło.Normalnie pranie mózgu w tych kościołach-to.moja.opinia.oczywiscie.Jesteśmy wierzący.niepraktykujący i.nie jesteśmy ani nawet nie.czujemy.się przez.to.gorsi.W pracy tez cenię fakt,ze wspolpraca bazuje to na zaufaniu a nie na kontroli.I wcale.efekty gorsze nie są wiec to nie w tym rzecz by narzucać i kontrolować a gdy chodzi o wiarę-zwlaszcza.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 20 paź 2021, 19:35

Dziewczyny,ponoć zasady przygotowania do bierzmowania przez 3 lata są w całej Polsce.Czy na serio u Was w parafiach u 7 klasistów nic takiego nie ma?
Dzis gadalam z koleżanką i ona ma syna w 8 klasie w innej parafii i mowila,ze wszędzie tak jest.W necie widzę artykuł z 2017 wprawdzie ale jednak.
Imyszka,Deco-Ania,Klara76-u Was nic?

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz ... a-nie.html
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: lmyszka » 20 paź 2021, 19:49

Blue, tak też się dowiedziałam o tym, po tym jak wypisałam Wik z religii. Więc trudno, olewam to. dzieci wg nowych wytycznych musza chodzić przez 3 lata do kościoła co niedziele na msze, plus te dodatkowe różańce i inne spotkania, wszystko ma być zapisane w książeczce. Dla mnie to za dużo. Będziemy się martwić w liceum.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 20 paź 2021, 20:10

Dokladnie-roraty,nabożenstwa majowe i inne cuda.Kto to zniesie?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: szaraczarownica » 20 paź 2021, 20:12

Chodzi o to, żeby odsiać ziarno od plew :lol:
Przynajmniej spadnie im ilość osób przyjmujących sakramenty. Wykończą się sami :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Komunia

Postautor: klara76 » 20 paź 2021, 20:46

Blue, u Młodej w szkole nic się nadzwyczajnego na religii nie dzieje. Nawet zaczęłam się nad tym zastanawiać bo wiem, że są 3 lata przygotowań. Zobaczymy co będzie dalej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Komunia

Postautor: caixa » 22 paź 2021, 8:46

My też ten temat olewamy.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Komunia

Postautor: Green » 17 gru 2021, 13:45

z roku na rok będzie co raz więcej ludzi olewających.
link usunięty jako niezgodny z regulaminem
Green
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2021, 13:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Komunia

Postautor: Misiak » 10 kwie 2022, 8:08

Odświeżam temat. Jak tam przygotowania do Komunii waszych dzieci?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 10 kwie 2022, 8:56

My po spotkaniu w restauracji z omówieniem szczegółów (w maju potwierdzenie listy gości), kupiony strój dla "komunisty", rozdajemy ostatnie zaproszenia, tort zamówiony. No i zostały przygotowania w kościele, reszta bliżej terminu.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 10 kwie 2022, 9:29

U nas babka zapraszała na omowienie menu po weekendzie majowym.Zostaje zamowic tort,zaproszenia wypisane.Czy wzrosla wam cena od talerzyka?Nam w stosunku do ustalen z wrzesnia lekko wzrosla ale bylismy o tym uprzedzeni ze tak moze byc.Kiecke mam,Starsza tez.Tylko buty dla Starszej trzeba jakies kupic.Mlodsza ma wszystko.Mąż miał przymierzać ale jakoś mu nie śpieszno.On z tych farciarzy ze od komunii Starszej ma te sama figure.Ja przytylam i nawet stope mam o numer wieksza.Buty na obcasie wyjmuję kilka do kilkunastu razy w roku,tak to popylam na plaskich lub koturnie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 10 kwie 2022, 12:15

Blue, u nas nie, ale u sąsiadów miała być jakaś inflacyjna podwyżka
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: Misiak » 10 kwie 2022, 19:14

U nas nie wzrosło. Mamy 150 zł za talerzyk, obiad dwudaniowy plus ciasta i tort w cenie. Nie wiem jak to wynika w porównaniu do innych miejsc, ale my mamy w kawiarni, na malutką liczbę osób, zamykają się dla nas tego dnia i jakoś muszą sobie odbić więc nawet nie negocjowałam nic.
Polunia ma piękną suknię z Vinted ;) zamówiony fotograf na dzień po, zamówiony fryzjer (idziemy w tym tygodniu na fryzurkę próbną). Zostały buty i wianek/bukiecik, szukam fajnej kwiaciarni. No i ostatnie modlitwy musi pozaliczać. ;)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 10 kwie 2022, 19:26

U nas prawie jak na weselu bo dwudaniowy obiad,zimna plyta,kolejne ciepłe danie i tort z ciastami.Ja tego ostatniego cieplego dania nie koniecznie chcialam (u Starszej nie bylo) ale nasz fotograf i tak bedzie dopiero kolo 16 (jestesmy drudzy w kolejce) wiec impreza do 19 pewnie potrwa,no to już niech pojedzą;)A alkohol dziewczyny dajecie na stol?U Starszej bylo wino,tu chyba tez albo tylko wino albo nic z alko.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: martonia » 10 kwie 2022, 19:38

My będziemy mieli chrzciny i w menu 2 daniowy obiad, 6 zimnych zakąsek i 3 ciasta, za 130 zł dorosły, dzieci 3-8 lat 50% ceny. Dajecie na stół owoce, bo ja chyba zapytam czy zamiast 2-3 zakąsek nie postawią owoców, bo tak to za owoce 10 zł od osoby, a dzieci pewnie wolą owoce niż pasztety, a dzieci aż 8. Czy wliczacie przy stole miejsce dla fotografa?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3099
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 10 kwie 2022, 19:49

martonia, tak jak i na chrzcinach, weselu tak i teraz na komunii liczę fotografa, bo będzie z nami od kościoła już.
Blue, jedynie szampan bezalkoholowy, bo większość kierowców/niepijących, na imprezach kościelnych dzieci (oprócz wesela) nie będzie u nas alkoholu.
My mamy obiad dwudaniowy, na deser lody, przystawki, sałatki, 3 rodzaje ciast, napoje, dzieci do 10 lat liczą 50% ceny, jedynie tort i szampan będzie w naszym zakresie, ewentualnie napoje gazowane, bo w cenie nie ma ale nie będziemy kupować, bo mało kto pije.
martonia, gdzie wybraliście, bo chyba nie pisałaś?
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: martonia » 10 kwie 2022, 20:01

kari, gdzieś chyba pisałam, Quchnia, w której nigdy nie byłam, tylko foto w necie oglądałam, znajomi z Aleksa polecają. U nas bez Alko i tort chyba też daruję sobie, bo już nikt nie ma nigdy siły tego jeść.
A macie w ofercie owoce czy nie preferujecie?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3099
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 10 kwie 2022, 20:08

U nas w ofercie też są owoce ale zaznaczylismy ze zamiast owoców wolimy wiekszą ilosc ciast.Raz że jest w rodzinie dużo lasuchów a dwa że na imprezach w naszych rodzinach gosciom rozdaje sie ciasta w pojemniczkach zegnajac ich.Owoce nie mają wzięcia na imprezach.Tez dzieci mamy.liczone taniej.Fotograf na obiad juz nie zdazy.Zostanie mu zimna plyta,ciepłe danie,ciasta i tort:)Bedzie od 16tej do tortu włacznie na tzw "drugą zmianę".Liczę na ładną pogodę by wykorzystać na zdjęcia w plenerze.U Starszej pogoda to bylo marzenie.I zdjecia plenerowe przepiękne wyszły.Czarujemy dziewczyny piękną pogodę na majowe niedziele:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 10 kwie 2022, 20:54

martonia, to musiałam ominąć, my od nich braliśmy catering i obiady w pracy. Smacznie,bo w samym lokalu nie byłam, ale jakaś firma odzieżowa robiła u nich sesję w tym nowym lokalu.
Mamy w ofercie owoce, bo zajrzałam do menu nawet.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: kakonka » 19 kwie 2022, 8:17

Komunia Filipa już lada moment - 8 maja. Zaproszenia rozdane. W piątek jedziemy dograć menu. Na drugi ciepły posiłek wzięliśmy mięso i warzywa z grilla i to się nie zmieni, na pewno :) do sali komunijnej i jej otoczenia oraz mojego męża bardzo ten grill nam pasuje :)
Strój kupiony 2 tygodnie temu - po małej wojnie z matkami, których synowie idą w albach (mój syn garniturem zepsuje im zdjęcie z komunii), idzie w garniturze :)

Płacimy 170 zł od talerzyka na umowie mamy zapis, że cena nie wzrośnie.

kari pisze: na imprezach kościelnych dzieci nie będzie u nas alkoholu.
My mamy obiad dwudaniowy, na deser lody, przystawki, sałatki, 3 rodzaje ciast, napoje, dzieci do 10 lat liczą 50% ceny, jedynie tort i szampan będzie w naszym zakresie, ewentualnie napoje gazowane, bo w cenie nie ma ale nie będziemy kupować, bo mało kto pije

to dokładnie tak jak u nas :)

Fotografa nie będziemy mieć- jedyny którego chciałam miał już zajęty termin, umówimy się albo nie, na jakiś plener latem.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 19 kwie 2022, 10:47

My ciągle wahamy się w sprawie alkoholu.Zainteresowanych piciem będzie max 2 panów bo reszta to kierowcy więc chyba nie ma sensu.Na komuniach tak mi się wydaje że nie jest zle widziany brak alkoholu (jako oszczędnosc czy zalowanie gosciom)tylko jako dobry przyklad.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: ppola » 20 kwie 2022, 11:01

U nas komunia była w zeszłym roku przez 5krotne przekładanie terminu zrezygnowałam z knajpy. Zrobiłam w domu na tarsie, to byl czerwiec wiec piekna pogoda się trafila. Do obiadu było biale wino. Po obiedzie i torcie dzieciaki się poprzebierały, dorośli wyluzowali i po poludniu, rozstawiliśmy leżaki, grilla, badminton i inne gry plerowe,wszyscy na boso na trawie, sielanka >D siedzieliśmy do późnych godzin wieczornych. Ale rano w dzień komuni byłam mega zirytowana bo 8 gości mi nie dojechało ;;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Komunia

Postautor: gohnia » 20 kwie 2022, 13:10

Blue, ja w takie uroczystości stawiam na cydr i jego lekkie bąbelki. Niby alkohol, ale lekki i nienachalny ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 20 kwie 2022, 13:33

Gohnia-a patrz ze na to nie wpadłam
Ppola-brzmi sielankowo.Ja to mam malusi ogrodek jak to przy szeregach,ale Twoj opis brzmi super:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: ppola » 20 kwie 2022, 15:02

Blue, na początku byłam bardzo wkurzona na te zmiany, w jeden weeken zmienił się termin 3 razy. Proboszcz miał cały czas nowe koncepcje :roll: w końcu w komunii uczestniczyło 10 dzieci w tym terminie, w kościele byli tylko goście dzieci, więc było bardzo kameralnie. Czuło się że to swieto dzieci, one śpiewały, czytaly, uczestniczyły we mszy. Przed miałam dużo koncepcie ale w końcu wyszło tak że miałam dosyć i imprezę komunijna mocno odpuściłam, nie mieliśmy cateringu ani fotografa. Tort mieliśmy z Sowy. Marysia stwierdziła że było super a o to chodzilo ;;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 24 kwie 2022, 12:05

Zrobiłyśmy generalne mierzenie wczoraj i sukienka "pokomunijna"po Starszej tez jest dobra.Taka z tiulu wyszywanego krotka do kolan na przebranie.Wianek tez bedzie miala po Starszej.Jako alergik nie bede ryzykowala u niej żywych kwiatów.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: agunia » 28 kwie 2022, 11:15

A ja sie wkurzyłam na nassego proboszcza, oczywiście dzięki Bogu mamy znajomego który z nim dobrze żyje to cokolwiek człowiek wie przed czasem...postanowił że już nigdy nie będzie komunii takiej dla całej szkoł,model covidowy sie sprawdził i po prostu we wrześniu każdy się zapisuje na termin jaki mu pasuje.
Ja mam tak piękne wspomnienia swoje komunii,wszystko było perfekcyjnie zorganizowane i przygotowane,a teraz....beznadzieja, jestem rozgoryczona a dla nas to akurat ważne wydarzenie.
I tak sobie myślę od wczoraj woeczora,że skoro i tak z klasą i szkołą nie będą szły to puszczę dziewczynki razem w przyszłym roku.Zaoszczędzę na imprezie rok po roku.Co myślicie?
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: ava » 28 kwie 2022, 14:21

agunia, moja siostra szła ze mną do komunii, uważam że to dobry pomysł - o ile dziewczynki nie będą miały nic przeciwko ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Komunia

Postautor: caixa » 28 kwie 2022, 15:23

agunia, uważam, że rewelacyjny pomysł.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Komunia

Postautor: martonia » 28 kwie 2022, 16:33

agunia, fajny pomysł, a co na to córki? :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3099
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 28 kwie 2022, 17:23

Agunia-bardzo sensownie.U Młodszej w klasie jest rodzeństwo wiek o 2 lata różnicy które tez poszło rok temu razem do komunii.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: gohnia » 28 kwie 2022, 19:52

agunia, szkoda, że proboszcz nie weźmie pod uwagę co sami zainteresowani sądzą.
Jeśli dzieciaki są za, to to może być super rozwiązanie
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 29 kwie 2022, 14:39

agunia, u nas sporo dzieci idzie z młodszym rodzeństwem. I tak niestety te Komunie rodzinne to jakaś organizacyjna porażka. Po 15 maja Ci powiem jak będzie. Na razie zero prób, zero czegokolwiek wejdziemy usiądziemy i tyle. U nas klasa idzie łącznie w 3 terminach niektórzy zmieniali termin np pod salę i to tylko jedyny plus wybierania daty samodzielnie.
Jeżeli chcesz aby dziewczynki szły razem musisz to zgłosić do osoby prowadzącej religie w klasie i najlepiej rozmowa z proboszczem i co niedzielę w kościele Agatka w 1 rzędzie bardzo na to patrzą. Do tego musisz mieć pewność bo dzieci przed Komunią mają mieć opinię u nas od zakonnicy czy są godne przystąpić do Komunii. A już jedna dziewczynka otrzymała taką opinię że jest niedojrzała mimo że cały rok się przygotowuje.
Ale jeżeli zależy Wam na tym aby szła cała klasa wystarczy się dogadać co do jednego terminu u nas się tak nie dało. Ale wiem że niektórzy się dogadali.
Mogę powiedzieć jedynie że bałagan jest przez to straszny. Dominik ma tydzień przed Komunią spotkanie z proboszczem tak jak inne dzieci i tam też ma być przeprowadzana rozmowa z rodzicami i dzieckiem. Sama nie wiem co będzie bo co roku potrafi nie dopuszczać dzieci na tydzień przed uroczystością.
W terminie w którym idzie Dominik nie idzie żadna dziewczynka sami chłopcy. Wiemy jedynie że siada dziecko w ławce z rodzicami i chrzestnymi.
No i myślę że plus Komunii rodzinnych jest taki że naprawdę są bardzo trudni rodzice z wizjami, dziwnymi pomysłami i wymaganiami więc nie trzeba się użerać, denerwować a jak widzę pomysły niektórych cieszę się że nie muszę z tym walczyć.
A proboszcze nie sądzę żeby wrócił do klasowych Komunii przez ten artykuł w Onet w 2020 roku. Ma deklaracje rodzica który sam wybiera datę i nikt mu już nic nie zarzuci....
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: agunia » 29 kwie 2022, 16:46

martula no to mnie załamałaś jeszcze bardziej :( serio to nawet dzieci nie siedzą razem tylko z rodzicami???
Nie wiem czy nie zmienić kościoła w takim razie..ale z tym też pewnie robi problemy
U mnie na szczęścir obie mają tą samą katechetkę,zamierzam iść do niej we wrześniu...my jakoś szliśmy w 2 kl i byliśmy dojrzali.
.świat staje na głowie...
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 29 kwie 2022, 19:43

agunia, nie to ten ksiądz ;) mimo, że brałam tam ślub cieszę się, że nie trafiłam na proboszcza przy spisywaniu protokołu. U nas nie ma szopek, podzielone jest po dwie klasy, ksiądz do dogadania, i dzieci nie muszą być w pierwszych ławkach na mszy bo i tak ich wola pod ołtarz, zbierają podpisy w indeksie. Proboszcz z Waszej parafii to biznesmen nie ksiądz, jak Rydzyk
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 01 maja 2022, 13:51

kari, ale już nie woła tyle kasy za sakrmanet jak kiedyś powiedział że minimum 100zł do koperty jak na niego to skromnie. Podobno wielki przyjaciel Rydzyka dlatego nie do ruszenia choć opini żadnej dobrej o nim nie usłyszałam.
Dziś odbyły się pierwsze Komunie akurat Dominik poszedl sam do kościoła wiec nie wiem jak to wyglądało.
My mamy usiąść z Dominikiem w ławce plus rodzice chrzestni tyle wiem.
Będziemy to mieli wkrótce z głowy musze przyznać ze ja totalnie się nie angażowałam żeby się nie denerować, z proboszczem lepiej z daleka bo on jest nie na moje nerwy.
Jestem jednak pewna że bedzie coś z tego dziwnego i coś z czym ja się nie spotkałam.
Bierzmowanie Dominik ogarnie już sam.
W naszym terminie idzie nie za wiele dzieci nie wiem jak bedzie 21 i 29.05 gdzie idzie znaczna większość.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 01 maja 2022, 14:35

Ja też już odliczam.Przy Starszej nie było takiego cyrku jak teraz,był inny proboszcz i katecheci.Nikt nam nie robił problemów ze ze wskazań alergologa i pulmonologa jedziemy na 2 tyg nad morze na leczenie klimatyczne tuz przed komunia (w sensie opuszczenia prób komunijnych-była na 1 z 3).Teraz przy Młodszej było gorzej-większe wymagania,bardziej rygorystycznie i formalnie.No ale już coraz blizej...Z przyjemnych rzeczy-fajnie jakby pogoda byla jak dzis:)U Starszej to był fajny dzien,tutaj-okaże się...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: szaraczarownica » 03 maja 2022, 17:32

Ja to się w ogóle zastanawiam jak u nas te dzieci do komunii dopuścili, jak ciągle nie ma nauczycielki. Non stop ma nieobecności, teraz znowu info, że do końca tygodnia jej nie ma, a u nas w klasie dzieciaki mają lekcje w środę i czwartek.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 03 maja 2022, 18:44

Szara-przypuszczam że z bezsilności;)Bo co mogą zrobić.Ale wierz mi,edukacji kościelnej i treści religijnych ze wsząd mają sporo,ja przez to też swoje w kościele wysiedziałam.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 10 maja 2022, 6:10

Dziewczyny jakie kolory garniturów mieli panowie?Mąż ma 3 kolory ale wychodzi na to ze zalozy ten co u Starszej.Czy jasnobeżowe się zdarzały?Prawie nie ma go kiedy założyć.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: agunia » 10 maja 2022, 6:55

Blue a Ty jaką masz sukienkę?
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: caixa » 10 maja 2022, 7:44

Blue, ja uważam, że jak najbardziej. To przyjęcie w dzień.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron