Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

czyli o fotelikach słów wiele.
Kuba Paluch odpowie na każde pytanie dotyczące bezpieczeństwa jak i trendów na rynku fotelików samochodowych.

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 10 lut 2013, 21:20

marciami pisze:Interesuje mnie jeszcze kwestia, czy ta baza EasyBase może zostać potem wykorzystana do fotelika drugiego?

Nie, baza o której piszesz, to FamilyFix - z wykorzystaniem Isofix
http://www.maxicosi.pl/pl-pl/produkty/f ... lyfix.aspx

Ale jak Wam tak bardzo zalezy, to obiło mi się o uszy, że można sobie dospawać uchwyty pod Isofix. Nie pytałam dokładnie, więc nie wiem nic więcej. Wiem tylko, że nam to proponowano.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 10 lut 2013, 22:18

Frezja pisze:Panie Jakubie,a czy przewiduje Pan u siebie w sklepie jakieś fajne rabaty dla Łódzkich mam? >D

Drogie Panie, naturalną rzeczą jest, że jestescie moimi potencjalnymi klientkami. A ja o swoich klientów dbam i mogę wam zagwarantować, że żaden sklep internetowy czy stacjonarny nigdy nie będzie miał lepszej ceny niż ja dla Was. O tym chociażby przekonała się Kari, która ma super spacerówkę w cenie niższej niż gdziekolwiek ;)
Mam nadzieję, że na taką odpowiedź Panie czekały ;)

marciami pisze:Jakub_Paluch, bardzo dziękuję za odpowiedź. Powiem szczerze, że po prostu firma MC trochę kojarzyła mi się z masową produkcją i jakoś mnie nie przekonywała. Recaro wzbudzało moje zaufanie. We wcześniejszej części tematu pisał Pan, że MC w tych wersjach dla starszych dzieci nie są już takie dobre. Czyli wtedy lepiej innej firmy foteliki?

A poza MC jakie foteliki mógłby Pan polecić? Chcielibyśmy aby pasował nam do wózka (to może być przydatne na zakupach lub w wyjściu do lekarza), mamy X-lander'a XA.


MC, czyli koncern Dorel, to największy producent artykułów dla dzieci na swiecie. Osiągneli już niewyobrażalny status i dobrobyt. Jest to firma nadal bardzo dobra, natomiast troszkę skostniała, oni już nic nie muszą robić, żeby zgarnąć rynek-po prostu go mają. Teraz trendy wyznaczają głównie firmy niemieckie jak Romer, Kiddy czy Cybex- i to jest moim zdaniem przyszłosc.
Dlatego nie ma co się przywiązywać do marki- wybieramy to, co w tym momencie jest najlepsze.
Natomiast MC ma jeden plus- ich fotele są sprawdzone, nie mają niepotrzebnych udziwnień i są nadal w czołówce bezpieczeństwa.
Dlatego, do X-landera polecałbym model Cabriofix (jeżeli ma pasować na bazę), lub Citi (jeżeli montaż samym pasem). Jeżeli mielibysmy mysleć jeszcze o czyms innym to bardzo sensowne są Cybexy Atony.

Jeszcze apropos dospawania isofixu- da się. Koszt od 200 do 5000zł, w zależnosci od auta :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 10 lut 2013, 23:40

Jakub_Paluch pisze:Drogie Panie, naturalną rzeczą jest, że jestescie moimi potencjalnymi klientkami. A ja o swoich klientów dbam i mogę wam zagwarantować, że żaden sklep internetowy czy stacjonarny nigdy nie będzie miał lepszej ceny niż ja dla Was. O tym chociażby przekonała się Kari, która ma super spacerówkę w cenie niższej niż gdziekolwiek ;)
Mam nadzieję, że na taką odpowiedź Panie czekały ;)

Bardzo dziekuję za taką odpowiedź i mam nadzieję, że nie poczuł się Pan urażony tak bezpośrednim pytaniem od użytkowniczek. Ja je odebrałam nieco w tonie zabawowo-zaczepnym ;) Wiadomo, że każdy ostatnio szuka oszczędności, a z drugiej strony Pana porady są za darmo. Myślę jednak, że obie strony na tym korzystają. Miło mi zatem, że ma Pan na wadze dobro klientów i jestem przekonana, że wróci to do Pana z procentem ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 11 lut 2013, 8:59

Drogie Panie, naturalną rzeczą jest, że jestescie moimi potencjalnymi klientkami. A ja o swoich klientów dbam i mogę wam zagwarantować, że żaden sklep internetowy czy stacjonarny nigdy nie będzie miał lepszej ceny niż ja dla Was. O tym chociażby przekonała się Kari, która ma super spacerówkę w cenie niższej niż gdziekolwiek
Mam nadzieję, że na taką odpowiedź Panie czekały



SUPER :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 11 lut 2013, 9:14

Jakub_Paluch pisze:Jeżeli chcemy kupić sam fotelik bez bazy, to polecam Citi.

A propos tej wypowiedzi, to chylę czoła :)
Jak już udało mi się ustalić różnicę międzi Citi i Cabriofix, to wszędzie (zaznaczam, że u Was nie byłam, bo dosyć daleko mam) słyszałam jakieś "ale", jak mówiłam, że chcę Citi, bo nie mam Isofix. Od "ale cabriofix ma lepsze tapicerki", po "ale może zmieni pani samochód". Tak, zdecydowanie w ciągu tego krótkiego czasu, w którym dziecko jeździ w pierwszym foteliku, nagle podejmę decyzję o zmianie samochodu i jeszcze o tym nie wiem. Przecież nawet gdyby, to jak pojeździ jeszcze chwilkę przypięte pasem, to nic się nie stanie, a pod isofix kupimy fotelik następny ;) No a za tapicerkę nie zamierzałam wtedy dopłacać. Na max rok się nie opłaca i nie przy takiej różnicy w cenie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: martula_87 » 11 lut 2013, 10:01

szaraczarownica, a widzisz jak ja kupowałam fotelik to sprzedający raczej polecał Citi powiedział że jest bardzo dobry i ze wzg na gwiazdki i ze wzg na cene.
Ja tam jestem bardzo zadowolona z fotelika Maxi Cosi Citi nawet jeżeli to masowa produkcja.I podejrzewam że kolejny też wybiorę tej firmy chyba że nasz ekspert dobierze coś innego.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 11 lut 2013, 10:11

malaJu pisze:Ja je odebrałam nieco w tonie zabawowo-zaczepnym

;;) wiadomo że nie chodzi tu o jakieś duże kwoty ale zawsze świadomość uzyskania małego upustu jest dla potencjalnego klienta zwyczajne miła ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 11 lut 2013, 10:19

Jakub_Paluch pisze:do X-landera polecałbym model Cabriofix (jeżeli ma pasować na bazę), lub Citi (jeżeli montaż samym pasem).
No właśnie - dopasowanie fotelika do stelaża wózka przypomniało mi sytuację z jaka my się spotkaliśmy.
Wózek: ABC Design 6-TEC, fotelik: MC Citi w związku z czym trzeba było dokupić adaptery, aby fotelik zamocować na stelażu. Podobno nie miło z tym być problemu (przed zakupem zrobiliśmy odpowiednie rozpoznanie tematu). Po zakupie udaliśmy się do Mama i Ja po adaptery, które jak się okazało... nie pasowały.
Mailowałam sobie z przedstawicielem MC, który tez zapewniał mnie, że powinny pasować. w sklepie - to samo. Już z tych zapewnień myśleliśmy, że to z naszym wózkiem jest coś nie tak - ale przymierzyliśmy do innych w sklepie - i ten sam problem się pojawił i wielkie zdziwienie sprzedającego (i to na pewno był pan panie Jakubie)
Trudno - adaptery oddaliśmy (na szczęście nie było z tym problemu) i daliśmy radę bez.

Ponieważ zatem uczymy się na błędach taka rada ode mnie: sprawdźcie czy adaptery (jeżeli są potrzebne) na pewno pasują.

A w temacie:
Upatrzyłam sobie dla Antka MC Rodi AP, ale skoro
Jakub_Paluch pisze:trendy wyznaczają głównie firmy niemieckie jak Romer, Kiddy czy Cybex- i to jest moim zdaniem przyszłosc.
to jakie modele by Pan polecił? Niestety - bez mocowania isofix (fotelik podróżuje w dwóch autach, w jednym mocowania nie ma).
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marciami » 11 lut 2013, 11:17

powiem szczerze, że zupełnie nie wiemy wobec tego co wybrać. Panie Jakubie, a może 23 lutego będzie Pan w sklepie? :D Bo my akurat do Łodzi na weekend przyjedziemy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 11 lut 2013, 14:27

malaJu pisze:mam nadzieję, że nie poczuł się Pan urażony tak bezpośrednim pytaniem od użytkowniczek. Ja je odebrałam nieco w tonie zabawowo-zaczepnym ;)

Absolutnie ;)

Deco-Ania pisze:Ponieważ zatem uczymy się na błędach taka rada ode mnie: sprawdźcie czy adaptery (jeżeli są potrzebne) na pewno pasują.

Jakie modele by Pan polecił? Niestety - bez mocowania isofix (fotelik podróżuje w dwóch autach, w jednym mocowania nie ma).


Coś kojarzę, że taka sytuacja się wydarzyła, zdarza się, choć nie powinno ;)

Co do fotelika 15-36 - brak fixa w jednym z dwóch aut to nie powód żeby rezygnować z tego rodzaju mocowania! :) Możemy zawsze szynę schować i zapiąć go samym pasem.
W tym momencie najlepszy moim zdaniem ( no i ADACa ;) ) jest Kiddy CruiserFix. Tymbardziej że cenowo porównywalny do modeli bez isofixu.
Z innych modeli, fajne są romery z technologią SICT.

marciami pisze:powiem szczerze, że zupełnie nie wiemy wobec tego co wybrać. Panie Jakubie, a może 23 lutego będzie Pan w sklepie? :D Bo my akurat do Łodzi na weekend przyjedziemy :P


Niestety 23 siedzę z małym w domu, może 24? Chyba że ewentualnie wpadłbym na trochę do sklepu, jeżeli umówimy się na konkretną godzinę-daleko nie mam, muszę tylko zapytać żonę o której potrzebuje wyjść :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marciami » 11 lut 2013, 15:53

24 jeszcze jesteśmy ;) Ewentualnie 25 w poniedziałek, nim wyjedziemy ;) Bo powiem szczerze, że fajnie byłoby aby ktoś nam pokazał, wytłumaczył, zobaczył samochód i pomógł dobrać najlepsze rozwiązanie. Abyśmy mieli pewność, że zrobiliśmy to co najlepsze dla bezpieczeństwa naszego dziecka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 11 lut 2013, 16:49

marciami pisze:24 jeszcze jesteśmy ;) Ewentualnie 25 w poniedziałek, nim wyjedziemy ;) Bo powiem szczerze, że fajnie byłoby aby ktoś nam pokazał, wytłumaczył, zobaczył samochód i pomógł dobrać najlepsze rozwiązanie. Abyśmy mieli pewność, że zrobiliśmy to co najlepsze dla bezpieczeństwa naszego dziecka :)


To może umówmy się na poniedziałek? Nie będzie takich tłumów jak w weekend, spokojnie sobie porozmawiamy :) jestem w pracy od 10 do 19, o której by Pani pasowało?
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marciami » 11 lut 2013, 17:47

podejrzewam, że bylibyśmy między 16-17 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 12 lut 2013, 12:11

Jakub_Paluch pisze:jestem w pracy od 10 do 19

czy w tym tygodniu również w tych godzinach można Pana zastać w sklepie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 12 lut 2013, 15:51

marciami pisze:podejrzewam, że bylibyśmy między 16-17 :)


Jestesmy umówieni zatem :)

Frezja pisze:czy w tym tygodniu również w tych godzinach można Pana zastać w sklepie?


Jestem jutro, w czwartek i w piątek-10-19
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 12 lut 2013, 15:59

Jakub_Paluch pisze:Jestem jutro, w czwartek i w piątek-10-19

super,postaram się podjechać,zapytam jeszcze czy Tobi w kolorze confetti jest dostępny w sklepie czy trzeba zamawiać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 12 lut 2013, 16:02

Jakub_Paluch pisze:w czwartek i w piątek-10-19

O, to super, bo może, ale podkreślam MOŻE, wpadnę z mamą w któryś z tych dni. Nie chcę się umawiać, bo wszystko będzie zależało od tego ile nam zejdzie w Porcie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 13 lut 2013, 18:25

Frezja pisze:
Jakub_Paluch pisze:Jestem jutro, w czwartek i w piątek-10-19

super,postaram się podjechać,zapytam jeszcze czy Tobi w kolorze confetti jest dostępny w sklepie czy trzeba zamawiać?


Jest, jest, zapraszam :)

Poprawiłam cytat. Pepsi
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 15 lut 2013, 22:11

Jakub_Paluch, dziękujemy za fachowe porady i cierpliwość >D Młody nawet nie narzekał w drodze powrotnej więc mam nadzieję że dokonaliśmy dobrego wyboru ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 19 lut 2013, 21:11

M. wreszcie dostrzegł to co ja widziałam już dawno - a więc przyszedł i czas na nas, aby zmienić fotelik Antosia.

Panie Jakubie - jest Pan w sklepie w sobotę? Bo w sumie to tylko weekend wchodzi u nas w grę.
przedział wagowy: 15-36kg. Rozważamy opcję: MC Rodi AP lub Kiddy CruiserFix.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 20 lut 2013, 16:15

Deco-Ania pisze:M. wreszcie dostrzegł to co ja widziałam już dawno - a więc przyszedł i czas na nas, aby zmienić fotelik Antosia.

Panie Jakubie - jest Pan w sklepie w sobotę? Bo w sumie to tylko weekend wchodzi u nas w grę.
przedział wagowy: 15-36kg. Rozważamy opcję: MC Rodi AP lub Kiddy CruiserFix.


W sobotę mam wolne i nie mam możliwosci żeby wpasc nawet na chwilę. Może niedziela? Jestem 10-16
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 20 lut 2013, 16:32

Jakub_Paluch pisze:Może niedziela? Jestem 10-16
Chyba nawet lepiej nam pasuje. Bo sobota dość zabiegana się szykowała.
W takim razie do zobaczenia w niedzielę (pewnie do południa podjedziemy).
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 25 lut 2013, 10:46

Panie Jakubie - dziękujemy.
Antek - wniebowzięty. Wczoraj nie zdążył się rozebrać a już wszystkim opowiedział o nowym foteliku. I jaki dumny jest, że zapina się już dorosłym pasem.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marciami » 26 lut 2013, 11:04

ja również chciałam podziękować panu Jakubowi :) Długo pana męczyliśmy i zarzucaliśmy pytaniami, ale wiemy, że zrobiliśmy dobry wybór :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 27 lut 2013, 10:45

Panie Jakubie, a jeśli bym jednak rozważała foteliki z isofix? Czy skoro nastawiałam się na King Plus, to teraz powinnam się nastawić na Safefix Plus, czy mam jednak jakieś inne (tańsze) opcje do wyboru?
Gwoli przypomnienia: nie wiemy czy nasz syn dotrzyma z wagą 13 kg do "wiekowego" momentu zmiany fotelika.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 28 lut 2013, 11:12

Jakub_Paluch, ktory fotelik jest lepszy Cybex Juno-Fix czy maxi cosi tobi? z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 28 lut 2013, 14:45

szaraczarownica pisze:Panie Jakubie, a jeśli bym jednak rozważała foteliki z isofix? Czy skoro nastawiałam się na King Plus, to teraz powinnam się nastawić na Safefix Plus, czy mam jednak jakieś inne (tańsze) opcje do wyboru?
Gwoli przypomnienia: nie wiemy czy nasz syn dotrzyma z wagą 13 kg do "wiekowego" momentu zmiany fotelika.


Widziałem ofertę sprzedaży Almery ;)
Tak, naturalnym wyborem byłby Safefix. Ale jeżeli w aucie były by mocowania na pas TT to może tańzy Chicco x-pace fix.

Puma pisze:Jakub_Paluch, ktory fotelik jest lepszy Cybex Juno-Fix czy maxi cosi tobi? z gory dziekuje


Zdecydowanie Cybex Juno-fix
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 28 lut 2013, 14:58

Jakub_Paluch pisze:pas TT
a co to takiego? Musze sobie z wujkiem Google pogadać o tym.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 28 lut 2013, 15:13

Jakub_Paluch pisze:Widziałem ofertę sprzedaży Almery

To by było na tyle jeśli chodzi o "no przecież nie zmienię samochodu z dnia na dzień". 3 dni mi zajęło podjęcie decyzji ;)

Jakub_Paluch pisze:jeżeli w aucie były by mocowania na pas TT

Nie mam pojęcia. Isofix ma, czy ma mocowania TT nie wiem, przegrzebałam net i nie mogę takiej informacji znaleźć. Może Pan miał do czynienia i będzie wiedział: Megane Grandtour 2005. A jak nie, to się dowiem jak już kupię samochód ;)

Jakub_Paluch pisze:Chicco x-pace fix

Podoba mi się jego cena :D
A jak z bezpieczeństwem? Będzie lepszy niż King Plus? Bo jak nie, to możliwe, że sobie odpuścimy Isofix, gdyby fotelik bez niego był i tak bezpieczniejszy lub przynajmniej porównywalny. Jak by nie było osobiście bardziej ufam Romerowi niż Chicco.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 28 lut 2013, 15:56

szaraczarownica pisze:Podoba mi się jego cena :D
A jak z bezpieczeństwem? Będzie lepszy niż King Plus? Bo jak nie, to możliwe, że sobie odpuścimy Isofix, gdyby fotelik bez niego był i tak bezpieczniejszy lub przynajmniej porównywalny. Jak by nie było osobiście bardziej ufam Romerowi niż Chicco.


Ojoj... nie wyjasnie tego przez forum bo mi się palce zapalą :D Proszę o telefon- 505 374 083
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 28 lut 2013, 16:03

To najwyżej obgadamy na miejscu :)
Przede wszystkim obejrzymy co tam się kryje w bagażniku, bo może nie mamy o czym rozmawiać i wybór będzie tylko między King Plusem i Safefix Plusem :)
Jeszcze mi się przypomniało, że drugi samochód (mojego taty) też musimy obejrzeć, bo jak którykolwiek z nich nie ma tego mocowania, to fotelik odpada.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: mls » 28 lut 2013, 17:31

Dla Nas najważniejsze było bezpieczeństwo. Pierwszy fotelik mocowany pasami to Chicco Synthesis X Plus:
Obrazek
Zastanawialiśmy się nad MC Cabrio, ale po przymierzeniu obu do auta, Chicco lepiej się trzymał i co ważne był w zestawie wózkowym :)

Onecnie mamy z przewdziały 9-18kg MC Pearl na bazie :)
Obrazek
Jesteśmy mega zadowoleni :) Ale jadąc do Polski z załadowanym autem lekko wgniótł się styropian z boku i nie wiemy co zrobić, a zauważyłam jak zdjęłam pokrowiec do wyprania. Oczywiście powiedziałam co myślę mężowi, że powinien lepiej uważać jak upycha rzeczy w aucie :evil:

Co do zakupu używanego, to tylko od kogoś, kto wiem, że nie miał wypadku.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: evelinka » 28 lut 2013, 19:13

Ja do tej pory byłam przekonana, że młoda dłużej pojeździ w swoim BeSafe'ie. Chociaż mieści sie w nim jeszcze i pewnie do wieku 2 lat by się mieściła ( bo jej brat często sie pakuje do tego fotelika ::) ). Gorzej jest z jej pozycją w foteliku. Teoretycznie powinna być półleżąca, widzę jednak, że młoda ciągle się podciąga do siadu. Czyli trzeba się powoli zacząć rozglądać za kolejnym fotelikiem. Jestem związana z Romerem, ale na nowy to nas raczej nie stać :/ A może któraś ma na sprzedanie fotelik 9-18 Romera? A może tej samej firmy 15-36? Wtedy Julka przesadziłabym w większy, a mala odziedziczyłaby po nim fotelik... Muszę to przemyśleć.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 01 mar 2013, 9:33

Jakub_Paluch, dziekuje ;)
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: wiolancia » 02 mar 2013, 18:18

mls jak kupowałam wkładkę styropianową do fotelika MC,bo nasza pękła.O tutaj :
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... FsQJWlqBEQ
Za wkładkę zapłaciłam 50 zł. w zeszłym roku.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Sybel » 04 mar 2013, 8:54

My kupiliśmy przedwczoraj Chicoo Neptun 9-36 kg. Może szału nie ma, bo bez bajerów, ale za niecałe 500 zł, a to dla nas ważne. Pozostałe były węższe, a Wit chyba będzie szerokim dzieckiem, w kurteczce by mu było np. w Britax ciasno, tak samo w Recaro był na styk. Fotelik łatwy w regulacji, ma 3 gwiazdki, estetyczny, miękki. Także ok.
Sybel
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 07 mar 2013, 21:18

dzisiaj bylismy w sklepie: "mama i ja" polecam wszystkim, ktorzy sami nie wiedza co chca, obsluga rewelacyjna mozna zobaczyc porownac i samemu sie przekonac o zalecie danego modelu, wprawdzie nie trafilismy na naszego forumowego eksperta, ale inny pan nam pomogl.
Jedyne co mnie zastanawia i tu kieruje moje pytanie do Jakub_Paluch, jak jest z fotelikiem Kiddy Guardian Pro 2 9-36 regulowane oparcie czy nie?
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 08 mar 2013, 15:31

W wersji z isofixem nie ma, w wersji bez ma :)

Ciesze się że się podobało, mimo że nie trafiła Pani na mnie :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: wiolancia » 12 mar 2013, 12:47

Panie Jakubie!
Zaczynam się powoli rozglądać za kolejnym fotelikiem dla córki.Spodobał mi się Cybex Pallas.Ma wysokie noty w różnego rodzaju testach.Co Pan o nim myśli ?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 12 mar 2013, 21:35

wiolancia pisze:Panie Jakubie!
Zaczynam się powoli rozglądać za kolejnym fotelikiem dla córki.Spodobał mi się Cybex Pallas.Ma wysokie noty w różnego rodzaju testach.Co Pan o nim myśli ?


Jeżeli fotelik z osłoną tułowia to nie Cybex! Zdecydowanie lepszą opcją jest Kiddy Guardianfix pro 2. Chętnie pokażę w sklepie różnice, tym bardziej że może będę miał na niego naprawdę fajną ofertę :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 12 mar 2013, 23:19

Jakub_Paluch pisze:fotelik z osłoną tułowia

czy to w ogóle jest wygodne dla dziecka?
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 12 mar 2013, 23:49

Pepsi pisze:
Jakub_Paluch pisze:fotelik z osłoną tułowia

czy to w ogóle jest wygodne dla dziecka?


Tak! Chociaż nie w każdym modelu. No i wszystko zależy od tego jak wczesniej było zapinane dziecko, jesli zgodnie z zaleceniem, bardzo ciasno, to odczuje różnice na plus :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 13 mar 2013, 8:12

Pepsi pisze:
Jakub_Paluch pisze:fotelik z osłoną tułowia

czy to w ogóle jest wygodne dla dziecka?

a dla mnie dziwne są te foteliki, wizualnie oczywiście i ja bym się nie zdecydowała.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 13 mar 2013, 9:41

Jakub_Paluch pisze:Cybex
tragicznie skrzypiiii
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kakonka » 13 mar 2013, 9:42

Patrycja11 pisze:[
a dla mnie dziwne są te foteliki, wizualnie oczywiście i ja bym się nie zdecydowała.

no co Ty :P Gabryś mógłby po misia siedzącego na siedzeniu obok sięgnąć :P - teraz żartuję oczywiście ale w ten sposób reklamuje swój fotelik z ochroną tułowia jedna z firm :P
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 13 mar 2013, 9:52

kakonka pisze:a dla mnie dziwne są te foteliki, wizualnie oczywiście
a mi sie podobaja kwestia gustu tylko nie cybex
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kakonka » 13 mar 2013, 9:55

Puma pisze:
kakonka pisze:a dla mnie dziwne są te foteliki, wizualnie oczywiście
a mi sie podobaja kwestia gustu tylko nie cybex


to pisała Patrycja11 :P
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 13 mar 2013, 10:42

kakonka pisze:to pisała Patrycja11
wiem, wiem jakos tak dziwnie wkleilo ;)
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 13 mar 2013, 20:50

Zapraszam do działu zakupowego gdzie oferuję super bezpieczny fotelik :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: justine » 21 mar 2013, 22:34

Jeśli chodzi o foteliki z osłoną tułowia to nigdy! Jestem zarejestrowana w portalu fotelik.info i na początku marca dostałam informację o crash teście takiego fotelika, jak dla mnie odpowiedź jest jasna - nigdy! Chyba, że zmienią te foteliki i będą dodatkowe pasy od góry na przykład.
http://www.fotelik.info/responder/lista ... 094/c37193
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekspert ds. bezpieczeństwa w samochodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości