Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Blue » 10 lut 2016, 10:13

2 lata z rzędu spędzaliśmy w Kuźnicy:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18390
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Blue » 11 lut 2016, 22:16

gwyneth-na Helskiej pięćdziesiąt coś tam.W takim dość nowym domu w nieznacznym oddaleniu od głównej ulicy.Dokładny adres oraz telefon podawałam jednej z forumek z FW,ale jej tu nie widzę na tym forum (Espina na FW).Mieliśmy do dyspozycji cały parter domu.Kuźnicę bardzo dobrze wspominam,fantastycznie blisko do morza z każdej strony (tylko przez tory i już),fajne miesjce spacerowe od strony portu i puste plaże.Miejsce z małymi dziećmi bardzo dobre,ze starszymi już nieco więcej rozrywek by się przydało (przynajmniej moim).No i odkąd młodsza już nie jest bobasem,to szukamy zakwaterowań bardziej pod to by dzieci miały towarzystwo do zabawy-jakieś ośrodki z domkami-tego typu.Wtedy dorosły może wypocząć jak dzieciaki biegają luzem z innymi dziećmi;)O Kuźnicy niejednego posta wypisałam,tylko już nie pamiętam czy tu czy na FW,z pewnością są bardziej urokliwe miejscowości nad Bałtykiem,ale ta ma wiele plusów jak dzieci są małe lub szuka się spokoju,tutaj zero straganów i główna atrakcja to morze;)Z Bałtykiem to jest tak,że każdy musi znaleźć "swoje" ukochane miejsce/miejsca.Ile ludzi tyle opinii,preferencje też się zmieniają chociażby z wiekiem dzieci.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18390
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: double_mum » 12 lut 2016, 9:34

My też od pięciu lat tylko do Kuźnicy :) uwielbiam to miejsce za ten spokój i na chwilę obecną nie zamieniłabym na żadne inne miejsce. Może faktycznie dla starszych dzieci mało rozrywek, ale moje jeszcze w takim wieku, że nie potrzeba im więcej niż piasek i woda :) My z kolei zawsze nocujemy na Morskiej. Niby na końcu miasteczka, ale jest okazja do dużej liczby spacerów :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
double_mum
 
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Blue » 12 lut 2016, 10:01

Double mum-jak patrzę po imionach Twoich dzieci,to jestem więcej jak pewna,że to Ty właśnie polecałaś Kuźnicę na FW,a więc dzięki Tobie tam trafiliśmy:)Wiem,że to była mama Tosi:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18390
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: double_mum » 12 lut 2016, 10:08

To na pewno ja :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
double_mum
 
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Blue » 12 lut 2016, 10:09

double mum-jest tam dokładnie tak jak opisywałaś,także dziękuję,bo przez 2 lata wakacje tam był bardzo udane:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18390
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: double_mum » 12 lut 2016, 10:18

Super, cieszę się, że jesteście zadowloleni :) my też pojechaliśmy za namową z kolei teściów, oni tam od lat prawie 15-stu, tylko zawsze w czerwcu przed sezonem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
double_mum
 
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: MamaŻaby » 12 lut 2016, 12:49

a mnie się marzą w tym roku 2 lokalizacje (nie zagraniczne ;) z tym już się pożegnałam patrząc realistycznie na nasze finanse) - standardowo Jastarnia ale w tym roku 2 tygodnie (zamiast 3) i tydzień w Zakopanem. Muszę tylko z mężem obgadać terminy i będziemy rezerwować >D
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: martula_87 » 12 lut 2016, 12:58

U nas sama nie wiem chyba jakiś pobyt nad Bałtykiem myślę o Sarbinowie. Choć jestem zaskoczona jakie ceny w tym roku proponują nad polskim morzem no i to co ciekawsze już nie ma miejsc......A ja nie znam jeszcze terminu wyjazdu...
No i mama mnie ciągnie za granice w maju/czerwcu jakby się coś fajnego trafiło to chyba się skuszę. Kierunek nie wiem jaki ale chyba Grecja bo blisko, na Wyspy Kanaryjskie ten lot mnie dobija...
Później w październiku M. chcę znów gdzieś polecieć ale wiem że dwa wyjazdy zagraniczne w grę nie wchodzą...
W tym roku będzie ciężkie kombinowanie z wakacjami.....
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: martula_87 » 16 lut 2016, 7:38

gwyneth1975, do mnie osoby która nie lubi latać lot ponad 4h bo tyle lecieliśmy jak nie więcej to zdecydowanie za długo. Plus dla mnie z dzieckiem im lot krótszy tym lepszy. Lecąc na Lanzarote musieliśmy o wiele bardziej dziecko zabawiać bo już mu się nudziło i miał dość ;;) Lot na Zakynthos minął nam błyskawicznie. ;;)
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Pepsi » 16 lut 2016, 10:03

My w tym roku mamy plan
martula_87 pisze:Zakynthos

a jak się uda to we wrześniu chciałabym odwiedzić jeszcze Energylandie w pakiecie z polskimi Tatrami <3
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: martula_87 » 16 lut 2016, 10:25

Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: ppola » 16 lut 2016, 10:39

martula_87, ja wyznaję zasadę że długie loty to albo z Maluszkiem który nie kuma albo z dużym dzieckiem które zajmie się sobą - książka, tablet, film, drzemka i nie trzeba mu poddawać ciągłych pomysłów.
Jak juz tu rozmawialiśmy sa ludzie którzy podróżują, daleko z dziećmi 2-5 lat ale dla mojego własnego komfortu, ja się raczej bym nie zdecydowała.
My na Kanary lecieliśmy prawie 5h jak Marysia miała rok i 10 mcy i to był koszmar, już lot który był raptem 8 mcy później, który tez był 4h był o wiele łatwiejszy. Teraz na Kos, to już była totalna sielanka, bo i krótki lot, i Maria w jedną stronę się zajęła i nie zdążyła znudzić, a w drugą obydwie przespały :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: klarysa » 16 lut 2016, 12:23

ppola, a może to od linii i samolotu też zależy? Moja ciocia lata teraz do Australii Emiratami i spokojnie wytrzymuje, a jest już starszą osobą z problemami z kręgosłupem, nogami, sercem, itp. Ale w tych ogromnych boeingach podobno można się zrelaksować.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: ppola » 16 lut 2016, 12:34

klarysa, no tak w rejsówkach jest zdecydowanie wygodniej ale i tak zabawić przez kilka kilkanaście godzin małe dziecko, mając do dyspozycji jednak ograniczoną powierzchnię to nielada wyzwanie ;;) Nie ma gdzie pospacerować, pobiegać, potańczyć >D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: martula_87 » 16 lut 2016, 12:37

Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: caixa » 16 lut 2016, 12:45

My w tym roku znów Chorwacja. Całkiem fajna ekipa się uzbierała ;;)) .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: klarysa » 16 lut 2016, 12:47

caixa, samochodem? Mnie podróż przeraża i po raz kolejny rezygnujemy z pomysłu. Zwłaszcza, że prowadziłby tylko mąż, a samochód niezbyt pewny.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: caixa » 16 lut 2016, 14:22

klarysa, tak bo my pół domu zawsze zabieramy :lol: . My jesteśmy przyzwyczajeni do takich tras. Ciekawe tylko jak malutek.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Patrycja11 » 16 lut 2016, 18:08

klarysa pisze:Mnie podróż przeraża i po raz kolejny rezygnujemy z pomysłu
to tak jak my. Zwłaszcza, że
klarysa pisze:samochód niezbyt pewny.
potrafi nam się rozchrzanić nawet w Polsce, więc póki nie kupimy nowego samochodu ( a póki co nas nie stać na takowy i pewnie długo nie będzie nas stać) to pozostaje nam Polska.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: kakonka » 16 lut 2016, 18:22

Pepsi pisze:My w tym roku mamy plan
martula_87 pisze:Zakynthos


lub Rodos :)
a teraz Kościelisko :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Marcka » 16 lut 2016, 18:36

my w tym roku postawiliśmy na Rowy, czyli dalsze zwiedzanie wybrzeża ;)
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: ava » 20 lut 2016, 18:04

caixa, wow, podziwiam, nie wiem czy zdecydowałabym się jechać w taką z trasę z niemowlakiem. Mój Mąż na pewno nie, On nawet w tym roku nie chce jechać nad morze :evil: Mówi, że od wyjazdu z niemowlakiem woli odpoczynek w domu, ale co to za odpoczynek? Tłumaczę mu, że lepiej jechać z dwójką póki mniejszy nie chodzi, ale średnio to do niego trafia. A ja potrzebuję zmienić otoczenie choć na kilka dni. Ale znowu mam inny problem. Chciałabym jechać poza sezonem, w czerwcu albo w drugiej połowie sierpnia. Nasz młodszy jest delikatnie mówiąc wyrośnięty jak na swój wiek. Nie wiem czy w czerwcu wytrzyma trasę nad morze w foteliku 0-13 kg. W drugiej połowie sierpnia będzie miał 8 m-cy i na pewno nie wytrzyma. Starszemu zmienialiśmy fotelik, gdy miał 8,5 m-ca i dla mnie to było i tak wcześnie. Jechać kilka godzin z ośmiomiesięczniakiem w Romerze King Plus - nie widzi mi się :roll: Eh, chyba podejmiemy decyzję w ostatniej chwili, zobaczymy jak wtedy sprawy będą się miały. O ile Mąż zmieni zdanie ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: sardynka » 20 lut 2016, 22:00

A mi się po ostatnich wakacjach z dziećmi odechciało wyjazdów póki co :p chociaż może do lata jeszcze zmienię zdanie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: caixa » 21 lut 2016, 9:40

ava pisze:caixa, wow, podziwiam, nie wiem czy zdecydowałabym się jechać w taką z trasę z niemowlakiem

Jeździmy co roku w takie trasy, nawet kilka razy, odkąd mała skończyła 2 lata. Co mnie zaskoczyło to fakt, że na miejscu są ludzie z kilkumiesiecznymi maluchami. I jest ich naprawdę dużo. Na zachodzie ludzie nie ograniczają swoich planów bo mają dzieci. Moi rodzice lecieli fo Indii z małżeństwem , które zabrało 8 miesięczne dziecko. W Austrii na lodowcu widziałam kobietę z 5 dzieci. Jedno miała w chuście i karmiła. Na oko miało 4 miesiące. Reszta dzieci zjeżdżała na nartach.
Jak to się mówi, grunt to dobra organizacja ;) .
Ps. Mój mąż też jest przerażony. Choć już powinien się przyzwyczaić do moich szalonych pomysłów :lol: .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: MamaŻaby » 21 lut 2016, 11:03

caixa pisze:Jak to się mówi, grunt to dobra organizacja ;) .

i pieniądze... Wybacz, nie mogłam się powstrzymać ;)
Ja nie wiem ostatecznie co będzie z naszym urlopem. Tak jak pisałam wcześniej chciałam w wakacje jechać i nad morze i w góry, oddzielając wyjazdy kilkoma tygodniami ale w sierpniu mąż musi być w Łodzi więc nic z tego. A z kolei z uwagi na moją pracę nie wiem czy dostanę urlopu więcej niż 2 tyg. więc nawet nie możemy niczego zaplanować i zarezerwować.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: caixa » 21 lut 2016, 11:10

MamaŻaby pisze:i pieniądze...

To z pewnością. Ale nie na ten temat ta dyskusja ;) .
A jako ciekawostkę napiszę, że pierwszy raz byliśmy na campingu we Włoszech. Jednym z większych i fajniejszych na północy. Za 2 tygodnie we wrześniu zapłaciliśmy 1600zl. Mieliśmy cały domek holenderski dla siebie z 2 sypialniami, salonem, kuchnią i łazienką. My akurat jechaliśmy samochodem ale znajoma doleciala samolotem , za który zapłaciła 450zl w dwie strony za 3 osoby. Te same pieniądze co w Polsce a pogoda gwarantowana i puste plaże. Do tego całe zaplecze basenowo animacyjne, sklepy, restauracje. Wszystko w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Blue » 21 lut 2016, 11:28

Caixa-fajnie to wszystko brzmi:)Ja też mam szalone pomysły,mój mąż już przywykł;)Jest trochę małżeństw które podróżują z dziećmi po świecie,niektórzy prowadzą swoje blogi.Wakacjami mi zapachniało i kolejnymi wyjazdami a miałam się uczyć... :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18390
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Hosiole » 21 lut 2016, 20:52

caixa, Chorwację polecam, my przejechaliśmy prawie całą w zeszłym roku camperem z 2,5 latkiem i 4,5 l.
Najbardziej podobało nam się na półwyspie Peljasec obok miejscowości Orebic ;)
Co prawda jechaliśmy z noclegiem pomiędzy, ale opłacało się.
W jakim miesiącu i w jakie rejony się wybieracie?
Poza tym ja chyba jestem hardcorwcem w tym temacie, lecieliśmy na kanary z półroczniakiem i 2,5 latkiem. Sama leciałam 2h z 10 miesięcznym dzieckiem i niespełna trzylatkiem, wczoraj wróciliśmy z Włoch (podróż 16h autem)...
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: ppola » 21 lut 2016, 21:28

Hosiole, siostro :ymhug:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: caixa » 21 lut 2016, 21:37

Hosiole, napisałam priv.

Nie leciałam jeszcze z dzieckiem samolotem. Muszę w końcu spróbować :D .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: malulu » 22 lut 2016, 10:40

MamaŻaby,
caixa pisze:Jak to się mówi, grunt to dobra organizacja.
We wszystkim: w wyjazdach, zarabianiu, odkładaniu, wychowaniu...
W tamtym roku znajomi byli w Chorwacji z trójką dzieci (6 lat, 3 lata i 6 miesięcy). Dali radę i byli bardzo zadowoleni :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Blue » 22 lut 2016, 18:47

MamaŻaby-czasem warto dodać trochę "pieprzyku" do wakacji, chociażby trochę trudniejszą/dłuższą podróż odbyć,coś urozmaicić itp.ale za to jakie korzyści,skoro marzy Ci się coś innego:)Za 2 czy 3 tyg nad morzem dałoby się sklecić 2 mniejsze wyprawy w 2 różne miejsca lub np 1 zagraniczną.Zawsze możecie zmodyfikować plan Waszych wakacji za te pieniądze które już odłożyliście/odkładacie, nigdy nie jest za późno:)Jak raz się spróbuje czegoś innego (niekoniecznie droższego niż to co miało być,ale innego) to też jest fajnie,potem bułka z masłem,mimo że wydawało się trudne do realizacji.Często człowieka tak naprawdę wstrzymuje strefa komfortu albo przekonania.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18390
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Paulinka » 22 lut 2016, 20:28

A u nas plany wakacyjne poki co w zawieszeniu z racji planowanych zmian zawodowych u męża - albo niestety nie pojedziemy nigdzie na typowy,wakacyjny urlop (planowalismy Bałtyk) albo zaczniemy czegos szukac najwczesniej kwiecien/maj,czyli jak juz wszystko bedzie mocno przebrane (czego nie lubię,bo ja z tych planujacych wszystko duzo wczesniej,bo muszę miec wybor i byc zadowolona a nie brac to co jest na zasadzie mniejszego zla).
Natomiast ciesze sie,ze na weekend Bozego Ciala jedziemy w Bieszczady no i we wrzesniu Krynica-wlasnie zaczynam szukac noclegow :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Paulina S. » 24 lut 2016, 10:31

caixa pisze:pierwszy raz byliśmy na campingu we Włoszech. Jednym z większych i fajniejszych na północy
Co to za kemping? Mogę prosić o namiary? :)

U nas oczywiście planów brak nadal. Dla męża nie ma problemu, by zdecydować co, jak, i gdzie w ostatniej chwili. Ech, pewnie nie będzie typowego wakacyjnego wyjazdu (morze, góry czy jezioro) a odwiedziny u rodziny. :roll: A jak tak bardzo potrzebuję zmiany miejsca, odpoczynku i nicnierobienia (przez co rozumiem sprzątanie czy codzienne gotowanie;)) chociaż przez kilka dni.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: caixa » 24 lut 2016, 10:34

Paulina S., Pra della Tori. ;;)) Jeszcze jest fajny Marina di Venezia.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Paulina S. » 24 lut 2016, 10:39

Dziękuję. Zaraz poszukam. :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: agnieszka19 » 24 lut 2016, 10:45

caixa pisze: Jeszcze jest fajny Marina di Venezia.


Byliśmy tam :-) bardzo fajny camping :-)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: kari » 24 lut 2016, 12:37

A ja wczoraj kupiłam bilety na samolot, to już taki namacalny dowód, że są plany wakacyjne, bardzo się cieszę, bo w tamtym roku nie miałam urlopu
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: łucja53 » 05 mar 2016, 16:51

Myslę, że najwygodniej z dzieckiem/dziećmi jechać samochodem i fajnie np z druga zaprzyjaźnioną parą, zawsze wtedy jest jakis podział obowiązków i mozna miło spedzic wieczory jak dzieci juz spią. My najczęsciej jeździmy nad polksi morze i bierzemy dwa małe domki koło siebie. Mamy prywatność i poczucie ze nikomu ni eprzeszkadzamy zwlaszcza ze sasiadami sa nasi znajomi :-) ::)
łucja53
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2016, 16:09
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Justinaa » 31 mar 2016, 9:19

my w tym roku Polska, najpierw Warmia z przyjaciółmi, zaraz potem Łeba ze znajomymi, a potem (jak starczy urlopu :-P) to jeszcze standardowo Jastrzębia z kuzynką i jej dziećmi
za rok kierunek -> zagranica ;-)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: _Bella_ » 31 mar 2016, 9:46

My rodzimy pod koniec maja, ale nie wyobrażam sobie nigdzie nie pojechać na wakacje.
Wstępnie ustaliliśmy, że mąż weźmie urlop we wrześniu - może już będziemy w miarę ogarnięci z opieką i ogarnianiem Maluszka, więc pojedziemy nad morze, np. do Krynicy Morskiej bo nigdy nie byliśmy ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: martula_87 » 31 mar 2016, 14:36

_Bella_, spokojnie z takim Maluszkiem to najfajniejsze wakacje były dla Nas. Dominik urodził się 8.05 a już 15.08 byliśmy w Karwii. Sporo spacerowaliśmy więc on bardzo dużo spal. Plażowanie też nie było problemem bo nie było upałów. Nawet dwie wycieczki zrobiliśmy do Władysławowa i Trójmiasta. Rok później było zdecydowanie gorzej bo już musieliśmy więcej się postarać żeby książę był zadowolony, plażowanie i wycieczki były już sporym wyzwaniem.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Audiolka » 31 mar 2016, 18:00

_Bella_ pisze:ale nie wyobrażam sobie nigdzie nie pojechać na wakacje.
a ja sobie wyobrażam :) i to nie przez brak funduszy, a czasu. A kiedy ja mam czas, nie ma pogody i jest szkoła syna.

Młody najpewniej pojedzie ze Sławkiem do Zakopca na obóz treningowy BJJ. Ja...jeśli akurat będe miała wtedy wolne, to też (ale jak znam życie nie będę).
Dlatego planuje weekend u mojej kumpeli nad morzem (normalnie wakacje jak ta lala :P)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Blue » 31 mar 2016, 19:51

U nas również są plany-narazie dwa,ale póki co przyczajone,bo jeszcze coś się klaruje i nie wiadomo jak wyjdzie:)
Już nie wspomnę,że w te wakacje placówki obu dziewcząt nie pracują.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18390
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: malaJu » 31 mar 2016, 20:32

Audiolka, rozumiem ból. U mnie czas jest, ale brak funduszy. Z tego względu nawet nie zaczęłam planować, bo i po co. Jak się uda, to gdzieś pojedziemy. Chciałabym tylko dzieciaki gdzieś wywieźć, ale nie mam pomysłu dokąd, z kim i kiedy.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: Audiolka » 31 mar 2016, 20:41

malaJu pisze: Chciałabym tylko dzieciaki gdzieś wywieźć, ale nie mam pomysłu dokąd, z kim i kiedy.
Mogę je przygarnąć w Strykowie od 9-17 :) większość ludzi wchodzących do studia mówi, że to chyba przedszkole :lol:
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: niesia2708 » 18 kwie 2016, 22:09

Ponieważ w te wakacje nie ma szans na dłuższy wspólny urlop to w długi weekend na koniec maja jedziemy na 4 dni do Władysławowa....już nie mogę się doczekać :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: agnieszka19 » 19 kwie 2016, 11:49

U nas zaklepane pole namiotowe w Chorwacji :-D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Jeszcze tylko marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Postautor: MamaŻaby » 19 kwie 2016, 14:44

Nasze plany:
w maju tydzień w Jastarni,
w wakacje 2-3 tyg na działce u moich rodziców; miały być 2 tyg dziewczynki ze mną a potem 2 tyg dziewczynki z tatą ale umknęło mi, że to nie przejdzie bo Młodsza jest na piersi :lol: więc musieliśmy dokonać modyfikacji; no chyba że do tego czasu zdąży się odstawić; może uda mi się jeszcze wysłać na tydzień samą Żabę z moimi rodzicami na działkę i może Żaba spędzi tydzień u drugich dziadków
we wrześniu tydzień w Zakopanem
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron