Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

czyli o fotelikach słów wiele.
Kuba Paluch odpowie na każde pytanie dotyczące bezpieczeństwa jak i trendów na rynku fotelików samochodowych.

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 13 sie 2014, 8:01

Deco-Ania, taka ze mnie wyrocznia? :lol:
Wiesz, bezpieczeństwo jest ważne, ale jeśli mają jechać w nocy, to ja bym postawiła na wygodę dziecka, żeby jak najdłużej spało.

poison_moon, ja mam nadzieję, że przy naszej zmianie Kiddy dalej będzie dobrym wyborem i będzie ten model piracki, bo się w nim zakochałam :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Kurczak » 13 sie 2014, 8:09

Ja zdecydowanie wzięłabym Romera.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: poison_moon » 13 sie 2014, 11:42

szaraczarownica, to wersja limitowana więc obawiam się, że może być problem ;-)
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 13 sie 2014, 12:34

poison_moon, ale 1,5 roku temu już była w ofercie, bo Kuba mi ten fotelik pokazywał. Więc może to taka oferta limitowana bez limitu ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: poison_moon » 13 sie 2014, 14:03

To faktycznie chyba nie masz się co martwić ;-) Basia jak zobaczyła tę różowo-szarą księżniczkową wersje to o innych nie chciała słyszeć. Ale argument torebki z różowego Kiddy i pirackiej chustki z pirackiego Kiddy podziałał. Plus to, że Pippi też na pewno podróżowała w takim fajowym fotelu z rekinem ;-)
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 13 sie 2014, 14:14

poison_moon pisze:Basia jak zobaczyła tę różowo-szarą księżniczkową wersje to o innych nie chciała słyszeć.

Aż z ciekawości obejrzałam i pierwszy komentarz, który mi się nasunął, to "oj :? "
Dobrze, że Basia dała się przekonać :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 18 sie 2014, 19:50

Znowu promocja w Smyku. Może ktoś ma w planach zakup.
http://www.smyk.com/promocje/foteliki-s ... t=box2-cta
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Malwina » 19 sie 2014, 21:08

My romera kid chcemy kupić we wrześniu :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: jpuasz » 03 wrz 2014, 9:29

Przeczytałam wczoraj cały wątek (trochę czasu to zajęło) i mam pytanie. Na ten moment bierzemy pod uwagę tylko MC Cabriofix i MC Pebble. Czytałam opinię p. Jakuba, ale post napisany był w lutym zeszłego roku:
Jakub_Paluch pisze:
Fuente pisze:My właśnie na dniach będziemy kupowali fotelik więc mam pytanie... Za Pana poradą stanęlo na tym, że kupujemy maxi cosi dla Maluszka ( a więc przedział 0-13). Kwestia tylko któremu modelowi powinnismy zaufać? Na stronie maxi cosi, znalazłam w zasadzie dwa: MC CabrioFix i MC Pebble. Cabrio z tego co widzę ma lepszy wynik testów. Który z nich byłby lepszy na początek?


Maxi-Cosi ma w ofercie trzy foteliki 0-13: Citi, Cabriofix i Pebble. Wybór fotelika zależy od docelowego sposobu montażu:
Citi montujemy tylko pasem, Cabrio i Pebble można wpiąć na bazę isofix.
Jeżeli chcemy kupić sam fotelik bez bazy, to polecam Citi. Przy montażu pasem wszystkie te modele mają identyczne noty w testach (Cabrio ma gwiazdkę wyżej ale dopiero po montażu na bazie EasyFix).
Natomiast jeżeli rozważamy bazę, wtedy warto sięgnąć po Cabriofixa, Pebble różni się od niego kilkoma bajerami, nieplączącymi się pasami, innym wyprofilowaniem ale jest też droższy.
Gdybym miał obliczyć popularność tych foteli u mnie to na 100 sprzedanych 40 to Citi, 59 to Cabrio i 1 Pebble


No i tu pytanie do tych którzy dokładnie znają różnice między tymi modelami. Jakimi dokładnie "bajerami" różnią się te foteliki? Bo jeśli to jest kwestia np tych pasów, tapicerki czy tego typu kwestii, które nie wpływają na bezpieczeństwo i komfort dziecka czy wygodę montażu, to chyba szkoda kasy. Jak patrzę na Cabriofix, to mam wrażenie, że on jest bardziej "wypłaszczony", czyli lepszy dla noworodka (choć czytałam, że są jakieś wkładki na początek), a w Pebble mam wrażenie, że dziecko jest prawie w pozycji siedzącej. Ale z drugiej strony Pebble wydaje mi się większy niż Cabriofix, przy czym osobiście jeszcze nie oglądałam, tylko zdjęcia.

Pytam Was o poradę czy zwrócić uwagę na coś konkretnego, bo wolę być przygotowana na rozmowę zanim pojadę do sklepu i wypytam sprzedawcę :) Niestety wiem jak wygląda ta branża i wiem też, że handlowiec prawie zawsze przekonuje do rzeczy, którą musi lub którą opłaca mu się sprzedać, a nie do tego co jest lepsze i praktyczniejsze. Aha no i chodzi mi o kwestie raczej bezpieczeństwa i wygody dziecka lub kwestie montażu (planujemy zakup bazy prawdopodobnie familyfix, dlatego MC City odpada) a nie bajery, które wpływają na cenę, ale są tak naprawdę zbędne.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: klara76 » 03 wrz 2014, 12:46

dziewczyny, ponieważ przymieżamy się do zakupu samochodu więc nieuchronnie zbliża się moment kiedy trzeba będzie wybrać fotelik dla Młodej - 6 lat, 17 kg żywej wagi, 110 cm wzrostu; co polecacie i na co zwrócić uwagę?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 03 wrz 2014, 13:11

jpuasz pisze:Czytałam opinię p. Jakuba, ale post napisany był w lutym zeszłego roku:
Bo Kuby już z nami niestety nie ma.
Gdzieś był chyba link do bloga o fotelikach, który założył, ale nie wiem czy nadal interesuje się tą tematyką.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: jpuasz » 03 wrz 2014, 18:47

Tak jak wspomniałam- przeczytałam cały wątek i wiem, że już gonie ma.Na bloga wchodziłam, ale pojawia się komunikat, że został usunięty. Dlatego chciałam zapytać mamy, które mają któryś z tych fotelików i może wiedzą czym się one różnią :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Jakub_Paluch » 08 wrz 2014, 21:13

To taka rada ekstra- Pebble w porownaniu do innych MC jest koszmarnie ciezki. Dodaj do tego wage dziecka i zapomnij o komfortowym wchodzeniu/schodzeniu po schodach czy innym noszeniu.
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: jpuasz » 09 wrz 2014, 8:30

Cenna rada, bardzo dziękuję :) Na wagę akurat nie patrzyłam a jak widać powinnam :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: sistermonn » 09 wrz 2014, 9:16

Jakub_Paluch pisze:o taka rada ekstra- Pebble w porownaniu do innych MC jest koszmarnie ciezki. Dodaj do tego wage dziecka i zapomnij o komfortowym wchodzeniu/schodzeniu po schodach czy innym noszeniu.
ojjj tak.. niestety muszę się zgodzić
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marcjol » 16 wrz 2014, 12:53

Garść moich spostrzeżeń na temat fotelików.

Zaczęłam szukać fotelika do Młodego. Okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe.

Zgodnie z Waszą sugestią zaczęłam interesować się Romerem. Stwierdziłam jednak, że zanim go kupię musze go zobaczyć, wymacać, zbadać organoleptycznie.. I co ciekawe.. W dwóch sklepach, dość dużych i popularnych z tego co wiem, spotkałam się z opinią, że się fatalnie sprzedają.. I tu mnie zaskoczyli niesamowicie.. Zaczęłam się zastanawiać, że jeśli nie Romer, to co.. ?!?! Poczytałam sobie w Internecie, zaczęłam analizować tabele z testami ADAC... Co ciekawe, jedyny fotelik jaki znalazłam z 5 gwiazdkami bez Isofixa jest niedostępny w Polsce.. Przynajmniej mnie nie udało się znaleźć..

Dziewczyny, macie foteliki na pasy czy z Isofixem? Ponownie zapytam, jeśli nie Romer to co? :/
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 16 wrz 2014, 13:14

marcjol, jasne, że się kiepsko sprzedają, bo ludzie albo kupują taniochę byle by był, albo MC, bo są świetnie rozreklamowane. Czasami inne firmy typu Chicco, Kiddy itp. Weszłam ostatnio z ciekawości do Słonia, bo musiałam gdzieś zmarnować 15 minut, więc zapytałam sprzedawcę o foteliki z tej ostatniej grupy. Pan zachwalał Concorda, a Romera i Kiddy odradzał, a to właśnie ten ostatni fotelik baaaardzo polecał mi Kuba (ten co kupiła poison), wiedząc że Młody z tych barczystych. Jak widać co sprzedawca, to inna opinia.
Romer King Plus/Safefix Plus jest najszerszym bezpiecznym fotelikiem w tej kategorii wagowej. Nie wiem, czy jest sens z niego rezygnować tylko dlatego, że się kiepsko sprzedają. U nas na forum sprzedają się super ;)

My mamy Safefixa, czyli King Plusa pod isofix.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: sardynka » 16 wrz 2014, 15:58

My mamy Romera Versafix (isofix plus top tether) - jego można też normalnie zamontować pasami...w testach adac wypada bardzo dobrze (minusem jest kiepska dostępność - nam sprowadzali do Słonia na specjalne zamòwienie i trochę na niego czekaliśmy...no i cena)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 16 wrz 2014, 16:10

szaraczarownica pisze:King Plusa

My mamy tego zwykłego na pasy, bo nasze auto nie ma isofixa. Dokładnie takiego samego (wersja żyrafowa) kupiła dla synka moja szwagierka i też jest zadowolona.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marcjol » 16 wrz 2014, 17:15

Ano właśnie.. Analizowalam trochę testy ADAC i powtarzały się marki Kiddy, Romer i nieco niżej Maxi-Cosi.

Zaciekawił mnie fotelik Migo Saturn. 5 gwiazdek z przedziału 9-25 kg. Bez isofixa. Niestety ciężko z dostępnością w Polsce.

Szanowny Mój od razu się zakochał w edycji Ferrari.. ;) Cena trochę jest zaporowa: 200-250 euro. Ponoć ciężki jak cholera.. :/ I tyle wiem..

I teraz mam zagwozdkę.. 9-18 kg Romer King Plus (wersja Zeberka ;) ) czy 9-25 kg Migo Saturn.. Hmm...

A tu Migo: http://www.amazon.de/Migo-Kindersitz-SA ... B00GOY7T00
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 16 wrz 2014, 17:26

Wiesz, cena jak cena, my za safefixa płaciliśmy około 1250 zł ;)
King Plusa w promocji możesz kupić prawie za połowę ceny Migo.

Edek: o ile dobrze rozumiem, to waga to niecałe 9 kg. Nasz waży 12 ;)
Edek2: sorry, 14 ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 16 wrz 2014, 17:31

Jak dla mnie za Romerem przeważa cena, dostępność (pewnie za sprowadzenie Migo też trzeba odpowiednio zapłacić) i mniejszy przedział wagowy, a pamiętam, że Kuba kiedyś wspominał, że te o mniejszym przedziale wagowym są lepiej dopasowane niż takie z dużym rozstrzałem. No i Romera możesz sobie przymierzyć do auta, bo może Ci się trafić auto, do którego Romer nie będzie pasował. A z Migo to chyba strzał w ciemno. Co do wagi fotelika, to w robi się dość istotna jeśli mielibyście przerzucać go pomiędzy dwoma samochodami.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Karola5 » 16 wrz 2014, 19:19

A ja mam pytanie bo mamy MC cabrio fix i jesteśmy na etapie przejściowym tzn Baśka jest długa i przy wkładce niemowlęcej ma za nisko szelki i pupa jej nieco za bardzo do przodu wychodzi. Ale jak wyjmę wkładkę to jest luźno na szerokośc i pupa jej wpada tak, że ma luz przy dolnej taśmie. Jak się zaczną kombinezony będzie ok, ale teraz nie wiem co lepsze...????
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 16 wrz 2014, 19:21

Karola5, podłóż pod spód coś mniejszego niż wkładka. Nawet kilka pieluch - tyle ile potrzebujesz.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Karola5 » 16 wrz 2014, 19:42

szaraczarownica, no właśnie jeszcze rozważam przycięcie tej gąbki :twisted:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 16 wrz 2014, 21:09

Karola5 a nie masz w foteliku "dziurek" na pasy na dwóch wysokościach? Może tu się da jakoś wyregulować.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Karola5 » 16 wrz 2014, 21:20

Bian, w foteliku mam, ale wkładka jest tylko na jedną tą niższą... myślę żeby wkładkę rozmontować tzn górę przewlec wyżej, a gąbkę wypruć i trochę obciąć.. ale nieco zachodu z tym.
Gdyby Basia zechciała współpracować i posiedzieć przez chwilę w spokoju w foteliku to byłoby łatwiej. a ta skubanasię wierci a jak się tylko rozepnie szelki to się wygina i zsuwa. W huśtawce mam to samo, że muszę ją łapać żeby nie spadła :evil:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 16 wrz 2014, 21:25

A jakby wyjąć wkładkę, przewlec pasy wyżej, a pod pupę jakiś kocyk złożony cienki włożyć? Może ją ta wkładka niemowlęca już wkurza i bez niej będzie spokojniejsza. Bo my Matyldzie wyjęliśmy jakoś chyba po trzecim miesiącu.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Karola5 » 17 wrz 2014, 11:18

To mój skarb jeździ już 6 miesięcy a ja się dziwię że się wścieka w foteliku :ymblushing:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: PositiveAga » 17 wrz 2014, 21:32

mój Rafi też się denerwował na tą wkładkę... wyjęłam między 3-4miesiącem i od tego momentu nie ma już krzyku przy zapinaniu ;)
Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm |
Obrazek
Awatar użytkownika
PositiveAga
 
Posty: 312
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: elinka3 » 04 paź 2014, 19:48

wymieniłam we wrześniu fotelik (na King Plusa) i boże jak poprawił się mój/nasz komfort jazdy ........nie ma jęczenia/stękania/płaczu z dochodzącego tylnego fotela ...........jest CISZA i rozmowy w sobie tylko znanym języku :)
u nas granica to 9,5 miesiąca i nawet nie z uwagi na wzrost czy wagę (choć długo byśmy już nie pojeździli) tylko zachowanie :)
elinka3
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marcjol » 09 paź 2014, 11:34

elinka3, a masz King Plusa tego nowego czy starszego? Możesz podesłać jakiś link?
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: elinka3 » 09 paź 2014, 16:10

marcjol, nie wiem czy to nowy czy stary, kupowałam w promocji w smyku

http://www.smyk.com/romer-king-plus-fot ... emowlaka-p
(wtedy była niższa cena, jakies 550 zł)
jak narazie to jestem zadowolona strasznie (prosty model, klasyczny, bez zbędnych dla mnie dodatków jak różki czy uszka zwierząt, łatwo się montuje, sama nawet to uczyniłam, wprawdzie nie ma isofixa, ale nie miałam wtedy tyle kasy na model z isofixem ) i młody chyba też :)
elinka3
 

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: marcjol » 09 paź 2014, 20:20

elinka3, to już chyba jest druga wersja..

Też mi się Romer podoba. Aczkolwiek przyznaję, że nam wpadła w oko wersja Smart czyli ta ze zwierzakami.. Ale jak nie będzie uszek i rożków tez będzie dobrze :D

Musze tylko przymierzyć do auta, czy na pewno będzie pasował... bo ułańska fantazja francuzów przy projektowaniu wnętrz samochodów mnie powala... :( ;) ;) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: milencja83 » 09 lis 2014, 19:41

My po wielu dyskusjach i przemyśleniach też zaopatrzyliśmy się w kolejny fotelik #:-s . Pod uwagę braliśmy King Plusa i MC Tobie. Stanęło przy tym drugim gdyż pierwszy nie pasował nam do samochodu, a samochodu na razie zmieniać nie będziemy ;;) .
Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni - no może nie tyle my co główny użytkownik :XC.

Obrazek
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: misiao1983 » 19 lis 2014, 10:13

Byliśmy w Mama i ja i w kategorii 15-36kg został nam polecony Cybex Solution x2, ( fix jeśli z isofixem ) czy ktoś go może ma i może podzielić się opinią , plusy, minusy ?
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 19 lis 2014, 10:18

milencja83, my chyba po raz drugi też postawimy na Tobi :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: milencja83 » 19 lis 2014, 10:25

Deco-Ania fajnie :) czyli utwierdzam się w tym, że to jest dobry zakup :). Nasz Mały pasażer też zadowolony :).
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: ola » 19 lis 2014, 11:51

W pytaniu na śniadanie byłp dzisiaj o fotelikach. :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 01 gru 2014, 17:39

No dobra, napiszę, żeby rzetelnie poinformować o wszystkich minusach.
Safefix Plus, czyli też stary King Plus - minus za pękające styropiany w regulowanym zagłówku. Ponoć to najsłabszy punkt tego fotelika.



Edek:
Btw. ponoć teraz świetnym wyborem dla barczystych facetów na 15-36 kg jest Cybex Solution Q2 Fix
http://cybex-online.com/pl/carseats/solutionq2fix.html
Jest taaaaaaki wieeeelki. Większy niż Kiddy, więc gdybym miała teraz kupować, to bym się nawet nie zastanawiała. Nawet już kolor wybrałam :D Zobaczymy za 9 miesięcy, ale jak nic nowego fajnego na rynek nie wypuszczą, to pewnie stanie na Cybexie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: ppola » 01 gru 2014, 18:18

szaraczarownica, cybexa oglądalismy teraz jak kupowaliśmy fotelik dla Marysi, faktycznie jest duży, a co fajniejsze to rośnie z dzieckiem :) Ale jakoś sama firma do mnie nie przemawia i testów tego fotelika nie mogłam nigdzie znaleźć ;;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 01 gru 2014, 18:25

ppola, właśnie widzę, że testów nigdzie nie widzę ;) Ale mamy jeszcze trochę czasu, może coś już będzie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Deco-Ania » 01 gru 2014, 18:30

Nas co prawda interesuje II grupa - ale też Cybex ( juno2-fix) ma bardzo dobre wyniki w testach. Ale wizualnie kompletnie mi się nie podoba.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 01 gru 2014, 18:47

Deco-Ania, mnie ten Cybex wizualnie też średnio leży, ale widziałam różne foteliki i ten jest naprawdę wielki po maksymalnym rozłożeniu. Ja bym na pewno weszła na szerokość.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Bian » 01 gru 2014, 19:02

szaraczarownica pisze:minus za pękające styropiany w regulowanym zagłówku

szaraczarownica wrzuć mi proszę info odnośnie wymiany, bo nam właśnie popękał :/
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: szaraczarownica » 01 gru 2014, 19:05

Bian, pw na fb :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Kurczak » 04 gru 2014, 14:34

Dziewczyny, ostatnio mocno mi się zmienił charakter pracy ostatnio, w związku z czym Adam częściej odwozi małą do żłobka. Znudziło nam się więc ciągłe przekładanie fotelików, dlatego chcemy zainwestować w drugi. Myślimy od razu o kategorii 9- 36 kg. Co polecacie? A może macie coś używanego sprawdzonego na zbyciu?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: lmyszka » 05 gru 2014, 22:48

Dziewczyny a może któraś ma do sprzedania fotelik nr 2. czyli ten do 18 kg?
Nie ukrywam, że używamy fotelika od wielkiego dzwonu i do tej pory używamy tego pierwszego. Ale Kacper nie cierpi w nim jeździć no i w sumie już słabo w niego wchodzi :lol:
Nie chcę inwestować w niego dużej kasy bo większość czasu będzie leżał a użyty będzie w sytuacji awaryjnej gdy będziemy gdzieś musieli jechać z dziadkiem
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: ola » 07 gru 2014, 20:01

Wymiana fotelika jeszcze przed nami. W okolicach wiosny się zmieni. Jest sens kupować taki? Że taka duża rozpiętość wagowa? Czy lepiej po roku kupić następny?


http://www.smyk.com/recaro-young-sport- ... emowlaka-p
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Fotelik samochodowy - pytania, porady, konkrety

Postautor: Patrycja11 » 07 gru 2014, 20:07

ola, chyba kakonki mają taki, to pewnie się wypowie Kasia :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekspert ds. bezpieczeństwa w samochodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron