Majówka z dzieckiem

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: MamaŻaby » 27 gru 2016, 17:36

martonia pisze:a co szykujecie na wakacje

marzy nam się 2tyg. wycieczka po Polsce objazdowa - jedziemy w wybrane miejsce na 2-3 noclegi ze zwiedzaniem i dalej. Widzę po Żabie i ostatnich wakacjach jak ona pięknie się uczy w podróży, ile wiedziała o Krakowie mimo że byliśmy tam raptem 2 dni.
Mój mąż też by chciał takie wakacje i może w tym roku je zrealizujemy. Kwestia tylko ustalenia trasy i miejsc noclegowych, no i pieniądze ;) . Będzie fajnie, choć z Młodszą na pewno trochę męcząco...
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: caixa » 27 gru 2016, 17:39

MamaŻaby, świetny pomysł. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: marlina » 31 sty 2017, 8:29

My zastanawiamy się czy nie wybrać sie na roztocze. Martwi mnie trochę pogoda. Czy w tym okresie będzie tam ladnie?
Awatar użytkownika
marlina
 
Posty: 89
Rejestracja: 05 lut 2016, 10:33
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: MłodaMama » 16 mar 2017, 10:25

Super, że szybko znalazłaś miejsce :) Ja spędzę z rodziną w Sopocie, zarezerwowałam pokój w http://sanhaus-apartments.pl/dla-dzieci , byliśmy już tam ostatnio i bardzo nam się spodobało :)
MłodaMama
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: Patrycja11 » 16 mar 2017, 10:47

MłodaMama, mój Boże, w okresie wakacyjnym czy w majówkę 380/400 zł za noc to rzeczywiście taniocha po całości :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: kochecka » 30 kwie 2017, 9:03

Tak mi wpadło w oko na FB (wstęp wolny ):
Obrazek
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: Blue » 22 kwie 2019, 12:08

Dawno tu nikt nie pisał,czas odkurzyć;)


A jakie są Wasze majówkowe plany?Może coś podpatrzę u Was co wykorzystamy na czerwcówkę.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: Blue » 03 maja 2019, 17:26

Ostatecznie udało nam się zwiedzić w tę majówkę (kolejność pewnie przypadkowa):

1).woj.łódzkie-zamek w Piotrkowie Trybunalskim-wiele razy przez Piotrków przejeżdżaliśmy,ale zamek dopiero teraz zwiedziliśmy.Zamek nieurodziwy wg mnie,nie ma wyglądu zamku to co z niego zostało,ale eksponaty na wystawie dość ciekawe,choć typowe.Różne przedmioty użytkowe,ekspozycja wiejskiej izby i obejścia,meble drewniane inkrustowane itp.2 piętra do zwiedzania-na górze nudno,głównie księgi i plakaty.Plusem jest katalog z opisami eksponatów.Wstęp za grosze.

2).woj,mazowieckie (na pograniczu ze świętokrzyskim)-zamek Radziwiłów w Szydłowcu-zamek otoczony "fosą"-w parku na sztucznej wyspie,urokliwie.W środku muzeum-wystawa instrumentów muzycznych,trochę multimedialnych ekranów i muzyka w słuchawkach.Dudy,skrzypce i inne instrumenty.Wstęp za free.Miejsce fajne,ale żeby tam specjalnie jechać,to raczej nie polecam-wg mnie ma to sens jako punkt "po drodze".Po prostu aż takiego szału to miejsce nie robi.

woj.świętokrzyskie

3).zamek (ruiny) w Chęcinach-ładnie położone na wzgórzu,do zwiedzania 2 baszty,loch i skarbiec.Największym atutem jest jego położenie i ładne widoki na okolice.Jedne z moich ulubionych ruin zamkowych.Udało nam się załapać na tańce i wystrzały z armaty.

4).park krajobrazowy Kadzielnia w Kielcach-to nas obojga totalnie zaskoczyło,nikt z nas nie miał pojęcia o "jakiejś "Kadzielni w Kielcach.Jaskinie (nie zwiedzaliśmy wewnątrz),skałki,amfiteatr,ładne widoki na panoramę miasta.Obeszliśmy naokoło,weszliśmy pod środkową skałkę i zrobiliśmy piknik na kocu.Pogoda była super,miłe wspomnienia.

5).Park miniatur Sabat Krajno-od razu obok Świętej Katarzyny.Największy plus za położenie-na zboczu góry,trzeba się nieco powspinać;)Widoki na okolicę piękne.Budowli dużo,choć tu wiadomo,czego można było się spodziewać,raczej bez zaskoczeń.Na początku budowle europejskie,potem inne-i te pozaeuropejskie potem trochę już mnie nudziły.Spokojnie na 1-1,5h chodzenia,a byłam pewna że oblecimy w 30 min.Ogólnie polecam,fajne miejsce.Są tam też inne atrakcje m.in.kino 6D,lunapark i jeszcze coś tam,ale my byliśmy tylko w parku miniatur.

6).Zamek Krzyżtopór-architektonicznie ciekawy i duży.Położenie od razu przy drodze,niekoniecznie malownicze.Czegoś mi tam zabrakło-sama nie wiem czego,ale zwiedzanie zajęło nam 30-35 min,gdzie w sumie po 25 min już trochę nudziliśmy się,bo każdy kąt wyglądał podobnie i trochę jakby się trafiło na budowę.Belki,kamienie,tony pyłu na butach.Za to bardzo ładny dziedziniec.Ale parking ciasny,dopiero potem dostrzegliśmy,że są dwa;)

7).pałac w Kurozwękach i mini zoo-w Kurozwękach jest sporo atrakcji (safari bizony,od czerwca labirynty itp.),my jednak skorzystaliśmy tylko z opcji mini-zoo.Pałac z zewnątrz OK.Przyjemne miejsce dla rodzin,których jest tam sporo.Ładne usytuowanie pałacu w parku,drzewa-pomniki przyrody,a mini zoo takie sobie,ale przestronne,a dzieciaki się cieszyły (lamy,osły,kuce,króliki,kozy,struś,bażanty itp).

8).Szydłów-polskie Carcassonne.Największy niewypał tej wycieczki :lol: No dla nas nuda,a zamek był w remoncie.Miasteczko jakby wymarłe a architektonicznie mnie nie powaliło.Zresztą byliśmy już zmęczeni i już mieliśmy trochę dość zwiedzania.

9).zalew Chańcza-przyjemne na relaks na kocu.I w taki sposób je właśnie wykorzystaliśmy:)

Sporo przesiedzieliśmy w aucie,"parę" stówek poleciało,ale było warto.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: daria34 » 22 maja 2019, 7:32

W deszczowe dni polecam zabawę w teleportację. Potrzebujecie stołu i dużego koca. Reszta to wasza inwencja twórcza. Nakryjcie stół kocem tworząc niejako namiot. Pomyślcie, gdzie chcielibyście się wybrać w wymarzoną podróż. Poszukajcie innych rekwizytów, które mogłyby wam się kojarzyć z danym miejscem, np. wybierając się na plażę potrzebujecie zabrać ręcznik, okulary, piłkę, krem do opalania.

Jeśli jednak miałabym polecić jakies miasto na weekend to będzie to Warszawa www.pultuszczak.pl/szukasz-aktywnej-roz ... trampolin/ - szczególnie park trampolin.
Awatar użytkownika
daria34
 
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2016, 11:28
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: maminka8 » 04 cze 2019, 11:57

Podróżowanie z dzieckiem też może być fajne. Wystarczy tylko wszystko dobrze zaplanować i zorganizować.
maminka8
 
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2018, 11:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: kari » 04 cze 2019, 11:58

maminka8, dziękujemy za odkrywczy post :lol:
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Majówka z dzieckiem

Postautor: caixa » 05 cze 2019, 7:26

kari, :lol:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Poprzednia

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości