Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: malaJu » 04 lis 2012, 20:52

I nie zwariować?
Czeka mnie wyjazd z góry do teściowej. Na pokładzie cała czwórka, ilość godzin w drodze - koło 8 z postojami. Juz planuję, co zabrać, by dojechać cało. Nic tak nie wkurza, jak ryk dziecka. Wtedy bardzo łatwo o wypadek. Dlatego staramy się jechać w długie trasy w godzinach największego spokoju u dzieci czyli w przypadku naszej dwójki po 16.

Latem sprawdziły się metody niekoniecznie poprawne pedagogicznie - Ula dostała do łapki PSP z piosenkami i mielismy ją z głowy jak nastolatkę z jej MP trójką. W chwilach podwójnego kryzysu, siedziałam między nimi z tyłu. Tak zwiedzilismy połowę wybrzeża.

Zimą będzie gorzej, bo nieco trudniej o mozliwość wybiegania sie na postojach.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Emi » 04 lis 2012, 20:57

Ju my jak jechaliśmy w tym roku nad morze to Adaś oglądał bajki na laptopie w autokarze :-)
Dwa lata temu, z nieco ponad rocznym Adasiem, jechaliśmy w góry z moimi rodzicami. Niestety w największy upał owego lata. Na szczęście Adaś większość drogi przespał. A jak tylko zaczynał marudzić to dostawał jakąś nową książeczkę, zabawkę. Akurat wtedy miał parcie na książki więc nabraliśmy tego sporo.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: martula_87 » 04 lis 2012, 21:03

U nas problemu nie było Dominik miała 3 miesiące i całą drogę prawie spał on zawsze śpi w foteliku w aucie.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: kochecka » 04 lis 2012, 21:18

My większego problemu z podróżowaniem nie mamy. Maksio uwielbia podróżować. Byliśmy w tym roku nad morzem kilka dni. W jedną stronę podróż 8h a przez 6h (pozostałe 2h spał)Maksio gadał, śpiewał, komentował co za oknem. Gorzej z nami bo ciągłe odpowiadanie na te same pytania bywa bardzo męczące ;)
Wzięliśmy PSP z bajkami, książeczki i inne gadżety ale przydał się jedynie ulubiony miś do przytulania podczas drzemki.

Jednak Maksio miał taki okres (między przejściem od najmniejszego fotelika do rozmiar większego) gdy jazda autem była i dla niego i dla nas męczarnią. Płakał całą drogę bez względu na długość jazdy. Nic nie pomagało, nic go nie interesowało. Jak nieco podrósł i zaczął widzieć cokolwiek za oknem - jak ręką odjął :)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Szizel » 04 lis 2012, 22:56

To ja Was pobije w tym roku na wakacje wybraliśmy się do słonecznej Bułgarii samochodem podróż w pierwszą stronę 30 godz w drugą 24. Córcia miała 14 miesięcy i co podróż przetrwaliśmy wyjechaliśmy na noc i ślicznie przespała całą noc, w ciągu dnia miałą dwie drzemki, a po za tym oglądała książeczki, coś podskubywała z jedzonka, bawiła się masą zabawek, słuchała muzyczki, ale były też małe chwile kryzysu krzyk, płacz i wrzask, ale udało się i jestem dumna. Dobra organizacja to połowa sukcesu :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Justinaa » 04 lis 2012, 22:56

z mojego doświadczenia - jeśli można, to jechać na noc :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Deco-Ania » 07 lis 2012, 16:42

Chociaz nie mamy większego problemu z podróżami, to w najbliższym czasie, aby urozmaicić Antosiowi czas chcemy zakupić podróżne DVD.
Wcześniej nie było sensu, bo Antoś oglądał bajkę 15 minut i już. Dopiero od niedawna (po 3 urodzinkach) potrafi wysiedzieć na pełnometrażowej bajce.

A w ostatniej podroży w góry hitem była tablica magnetyczna z literkami :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: ela » 09 lis 2012, 20:04

Z synem pojechaliśmy do Dani jak miał 9 m-cy. Podstawą był wyjazd w czasie planowanego zasypiania, nowe zabawki - kilka sztuk i płyta z "Doliną Muminków" ;) Wszyscy bardzo lubimy jeździć samochodem :)
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Malwina » 12 lis 2012, 11:39

A co myślicie o wyjeździe nad morze z trochę ponad miesięcznym Szkrabem? :)
Chodzi mi to po głowie. Urodzę w drugiej połowie czerwca, a na początku sierpnia chcielibyśmy wyjechać nad morze na dwa tygodnie :)
Starszy będzie miał 25 miesięcy, a młodsze hmm... max 1,5 miesiąca.
Wszędzie czytam, że dziecko powinno mieć przynajmniej 3 miesiące.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: agnieszka19 » 13 lis 2012, 18:16

No a może lepiej na koniec sierpnia jechać... 2 tygodnie u takiego dziecka to sporo, wiec raczj zdecydowałabm sie na koniec siepnia... Poza tym będzie już mnejszy tłum nad morzem wtedy i taniej też będzie :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: mls » 01 mar 2013, 9:32

Z mała jak mamy jechać w dłuższą podróż to wybieramy na moc, choć teraz już w dzień potrafi wytrzymać kilka godzin spokojnie :) Najdłuższą podróż zaliczyła w styczniu tego roku. Z Polski do Szkocji autem (dziki bodu mieliśmy prom, to chociaż troszkę odpoczęliśmy). Wyjechaliśmy w nocy ok 2 i w Amsterdamie byliśmy ok 15. Mała spała, a jak się obudziła to robiliśmy postoje na siku i małe rozprostowanie nóg :) W UK mała też zniosła podróż wyśmienicie. Jechaliśmy cały dzień, mała po ok 2h poszła spać i spała ok 2h :) Wieczorem jak już minęliśmy Edynburg, znowu poszła w kimę (po flaszce kaszki) i spała do rana :)

Malwina, myślę, że możecie się wybrać. Najważniejsze w tym pierwszym okresie, aby dziecko było nie dłużej nż 3h ciągiem w foteliku.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Sybel » 24 lip 2013, 10:31

Jedziemy nad morze za 3 tygodnie, w naszym Uno nie ma klimy, ani nic, więc ruszamy koło 4 rano - oby przynajmniej 3 h dzieć przespał w foteliku... Na szczęście 2/3 trasy to autostrada. Planujemy jakiś postój po drodze, pewnie koło Włocłwaka lub Torunia, poza tym pewnie wezmę torbę rzeczy dla dziecka - jedzenie, zabawki etc. Jestem tak bardzo podekscytowana tym, ze pokażę mojemu dziecku moje ukochane miejsce :)

Jakies rady, co miec pod ręką dla Włochatego?
Sybel
 

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: malaJu » 24 lip 2013, 14:05

Ja nie do Sybel, bo Wit za mały, ale to dziś znalazłam w sieci:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 477&type=3

Gdyby ktoś chciał, żeby mu takie bingo tanio wydrukować, to wiecie - Iro pracuje w drukarni.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: agnieszka19 » 24 lip 2013, 14:08

MalaJu ja jestem chętna :)
Jaki to byłby koszt?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: malaJu » 24 lip 2013, 14:11

agnieszka19, zapytam, jak pobiorę wszystkie karty (nie wiem, ile ich jest) i prześlę Irkowi do wglądu.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Deco-Ania » 24 lip 2013, 20:09

agnieszka19 pisze:Jaki to byłby koszt?
podłączam się pod pytanie
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Marta » 24 lip 2013, 21:39

Ja przezylam 24h w podrozy z Mlodym i musze przyznac ze nie bylo zle. Wyjechalismy ok 17 wiec chlodniej, robilismy sporo przerw podczas ktorych karmilsmy, przewijalismy i spacerowalismy. Filipek spal przez wiekszosc czasu, momentami marudzil ze zmeczenia, ale maskotka lub moj dotyk dzialaly cuda. Mam dzielnego synka ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: kakonka » 24 lip 2013, 22:45

Marta, masz :D bo wiesz Filipki to dzielne chłopaki :D

My tylko nad morze jechaliśmy. Zrobiliśmy 2 przerwy w tym jedna na odwiedzenie placu zabaw :) około 45 minut trwała. W drodze Młody troszkę bawił się Kotkiem w moim telefonie, troszkę razem śpiewaliśmy. Było bardzo dobrze aż byłam w szoku. W drodze powrotnej był bardziej marudny bo była pora obiadowa, on był głodny a po drodze żądnej sensownej knajpki nie było, więc przez kilka km słyszeliśmy "mniam, mniam" :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Allutka » 13 sie 2013, 12:43

Pamiętam z dzieciństwa jak jechałam z rodzicami to graliśmy np w skojarzenia czyli było słowo startowe i ktoś mówił co mu się kojarzy z tym słowem, kolejna osoba mowiła co jej się kojarzy ze słowem wypowiedzianym przez poprzednika itd. :D pamiętam fajna zabawa była i mojemu kuzynowi który ma 6 lat też się bardzo podobała ta gra :D i kolejna to trzeba było wymyśłić słowo na ostatnią literę słowa którą wypowiedział poprzednik :D
Allutka
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2013, 11:22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Sybel » 19 sie 2013, 11:13

Ok, po podróży z Młodym już wiem, ze najlepiszą opcją jest jechac w nocy. Minus jest jeden - my poszlismy spać o 2, a o 7 dzieć był już wyspany i gotów do szaleństw. Podóż w dzień nie była najgorsza, jak zaczynało się marudzenie, robilismy postój, poza tym Młody spał. Inaczej to pewnie będzie wyglądać, jak będzie miał te 3-4 lata, ale na razie musze przyznac, że było super :)
Sybel
 

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: klarysa » 31 sty 2014, 21:01

W wakacje planujemy dłuższą podróż samochodem i już się zastanawiam nad pomocami. Mamy bajki do słuchania, ale młodsze dziecko może ich nie załapać, więc myślę o DVD. Jakie mam opcje? Wiadomo, że dwa tablety byłyby najlepsze, ale nie bardzo mnie na to stać. Przenośne DVD bywają w niskich cenach, ale czy to przetrwa dłużej niż podróż do Chorwacji? ;) A może jeden tablet i jeden monitor? Tylko w jakiej formie bierze się wtedy bajki, trzeba je zgrać na coś?
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: mls » 18 lut 2014, 13:10

Jeśli ktoś chce jechać na noc to lepszym rozwiązaniem jest wyjazd ok 2-3 nad ranem. Wcześniej można się troszkę wyspać. Dziecko powinno i tak zasnąć, nawet jak na początku się rozbudzi. Nasza wytrzymuje max 1h. I idzie dalej spać. Z resztą wieczorem przed nie kładziemy jej o 19, ale później tak abyśmy o 21 już mogli iść spać.
Nie jestem fanka tabletów czy przenośnych DVD na czas podróżowania. My dużo jeździmy także w w trasy pow. 5h i dajemy rade bez. Piosenki, książeczki, a najlepsze jest podziwianie krajobrazów i rozmowa :)

Najdłuższa nasza podroż z Aberdeen do Stargardu Szczecińskiego przez tunel :) Gaja w okolicy Berlina zaczęła marudzić, bo utknęliśmy w korku :) ja miałam dość dużo wcześniej. Chyba stara się robię.

Poprawiłam pisownię - Emi
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: caixa » 18 lut 2014, 17:34

klarysa, my mamy tablet i użyliśmy go właściwie przez ok. godzinę/ półtorej (mała oglądała bajkę CIekawski George). My wyjechaliśmy o 19:00 i jechaliśmy całą noc. W Austrii mieliśmy postój na sikanie i do 7:00 mała cały czas spała. Później 2 godziny rozmów, oglądania krajobrazów i znów godzinna drzemka. Ostatnią godzinę jechaliśmy z lekko obudzonym marudzącym dzieckiem ale to juz przetrwaliśmy.
Generalnie mamy małego podróżnika więc już się nie obawiam długich tras. :D
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: kochecka » 26 cze 2016, 7:58

Odświeżę temat bo i okres podróży nadszedł. W maju byliśmy w górach. Podróż nam zajęła ok 3 godzin. Wiedzieliśmy że Maks nie ma problemu z podróżowaniem ale nie wiedzieliśmy jak Laura sobie poradzi bo to była jej pierwsza dluzsza podróż. Wyjechaliśmy tuż przed 6 i liczyliśmy ze dzieci przespia większość drogi. Niestety Maksiu nie spał wcale a Laura może ze 40 minut. Wzięli sobie książeczki, gazetki i zeszyty z dlugopisami. Nie było źle aczkolwiek przyszedł taki moment że zaczęli śpiewać, każde inną piosenkę i każde chciało przekrzyczec to drugie. I to był moment kiedy miałam ochotę ich wysadzić :lol:
Za równo 3 tygodnie ruszamy nad morze i podróż będzie nieco dłuższa więc muszę się lepiej przygotować bo nie wytrzymam kolejnego konkursu pt."kto zaśpiewa głośniej " :lol: najlepiej jak by spali ale już wiem że to nie koniecznie realne. Jeszcze mam w planach wypróbować bajkę na tablecie, ewentualnie grę na telefonie.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: niesia2708 » 26 cze 2016, 8:20

Karolcia nie lubi jeździć więc u nas w grę wchodzi tylko jazda nocna. Nad morze wyjechaliśmy o 3 w nocy i Karola obudziła się dopiero pod pensjonatem. Z powrotem wyjechaliśmy wieczorem zanim usnęła. Więc najpierw były bajki na tablecie a koło 20 usnęła i spała całą drogę.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: kochecka » 26 cze 2016, 8:25

niesia2708 a macie uchwyt do tableta czy Karolcia trzymała tablet w rączkach?
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: ola » 26 cze 2016, 11:19

U nas Hania zasypia w aucie na ok.1.5h tylko jest problem gdy pojawią się skrzyżowania/wjazd na autoatradę i bramki na autostradzie/korek od razu się wybudza. Tablet mamy, ale jeszcze w aucie nie daliśmy już tablet wykorzystujemy di zjedzenia w restauracji ;) Hania ogląda a my jemy.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: niesia2708 » 26 cze 2016, 14:00

kochecka, nie mamy. Karola trzyma.z tym że my mamy nieduży- chyba 7 cali.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Kurczak » 26 cze 2016, 15:14

Dianka wytrzymuje bez problemu w samochodzie ok. 2 godzin, dlatego nie ma problemu z dojazdem do Wrocławia do Dziadków. Natomiast przy dłuższych trasach też ratujemy się tabletem. Mamy uchwyt, jak raz go zapomnieliśmy i Dianka trzymała w łapkach, skończyło się wymiotowaniem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Misiak » 26 cze 2016, 15:20

W tamtym roku wyruszyliśmy ok 19, Pola zaraz zasnęła i przespała prawie całą drogę nad morze, obudziła się w Słupsku i do zakwaterowania się nie spała, ale była spokojna i marudziła tylko po przebudzeniu.
W tym roku czeka nas podróż we dwie, znów nad morze. Polka jest już rok starsza, bardziej rozumna, i mimo że wiem, że nie robiłaby awantury w aucie to i tak planuję wyjazd na noc, żeby jej jakoś szybciej minęło. Powrót będzie już w trójkę więc spoko luz, któreś z nas będzie ją z tyłu zabawiać.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: sardynka » 26 cze 2016, 22:06

U nas rok temu podróż do/z Łazów była masakrą...Gajka zniosła ją okropnie, szczególnie powrót - ale ona ogólnie kiepsko wredy znosiła jazdę autem, w tym roku czeka nas Kołobrzeg więc podobnie i już się boję ale plus że będzie już trochę starsza, ni będzie raczej akurat wtedy ząbkować no i potrafi już skupić uwagę na bajce/ piosenkach dla dzieci więc z dvd powinniśmy dać radę (rok temu nie pomogĺo :/)
Miki autem jeździć lubi ale obawiam się częstych postojów na siku bo on wypija hektolitry picia i co chwile lata do wc ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: lmyszka » 27 cze 2016, 8:49

Ja jestem załamana wyjazdem, droga niby tylko z 2,5h ale jeden z chorobą lokomocyjną i po 20 minutach jazdy wymiotuje, drugi z lękiem lokomocyjnym i jak tylko auto ruszy on zaczyna krzyczeć i płakać.
Na pewno dam im na drogę aviomarin i liczę na to, że obaj usną. Bo jak nie to oszaleję.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: double_mum » 27 cze 2016, 13:52

U nas ze starszą nigdy nie było problemów. Zresztą my z tych co raz w miesiącu do dziadków (kiedyś ok 5 godzin, teraz 3-3,5), więc długie jazdy nam nie obce. Tosia im starsza tym więcej czasu śpi w aucie i nie ma znaczenia czy to rano, czy południe. W zeszłym roku tablet ułatwiał podróżowanie (mocowany na uchwycie). Teraz trochę telefon, trochę nasze rozmowy, zabawy słowne, śpiewanie.
Natomiast z mniejszą już nie tak łatwo ;) ona z tych ciągle wiercących, marudzących. Śpi max godzinę, resztę spędzam na wyginaniu po zabawki. Trochę obawiam się tej drogi nad morze. Rozważamy opcję jechania w nocy.
Na szczęście u nas nie ma choroby lokomocyjnej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
double_mum
 
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: lmyszka » 27 cze 2016, 14:15

Dodam, że przy chorobie lokomocyjnej odpadają jakiekolwiek tablety, książki. Dziecko nie może skupić się na jakiejś czynności bo wymioty są automatyczne. Czytałam o tym, ale i przekonałam się na własnej skórze gdy mądry wujek dał Wiktorowi tablet w aucie, na efekt nie czekał długo :twisted:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: ava » 27 cze 2016, 14:56

double_mum pisze:U nas ze starszą nigdy nie było problemów
U nas tak samo. Nawet ubiegłoroczne ponad 7 h nad morze przetrwał dużo lepiej niż ja :lol: Ze spaniem jest różnie - bywa, że prześpi większość drogi, a czasami prawie wcale nie śpi.
Ciekawa jestem jak będzie z młodszym.

lmyszka, ja nie mam choroby lokomocyjnej, a od paru lat mam podobnie. Tyle lat dojeżdżałam autobusem na studia i do pracy czytając książki, gazety, a od jakiegoś czasu nie mogę, bo robi mi się słabo albo niedobrze. To chyba jakieś zaburzenia błędnika czy coś w tym stylu. U mnie nawet odpada czytanie w kolejce do lekarza w przychodni (w duuużej poczekalni są drzwi do ok. 20 gabinetów, zawsze jest full ludzi i non stop ktoś się kręci).
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Joanka » 27 cze 2016, 20:51

lmyszka pisze:Dodam, że przy chorobie lokomocyjnej odpadają jakiekolwiek tablety, książki. Dziecko nie może skupić się na jakiejś czynności bo wymioty są automatyczne. Czytałam o tym, ale i przekonałam się na własnej skórze gdy mądry wujek dał Wiktorowi tablet w aucie, na efekt nie czekał długo :twisted:

A u nas akurat telefon/tablet pomaga na objawy choroby lokomocyjnej... serio! Młoda się tak zajmuje, że chyba zapomina że jej niedobrze ;) .
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Misiak » 28 cze 2016, 8:51

Ja również nie mogę czytać/ oglądać gdy jadę jako pasażer, bo od razu robię się chora. :?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: kochecka » 28 cze 2016, 9:38

Misiak pisze:Ja również nie mogę czytać/ oglądać gdy jadę jako pasażer, bo od razu robię się chora. :?

mam niestety podobnie. W maju jak jechaliśmy do Karpacza i w pewnym momencie zaczęły się kręte uliczki, musieliśmy się zatrzymać na chwilę bo mnie zemdliło. Na szczęście dzieci nie mają choroby lokomocyjnej :)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: ola » 02 lip 2016, 16:53

Droga powrotna z wakacji była zupełnie inna. Na początku ja siedziałam z Hanią na tyle aż tuż przed bramkami się przesiadłam. Jak Hania siedzi sama to lepiej ze spaniem bo jeśli się przebudzi to często zasypia dalej. A że jeździ w foteliku tyłem do kierunku jazdy wiec nas nie widzi.
Do bramek było dużo zakrętów. Bo jechaliśmh bocznymi drogami. I tu pierwszy raz się zdarzyło że Hania zwymiotowała. Później do bramek jakoś udało się zabawiać. Później już ja siedziałam z przodu. Hania zasnęła i spała do samiuśkiej Łodzi. Miała chwilową pobudkę ale dałam smoka i zasnęła.
Miałam w pogotowiu tablet ale nie był potrzebny.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: caixa » 02 lip 2016, 18:05

Jesteśmy po wielogodzinnej jeździe z dwójką na pokładzie. Oczywiście obawiałam się reakcji młodego bo córka to typ podróżnika. Na szczęście mały przespał całą trasę. Budził się jak zawsze na jedzenie o stałych porach. Nad ranem fikał nóżkami i bawił się. Najgorzej było na granicy z Chorwacją. Zmiany ciśnienia powodowały , że się wybudził i płakał. Dało się przetrwać.
Wyjechaliśmy o 19. Jechaliśmy 13 godzin (w tamtą dłużej bo mieliśmy nieoczekiwaną zmianę plsnow).
Uważam, że długie trasy tylko na noc. No ale to już od kierowcy zależy czy da radę.

Ps. Na miejscu spotkałam wiele rodzin z równie małymi dziećmi co ja. Czyli nie tylko ja jestem walnieta. :lol:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Fijołkowa Mama » 12 lip 2016, 14:17

My w tym roku byliśmy w Rewalu i zarowno nad morze jak i z powrotem z Jaśkiem nie było żadnych problemow. Z domu wyjechalismy ok. 2 w nocy, spiacego Jasia przełożyłam do fotelika, obudził sie dopiero ok. 7.30, przed 9 bylismy na miejscu wiec te 1,5 godz. spedził dopytujac "kiedy bedziemy na wakacjach ?" i "gdzie jest duża woda?". W droge powrotna wyruszyliśmy ok.17,po 15 minutach już spał, obudził sie po 1,5 godz. , a zasnał dopiero w okolicach Łeczycy, przez ten czas wystarczyła zwykła rozmowa i jego ukochana zabawka - kierownica, wiec ciagle mowił, ze mi pomaga kierowac autem, bo mama ma dużą kierownice, a on małą. Tableta nie mamy, chociaż przed wyjazdem myślałam, zeby od kogoś pozyczyć, na szczęście nie był potrzebny. Naprawde nie moge narzekać na mojego małego Podróżnika :)
Fijołkowa Mama
SuperMama
 
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:02
Has thanked: 44 times
Been thanked: 10 times

wygodna podróż z dzieckiem

Postautor: matuleńka8 » 10 sie 2016, 9:06

Cześć właśnie wybieramy się z naszym 4 letnim synkiem na wakacje. Mając w pamięci ubiegłoroczny wyjazd od razu wszystkiego mi się odechciewa. Maluch ciągle się wiercił w swoim foteliku mówiąc że nóżki go bolą. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby jak sobie z tym poradzić?
matuleńka8
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2016, 8:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wygodna podróż z dzieckiem

Postautor: caixa » 10 sie 2016, 12:36

matuleńka8, podobny temat już jest. Polecam jazdę na noc.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Patrycja11 » 10 sie 2016, 12:47

Połączyłam z istniejącym - Patrycja11
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: szaraczarownica » 10 sie 2016, 13:30

Ja właśnie na bolące nóżki kupiłam od Ju podnóżek do naszego Recaro :D Panicz zadowolony, bardzo mu się ten patent podoba :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: malaJu » 10 sie 2016, 13:47

szaraczarownica, super! Widzisz, dzieci są różne. Fajnie, że Stasiowi się spodobało :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Marcka » 10 sie 2016, 19:30

Nasza Panna wybitnie nie lubi jazdy autem. Mimo tego, że wyjeżdżamy zazwyczaj 3-4 rano, mamy 1 długą przerwę godzinną i jakieś krótkie na siku, to i tak co chwilę słyszę: "nudzi mi się, nie mam co robić..." wtedy staramy grać w gry słowne a w ostateczności leci bajka na telefonie. Ale teraz będziemy jechać dłużej i nie wiem jak to zniosę.....
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Fuente » 10 sie 2016, 19:39

Ja bardzo się bałam podróży nad morze-zwłaszcza jesli chodzi o Mańka... Nad morze jechaliśmy w poludniu akurat na drzemkę Marcinka-spal w aucie tylko godzinę. Oboje podróż znieśli rewelacyjnie. W pogotowiu byly dwa tablety jakies zabawki, chrypki... Zasadniczo malo z tego korzystali bo głównie patrzyli przez okna, Amelka troche spiewala. Mieliśmy jeden postój na autostradzie, poszaleli na placu zabaw ponad pól godzinki. Nie wymiotowali w drodze- ale podałam im profilaktycznie diphergan.

Droga powrotna od 20 do północy. Przespali prawie cala podróż. Obudzili sie dopiero w okolicach Strykowa. Potem poszaleli do 2 i padli w swoich łóżeczkach... Spisali sie rewelacyjnie <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: Bian » 11 sie 2016, 19:21

Marcka może zaopatrz się w jakieś gry/quizy, które nadają się na podróż. Kilka propozycji:
- travel quiz od Clementoni dla dzieci w przedziale 4-6 lat
- Czu Czu: "Fantastyczne gry logiczne" i "Zagadki CzuCzu" - spięte są takim klipsem, więc karty nie rozpadną się w aucie (dedykowane na różny wiek)
- Janod: Magnetyczna układanka Śmieszna buzia
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Postautor: lmyszka » 11 sie 2016, 21:05

A nas jutro czeka powrot i juz jestem chora :?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Następna

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości