Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Bian » 18 sty 2013, 17:53

Pierwsze urodziny dziecka są szczególnym wydarzeniem w życiu rodziców, bo szczerze mówiąc maluch jeszcze średnio kuma o co chodzi - no może poza tym, że wszyscy skupiają na nim uwagę bardziej niż zwykle :P

Jak potraktowałyście 1-e urodziny Waszych dzieci? Co przygotowałyście specjalnego? Czy była wróżba odnośnie przyszłości (a jeśli tak to jakie przedmioty wykorzystałyście?). Czy są poza tym jeszcze jakieś tradycje? Impreza była tematyczna czy stwierdziłyście, że to jeszcze nie ma sensu? Czy stworzyłyście jakieś atrakcje dla gości - pokaz zdjęć z pierwszego roczku, film?
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: juta79 » 18 sty 2013, 18:27

My połączyliśmy roczek ze chrzcinami dlatego robiliśmy w lokalu. Po obiedzie był tort urodzinowy i wróżba. Był długopis, pieniądze, różaniec, kieliszek i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam co. Moje ambitne dziecko wybrało długopis >D Myślę że imprezę tematyczną zrobimy dopiero w tym roku jak Wojtek będzie już coś kumał no i już na pewno w domu ::)
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Patrycja11 » 18 sty 2013, 18:52

U nas były Kubusiowo-tygryskowe :)
Czapeczki, świeczuszka, obrusik i tort oczywiście. Balone napełnione helem z 1 i "Mam już Roczek"
Gabryś i tak nie kumał o co chodzi, więc to bardziej było na zasadzie zdjęciowej pamiątki na zawsze :D

U nas też była wróżba.
Był kieliszek, pieniążek, książeczka i szpulka nici. Wybrał nici (po babci szwaczce :D) następnie pieniążka (materialista po tatusiu :D)
Uważam że mimo tego, że nie wiedział o co kaman to i tak zostanie mu na zdjęciach, ze miał super 1-sze urodzinki, więc myślę, że warto coś takiego zrobić.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Emi » 18 sty 2013, 20:39

U nas nie było tematycznej imprezy tylko kameralne spotkanie przy kawie i torcie. Wróżba oczywiście była. Adaś wyciągnął pieniądze, długopis i książkę
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Pepsi » 18 sty 2013, 20:51

Emi pisze:U nas nie było tematycznej imprezy tylko kameralne spotkanie przy kawie i torcie

To tak jak u nas. Miałam klapki na oczach bo chciałam wymarzony tort - misia na poduszkach. Wyszedł z tego kawał słodkiego brzydkiego ciasta. Po przeróbkach dopiero wyglądał jako tako. Na 2 urodziny już się nie bawiłam w zamawianie w cukierni tylko zrobiłam sama.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: agnieszka19 » 18 sty 2013, 20:59

U nas motywem przewodnim był Kubuś Puchatek.
Była wielka girlanda z napisem "Happy Birthday", byly czapeczki, balony z "1", serwetki z kubusiem, tort z kłapouchym.
U nas w rodzinie urodziny robi się na słodko, ale te pierwsze były nieco huczniejsze, więc były kolorowe galaretki, ciasto, ciasteczka, owoce, paluszki a około 21:00 jak młoda poszła spać naszykowaliśmy kolacje.
Była sałatka, śledziki, koreczki, wędlina, różne pierdólki typu: czosnek marynowany, grzybki, ogórki i takie tam rzeczy co są zawsze :)

Oczywiście wróżba była a młoda miała do wyboru: książkę, kieliszek, długopis, różaniec, nożyczki, pieniądze. Wybrała nożyczki, a zaraz potem wzięła długopis którym zaczęła mieszać w kieliszku :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Deco-Ania » 18 sty 2013, 21:15

Poza tym, że zdecydowaliśmy się na przyjęcie w lokalu - to chyba nie było nic szczególnego.
W lokalu - bo właśnie, ze względu na to, że to były pierwsze urodziny, to świętowaliśmy je w nieco większym gronie, i w domy zwyczajnie byśmy się nie zmieścili.
O dekoracje zadbała właścicielka sali, ale nie było żadnego motywu przewodniego. Ale dekoracja była utrzymana w kolorach pastelowych, nawiązujących kolorystycznie do chłopca.
Nie było to mega wystawne przyjęcie, ale raczej uroczysty obiad: przystawka, obiad, ciasto... Nikt nas nie wyganiał, ani nie patrzył wilkiem, więc przy cieście można było chwile posiedzieć.

Nie robiliśmy wróżb odnośnie przyszłości - ku rozpaczy T. Ech...

Kolejne urodziny już w nico mniejszym gronie i w domu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: lmyszka » 18 sty 2013, 21:17

Pierwsze urodziny zrobilismy na sali na ogródkach działkowych. Był obiad i tort. Sale ubraliśmy w balony do tego kolorowe talerzyki.
Kolejne juz w mieszkaniu przy torcie.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: misia-misia » 18 sty 2013, 21:21

My też już jesteśmy po takiej imprezie, więc mogę napisać jak było u nas :)

Miałam się bawić w dekoracje, cuda wianki. Ale stwierdziłam, że to bardziej dla nas, bo Maja i tak oleje temat.
Były tylko kolorowe balony. I dobrze. Chciałam czapeczki, ale Maja taką czapeczkę zdjęłaby po 1 sekundzie, więc mijało się z celem.
Tort zamawiałam, był megarewelacyjny! Motyw na torcie - Pingwiny z Madagaskaru. Oczywiście tort ze świeczką, którą Majcia próbowała zdmuchnąć (co ostatecznie mama zrobiła).
Był szampan za zdrowie Majuty, były rogaliki które robiła moja mama.
Odśpiewaliśmy "Sto lat", Maja dostała prezenty.
Gdy wszyscy zajadali tort, my puściliśmy gościom przygotowany przez nas film - zdjęcia Majuszki miesiąc po miesiącu. Piękny wzruszający film.
No i nie mogło zabraknąć również wróżby - no przy tym była chyba najlepsza zabawa.
Żeby nie było, że Maja sobie coś wcześniej upatrzyła - wyszłam z Myszą z pokoju. W tym czasie chrzestna ułożyła na podłodze przedmioty: książkę,książeczkę do nabożeństwa, pieniądze, tabletki, laptop i butelka wódki.
Potem my weszłyśmy i Maję posadziłam na podłodze. Bez chwili wahania Majka chwyciła za książkę, potem za pieniądze :)
No i tak to własnie u nas było.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Mirasek » 19 sty 2013, 20:04

Roczek Mai świętowaliśmy w dość sporym towarzystwie ale najbliższa rodzina jest właśnie taka. Dekoracji jako tako nie było- nadmuchaliśmy tylko balony a dla dzieci były kolorowe czapeczki-bo cała zabawa odbyła na podwórku u teściów. Był wspaniały tort a zamiast tradycyjnego rosołku i schaba z ziemniaczkami zrobiliśmy grilla >D Wszyscy dobrze się bawili z jubilatką na czele.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: ela » 19 sty 2013, 22:32

misia-misia pisze:Tort zamawiałam, był megarewelacyjny! Motyw na torcie - Pingwiny z Madagaskaru

:) wiem od kogo :)

u nas nie było wróżby, był tort z bucikami i kameralne spotkanie przy ciastach i kawie z rodziną.
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Justinaa » 22 sty 2013, 9:02

u nas były dekoracje, ale w niewielkiej ilości :) był tort zrobiony przez teściową, był pokaz filmiku - zdjęc Hani od urodzenia, poza tym wszyscy goście dostali fotkę - kolaż zdjęć Hani z 12 m-cy jej życia, była też "wróżba", mieliśmy długopis, pieniądze, stetoskop :D, kieliszek i złoty łańcuszek i właśnie to wybrała ku naszemu zdziwieniu Hanutka :D
a poza tym, żeby nie stać przy garach, zamówiliśmy catering :D
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: grafitowa » 22 sty 2013, 9:15

Emi pisze:U nas nie było tematycznej imprezy tylko kameralne spotkanie przy kawie i torcie.


U nas też. Byliśmy tylko my i dziadkowie z obu stron.
I nie było wróżby ku mojemu niezadowoleniu, bo nikt oprócz mnie nie wykazywał żadnej inicjatywy w tym temacie.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Deco-Ania » 22 sty 2013, 11:02

Justinaa pisze:wszyscy goście dostali fotkę - kolaż zdjęć Hani z 12 m-cy jej życia
świetny pomysł!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: PrezentDesign » 02 lut 2013, 21:07

Ależ jestem Wam wdzięczna za pomysł z pokazem zdjęć! Nie wpadłam na to, SUPER!
I ten kolaż też fajny, jak mi starczy czasu to też zrobię :D
Roczek to tak na prawdę bardziej dla rodziców jest niż dla dziecka, ale zawsze fajną pamiątkę będzie potem miało, zdjęcia, filmiki z losowania przedmiotu itd, już teraz nawet ile razy już to (roczek synka) oglądaliśmy jak czasem nas na wspominki bierze ;) A co dopiero za kilka, kilkanaście lat...
No i nie zapominajcie, że roczek to też nasze święto - mam, pierwsza rocznica po tych trudach i bolączkach porodowych ;) Kolejne lata to typowo urodzinki dziecka będą, a wg mnie warto celebrować też pierwsze urodzinki chociażby ze względu na siebie, bo dziecko w tym wieku potrzebuje przede wszystkim ciepła i miłości tego dnia, i po umęczeniu które miałam na roczku synka przygotowując poczęstunek w domu, teraz przy córce nie popełnię tego błędu i urodzinki zrobimy w jakiejś kawiarni dziecięcej, byśmy ten dzień mogły spędzić spokojnie i błogo :) Niech inni się zajmą sprzątaniem ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PrezentDesign
Firma
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 sty 2013, 14:28
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Blue » 21 kwie 2013, 10:58

Na razie mamy datę-przyszły weekend i lokal.
Ale ani tort nie zamówiony, ani menu nie ustalone (obiad,deser,przekąski,tort) ani stroje dla
dziewczynek ani dla mnie nie skompletowane. Ciuchów pełno i na pewno coś wybiorę im i sobie
chociażby z tego co mamy,tylko doba za krotka.
A w ogóle to podobno jest zabobon ze nie robi się pierwszych
urodzin przed faktyczna datą tych urodzin,ale
Jula obchodziła roczek 6 dni przed data 1 urodzin i ma się dobrze.
Zresztą potem jest weekend majowy i się wszyscy rozjeżdżamy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: martula_87 » 21 kwie 2013, 11:19

Blue pisze:A wogole to podobno jest zabobon ze nie robi sie pierwszych
urodzin przed faktyczna data tych urodzin,

Pierwsze słyszę :roll: No ale fakt u Was weekend majowy to marny termin pewnie już zawsze będzie tak że nikomu ten termin nie będzie pasował.
U nas problem z głowy Dominika urodziny wypadają w środę więc impreza urodzinowa odbędzie się w pierwszą sb po urodzinach.
Strój prawie gotowy,prezenty w trakcie zamawiania,goście powiadomienia teraz tylko menu choc my raczej robimy to w formie ciasta, tortu i małej kolacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Szizel » 24 kwie 2013, 13:42

U nas pierwsze urodziny odbyły się w domu z małym poślizgiem bo prawie miesięcznym opóźnieniem bo chrzestny był na wakacjach. Więc odbyły się 17.07, a Julcia jest z 22.06. Były w domu teściowa miała piec tort, ale, że mieszka 100 km od Łodzi i był wielki upal tort mógłby być nie dowieziony. Więc postawiliśmy na lodowy tort przystroiłam stroikiem i swieczką. Do tego upiekłam ciasta blok, i maślane z owocami, lody, ciasteczka i świeże owoce gościły na stole. Do tego Picolo. Na urodzinach była tylko najbliższa rodzina chrzestni, dziadkowie i prababcie. Prezenty były i urodziny się udały. Julia miała też organizowany swój kinderbal były zaproszone Juli koleżanki 2 i kolega w liczbie 1 wraz z rodzicami. Dzieciaczki się bawiły, szalały, a rodzice popijali piwko i plotkowali. Były prezenty menu typowe dla dzieci ciasto, owoce, chrupki kukurydziane, soczki w kartonikach.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Blue » 29 kwie 2013, 7:34

My juz po roczku-takim troche wczesniejszym:)
Bylo bardzo fajnie.
Lokal sie sprawdzil,polecam mala niepozorna restauracje Retro na Limanowskiego.
Wystroj OK,nie stolowkowy ale i nie kiczowaty (czytaj: bez zbednych przedobrzen i bibelotow).
Jak bede miala czas to moze zrzuce fotki jakies.
Jedzenie pyyyyycha.Byla obiadokolacja (startowalismy o 17)
czyli 2 rodzaje mies (poledwiczki wieprzowe w sosie grzybowym i filet z kurczaka z ananasem i serem zoltym),
frytki i puree ziemniaczane oraz salata lodowa z rzodkiewkaw sosie vinegret i warzywa z wody (brokuly,kalafiory,marcherwki).
Potem mega wielkie porcje deseru lodowego z sosem czekoladowym,bita smietana,plastrami pomaranczy i konfitura.
Potem przystawki w stylu "koreczkowym" czyli wydrazane kuleczki melona w zawijane w szynce parmenskiej,
wedzone sliwki zawijane w boczku,ser plesniowy z oliwkami,oraz koreczki kabanos-ser zolty-papryka marynowana.
Z alkoholi tylko szampan na poczatek i likiery pozniej.Alkohol mielismy swoj z domu.Rowniez z domu przynieslismy rozne czekoladki pakowane osobno typu Merci itp.
Oczywiscie kawa i herbata oraz soki w trakcie wg zyczenia.
Obsluga bardzo mila i sympatyczna,wszystko dopilnowane.
Pyyyyszne zarcie i duzo do domu spakowalsimy.
Na koniec byl tort,ale tu niewypal.Zamawiany z cukierni-owszem,wygledny dosc (szpetny nie byl),ale szalu nie bylo,
a smak coz...przecietny.Do tego nie byl przelozony kremami takimi jakie sobie zyczylam.Nie tylko odbiegal od oczekiwan,
ale to nie bylo to co zamawialam.Szkoda ze sie nie zdecydowalam zamowic tortu wlasnie z lokalu,ale jakos mi sie wydawalo ze
cukiernie maja lepszych cukiernikow,bo wyspecjalizowanych,niz Ci z restauracji co sa od wszystkiego.I to byl blad,bo robia piekne torty (czy pyszne to nie wiem),ten moj z cukierni byl gorszy.
Za sciana-bo lokal ma 2 male salki-byla druga impreza roczkowa,ale wogole nam to nie przeszkadzalo a my nie przeszkadzalismy im,nawet czasem przeszlam tam na 2 strone z Hania na spacer by zapoznala sie z kolega:)
Oni tez do nas zagladali na chwilke:)
Byla tez wrozba-wsrod wielu przedmiotow moja hanka wybrala...dlugopis.
Nie wiem jak to interpretowac,pisarka bedzie czy co?;)
Ogolnie impreza bardzo udana,mimo dosc kiepskiej pogody (zimno chociaz nie padalo)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: kari » 29 kwie 2013, 8:28

Pierwsze urodziny odbyły się w domu 16.02, 3 dni po faktycznych urodzinach, akurat wypadały w środku tygodnia, na początku było planowane na 17, aby chrzestni zdążyli spokojnie wrócić z Anglii, ale okazało się, że mąż 17 wyjeżdża w delegację
Zamówiłam zaproszenia na papierze fotograficznym, gdzie z jednej strony było zdjęcie z drugiej żartobliwe zaproszenie przez Filipa
Impreza rozpoczynała się od godz. 16, więc postanowiliśmy zrobić większy obiad, były 2 rodzaje mięs standardowe kotlety z piersi oraz kotlety z papryką, pieczarkami serem, ziemniaki i 2 rodzaje surówek, do picia, kawa, herbata, soki,
z alkoholi był szampan, wódka, wino i piwo, ale oprócz szampana nic nie piliśmy, goście zjeżdżali na 3 tury, bo chrzestni z Warszawy z lotniska, kuzynka z chłopakiem prosto z pracy.
Tort robiła teściowa z bitą śmietaną, dżemem wiśniowym i owocami.
Filip dwukrotnie wybrał portfel (czyżby finansista nam rośnie ;) )
Uważam imprezę za udaną, ale kolejną większą imprezę będziemy chyba już w lokalu organizować
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Blue » 29 kwie 2013, 9:14

Jeszcze chcialam dopisac poki na swiezo jestem;) ze lokal bardzo szczerze polecam-na kameralne male imprezy fajny.
Postawili nam tez osobny stolik-tam np moja starsza cora mogla rozlozyc sie z kredkami i kolorowac,bawic sie.
Robia tez catering wiec mozna zamowic tort czy przystawki do domu-co tez rozwazam na przyszle imprezy bo warto,smaczne to wszystko bylo i niedrogo.To lokal kameralny,malo komoercyjny bo ja nawet strony internetowej w internecie nie znalazlam.
Wiecej jak 20-25 osob tam nie wejdzie do 1 salki,wiec to bardziej na imieniny,rocznice,male chrzciny,male komunie itp.Wystroj fajny,mnie sie podoba.Sa 2 salki-jedna przy barze wieksza ale ciemniejsza a druga przy wejsciu-mniejsza ale jasniejsza bo z oknem.Ja preferuje te mniejsza i tam byla imprezka.
Jeden minus-toaleta niezbyt zadbana,tu mogliby sie bardziej postarac.



A co do prezentow-Hania dostala glownie koperty,ale poza tym takze:
-zloty lancuszek z Matka Boska
-Ksiege bajek dla maluszkow-bajki klasyczne
http://allegro.pl/wielka-ksiega-dla-mal ... 50752.html
-Interaktywna Myszke Miki Clementoni
http://allegro.pl/s-myszka-miki-mowi-po ... 56774.html
-kostke interaktywna (b.fajna):
http://allegro.pl/kolorowa-interaktywna ... 65133.html
-bukiet ozdobny z balonami z "1"
-pianinko
Druga corka tez nadostawala prezentow,pewnie dlatego zeby nie czula sie zazdrosna;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Misiak » 19 paź 2013, 7:40

U nas roczek póki co tylko w planach, ale już konkretnych, bo to "lada moment". ;;) Będzie spotkanie u nas w domu w małym gronie (chrzestni Poli to nasze rodzeństwo), 2 dni po faktycznych urodzinach- w sobotę. Będą dekoracje z balonów, wrozba, tort planuję zrobić sama.:) Myślę o popoludniu, więc podam późny obiad, tort, ciasta, kawka, herbatka. Żadne ze mnie zwierzę imprezowe, więc jak dla mnie tyle starczy i będzie OK. Muszę pomyśleć nad zdjęciami od urodzenia miesiąc po miesiącu, ale nie wiem w jakiej formie- pewnie prezentacji.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4007
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: kasia_m85 » 22 paź 2013, 13:18

Do roczku dziewczyn został miesiąc więc też już powoli planuję >D Wypadają akurat w sobotę więc idealnie. Impreza będzie u nas w domu na... 26 osób plus 5 dzieci oprócz Liwii i Leny (co ja poradzę,że najbliższą rodzinę mamy dużą,a dziewczyny są dwie więc i chrzestni razy dwa ::) ) Planuję późny obiad, deser, torty (już zamówione) i jakieś przystawki (skorzystam zapewne z cateringu, bo gotować na tyle osób nie mam czasu). No i muszę zamówić jakieś gadżety typu balony itp Będzie dużo dzieci,więc dla nich to frajda.
Największy problem póki co mam z odpowiedzią "co mamy kupić dziewczynkom"? bo wszyscy gości dopytują :?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: kasia_m85 » 24 lis 2013, 13:04

U na już po imprezie ::) Było dużo gości, dużo prezentów, dziewczynki rozdawały uśmiechy na prawo i lewo,więc im też chyba się podobało >D Impreza była od 16, ostatni goście wyszli około 22.Tak jak planowałam podałam późny obiad i potem jeszcze ciepłą kolację plus przekąski,ciasta,trochę alkoholu. Były też oczywiście torty i szampan. Zaszalałam też z dekoracjami które teraz mi szkoda zdejmować i wyrzucić :lol:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: agunia » 24 lis 2013, 20:43

Jejku jakie one słodkie,uroczo wyglądały.Torty przepiękne.Pochwal się prezentami dziewczynek
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Deco-Ania » 24 lis 2013, 21:17

kasia_m85, świetne torty, ale jubilatki - jeszcze piękniejsze!

Nono, niezła przyszłość im się klaruje. Tylko te podwójne studia medyczne mogą być trochę kosztowne :lol:
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: malulu » 25 lis 2013, 13:40

kasia_m85, masz piękne dziewczynki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: kasia_m85 » 25 lis 2013, 15:39

agunia pisze:Pochwal się prezentami dziewczynek

Dostały mnóstwo zabawek, z takich większych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I jeszcze kilkanaście mniejszych zabawek, głównie edukacyjnych i interaktywnych.
Z praktyczniejszych rzeczy śpiworki do spacerówek:
Obrazek
Od nas złote zawieszki z grawerem (nie mam zdjęcia) no i sporo pieniążków za które systematycznie będziemy im kupować różne rzeczy.
Deco-Ania pisze:Tylko te podwójne studia medyczne mogą być trochę kosztowne

Damy radę ;;)

Za komplementy dziękujemy <3
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Kurczak » 25 lis 2013, 18:54

Piękne Dziewczynki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Mirasek » 26 lis 2013, 9:03

kasia_m85, Piękne dziewczynki,smakowicie wyglądające torty i super prezenty ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Malwina » 26 lis 2013, 9:25

Super dziewczynki Kasiu :)
Wszystkiego naj dla nich :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Justinaa » 26 lis 2013, 15:45

kasia_m85, cudne torty no i słodkie dziewczynki, kiedy to minęło! :)
a swoją drogą na pierwszych urodzinach Hani też był stetoskop, ale Hania się nim kompletnie NIE zainteresowała :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: kochecka » 12 sty 2014, 21:23

za 1,5 miesiąca pierwsze urodziny Laurki :shock: więc już rozmyślam jak to zorganizować :) na pewno impreza będzie u nas w domu. Zastanawiam sie nad cateringiem bo nie będę miała za dużo czasu na gotowanie. Będzie 14 dorosłych, 2 dzieci mniejszych i 2 większych. Laury nie licząc.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Patrycja11 » 12 sty 2014, 21:50

kochecka pisze:Zastanawiam sie nad cateringiem
Wróblewską weźcie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: kochecka » 13 sty 2014, 17:51

zamierzam dzisiaj do nie zadzwonic :) mam tez numery do jeszcze dwóch innych babek :)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: agunia » 03 lip 2014, 21:05

Do roczku Kornelki zostało zaledwie parę dni a ja wciąż biję się z myślami czy organizować na działce czy w domu.Osób będzie 15 plus dwójka małych dzieci,nie licząc Kornelki.
Za działką przemawia przestrzeń,ale boję się po pierwsze pogody,a po drugie,że absolutnie wszystko musimy tam pozawozić plus zorganizować jakieś porządne stoły i krzesła.No i ciężko jakiś fajny obiad podać bo warunki wiadomo,działkowe.
W domu mamy stół i krzesła dla max 10 osób więc i tak trzeba będzie drugi stół kombinować.No i będzie mega ciasno,jakoś sobie nie wyobrażam.W domu o tyle fajnie,że mogłabym poszaleć z jakąs typową na tą okoliczność dekoracją itp.
A jeszcze najgorsze w tym wszystkim jest to,że w sobotę,dzień przed imprezą mój mąż pracuje cały dzień do 20!!!!mimo,że prosił o wolne wrrr :evil:
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Deco-Ania » 03 lip 2014, 21:28

agunia pisze:Za działką przemawia przestrzeń,ale boję się po pierwsze pogody,a po drugie,że absolutnie wszystko musimy tam pozawozić plus zorganizować jakieś porządne stoły i krzesła.No i ciężko jakiś fajny obiad podać bo warunki wiadomo,działkowe.
Zorganizuj przyjęcie a'la piknik. Będzie oryginalnie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: kasieńka 85 » 03 lip 2014, 21:31

agunia,a może zamiast obiadu, ciasto, zimne przekąski. Albo grill. Chyba mając takie opcje do wyboru zdecydowałabym się na działkę. Tylko co w sytuacji ulewy?jest miejsce zeby sie schować?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: ava » 03 lip 2014, 21:31

Deco-Ania pisze:Zorganizuj przyjęcie a'la piknik. Będzie oryginalnie
Albo po prostu grilla. Może mniej elegancko, ale zawsze to jakieś rozwiązanie. Moja siostrzenica jest z lipca i teraz 3 raz będziemy świętować na urodzinowym grillu (i nie wiem jak moja siostra to załatwia, ale za każdym razem jest super pogoda >D )
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: agunia » 03 lip 2014, 21:47

Początkowo miał być grill owszem,ale grill dla tylu osób,to jakoś nas odstrasza,ktoś musiałby przy tym non stop stać i trzeba by było chyba dokupić drugiego grilla,co by się wszyscy najedli. :lol:
W razie ulewy jest się gdzie schować.
No nic weekend spędzamy na działce,więc będziemy intensywnie jeszcze myśleć. No i jeśli na działce to będzie impreza raczej całodzienna,bo spotykamy się wszyscy na mszy o 10.30,więc obiad wypadałoby podać.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: ava » 03 lip 2014, 21:49

A tak w ogóle to jakoś przegapiłam ten temat, więc napiszę jak to było u nas.
Bian pisze:Jak potraktowałyście 1-e urodziny Waszych dzieci? Co przygotowałyście specjalnego? Czy była wróżba odnośnie przyszłości (a jeśli tak to jakie przedmioty wykorzystałyście?). Czy są poza tym jeszcze jakieś tradycje? Impreza była tematyczna czy stwierdziłyście, że to jeszcze nie ma sensu? Czy stworzyłyście jakieś atrakcje dla gości - pokaz zdjęć z pierwszego roczku, film?
Ze względu na ograniczoną przestrzeń u nas były 2, a właściwie 3 imprezy urodzinowe. 2 główne imprezy odbyły się w weekend po urodzinach. Najpierw w sobotę była moja rodzina (12 osób + jubilat), a w niedzielę była rodzina Męża (13 osób+jubilat). Nie wyobrażałam sobie 25 osób na raz w naszym jednym pokoju. Wojtek nie miałby wtedy nawet m2 wolnej przestrzeni, żeby się pobawić, a to w końcu jego święto. Nie były to imprezy tematyczne, bo moim zdaniem na to było za wcześnie, nie było też żadnych niespodzianek typu pokaz zdjęć (trochę żałuję).
Wróżba była, ale nie na ww. imprezech, tylko wcześniej. Po prostu nie wiedziałam, na której imprezie mielibyśmy ją zrobić, więc, żeby żadni dziadkowie nie poczuli się pokrzywdzeni, w dniu urodzin zaprosiliśmy ich na mały tort i szampana. Przyjechał też wtedy chrzestny, chrzestna niestety nie mogła być. Do wyboru były: książka, różaniec, pieniądze, śrubokręt, kieliszek, kalkulator (albo telefon, już dokładnie nie pamiętam). Młody najpierw wziął śrubokręt, potem pieniądze, następnie rozśmieszył wszystkich, bo dotknął różańca, ale tylko się od tego wzdrygnął, jakby to było coś obrzydliwego :lol: i do ręki jako trzeci trafił kieliszek 8-)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: ava » 03 lip 2014, 21:51

agunia pisze:grill dla tylu osób,to jakoś nas odstrasza
Moja siostra 3 raz robi grilla dla ponad 20 osób. Mamy duże najbliższe rodziny ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: agnieszka19 » 09 lip 2014, 8:44

U nas na 99% urodziny będziemy wyprawiać na działce w ten weekend. Pewna na 100% nie jestem bo to zależy od pogody.
Goście zgodzili się, żebyśmy ostatecznie zdecydowali w sobotę rano.
Jeśli impreza będzie na działce to będzie:
- Grill (karczek, piersi z kurczaka, szaszłyki z kurczaka, kaszanka, kiełbasa)
- tradycyjna do grilla sałatka z pomidora, ogórka i cebuli

oprócz tego:
- tort
- rolada lodowa
- śledzie z brzoskwiniami
- śledzie tradycyjne z cebulką
- sałatka z makaronem ryżowym, kurczakiem i ogórkiem zielonym
- sałatka brokułowa z migdałami, jajkiem i sosem czosnkowym
- sałatka jarzynowa
- pomidory z sosem czosnkowym
- szynkakonserwowa zawijana z serkiem i ogórkiem konserwowym
- owoce
- paluszki
- pierdółki typu: grzybki marynowane, czosenk marynowany, oliwki itd.

W najlepszym wypadku będzie nas 22osoby + dzieci, a w njgorszym 18 osob +dzieci :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Fuente » 21 wrz 2015, 16:17

U nas roczek Maniusia, był w domu na 17 osób- urodzinki tematyczne pirackie. Zrobiłam na słodko: był tort, ciasto owocowe, babeczki i cake popsy. Po torcie, był pokaz baniek mydlanych na dworze, a potem były główne prezenty- samochód na akumulator, więc dzieciaki jeździły w autku i ciężko było ich zagonić z powrotem do domu :roll:

Na wróżbę położylismy mu: kieliszek, różaniec, kalkulator, myszkę do komputera, długopis, książkę, pieniążek... wybrał: kalkulator, potem wziął myszkę i długopis. Jak nic zostanie księgowym :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: jpuasz » 12 sty 2016, 16:07

Mam dylemat i będę wdzięczna za wszelkie rady. Zbliżają się 1 urodziny Adasia i nie mogę podjąć decyzji jak je zorganizować. Prosiłam o radę rodziców czy inne osoby, ale każdy mi mówi "zrób jak uważasz" :] Jaki mam dylemat? Oczywiście ja, jak to ja opiszę wszystko od stworzenia świata :P Urodziny małego wypadają w piątek za niecałe 2 tygodnie, gości zaprosiłam na sobotę. Jest kilka kwestii, co do których mam wątpliwości. W sumie będzie 14-17 dorosłych (3 niepewne) + 4 dzieci w wieku 9-13 lat i cały czas się zastanawiam czy zrobić imprezę "siedzącą" (jak to zawsze wygląda na urodzinach/imieninach w rodzinie), czy się wyłamać i szwedzki stół? Impreza będzie w domu a dylemat bierze się stąd, że powinnam bez problemu posadzić te 21 osób, ale wtedy nie będzie miejsca na zabawę dla małego. A jeśli zrobię szwedzki stół, to miejsca na zabawę będzie dużo, ale może być problem z miejscami siedzącymi (przecież nie będziemy siadać na zmiany). Mam jeszcze wizję połączenia jednego z drugim, tzn postawienie stołu i zrobienie przy stole powiedzmy 10 miejsc siedzących, a reszta luźno w pokoju. I to chyba byłoby dobre połączenie miejsc siedzących i miejsca do zabawy, tylko czy takie coś będzie sensownie wyglądało? W sumie istotne przy tym jest też jedzenie, ale to już dawno postanowiłam, że będą rzeczy nazwijmy to na raz do buzi, czyli bez konieczności krojenia itp.

Planuję zacząć od nazwijmy to poczęstunku na ciepło (bo obiadem tego nazwać nie można), czyli śliwka z piersią kurczaka zawinięta w boczku i po mojemu "kebaby" z fetą, czyli mielone przyprawione na kebaba, uformowane w kulkę z fetą w środku i nadziane na wykałaczkę i do tego świderki ziemniaczane, czyli "kleksy" z masy ziemniaczanej zapiekane w piekarniku. Na zimno też tego typu potrawy, czyli sałatki w babeczkach, szynka zawijana z serkiem i ogórkiem, tortille z łososiem i kurczakiem, jajka faszerowane szynką, może krakersy z jakąś pastą, ale to jeszcze nie wiem. No i nie mam pomysłu czy coś jeszcze, czy to by wystarczyło. Ze słodkości, to tort i jakieś babeczki/muffinki ze 2 rodzaje. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na tego typu dania, to chętnie poczytam :)

Kolejny dylemat to godzina :] Na ten moment dzień małego wygląda tak, że wstaje powiedzmy ok. 8, potem od 11-12 ma drzemkę (czasem 1h a czasem nawet 2h), potem wstaje, 14-15 obiad i zazwyczaj godzinę po obiedzie idzie spać, choć z tym to też różnie bywa. Dziś padł o 15:30, ale czasem zasypia dopiero 17:30 :] I znów śpi 1-2h. 18-19 je kaszkę i ok. 21 zazwyczaj idzie się kąpać i spać. No i sama nie wiem na którą prosić gości :] Z jednej strony chciałabym wcześniej, tzn 16-17, bo jak zaproszę na 18, to pewnie niektórzy się spóźnią i będą na 19 a boję się że mały po 20 zacznie już być marudny. Z drugiej strony czy jest sens zapraszać wcześniej, skoro możliwe jest to, że mały będzie spał do 18? Sama już nie wiem :( Zwłaszcza, że Adaś raczej nie jest zachwycony, gdy jest dużo ludzi, ale co poradzę, że mam dużą rodzinę?

I póki co chyba tyle dylematów :P Czyli forma przyjęcia, jedzenie i godzina. Jak macie jakieś rady, czy włąsne doświadczenia, to będę wdzięczna :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: szaraczarownica » 12 sty 2016, 16:16

jpuasz, a nie możesz zrobić szwedzkiego stołu i postawić krzeseł pod ścianami? Żeby było miejsce na środku na zabawę. Albo zrobić miejsce do zabawy w innym pokoju i po prostu ktoś tam z Adasiem będzie cały czas?

Co do godziny, to uwierz mi, że jak zaprosisz wszystkich na 18, to Ci akurat tego jednego jedynego dnia Adaś nie będzie chciał zasnąć i pójdzie na drzemkę tak późno, że będzie spał do 19 ;) Albo nie zaśnie w ogóle i o 18 będzie już leciał przez ręce i chciał iść spać snem nocnym ;) Przerabiałam to już kilka razy ;)
Także moim zdaniem powinnaś zaprosić wszystkich na taką godzinę, jaka Tobie pasuje.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Blue » 12 sty 2016, 18:42

Jpuasz-ale strzeliłaś posta :lol: ale rozumiem dylematy.
Ja bym zrobiła bufet/szwedzki stół.Na menu masz bardzo dobre pomysły-ja robię lub zamawiam podobne rzeczy na tego typu imprezy.Co do godziny wybrałabym wcześniejszą niż 18-17 lub 17.30,ale po prostu u nas tak jest,że imprezy urodzinowe dzieci wśród rodziny kończą się nie później niż 20.30/21,więc i wcześniej startują.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Paulinka » 13 sty 2016, 21:38

jpuasz, ja tez jestem za wczesniejsza godzina i za szwedzkim stolem. Co do menu to dopisze jeszcze:
- gotowe kruche babeczki,ktore wypelniasz farszem (dobrze sprawdzaja sie wszelkie pastelle czy domowa pasta np.jajeczna) i dekorujesz ladnie;
- sledzik (najlepiej w zalewie octowej pokrojony na kawalki) na kawalku pumperniklu albo polowie (trojkacik) ciemnego pieczywa i na to wedle uznania-suszona sliwka,kleks zurawiny,suszony pomidorek)
-jesli chodzi o tortille to u nas najwiekszym powodzeniem cieszy sie zawsze zestaw łosos,awokado,zielony ogorek,czerwona cebula.
-melon z rukola zawiniety w szynce parmenskiej (swietnie spisuje sie szwardzwaldzka z lidla)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: jpuasz » 13 sty 2016, 21:46

Dzięki za odpowiedzi :) Faktycznie prawdopodobnie jednak zdecyduję się na szwedzki stół i godzinę 16-17 :)

Paulinka dzięki za pomysły - na pewno skorzystam. Mam tylko pytanko do jednej pozycji. Ten melon (co jest z rukolą i szynką parmeńską), to zwyczajnie na surowo? :P Tzn sam owoc mam na myśli :) A jeśli tak, to jak wybrać smacznego i dojrzałego melona :D
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwsze urodziny Waszych dzieci

Postautor: Paulinka » 14 sty 2016, 22:09

jpuasz, tak melon surowy ;) ale jak wybrać dobrego - zabij mnie, a nie wiem, naprawdę :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Następna

Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości