Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

czyli o fotelikach słów wiele.
Kuba Paluch odpowie na każde pytanie dotyczące bezpieczeństwa jak i trendów na rynku fotelików samochodowych.

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 29 gru 2012, 0:12

Audiolka pisze:Czytalam, ale moje pytanie dotyczy tego konkretnego wyjazdu, a nie tego jak jest ogolnie przyjete. Lepiej podkladka czy caly fotelik. Teraz jezdzi na podkladce.

Niezależnie od sytuacji- zawsze odradzam podkładki. Tymbardziej, że konkretnie w Bułgarii jest słaba kultura jazdy, wszyscy jeżdżą bardzo agresywnie i jest dużo stłuczek- to już taka rada dodatkowa ;)

Fuente pisze:To ja mam pytanie.
Po malu zbieramy się do zakupu fotelika dla noworodka.
Moje pytanie jest takie... czy w ogóle opłaca się kupować fotelik w komplecie do wózka? Zamówiliśmy wózek Tako Captiva Mohican, dodatkowo można za 200 zł dokupic fotelik tej firmy pasujący równiez do wózka... Ale porównując jego wygląd z tym jak wygląda fotelik Maxi Cosi, to jakos mnie fotelik Tako nie przekonuje, chociaż oczywiście cena Tako jest zdecydowanie przyjamniejsza dla portfela. Tyle że zupelnie nie o to chodzi. MC mają jak dla mnie znacznie porządniejszą konstrukcję i ogólnie są w moim odczuciu większe i stabilniejsze.
Co wybrać w takim razie? Czy w ogóle warto rozważać fotelik do kompletu wózka, czy od razu myśleć o jakimś innym np. właśnie Maxi Cosi? No i powiedzcie mi jak długo dziecko jeździ w tym pierwszym foteliku?


Proszę sobie darować ten fotel Tako. Jak najbardziej polecam Maxi Cosi. W takim foteliku dziecko pojeździ minimum 9 miesięcy a średnio koło roku. W modeli Cabriofix troszkę dłużej, jest odrobinę większy od Citi.

Patrycja11 pisze:Fuente, mój jeździł w MC do chyba jak dobrze pamiętam 11 miesiąca. Ja jestem fanką fotelików Maxi Cosi więc od razu mogę Ci powiedzieć, że są warte swojej ceny.
Pierwszy był MC Cabrio Fix, teraz jeździ w Maxi Cosi Priori. Kolejny napewno będzie Maxi Cosi Rodi. Wiem to już dziś :)

Jesteśmy wszyscy zadowoleni :)

Także ja polecam :)


Odradzam Rodi :( Maxi Cosi jest świetną firmą, ale powyżej 18 kilogramów już nie przekonuje. Wprawdzie Rodi AP (najnowsza wersja) dostał 4 gwiazdki ale otrzymuję sporo sygnałów od klientów, że fotelik jest mały i po pewnym czasie robi się ciasny i niewygodny a ponad 8 lat musi odsłużyć...
Polecam wybrać coś równie dobrego ale obszerniejszego, może Romer Kid plus?
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 29 gru 2012, 8:37

Jakub_Paluch, bardzo dziękuje za radę dotyczącą Rodi. Zastanowimy się i porównamy :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 29 gru 2012, 16:44

Jakub_Paluch pisze:Odradzam Rodi :( Maxi Cosi jest świetną firmą, ale powyżej 18 kilogramów już nie przekonuje.

To właśnie usłyszeliśmy kupując fotelik w kategorii 15-36kg. Ponieważ w dwóch sklepach najbardziej polecali Recaro Monza Nova porzuciłam sentyment do MC, choć jadąc na zakupy byłam przekonana, że kupimy Maxi Cosi AP
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: caixa » 02 sty 2013, 20:31

Na wstępie chciałam napisać, że cały temat przeczytałam jednym tchem i bardzo dziękuję za tyle cennych rad.
Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Było już na temat stłuczek i kolizji a ja chciałam zapytać o sytuację kiedy np. fotelik jest w samochodzie ale bez swojego pasażera i mamy taką stłuczkę/ kolizję/ wypadek. Czy własny ciężar fotelika może spowodować jakieś szkody w jego konstrukcji?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 03 sty 2013, 13:40

caixa pisze:Na wstępie chciałam napisać, że cały temat przeczytałam jednym tchem i bardzo dziękuję za tyle cennych rad.
Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Było już na temat stłuczek i kolizji a ja chciałam zapytać o sytuację kiedy np. fotelik jest w samochodzie ale bez swojego pasażera i mamy taką stłuczkę/ kolizję/ wypadek. Czy własny ciężar fotelika może spowodować jakieś szkody w jego konstrukcji?


Tutaj musi już zadziałać zdrowy rozsądek. Jeżeli stłuczka nie była mocna a fotelik nie miał kontaktu z konstrukcją auta to pewnie nic mu nie jest. Jednak nigdy nie wiemy na pewno, więc jeżeli kolizja była mocniejsza i możemy sobie pozwolić na kupno nowego fotelika- lepiej to zrobić.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 09 sty 2013, 22:34

W temacie zakupów na all http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-tobi-9-18kg-i2921755567.html
"Jedyny minus to brak styropianowego wypełnienia po jednej stronie, co jest widoczne na zdjęciu bez pokrowca. Nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo czy komfort,ponieważ głowa dziecka znajduje się w zagłówku i nie ma styczności z tym elementem."

No jasne. pewnie pies wygryzł :twisted:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 09 sty 2013, 22:49

Ale ludzie jak widać licytują :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 09 sty 2013, 22:50

Malwina, nie każdy ma dostęp do naszego forum i korzysta z wiedzy ekspertów B-) :ymcowboy:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 09 sty 2013, 22:58

No tak... i z myśleniem też większość ludzi ma problem. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: misia-misia » 23 sty 2013, 23:36

Ja mam pytanie.
Maja jeździ teraz tyłem do kierunku jazdy w pozycji półleżącej. Mamy fotelik Concord.
Od pewnego czasu każde wkładanie dziecka do fotelika to ryk i mocowanie się, bo Maja chce siedzieć. Wyciąga się, podciąga za pasy. A że jest przypięta to mamy płaczka. Jak ją posadziłam na przymiarkę w drugą stronę to dziecka nie było.
Fotelik jest o tyle fajny, że można w nim zmienić ustawienie i mocowanie w pozycji siedzącej i zamontować przodem do kierunku jazdy.
Czy w powyższej sytuacji możemy już to zrobić? Dodam - Maja 1 rok, 76cm i 9kg żywej wagi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Sybel » 24 sty 2013, 8:26

misia-misia, z tego, co wiem, bo się też dowiadywałam, to dziecko moze jeździć przodem, jak trzyma samo ładnie główkę, a Mała już chyba trzyma w tym wieku :)
Sybel
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 24 sty 2013, 21:19

Tak, w tym wieku i przy tej wadze można już wozić dziecko przodem. Mój szkrab jest 7 dni młodszy od Mai i też właśnie zmieniłem mu fotelik :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: misia-misia » 24 sty 2013, 21:57

Panie Jakubie bardzo dziękuję za informację! Kamień z serca :) Jutro przekładamy fotelik. Może na nowo Majka polubi podróże.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: yuna » 01 lut 2013, 8:51

No to ja też mam pytanie.
Firma KinderKraft. Na ogół w internecie widzę dobre opinie na temat ich fotelików z przedziałów powyżej 9kg. Ale nigdzie nie widziałam testów dla tej firmy. No i pytanie, warto kupować czy nie warto?
Opinie internautów super, cena niewysoka... Tylko nie wiem jak z bezpieczeństwem tych fotelików. Panie Jakubie, wypowie się Pan?

A sytuację z jeżdżeniem mamy już taką samą jak misia-misia. Emi się wyrywa niesamowicie do siedzenia. Dla porównanie, sporo młodsza, a niewiele mniejsza - ok. 70 cm i już 9 kg :)
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: mietka » 01 lut 2013, 9:48

Jakub_Paluch pisze:Odradzam Rodi :( Maxi Cosi jest świetną firmą, ale powyżej 18 kilogramów już nie przekonuje. Wprawdzie Rodi AP (najnowsza wersja) dostał 4 gwiazdki ale otrzymuję sporo sygnałów od klientów, że fotelik jest mały i po pewnym czasie robi się ciasny i niewygodny a ponad 8 lat musi odsłużyć...


Ja od zawsze kupuje MC, najpierw cabriofix, potem dzieci (szczęśliwie wagowo i wiekowo wystarczył mi jeden fotelik) przesiadały się do Tobi, teraz oboje mają Rodi AP. I obojgu jest wygodnie. Fakt, mają dopiero 3 i 5 lat, ale mam nadzieję, że tak juz zostanie.
Tym bardziej, że już o Tobi słyszałam, że wąski, że dziecku niewygodnie... Dzieci są różne, a moje są raczej "wąskie" :D to i w Tobi do tych przynajmniej 15 kg nie miały ciasno. Także wszystko zależy od dziecka, a dla mnie najważniejsze są te gwiazdki, tym bardziej, że moje dzieci przejeżdżają w samochodzie ponad 20 tys km rocznie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Sybel » 01 lut 2013, 14:12

Zastanawiamy się nad takim fotelikiem: http://www.britax-roemer.pl/foteliki-sa ... 1-2-3-plus
Wygląda przyzwoicie, ale nie wiem, jak się sprawdza. Średnia ocena to 3, cena to maks 800 zł, więc nie jest źle. Mamy Uno, więc nie wiem, czy dało by się go w ogóle wpiąć - musimy poszukać gdzieś do zmierzenia, zanim byśmy zamówili. Tylko czy to jest sensowny fotelik tak generalnie?
Sybel
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 02 lut 2013, 11:57

yuna pisze:No to ja też mam pytanie.
Firma KinderKraft. Na ogół w internecie widzę dobre opinie na temat ich fotelików z przedziałów powyżej 9kg. Ale nigdzie nie widziałam testów dla tej firmy. No i pytanie, warto kupować czy nie warto?
Opinie internautów super, cena niewysoka... Tylko nie wiem jak z bezpieczeństwem tych fotelików. Panie Jakubie, wypowie się Pan?

A sytuację z jeżdżeniem mamy już taką samą jak misia-misia. Emi się wyrywa niesamowicie do siedzenia. Dla porównanie, sporo młodsza, a niewiele mniejsza - ok. 70 cm i już 9 kg :)


Z tego co widzę, firma KinderKraft produkuje identyczne foteliki jak np Coneco, widziałem kiedyś też podróbkę Recaro u nich.
Żadnych testów firma nie ma. Odradzam..

Sybel pisze:Zastanawiamy się nad takim fotelikiem: http://www.britax-roemer.pl/foteliki-sa ... 1-2-3-plus
Wygląda przyzwoicie, ale nie wiem, jak się sprawdza. Średnia ocena to 3, cena to maks 800 zł, więc nie jest źle. Mamy Uno, więc nie wiem, czy dało by się go w ogóle wpiąć - musimy poszukać gdzieś do zmierzenia, zanim byśmy zamówili. Tylko czy to jest sensowny fotelik tak generalnie?


Mam ten fotelik, jeśli chciałaby Pani obejrzeć. Ale nie jest to dobre rozwiązanie, lepiej kupić fotelik 9-18 a później 15-36, przy dobrym kombinowaniu za podobną kwotę, a będzie na pewno bezpieczniej i wygodniej.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Sybel » 03 lut 2013, 12:04

Dziękuję za informację. Problem w tym, że Wit w listopadzie ważył 12 kg, teraz pewnie będzie z 13, może 13,5. Dlatego rozważam większy fotelik, dziecko jest w górnej granicy 97' centyla we wzroście i wadze i po prostu taki standardowy drugi fotelik nie jest raczej najlepszą opcją akurat w tym przypadku.
Sybel
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 03 lut 2013, 16:35

Panie Jakubie, a co Pan sądzi na temat fotelika MC Mobi? Nasz syn waży teraz prawie 9 kg, a ma dopiero 4,5 miesiąca. Boję się, że szybciej osiągnie wagę 13kg niż dorośnie do jazdy w foteliku montowanym przodem. Rozważam więc zakup takiego, który można zamontować (również) tyłem. Co mogłby Pan polecić? Ma być bezpiecznie, ale nie wydoić nas do ostatniego grosza.
No i czy można Pana spotkać w sklepie codziennie, czy lepiej się umówić? Muszę podjechać, żeby sprawdzić, czy dany fotelik da się u nas zamontować. MC Citi wchodzi ledwo ledwo (Nissan Almera).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 04 lut 2013, 0:44

szaraczarownica pisze:Panie Jakubie, a co Pan sądzi na temat fotelika MC Mobi? Nasz syn waży teraz prawie 9 kg, a ma dopiero 4,5 miesiąca. Boję się, że szybciej osiągnie wagę 13kg niż dorośnie do jazdy w foteliku montowanym przodem. Rozważam więc zakup takiego, który można zamontować (również) tyłem. Co mogłby Pan polecić? Ma być bezpiecznie, ale nie wydoić nas do ostatniego grosza.
No i czy można Pana spotkać w sklepie codziennie, czy lepiej się umówić? Muszę podjechać, żeby sprawdzić, czy dany fotelik da się u nas zamontować. MC Citi wchodzi ledwo ledwo (Nissan Almera).


Oj, nie dałbym rady pracować 7 dni w tygodniu ;) ale zawsze jestem dostępny pod 505 374 083-umówimy się jakoś.
Co do Mobi-to fotel zagadka... kiedyś miał podobno 3 gwiazdki, potem ta informacja zniknęła, teraz chyba znów się legitymuje takim wynikiem. No i montaż dość uciążliwy. Zapraszam do mnie, coś wymyślimy :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 04 lut 2013, 8:43

Jakub_Paluch pisze:Oj, nie dałbym rady pracować 7 dni w tygodniu

Nawet nie pomyślałam :lol: Miałam na myśli bardziej od poniedziałku do piątku ::) Ale rzeczywiście się lepiej umówię :)
Trochę czasu jeszcze mam, bo to ma być zakup za premię męża, a do wypłaty jeszcze prawie cały miesiąc.

Jakub_Paluch pisze:Co do Mobi-to fotel zagadka... kiedyś miał podobno 3 gwiazdki, potem ta informacja zniknęła, teraz chyba znów się legitymuje takim wynikiem. No i montaż dość uciążliwy.

To ja jednak podziękuję za ten fotelik. 4 gwiazdki to dla mnie minimum, więcej chyba nie osiągnę bez Isofix.
Na chwilę obecną kusi nas King Plus Big Giraffe :D Tylko nie wiem czy Młody dotrwa wagowo, chociaż jest obecnie na kuracji odchudzającej :D No ale cenowo to nam jednak bliżej do Priori XP ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 04 lut 2013, 9:08

szaraczarownica pisze: King Plus Big Giraffe

Ja byłam chora na krówkę, ale mam słabość do łaciatych rzeczy :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 lut 2013, 19:33

szaraczarownica pisze: King Plus Big Giraffe


Długo się nie mogłem przekonać do tego fotela, ale jak już się przekonalem to z całą mocą ;) jak tylko mały dotrwa wagowo i będzie "premia", dajcie znać :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 05 lut 2013, 20:20

Panie Jakubie a ja bym poprosiła o porównanie dwóch fotelików Maxi Cosi Tobi i Romer King Plus,przymierzam się do kupna jednego z nich ale jeszcze nie zdecydowałam więc poproszę o wymienienie zalet i wad jednego i drugiego,mój synek obecnie waży 9,5 kg ,jest szczupły i mierzy około 74 cm.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Fuente » 08 lut 2013, 23:11

My właśnie na dniach będziemy kupowali fotelik więc mam pytanie... Za Pana poradą stanęlo na tym, że kupujemy maxi cosi dla Maluszka ( a więc przedział 0-13). Kwestia tylko któremu modelowi powinnismy zaufać? Na stronie maxi cosi, znalazłam w zasadzie dwa: MC CabrioFix i MC Pebble. Cabrio z tego co widzę ma lepszy wynik testów. Który z nich byłby lepszy na początek?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 09 lut 2013, 1:20

Przepraszam za opóźnienia, mam teraz bardzo ograniczony dostęp do internetu.
Dwom Paniom powyżej odpowiem wyczerpująco jutro :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 09 lut 2013, 11:46

Frezja pisze:Panie Jakubie a ja bym poprosiła o porównanie dwóch fotelików Maxi Cosi Tobi i Romer King Plus,przymierzam się do kupna jednego z nich ale jeszcze nie zdecydowałam więc poproszę o wymienienie zalet i wad jednego i drugiego,mój synek obecnie waży 9,5 kg ,jest szczupły i mierzy około 74 cm.


Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to te dwa foteliki reprezentują ten sam poziom (4 gwiazdki). Tobi jest fajny pod tym względem, że jest wysoki, więc maluch dużo widzi przez okna i ma jakąś rozrywkę. Do tego fajny mechanizm zapobiegający plątaniu pasów i znacznik pokazujący, czy dziecko jest dobrze zapięte. Tobi jest też popularny z tego względu, że pasuje praktycznie do każdego auta.

Romer Natomiast jest niższy, ale za to szerszy co przekłada się na komfort malucha np. zimą (kombinezony, kurteczki) Ma też fajny system automatycznie napinający pasy, czyli potrzeba mniej siły do jego zamontowania. Poza tym sprawdza się w autach z krótszymi pasami.
Niestety minusem jest to, że trzeba go bezwzględnie przymierzyć przed zakupem, bo potrafi nie pasować do kanapy.



Fuente pisze:My właśnie na dniach będziemy kupowali fotelik więc mam pytanie... Za Pana poradą stanęlo na tym, że kupujemy maxi cosi dla Maluszka ( a więc przedział 0-13). Kwestia tylko któremu modelowi powinnismy zaufać? Na stronie maxi cosi, znalazłam w zasadzie dwa: MC CabrioFix i MC Pebble. Cabrio z tego co widzę ma lepszy wynik testów. Który z nich byłby lepszy na początek?


Maxi-Cosi ma w ofercie trzy foteliki 0-13: Citi, Cabriofix i Pebble. Wybór fotelika zależy od docelowego sposobu montażu:
Citi montujemy tylko pasem, Cabrio i Pebble można wpiąć na bazę isofix.
Jeżeli chcemy kupić sam fotelik bez bazy, to polecam Citi. Przy montażu pasem wszystkie te modele mają identyczne noty w testach (Cabrio ma gwiazdkę wyżej ale dopiero po montażu na bazie EasyFix).
Natomiast jeżeli rozważamy bazę, wtedy warto sięgnąć po Cabriofixa, Pebble różni się od niego kilkoma bajerami, nieplączącymi się pasami, innym wyprofilowaniem ale jest też droższy.
Gdybym miał obliczyć popularność tych foteli u mnie to na 100 sprzedanych 40 to Citi, 59 to Cabrio i 1 Pebble :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kari » 09 lut 2013, 13:14

Jakub_Paluch, dziękujemy za pomoc w sprawdzeniu montażu fotelika, mąż jeszcze poprawił pasy samochodu i jest już wszystko dobrze :D
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 09 lut 2013, 19:10

Jakub_Paluch pisze:
Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Nieprzeczytany postautor: Jakub_Paluch » 09 lut 2013, 11:46

Frezja pisze:Panie Jakubie a ja bym poprosiła o porównanie dwóch fotelików Maxi Cosi Tobi i Romer King Plus,przymierzam się do kupna jednego z nich ale jeszcze nie zdecydowałam więc poproszę o wymienienie zalet i wad jednego i drugiego,mój synek obecnie waży 9,5 kg ,jest szczupły i mierzy około 74 cm.



Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to te dwa foteliki reprezentują ten sam poziom (4 gwiazdki). Tobi jest fajny pod tym względem, że jest wysoki, więc maluch dużo widzi przez okna i ma jakąś rozrywkę. Do tego fajny mechanizm zapobiegający plątaniu pasów i znacznik pokazujący, czy dziecko jest dobrze zapięte. Tobi jest też popularny z tego względu, że pasuje praktycznie do każdego auta.

Romer Natomiast jest niższy, ale za to szerszy co przekłada się na komfort malucha np. zimą (kombinezony, kurteczki) Ma też fajny system automatycznie napinający pasy, czyli potrzeba mniej siły do jego zamontowania. Poza tym sprawdza się w autach z krótszymi pasami.
Niestety minusem jest to, że trzeba go bezwzględnie przymierzyć przed zakupem, bo potrafi nie pasować do kanapy.

Dokładnie. Każde słowo się zgadza. Mamy oba, to wiem, co pisze ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 09 lut 2013, 19:28

Jakub_Paluch, dziękuje za odpowiedz ::)
malaJu, to ja w takim razie mam pytanie do Ciebie ;;) spotkałam się z opiniami że pasy w Tobi są dość sztywne i obcierają szyjkę dziecka :roll: jak to wygląda u Was?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: martula_87 » 09 lut 2013, 19:50

Frezja, no ale chyba te pasy nie są gołe tylko mają tą piankę na pasach???(nie wiem jak to nazwac ale chyba wiesz o co chodzi???).Więc chyba jak dla mnie nie ma możliwości żeby obcierało dziecko bo jest ochronione od gołych pasów.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 09 lut 2013, 20:11

Frezja pisze:pasy w Tobi są dość sztywne i obcierają szyjkę dziecka

Tobi ma ochraniacze na pasach.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 09 lut 2013, 20:14

martula_87 pisze:Frezja, no ale chyba te pasy nie są gołe tylko mają tą piankę na pasach???(nie wiem jak to nazwac ale chyba wiesz o co chodzi???)

nie chodzi mi o same pasy tylko te plastikowe usztywnienia które są pod osłonkami,te które zaznaczyłam na obrazku
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 09 lut 2013, 20:19

U nas nie było z tym żadnego problemu. Mała nigdy nie obtarła sobie szyjki.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: martula_87 » 09 lut 2013, 20:52

Frezja pisze:ylko te plastikowe usztywnienia które są pod osłonkami,te które zaznaczyłam na obrazku

Myślałam że tu jest podobnie jak w Maxi Cosi City ale widać nie bo ja żadnych plastików pod osłonkami nie mam.
Z drugiej strony może być różnie nawet niektórych dorosłych pasy obcierają więc wydaje mi się że to kwestia bardzo indywidualna.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 09 lut 2013, 21:05

Frezja, my nie mamy żadnego problemu. Maksowi nigdy nie obtarła się szyja od pasów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: mietka » 09 lut 2013, 23:21

moje dzieci też się nigdy nie poobcierały :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 10 lut 2013, 9:52

no to super,w tym temacie obcierania zależało mi właśnie na opinii mam których dzieci użytkują ten model fotelika,jakiś czas temu w Słoniu podczas oglądania i porównywania tych dwóch modeli sprzedawca jako wadę Tobi wymienił właśnie to że pasy mogą obcierać,poczytałam trochę w necie i stąd moje pytanie :roll: chodzi mi głównie o dłuższe trasy bo na takich fotelik będzie używany ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: grafitowa » 10 lut 2013, 9:56

U nas nie ma z tym problemu, a też mamy Tobi.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marciami » 10 lut 2013, 17:34

witam, ja również mam pytanie.

Chcemy z mężem zakupić fotelik Recaro young profi plus. Niestety nasz samochód jest dość stary i nie posiada haków isofix. Dlatego nie możemy zakupić bazy pod fotelik. Gdzieś czytaliśmy, że są bazy, które montuje się nie na haki tylko na pasy - no niestety do Recaro potrzebne są tylko haki.

Moje pytanie:
czy w ogóle to, że jesteśmy tak uparci na fotelik Recaro to dobry wybór? I na ile brak bazy pod fotelikiem może zaburzyć bezpieczeństwo naszego dziecka podczas ewentualnych kolizji ? Może lepiej poszukać takiego fotelika, który będzie miał bazę mocowaną na pasach samochodowych?
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 10 lut 2013, 18:16

Frezja, my podróżowaliśmy nad morze i z powrotem i problem się nie pojawił. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 10 lut 2013, 18:52

marciami pisze:Moje pytanie:
czy w ogóle to, że jesteśmy tak uparci na fotelik Recaro to dobry wybór? I na ile brak bazy pod fotelikiem może zaburzyć bezpieczeństwo naszego dziecka podczas ewentualnych kolizji ? Może lepiej poszukać takiego fotelika, który będzie miał bazę mocowaną na pasach samochodowych?


1) Recaro to firma ze sredniej półki, wyceniająca się o półkę wyżej ;) akurat Profi jest fotelikiem dobrym, ale ma 5 punktowe pasy, co może zaowocować ciasnotą i szybszym przymusem zmiany na fotel następny.
2) Brak bazy nie zaburza bezpieczeństwa o ile fotel zamontujemy pasem poprawnie. Jednak baza daje nam dodatkowe bezpieczeństwo (ADAC-Profi 4 gwiazdki, z bazą 5 gwiazdek)
3) Można by zdecydować się np na fotelik MC Cabrio z fotelikiem EasyBase- i to już byłby lepszy wybór.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Frezja » 10 lut 2013, 19:37

Panie Jakubie,a czy przewiduje Pan u siebie w sklepie jakieś fajne rabaty dla Łódzkich mam? >D
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 10 lut 2013, 20:27

Frezja pisze:Panie Jakubie,a czy przewiduje Pan u siebie w sklepie jakieś fajne rabaty dla Łódzkich mam?

ooo, sama jestem ciekawa odpowiedzi ;) Zapowiada się niezła akcja i współpraca. Tylko co na to szefowie?? Ciekawe, czy będą zainteresowani taką formą promocji...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: martula_87 » 10 lut 2013, 20:31

malaJu pisze:Tylko co na to szefowie??
Też jestem ciekawa.....Ja już wiem że jak nadejdzie czas zmiany fotelika udam się do naszego eksperta co by wybrał Dominikowi idealny fotelik bo ja to jestem w szoku że fotelik nie pasuje do każdego auta a u nas musi pasować do 2 różnych aut.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kari » 10 lut 2013, 20:34

mogę tylko powiedzieć, że do wózka upust dostałam ;D
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marciami » 10 lut 2013, 20:45

Jakub_Paluch, bardzo dziękuję za odpowiedź. Powiem szczerze, że po prostu firma MC trochę kojarzyła mi się z masową produkcją i jakoś mnie nie przekonywała. Recaro wzbudzało moje zaufanie. We wcześniejszej części tematu pisał Pan, że MC w tych wersjach dla starszych dzieci nie są już takie dobre. Czyli wtedy lepiej innej firmy foteliki?

A poza MC jakie foteliki mógłby Pan polecić? Chcielibyśmy aby pasował nam do wózka (to może być przydatne na zakupach lub w wyjściu do lekarza), mamy X-lander'a XA.
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kari » 10 lut 2013, 20:52

marciami, na pewno MC Citi z adapterami będzie pasował inne nie wiem
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 10 lut 2013, 21:04

marciami pisze:We wcześniejszej części tematu pisał Pan, że MC w tych wersjach dla starszych dzieci nie są już takie dobre. Czyli wtedy lepiej innej firmy foteliki?

marciami, do tego momentu, to chyba jeszcze kawał czasu macie. Może się jeszcze duuuużo zmienić ;)

marciami pisze:po prostu firma MC trochę kojarzyła mi się z masową produkcją

Musze zapytać: a co jest złego w masowej produkcji? MC to moim zdaniem firma znana, która jest chyba najczęściej kupowana. Przy takiej skali sprzedazy raczej nie mogą pozwolić sobie na wpadkę. Poza tym im większa sprzedaż, tym większy budżet na testy i certyfikaty.
A poza tym testy ADAC mówią same za siebie. Jak im się nie wierzy, to już nie wiem komu.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marciami » 10 lut 2013, 21:13

szaraczarownica pisze:A poza tym testy ADAC mówią same za siebie. Jak im się nie wierzy, to już nie wiem komu.


wiem, wiem. I z tego wzięły się nasze wątpliwości co do Recaro.

szaraczarownica pisze:Musze zapytać: a co jest złego w masowej produkcji?


Źle się wyraziłam. Bardziej chodzi mi o to, że jak patrzyłam na fotelik MC i na Recaro to te drugie wydawały się mega solidne, może przez to, czym firma Recaro zajmuje się na codzień. Faktycznie testy są obiektywne i na pewno trzeba się nimi kierować. No i nie zawsze tak jest, że to co kupuje większość ludzi faktycznie jest dobre.

Interesuje mnie jeszcze kwestia, czy ta baza EasyBase może zostać potem wykorzystana do fotelika drugiego?
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekspert ds. bezpieczeństwa w samochodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości