Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 31 gru 2015, 13:12

Na wniosek Forumek wydzielone z wątku prezentowego - MalaJu ;)

No to wreszcie wybraliśmy nasz prezent ( bardziej ja wybrałam a mąż się zgodził :) ) w każdym razie w sobotę odbieramy:

Obrazek

Dzięki tamu że są 3 sypialnie to w jednej będzie "garderoba" czyli nie będzie wszędzi syfu z ciuchami :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Prezenty Bożonarodzeniowe

Postautor: Fuente » 02 sty 2016, 15:08

martula_87 pisze:Dobra dziewczyny ja Was przebije wszystkie w tym roku nie dostałam prezentu od męża


Ja też :lol: Tyle, że my sobie po prostu nie robimy prezentów na Boże Narodzenie... taka umowa ;) Wolimy sobie odłożyc pieniądze i potem wyskoczyć na jakiś weekend sami, bez dzieci. Najlepszym prezentem od mojego męża jest dla mnie czas jaki może mi poświęcić, a że mamy go dla siebie malo, to jest on naprawdę na wagę zlota :roll:

agnieszka19, superowy prezent ;;) Uwielbiam wakacje kempingowe <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Prezenty Bożonarodzeniowe

Postautor: Blue » 02 sty 2016, 16:52

trochę poza tematem,ale też lubię kempingi,jeszcze po ZHP mi zostało:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Prezenty Bożonarodzeniowe

Postautor: agnieszka19 » 02 sty 2016, 17:59

A mamy temat o kempingach na forum???
Jak nie to możeby wydzielić :)
Możnaby tam opisywać jak z dziećmi taki wyjazd wygląda, na co zwrócić uwagę i ewentualnie polecić jakieś kempingi :)
My pierwszy raz z dziećmi się wybieramy, więc sama będę suę uczyć :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem

Postautor: Fuente » 02 sty 2016, 18:42

My akurat nie pod namiotem, bo my w przyczepie kempingowej. Zasadniczo przyczepy mamy dwie, bo teściowie mają swojego starego Cavaliera 4 osobowego z jedną sypialnią, a my w tym roku zakupiliśmy dużą przyczepę Hobby Prestige 535- 6 osobową z dwiema sypialniami i łazienką. Dodatkowo do przyczep mamy przedsionki namiotowe, więc miejsca jest duuuuużo. Na zdjęciu nasza przyczepka :)

Obrazek

Rodzicow przyczepa od lat stoi na kempingu nad morzem w Błotach Karwieńskich II (koło Karwii), płacimy za przechowanie przyczepy 100 zł rocznie, a jak jedziemy na miejsce to w sezonie póki co płaciliśmy 40 zł za przyczepę, niezależnie od jej wielkości i ilości osób. Naszą przyczepę zaciągamy na to samo pole na wiosnę i tez tam ją zostawiamy :) Samo miejsce zaufane, u sołtysa na polu, mamy podciągnięty prąd, mozliwość podłączenia wody do przyczepy, oprócz tego jest na miejscu pełen sanitariat- prysznice, ubikacje, dla dzieci jest bardzo duży plac zabaw- huśtawki, karuzele, w sezonie duży dmuchany basen do dyspozycji oraz trampolina. W weekendy, zawsze organizowane jest wielkie ognisko, z muzyka na żywo, tańcami etc :) Bardzo blisko do morza, duża, piękna plaża, ludzi nie dużo, bo to nie kurort.

W ostatnie wakacje byliśmy tam z Amelką, wyjazd fantastyczny, warunki wiadomo, jak to na kempingu- polowe, ale to nas właśnie urzekło :) W przyczepie mam wszystko co mi potrzeba :) Kuchenke mam na 3 palniki, w środku stół, a pod namiotem kuchnię zewnętrzną ze stołem i krzesłami i posiłki jemy w przedsionku namiotowym, zasadniczo w przyczepie tylko spimy, bo jak pada, to też czas spędzamy w namiocie przedsionkowym, który jest spory :) Nic mi więcej nie potrzeba- moge tam spędzać Caaaaaaaaałe wakacje :) Uwielbiam, to że mamy tam taką odskocznię, z dala od cywilizacji :) Jeśli chodzi o wyjazd z dziećmi, to Amelka byla zachwycona że spała w "ciepce". Aktualnie zakupiliśmy dzieciom ciepłe śpiwory do spania, na poczet najbliższych wakacji, mimo że w nowej przyczepie mamy ogrzewanie, więc w razie chłodnej nocy można sie dogrzać. Nie mniej wolę żeby mi sie dzieciaki nie rozkopywały, bo noce tam nad morzem bywają chłodne >D Amelkę kapaliśmy normalnie pod prysznicem, chodziła razem ze mną i kąpałyśmy się wspólnie, z ubikacji nie korzystała, bo mielismy ze sobą nocniczek :)

U nas sytuacja jest nieco inna, bo nie zamierzamy z przyczepą jeździć, tylko wstawiamy ja na konkretne pole raczej na stałe, ale wiadomo, w każdej chwili można ją przeciągać.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Blue » 02 sty 2016, 19:34

fajny wątek,przez Was się rozmarzyłam:)
A znacie jakieś fajne pola namiotowe/kempingi np nad morzem czy w górach?
Słyszałam o fajnym we Władku i w Łebie bodajże,ale nie korzystałam.Namiotu własnego ani przyczepy nie mamy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: kakonka » 02 sty 2016, 20:04

Fuente pisze:
Rodzicow przyczepa od lat stoi na kempingu nad morzem w Błotach Karwieńskich II (koło Karwii),

byłam tam w tym roku, bo kuzynka męża ma tam działkę i stoi na niej taka przyczepa jak Wasza :D podobno od groma działek do sprzedania i pytała czy nie chcemy kupić :)
Fajnie ale ja muszę dorosnąć do wyjazdu kempingowego z synem...
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 02 sty 2016, 21:51

Ja z rodzicami zawsze jeździłam pod namiot. Jedynie raz byliśmy w pokojach. Bardzo lubiłam te wyjazdy. Podobało mi się ze jest inaczej niż w murach, lubiłam "klimat" takich wakacji. Z dziećmi do tej pory.jeździliśmy na kwatery głównie z uwagi na to ze w namiocie wszystko słychać a nie chciałabym żeby budziły sie co kawałek w nocy. Teraz jednak sa na tyle duże ze mam nadzieje ze bedzie ok. O zimne noce sie nie martwię bo planujemy wyjazd do Chorwacji :-) Bardziej przeraża mnie to ile rzeczy trzeba zabrać. A przy moim pakowaniu "na wszelki wypadek" boję się że sie nie zamieścimy do auta :-P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: MamaŻaby » 02 sty 2016, 22:14

Fuente, mam takie może nie na miejscu pytanie ale nie planujecie może wynajmować tej przyczepy? Może byłaby to fajna (i tańsza) odmiana od naszych corocznych wojaży.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 02 sty 2016, 23:06

MamaŻaby, raczej nie (a juz na pewno nie tą dużą), z prostej przyczyny żeby ja komuś wynająć, to musielibyśmy pojechać do Błot Karwieńskich żeby przekazać przyczepę (pokazać co, jak, gdzie podłączyć, a potem na koniec pobytu wynajmujących pojechać żeby ją "odebrać"- tzn sprzątnąć przedsionek, zabezpieczyć przyczepę na zimę- przestaje to być opłacalne zupełnie.

Była myśl, że może wynajęlibyśmy tą mniejszą przyczepę Cavaliera, bo i tak jest plan że najbliższy sezon będziemy się w naszej Hobby wymieniać, tzn najpierw pojedziemy my, potem wymienimy się z teściami, a potem możliwe że pojedzie moja mama. Cavalier na ten moment będzie przyczepą awaryjną tam nad morzem. W takiej sytuacji, moglibysmy komuś udostepnić ta przyczepę 4 osobową, bo pewnie ktoś od nas z rodziny będzie na miejscu, żeby na koniec sezonu obie przyczepy przygotować do zimowania ;) Na ten moment, jednak nie wiem czy teściowie będą chcieli przyczepe wynająć, czy może na wakacje będziemy jeździć większą ekipą (wtedy na dwie przyczepy)... Na dzień dzisiejszy pewne jest tylko to że na pewno jak najwięcej czasu będziemy chcieli spędzić w przyczepie, więc wynajęcie Hobby odpada, a dalej to zobaczymy bliżej wakacji jak się rozwiną plany ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: MamaŻaby » 02 sty 2016, 23:29

Fuente, dzięki za odpowiedź. Rozumiem. I przepraszam za to moje pytanie :oops:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 02 sty 2016, 23:51

MamaŻaby, no co Ty. Za co przepraszasz? Normalne pytanie, calkiem praktyczne, zreszta nie Ty pierwsza pytasz ;) Lepiej wynająć taka przyczepę juz zaciagnieta na kemping niż wynajmować w Lodzi i ciagnac ją nad morze i z powrotem, bo to wyższe koszty.

Blue, pytalas o miejsce nad morzem. Ja mogę śmiało polecić ten nasz kemping. Pole namiotowe tez jest, choc namiotów nie wiele zazwyczaj, głównie przyczepy i kampery, a także kilka domków holenderskich (swoja droga pierwotnie mieliśmy właśnie takiego holendra kupować, ale mobilność przyczepy mnie bardziej przekonuje wiec stanelo jednak na przyczepie)

agnieszka19, tez jeździłam pod namioty, baaaardzo sobie chwalilam i nie ukrywam ze kiedys jeszcze chetnie pod namiot wyjadę. Nawet myśleliśmy zeby kupic sobie namiot, bo przyczepę i tak zostawiamy nad morzem, ale mnie właśnie przeraza to ile rzeczy trzeba zabrać do namiotu. W przyczepie większość mam na miejscu (garnki, zastawę, sztućce, koce, koldry, poduszki, kuchnie, sprzęt plażowy etc), wiec pakuje sie tak jak na kwaterę: Ubrania, ręczniki no i dodatkowo jedzenie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Blue » 03 sty 2016, 0:13

Z tymi namiotami/przyczepami to się u mnie zmienia.Najpierw jako dziecko ZHP uwielbiałam rajdy,obozy itp.Potem przeważyła wygoda i wybierałam się tylko do hoteli/kwater.Potem jak pojawiły się dzieci,popróbowaliśmy z domkami,a potem zaczął mi się znów marzyć typowy kemping,zresztą to idzie w parze u nas ze zmianą stylu życia,myślenia i chęci przygody:)Wygoda jest teraz nudna,a gmachy hotelowe i coś co przypomina formę zamieszkania jaką mam na codzień (w stylu sąsiadowanie przez ścianę),kompletnie mnie odstrasza.No ale właśnie,w wyobraźni widzę wyjazd na kemping jako wielką przygodę,beztroskę,siedzenie przy ognisku,coś jak na amerykańskich filmach kiedy kilka rodzin razem wyjeżdża i fajnie spędzają czas-ah ta naiwność :lol: (w przypadku horrorów ktoś znika :lol: ),ale nie wiem jak by to w realu wyglądało.Czy to moje wielkie wyobrażenie nie okazało by się kompletną klapą bo zimno,bo hałas,bo ciasno,bo jednak niewygoda przy dzieciach przeszkadza.We dwoje to byśmy z pewnością znaleźli sobie zajęcie;) i niewygody by nie przeszkadzały,a przy dzieciach nie wiem jak to by było.Mam ochotę spróbować,chociaż na tydzień i czuję,że będzie fajnie.
Wiem,że we Władku gdzieś jest słynne pole namiotowe.W google wyskakuje mi takie,ale nie wiem czy to jest to "słynne"- http://www.lazurowe.com.pl/ "trochę" tam dużo ludzi,zdecydowanie myslałam o czymś spokojniejszym,z pewnością takich miejscówek jest mnóstwo rozsianych po całej Polsce.Jedno jest pewne:jak się nie wie,to się nie spróbuje.Wątek interesujący dla mnie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: klarysa » 04 sty 2016, 21:24

W ubiegłe wakacje byliśmy pod namiotem 2 razy - raz na jedną noc, raz na dwie. ;) Dzieciaki (miały 2,5 i 4,5 r.) zachwycone, dla mnie ok. Na pewno w te wakacje też gdzieś pojedziemy, chociaż na weekend.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: kasieńka 85 » 04 sty 2016, 21:42

A ja sobie nie wyobrażam jechać pod namiot. Mimo że kiedyś nie raz i nie dwa pod nim spałam.
Dla mnie łazienka pod ręką to priorytet. A najlepiej sterylna łazienka :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: MamaŻaby » 04 sty 2016, 21:52

ja z kolei bym nie mogła jechać pod namiot bo nie wyobrażam sobie spać na ziemi, wiem że w namiocie ale mimo wszystko. Ja nawet mam problem żeby poleżeć na plaży na 3 ręcznikach. Mam obsesję, że ktoś się w tym miejscu załatwił albo że jest w ziemi pełno robali i wyjdą :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 04 sty 2016, 22:52

MamaŻaby pisze:ja z kolei bym nie mogła jechać pod namiot bo nie wyobrażam sobie spać na ziemi, wiem że w namiocie ale mimo wszystko. Ja nawet mam problem żeby poleżeć na plaży na 3 ręcznikach. Mam obsesję, że ktoś się w tym miejscu załatwił albo że jest w ziemi pełno robali i wyjdą :lol:

To no problem :) Kupujesz sobie łóżko polowe i na nim śpisz :) Teraz namiotu są tak duże ze wszsytko się da :) Tylko trzeba mieć też auto z dużym bagażnikiem 8-) :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Blue » 04 sty 2016, 22:55

klarysa-a opisałabyś coś więcej?Na jakimś konkretnym polu namiotowym?To jakiś większy rodzinny namiot kilkukomorowy czy taki mniejszy?Ja nieco zielona w temacie sprzętów i miejsc;)A kojarzy mi się też biwak między Kuźnicą a Jastarnią.Jak byliśmy w Kuźnicy,to jadąc w kierunku Helu mija się pole namiotowe.I tam mają takie duże namioty jak na obozach harcerskich bywało (kilka"prycz" w środku).Ktoś kojarzy to miejsce?Teraz mi sie właśnie uświadomiło.A w przyczepach holenderskich wygodnie się mieszka?Czy tam nie jest gorąco w upały lub zimno w nocy?Mieliśmy moment,że rozważaliśmy między domkiem a przyczepą (w sensie na wakacjach na nocleg a nie żeby kupić :lol: ),ale stanęło na domkach murowanych.

PS.My w dzieciństwie u babci na wsi "za stodołą" rozbijaliśmy sobie namiot na noc latem :lol: Taką pompką nogą pompowaliśmy materace.I do drzewa mieliśmy przymocowaną huśtawkę z opony,a obok stóg siana do zjeżdżania (po którym miałam pokrzywkę kontaktowaą tak wogóle).W sumie to na działce można by tak spróbować zabiwakować w jakąś ciepłą noc;)To były czasy <3 =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 05 sty 2016, 12:00

A ja zastanawiam się jeszcze na zakupem czegoś tego typu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Będzie jedna sypialnia wolna, więc spokojnie można by tam to wstawić i trzymać rzeczy w ładzie i porządku ( zwłaszcza ciuchy- bo z tym mam największy problem... Nie założę nic co będzie choć trochę zwinięte w torbie... . Z kolei taka mała fajna by była na naczynia typu talerze, kubki i ewentualnie jakieś spozywcze rzeczy... Koszt zakupu takich sprzętów jest bardzo niski- nie sądziłam że aż tak niski, więc intensywnie myśle :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: MamaŻaby » 05 sty 2016, 12:15

agnieszka19, a kwestia przewiezienia tego? Domyślam się że takie "meble" się składają ale mimo wszystko nie są zbyt duże gabarytowo?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 05 sty 2016, 12:25

Niby składają się na płasko... Ale właśnie kwestia przewiezienia ich to jedyna, która mnie jeszcze powstrzymuje... :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 05 sty 2016, 12:47

agnieszka19, gdzie znalazlas takie fajne szafeczki? Ta niebieska jest fajna, pasowalaby mi właśnie na garnki i talerze do postawienia w namiocie przedsionkowym, bo planuje tam mię kuchnie zewnętrzną. Zasadniczo taka wysoka szafka tez by była fajna zeby tam sobie trzymać okrycia wierzchnie.

Musze sie tez rozejrzeć za podloga do namiotu bo to jedyne czego nam brakuje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 05 sty 2016, 12:53

Fuente wszystko na allegro, choć pierwszy raz widziałam w markecie typu castorama...
Sprawdź po pierwsze w meblach turystycznych a po drugie w meblach tekstylnych... Zauważyłam, że jak coś jest "turystyczne" to jest droższe niż po prostu tekstylne....
Ta wysoka szafka to koszt około 80 zł, niska - czarna- około 60 zł, a ta niebieska 50 zł - bo była właśnie w meblach turystycznych...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 05 sty 2016, 12:57

Blue pisze:.A w przyczepach holenderskich wygodnie się mieszka?Czy tam nie jest gorąco w upały lub zimno w nocy?


Wiesz co różnie to bywa... Tzn. jak na dworzu jest bardzo zimno, no to w przyczepie jest chłodno, ale jest w niej ogrzewanie- w każdym pomieszczeniu, więc nie ma problemu i sobie dogrzewasz. Jeśli zaś jest bardzo gorąco to oczywiście jest w niej ciepło, ale chyba nie aż tak jak na dworzu... Wiesz od chyba 4 czy 5 lat co roku na działce mieszkamy w takiej przyczepie i ja sobie chwale... Jest w niej wszystko- 3 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka i toaleta. Kuchnia gazowa na butlę, woda ciepła z bojlera, ogrzewanie gazowe. U nas dodatkowo rodzice w zeszłym roku wybudowali wielki taras, więc jest jeszcze wygodniej, bo taras jest zadaszony więc nawet jak pada można posiedzieć na powietrzu :)
A swoją drogą zapraszam latem :) Jesteśmy kawałek za Uniejowem :) ;;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 05 sty 2016, 12:59

agnieszka19, właśnie przed chwilą przejrzałam Allegro i raczej skłaniam się właśnie ku tych "tekstylnych" bo faktyznie takie same sprzęty ale z dopiskiem turystyczne lub na kemping sa o jakieś 20-30 zł droższe :D Musze Krzyskowi pokazać te szafy/szafki, bo ja własnie chętnie kupiłabym taka szafe na ubrania wierzchnie i buty, żeby to stało w przedsionku, a nie w samej przyczepie :) I to samo z dodatkową szafeczką na garnki/talerze :)

Dzięki za ispirację :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: malulu » 05 sty 2016, 13:30

Fuente, takie szafy znajdziesz też w Ikea oraz pepco, kik.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: klarysa » 05 sty 2016, 17:19

Blue, raz spaliśmy u znajomych na działce w lesie (super, bo był upał, a tam było ok). Drugi raz w ośrodku na Kaszubach, ale nie do polecenia. Mamy namiot 3-osobowy z dużym przedsionkiem, w którym trzymamy wszystkie rzeczy. Mamy fajne małe walizko-torbo-plecaki, z których łatwo się wszystko wyjmuje i przechowuje. Do tego samochód kombi. :) Zabraliśmy też wieszane kosmetyczki, wieszaną półkę z Ikei (jak na maskotki), miskę, lodówkę, latarki, itd.

Co do sterylnych łazienek - ja też lubię, a jak nie mam, to wolę rzekę i las niż coś syfiastego. A po powrocie z "buszu" przynajmniej czuję, że byłam na wakacjach i miło mi się wraca do cywilizacji i własnego domu.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: martula_87 » 05 sty 2016, 17:53

Wakacje pod namiotem nie dla mnie. Z takiego powodu że ja sobie nie wyobrażam pakowania tego wszystkiego co może będzie nam potrzebne. Ja bym tego nie ogarnęła. Noc jedna czy dwie na działce u znajomych to jeszcze oki ale całe 2-3 tygodnie to już nie dla mnie. Nie mówiąc już o tym że w Polsce to pogoda może być różna. Jestem po prostu w tych wygodnych.
Przyczepa brzmi już lepiej zresztą to przerabiałam jako nastolatka. Nawet na Polskie warunki nie jest to najgorsza opcja.
U mnie jest jeszcze jeden kłopot że ja w miesiącach letnich mam tylko opcję jechać sama z dzieckiem plus ewentualnie moja mama. Więc to byłoby dodatkowe utrudnienie i dlatego wybieramy kwatery.Tak sama za granicę nie pojadę bo musiałabym prowadzić sama. A tak jak ma urlop mój małżonek czyli październik to opcje wakacyjne są mocno ograniczone a namioty nie wchodzą w grę. ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Blue » 05 sty 2016, 21:01

agnieszka, klarysa-brzmi sielankowo:)A jakie macie te walizko-torbo-plecaki?

Co do filozofii rzeki,lasu i ogólnie buszu to w pełni rozumiem:)My z każdym rokiem coraz bardziej doceniamy takie sprawy (wraz z drobnymi zmianami w stylu życia),stąd też coraz bliżej nam do biwaków,czegoś na kształt agroturystyki i buszu :lol: .Działka leśna też jest odpoczynkiem w moim typie.Hamak między drzewa,przytulanie się do brzozy i do przodu:) Kilka całodziennych wypraw z elementami w stylu spontaniczna kąpiel w potoku,niespodziewane biwakowanie nad strumykiem,grilowanie oscypków w altance oraz wielokilometrowe spacery brzegiem morza z bagażem (dziecko lub plecak) to też my:)Jest ciekawie,jest przygoda.Momentami podziwiałam męża,który dał się na niektóre szalone pomysły namówić i jednocześnie cieszy mnie,że żyję z kimś z kim się zgrałam na tym polu (chociaż na tym =)))) ).Po prostu jakoś odkryliśmy,że to nam to bardziej odpowiada niż niejeden wyjazd jakie miewaliśmy w "wygodach".To przyszło samo z siebie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 05 sty 2016, 22:21

Blue pisze:
agnieszka, klarysa-brzmi sielankowo:)


Ja do dziś niesamowicie wspominam pierwsze moje samodzielne wakacje pod namiotem :) Byliśmy w Mielnie z grupą znajomych- kilka namiotów. Było to młodzieżowe pole namiotowe więc warunki spartańskie, ale za niską cenę. Pamietam, że płacilismy wtedy 8 zł za osobę za dobę i nic więcej ale...nie było prądu w namiotach, prysznic płatny 2 zł/15 minut i dwie toalety na całe pole. Byliśmy tam chyba ze 3 tygodnie. Było super. Z jakiejś trójkątnej deski- jakiś odpadek, nie wiem skąd- zrobilismy sobie stolik, siedzieliśmy na samodzielnie zrobionej z kawałków drzewa ławeczce i codziennie imprezowaliśmy. Kurde jakie to były fajne czasy... Oczywiście wiem, że wyjazd z dziećmi będzie się diametralnie różnił, ale przerabiam to już jakieś 7 lat, więc spoko. Mam nadzieję tylko, że właśnie dla nich to będzie dodatkowa atrakcja a ja
klarysa pisze:po powrocie z "buszu" przynajmniej czuję, że byłam na wakacjach


>D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: martula_87 » 05 sty 2016, 22:33

agnieszka19, Wy aż 3tygodnie byliście w Mielnie???kurde pamiętam bo my wtedy też byliśmy na innym polu namiotowym i w przyczepach z druga ekipa. Pamiętam że bylo ciut drożej niż na Waszym polu ale my mieliśmy prysznic z ciepłą wodą w cenie. Pamiętam Wasze pole i wiem jedno nie dałabym rady tyle wytrzymać w takich warunkach. Z dzieckiem to juz nawet nie chce myśleć. Ale musze przyznać imprezy były super. Nawet gdzies ostatnio zdjęcia widziałam z tych pamiętnych wakacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 05 sty 2016, 22:35

martula_87 pisze:agnieszka19, Wy aż 3tygodnie byliście w Mielnie???


My tak... Pozostali byli krócej :) Do nas potem dojechał jeszcze na 3 dni Kamila brat z Magdą i Wojtkiem :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: klarysa » 05 sty 2016, 22:54

W razie niepogody można poszukać kwater, wynająć domek w tym samym ośrodku, itp. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy, czy co lubimy robić w wakacje. Dzieciaki i tak zawsze są na dworze non stop, więc im kwatera nie jest do szczęścia potrzebna. My akurat jesteśmy w wakacje bardzo aktywni, do pokoju/namiotu wracamy tylko spać. Myślę, że w dzisiejszych czasach (wygodnych, z masą technologii i elektroniki) wakacje pod namiotem to wielka atrakcja.

Blue, nasze torby to takie walizki kabinowe do samolotu, ale można je jeszcze na plecy założyć. Idealne :) Mamy 4. :)
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Blue » 06 sty 2016, 10:56

klarysa-podeślesz linka?nasze nie zakładają się na plecy:)Teraz sa promo,więc warto się zainteresować nie tylko pod biwak.

Tak,z tymi biwakami to coś jest na rzeczy,że człowiek świadomie chce odpocząć od wygód.Ja sporo podróży odbyłam i w różnej formie.Nie zawsze było to tak,że sponsorowali rodzice i wyjazdy odbywały się w wygodach.W Grecji np.mieszkałam w ramach programu Socrates-Erasmus.Greccy wykładowcy powtarzali nam,że mamy z pobytu wynieść nie naukę,tylko podróżować po Grecji ile się da,by potem wszystkim opowiadać jaka Hellada jest piękna:)I tamtejsze studenckie biuro podróży nam to umożliwiało-objechaliśmy większą część lądu jak i wyspy,potem pociągiem kilkanaście godzin do Turcji.Spałam w różnych warunkach,w tym w pociągowej kuszetce,na promie na podłodze w śpiworze,w hostelach.Śpiwór i gitary był zawsze.To były wspaniałe czasy,podróżowaliśmy grupą międzynarodową,doleciał do nas na tydzień mój brat oraz mój obecny mąż.Wygody to nie były,ale była mega przygoda,imprezy w nocy na wzgórzach Aten itp.
Natomiast do USA pojechałam w ramach programu Camp America.I tu właśnie też jest dowód na to,że czasem ludzie chcą odpocząć od wygód.Obóz dla dzieciaków French Woods Festival (obóz sztuki),bardzo fajny.Ale jak pojechałam tam (do pracy oczywiście),to nie mogłam wyjść ze zdziwienia,że zamożne dzieciaki które tam przyjechały (każde z własnym laptopem),zgodziły się mieszkać w tzw "bunkach" drewnianych,wieloosobowych, na drewnianych pryczach.Je było stać na inne warunki.Polskie dzieci miały lepsze warunki na koloniach.Potem jak z nimi gadałam,to one były zachwycone że jest tak "spartańsko",wiele z nich przyjeżdżało tam co roku.Potem zwiedzałyśmy trochę Stany (byłam z przyjaciółką) i też warunki był różne,ale rzecz w tym że to było niesamowitą przygodą,człowiek musiał wykorzystać jeden przedmiot do wielu rzeczy,włączał tryb "samodzielność".W tym tkwił cały urok tych wyjazdów.Potem z mężem mieliśmy kilka wyjazdów typu hotel+all inclusive +wycieczki fakultatywne.Też fajnie,ale...To wszystko zależy co kto lubi.Ja wolę to włóczenie się po górach i wizję biwaku.Jako seniorka pewnie będę mówiła inaczej,bo preferencje też się zmieniają.
http://frenchwoods.com/bunks_french_woods.htm
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 06 sty 2016, 12:07

Ja pamiętam jedne wakacje pod namiotem, na takim trochę dzikim polu na wsi. Totalne zadupie na mazurach :D Nie było prysznica, więc kąpaliśmy się w jeziorze (pole otoczone z jednej strony jeziorem, z drugiej lasem), przez 3 tygodnie :D Kibelek był jeden (a wlaściwie to biwakowicze zrobili takowy - budka z desek, z wykopanym dolkiem). Bez prądu, jedlismy jadąc do knajpki, albo rozpalalismy ognisko. Jak padało to siedziliśmy w namiotach i gralismy w gry planszowe... Genialne wakacje :) Wtedy baaaardzo mi sie podobało, dzis nie wiem czy dałabym tak radę. Na pewno nie z takimi małymi dziećmi, nie mniej takie wakacje to wspaniała odskocznia :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: klarysa » 16 lut 2016, 12:45

Wpiszcie w Allegro "bagaż podręczny samolot plecak". Teraz są np. takie:
http://allegro.pl/plecak-walizka-bagaz- ... 44277.html
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 05 cze 2016, 14:13

Wakacje się zbliżają ;) Prawdopodobnie dzieci z dziadkami do przyczepy pojadą jeszcze w tym miesiącu, tak więc zakupiłam podłogę do przedsionka- beżowa:


Obrazek

Dzieci na Dzień Dziecka dostały na wyjazd stolik piknikowy, żeby w przedsionku miały swoje miejsce do jedzenia posiłków (swoją drogą jest rewelacyjny, zajmuje mało miejsca, błyskawicznie się rozkłada- przetestowaliśmy go już na pikniku na działce u rodziny ). Mamy taki, tylko z czerwonym blatem:

Obrazek

No i na plażę zakupiłam jeszcze namiot :)

Obrazek

Zasadniczo mamy już wszystko na kemping, pozostało jeszcze wysprzątać przyczepę, zaciągnąć ją nad morze, ustawić, wypoziomować, rozstawić przedsionek i możemy odpoczywać ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Patrycja11 » 05 cze 2016, 15:36

Fuente, jak ja ci zazdroszczę...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Blue » 05 cze 2016, 17:15

fakt,super:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: agnieszka19 » 05 cze 2016, 20:07

My też powoli się szykujemy...
Kupiłam dwie szafeczki o takie:
Obrazek

i plastikowe talerzyki i miseczki:

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Agostek » 08 cze 2016, 8:19

My w tym roku jedziemy pierwszy raz z przyczepą kempingową. Właściwie to dla nas pierwsze niehotelowe wakacje. Mam nadzieję, że jakoś damy sobie radę:)
Agostek
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2016, 14:50
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 08 cze 2016, 10:02

Agostek, super jest, polecam! Myśmy całkowicie przepadli w takiej formie wypoczynku ;;)

A w temacie, zaczynam doprowadzać przyczepę do stanu używalności :D Poprałam firanki, teraz muszę je zawiesić, wywietrzyć materace no i odkurzyć, pomyć szafki i umyć lodówkę :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Blue » 08 cze 2016, 20:35

Fuente-super:)
Agostek-powodzenia i w sumie jestem prawie pewna,że będziecie mieć fajniejsze wakacje niż te hotelowe.Dacie radę:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: ola » 08 cze 2016, 21:02

Znacie może orientacyjną cenę wypożyczenia campera w Łodzi? Marzy mi się Norwegia camperem, ale to Hania musi podrosnąć :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Agania » 09 cze 2016, 9:47

ola, z tego co wiem to różnie od 200 do 400-500 za dobę. Także moim zdaniem ta opcja odpada przy mniejszej liczbie osób, bo za tyle kasy to ja mam hotel z basenem ;)
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: ola » 09 cze 2016, 11:28

Agania, no to prawda, ale patrząc pod kątem Norwegii to na pewno jest taniej. Norwegia jako wycieczka objazdowa.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 25 cze 2016, 16:20

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: Fuente » 13 sie 2016, 21:09

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wakacje pod namiotem lub w przyczepie

Postautor: plagit » 24 cze 2021, 16:53

podóż zdjęcia jak będize wszytko gotowe
plagit
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2021, 17:23
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości