Komunia

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Re: Komunia

Postautor: ava » 20 sie 2021, 20:22

ava pisze:My planujemy zarezerwować coś w wakacje. Termin to pierwsza niedziela czerwca, więc liczę na to, że z dostępnością sal nie będzie aż tak źle. Tylko nie mam pojęcia, na którą restaurację postawić. Imprezę w lokalu robiliśmy tylko raz (chrzciny Miśka) i tam na pewno nie wrócimy :evil: Przez pandemię właściwie nie chodziło się po takich imprezach, a wiadomo że najlepiej samemu doświadczyć co i jak
Wczoraj zarezerwowaliśmy restaurację. W sumie nie wykluczam, że może jeszcze ją zmienimy, ale jest to miejsce gdzie 3 razy byliśmy na chrzcinach (ostatni raz miesiąc temu) i nie można się doczepić zarówno do jedzenia, jak i do obsługi. Nie odpowiada mi za bardzo wystrój, no i otoczenie, ale po chrzcinach Michała (gdzie aż było mi głupio przed gośćmi :evil: ), stwierdziliśmy, że teraz priorytetem przy wyborze sali będzie jedzenie.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 10 wrz 2021, 19:19

Odświeżam wątek =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: niesia2708 » 10 wrz 2021, 19:36

U nas za 2 lata. Z powodu zmiany szkoły zmienił się termin komunii. W naszej restauracji już nie było miejsc. Ale wymyślilam inne rozwiązanie - catering z tamtej restauracji i wynajęcie sali osp. Co prawda osób nie będzie dużo, ale absolutnie nie mam ochoty na pożyczanie stołów, krzeseł, zestawy i organizacje w domu. A tam wszystko jest :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 10 wrz 2021, 19:41

Dzis slyszalam patent o stolach campingowych do ogrodka =))))Nooo kuszące;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 16 wrz 2021, 19:53

Co do stroju to mam komunijny sklepik =)))) Trochę mnie poniosło w ilosci częsci garderoby i butów dla Starszej.Myśle ze jest jakaś szansa ze czesc tych rzrczy się nada,chociaz Starsza jako komunistka byla rok mlodsza bo wczesniej poszla do szkoly,więc na Młodszą idacą rok pozniej coś moze byc za małe.
Co do lokalu-mamy narazie jedynie zadatkowany i poki nie podpisalam umowy to sie nie chwalę.W razie Covida i lockdownu wnosimy z piwnicy rozkladany stol (celowo nie sprzedany)czy to do salonu czy to do ogrodu (ale raczej salon,chyba ze namiot zeby slonce nie dokuczalo) i wezmiemy catering.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 8:09

przy okazji-w tym roku wybor sal na komunię z wolnymi miejscami jest wyjątkowo duzy,nawet z koleżanką o tym gadałyśmy.Powód-prawdopodobnie pandemia,widmo 4tej fali.Z powodu pandemii preferowane są odosobnione sale choc jakbym nie miala wyboru to na wspolnej sali (z innymi.komuniami),też bym się zdecydowala chyba.Tak czy siak toalety są zazwyczaj wspólne.Teraz kwestia zadatku-w umowie.mozna probowac zawrzec klauzule o zwrocie zadatku w sytuacji lockdownu.I tak bysmy zrobili gdyby byla to duza kwota.U nas jest mala.komunia (z dziecmi (nie licząc bobasow) ponizej 20 osob) więc i zadatek jest na tyle nieduzy ze jeszcze nie.wiem czy bede się przy tym.upierac bo z drugiej strony restauratorow tez trzeba zrozumiec.Umowa przed nami jeszcze,byc moze sami zaproponują takie rozwiazanie.W kazdym razie sale.ktore chcialy tysiaka za tak mala.liczne gosci jak u nas (zadatek),odpadly by nie bylo.potem.klopotu.Za Starsza placilam 500zl.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 18 wrz 2021, 10:28

Blue, no to chyba w Łodzi, bo w Zgierzu i okolicach na nasz termin już nie mam praktycznie wyboru niestety :( sala, w której robiliśmy chrzciny Patryka już zajęta, nie mam domu z ogródkiem niestety, a na działce u teściów nie ma za bardzo miejsca żeby postawić namiot
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 11:25

Kari-to musisz mieć pewnie sporo gosci.Ja szukam POZA Łodzią-okolice Aleksandrów,Ksawerow,Konstantynow i Zgierz.Polnocno zachodnia czesc Lodzi.Wybor jest.Wolne ma np Portofino.To jeden z przykladow.Aż mnie dziwi to co piszesz bo podobne rejony szukamy.A jaki masz termin komunii?Bo ja 22 maja.Sereczyn ma wolne pod namiotami juz tylko bo fajny teren tam.jest.Ale dla moich tesciow to za daleko bo oni są z polnocnej czesci woj.lodzkiego i do samej Lodzi mają 45 min stad takie lokalizacje jak wyzej napisalam.Spisz z 15 sal i jak nic z polowe bedziesz miala wolne.U nas nie bylo wogole problemu na 22.05.Z noclegami tez duzo z Was pisze ze brak miejsc przed wakacjami wiec nie wiem o co chodzi ze nam zawsze sie cos wynajdzie;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 18 wrz 2021, 12:30

Blue, też mam 22 maja, osób ok 20 ale przynajmniej 4 dzieci, ale mam wymóg żeby można było gdzie wyjść, a nie restauracja przy ulicy i już, kawałek ogródka czy coś takiego. No ze Zgierza do Sereczyna nie zamierzam jechać, już bym wolała Grotniki, Jedlicze czy Białą w ostateczności Ozorków.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 12:34

No to probuj Sokolniki.Tam też mają wolne.A jaka cena od talerzyka?bo ja do 200.Hmm kryteria,termin i liczbe gosci mamy te same.Odpal FW i tam szukaj wsrod lokali.Tylko ja mam poszerzony wybor o Ksawerow,Aleksandrow i Konstantynow.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 18 wrz 2021, 12:42

Blue, więcej jak 200 nie planuje wydać (uważam z resztą, że to przesada jak na imprezę typu komunia), bo u nas na imprezach zazwyczaj 2 dania i później ciasto tort, więc żadne przystawki nam nie są potrzebne. Muszę zadzwonić do Strykowa do Tracza, bo na maila mi nie odpisali. Aleksandrów by mógł być Konstantynów i Ksawerów już raczej nie.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: gohnia » 18 wrz 2021, 14:19

My robimy komunię rowno za miesiąc. Restaurację zaklepalismy, ale chyba nie skorzystamy z menu typowo komunijnego. Nie wiem ile bysmy musieli tam byc, zeby zjesc tyle dań i deserów. Połowa gości będzie przyjezdnych więc w restauracji będziemy pewnie ze 3-4 godziny.

Mamy garnitur dla W, ale chyba poszukam innego, bo mamy grafitowy i nie za dobrze w nim wygląda. Poszukam granatowego.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 14:26

Kari-do 200zl tak czy siak znajdziesz lokale z menu zawierajacym nie tylko 1 danie cieple ale nawet kilka jak w Portofino.Zapytaj ich o menu to dostaniesz menu jak na wesele prawie,teraz tak.robią komunie.I spokojnie do 200zl masz w menu nie tylko oczywisty obiad ale i ciasta oraz zimne przekaski.A macie grupe rodzicow na messengerze?Zazwyczaj w klasie wszyscy szukają lub już znalezli i mozna sie wymienic info bo wiadomo ze kazdy obdzwonil min.kilka lokali.A Sokolniki?Masz tam las i ogrod,tez 200 i menu z zimna plytą tez.Na bank cos znajdziesz,to jest mniej liczny rocznik niz mojej starszej corki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 18 wrz 2021, 16:23

Blue, na chrzciny też dostałam menu z różnymi opcjami, a ostatecznie był tylko obiad i 2 ciasta, bo tort robiła teściowa, więc nam to spokojnie wystarczyło. U nas też będzie sporo osób zmotoryzowanych i z małymi dziećmi, więc nie zamierzamy siedzieć cały dzień. Z resztą nie wiem czy nie będzie jeszcze kursu popołudniu do kościoła (za moich czasów szliśmy po pamiątki tego samego dnia), ale to się jutro dowiemy na spotkaniu z proboszczem pewnie.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 18:58

Kari-u nas jest rodzina.dużo jedząca,więc większe.menu.mi.nie.wadzi.o.ile nie przekroczy 200zl per.osoba.Co nie.dojedzą goscie,to.sale.pakują do.domu a ciasta.mozna.rozdac gosciom-tak przy Starszej robilismy i tak tez robila szwagierka.na chrzcinach swojej.malutkiej.Powodzenia w.poszukiwaniach:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 18 wrz 2021, 19:26

U nas jutro spotkanie w kościele i zapisy. Na ten moment jsali nie rezerwuje bo z naszym proboszczem jest duża szansa na problemy. Nie wiem jak u Was ale u nas np Dominik pn wt i śr ma być w kościele na 17 na rekolekcjach ewangelizacyjnych... generalnie jak będa takie wymaganiacze będziemy większość tygodnia w kościele z obowiązkowa obecnością to ja podziękuję i poszukamy innej parafii. Bo Dominik chodzi na msze itd niektore dzieci jutro ida do kościoła poraz 1 od wielu lat. Po 2 latach zmieniła nam się też siostra tamta nie była idealna ale ta która jest teraz wydaje się bardzo dziwna, nawiedzona i bardzo niemiła.
Hitem jest msza o 6 rano nie wiem jak sie nazywa na której siostra zapowiedziała dzieciom obecność obowiązkową. Czuje że to będzie bardzo ciężki rok choć ja uważam ze nic na siłę jak się nie uda trudno. Jeszcze są inne parafie w mieście . A najlepiej bo co najmiej połowa rodziców w klasie otwarcie mówi ze w 4 klasie po Komunii dzieci nie będą chodzić na religie. Z tym ze u nas rzeczywiście nie jest to miła i przyjemna lekcja. Nawet Dominik pytał po dwóch religiach czy on musi na nią chodzić.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 19:37

Martula-przyznaję,że sporo dzieje się w roku przedkomunijnym.I nie jest to zachęcające chyba ze ktos naprawdę jest mocno wierzącym i praktykującym katolikiem i uczestniczy w obrzędach calego roku liturgicznego bez mrugnięcia okiem.Ja tuz przed komunią ucieklam z dziecmj nad morze i to na 2 tyg;)Ale.Młodsza wtedy nieco chorowala i to bylo dla.mnie priorytetem.I w sumie to chyba po tym wyjezdzie juz bylo duzo lepiej.Pani od religii ani nauczyciele.nie robili.zadnego problemu ze Starszej nie bylo.na paru.spotkaniach przedkomunijnych.Wrocillysmy na tydzien przed.komunia jako najbardziej opalone.w.calym.kosciele;).Ja.niestety tez.nie jestem jakąs częstą bywalczynią kosciola wiec ten rok faktycznie latwy nie bedzie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: gohnia » 18 wrz 2021, 19:44

martula_87, u nas Wojtek miał chodzić w niedziele i zbierać podpisy, a do tego zaliczal modlitwy na religii i w sumie tyle było obowiązków.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 18 wrz 2021, 20:11

gohnia pisze:martula_87, u nas Wojtek miał chodzić w niedziele i zbierać podpisy, a do tego zaliczal modlitwy na religii i w sumie tyle było obowiązków.
No i to mogę zrozumieć. W Waszym kościele jest super proboszcz. Jedna mama od Dominika z klasy nie mogła się w naszym kościele dogadać w sprawie komunii starszego syna(dziecko niepełnosprawne afazja mowy a ten na nią krzyczał że ma dziecko zmuszać do nauki psalmów i modlitw). U Was bez problemu do tego proboszcz zapytal czy młodszej córki nie chce za jednym zamachem dać do Komuni i poszła.Blue, Michał jest osobą praktykując, uczestniczącą w życiu koscielnym. Ja drugiej tak wzg mlodej osoby nie znam co by tyle w kościele w roku bywała. I nawet on zastanawia się czy Dominik pójdzie w tej parafi. Bo jednka ciężko jak się pracuje być w kościele po 5 razy w tygodniu. Do tego Dominik ma takie zajęcia jak logopede i rehabiltacje ruchowa i to jest priorytet. Wiem że dla naszego proboszcza nie ma wymówek. Zresztą 2 znajomych chłopców w maju nie dopuścił do Komunii oznajmił rodzicom 2 tyg przed. Jeden nie zaliczył jakiej modlitwy bo mieli covid i kwarantannę ale to nie wymowka i koniec. A drugi chlopiec za slabo zaliczal nie zadowalająco. Jedna mama odpuściła a druga zalatwila inna parafie bo sala i goście zaproszenie a tu zero dyskusji. Przed pandemią były dopuszczone 2 nieobecność w całym przygotowaniu ani nie uznawano podpisów z innych parafii np jak dziecko poszło u babci do kościoła.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 20:24

O kurka,no niezły proboszcz.Nasz wydaje się spoko.Się okaże.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 18 wrz 2021, 20:46

martula_87, no to na bogato widzę idzie, dobrze że z nim papierów przedślubnych nie załatwialiśmy,bo jeszcze by nam ślubu nie dał :lol:
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 18 wrz 2021, 20:51

Blue pisze:O kurka,no niezły proboszcz.Nasz wydaje się spoko.Się okaże.
No jest okropny kogo nie spytam przygotowania do Komunii i Komunia to bardziej trauma i koszmar dla dzieci i rodziców. Jutro sie okaże bo pandemia nie ukrywajmy troche go hamowała mozna bylo oglądać msze on line itd. No ale ja to czarno widzę. Samo pytanie Michała czy Dominik musi tu iść w parafii sporo mowi. No ale nie musi zobaczymy co się jutro dowiedzą. W tym tyg 4 razy w kościele my możemy być 2. Ciekawe.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 18 wrz 2021, 20:54

kari pisze:martula_87, no to na bogato widzę idzie, dobrze że z nim papierów przedślubnych nie załatwialiśmy,bo jeszcze by nam ślubu nie dał :lol:
Chciałabym aby inny ksiądz zajął się dziećmi ale wątpię. Do tego do niego chodzi się na spotkania i rodzice i dziecko. Ja jestem za nerwowa na takie rzeczy wiec wolę się trzymać z daleka. Bo będzie dym. Niech Michal się tym zajmie.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: agunia » 18 wrz 2021, 21:29

martula ja odkąd tu mieszkam to już mam wąypliwości czy nasze dzieci pójdą tu do komunii,no nie znosze tego proboszcza i przyznaję ,że w zasadzie w tym kościele nie bywamy.Chodzimy do Alaberta bo tam proboszcz to ksiądż z powołania.Jedynie żal mi będzie że nie pójdą z klasą,ale teraz ta pandemia tak powywtacała komunie do góry nogami,że przeciez w ubieglym roku u nas chodziło się kiedy kto chciał,oczywiscie wczesniej okreslajac date.ale klasy razem nie szły.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 18 wrz 2021, 21:38

agunia, i tu kolejny hit to nie Ty wybierasz parafię tylko zależy od miejsca zamieszkania więc ten proboszcz powinen Ci wydać zgodę żebyś w innej parafii dała dzieci do Komunii. U nas nie patrzymy na to czy klasa czy nie mamy dzieci spoza tej parafii i one maja sobie w swoich kościołach załatwiać nie tutaj. Do tego
jak teraz każdy może wybrać termin ta garstak dzieci z Dominika klasy wybiera różne terminy.agunia, ja w tym kościele niech byłam kilka lat nie znoszę tutaj mszy ani atmosfery. Najczęściej jesteśmy w parafii moje mamy i tam jest super Dominik też tam bardzo lubi. Msza dla dzieci jest zawsze bardzo fajna.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 18 wrz 2021, 21:43

agunia, ja nie mogę pojąć tylko jednego jak tu mieszkam 10 lat i cyrk z Proboszczem od początku.Ogólnie słaba parafia. Starsze sąsiadki pamiętające starego proboszcza który kościoł budował o tym mówią tylko biznesmen i psychopata mocne ale już wiele razy to słyszałam. I tyle lat on jest nie do ruszenia a kuria na skargi reaguje ale wprost mówi że jest nie do ruszenia.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 18 wrz 2021, 22:45

U nas też są jakieś spotkania zaplanowane co miesiąc i co niedzielę zbierane ziarenka.I jeszcze jakies wymogi o ktorych zapomniałam ale mam zapisane.Dośc restrykcyjnie.A to juz nie jest moja parafia,mamy do niej kawałek dalej i pozwolenie muszę zalatwuc z obecnej parafii.Luuuudzie.Mimo wszystko w klasie Starszej 100% dzieci przystępowalo do komunii a teraz w 7 tylko 4 dzieci nie chodzi.Chyba srednia ocen albo inne względy.W obecnej klasie nie wiem ile osob.nie pojdzie ale chyba tez nieduzo lub wcale.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 19 wrz 2021, 7:01

Blue, u nas z 19 dzieci 6 nie idzie. Do naszej parafii nie należy 5 dzieci więc myślę ze jak pójdzie 8 dzieci do 10 jak dogadają sie w parafiach to będzie dobrze. Jednak większość rodziców znająca tą parafie odpowiada że być może nie pojdą tutaj. Zobaczymy jak będzie i jakie on postawi wymaganiam ja też mu nie zapłacę tysiąca złotych za sakrament(tu jeszcze chyba oplaty na kwiaty i kamerzyste,prezenty i inne) bo taką kwote wymagał kilka lat temu i wiem ze rodzice nie płacili. A restauracja zaczeka albo wcale nie będzie imprezy tylko pójdziemy do domu. U nas coraz wiecej osób tak robi więc jak dla mnie spoko. U nas frekwencji 100 procent nie będzie i we wcześniejszych rocznikach też nie było. Jezeli rodzice odbieraja telefon na 2 tygdonie przed datą ze on jednak dziecka nie dopuszcza to można sie spodziewać wszystkiego. A ja widzę stosunek rodzicow takich co mają coś wspólnego z kościołem jest garstka. Reszta bardziej bo wypada i bo rodzinna impreza nie każdy chce tyle być w kościele. No na 7 dni my mamy byc 4 dni w tym tyg obecność obowiązkowa już siostra zaznaczyła. Dalej planu nie znam co bedzie wymagane pewnie dziś podadzą.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: niesia2708 » 19 wrz 2021, 8:54

martula_87, szczerze? Skoro u teściowej jest fajna parafia to zróbcie tam. Pogadajcie z proboszczem. Ja tak robiłam z chrztami. Pisali w papierach,że dzieci mieszkają u dziadków i omijaliśmy problem zgody naszego proboszcza
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 19 wrz 2021, 9:07

niesia2708, i myślę że tak się skończy tam też Dominik miał chrzest. Dowiem się może tylko w jaki dzień tam będzie Komunia a cała reszte dogadam w marcu lub nawet w kwietniu. No ale idą dziś zobaczyć tutaj dowiedzieć się jak to ma wyglądać zresztą będą dzieci z klasy zobaczymy. Co lepsze nawet mogę sie postarać o Komunie indywidualną też myślę ze w normalnym kościele z normalnym proboszczem wszytko się da zrobić. Nawet parafia o której piszę gohnia, wchodzi w grę dużo sympatyczniej i milej.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 19 wrz 2021, 16:51

No hit sezonu, proboszcz w ogóle się na zebraniu nie pojawił. Łaskawie odebrał telefon od katechetki i się tłumaczył,nowy termin ma być na koniec września i w tygodniu. Niech się nie zdziwi jak będzie garstka ludzi =))))
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 20 wrz 2021, 8:36

kari, u nas wczoraj wg relacji Michała tłumy. A zapisów jednak nie było :lol: Oglosili że za tydzień przygotują deklaracje. I podobno ma się zająć dzieciakami ktoś inny niż proboszcz.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: gohnia » 20 wrz 2021, 9:25

martula_87, no to pozytywna nowina. Może nie będzie taki restrykcyjny
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Komunia

Postautor: kari » 20 wrz 2021, 10:55

martula_87, no wczoraj nas było sporo, bo to dwie szkoły, każda po 3 klasy, ale na następnym nie będzie takiej frekwencji.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Komunia

Postautor: 19anioleczek92 » 20 wrz 2021, 12:25

U nas właśnie wczoraj dostaliśmy jakiekolwiek informacje odnośnie komuni .... Termin mamy na 15 maja. W sobotę na 11 pierwsze spotkanie w kościele tylko problem jest taki ,że na 12 mamy zajęcia TUS koło ronda Solidarności :roll: już w tą sobotę nie byliśmy bo Igor miał anginę więc nie wiem jak to zrobić żeby być w dwóch miejscach na raz ...
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 20 wrz 2021, 14:43

Własnie miałam pytać ktore jeszcze forumuątka mają w 2022 komunię:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: szaraczarownica » 20 wrz 2021, 15:36

Blue, jak tak czytam jakie są wymagania, to cieszę się, że my nie 8-)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Komunia

Postautor: 19anioleczek92 » 20 wrz 2021, 17:18

My wymagań póki co nie mamy jakiś dużych ,modlitwy tego jest sporo ale póki co nie ma tragedii... Ta parafia do której teraz należymy na Retkini jest ok więc mam nadzieję ,że nie będzie większych problemów ;;)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 20 wrz 2021, 18:09

Szara-koscielnych wymogow.jest sporo i to.odstrasza.Ale sam.dzien komunii,ten w sumie.przyjemny.sped.rodzinny (zwlaszcza.jak.jest pogoda a sala.ma.ogrod)to jest.mile wydarzenie.Wczoraj u brata pogody nie bylo.a.tez.mi.się.podobalo.Czlowiek.poje,popije,wyszykuje.sie,zobaczy z rodzina i.odpocznie.Ostatecznie jak.juz.przezyjemy rok.koscielny to.potem.juz.jedziemy na.gotowe.Z komunii Starszej.mamy.mile.wspomnienja,zwlaszcza.ze.w.najgorrtszym.okresie.przygotowan bylam.nad morzem.z.dziecmi;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: juta79 » 20 wrz 2021, 20:03

Ja cały czas zastanawiam się czy posyłać Wojtka do Komunii czy nie. Wojtek ma duże problemy z nauką a już szczególnie z uczeniem na pamięć np. wierszy i słów z angielskiego. Byśmy musieli spędzić ogromnie dużo czasu na nauce modlitw a i tak pewnie części by się nie nauczył. A co z resztą nauki. Nie wiem czy jest sens tak Go i siebie męczyć skoro do kościoła raczej nie chodzimy. Na razie nie ruszyłam z tematem.
19anioleczek92 a do której parafii należycie? My do Św Rodziny i jeżeli się zdecydujemy to i tak pewnie pójdzie do innej.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Komunia

Postautor: 19anioleczek92 » 20 wrz 2021, 20:05

juta79, my też ;;)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Komunia

Postautor: klara76 » 20 wrz 2021, 20:13

juta79, 19anioleczek92, moja Hanka też przy swoim niedosłuchu ma podobne problemy - ja się dogadałam z katechetką, że dłuższych modlitw Hania nauczy się starannie czytać - u nas to przeszło :). Przed spowiedzią ksiądz był uprzedzony, że Hanka niedosłyszy i korzystał z zestawu fm, który wzmacniał jeszcze sygnał w aparatach. Mimo początkowego stresu, że tego wszystkiego jest dużo w efekcie końcowym nie było jakoś tragicznie.
Ale oczywiście, każde dziecko jest inne i musimy sami zdecydować.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Komunia

Postautor: gohnia » 20 wrz 2021, 20:23

juta79 pisze:do Św Rodziny
chodziłam tam za nastoletnich lat 8-) msze młodzieżowe były bardzo ok.

U nas w temacie komunii, został zakupiony granatowy garnitur. O niebo lepiej w nim wygląda niż w grafitowym.
Jutro jadę do restauracji dogadać szczegóły. Będzie nas 21 osób
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 20 wrz 2021, 22:33

Ja tylko dodam jeszcze w kwestii wiary.Nie chodzimy raczej do kosciola.Chyba ostatnia koscielna serię mielismy w okolicach komunii Starszej i potem na jej rocznice.Mimo to Starsza zapytana czy chce chodzic na religię powiedziala ze chce.Więc niekoniecznie kosciol podtrzymuje wiarę,to raczej idzie ze srodka.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Komunia

Postautor: martula_87 » 20 wrz 2021, 22:53

gohnia pisze:martula_87, no to pozytywna nowina. Może nie będzie taki restrykcyjny
okaże się. Powiedział wczoraj że niezbędne minimum to msza co nd. Dalsze informacje będą za tydzień plus rodzice mają pobrać jakąś aplikacje. To co się odbywa przez 3 dni jakieś rekolekcje nie są obowiązkowe ale Dominik dziś poszedł prowadzili to Jezuici i ponoć super zabawa była.
kari, u nas to były 4 szkoły wcale nie małe więc tłum. juta79, właśnie u nas proboszcz miał podejście nie ma wymówek i trzeba dziecko zmuszać. Ale już parafia obok przyjęła dziecko z trudnościami z mową-afazja mowy z otwartymi rękami bez żadnych nauk modlitw i zaliczeń. U nas też nauka to priorytet i my poświęcamy dużo czasu na lekcje bo łatwo nie jest. Nie wiem jakie modlitwy i psalmy będą do nauki i ile tego będzie.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Komunia

Postautor: 19anioleczek92 » 21 wrz 2021, 7:10

Właśnie sprawdziłam i mamy ok 20 modlitw do nauczenia w tym psalmy itp. :twisted: już to widzę ...ehh
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Komunia

Postautor: Justinaa » 21 wrz 2021, 8:12

tak apropo polecam Wam salę centrum konferencyjnego UŁ na Rogowskiej, mają tam kilka salek, naprawdę dobry catering i przede wszystkim bardzo ładny ogród, ponieważ nie jest to typowa restauracja i w ogóle chyba mało kto wie, że można tam robić imprezy, nie ma raczej problemów w terminem. Nie jest tanio, nam wyszlo w tym roku w sumie ponad 180zł/os ale można też wybrać inne menu i wtedy cena inna. W każdym razie ja polecam i w razie pytań służę pomocą :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Komunia

Postautor: juta79 » 21 wrz 2021, 10:47

19anioleczek92 pisze:juta79, my też ;;)

O to fajnie. Może się wybiorę w sobotę i zobaczę czego sie dowiem.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Komunia

Postautor: klara76 » 21 wrz 2021, 10:53

19anioleczek92 pisze:Właśnie sprawdziłam i mamy ok 20 modlitw do nauczenia w tym psalmy itp. :twisted: już to widzę ...ehh

Kurczę, my się nie uczyliśmy psalmów. Podstawowe modlitwy, przykazania, akt wiary itd, kilka piosenek, wyznaczone dzieci jakieś rzeczy w trakcie mszy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Komunia

Postautor: Blue » 21 wrz 2021, 13:23

Justina-180 to ceny na ten rok 2021?Interesujace.Nie slyszalam o takim miejscu.Jest tam zadbany parking,toalety,sale?Tereny zielone ladnie utrzymane czy zapuszczone?Co wchodzilo w sklad menu-czy rowniez tort?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość