W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 01 sie 2021, 14:52

A może był ktoś w Zatorland i podzieli się opinią? Nie mylić z Energylandią ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Bian » 01 sie 2021, 15:13

ava ja byłam 3 lata temu. Zatorland jest podzielony tematycznie. Na początku park wielkich owadów - fajny z dużym placem zabaw, ale moje dziewczyny były wcześniej w Mikrokosmosie, więc owady już znały. Na początku jest też dom do góry nogami. Jak my byliśmy to nie było miasteczka ruchu drogowego chyba, to może być ciekawe. Lunapark dostosowany jest do młodszych dzieci, niewielki, dla nas był wystarczający, bo mnóstwo czasu pochłonęły dinozaury i park mitologii. Dinozaury mega - część ruchoma, rycząca, a t-rex nawet sika :lol: Jak jest gorąco, to super chłodek, bo teren jest leśny. Z kolei park mitologii dla mnie mega, opływa się łodzią, można liznąć trochę historii, moje dziewczynki były zachwycone. Na miejscu jest gdzie przycupnąć, zjeść coś na ciepło lub lody/kawkę. Zeszło nam cały dzień jak przy powrocie z Krakowa akurat.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 01 sie 2021, 20:43

Bian, dzięki za opinię ::)
Bian pisze: Dinozaury mega - część ruchoma, rycząca, a t-rex nawet sika
Dinozaury ze względu na pierworodnego najbardziej mnie interesują ;) A o samym miejscu dowiedziałam się od koleżanki, która opowiadała jak to kiedyś dinozaur "osikał" jej dziecko, które przekonane, że to jest prawdziwe, wpadło w histerię :lol:

Bian pisze:z Krakowa
No właśnie wstępny plan jest taki, żeby jechać do Zatorlandu, a potem stamtąd na nocleg do Krakowa, żeby następnego dnia trochę pozwiedzać - czyli wycieczka i dla dzieci i dla dorosłych ::) A długo jechaliście z Krakowa? Niby mapa pokazuje mi że ok. godzinę, ale różnie może być.

Ewentualnie zastanawiamy się jeszcze nad Jurapark Bałtów i od razu Kazimierz Dolny albo Sandomierz. Tyle że teraz ciężko o sensowny nocleg w tych miejscowościach.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Bian » 01 sie 2021, 21:11

ava pisze:A długo jechaliście z Krakowa? Niby mapa pokazuje mi że ok. godzinę

Z tego co pamiętam, to mniej więcej tak właśnie było.

ava planujecie zwiedzić muzeum w podziemiach Sukiennic? Tam dzieciakom też się może podobać, dużo wizualizacji. No i muzeum archeologii. Takie dwa miejsca, gdzie dorośli i dzieci będą mieli frajdę według mnie.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 01 sie 2021, 22:05

Bian pisze:ava planujecie zwiedzić muzeum w podziemiach Sukiennic?
Szczerze mówiąc jeszcze nie mam żadnych planów na Kraków, także dzięki za podpowiedź >D Zaraz sobie wygogluję ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: gohnia » 02 sie 2021, 8:55

Dla fanów Harrego Pottera polecam w Krakowie kawiarnię Dziórawy Kocioł
https://dziorawykociol.pl/

Dla nas to był punkt obowiązkowy ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: ava » 11 sie 2021, 21:15

Bian pisze:Zatorland jest podzielony tematycznie. Na początku park wielkich owadów - fajny z dużym placem zabaw, ale moje dziewczyny były wcześniej w Mikrokosmosie, więc owady już znały. Na początku jest też dom do góry nogami. Jak my byliśmy to nie było miasteczka ruchu drogowego chyba, to może być ciekawe. Lunapark dostosowany jest do młodszych dzieci, niewielki, dla nas był wystarczający, bo mnóstwo czasu pochłonęły dinozaury i park mitologii. Dinozaury mega - część ruchoma, rycząca, a t-rex nawet sika :lol: Jak jest gorąco, to super chłodek, bo teren jest leśny. Z kolei park mitologii dla mnie mega, opływa się łodzią, można liznąć trochę historii, moje dziewczynki były zachwycone. Na miejscu jest gdzie przycupnąć, zjeść coś na ciepło lub lody/kawkę.
Byliśmy, pod wszystkim mogę się podpisać. Dodam tylko, że przy parku mitologii jest też park linowy, co prawda taki dla mniejszych dzieci (coś w stylu tego w zoo w Łodzi), ale moim bardzo się podobał. Zresztą byli zachwyceni całym tym miejscem, my dorośli też i nawet zastanawiamy się czy w przyszłym roku znowu się nie wybrać, tym razem na dwa dni (można kupić bilety dwudniowe) - myślę, że na upartego da się skorzystać jednego dnia z wszystkich atrakcji, ale nie wiem kto ma tyle siły :lol: A w temacie biletów to polecam gorąco wcześniejszy zakup biletów online - w sobotę ok. 13 kolejka do kas ciągnęła się na jakieś 400 m :o

Bian pisze:Dinozaury mega - część ruchoma, rycząca, a t-rex nawet sika
Rok temu byliśmy w Juraparku w Krasiejowie i bardzo nam się podobało, ale to w Zatorlandzie dinozaury wymiatają ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: szaraczarownica » 25 sie 2022, 19:27

Wczoraj byliśmy w Suntago. Obiecaliśmy Stasiowi zamiast Siam Parku na Teneryfie.
Z dziećmi do lat 16 można wejść tylko do podstawowej strefy -Jamango.
Uczucia mamy mieszane.
Dla ludzi lubiących ekstremalne zjeżdżalnie będzie fajny (chociaż ponoć do Siam nie ma porównania - tak nam koleżanka pisała), ale polecam wtedy przyjazd na otwarcie - przez pierwszą godzinę dało się zjeżdżać, potem to było głównie czekanie w kolejkach do zjazdu, na te najpopularniejsze, to dobre 20 minut. My skorzystaliśmy z tych najniższych, raczej tylko z Unicorna i zjeżdżalni ze statku pirackiego, które nawet dla nas były fajne i oferowały poziom ekscytacji na naszym poziomie :lol:
Niestety dla mnie zakątek ze zjeżdżalniami, to czarna magia. Nie stały one osobno, tylko do wszystkich były te same schody, nie było żadnej mapki opisanej, więc nie wiedziało się, na którą się wchodzi, a nie uśmiechało mi się sterczenie z komórką przed dużą mapą, żeby rozkminić co jest co. Tylko jedna zjeżdżalnia była przy wylocie opisana i nie rozumiem dlaczego nie mogli tego zrobić przy każdej. Duży plus za duże, czytelne światła do zjeżdżania, ale minus dla ludzi, którzy po prostu je ignorowali. No i tutaj wkurzające było jedno - dzieci ukraińskie po prostu wchodziły i wciskały się w kolejkę, a potem korzystały z tego, że nic nie rozumieją, albo to udawały, a że dorośli nie chcieli się z nimi szarpać, to krótko mówiąc cwaniakowały.
Cała reszta w porządku. Basen z falą fajny, bo generowana fala była wyższa, niż u nas na Fali, ale poziom zatłoczenia tego basenu przywodził mi na myśl aquapark w Chinach
Obrazek
Najlepsze było, jak koło 15 wszedł w środek "falujących" ludzi facet z wielką dmuchaną kaczką i zaczął ją wsadzać w tłum. Po jakiejś minucie zorientował się, że ratownicy gwiżdżą właśnie na niego i przekazał kaczkę w górę, żeby jacyś ludzie przejęli ją i położyli na zewnątrz basenu. Masakra. Podobała mi się ta fala, ale poziom zatłoczenia powodował, że nie umiałam czerpać z niej radości :roll:
Z basenu termalnego mieliśmy z mężem zlewkę, że chyba ciągną tą wodę z Uniejowa i im stygnie po drodze.
Fajne były rzeki - jedna na pontonach, w środku; druga już bez pontonów, na zewnątrz, ta była dosyć długa.
Myślę, że dużo lepiej byśmy się bawili, gdyby dzieci mogły wchodzić do strefy Relax, bo Staś bardzo lubi baseny solankowe i jak jesteśmy na Fali, to korzystamy z nich chyba przez połowę czasu.
Ja bym jeszcze z mężem chętnie skorzystała właśnie ze strefy Relax i Saunarium, więc przy najbliższym nocowaniu w Warszawie zastanawiam się, czy nie zorganizować pobytu tylko we dwoje. Niestety cena biletów powoduje, że nie może to być częsta zachcianka.

Generalnie stwierdziłam, że bardziej będę doceniać to, do czego mamy bliżej i tańszy wstęp - Falę i Uniejów, w Poddębicach jeszcze nie byliśmy, więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: malulu » 29 sie 2022, 8:37

szaraczarownica, moi rodzice byli w piątek na termach w Mszczonowie.
Bardzo polecali, ale to atrakcja na lato, bo praktycznie wszystko jest na zewnątrz. Ceny biletów bardzo korzystne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: W Polskę jedziemy... czyli atrakcyjne miejsca dla dzieci

Postautor: Paulina S. » 01 lip 2023, 22:03

Szukam atrakcji w stylu Farmy Iluzji, do której mogę pojechać z ośmiolatką i dwulatką. Nie na drugim końcu Polski :) O Magicznych Ogrodach wiem (byłyście?)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Poprzednia

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości