Zmiany w parku na Zdrowiu

Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: malaJu » 25 sty 2013, 12:24

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: klara76 » 25 sty 2013, 12:38

Nie słyszałam wcześniej o tym pomyśłe, ale powiem szczerze, że prezydent Stępień powinien przestać myśleć bo wg mnie ma coraz głupsze pomysły; uważm, podobnie jak autor artykułu, że Park na Zdrowiu wymaga rewitalizacji - odnowienia alejek, placów zabaw dla dzieci ale nie podoba mi się pomysł tworzenia tam centrum rozrywki; teraz Zdrowie jest miejscem gdzie może przyjśc każdy - nie trzeba za wstęp płacić, po zmianach proponowanych przez miasto wstęp pewnie będzie płatny - więc już nie będzie tam można wejść zawsze i każdy;
moja mama mieszka całkiem niedaleko od Zdrowia i jak Hanka jest u niej i tylko jest sprzyjająca pogoda to Zdrowie jest miejscem spacerów i zabaw - w lesie, bez samochodów;
my też chętnie tam jeździmy na rowerach - wsadzamy Młodą w fotelik i jeździmy aż nas tyłki nie zabolą albo Hance się nie znudzi;

A powiększanie ZOO - trzeba mieć co w nim pokazywać a nie robić wielki pusty teren - bo okaże się, że je rozbudują ale nie będzie kasy na nowe zwierzęta, albo w ogóle nie skończą inwestycji bo zabraknie kasy;

Nasi rządzący mają bujną wyobraźnie ale tylko to, realizacja zazwyczaj kiepso wychodzi :evil:

Ale się rozpisalam :ymblushing:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Audiolka » 25 sty 2013, 12:48

klara76 pisze:Nasi rządzący mają bujną wyobraźnie ale tylko to, realizacja zazwyczaj kiepso wychodzi
z tym się całkowicie zgodzę.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: martula_87 » 25 sty 2013, 12:52

klara76 pisze:że prezydent Stępień powinien przestać myśleć bo wg mnie ma coraz głupsze pomysły;
klara76 pisze:Nasi rządzący mają bujną wyobraźnie ale tylko to, realizacja zazwyczaj kiepso wychodzi

Dokładne zgadzam się w 100%.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Bian » 25 sty 2013, 13:01

klara76 pisze:A powiększanie ZOO - trzeba mieć co w nim pokazywać a nie robić wielki pusty teren

No o to to. Teraz dużo boksów i zagród stoi pustych. Najpierw trzeba zainwestować w odnowę tego co jest, w modernizację i sprowadzenie zwierzaków, a potem myśleć o ewentualnym powiększaniu.

Ja wprawdzie do tej pory na Zdrowiu byłam raz, ale zawsze mi się ten park podobał ze względu na to, że stanowi naprawdę odskocznię od zgiełku miasta.

klara76 pisze:ark na Zdrowiu wymaga rewitalizacji - odnowienia alejek, placów zabaw dla dzieci

Dokładnie. A politycy zamiast się skupiać na tym, że trzeba po prostu zainwestować kasę w doprowadzenie tej przestrzeni do względnego porządku, to wymyślają cuda wianki. Sorry, ale jeśli ktoś ma kasę na rozrywki typu quady to w Łodzi i okolicach znajdzie firmy oferujące takie atrakcje. Są parki linowe itp.

To jest pewnie tak, że miasto ma wielki teren, na którym chciałoby zacząć zarabiać. Szkoda tylko, że będzie to na minus dla mieszkańców.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: szaraczarownica » 25 sty 2013, 21:46

Zacznę od tego, że się "czepnę", ale zielone płuca Łodzi to są Łagiewniki, a nie park na Zdrowiu.
Co do samego parku zdania nie mam, bo to zupełnie nie moje okolice. Fajnie byłoby coś stworzyć, ale może nie kosztem parku - to taka ogólna refleksja. Znam masę miejsc niezagospodarowanych, które można by wykorzystać na ten cel.
Odnośnie zoo, to też jestem zdania, że nie nalezy rozbudowywać, tylko lepiej zagospodarować, ale z jeszcze jednego względu, którego nikt nie wymienił. Łódzkie zoo i tak jest duże. Po całodziennym zwiedzaniu bolą mnie nogi od chodzenia i nie wyobrażam sobie, że miałoby być większe.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Fuente » 25 sty 2013, 23:19

Audiolka pisze: klara76 pisze:Nasi rządzący mają bujną wyobraźnie ale tylko to, realizacja zazwyczaj kiepso wychodzi

z tym się całkowicie zgodzę.


Ja też... Od razu nasuwa mi się historia fontanny przez łodzian okrzyknietej już "wielką łódzką waginą" :D Mam oczywiście na mysli fontanne na placu dąbrowskiego... Ni to ładne, ni to finkcjonalne... Pominę fakt, że jak jade do teatru wielkiego to nie mam gdzie zaparkowac bo zabrali CAŁY wielki parking żeby postawić tam to brzydactwo i nie wygospodarowali miejsca na parking...

Pomysł z kombinowaniem czegokolwiek z parkiem na Zdrowiu (który jest urokliwy) tym bardziej mnie nie przekonuje... Niech się lepiej wezma za odśnieżanie chodników bo nie ma jak przejść przez miasto... A zaparkowac na Piotrkowskiej gdzie jest strefa płatnego parkowania to juz w ogóle nie wchodzi w grę. Wymyslaja pierdoły zamiast zająć sie tym co naprawde wazne... :/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Deco-Ania » 26 sty 2013, 8:36

A ja się nie denerwuję, tylko uśmiecham pod nosem.
To już nie pierwszy "genialny" pomysł na Zdrowie. I jestem przekonana, że podobnie jak z innych - z tego nic nie wyniknie. Wszystko zostanie tak jak jest.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Frezja » 26 sty 2013, 10:39

Deco-Ania pisze:Wszystko zostanie tak jak jest.

no i tak będzie najlepiej ;;)
my po urodzeniu Kubusia jeździliśmy do parku prawie codziennie na kilka godzin,spokój,cisza,mały sobie spokojnie spał,mogłam go w każdej chwili nakarmić,może niech lepiej zrewitalizują lunapark >D
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Deco-Ania » 26 sty 2013, 10:43

Frezja pisze:może niech lepiej zrewitalizują lunapark
ale lunapark jest prywatny - więc władzom nic do tego
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Frezja » 26 sty 2013, 11:00

Deco-Ania, zawsze mogą postarać się żeby go przejąć i tak pewnie ogromnych zysków nie przynosi więc obecny właściciel mógłby go sprzedać a nasze władze by go odnowiły :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Frezja » 26 sty 2013, 11:18

z ciekawości zerknęłam na stronkę i obecny właściciel ma jednak plany na przyszłość >D nawet imponujące >D
http://www.lunapark.lodz.pl/przyszlosc.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: agnieszka19 » 30 sty 2013, 12:06

A mnie te zmiany raczej nie przeszkazają.

"...Pieniądze mają zostać przeznaczone na: *rozbudowę ogrodu zoologicznego o część terenów dzisiejszego Parku na Zdrowiu, *budowę ścieżek rowerowych i edukacyjnych, *stworzenie toru rowerowego, *toru dla motocrossu i quadów oraz *trzeciego - dla modeli sterowanych, *budowę na terenie dzisiejszego Ogrodu Botanicznego Centrum Edukacji Przyrodniczej, a także *budowę kładek, integralnie łączących ze sobą wszystkie obszary.To właśnie dzięki pomostom poruszanie się po ogromnym obszarze ponad 400 hektarów będzie bezkolizyjne, przyjemne i bezpieczne. Z kładek miałby się rozciągać widok na całą strefę. - Chcemy też wyremontować muszlę koncertową, żeby w przyszłości organizować w niej koncerty..."

"...W szczegółach pokazane zostało Centrum Edukacji Przyrodniczej. - Z założenia ma się zlewać z podłożem ogrodu botanicznego. Jak Shire z Hobbita. Chciałbym, żeby centrum było ośrodkiem o znaczeniu regionalnym, kompleksem ekspozycyjno-dydaktycznym - opowiada wiceprezydent. - Znalazłyby się w nim pawilon ekspozycji długotrwałych, pawilon wystaw tymczasowych, pawilon konferencyjny i księgarnia z czytelnią. Myślę również o odtworzeniu staropolskiej zagrody, w której rosłyby kwiaty. Młodzi ludzie i dzieci mogą już dzisiaj tylko czytać w książkach o powojach, malwach czy prawdziwej jabłoni...."


"...Z pomostów będzie można oglądać biegające poniżej dzikie zwierzęta: jelenie, żubry, daniele. ..."



Rozvbudowa ZOO - super pomysł. Przy okazji mogliby odnowić torche tn fragment ktory już jest. Zrobić nowsze wybiegi i dodać trochę nowych zwierzątek. Z racji posiadania dziecka w ZOO jestem zawsze raz w roku. Wcześniej gdy dziecia nie była też chodziłam ale mniej więcej razna dwa lata.
Cebtrum Edukacji przyrodnicej też fajny pomysł. Wreszcie dzieci ni musiałyby uczyć się o roslinkach z książek a mogvlyby zobaczyc wszystko w realu.
Wiem, że obecnie też można umowić się w botaniku na wycieczke edukacyjną, ale jak ja byłam tam ze swoją szkołą było strasznie nudno, a osoba ktora to prowadziła nie była przygotowana do prowadzenia zajęć z dziećmi.
Jedyne co mnie nie przekonuje to te quady, ale dopóki nie zobaczyłbym na jakims planie jak tokonkretnie ma wyglądać nie chce się wypowiadać.
Kładki tez mogą byćfajnym rozwiązaniem o ile pomyślą opodjazdach dla wózkow czy rowerow.
Raont muszli- bardzo dobry pomysł.


Cały tekst: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1327 ... z2JSIr0A6m
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: martula_87 » 30 sty 2013, 12:16

agnieszka19, plan ambitny ale napewno będzie gorzej z wykonaniem rozgrzebią wszytko a i tak z tego nic nie wyjdzie ludzie pewnie przez kilka lat nie będą korzystac z tego terenu a oni nigdy nic do końca nie zrobią.
Tak to niestety jest.Dla mnie oki alejki mostki itd niech remontują muszla też fajny pomysł ale sądze że cała reszta ich poprostu przerasta.

No i też odremontują a później żeby wejsc do parku będziemy płacic kasę bo to będzie taki super kompleks.Już się boje jakie mogą byc ceny......
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: agnieszka19 » 30 sty 2013, 12:18

No ja podchodzę trochę optymistyczniej do życia 8-)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: martula_87 » 30 sty 2013, 12:23

agnieszka19, wiesz co to chyba nie chodzi o optymizm a realia taka prawda każda inwestycja w Łodzi zaczyna się z wielkim rozmachem a później totalna klapa.
Mam przykład tuż obok siebie robią ekstra scieżkę rowerową ba praca przez pierwsze 3 tyg była szybka ekspresowa tłumy robotników oczywiście tradycyjne praca zaczęta tuż przed zima i co już wszytko stoi teraz czekam do wiosny czy ruszą i dokonczą czy zostawią tak jak rozgrzebali dziury jak leje tuż przy przystankach autobusowych.
Wiele inwestycji zaczynają a później miesiącami wszytko stoi.

Pożyjemy zobaczymy co będzie jak zrobią byc może będzie się korzystało.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: agnieszka19 » 30 sty 2013, 12:35

Po prostu z takim podejściem- na pewno się nie uda, na pewno będzie trwalo wieki itd.itd. to nic byśmy nigdy niezmieniali i nie brali się za nowe przedsięwzięcia. Dlatego japodchodzę do tego optymistycznie i mam nadzieję, że się uda i ludziom będzie się podobać ;;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: martula_87 » 30 sty 2013, 12:58

agnieszka19 pisze:Dlatego japodchodzę do tego optymistycznie i mam nadzieję, że się uda i ludziom będzie się podobać

Zobaczymy widzę że narazie to sa plany jeszcze nic konkretnego nie ustalono więc narazie ja poczekam aż podejmą jakieś konkretne decyzje.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: malaJu » 31 sty 2013, 9:29

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Audiolka » 31 sty 2013, 9:45

martula_87 pisze:Zobaczymy widzę że narazie to sa plany jeszcze nic konkretnego nie ustalono więc narazie ja poczekam aż podejmą jakieś konkretne decyzje.
no to sobie poczekamy kilka lat ;) po tym jak magistrat podchodzi do budowy stadionów dla ŁKS-u i Widzewa nie spodziewam się, że park przebudują szybko - o ile w ogóle cokolwiek zrobią. Z drugiej jednak strony, nietrafione pomysły wykonują bardzo szybko...
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zmiany w parku na Zdrowiu

Postautor: Sybel » 02 kwie 2013, 9:42

Mi się ten pomysł podoba, szczególnie, że pojawiały sie pomysły włączenia Brusa w ten teren, a więc powstał by wielki zielony kompleks z częścią zoologiczną, botaniczną, rozrywkową i relaksacyjna. Rozbudowa zoo - tak, jeśli zrobią mniej gatunków, ale duże wybiegi, żeby zadbać o to, co mamy, o komfort zwierząt. Rozbudowa botanika - tak, jesli zadbają o jego atrakcyjność. Jeśli zrobią to z głową - czemu nie?
Sybel
 


Wróć do Aktualności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron