Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: AgaGrusiecka » 29 cze 2015, 10:36

lmyszka, domki w Borkach, ale jak sama z dziećmi chcesz jechać, to może wyjść drogo. Byłam tam u ciotki jak wynajęła domek, ale to było wieki temu :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: lmyszka » 29 cze 2015, 10:58

No właśnie patrząc na ceny powoli zaczynam żegnać się z wizją wyjazdu. 40 PLN za osobę. Ceny jak nad morzem.
I to jedna z tańszych opcji.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: AgaGrusiecka » 29 cze 2015, 11:39

lmyszka, niestety. Wiesz, swego czasu mieszkałam na Pomorzu. Jak jechaliśmy z Młodym (5 lat temu) w odwiedziny do mojej babci, szukałam kwatery, bo u mojej babci raczej średnie warunki, żebyśmy się tam z niespełna rocznym dzieckiem pchali. Poszukałam w necie i za głowę się złapałam. "Agroturystyka" u mojego szkolnego kolegi: stary poniemiecki dom, pokoje bez łazienki, wieś taka, że do najbliższego sklepu 5 km, do jeziora ze 3 km przez las (jak się zna drogę) i życzyli sobie tyle, ile płaciłam nad morzem. Śmiech na sali.
Ale z drugiej strony nie wiem czy znajdziesz teraz taniej, zwłaszcza na krótki wypad.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Agania » 29 cze 2015, 12:14

lmyszka, podałam Ci już http://www.karolinow.za.pl/cennik.html

40 zł za osobę dorosłą, jedno dziecko 50% ceny, drugie za darmo. Nie wiem czy znajdziesz gdziekolwiek coś tańszego. Jest sezon - ci ludzie też chcą jakoś zarobić, w listopadzie nikt do nich nie przyjedzie.
Przyznam szczerze że nie widziałam niższych cen, a na pewno nie za czysty pokój z własną łazienką.
A że ceny podobne jak w większych ośrodkach turystycznych nad morzem czy w górach - cóż specyfika Łodzi - mało atrakcyjnych miejsc turystycznie i mało kwater więc nie ma dużej konkurencji (ja teraz mieszkam w rejonie o dużej atrakcyjności turystycznej i widzę że jednak konkurencja to podstawa - im więcej kwater tym lepsze ceny i poziom usług).
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: lmyszka » 29 cze 2015, 12:23

Agania, Znam Karolinów bo byłam tam kiedyś. Dodałam do ulubionych i będę dzwoniła jak ustale jakiś termin.
Dzięki
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 29 cze 2015, 18:03

Agania-faktycznie tanio :shock: przy tej kalkulacji z dziećmi i 1 dorosłym.
W sezonie (lipiec i 3/4 sierpnia) domki to zazwyczaj spory koszt,a jest tak jak piszesz-blisko Łodzi a biorą prawie jak nad morzem.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: niesia2708 » 29 cze 2015, 18:10

lmyszka, jak będę jutro wracała i nie zapomnę to stanę przy sklepie w Smardzewicach bo widziałam tam ogłoszenie za 25 zł/dobę.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: lmyszka » 30 cze 2015, 6:11

niesia2708, dzięki.

Dostałam jeszcze namiar na Osadę Czarnocin ale czekam na info o cenach :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: tulipan87 » 30 cze 2015, 8:10

lmyszka pisze:na Osadę Czarnocin

Szczerze, to niepolecam :roll: Nie tyle samą kwaterę, bo tej nie znam, ale miejscowy zalew, który jest tam główna atrakcją, a jest koszmarnie zaniedbany. Brudna woda, wysoka, nieskoszona trawa i zarwany pomost :evil: Jak dla mnie nie ma tam co robić.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Patrycja11 » 30 cze 2015, 8:32

tulipan87 pisze:Nie tyle samą kwaterę, bo tej nie znam, ale miejscowy zalew, który jest tam główna atrakcją, a jest koszmarnie zaniedbany. Brudna woda
potwierdzam. Słyszałam (nie byłam) same złe opinie o Czarnocinie. Kiedyś było tam podobno super, teraz nie. Za to Ślesin i te okolice świetne. Jeździłam wielokrotnie do Ślesina i woda zawsze była pięknie czysta, cieplutka. Tamte strony polecam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: martula_87 » 30 cze 2015, 8:35

W Czarnocinie byłam z 5 lat temu ale już wtedy woda nie nadawała się do kąpieli nawet wejście do rowerka wodnego było dla mnie koszmarem ;;) Nie polecam zapewne nic się nie zmieniło.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: lmyszka » 30 cze 2015, 8:41

Dzięki za informacje, okolica i czystość wody jest ważna bo i po to tam chce jechać.
Skreślam z listy.

Patrycja11, a masz jakieś namiary na kwatery? Ja jeździłam tam za czasów panieńskich jak byłam jeszcze nastolatką i już nic z tamtych czasów nie mam.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Patrycja11 » 30 cze 2015, 8:54

lmyszka pisze:Patrycja11, a masz jakieś namiary na kwatery?
ja jeździłam pod namioty.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: agnieszka19 » 30 cze 2015, 9:03

Jeszcze jest Skorzęcin. Woda czysta i nuedaleko. Namiarow nie mam bo znajomi zalatwiali kwatery. Z reszta byly na tyle brzydkie ze wiecej bym tam nie pojechala. Ale wybor jest duzy, wiec warto podzwonic :-)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: anikaa » 01 lip 2015, 12:29

Ja jeżdzę do hotelu w Skorzęcinie, hotel Biały sie nazywa. Maja co roku pakiety rodzinne i sa fajne animatorki i programy. do jeziora jest 10m a hotel znajduje sie w spokojniejszej czesci skorzecina. www.hotel-skorzecin.pl
anikaa
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2015, 12:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: AgaGrusiecka » 01 lip 2015, 12:42

anikaa, to miłego pobytu następnym razem. Może do tego czasu przeczytasz regulamin forum ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Hosiole » 01 lip 2015, 15:05

Też byłam kiedyś (chyba 4 lata temu...) z K. i Stasiem w tym hotelu,bardzo miło wspominam czas tam spędzony (byliśmy poza sezonem, na początku czerwca).
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: intensos90 » 02 lip 2015, 11:41

kilka razy bylam z dzieckiem w Karpaczu, nie pamiętam nazw hoteli, ale atrakcji dla dziecka było dużo, małemu najbardziej podobało się miasteczko western
Awatar użytkownika
intensos90
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2015, 13:38
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: ava » 11 lip 2015, 22:26

My już po urlopie i spokojnie mogę polecić apartamenty Vasco da Gama w Rowach http://www.vascorowy.pl/ https://www.facebook.com/pages/Apartame ... 16?fref=ts Bardzo blisko plaży, blisko różne knajpki i restauracje, blisko sklep samoobsługowy. Obiekt skierowany chyba głównie dla rodzin z dziećmi, na terenie jest plac zabaw i świetlica (z animatorem), basen dla dzieci. Dla dorosłych na dachu jaccuzzi i miejsce na grilla. My byliśmy baaardzo zadowoleni z warunków, myślę, że jeszcze tam wrócimy.
Same Rowy też polecam. Zdecydowanie przeważają tam rodziny z dziećmi. Jedyne co nam się nie podobało, to kamyczki w wodzie, przy samym brzegu, ja nie weszłam nawet do kolan, bo moje stopy za bardzo cierpiały :p
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: malaJu » 11 lip 2015, 22:54

ava, dzięki za przypomnienie, bo miałam napisać o naszych wakacjach!

Ja polecam Lavendowo (http://lavendowo.pl/, https://www.facebook.com/Lavendowo?fref=ts)
Dom prowadzą Kasia i Artur, dwoje ludzi, którzy postanowili spełnić swoje marzenie i wyjechać w góry, by robić to, co robią. Kasia rzuciła korpo, Artur zamknął firmę i ... kupili dom na Allegro :D Już pięć lat doprowadzają go do stanu, jaki zaplanowali. Wygląda dokładnie tak, jak na zdjęciach. My byliśmy w apartamencie Lawendowym i jest to jedna izba z aneksem kuchennym i łazienką. Następnym razem wybierzemy Kominkowy, bo są to dwie sypialnie z salonem, a nasze dzieci będą już wtedy większe. Co ważne, w Kominkowym spokojnie zmieszczą się dwie rodziny, bo sypialnie są na tyle duże, że do każdej można wstawić łożko dla dziecka czy też łózko piętrowe, które jest na stanie.
Oba apartamenty mają wyjście do ogrodu, przy czym Kominkowy od strony placu zabaw, co jest kolejnym plusem, gdyż dzieci są na widoku. A teren do biegania jest ogromny! W tej chwili jest trampolina, domek ogrodowy, huśtawki, karuzele, hamaki, leżaki, basen ogrodowy, miejsce ogniskowe, grill w murze kamiennym i boisko do piłki, i to takie równe i trawiaste ;) Docelowo ma być sauna w domku obok, a w ogrodzie domek na drzewie. Za domem już są pole lawendy i kurnik. Kasia chętnie dzieli się jajkami, a na specjalne życzenie piecze chleb.
Pokoje są czyste, romantyczne, klimatyczne. Łączą to, co lubię - coś a'la skansen, bo glina bielona, bo niski sufit, z tym, co znam, czyli IKEA. Dodatkowo, kuchnia ma niemal wszystko. Brakowało mi mikrofali. Ale ważne, że zmywarka była :D A, i można wstawiać pranie u Kasi. Czy odpłatnie, to nie wiem, bo w końcu z rozpędu prałam ręcznie.
Mojej rodzinie całej bardzo się podobało, więc jak nigdy musimy wrócić.
A, i nie polecam rodzinom bez auta. Na zakupy najlepiej dojechać do Jeleniej Góry (Tesco, Real) albo do Szklarskiej. W Piechowicach jest Biedronka, ale nie szłam, więc nie wiem, jak z trasą. Poza tym, autem można łatwo dojechać w większość miejsc wartych uwagi, a kto widział mój wakacyjny album na FB, ten wie, że było tego duuużo.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: mikron123 » 13 lip 2015, 14:46

Dziewczyny, czy możecie polecić jakieś konkretne noclegi w Jastarni przyjazne dla rodzin z dzieckiem? Szukam, szukam i nic...
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Karola5 » 15 lip 2015, 19:51

ava, dzieki ci kobieto !!! Dzięki tobie jedziemy na urlop!!!
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: ava » 15 lip 2015, 21:26

Karola5, super, cieszę się, że mogłam się przydać i trzymam kciuki za ładną pogodę >D Przy okazji radzę też zabrać ze sobą pieluszki do pływania, ja jakoś przegapiłam info o tym basenie dla dzieci (został otwarty już po tym jak zaklepaliśmy kwaterę; choć moja siostra twierdziła, że mówiła mi o nim) i nie wzięłam ze sobą. W Rowach nie ma szans dostać takich pieluch, w Ustce też nigdzie nie było, w akcie desperacji już miałam zamawiać przez neta, ale wtedy pogoda się zepsuła i młody nie skorzystał z basenu :roll:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Karola5 » 15 lip 2015, 22:25

ava, pieluszki do pływania to podstawa :D
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: caixa » 16 lip 2015, 6:38

ava, wygląda super ten kompleks. Muszę zapisać sobie na przyszły rok. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: malaJu » 16 lip 2015, 7:39

caixa pisze:Muszę zapisać sobie na przyszły rok. ;;))
zrobimy wakacje forumowe :D :D
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Patrycja11 » 16 lip 2015, 8:29

caixa pisze:ava, wygląda super ten kompleks. Muszę zapisać sobie na przyszły rok. ;;))
ja już polubiłam ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: caixa » 16 lip 2015, 13:27

malaJu, dla mnie super. Ktoś mi będzie musiał pomóc ogarnąć małego bąbla :p :p .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: ava » 16 lip 2015, 19:20

caixa pisze:ava, wygląda super ten kompleks
To tylko wyjaśnię, że cały kompleks to nie są wyłącznie apartamenty Vasco da Gama. W budynku (a właściwie budynkach, bo cały kompleks to chyba 2-3 budynki) są jeszcze z tego co zapamiętałam http://apartamentyowocowe.pl/, http://www.apartamentymagellan.pl/, http://www.apartamentyplazowe.pl/ Plac zabaw jest wspólny dla wszystkich apartamentów, ale świetlica, basen dla dzieci, jaccuzzi i miejsce na grilla na dachu są przeznaczone jedynie dla gości Vasco da Gama.

malaJu pisze:zrobimy wakacje forumowe
Super, skontaktuję się z właścicielką w celu ustalenia prowizji dla mnie :lol: Ale żeby być uczciwą muszę napisać, że to moja siostra wynalazła to miejsce ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 17 lip 2015, 20:36

Ava-Ja bardziej kempingowo-eko-agro jestem (bliżej kwatery Ju),ale siostra bardzo fajne te apartamenty znalazła i cena do standardu też rozsądna a nie z kosmosu.Link już poszedł do kuzynki i 2 koleżanek:)Oj czuję że po takiej reklamie na forum będą mieli ruch:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: klarysa » 21 lip 2015, 17:55

Polecam ośrodek Zacisze w Spale. Pokoje przyzwoite, czyste, podstawowe wyposażenie. Ale w ośrodku jest plac zabaw, sala zabaw, stołówka, bar/kawiarnia otwierana na życzenie, boisko, stoły do bilarda czy ping ponga. Właściwie można się stamtąd nie ruszać, a do centrum Spały jest 800 m. Cena za 1 noc nie jest super niska, ale pobyt weekendowy lub tygodniowy z wyżywieniem jest już w przystępnej cenie.
http://www.naturatour.pl/strona/osrodek ... 2a+Zacisze
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Ingusia777 » 27 lip 2015, 8:46

Polecam Twardy Dół. Pensjonat przyjazny rodzinom z dziećmi >D >D >D
Ingusia777
 
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2015, 13:29
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Myski » 05 sie 2015, 18:44

Dziewczyny polecam Baciarkę w Kościelisku - super miejsce dla rodzin z dzieciakami. Wypróbowaliśmy na własnej skórze >D Maja fajną salę kominkową, gdzie jest kącik dla dzieci (stolik, mała zjeżdżalnia, konik na biegunach), w tej samej sali jest śniadanie (w cenie, w formie bufetu szwedzkiego), dla maluchów krzesełka do karmienia, duży ogród z huśtawkami, zjeżdżalnią, domkiem na drzewie itp, no i największy (jak dla nas) plus - mają własny, kryty basen z wodą 35 stopni - po męczących pieszych wycieczkach, kąpiel w tym basenie jest cudowna:) dla dzieciaków mają motylki, koła itp. Pokoje ok, choć nam się trafił skośny z obu stron, co czasem przeszkadzało, ale dla tych wszystkich atrakcji dla dzieciaków na prawdę warto tam jechać >D
Natomiast co do szlaków z wózkiem - wypróbowaliśmy Dolinę Chochołowską (ok), Kościeliską (ok) - są momenty w nich obu trudniejsze, ale jest ich bardzo niewiele, Strążyską i drogę pod Reglami - odradzam, dużo kamieni, niewygodnie, ciężko się wózek prowadzi, nie mówiąc już o tym, że można go zwyczajnie popsuć... Nasz na szczęście wytrzymał, ale byłam wkurzona po tych wyprawach (choć widoczki piękne ;;) ). Wybraliśmy te miejsca, bo o nich czytaliśmy, że nadają się dla wózka, ale niestety niektóre nie.
Sprawdziliśmy też 2 jadłodajnie z domowymi obiadami - jedna bodajże Grot (na przeciwko Muzeum Misiów - swoją drogą sympatyczne miejsce), a drugie jest w okolicach Gubałówki, na przeciwko targu, który jest przed nią (nie pamiętam nazwy). Oba miejsca polecam, jedzenie smaczne.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 05 sie 2015, 20:07

Myski Ty mi chyba z nieba spadłaś.I potwierdzam wyprawe wózkową w obu dolinach,my w Kościeliskiej pod koniec wózek ciągnęliśmy a nie pchaliśmy,bo łatwiej było.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Karola5 » 05 sie 2015, 21:04

Hehe Baska przespala jeszcze w gondoli obie doliny. Ja myślałam że urwiemy zawieszenie a ona smacznie spała =))))
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Myski » 06 sie 2015, 18:20

Mój mąż na wszystkich wyprawach pchał wózek - chyba chciał pokazać jaki to z niego siłacz, no i w sumie mu się to udało, tzn. połechtałam jego ego, bo mu o tym powiedziałam ;;) Z kolei młodemu bardzo się nie podobało "trzęsienie" jakie mu w tych miejscach fundowały kamienie, z drugiej jednak strony, waśnie tam nauczył się mówić "gójy: >D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Karola5 » 10 sie 2015, 12:11

To ja napiszę o Vasco da gama.
Żeby nie było- to były wspaniałe wakacje :) pokoje czyste, wyposażona kuchnia, łóżeczko z materacykiem i pościelą, krzesełko do karmienia i wanienka gratis. Huśtawka dla dzieci i zjeżdżalnia.
Niestety nie było zbyt cicho bo cały dzień do późnych godzin nocnych słychać cymbergaja oraz muzykę z knajpek. W sypialni mieliśmy ciągle pozamykane okna głównie dla Basi ale co to za przyjemność spać w hałasie. Balkon sąsiadów był pod ścianą naszej sypialni także okno nad łóżkiem wychodziło na ten balkon. Dobrze ze była to rodzina z dziećmi i tez szli wcześnie spać bo jakby nam nad głową ktoś imprezował to bym się wkurzyła. Na szczęście w całym apartamencie są rolety bo inaczej słabo z prywatnością by było :/
Jak przyjechaliśmy była trampolina ale okazało się ze jest popsuta-pęknięta i dopiero po kilku dniach ja zabrano -dobrze ze nikt sobie krzywdy nie zrobil. W piaskownicy było bardzo mało piasku i nikt jej nie zakrywa wiec po deszczu była mała kupka mokrego piasku. Jest świetlica w której jest sporo fajnych zabawek ale w weekend jest otwarta dopiero od 1630. W basenie była zimna woda wiec nie korzystaliśmy bo taras nie miał żadnego zadaszenia i było trochę jak na patelni.
No i ostatnia rzecz która mnie wkurzyła to to że chcieliśmy blisko do plaży. No i pani nas uprzedziła parę dni przed ze był sztorm i zabral kawałek plaży. Ale nie powiedziała ze plaża jest malusienka ogólnie bo prowadzona jest rewitalizacja wybrzeża i zamknięty jest cały pas. Na tym malutkim odcinku blisko nie było nigdy miejsca nawet rankiem wiec musieliśmy iść min 15min do najbliższej plaży. :evil:
Także podsumowując jest całkiem fajnie ale za te pieniądze spodziewałam się bliskości plaży i więcej ciszy i prywatności. :D
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Paulina S. » 13 sie 2015, 13:43

Patrycja11 pisze:A w maju jedziemy powdychać duuużo jodu i skorzystać z jakiś zabiegów w Rymanowie Zdrój. Ku zdrowotności Gabrysia :)

Wygląda piękne, mam nadzieje, że na żywo będzie równie ładnie :)

http://asturia.pl/#s-home
Patrycja11, byliście zadowoleni z pobytu tam? :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Patrycja11 » 14 sie 2015, 21:45

Paulina S. pisze:Patrycja11, byliście zadowoleni z pobytu tam? :)
w ośrodku czy w Rymanowie ?
Ośrodek REWELACJA. Pokoje czyste, zadbane, w każdej łazienka. Sam ośrodek przystosowany do pobytów z dzieciakami. Trampoliny, piaskownica, zjeżdżalnia, Xbox, piłkarzyki, bilard, planszówki, gry, książeczki, wszystko do dyspozycji gości. Mają nawet pełne wyżywienie, natomiast po zupie ogórkowej z ryżem, która nam niestety nie smakowała, podziękowaliśmy za jedzenie i jedliśmy "na mieście".

Bardzo mili właściciele i obsługa. Cały ośrodek jest dość nowy, bo chyba teraz drugi sezon, więc to na duży plus, bo nic nie jest zniszczone.
Niestety pokoje w większości bez balkonów, więc to tylko było minusem.
Ośrodek jest położony dość wysoko, więc rzeczywiście pot po tyłku się leje jak człowiek się wewlecze na górę ;)

Rymanów z kolei hmm jak by to napisać, jest mega dziurą ;)
Dwa sklepiki na krzyż, dwie jadłodajnie z czego jedna karczma w której nawet w dzień była noc :lol:

Jest gdzie spacerować, jest co zwiedzać w okolicy, my byliśmy tylko nad Soliną, bo później już popsuł nam się samochód i cały tydzień byliśmy uziemieni w jednym miejscu, natomiast uważam, że zdecydowanie warto jest jechać. Tam można odpocząć i się zrelaksować w 100% :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: kochecka » 16 sie 2015, 12:38

Dziewczyny a czy któraś z Was wypoczywała kiedyś nad Balatonem? Możecie polecić jakaś miejscowość? I jakieś noclegi?
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: szaraczarownica » 16 sie 2015, 13:09

kochecka, ja nad Balatonem nie, ale za to przez kilka lat jeździliśmy do Heviz https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... Y&hl=en_US
Tam możesz po prostu pojechać w ciemno. Zawsze coś znajdziesz.
Możesz też napisać do informacji turystycznej http://www.heviz.hu/en/heviz-info/tourinform-office
Zresztą oni mają prężnie działające te informacje, wystarczy poszukać jakiejś w interesującej Cię miejscowości i powinni Wam znaleźć noclegi. My się spotkaliśmy też kilka razy z tym, że ktoś w informacji mówił po polsku.

Natomiast jeśli chcesz typowo Balaton, to nie polecam zachodniej części, bo wiatr zawsze wieje w tamtą stronę i wszystkie śmieci z jeziora zwiewa właśnie w okolice Keszthely. Najpopularniejszym miejscem są okolice Siófok. Tam też jest dobre miejsce do wypoczynku z dziećmi, bo idziesz 100 m w kierunku środka jeziora i cały czas masz wodę po kolana.
Nad Balatonem polecam poszukać miejscówki z własnym dostępem do plaży, bo jak byliśmy ostatni raz kilka lat temu, to znalezienie bezpłatnego dostępu do jeziora graniczyło z cudem. Są to często malutkie, kilkudziesięciometrowe pasy trawy, z mini pomostem i koniec. Reszta jest pozagradzana przez właścicieli domów i hoteli nad jeziorem. No chyba, że znajdziesz miejscowość z dużą miejską plażą.

Jeśli chcecie jechać teraz, to jest to fajny pomysł, bo w sierpniu mają po kolei dookoła jeziora festiwale wina.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: MamaŻaby » 16 sie 2015, 21:39

ja nie w temacie, chciałam tylko powiedzieć:
szaraczarownica, jesteś skarbnicą wiedzy w baaaardzo wielu tematach, znasz się tak od podszewki, podziwiam i szacun :ymapplause:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: szaraczarownica » 16 sie 2015, 22:57

MamaŻaby, trafiło na temat mi znany. Brat mojej mamy od wielu lat mieszka na Węgrzech. Trochę tam jeździliśmy. Z chęcią wrócę do Heviz za kilka lat.

Ale dzięki :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: myślicie już o wakacjach?

Postautor: andziaw » 11 kwie 2016, 9:48

dzwoniąc wczoraj po kwaterach w mazurach już terminy mocno zaklepane... więc zmiana planów, ceł: Łazy, jadę z 2 dzieci i mężem, znalazłem nocleg w Łazach w fajnym pensjonacie: http://solaris.turystyka.pl/
Teraz pytanie? Czy ktoś tam był? Jak wygląda praktyczna strona pobytu z dziećmi w tym miejscu, no i samo miasto?

przeniosłam post do bardziej odpowiedniego tematu - Emi
andziaw
 
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2016, 9:33
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: klarysa » 15 kwie 2016, 8:47

Czy mogłybyście polecić jakieś kwatery w Dębkach? Szukamy czegoś jak najbliżej Trójmiasta i żeby nie było zbyt daleko do plaży z centrum miejscowości, bo będą z nami ludzie, którym nie chce się chodzić.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Agata. » 15 kwie 2016, 9:47

andziaw, też oglądałam ten hotel, wyglada imponująco , ale cena 2 tygodniowego pobytu mnie zabiła :?
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: niesia2708 » 15 kwie 2016, 10:30

klarysa pisze:Polecam ośrodek Zacisze w Spale. Pokoje przyzwoite, czyste, podstawowe wyposażenie. Ale w ośrodku jest plac zabaw, sala zabaw, stołówka, bar/kawiarnia otwierana na życzenie, boisko, stoły do bilarda czy ping ponga. Właściwie można się stamtąd nie ruszać, a do centrum Spały jest 800 m. Cena za 1 noc nie jest super niska, ale pobyt weekendowy lub tygodniowy z wyżywieniem jest już w przystępnej cenie.
http://www.naturatour.pl/strona/osrodek ... 2a+Zacisze

Dziękuję za polecenie :) wysyłamy tam rodziców na rocznicę ślubu (miało być gdzieś blisko). Teraz promocja weekendowa 190 zl/osoba za weekend z pełnym wyżywieniem :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: kochecka » 15 kwie 2016, 12:52

klarysa my dopiero jedziemy w lipcu więc nie wiem czy mogę polecić czy nie. Jedziemy tutaj: http://karla.com.pl/
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: klarysa » 15 kwie 2016, 13:07

kochecka, dzięki, niestety w naszym terminie już nic nie mają.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: klarysa » 16 kwie 2016, 10:54

A w Krynicy Morskiej coś polecacie poza Orzechowka?
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości