W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 05 cze 2019, 13:25

malulu, dzięki, musiałam to przeoczyć. W sumie to zastanawiam się czy w ogóle brać wózek :XC Rok temu w Borysewie mniejszy spokojnie dawał radę bez, no ale tu jest znacznie większy obszar. I można ominąć kolejkę ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Patrycja11 » 05 cze 2019, 13:43

ava, jak my byliśmy to ludzie chodzili z maluszkami w wózku.
ava pisze:I można ominąć kolejkę
w sensie że w Borysewie można z wózkiem bez kolejki?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 05 cze 2019, 14:03

Patrycja11, nie w Borysewie, ponoć we Wrocławiu ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: 19anioleczek92 » 05 cze 2019, 18:27

My byliśmy wózkiem z Igorem takim dziecięcym rzecz jasna ;;) i bez problemu, a co do tych do wypozyczanych to nie mam pojęcia bo nie braliśmy w ogóle.
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: niesia2708 » 05 cze 2019, 19:38

Do zoo można. W afrykarium natomiast zostawia się wózki w holu
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: gebka » 06 cze 2019, 15:25

Chcielibyśmy jechac do Centrum Nauki ale teraz moze mi powiecie czy z wózkiemda się tam zwiedzić i jakie te bilety kupić?
gebka
 
Posty: 123
Rejestracja: 08 lis 2012, 21:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0 time

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: caixa » 07 cze 2019, 16:46

ava, można. Jest bramka osobna.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: mikron123 » 09 cze 2019, 20:51

Weekend w kujawsko pomorskim polecam :) jest co robić :) zaczęliśmy od Rogowa - zaurolandii, gdyż był to dzień dziecka a mamy w domu mega fana dinozaurow. Uczucia mam szczerze mieszane. Wejście 87zl w cenie niby wszystkie rozrywki ale park mega nie dopracowany, z ogromnym niewykorzystanym potencjałem. Położony tuż przy pięknym jeziorze, w trakcie rozbudowy, w niektórych miejscach dopiero robiona kostka na ścieżkach, braki w personelu, braki w sprzęcie- np z pośród sześciu aut na akumulatorki działało jedno bo pani nie miała kiedy reszty załadować. Byliśmy z mężem wkurzeni ale nie chcieliśmy psuć nastroju młodemu. Niby ze wszystkich atrakcji skorzystał ale takie to wszystko było nie dorobione.najfajnieksza była Jazda quadem z tata ale za ta rozrywkę trzeba było dopłacić. Pozatym w cenie jeszcze dmuchańce, płace zabaw, park linowy, łódeczki.Odwiedziliśmy sporo parków rozrywki w Polsce i ten nas mega zawiódł. Z reszta wokół dużo osób narzekało bo naprawdę było dużo ludzi a park był na to kompletnie nie przygotowany. Jako ze pogoda dopisała i byliśmy zmęczeni łazeniem i zachciało nam się płazy to pojechaliśmy do Żnina - polecam!!!! Piękne jezioro, piękna zadbam czysta plaża miejska z czystymi toaletami z placem zabaw, przebieralnia, lodami.bardzo nam się podobało. Potem nocleg w Gnieźnie które polecam, choc mało życia w tym mieście. Wogole to porównujac np z kazimierzem nad Wisła to mam wrażenie ze tutaj wogole nie potrafią wykorzystać turystycznie swoich atutów. Np z rana w niedziele chcieliśmy zwiedzić podziemia katedry, wejść na taras widokowy - wszsytko nie czynne. Obejrzeliśmy tylko drzwi gnieźnieńskie i ogólnie katedrę. Ale miasteczko jest przyjemne. Potem pojechaliśmy do Wenecji - muzeum kolei polecam a tuż obok ruiny zamku. Plan był by koleją jechać do Biskupina ale za mało mieliśmy czasu. Wiec do Biskupina podjechaliśmy, przeszliśmy osadę - na młodym największe wrażenie wzbudziły skory zwierząt wszedzie leżące w chatach :)poprostu był w szoku bo wcześniej takiego czegoś ze zwierząt nie widział. Po obiedzie w Biskupinie Mieliśmy zwiedzić jeszcze kruszwice ale było już tak gorąco i młody błagał o plaze wiec wróciliśmy do Żnina :) było super. A tam tłumy bo odbywał się jakiś festyn z okazji dnia dziecka. My nie korzystaliśmy za to jako jedyni się obalaliśmy a młody szalał w wodzie :)Polecam wszystkim te okolice bo jest co zobaczyć i gdzie odpocząć.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 18 lip 2019, 9:10

Pochmurne dni wykorzystujemy na wycieczki i tak zaliczyliśmy Ogrody Hortulus w Dobrzycy.Są oddalone od siebie około 2km-część typowo botaniczna i częśc z labiryntem.Wokół labiryntu teź jest trochè okazów botanicznych i miejsc do spacerowania.Labirynt nam się podobał,zabawa fajna choć jesteśmy oboje zgodni co do tego,że trochę przereklamowane.Ale to nie wina labiryntu tylko naszego wyobrażenia o tym miejscu-przynajmniej ja wyobrażalam sobie ze to bedzie wieksze,bardziej gesto zarosniete,sciezki beda szersze,bedzie tylko 1 wyjscie i bedzie bardziej...mroczno:)Tymczasem jest to mila spacerowa rozrywka,niestety mnostwo ludzi a wyjsc kilka,do tego rozdają mapę (nie zaglądaliśmy w nią).Kupilismy tez za 10zl 10 kart do odbijania w kasownikach po calym labiryncie-fajne bo motywuje by znalezc wszystkie stacje i wtedy faktycznie sporo czasu sie chodzi.Na srodku jest wieza widokowo-obserwacyjna.Teoretycznie najpierw podzielilismy sie na 2 druzyny,potem Starsza celowo sie odlaczyla (zwiala,bo miala ambitny plan sama chodzic),za jakies 45 min przypadkowo sie z nia zeszlismy,a po odpoczynku pod wieza puscilismy obie dziewczynki same,maz z wiezy patrzyl.Na koniec ja poszlam sama i nie moglam dlugo wyjsc,najlepiej jest wlasnie w pojedynke a nie za tlumem.Jest tez metoda by szybko uporac sie z labiryntem,ale jej nie zdradzę oczywiście,ja starałam się celowo robić na opak by się porządnie "zakręcić" i szukać wyjscia bez mapy.Czas nielimitowany więc można wchodzić do labiryntów wielokrotnie.Fajne,choc wyobrazenia mialam inne:)
Po ogrodach pojechaliśmy odwiedzić pobliskie Sarbinowo-jest promenada tuż przy plaży co jest super pod wózki dzieciece czy te dla niepełnosprawnych (sa tam ośrodki z dofinansowaniem PFRON),ale ja wolę wydmy za plecami na plaży niż tłumy ludzi,więc tak sobie jak dla mnie.
Odwiedziliśmy też inne miejscowości ale już je kiedyś opisywałam.Wszędzie tłumy bo sezon,na wyróżnienie zasługują plaże w Trzęsaczu-szerokie i mało ludzi,tylko dośc ostry piach bo muszelki i paralotniarze ale w porównaniu do parawaningu wokół to naprawdę jest tam luksusowa przestrzeń.Pustkowo,Rewal,,Sarbinowo-wszystko zapchane.No ale mamy sezon,środek sezonu.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 19 lip 2019, 17:00

Blue pisze:Pochmurne dni wykorzystujemy na wycieczki
Podczas tegorocznego urlopu trafił nam się jeden taki dzień ::) i wykorzystaliśmy go na wizytę w polecanym już w tym wątku SeaPark w Sarbsku http://www.seapark.pl/ Z Jastrzębiej Góry to godzina jazdy. Dużo bliżej był Ocean Park we Władysławowie, ale ma średnie opinie, więc uznałam, że szkoda czasu. A Sarbsk bardzo polecam. Czytałam, że można tam właściwie spędzić cały dzień i po przyjeździe trochę zdziwiłam się, że to taki mały teren (co dla mnie akurat jest na plus), a spędziliśmy tam 5 h i gdyby było trochę cieplej to na pewno zeszłoby nam dłużej. Jak wspomniałam teren jest dosyć mały, ale atrakcji dużo. Nawet mój Mąż, który po przejrzeniu strony www niezbyt miał chęć jechać, stwierdził, że cieszy się, że go wyciągnęłam ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: kari » 19 lip 2019, 17:27

Może nie stricte dziecięce, ale Zamek w Malborku wybraliśmy trasę rodzinną (ciut tańsze bilety i krócej się zwiedza), trasa nastawiona na dzieci.
Dzieci dostają zagadki do odgadnięcia, zbierają litery do hasła do spotkania z mistrzem krzyżackim. Później pasowanie na odkrywcę, kilka zadań zręcznościowych i otrzymanie dyplomu. W sam raz dla przedszkolaków lub dzieci szkół podstawowych.
Dodatkowo w Malborku Dinopark, nasz Kołacinek się chowa, chociaż ceny biletów dość duże,dodatkowo sporo atrakcji płatnych plus, że w cenie biletów jest park linowy (niestety nie zdążyliśmy skorzystać). Aha smoki i dinozaury się ruszają i wydają dźwięki.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: niesia2708 » 21 lip 2019, 20:54

Co polecacie zobaczyć i gdzie zjeść w Karpaczu bądź okolicach ;) Nie mówię o zdobywaniu dłuższych szlaków :lol: :lol:
Ze względu na to,że dziewczyny nie przepadają za jazdą planujemy wyjechać z samego rana żeby jeszcze pospały. A doba hotelowa zaczyna się o 16 :roll:
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 21 lip 2019, 22:34

niesia2708, ooo, podłączam się do pytania. My chcemy jechać w sierpniu na 2 noclegi (choć Mąż ostatnio nawet marudził o jednym, ale jak dla mnie bez sensu na tak krótko ciągnąć tyle chłopaków). U nas też szlaki odpadają - Misiek nie da rady. Póki co wiem tylko, że na pewno będziemy chcieli zajrzeć tutaj https://www.muzeumklockow.pl/ myślę, że Wojtek będzie zachwycony. Wiem też, że jest tam Western City http://www.western.com.pl/index.php i niedaleko Karpacza polecany Park Miniatur Dolnego Śląska http://www.park-miniatur.com/pl/informacje


A tak jeszcze w temacie to przypomniało mi się, że w Jastrzębiej Górze byliśmy w Muzeum Figur Woskowych https://www.facebook.com/muzeumfigurwoskowych To była nasza pierwsza wizyta w tego typu miejscu i mnie i Mężowi bardzo się podobało, niektóre figury naprawdę jak żywe. Natomiast chłopcy byli minimalnie zainteresowani, mimo że były tam też figury dla dzieci, m.in. Scooby Doo, Myszka Miki czy postacie z Epoki Lodowcowej. Ze względu na ich brak entuzjazmu całe nasze zwiedzanie trwało max. 20 minut, dlatego też uznaliśmy cenę za trochę zawyżoną (za naszą czwórkę 50 zł).
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: hatifnatka » 22 lip 2019, 8:03

w Toruniu super miejsca dla dzieci i rodziców >D

http://domlegend.pl/ - dom legend toruńskich. godzinny interaktywny spektakl na żywo. prawdziwa petarda :)
https://muzeumpiernika.pl/ - przezabawne warsztaty robienia pierników dla dużych i małych, bardzo klimatyczne.
http://muzeum.torun.pl/dom-mikolaja-kopernika/ - to co pamiętam z liceum ma się nijak do tego, co zrobiono tam teraz. świetna ekspozycja plus mnówtso multimediów = solidne trzy godziny zwiedzania.
http://edukacyjnytorun.pl/torunscy-partacze/ - świetna oferta warsztatów starego rzemiosła, do wyboru kilka opcji, my wybraliśmy warsztaty czerpania papieru i kaligrafii. było super. :)
http://www.planetarium.torun.pl/ - pokaz w planetarium podobał nam się, chociaż ja nieskromnie uważam, że w Łodzi było fajniej. ale łódzkie EC1 przegrywa obsługą jak z PRL-u rodem i to jest tak potężny minus, że odechciewa się tam wracać... za to w Toruniu obsługa i sam pokaz - na medal.
http://www.planetarium.torun.pl/40/geodium-2-3 - ooo, to jest po prostu cud miód i orzeszki. interaktywna wystawa dla małych i dużych o Ziemi i nie tylko. mnóstwo stacji eksperymentów do wypróbowania. polecam, jedyny minus jak dla mnie to to to że wchodzi się tam jedynie na 40 minut, dla nas mogłoby być ciut dłużej, powiedzmy godzina.
ZOO w Toruniu jest niewielkie i urocze, połączone z ogrodem botanicznym. kozy wymiatają :lol: :lol:
last but not least - escape room dla małych i dużych, czyli "el Dorado" w toruńskim domu kłódek. idealne dla rodzin z dziećmi, dzieciaki pomagały rozwiązać zagadki, otwierały kłódki etc. czyli były prawdziwie zaangażowane w zabawę.
Toruń bardzo nam się podobał, do tego zrobiliśmy mnóstwo spacerów, no i lody rzemieślnicze były pyszne. :p
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: 19anioleczek92 » 22 lip 2019, 8:07

hatifnatka, Mam pytanko, byliscie z noclegiem w tym Toruniu? Szukam czegoś na wyjazd z dziećmi tak żeby można było pojechać z Łodzi pociągiem np.
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: hatifnatka » 22 lip 2019, 8:42

19anioleczek92, tak, nocowaliśmy w hotelu B&B.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: 19anioleczek92 » 22 lip 2019, 10:51

Dzięki ::)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: hatifnatka » 22 lip 2019, 12:02

19anioleczek92, spoko nie ma za co :)
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

O paRe: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dz

Postautor: Blue » 22 lip 2019, 14:52

Hatifnatka-O patrz,miałam Cie zaczepic na innym wątku żebyś opisała co w Toruniu można z dziećmi porobic a Ty już to zrobilaś.Przyznam że Toruń był na mojej liscie poza top ten ze względu na szkolne wycieczki,ale zacheciłas mnie opisem bo w wiekszosc tych miejsc ze szkołą nie zagladają:)Super atrakcje.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Paulinka » 26 lip 2019, 23:08

niesia2708, ava, dorzucę jeszcze Park Bajek, może nie jest to rozrywka moich marzeń ;), ale Heli się podobało, byliśmy tam ponad 2h, na plus jest tez to, ze maja tam mała gastronomię i można zjeść całkiem smaczne gofry :) my byliśmy w połowie czerwca w Karpaczu, wiec chociażby ze względu na moj brzuch tez wędrówki górskie sobie odpuściliśmy ;), ale skusiliśmy się na wjazd na Kopę a stamtąd piechota jakieś 2km Drogą Śląska do schroniska. Kolejka jest nowa (były krzesełka, są kanapy - wiem, to nie gondola, ale Hela siedziała grzecznie i się nie bała), na minus niestety cena (nasza trójka w obie strony o ile dobrze pamietam ok 140zl). Natomiast później spacer w stronę schroniska, i te widoki dookoła zdecydowanie warte tej ceny. My zawsze byliśmy górskimi piechurami, wiec jazda kolejka trochę mnie boli ;), no ale w tej chwili wejść byśmy się dali rady, a tak chociaż mieliśmy możliwość podziwiania tych cudnych widoków, także polecam :).

Idąc deptakiem w pewnym momencie schodzi się w bok i można dojść do zapory na Łomnicy, taki krótki ale przyjemny spacer, można wejść tez na zaporę.

Wiem tez ze po Karpaczu jezdzi kolejka - bilet jest całodzienny, można wysiąść, zaliczyć jakas atrakcje i wsiąść później ponownie. My niestety nie przetestowaliśmy, bo w czerwcu jeździła tylko w weekend.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: niesia2708 » 26 lip 2019, 23:25

Paulinka, dzięki!! Właśnie te atrakcje wczoraj wypatrzyłam. Dziękuję za informację o kolejce. Widziałam,że jest krzesełkowa więc od razu odrzuciłam...
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: kochecka » 27 lip 2019, 6:16

niesia2708 w Karpaczu jeszcze koniecznie letni tor saneczkowy Kolorowa. Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych :)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: niesia2708 » 27 lip 2019, 7:31

Paulinka, a ta droga do schroniska jaka jest? Dzieci mają tylko lekkie zwykłe sandałki. Będzie bezpiecznie??
kochecka, Dziękuję
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Paulinka » 27 lip 2019, 16:02

kochecka, jak byliśmy miesiąc temu to niestety Kolorowa była zamknięta :( jest w trakcie gruntownej przebudowy, i niestety wyglądało na to, ze sporo im jeszcze zostało do zrobienia.

niesia2708, wiesz co Droga Śląska to takie ubite kamienie, niektórzy nawet jadą porządnym wózkiem z samego dołu, ale ja wyznaje zasadę ze w góry to minimum pełne buty sportowe, wiec chociaż było ciepło to Hela miała adidasy.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 15 sie 2019, 22:48

Ostatecznie zamiast do Karpacza zabraliśmy chłopców na kilka dni do Wrocławia.
Zaliczyliśmy oczywiście zoo. Spędziliśmy tam 8h, bo mój Mąż musiał zobaczyć prawie każde zwierzę :evil: Gdyby nie wózek do ciągnięcia, który można wypożyczyć przy wejściu, Misiek na pewno nie dałby rady. Największe wrażenie robi oczywiście Afrykarium, reszta wiadomo - zoo jak zoo ;) W Afrykarium byliśmy 2 razy, zaraz po wejściu i potem przed 17. Wtedy można trafić na takie pustki ;)
Obrazek

Ale np. za drugim razem nie widzieliśmy dużych, przepływających nad nami żółwi ani żadnego manata. Nie wiem czy to przypadek, czy może wtedy miały coś w rodzaju "przerwy".

Z atrakcji typowo dla dzieci zaliczyliśmy rejs statkiem. Chłopcom bardzo podobała się fontanna na rynku. Zachwyciły ich też rzeźby zwierząt na Jatkach, do których wracaliśmy parę razy. Chwilami musieliśmy ich z nich ściągać, żeby inni ludzie mogli zrobić zdjęcia :lol: Przy okazji naprzeciwko polecam na obiad Chatkę przy Jatkach - to już kolejny raz, gdy tam jedliśmy, menu raczej tradycyjne, ale jest smacznie i niedrogo.
Miejscem które całkowicie skradło nasze serca jest Kolejkowo. Polecam baaardzo. Na pewno tam jeszcze wrócimy, teraz mieliśmy tylko godzinę, a spokojnie drugie tyle moglibyśmy się wpatrywać w te cudeńka <3 Zdjęcia nie oddają tego jak to wszystko wygląda na żywo, jak jest dopracowane w każdym szczególe. Są różne scenki, nierzadko humorystyczne ::) Myślałam, że to będzie bardziej atrakcja dla dzieci, a sama tam przepadłam ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 15 sie 2019, 22:51

Aaaa i zapomniałabym - jedną z największych atrakcji dla naszych chłopców była pierwsza w życiu jazda tramwajem :lol: Ale Wasze dzieci pewnie mają to na co dzień ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Paulinka » 16 sie 2019, 14:39

ava, ale mieliście atrakcji, super >D !

Ja tylko dodam, ze my tez (i chyba kazdy kogo tam zabieramy) lubimy Kolejkowo - właśnie przez te detale to tez atrakcja dla dorosłych (jest nawet mama karmiąca niemowlę piersią <3 ). W tym samym budynku, ale wejście z boku jest tez całoroczna wystawa zwierząt egzotycznych - co prawda jest to miejsce podobnie kontrowersyjne jak papugarnia (we Wrocku tuż przy Rynku na ul. Ruskiej), ale jednak cieszy się popularnością. W ramach tej wystawy opiekunowie podają zwierzęta (gekony, jaszczurki, węże, pająki, jeża) do potrzymania na ręce czy na kolanach.

A przejażdżka tramwajem to u nas tez atrakcja ;)) jednak zazwyczaj wszędzie jeździmy autem, wiec jak raz na jakiś czas jedziemy z Hela autobusem albo tramwajem to potem przeżywa przez kolejny tydzień jak było super ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 23 sie 2019, 20:10

Cudze chwalimy,swego nie znamy-w Polsce mamy też już coś na kształt Bachledovej Doliny-wygląda fajnie!:)W Krynicy Zdroju.

https://podroze.onet.pl/polska/malopols ... ju/b6e39yb

Tak samo jak np.tężnie w Łodzi:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 18 lut 2020, 21:00

No muszę przyznać,że Suntago zapowiada się całkiem fajnie,jak dobrze,że to tak blisko Łodzi.Ceny też w porządku (w porównaniu z termami).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Paulinka » 20 lut 2020, 16:29

Blue, Pig Out napisał nawet relacje na fb ;) podobno minusem jest to, ze w wiele miejsc (nie tylko strefa relaksu i sauny jak zazwyczaj) nie można wejść z dziećmi - nawet nastoletnimi, co przy wyjeździe rodzinnym może być trochę problematyczne. Na pewno na plus wydaje się jedzenie (zazwyczaj w takich miejscach jest niestety bardzo drogo i bardzo kiepsko). Myśle, ze mając taka konkurencje termy w Uniejowie lekko opustoszeją ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: malulu » 21 lut 2020, 15:01

T. wczoraj jakieś filmiki oglądał z oprowadzania po Suntago. Ja już byłam wykończona, więc nawet nie słuchałam co do mnie mówił i jakie ma refleksje :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: tinka » 27 kwie 2020, 6:32

My mieliśmy w tym roku zaplanowane kilka wycieczek zagranicznych, jednak raczej nic z tego nie wyjdzie. Przynajmniej w tym roku. Niby jesienia mają zostac uruchomione loty, ale w sumie nic nie wiadomo. Co nie znaczy oczywiście, ze nie chcemy nigdzie wybrać sie w Polskę, na razie nic jeszcze nie zarezerwowaliśmy bo czekamy na rozwój sytuacji ale licze na to, ze uda nam się wybrać w góry albo na Mazury. Jak na razie przeglądałam sobie noclegi w Zakopanem i ceny nie sa w sumie takie wysokie https://apartamentyluxzakopane.pl/ . Szczególnie, że dawno już w sumie tam nie byliśmy:
Obrazek
Awatar użytkownika
tinka
 
Posty: 85
Rejestracja: 26 sty 2014, 16:53
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 20 cze 2020, 19:47

Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 24 lip 2020, 8:41

Ulubiony wątek :lol:

Jeśli nie obawiacie się koronawirusa a lubicie oderwac się na kilka godzin w klimatach dawnych czasów,rycerzy i zamków,polecam plenerowe imprezy typu turnieje rycerskie,noce na zamku i jarmarki średniowieczne.
Wystarczy namierzyć pobliskie zamki i przejrzeć ich kalendarium imprez.W świetokrzyskim na pewno bedzie to Krzyżtopór,Checiny,Szydłów.W łodzkim Łęczyca.Jeśli zamek jest do powiedzmy 3h jazdy autem to nawet nocleg nie jest konieczny (my lubimy jednodniówki-tanio,zero pakowania,noc we wlasnym łóżku,chałupa nie zostaje na noc pusta).W tym roku tak zaliczyliśmy Golub-Dobrzyń choć sama impreza była dośc srednia,za to kolejny "nowy" zamek zaliczony.
A Krzyżtopór zdobyty rok temu,polecam (choc wolę osobiscie Chęciny).Aha,i jak dużo lubicie jeździć to bardzo polecam auto w gazie,oba nasze auta byly z taką opcją,wtedy nie boli portfel podczas wypraw.

https://krzyztopor.org.pl/zamek/index.p ... ktualnosci
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 02 sie 2020, 12:01

Wczoraj byliśmy w Jurapark Krasejów https://juraparkkrasiejow.pl/ Chłopcy zachwyceni, przez pierwsze pół trasy z dinozaurami co chwilę było słychać z ich ust takie "wooow", potem się ogarnęli :lol: Fajnie, że właściwie wszystkie atrakcje są w cenie biletu. Na plus też to, że w ośrodku jest plaża z kąpieliskiem, było bardzo ciepło, więc skorzystaliśmy.

Natomiast moja siostra była ostatnio z rodziną w Lemur Park w Rumi https://www.lemur-park.pl/ Co prawda jej dziecko ma dopiero 1,5 roku, więc nie doceniło wszystkich atrakcji, ale moi chłopcy byli zachwyceni oglądając zdjęcia, na których ciocia karmiła kangura, trzymała węża, a u wujka na ramieniu siedział lemur ;) Myślę, że jeśli będziemy gdzieś w okolicy to zajrzymy do tego miejsca.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 26 sie 2020, 22:16

Czy atrakcyjne-raczej przeciętne ale dla fanów zamków do zaliczenia:)Na pewno atrakcyjniejsze dla starszych niż młodszych dzieci.

1.zamek templariuszy Drahim-ladnie polożony wśród jezior na Pojezierzu Drawskim.Same ruiny takie sobie,a wewnątrz mini wioska średniowieczna.Okiem dorosłego będzie to zbiór zaniedbanych gratów,po prostu graciarnia.Okiem dzieci-eksperymentarium i doswiadczalnia bo wszystkiego można dotknąć,przymierzyć,otworzyć ("niespodzianki"w skrzyniach),wszędzie wejść.Wokół jeziora,jedno z mini mariną,pomostem,placem zabaw i mini plażą.

Obrazek

2.zamek krzyżacki w Czluchowie-drugi co do wielkosci po Malborku.Dosc okazały (ale do Malborka mu daleko),w srodku zadbany,ciekawy zbiór eksponatów.Z wieży piekne widoki.Również połoźony nad jeziorem,obok park w ktorym są ruiny podzamcza,wieża czarownic itp.Zwiedzanie bez przewodnika.

Obrazek
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: AgaGrusiecka » 27 sie 2020, 12:36

Blue pisze:.zamek templariuszy Drahim

moje okolice <3 Urodziłam się na Pomorzu Zachodnim i mieszkałam tam pierwsze 15 lat swojego życia. Ruiny zamku przez wiele lat były zaniedbane, nic tam się nie działo. Ostatnio byliśmy 2 lub 3 lata temu i bardzo nam się podobało.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 27 sie 2020, 19:29

Aga-piękna okolica:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: glaczek » 25 lis 2020, 8:24

Inwałd i Zator to raj dla dzieci :) można tam tydzień posiedzieć :) i dzieci szczęsliwe
link usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
glaczek
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: agunia » 07 lip 2021, 13:23

Czy była któras z Was w Magicznych Ogrodach? Koło Kazimierza Dolnego?
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: malenka milosc » 07 lip 2021, 13:54

agunia pisze:Czy była któras z Was w Magicznych Ogrodach? Koło Kazimierza Dolnego?

Ja byłam. Co prawda 2 lata temu ale bardzo polecam. My rodzice też się tam świetnie bawiliśmy
malenka milosc
 
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2015, 15:06
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0 time

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: agunia » 07 lip 2021, 15:54

Byliście z noclegiem czy obróciliście w jeden dzien?
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: malenka milosc » 07 lip 2021, 16:37

agunia pisze:Byliście z noclegiem czy obróciliście w jeden dzien?

My akurat byliśmy na 3 dni w Kazimierzu Dolnym i stamtąd jechaliśmy ok 40 min do Magicznych Ogrodów. Wiem, że można też promem przepłynąć ale my nie korzystaliśmy.
malenka milosc
 
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2015, 15:06
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0 time

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Agata. » 07 lip 2021, 17:25

agunia, my również byliśmy na weekend w Kazimierzu Dolnym i w drodze powrotnej zaliczyliśmy Magiczne Ogrody. Fajne, ale raczej dla mniejszych dzieci, myślę, że tak max do 7 może 8 lat.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 08 lip 2021, 22:53

Nie wiem gdzie pisałyśmy o.kamperach ale moi znajomi kupuli starego Volkswagena Transportera i przerabiają go na campera sami.Zastanawia mnie tylko co z podłaczeniem mediów ale pewnie i to da się zrobic.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Blue » 10 lip 2021, 11:23

Wracajac do posta powyżej-ciekawa sprawa.Ludzie sobie radzą a używane auto do przerobienia na camper można niedrogo kupić.Wiadomo,luksusu jak w typowych camperach nie będzie.ale zawsze taniej i własne.Tylko trzeba miec gdzie garażowac/zaparkowac w ciągu roku.Ich jest dwoje bez dzieci więc taka przestrzen na 2 osoby to.luksus!W tym.roku.juz jadą na.pierwszy wyjazd a dziewczyna jednocześnie ma.smykalke do "robotek ręcznych" i innych self-made prac więc wszystko urządzaja w.środku calkiem.sami.Bardzo inspirująca.osoba.z.pasjami.Coś jak nasza.gohnia,zamiast narzekac,zakasa.rękawy i sama urządzi.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: agunia » 19 lip 2021, 8:35

W środę z okazji urodzin Kornelki byłyśmy na Farmie Iluzji, było mega.Dziewczynki moje zachwycone,moc atrakcji,niektóre dopiero od 120cm więc Agtka jeszcze nie mogła skorzystać ale to naprawdę może 3 atrakcje.
Akurat był upał jak byłyśmy a tam świetna strefa basenowa,jeden basen z meeega zjeżdżalniami i tu właśnie nie wpuścili Agatki;plaża,leżaki.....
Był taki godzinny pokaz iluzjonisty na scenie i zrobił na dziewczynkwch niesamowite wrażenie,zresztą na nas też
...geniaony chłopak >D
Naprawdę było co robić,z kilku atrakcji korzystały po kilka razy.Spędziłyśmy tam 7 godz.
Wzięłyśmy sobie nocleg w Kozienicach i następnego dnia od rana pojechałyśmy do Magicznycj ogrodów korzystając z tego ze już tak blisko byłyśmy.Ale tu e naszej ocenie Ogrody wypadły dużo słabiej niz Farma.Samo miejsce przepiękne,zadbane,kwiaty,trawa,olbrzymi teren i tu na pewno ma przewagę nad Farmą,ale nie o to chodzi....atrakcji dużo mniej niż dnia poprzedniego,na plus olbrzymia naprawdę zjeżdżalnia o taki park linowy dość spory i jeśli chodzi o atrakcje dla moich to tyle...reszta to naprawdę dla maluszkow,tzn wiek 4 latka myślę idealny.
Suma sumarim miałyśmy bardzo udane i intensywne 2 dni.
Na Farmę moje już pytają czy jeszcze wrócimy
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 19 lip 2021, 17:31

agunia, fajnie, że podzieliłaś się opinią, bo akurat wstępnie planowałam Magiczne Ogrody w sierpniu ;) Teraz muszę to przemyśleć, może jednak ta Farma Iluzji :XC Myślałam o noclegu w Kazimierzu Dolnym, stamtąd to całkiem blisko, a nigdy tam nie byliśmy.
.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: mikron123 » 20 lip 2021, 7:50

W magicznych ogrodach i w Kazimierzu byliśmy gdy młody miał 4 lata i jak na tamten wiek był to super wyjazd, wszystkie atrakcje zaliczone kilka razy, dużo miejsca do spacerwania - moim zdaniem super z takim 4-6 latkiem. Kazimierz tez rewelacja. W zeszłym roku na 7 urodziny pojechaliśmy do farmy iluzji. I uważam ze jak na ten wiek to tutaj było również idealnie. Choć mój młody najbardziej pamiętał grę w minigolfa i strefę konpielowa. Do dziś jednak wspomina tajemnice faraona i pokaz iluzjonisty, w którym swoją droga brałam udział >D >D >D uważam ze oba te miejsca są bardzo atrakcyjne i polecam. Nie zapominając również o Jura Park w Baltowie w okolicy Sandomierza. Bardzo fajne miejsce i super przygotowane dla dzieciaków. Na moim młodym największe wrażenie zrobiło Oceanarium prehistoryczne. My ogólnie lubimy takie parki rozrywki i co roku z okazji urodzin czy dnia dziecka gdzieś jedziemy. W tym roku na moje nieszczęście była to energylandia. Namawiałam młodego na Inwald Park ale nie - energylandia i już. Po czym po wejściu, gdy na żywo zobaczył te rollercoastery to nie chciał do niczego wsiąść. Z reszta mnie i męża również nie powaliła na kolana ta forma rozrywki, mąż skusił się na zadrę ale był tak przerażony ze jechał z zamkniętymi oczami :lol: :lol: :oops:
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Misiak » 22 lip 2021, 13:02

Byliśmy w Labiryncie w Łebie. Polecam, ale jak widzę to ceny teraz nieźle skoczyły- o 10 zł/osobę :O ale fajnie choć raz odwiedzić takie miejsce z dzieckiem. Spokojne przejście to jakieś pół godziny. Trzeba korzystać z mapy bo nie ma chyba opcji żeby się inaczej wydostać. :lol: Przed głównym labiryntem jest taki malutki, a poza nim jest wiele rozrywek jak np mini kręgle, giga szachy i cały park z mini gierkami, plac zabaw. Fajnie było.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron