Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

czyli o fotelikach słów wiele.
Kuba Paluch odpowie na każde pytanie dotyczące bezpieczeństwa jak i trendów na rynku fotelików samochodowych.

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kakonka » 21 mar 2013, 22:59

justine, widziałam to :( a w testach mają 4 pkt za bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: lmyszka » 22 mar 2013, 7:34

Ale to w nich juz pasów się nie zapina?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 22 mar 2013, 8:00

lmyszka pisze:Ale to w nich juz pasów się nie zapina?
sama się zdziwiłam i sprawdziłam, że nie ma on pasów :shock:

Jak dla mnie dyskwalifikacja natychmiastowa :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 22 mar 2013, 8:32

lmyszka pisze:Ale to w nich juz pasów się nie zapina?

Pas zapina się chyba na samej ochronie tułowia.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: lmyszka » 22 mar 2013, 8:46

Ja za sam wygląd i to, że dziecko jest opętane jak w kaftanie bym go nie kupiła :evil:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 22 mar 2013, 8:47

lmyszka pisze:że dziecko jest opętane jak w kaftanie
dziecko akurat siedzi bardzo komfortowo, a pozatym to ze nie ma swoich pasow to nie znaczy ze jest to na minus, zabezpieczenie tulowia jest bardzo dobrym rozwiazaniem, ciekawi mnie ktora z mam zapina pasy w foteliku w odpowiednim naciagnieciu, czyli dosc mocno pozatym kazdy fotelik ma plusy i minusy, jedne maja zabepieczenia boczne inne nie itd.
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 22 mar 2013, 8:52

A ja panie Jakubie dalej Pana pomęczę odnośnie fotelików. Rzuciłam dzisiaj okiem na stronę, wiem mniej więcej jakie są ceny.
Założenia: Isofix bez TT (bo już wiem, że jeden samochód na 100% nie ma, więc nie ma sensu nawet sprawdzać w drugim, skoro wiem, że muszę brać pod uwagę przekładanie fotelika).

Ważne pytanie: czy fotelik z Isofix można wpiąć pasami? (opcja "auto kaput" i dostaję samochód zastępczy bez Isofix) Widzę, że Roemer to umożliwia. Czy jest tak u wszystkich innych producentów?

Co by Pan zaproponował? Nastawiam się mocno na Romera Saxefix Plusa, ale jakie mam w ogóle opcje. Pearl na bazie? Czy to wybór jak pomiędzy Tobi a King Plusem, czyli wypada dalej na korzyść Romera? Zwłaszcza, że Romer jest tańszy niż MC fotelik+baza.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: lmyszka » 22 mar 2013, 8:55

Puma, komfortowo? A jaki to komfort miec ręce wciśnięte pod osłonkę? Dla mnie to nie komfort. A jak by chciało cos porobić, pooglądać? Nie mamy różne poczucie komfortu >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 22 mar 2013, 9:00

Puma pisze:a pozatym to ze nie ma swoich pasow to nie znaczy ze jest to na minus
no wlaśnie widzimy na załączonym filmiku :roll:

Puma pisze:ciekawi mnie ktora z mam zapina pasy w foteliku w odpowiednim naciagnieciu
JA.
Za każdym razem kiedy wsadzam moje dziecko do fotelika. Za każdym !!!

Zupełnie nie rozumiem tego pytania.

lmyszka pisze:dziecko jest opętane jak w kaftanie bym go nie kupiła

ja też mam takie wrażenie, dlatego też bym go nie kupiła.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 22 mar 2013, 9:01

lmyszka pisze: ręce wciśnięte pod osłonkę?
ze co??? a po co dziecku rece pod oslonke wciskac?
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: lmyszka » 22 mar 2013, 9:03

W foteliku tak to wyglada. Dopiero podczas wypadku ręcę ida do góry.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 22 mar 2013, 9:05

Patrycja11 pisze:Zupełnie nie rozumiem tego pytania.
a ja rozumiem duzo rodzicow ma pasy na standardowa dlugosc ustawione i tak zapina czy wtedy fotelik cos daje? czy jest bezpieczny? poogladajcie inne filmiki to zaden fotelik nie bedzie idealny a jeszcze jak filmiki robi konkurencja, ale kazdy ma swoje zdanie i to jest najfajniejsze
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 22 mar 2013, 9:10

Puma pisze: czy wtedy fotelik cos daje
oczywiście, że nie daje. Jak dla mnie w takiej sytuacji to bez sensu jest w ogóle wsadzać do tego fotelika dziecko. Niech siedzi lepiej na kanapie, cóż za różnica...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 22 mar 2013, 9:13

Puma, a jaki jest sens wkładania dziecka do fotelika, jak nie użytkuje się go zgodnie z zaleceniami producenta, tzn. źle zapinając pasy?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 22 mar 2013, 9:20

Malwina pisze:tzn. źle zapinając pasy?
to nie do mnie pytanie ale wielu rodzicow niestety wsadza dziecko w fotelik nie regulujac pasow wiec jak byl w bluzce i jak w kurtce tak samo bo nie chce sciskac dziecka
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 22 mar 2013, 9:22

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 22 mar 2013, 10:44

Patrycja11 pisze: Puma pisze:ciekawi mnie ktora z mam zapina pasy w foteliku w odpowiednim naciagnieciu

JA.


Ja również. Teraz kiedy przesiadła się na kolejny fotelik też naciągam i nie dopuszczam do tego żeby były pozwijane itp.

Puma pisze: filmiki robi konkurencja

tylko te filmiki raczej nie sa tworem konkurencji
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Puma » 22 mar 2013, 12:00

Pepsi pisze:konkurencji
ale zawsze konkurencja wrzuca i robi kolo tego wielkie echo nikt nie powie na swoje nic zlego, nie wykarze tego co jest na minus akurat w danym foteliku. Moje zdanie jest takie nie ma super bezpiecznego fotelika dajacego pewnosc, ze zawsze nasze dziecko ochroni wiadomo, ze staramy sie jak najlepiej zabezpieczyc malenstwo, ale czasami i to nie wystarczy, niektorych rodzicow nie stac na fotelik za 1500 czy 2000 choc i w przypadku tych jest sie do czego doczepic. Jeden fotelik lepiej sie sprawuje podczas zderzenia bocznego inny tylnego czy dachowania i tyle w tym temacie oczywiscie to jest tylko moje zdanie z ktorym nie musicie sie zgadzac
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: mietka » 22 mar 2013, 12:06

Pepsi pisze: Patrycja11 pisze: Puma pisze:ciekawi mnie ktora z mam zapina pasy w foteliku w odpowiednim naciagnieciu

JA.



Ja również. Teraz kiedy przesiadła się na kolejny fotelik też naciągam i nie dopuszczam do tego żeby były pozwijane itp.


ja też. mam wyjątkową korbę jeśli o to chodzi... codziennie spędzamy około 2 godzin w samochodzie, nie będę ryzykować życia swoich dzieci. Zapinam, naciągam, poprawiam... i męczę, żeby się nie wygłupiali w fotelikach... :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 22 mar 2013, 13:45

Puma pisze: Pepsi pisze:konkurencji

ale zawsze konkurencja wrzuca i robi kolo tego wielkie echo


ale nie kumam zbytnio o co chodzi. Do testów firmy chyba się same zgłaszają, filmiki są ogólnodostępne i każdy może na tej podstawie sam ocenić czy mu pasi czy nie.
Nie ma fotelika idealnego. Najważniejsze, że jesteście zadowoleni z zakupu.


mietka pisze: męczę, żeby się nie wygłupiali w fotelikach

ooo tak to jest niestety minus fotelika w kategorii 15-36 bo jak się wierci to cały czas poprawiam jej pas żeby był prawidłowo zapięty. Ja sama mam bzika na punkcie zapinani pasów. To dla mnie czynność tak oczywista jak włożenie kluczyka do stacyjki by odpalić samochód. Kiedyś złapałam się na tym, że wsiadłam do auta, zapięłam pasy, wyjechałam z garażu, odpięłam się i poszłam zamknąć drzwi :roll: Śmieje się, że zaraziłam tym moje dziecko bo jak ktoś wsiada do auta to Młoda zaraz każe mu zapinać pasy :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 22 mar 2013, 14:45

mietka pisze:mam wyjątkową korbę jeśli o to chodzi...
dokładnie jak ja.

I serio dziwią mnie ludzie którzy nie zwracają na to szczególnej uwagi. Ostatnio nawet koleżanka opowiadała mi, że jej brat z super żoną(bo to jej pomysł był) wieźli 2 letnie dziecko nad morze i spało na tylnej kanapie, bo tak mu było wygodniej niż w foteliku :shock:
Do dziś mnie oblewa zimny pot na myśl o tym co mogłoby się stać w przypadku chociażby kolizji...

Dlatego dla mnie rzeczą najważniejszą jest bezpieczeństwo mojego dziecka.
Zawsze z naciągniętym dobrze pasem i zawsze w foteliku. Nie ma zmiłuj.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 22 mar 2013, 15:28

Ależ dyskusja, na chwilę odwróciłem wzrok i proszę... :P
Jedziem;


justine pisze:Jeśli chodzi o foteliki z osłoną tułowia to nigdy! Jestem zarejestrowana w portalu fotelik.info i na początku marca dostałam informację o crash teście takiego fotelika, jak dla mnie odpowiedź jest jasna - nigdy! Chyba, że zmienią te foteliki i będą dodatkowe pasy od góry na przykład.
http://www.fotelik.info/responder/lista ... 094/c37193


Test Roll Over zrobiła firma Britax Romer (a więc konkurencja)- od tego zacznijmy, według specjalistów na filmiku manekin ma za niską wagę w stosunku do fotela. PRawdy dowiemy się po testach niezależnych, czyli za jakąś dekadę :D

Powiem tak: Foteliki z barierką sprawdzają się zdecydowanie lepiej w przypadku uderzenia czołowego (ok 50-60% wszystkich wypadków) niż foteliki z uprzężą. Mam na to pewne argumenty-drastyczne, więc nie przytoczę.. Natomiast przy wszystkich ABSach, ESPach i innych zabezpieczeniach ryzyko dachowania przy wypadku wynosi.... 1%!

Hmmm?

Ciekawosta- Romer jeszcze 7 lat temu też miał foteliki z barierką ;)

szaraczarownica pisze:A ja panie Jakubie dalej Pana pomęczę odnośnie fotelików. Rzuciłam dzisiaj okiem na stronę, wiem mniej więcej jakie są ceny.
Założenia: Isofix bez TT (bo już wiem, że jeden samochód na 100% nie ma, więc nie ma sensu nawet sprawdzać w drugim, skoro wiem, że muszę brać pod uwagę przekładanie fotelika).

Ważne pytanie: czy fotelik z Isofix można wpiąć pasami? (opcja "auto kaput" i dostaję samochód zastępczy bez Isofix) Widzę, że Roemer to umożliwia. Czy jest tak u wszystkich innych producentów?

Co by Pan zaproponował? Nastawiam się mocno na Romera Saxefix Plusa, ale jakie mam w ogóle opcje. Pearl na bazie? Czy to wybór jak pomiędzy Tobi a King Plusem, czyli wypada dalej na korzyść Romera? Zwłaszcza, że Romer jest tańszy niż MC fotelik+baza.


Safefix Plus it is! Pearla nie zapniemy samym pasem. Ew może Besafe izi Comfort Isofix?
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 22 mar 2013, 16:07

Jakub_Paluch pisze:Safefix Plus it is! Pearla nie zapniemy samym pasem. Ew może Besafe izi Comfort Isofix?

To ja już wszystko wiem :) Dziękuję bardzo. Odbiorę samochód i podjadę kiedyś do Was, ale może jak już pogoda będzie lepsza, tylko upewnię się najpierw u Pana kiedy macie dostawę, żebym sobie od razu obejrzała Big Giraffe, to wtedy zdecyduję czy Roemer czy Besafe (myślę, że dobrze będzie przymierzyć do samochodu, bo a nuż, któryś z nich będzie źle "leżał") i jaka tapicerka. A potem w czerwcu tylko dam Panu cynk co wybieram i umówię się od razu na odbiór i montaż :)
Aha, dotrwamy do 13 kg i to myślę, że z niezłym zapasem ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 22 mar 2013, 19:56

mietka pisze:Zapinam, naciągam, poprawiam...

Hania wprawdzie ciągle w foteliku 0-13 kg, ale mam to samo. Szczególnie teraz, gdy ma na sobie kurtkę, która lubi się zawinąć. Wtedy naciągam i poprawiam, Młoda się wścieka, ale przynajmniej wiem, że jest solidnie zapięta.

szaraczarownica pisze:Big Giraffe

Szkoda, że teraz go nie można obejrzeć. U nas to taki zakup na już, więc pewnie zamówimy, ale już wiem, że do Focusa pasuje gabarytowo.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 22 mar 2013, 21:54

Dobra, nie wiem jednak wszystkiego ;) Dogrzebałam się do testów i wyszło mi, że i King Plus i Safefix Plus dostały 4 gwiazdki. To czy jest sens dopładać do Isofix?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: caixa » 23 mar 2013, 12:08

Co do dyskusji. Ja też staram się naciągnąć pasy zgodnie z zaleceniami producenta ale... no właśnie. Mam wrażenie, że o ironio lepiej mi to wychodziło jak miałam samochód trzydrzwiowy. Wchodziłam do środka, zapierałam się o fotel i pięknie dociągnięte pasy były. A teraz? Namęczę się, nakombinuję i już na dzień dobry jestem wkurzona bo a to coś się zawinie, a to kurtka podejdzie a to mała się do przodu wychyli. :roll:

Kaja nadal jeździ w TOBI. I właśnie stoję na rozdrożu. Czy lepiej, żeby ta głowa jej wystawała czy lepiej zmienić na następny fotelik pomimo faktu, że brakuje jej jeszcze ponad kilograma do wymaganej wagi minimalnej. :? Po co są te minimalne wagi w fotelikach właściwie określone? Czy jeśli dziecko mniej waży to fotelik nie zadziała tak jak powinien?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 23 mar 2013, 13:15

caixa o i trafiłaś dokładnie w ten temat o który chciałam zapytać :D

Co prawda Gabrysiowi jeszcze głowa nie wystaje z MC Priori, ale myślę, że najpóźniej na jesień będę chciała mu zmienić na 15-36 kg.
Pozostało mu niewiele jeśli chodzi o głowę, jeśli chodzi o wagę to całe 2,5 kg.
I pytanie :
caixa pisze:Czy lepiej, żeby ta głowa jej wystawała czy lepiej zmienić na następny fotelik pomimo faktu, że brakuje jej jeszcze ponad kilograma do wymaganej wagi minimalnej.

:?:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 23 mar 2013, 15:10

To odpowiadam, foteliki są podzielone wagowo a nie wiekowo bo jest to trochę bardziej miarodajne rozwiązanie, choć nie idealne.
Głowa z fotelika 9-18 może wystawać do linii oczu, jeżeli brakuje nam tylko kilograma to nie problem- wagę dziecka do fotelika mierzymy z ubraniem. 2,5 kilo to jednak ciut za dużo i warto trochę poczekać.
Sytuacja w której potylica dziecka nie opiera się już na zagłówku jest sytuacją w której automatycznie zmieniamy fotel, nie patrzyć na wagę i wiek.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 23 mar 2013, 15:15

Jakub_Paluch dzięki :)
To mi dużo wyjaśniło.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: caixa » 23 mar 2013, 16:04

Jakub_Paluch pisze:Sytuacja w której potylica dziecka nie opiera się już na zagłówk

Na szczęście jeszcze nie jest tak źle.
Dziękuję za odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 24 mar 2013, 9:34

To ja się przypomnę jeszcze z moim pytaniem :p
Czy warto dopłacić do Safefix Plusa, skoro i on i King Plus mają 4 gwiazdki? Czyli krótko mówiąc dlaczego (i czy) Isofix jest lepszy niż mocowanie pasami?
I bardzo bym prosiła o odpowiedź tutaj (albo w nowym wątku, nawet rozważałam założenie), bo podejrzewam, że więcej osób może wpaść na to pytanie :) Chyba, że to tajna tajemnica i na ten temat rozmawia Pan tylko osobiście ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 24 mar 2013, 10:27

szaraczarownica pisze:To ja się przypomnę jeszcze z moim pytaniem :p
Czy warto dopłacić do Safefix Plusa, skoro i on i King Plus mają 4 gwiazdki? Czyli krótko mówiąc dlaczego (i czy) Isofix jest lepszy niż mocowanie pasami?
I bardzo bym prosiła o odpowiedź tutaj (albo w nowym wątku, nawet rozważałam założenie), bo podejrzewam, że więcej osób może wpaść na to pytanie :) Chyba, że to tajna tajemnica i na ten temat rozmawia Pan tylko osobiście ;)


Nie, przepraszam, umknęło mi pytanie :P
To odwieczny dylemat wielu rodziców, już wyjaśniam o co chodzi:

Należy sobie uświadomić, że testy fotelików nie mówią wszystkiego, są ograniczone do danej prędkości i kąta uderzenia- 64km/h pod kątem prostym w betonową ścianę. W takim przypadku oba foteliki wypadają podobnie. Natomiast dużo więcej informacji dostarczają statystyki wypadkowe z prawdziwego życia i tutaj wynik jest bezdyskusyjny- isofix zawsze zachowuje się lepiej niż sam pas.

Po drugie- w momencie zamontowania fotelika przez system isofix mamy 100% pewności, że zrobiliśmy to poprawnie- takiej pewności nigdy nie daje pas. Nawet ja na pewno od czasu do czasu popełniam jakieś drobne błędy przy montażu a co dopiero rodzice którzy w tym nie siedzą tak jak ja.

Satisfied? :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 24 mar 2013, 14:36

Jakub_Paluch pisze:Satisfied?

Po takim komentarzu
Jakub_Paluch pisze:Natomiast dużo więcej informacji dostarczają statystyki wypadkowe z prawdziwego życia i tutaj wynik jest bezdyskusyjny- isofix zawsze zachowuje się lepiej niż sam pas.

Mogę tylko napisać: no ba :)
Rzeczywiście nie popatrzyłam na to pod tym kątem, bo w sumie nawet nie wiedziałam gdzie szukać takich danych :)

Znalazłam natomiast to http://fotelik.info/pl/news/isofix_nie_ ... wa,62.html i zaczęłam się zastanawiać, czy Isofix jest aż tak bezpieczny. Szczególnie sugestywne są te filmiki - Emaljunga wyrywająca się z bazy i ten drugi, który się rozleciał. Ale to tylko dowodzi, że jednak cały czas trzeba zwracać uwagę na firmę.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 30 mar 2013, 18:26

To ja tym razem w sprawie fotelika 0-13kg. Spotkałam wczoraj w Porcie mamę, która będzie znana wszystkim forumkom, które z weselnego przyszły - jak pomyślicie o dziewczynie, która urodziła dzień przed Wigilią, to własnie ją spotkałam ;)
Ma fotelik Recaro i jej 3-miesięczny synek w kombinezonie ledwo się mieści. Problem stanowią wysokie boki, które mają zapobiegać lataniu główki na boki (nie ta wyjmowana wkładka, tylko te, które są na stałe). Jej syn jest dosyć duży, ale to nie zmienia faktu, że 3-miesięczne dziecko raczej nie powinno wyrosnąć z "pierwszego" fotelika. Nie mówimy gigantycznym niemowlęciu, tylko o dziecku, które mieści się w siatkach centylowych.
W związku z tym obecnie jest w trakcie poszukiwania MC Citi, bo jak zobaczyła mój fotelik i Stanisława, któremu jest wprawdzie już trochę ciasno, ale jest dwa razy starszy i był wsadzony w puchatym śpiworku, to trochę nam pozazdrościła. Zresztą ja się nie dziwię, bo też sobie w takiej sytuacji nie wyobrażam dotrwania do tego minimalnego wieku 8,5 miesiąca. A jak jeszcze na stronie wyczytałam, że producent chwali się, że jest to fotelik do 1,5 roku, to coś tu jest nie tak.
Także przy pierwszych fotelikach też warto porównać ilość miejsca w środku i sprawdzić, czy wszystkie "otulacze" da się wymontować.

Chyba, że pan Jakub zaraz wyskoczy z tajną podkładką ukrytą gdzieś pod pupą, albo wkładkami w boczkach :) Wspomniana mama była by zapewne bardzo szczęśliwa, gdyby się okazało, że coś tam można jeszcze wyjąć :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: martula_87 » 30 mar 2013, 19:25

szaraczarownica, dla mnie do tych 13 kg dziecko powinno się mieścic, ja widziałam ten fotelik i rzeczywiście jest malutki.Nasz nadal jeździ w Maxi Cosi City fakt miejsca już nie ma ze wzg na kombinezon ale głowa nadal się mieści i nie wystaje.Przeciez wszędzie jest napisane że najbezpieczniej dla dziecka jeżdzc jak najdłużej w tym pierwszym foteliku tyłem do kierunku jazdy. No i teoretycznie dziecka 3.5 miesiąca nie da się przesadzic w większy fotelik a inwestowac drugi raz w ten sam przedział wagowy dla mnie totalna porażka.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 30 mar 2013, 19:57

martula_87 pisze:widziałam ten fotelik i rzeczywiście jest malutki

martula_87 pisze:No i teoretycznie dziecka 3.5 miesiąca nie da się przesadzic w większy fotelik a inwestowac drugi raz w ten sam przedział wagowy dla mnie totalna porażka.

No więc właśnie o to mi chodzi. Żeby zwrócić uwagę na wielkość fotelika. My nie zwracaliśmy, ale wszyscy, którzy mieli Citi go polecali, więc nie miałam wątpliwości.
Ale jak się kupuje mniej popularny fotelik, to już opinii znajomych może nie być wcale. A takim anonimowym w necie, to czasami strach ufać.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 31 mar 2013, 12:28

szaraczarownica pisze:A takim anonimowym w necie, to czasami strach ufać.

No niestety tak jest w przypadku każdego zakupu. Znajdziemy opinie skrajnie różne.

My przesadziliśmy Hanię z fotelika 0-13 kg na 9-18 kg dopiero w piątek, także to tylko tydzień przed skończeniem 14 miesięcy. Młoda jest z tych drobniejszych dzieci i gdyby nie zimowa kurtka (kombinezonu nie nosi) oraz bunt z powodu braku widoczności, to mogłaby jeździć jeszcze w tym pierwszym tak naprawdę.

Kupiliśmy Romera King Plus Big Giraffe, wg mnie ten fotelik przy tym zakresie kilogramowym jest naprawdę duży i szeroki. Natomiast spotkałam się w sieci z opiniami, że dziecko w kurtce zimowej ledwo się mieści. Ale wiecie jak to jest z dziećmi - jedno jest drobne, a drugie pulchne i duże. Wiadomo, że opinie rodziców mogą być wtedy skrajnie różne. Dlatego podstawą jest obejrzenie fotelików lub bazowanie na opiniach zaufanych osób.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 31 mar 2013, 14:01

Bian pisze:Natomiast spotkałam się w sieci z opiniami, że dziecko w kurtce zimowej ledwo się mieści

To ciekawe w którym mieści się lepiej, skoro to jest jeden z obszerniejszych fotelików :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 31 mar 2013, 14:18

szaraczarownica no dokładnie, także dzięki opiniom naszych forumek wiedziałam, że akurat o to nie muszę się martwić. Ale jak się człowiek naczyta podobnych tekstów, to może zgłupieć.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: ppola » 05 kwie 2013, 22:23

Jakub_Paluch, pytanie od męża mojego - bo dyskusję dziś prowadził z kolegą, gdzie najbezpieczniej przewozić dziecko w sensie w którym miejscu w samochodzie, tylna kanapa za kierowcą, środek?
No i jak to jest z wożeniem dziecka na przednim siedzeniu - posiadam "bolid"dwuosobowy i siłą rzeczy Nieduża musi jeździć z przodu.
Pytanie dotyczy ponad rocznego dziecka w foteliku Maxi Cosi Tobi ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 05 kwie 2013, 22:31

ppola, a widzisz, bo jutro bedzie o tym mowa i się załapiesz ;) Kuba jest od 13 do 13:15 o ile dobrze pamietam (a dzis juz nic nie pamietam)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 06 kwie 2013, 6:49

Tylko 15 minut?? Na te wszystkie nasze pytania??
Przewidzieliście kogoś do ewentualnego wywalenia z toku "wykładów", żeby się jednak z czasem zmieścić? :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 06 kwie 2013, 7:37

szaraczarownica, yyy, każdy z ekspertów bedzie miał swoje stanowisko, gdzie w zaciszu (buehehehe 50 dzieci jak nic będzie) może tłumaczyć, tłumaczyć i tłumaczyć...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 06 kwie 2013, 15:28

A nie mówiłam, że za krótko było :p
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 06 kwie 2013, 18:21

szaraczarownica pisze:A nie mówiłam, że za krótko było :p

Gratulacje, otrzymujesz nagrodę dla najbardziej dociekliwej mamy :mrgreen:
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 06 kwie 2013, 18:54

Fotelik? ;;))

A tak serio, to jako "mordka" powtórzę tu pytanie, które zadałam osobiście, swoje zdanie na ten temat mam, ale ponieważ może się trafić drugi taki dociekliwy świr jak ja :D , to może to udokumentujemy:
Jakubie, co myślisz o zakupie wózka z gondolą, która może służyć jako fotelik?
Na przykład Casualplay Mako http://www.mamaija.pl/casualplay-mako-g ... d1515.html
Concord Sleeper http://www.mamaija.pl/concord-sleeper-g ... d3902.html
Jane Transporter http://www.mamaija.pl/jane-transporter- ... d3201.html
Te przykłady to bardziej dla forumek, żeby pokazać o co chodzi :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 06 kwie 2013, 19:18

Oki :)
Przy gondoli montowanej a aucie tyłem do kierunku jazdy otrzymujemy... małą gondolę :mrgreen: a to jeden z ważniejszych aspektów dla rodziców kupujących wózek-rozmiar gondoli.

Co do gondol montowanych bokiem... :-o
Dziecko w wieku 0-9 miesięcy MUSI MUSI MUSI jeździć tyłem do kierunku jazdy! To jest absolutna podstawa.


EDIT:
Wspominałas dzis, że zmieniłas auto i masz 5 gwiazdek w NCAP... a chciałabys mieć 5 gwiadem w ADACu? B-)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: ppola » 06 kwie 2013, 22:12

No dobra jako że praca mnie wzywała i musiałam wyjść zdecydowanie wcześniej niż chciałam to czy mogę poprosić o odpowiedź na moje wczorajsze pytania? :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: martula_87 » 07 kwie 2013, 6:51

ppola, na warsztatach było powiedziane że najbezpieczniejsze miesjce to tylna kanapa na środku jak się oczywiście da w moim aucie takiej opcji nie ma.
A z przodu obok kierowcy najmniej bezpieczne miejsce ale jak już trzeba to poduszka powinna byc wyłączona.
Tyle usłyszałam może Jakub_Paluch, napisze więcej.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 07 kwie 2013, 7:06

Jakub_Paluch pisze:a chciałabys mieć 5 gwiadem w ADACu?

Kusisz :D
No dawaj, co to za cudo?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekspert ds. bezpieczeństwa w samochodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości