Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

czyli o fotelikach słów wiele.
Kuba Paluch odpowie na każde pytanie dotyczące bezpieczeństwa jak i trendów na rynku fotelików samochodowych.

Re: Pytania, porady, konkrety..

Postautor: Pepsi » 04 gru 2012, 20:23

ja jeszcze spytam tak z ciekawości, bo jednak część osób decyduje się na zakup używanego fotelika - czy można jakoś rozpoznać czy taki fotelik uczestniczył w wypadku?
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Pytania, porady, konkrety..

Postautor: Jakub_Paluch » 04 gru 2012, 20:28

Pepsi pisze:ja jeszcze spytam tak z ciekawości, bo jednak część osób decyduje się na zakup używanego fotelika - czy można jakoś rozpoznać czy taki fotelik uczestniczył w wypadku?


Można zamówić ekspertyzę w serwisie gwarancyjnym producenta, jednak koszt takiej ekspertyzy często przekracza koszt zakupu nowego fotelika.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kari » 05 gru 2012, 11:40

to ja mam takie pytanie ogólne dotyczące przepisów odnośnie wożenia dzieci w fotelikach, nie znam go dokładnie chodzi o kwestie, że dzieci powinny jeździć do 12 roku życia w foteliku/podkładce? czy to jakoś się ma jak 12-latek ma powiedzmy 150-160 cm, bo takie sytuacje się zdarzają, czy chodzi o kwestie kilogramów?
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 12:05

kari pisze:to ja mam takie pytanie ogólne dotyczące przepisów odnośnie wożenia dzieci w fotelikach, nie znam go dokładnie chodzi o kwestie, że dzieci powinny jeździć do 12 roku życia w foteliku/podkładce? czy to jakoś się ma jak 12-latek ma powiedzmy 150-160 cm, bo takie sytuacje się zdarzają, czy chodzi o kwestie kilogramów?


Według przepisów w naszym kraju dziecko powinno jechać w foteliku do lat 12 LUB 150cm wzrostu. Czyli 10 latek z takim wzrostem może już śmiało z fotelika wysiąść. Co do podpupników-są jak najbardziej legalne, oczywiście od wieku ok 4 lat i wagi 15kg, ale zdecydowanie nie są bezpieczne.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: yuna » 05 gru 2012, 12:26

To ja już zapytam o konkret.
Co mógłby Pan polecić z kategorii powyżej 9 kg, tak żeby było bezpiecznie i nie "zabiło" kosztami zakupu?
Z kasą krucho, a za moment trzeba się będzie dodatkowo zrujnować na fotelik. Pytanie, co wybrać, by było tanio, a dobrze.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 13:10

yuna pisze:To ja już zapytam o konkret.
Co mógłby Pan polecić z kategorii powyżej 9 kg, tak żeby było bezpiecznie i nie "zabiło" kosztami zakupu?
Z kasą krucho, a za moment trzeba się będzie dodatkowo zrujnować na fotelik. Pytanie, co wybrać, by było tanio, a dobrze.


W kategorii 9-18 polecam np. Maxi Cosi Priori (ok. 399zł) lub Chicco X-pace (ok. 479zł). Są to dwa fotele, dobrze przeze mnie znane, w niegłupiej cenie i solidną oceną w ADAC. Ze wskazaniem na Chicco, z racji tego, że posiada on zagłówek.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kari » 05 gru 2012, 13:13

to się pod tym podpiszę, bo my mamy właśnie Chicco :) z tych dwóch wydawał mi się też bardziej szeroki od Priori, choć obydwa są szerokie w tej kategorii :D
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Emi » 05 gru 2012, 13:14

yuna pisze:To ja już zapytam o konkret.
Co mógłby Pan polecić z kategorii powyżej 9 kg, tak żeby było bezpiecznie i nie "zabiło" kosztami zakupu?
Z kasą krucho, a za moment trzeba się będzie dodatkowo zrujnować na fotelik. Pytanie, co wybrać, by było tanio, a dobrze.

To ja podłączę się pod pytanie ale w kategorii 15-36 :D Potrzebuje kupić dwa takie foteliki.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 13:41

Emi pisze:
yuna pisze:To ja już zapytam o konkret.
Co mógłby Pan polecić z kategorii powyżej 9 kg, tak żeby było bezpiecznie i nie "zabiło" kosztami zakupu?
Z kasą krucho, a za moment trzeba się będzie dodatkowo zrujnować na fotelik. Pytanie, co wybrać, by było tanio, a dobrze.

To ja podłączę się pod pytanie ale w kategorii 15-36 :D Potrzebuje kupić dwa takie foteliki.


Polecam np. fotelik chicco key 2-3, za 449zł sztuka (3 gwiazdki ADAC) lub dołożyć troszkę i wziąć Recaro Milano za 499zł sztuka.

EDIT: Milano dostał gwiazdek 4 :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: yuna » 05 gru 2012, 13:49

Jakub_Paluch pisze:
yuna pisze:To ja już zapytam o konkret.
Co mógłby Pan polecić z kategorii powyżej 9 kg, tak żeby było bezpiecznie i nie "zabiło" kosztami zakupu?
Z kasą krucho, a za moment trzeba się będzie dodatkowo zrujnować na fotelik. Pytanie, co wybrać, by było tanio, a dobrze.


W kategorii 9-18 polecam np. Maxi Cosi Priori (ok. 399zł) lub Chicco X-pace (ok. 479zł). Są to dwa fotele, dobrze przeze mnie znane, w niegłupiej cenie i solidną oceną w ADAC. Ze wskazaniem na Chicco, z racji tego, że posiada on zagłówek.


Sprawa do przemyślenia. Dzięki za typy.
Kto wie, może się z mężem u Pana pojawimy po Nowym Roku :)
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 14:35

yuna pisze:
Jakub_Paluch pisze:
yuna pisze:To ja już zapytam o konkret.
Co mógłby Pan polecić z kategorii powyżej 9 kg, tak żeby było bezpiecznie i nie "zabiło" kosztami zakupu?
Z kasą krucho, a za moment trzeba się będzie dodatkowo zrujnować na fotelik. Pytanie, co wybrać, by było tanio, a dobrze.


W kategorii 9-18 polecam np. Maxi Cosi Priori (ok. 399zł) lub Chicco X-pace (ok. 479zł). Są to dwa fotele, dobrze przeze mnie znane, w niegłupiej cenie i solidną oceną w ADAC. Ze wskazaniem na Chicco, z racji tego, że posiada on zagłówek.


Sprawa do przemyślenia. Dzięki za typy.
Kto wie, może się z mężem u Pana pojawimy po Nowym Roku :)


Zapraszam :) z tego co widzę po suwaczku to jeszcze co najmniej 2,5 miesiąca do przesiadki ;)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: yuna » 05 gru 2012, 15:01

Kilogramowo zdecydowanie mniej... Waga się kłóci z wiekiem. Czekam tylko do momentu aż córa zacznie siedzieć, a powoli się ku temu zbiera. W obecnym foteliku mamy już mini męczarnie, bo miejsca mało i niewygodnie.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 15:04

yuna pisze:Kilogramowo zdecydowanie mniej... Waga się kłóci z wiekiem. Czekam tylko do momentu aż córa zacznie siedzieć, a powoli się ku temu zbiera. W obecnym foteliku mamy już mini męczarnie, bo miejsca mało i niewygodnie.


Niestety, kilogramy to nie wszystko. Aby móc bezpiecznie przesadzić dziecko w kolejny fotelik, musi mieć co najmniej 9 miesięcy (chyba że przekroczy max wagę poprzedniego). Inaczej nawet głupim, ostrym hamowaniem możemy zerwać maluchowi kręgi szyjne :( chyba, ze kolejny fotelik też będzie montowany tyłem do kierunku jazdy, ale to zdecydowanie droższe rozwiązanie.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 05 gru 2012, 15:32

No i tu dochodzimy do mojego problemu. Synek, jak niektórzy wiedzą, duży i barczysty. Waga 10kg. Dołożywszy kombinezon zimowy mamy bryłę, która ledwo wchodzi na szerokość fotelika, a brak komfortu powoduje ryk i zgrzytanie dwóch zębów u niego. I wiem, że za mały wiekowo, ale MUSZĘ za miesiąc max przejść na fotelik nr 2. Całe szczęscie, ze jest zima, gdy mało jeździmy w zasadzie tylko na linii dom-babcia-dom. Oby do wiosny...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 05 gru 2012, 15:36

Jakub_Paluch pisze:Co do podpupników-są jak najbardziej legalne, oczywiście od wieku ok 4 lat i wagi 15kg, ale zdecydowanie nie są bezpieczne.

czyli co? zamiast fotelika 15-36kg mogłam kupić poddupnik? ja cały czas myślałam, że po foteliku nr 2 przychodzi pora na poddupnik :roll:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 16:04

Pepsi pisze:
Jakub_Paluch pisze:Co do podpupników-są jak najbardziej legalne, oczywiście od wieku ok 4 lat i wagi 15kg, ale zdecydowanie nie są bezpieczne.

czyli co? zamiast fotelika 15-36kg mogłam kupić poddupnik? ja cały czas myślałam, że po foteliku nr 2 przychodzi pora na poddupnik :roll:


Podpupnika można używać zamiast fotelika 15-36, czyli trzeciego. Ale najbezpieczniejszy, ba - w ogóle jakkolwiek bezpieczny jest pełny fotel, aż do samego końca.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Marcka » 05 gru 2012, 16:06

moje dziecko wagowo pewnie koło 8,5kg miesiącami- kończy 8, ale nie wytrzymuje dłużej niz 5 min w foteliku tyłem, bo już chce wszystko widzieć i dlatego już zastanawiamy się nad przejściem na kolejny fotelik. Może i za szybko, ale chyba wolę zmienić teraz niż jechać z dzieckiem na kolanach, bo drze się w niebogłosy i nie da się tak jechać na dłuższą metę <do Łodzi ok godz>.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 05 gru 2012, 18:29

No to ja się jeszcze podpytam - czy przesiadka na fotelik 15-36 (z 9-18) może być podyktowana nie tyle wagą co wzrostem?
O ile dobrze pamiętam, w przypadku zmiany z fotelika 0-13, dość istotny był warunek wzrostu właśnie - nasz synek wagowo jeszcze się mieścił ale główka zaczynała już mu powoli wystawać ponad fotelik.
Czy podobnie jest w przypadku zmiany fotelika 2 na 3? Antoś ma już zagłówek podniesiony maksymalnie i podobnie jak w poprzednim przypadku - może zdarzyć się tak, że wagowo jeszcze będzie się łapał na fotelik 9-18, ale główka już zacznie wystawać. Co wówczas?

Przyznam, że ja to chyba jak najdłużej zostałabym przy 9-18 (podobnie jak przy 0-13). Przekonuje mnie tutaj zmiana położenia fotelika z siedzącym w nim dzieckiem.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 21:10

MalaJu, Marcka- Cóż, jeżeli jedyną alternatywą jest jazda na kolanach to lepiej już wcześniej przesiąść się na kolejny fotelik. Niestety, takie sytuacje się zdarzają.

DecoAnia- Są trzy sytuacje, które wymuszają zmianę fotelika na większy. Zmieniamy jeśli dziecko osiągnie maksymalną dopuszczalną wagę (w ubraniu) ALBO główka wystaje ponad konstrukcję fotelika* ALBO niemożliwe jest swobodne zapięcie pasów.

*W foteliku 0-13 główka nie może wystawać w ogóle, w foteliku 9-18 może wystawać, dopóki potylica opiera się na zagłówku (do linii oczu)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 05 gru 2012, 21:22

To ja mam jeszcze pytanie odnośnie fotelika MC Citi. Kiedy wyjmuje się tą wkładkę dla najmłodszych dzieci? Młodemu już jest ciasno, ale mam wrażenie, że fotelik bez wkładki jest dosyć ostro wyprofilowany i jednak kąt zgięcia jest dla niego za duży (robiłam już jedną przymiarkę do wyjęcia wkładki). Podratowałam chwilowo sytuację przenosząc pasy w górny otwór, więc ma odrobinę więcej miejsca, ale i tak widzę, że to zabezpieczenie dookoła głowy go wkurza. Najchętniej bym odcięła tę część z gąbką i zostawiła ją w foteliku, a resztę wywaliła :lol: No ale może mi sie ten fotelik kiedyś jeszcze przydać w stanie nienaruszonym ;;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 21:46

szaraczarownica pisze:To ja mam jeszcze pytanie odnośnie fotelika MC Citi. Kiedy wyjmuje się tą wkładkę dla najmłodszych dzieci? Młodemu już jest ciasno, ale mam wrażenie, że fotelik bez wkładki jest dosyć ostro wyprofilowany i jednak kąt zgięcia jest dla niego za duży (robiłam już jedną przymiarkę do wyjęcia wkładki). Podratowałam chwilowo sytuację przenosząc pasy w górny otwór, więc ma odrobinę więcej miejsca, ale i tak widzę, że to zabezpieczenie dookoła głowy go wkurza. Najchętniej bym odcięła tę część z gąbką i zostawiła ją w foteliku, a resztę wywaliła :lol: No ale może mi sie ten fotelik kiedyś jeszcze przydać w stanie nienaruszonym ;;)


Wkładkę w foteliku dziecka wyciągamy kiedy... zaczyna przeszkadzać :) zazwyczaj koło 3 miesiąca życia.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 05 gru 2012, 21:49

Jakub_Paluch pisze:Wkładkę w foteliku dziecka wyciągamy kiedy... zaczyna przeszkadzać

Aha :lol: No to w najbliższym czasie zrobię jeszcze jedną przymiarkę. Stanisław ostatnio mocno urósł, to może będzie mu wygodniej niż poprzednio :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 05 gru 2012, 22:29

szaraczarownica pisze:
Jakub_Paluch pisze:Wkładkę w foteliku dziecka wyciągamy kiedy... zaczyna przeszkadzać

Aha :lol: No to w najbliższym czasie zrobię jeszcze jedną przymiarkę. Stanisław ostatnio mocno urósł, to może będzie mu wygodniej niż poprzednio :)


Zobaczę, czy nie mam w pracy jakiegoś niepotrzebnego klinu z fotelika Cabrio, jeśli tak- mogę odstąpić.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 06 gru 2012, 7:10

Jakub_Paluch pisze:Zobaczę, czy nie mam w pracy jakiegoś niepotrzebnego klinu z fotelika Cabrio, jeśli tak- mogę odstąpić.

a to są kliny? Rozumiem, że pod pupę dziecka? Bo my kombinowaliśmy ze złożoną pieluchą flanelową, żeby się synek nie zapadał.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 06 gru 2012, 8:24

Panie Jakubie, będę wdzięczna :)
Jesli nie będzie, to też się nic nie stanie, coś wykombinujemy. Już w nocy przyszło mi do głowy, zeby może wyjąć gąbkę z wkładu i włożyć ją pod tapicerkę - żeby nie wypadła, ale dała podwyższenie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Emi » 06 gru 2012, 9:16

szaraczarownica pisze:Już w nocy przyszło mi do głowy, zeby może wyjąć gąbkę z wkładu i włożyć ją pod tapicerkę - żeby nie wypadła, ale dała podwyższenie :)

jest to jakieś rozwiązanie, my tak przez jakiś czas robiliśmy :-)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 06 gru 2012, 9:24

Jakub_Paluch pisze:w foteliku 9-18 może wystawać, dopóki potylica opiera się na zagłówku (do linii oczu)
Czyli jeszcze mamy krótka chwilkę. Bo w naszym przypadku bardziej kryterium wzrostu niż wagi będziemy brać pod uwagę - taki nam się szczypiorek trafił.
Dziękuję za odpowiedź.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 06 gru 2012, 9:49

Emi pisze:
szaraczarownica pisze:Już w nocy przyszło mi do głowy, zeby może wyjąć gąbkę z wkładu i włożyć ją pod tapicerkę - żeby nie wypadła, ale dała podwyższenie :)

jest to jakieś rozwiązanie, my tak przez jakiś czas robiliśmy :-)

Przed chwilą to zrobiłam i przymierzyłam Stasia :)
Pasażer wyglądał na zadowolonego :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Marcka » 06 gru 2012, 16:11

a ja mam jeszcze jedno pytanie:
czy to prawda, że trzeba "przymierzyć" małego pasażera do fotelika? Bo z tymi do 9 kg raczej tego nie robimy, gdyż w większości fotelik jest zanim się dziecko urodzi, ale jak jest z tymi kolejnymi?
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 06 gru 2012, 16:48

szaraczarownica, my tak zrobiliśmy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 06 gru 2012, 20:48

Marcka pisze:czy to prawda, że trzeba "przymierzyć" małego pasażera do fotelika?

Marcka warto by było, bo nie w każdym fotelu dziecku jest wygodnie, a w tym wieku to już potrafi świetnie pokazać czy się podoba czy nie.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 06 gru 2012, 21:36

Szaraczarownica, cieszę się że się udało bo w pracy nie znalazłem :)

Marcka, przymierzyć zawszę warto, tak jak pisze Pepsi. Chociaż kij jak zawsze ma dwa końce, dziecko potrafi płakać przy przymiarce tylko dlatego, że boi się nowości. Poza tym, często się zdarzało, że maluch zobaczył gdzieś na wystawie jakiegoś potworka typu Coneco (ale a to w ślicznym kolorze) i już nie chciał przymierzać "prawdziwych" fotelików.
Także trzeba wziąć pod uwagę charakter dziecka :)
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Emi » 07 gru 2012, 8:21

Jakub_Paluch pisze:potworka typu Coneco

to ja mam pytanie - co złego jest w coneco? Znam kilka osób, które maja ten fotelik i sama się kiedyś zastanawiałam nad jego kupnem.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 07 gru 2012, 10:55

Emi pisze:
Jakub_Paluch pisze:potworka typu Coneco

to ja mam pytanie - co złego jest w coneco? Znam kilka osób, które maja ten fotelik i sama się kiedyś zastanawiałam nad jego kupnem.


Foteliki Coneco istnieją tylko na polskim rynku, a więc nie mają szans na żadne testy typu ADAC, Warentest czy OEMTEC. Kupujemy kota w worku, może to być super bezpieczny fotelik, a może to być koszmarek który w trakcie wypadku urwie się z pasów i wyleci przez przednią szybę. Patrząc na jakość zastosowanych materiałów i ogólne możliwości technologiczne polskich producentów, bliżej jest pewnie tej drugiej opcji. Owszem, są ludzie którzy są z takich foteli zadowoleni, bo są wygodne, kolorowe itp. Ale przecież nie o to chodzi.
Po co kupować kota w worku?
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Sybel » 07 gru 2012, 13:08

Nasz facecik ma 6 miesięcy, 11kg i 74 cm, a więc powoli wyrasta z MC City. Jakiś czas temu byliśmy w mama i ja i mierzyliśmy foteliki, nadal szukamy czegoś, co by sie sprawdziło. Wit siedzi sam, ale jeszcze nie idealnie. Zostały mu jakieś 2 cm zapasu, zanim zacznie wystawać ponad fotelik. Co warto rozważyć? MC Tobi, czy coś przód - tył (które są piekielnie drogie)? No i mamy Uno, a więc pasy bez szału (chociaż lepiej się wpina, niż w niektórych taksówkach, gdzie brakowało pasów na MC City), bez isofix, małe autko generalnie. Szukamy już od jakiegoś czasu, żeby zacząć odkładać pieniążki, ale w sumie nie wiemy, w co celować. Jakieś propozycje?
Sybel
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Pepsi » 07 gru 2012, 13:50

Sybel pisze:przód - tył

Sybel mimo, że foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są bezpieczniejsze to ja nie znam żadnego "egzemplarza" który chciałby jeździć w tej pozycji ;;)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Sybel » 07 gru 2012, 14:02

No niby tak, ale ten egzemplarz nie ma na razie nic do gadania, bo po pierwsze gadać nie umie, a po drugie nie jeździł dotychczas przodem, więc być może by się nawet nie połapał - a on się ani na długość, ani na szerokość jakoś szczególnie nie mieści. Chyba, że mu nóżki w kostkach skrócę :P
Sybel
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 08 gru 2012, 11:04

Sybel pisze:Nasz facecik ma 6 miesięcy, 11kg i 74 cm, a więc powoli wyrasta z MC City. Jakiś czas temu byliśmy w mama i ja i mierzyliśmy foteliki, nadal szukamy czegoś, co by sie sprawdziło. Wit siedzi sam, ale jeszcze nie idealnie. Zostały mu jakieś 2 cm zapasu, zanim zacznie wystawać ponad fotelik. Co warto rozważyć? MC Tobi, czy coś przód - tył (które są piekielnie drogie)? No i mamy Uno, a więc pasy bez szału (chociaż lepiej się wpina, niż w niektórych taksówkach, gdzie brakowało pasów na MC City), bez isofix, małe autko generalnie. Szukamy już od jakiegoś czasu, żeby zacząć odkładać pieniążki, ale w sumie nie wiemy, w co celować. Jakieś propozycje?

Jeżeli faktycznie za moment główka zacznie wyrastać z fotelika to niestety, zmiana jest wymagana. Chociaż jeśli synek ma 74cm to nie jest jeszcze tak dużo, mój szkrab ma troszkę więcej a w foteliku City nadal jeździ komfortowo :) Najlepsza byłaby ponowna wizyta u mnie, w Mama i ja, żebym mógł obejrzeć jak to wygląda i porozmawiać o dostępnych opcjach.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: yuna » 10 gru 2012, 7:58

yuna pisze:
kari pisze:no to chyba, że tak ;)
jak chcesz możemy pożyczyć Wam MC Citi dopóki nie kupicie czegoś większego


Pomyślę, bo oferta kusząca :)


kari to nadal aktualne? Bo na PW nie odpisałaś i się zastanawiam...
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: kari » 10 gru 2012, 9:29

yuna, chyba nic nie dotarło :( na pewno bym odpisała, tak nadal aktualne tylko tapicerkę będziesz musiała sobie wyprać, bo się zakurzyła
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 11 gru 2012, 22:19

wahalla pisze:to ja mam jedno pytanie odnośnie tego pierwszego nosidełka. Na któreś stronie pisane było, ze wiek takiego nosidełka nie powinien przekraczać 5 lat. My dostaliśmy nosidełko mc cabrio fix od znajomych po ich 1 dziecku- nosidełko zakupione zostało pod koniec 2007 roku i po okresie użytkowania przez ich córkę leżał sobie na strychu i czekal na kolejne dziecko- czy w takim razie ten fotelik nie nadaje się na dzień dzisiejszy do używania? pytam bo powiem szczerze lepiej mi się go wpina w ramę mojego wózka jedo w przeciwieństwie do nowego nosidełka mc citi, które zakupiliśmy z wózkiem i z którym już kilkakrotnie mąż się tak namęczył, że prawie go latać nauczył...

Citi i Jedo to kiepskie połączenie, owszem :)
Niestety, nawet fotelik który leży nieużywany, pod wpływem zmian temperatury i nasłonecznienia, stopniowo traci swoje właściwości. Jeżeli fotelik jest z 2007 roku to nie powinien już być używany.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Audiolka » 27 gru 2012, 1:05

Chcemy w czerwcu jechać do Bułgarii z dzieckiem. Syn będzie miał wtedy 6 lat, waga (tutaj mogę podać tylko ile teraz waży - 20 kg, także dojdzie mu jakiś 3-4), wzrost w chwili obecnej 111 cm. Jak na swój wiek, jest nieco mniejszy niż rówieśnicy. I mam pytanie dotyczące tego, czy podróżować powinien w foteliku samochodowym, czy na samej podkładce?
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 27 gru 2012, 8:56

Audi, pan Jakub wypowiedział się w tej kwestii na str 3
Jakub_Paluch pisze:Co do podpupników-są jak najbardziej legalne, oczywiście od wieku ok 4 lat i wagi 15kg, ale zdecydowanie nie są bezpieczne.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 27 gru 2012, 22:29

szaraczarownica pisze:Audi, pan Jakub wypowiedział się w tej kwestii na str 3
Jakub_Paluch pisze:Co do podpupników-są jak najbardziej legalne, oczywiście od wieku ok 4 lat i wagi 15kg, ale zdecydowanie nie są bezpieczne.


Dokładnie tak.
A w czym teraz jeździ, w foteliku czy na podstawce?
Ps: W Bułgarii, zgodnie z przepisami, dziecko do lat 12 musi być przewożone na tylnej kanapie.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Audiolka » 27 gru 2012, 23:21

Czytalam, ale moje pytanie dotyczy tego konkretnego wyjazdu, a nie tego jak jest ogolnie przyjete. Lepiej podkladka czy caly fotelik. Teraz jezdzi na podkladce.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 27 gru 2012, 23:25

Audiolka, dla mnie sprawa prosta - fotelik, bo jeśli nie daj boże dojdzie do jakiejkolwiek kolizji, to mniejsze są szanse za uszkodzenie ciała.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Fuente » 28 gru 2012, 14:46

To ja mam pytanie.
Po malu zbieramy się do zakupu fotelika dla noworodka.
Moje pytanie jest takie... czy w ogóle opłaca się kupować fotelik w komplecie do wózka? Zamówiliśmy wózek Tako Captiva Mohican, dodatkowo można za 200 zł dokupic fotelik tej firmy pasujący równiez do wózka... Ale porównując jego wygląd z tym jak wygląda fotelik Maxi Cosi, to jakos mnie fotelik Tako nie przekonuje, chociaż oczywiście cena Tako jest zdecydowanie przyjamniejsza dla portfela. Tyle że zupelnie nie o to chodzi. MC mają jak dla mnie znacznie porządniejszą konstrukcję i ogólnie są w moim odczuciu większe i stabilniejsze.
Co wybrać w takim razie? Czy w ogóle warto rozważać fotelik do kompletu wózka, czy od razu myśleć o jakimś innym np. właśnie Maxi Cosi? No i powiedzcie mi jak długo dziecko jeździ w tym pierwszym foteliku?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 28 gru 2012, 15:06

Fuente, mój jeździł w MC do chyba jak dobrze pamiętam 11 miesiąca. Ja jestem fanką fotelików Maxi Cosi więc od razu mogę Ci powiedzieć, że są warte swojej ceny.
Pierwszy był MC Cabrio Fix, teraz jeździ w Maxi Cosi Priori. Kolejny napewno będzie Maxi Cosi Rodi. Wiem to już dziś :)

Jesteśmy wszyscy zadowoleni :)

Także ja polecam :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: malaJu » 28 gru 2012, 16:57

Fuente, a czy fotelik Tako przechodził testy bezpieczeństwa? Ma jakieś gwiazdki? To chyba najwazniejsze pytanie. Ja dlatego musiałam kupić droższy wózek, bo zależało mi na opcji wpinania MC a "w tamtych czasach" było to rzadkością.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: martula_87 » 28 gru 2012, 19:25

Fuente, ja odradzam te foteliki z zestawów z wózkami chyba żaden nie miał testów jak my się pytaliśmy.
Dlatego wózek mamy Jedo a fotelik Maxi Cosi City plus adaptery.
Nie wyobrażam sobie kupic fotelika bez testów.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekspert ds. bezpieczeństwa w samochodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości