Basen

Re: Basen

Postautor: kari » 07 gru 2013, 10:59

Malwina, dlatego teraz nie pójdę z Filipem, ale może w końcu na wiosnę gdzieś dotrzemy do tej pory nigdzie nie byliśmy
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Basen

Postautor: malulu » 07 gru 2013, 15:10

Co jakiś czas zabieramy Kubę na basen i jeszcze nie zdarzyło się, że chorował. Ale on od urodzenia nie chorował, tylko raz miał katar.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Basen

Postautor: sardynka » 08 gru 2013, 22:32

aaa jeszcze chciałam dodać, że właśnie zdziwiło mnie, że frekwencja naszej grupy jest niemalże 100% (a w grupie same niemowlęta od 4 mc do 1 roku)...
no i my na basen chodzimy czasem nawet pomimo gila (np. obecnie mamy gila z powodu zębów najprawdopodobniej) i to z zielonym światłem od lekarza pediatry :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Basen

Postautor: Deco-Ania » 08 gru 2013, 23:03

a my od miesiąca na basenie nie byliśmy :-(
Jak nie ja z kaszlem, to Antoś z zapaleniem oskrzeli. Może w przyszłą niedzielę się wreszcie uda.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Basen

Postautor: Mama Mai » 11 sty 2014, 12:52

My chodzimy na Falę, odkąd Mała skończyła trzeci miesiąc. Są tam 4 brodziki do wyboru dla maluchów z ciepłą - bardzo przyjemną wodą. Małe zjeżdżalnie i zwierzątka tryskające wodą i inne atrakcje :) Jest miło. My wchodzimy na zmianę, najpierw d basenu dla dorosłych gdzie woda jest chłodniejsza, Maja w kole dla niemowlaka i trochę na rękach. A póżniej do brodzika na zabawę i ogrzanie.
Pokój dla malucha na przebranie też jest.
Jeżdzimy tylko na Falę bo ceny Nowej Gdyni z Fala są niemal identyczne a falę mamy sprawdzoną. I ta sama droga.
Polecam basen od wczesnych miesięcy dziecka :)
Awatar użytkownika
Mama Mai
 
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Basen

Postautor: Kurczak » 11 sty 2014, 13:35

Jesteśmy po pierwszych zajęciach na Nowej Gdyni. Dianeczka zachwycona :) Na razie nie kupiliśmy karnetu, bo nie wiedzieliśmy, jaka będzie reakcja, ale już widzę, że to tylko kwestia czasu. Nie mogliśmy Malutkiej zafundować większej przyjemności. Przez godzinę pluskała się jak rybka w wodzie :) Infrastruktura też jak najbardziej przyjazna rodzinom z dziećmi, w szatni cieplutko, pełno przewijaków, a w barku na zewnątrz jest dostępny podgrzewacz do butelek, choć z tego akurat nie korzystaliśmy. Na pewno jeszcze skorzystamy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Basen

Postautor: MamaŻaby » 12 sty 2014, 18:59

My byliśmy w tym tygodniu na basenie w WSInf (Ośrodek Angelica na Rzgowskiej) i odradzam. Raz że mnóstwo ludzi. Akurat trafiliśmy tak, że na basenie rekreacyjnym przez 3 godziny pod rząd były zajęcia z aquaaerobiku a na sportowym - lekcje pływania. W dodatku w baseniku dla dzieci przyszło 4 starszych chłopców (6-10 lat) i zaczęli grać w piłkę. Prawie nic nie użyłam, Żaba trochę się popluskała. Na drugi dzień od basenu zaczęła się reakcja na chlor z basenu. Odradzam.
Jedyny plus to niska cena za godzinę.

Muszę poszukać czegoś nowego, ale nie mam pomysłu bo nie uśmiecha mi się płacić 40 czy 50 zł za godzinę basenu co tydzień a akie są raczej ceny n łódzkich basenach :?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Basen

Postautor: zbroziu » 12 sty 2014, 20:26

Kurczak, a czy trzeba koniecznie wykupować karnet? czy można jeździć od czasu do czasu na zajęcia dla maluszków?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Basen

Postautor: Patrycja11 » 12 sty 2014, 20:44

zbroziu pisze:Kurczak, a czy trzeba koniecznie wykupować karnet? czy można jeździć od czasu do czasu na zajęcia dla maluszków?
nie trzeba kupować karnetu, można jeździć od czasu do czasu :)

MamaŻaby pisze:Na drugi dzień od basenu zaczęła się reakcja na chlor z basenu.
dlatego ja zabieram Gabrysia już tylko na Nową Gdynię.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Basen

Postautor: Kurczak » 12 sty 2014, 20:57

zbroziu pisze:Kurczak, a czy trzeba koniecznie wykupować karnet? czy można jeździć od czasu do czasu na zajęcia dla maluszków?


Nie trzeba, ale wtedy nie ma się gwarancji, że Cię wpuszczą. My musieliśmy poczekać i dopiero jak było pewne, że grupa się nie zebrała, to nas wpuścili.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Basen

Postautor: zbroziu » 12 sty 2014, 21:09

Kurczak pisze:Nie trzeba, ale wtedy nie ma się gwarancji, że Cię wpuszczą. My musieliśmy poczekać i dopiero jak było pewne, że grupa się nie zebrała, to nas wpuścili.


no właśnie i z tym jest kicha :(
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Basen

Postautor: Kurczak » 12 sty 2014, 21:52

Założyliśmy, że najwyżej pójdziemy sobie ot tak z Dianką, niekoniecznie na zorganizowane zajęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Basen

Postautor: Bian » 28 lip 2014, 19:45

Byliśmy dzisiaj pierwszy raz na Fali i jednak zamieniamy Nową Gdynię na bliższą miejscówkę. To był debiut basenowy Matyldy, więc w sumie w wodzie byliśmy jakieś 45 minut. Hanna zachwycona wodnym placem zabaw ze statkiem - ciągle zjeżdżała do wody, nawet jakąś koleżankę sobie znalazła. Pozostałych atrakcji jeszcze nie widziała, bo by wariacji dostała chyba :lol: Muszę przyznać, że fajnie jest tam rozwiązana kwestia przebierania maluszków, bo można sobie podciągnąć przewijak na kółkach pod szafkę ::) Byliśmy wszyscy razem i w sumie żadnych problemów z przebraniem dzieci nie mieliśmy. Ludzi niby dużo, ale i teren duży, więc nikt się nie gniótł.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Basen

Postautor: kasieńka 85 » 28 lip 2014, 19:51

Bian, zgadzam sie z Tobą. jak dla mnie Nowa Gdynia nie umywa się do Fali. Na tej drugiej przede wszystkim dużo, dużo wiecej atrakcji dla dzieci.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Basen

Postautor: Patrycja11 » 28 lip 2014, 20:12

kasieńka 85 pisze:jak dla mnie Nowa Gdynia nie umywa się do Fali. Na tej drugiej przede wszystkim dużo, dużo wiecej atrakcji dla dzieci.
pozostaje mi się zgodzić. A byłam wierną fanką Nowej Gdyni.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 21 sie 2014, 9:17

Muszę się zgodzić z Patrycją jeśli chodzi o Wodny Raj. Poszliśmy tam z przyzwyczajenia, ale potem trafiliśmy na Nową Gdynię i na WR już nie wrócimy. Woda stosunkowo zimna, chociaż akurat w brodziku dla dzieci i tym rekreacyjnym obok dla nas znośna. Ale na zewnątrz piekielnie zimno. Zjeżdżalnia dla dzieci beznadziejna. Jak dziecko korzysta już samo, to akceptowalna, ale jak trzeba mu pomagać, to grozi to nadwyrężeniem kręgosłupa, bo jest tak zabudowana, że ledwo się sięga. Płytki na podłodze koszmarnie śliskie. Widać dla nich antypoślizgowe podłoże to zbyt duże wymaganie, Stasia wszędzie musieliśmy nosić. Prysznice to dramat. Jest kilka takich punktów, że jak się tam stanie, to ludzie z zewnątrz mogą nas zobaczyć. Haczyków na ręczniki jak na lekarstwo, więc wszyscy wieszają warstwowo. Jak się zabierze zabawki dla dziecka, to potem nie ma tego gdzie odłożyć. Nam nikt nie zaproponował wejścia do specjalnego pokoju. Przy zwykłych szafkach nie ma się jak przebrać, bo brakuje miejsca, żeby móc dziecko posadzić.
Na Nowej Gdyni jest ciepło, brodzik dla dzieci dużo większy, zjeżdżalnie dwie, bardzo wygodne do asystowania dziecku. Do jacuzzi Staś jest w stanie wejść sam trzymany za rączki. Na terenie basenu biega sobie samodzielnie (uważając tylko na rynienki odpływowe, bo za pierwszym razem wywinął w jednej orła), bo płytki są antypoślizgowe. Prysznice duże, nie trzeba się martwić o intymność. Oprócz haczyków na ręczniki są też otwarte szafki, dodatkowe znajdują się również przy basenie, więc nie ma problemów z odłożeniem zabawek dla dziecka. W szatni jest dużo ławek, są specjalne duże szafki. Nie wiem jak z przewijakami, bo nie potrzebujemy, bo nie mamy żadnych problemów z przebraniem się.
We wrześniu przetestujemy jeszcze Falę, tylko musi mi ruszyć OKSystem :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: Bian » 21 sie 2014, 10:01

szaraczarownica w Nowej Gdyni masz specjalny pokój do przebierania dzieci i tam jest pod ścianą rządek przewijaków, także z tym luzik jak ktoś potrzebuje.

Co do przewagi Fali nad Nową Gdynią to tak jak pisałam - dla dzieci takich w wieku Hani w NG już jest zbyt nudno, na Fali zdecydowanie więcej atrakcji.

szaraczarownica pisze:We wrześniu przetestujemy jeszcze Falę

Jestem ciekawa jak Stasiowi spodobają się tematyczne place zabaw, bo Hanki z pirackiego statku nie mogliśmy wyrwać :lol:
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Basen

Postautor: 19anioleczek92 » 21 sie 2014, 10:12

Byliśmy z Igorkiem pierwszy raz na basenie na termach w Uniejowie :) Bardzo mu się podobało aczkolwiek ze wszystkich atrakcji najbardziej mu się podobało lizanie kamieni na basenie solankowym 8-) jeszcze chcemy iść na fale i na termy w Poddębicach :)


Poprawiłam błąd. Patrycja11
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Basen

Postautor: mirabell86 » 21 sie 2014, 19:51

szaraczarownica pisze:We wrześniu przetestujemy jeszcze Falę, tylko musi mi ruszyć OKSystem

My też mamy w planach chodzić od września - możemy umówić się na wspólne wyjście z chłopakami ::)
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Basen

Postautor: mikołajkowa » 21 sie 2014, 19:59

Bian pisze:Co do przewagi Fali nad Nową Gdynią to tak jak pisałam - dla dzieci takich w wieku Hani w NG już jest zbyt nudno, na Fali zdecydowanie więcej atrakcji.


U nas na fali też jest szał. Tam gdzie ten statek piracki zjezdżalnie są jeszcze za duże, ale z pozostałych zjeżdza sam. Mam natomiast wrażenie że w NG jest dużo czyściej (może się nie przyglądałam?) na fali w basenach, zwlaszcza tam gdzie ludzie nie wycieraja stopami >D są plamy brudu/pleśni/glonów nie wiem jak to nazwać, np pod zjeżdzalniami.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 21 sie 2014, 20:01

mirabell86, możemy, ale my na pewno ruszymy w któryś weekend. Nie zaryzykuję pierwszego wyjścia na nowy basen sama. Zresztą w ogóle pierwszego samotnego wyjścia. Chociaż pewnie będę musiała sama kiedyś iść, bo moja mama spotkała właścicielkę Lokomotywy na rehabilitacji i pani zaproponowała, żebym chodziła z nimi na Nową Gdynię w poniedziałki rano, żeby Staś mógł się z innymi dziećmi pobawić. Pewnie skorzystam z propozycji :) Ale to od września.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: mirabell86 » 21 sie 2014, 20:06

Na Nową Gdynie też możemy chodzić. Ja wykupiłam pakiet Multi Sport w pracy i zamierzam z niego korzystać >D Myślę też o ćwiczeniach dla siebie ;;)
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 21 sie 2014, 20:08

mirabell86 pisze:Myślę też o ćwiczeniach dla siebie

Mnie dlatego mąż wykupił OKSystem :) Będę chodziła na siłownię na SNG.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: mirabell86 » 21 sie 2014, 20:11

szaraczarownica pisze:Będę chodziła na siłownię na SNG

:XC nie kojarzę gdzie jest
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 21 sie 2014, 20:15

mirabell86, chodzi o Nową Gdynię. Oni się tak naprawdę nazywają STACJA Nowa Gdynia i oficjalnie używają skrótu SNG i dlatego tak mi się napisało, bo akurat obok mnie leży męża karta członkowska :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: sardynka » 27 sie 2014, 18:23

My w tym roku znowu wracamy na Wodnisia (Spadkowa) tym razem do starszej grupy ;) ale P. zacznie chodzić z Miśkiem dopiero po porodzie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 31 sie 2014, 16:36

No dobra, zmieniam lekko zdanie na temat Wodnego Raju. Lekko na gorsze niż wcześniej ;) Pojechaliśmy dzisiaj, żeby wykorzystać tę nieszczęsną kartę i na szczęście to już koniec tej przygody. Czy ja pisałam, że woda w brodziku jest znośna? Jest beznadziejnie zimna :evil:
Do tego suszarki do włosów są okropne. Może i szybko suszą, ale korzystanie z nich tak, żeby dosuszyć się dokładnie grozi nadwyrężeniem karku.
Na plus muszę zaliczyć im to, że po raz pierwszy! zaproponowano nam ten specjalny pokój :lol: Nie skorzystaliśmy :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: Deco-Ania » 01 wrz 2014, 9:13

A my zaliczyliśmy w weekend basen w Środzie Śląskiej. Szału nie ma (ale to już wiedzieliśmy), ale ja nie o tym. Julek przeszczęśliwy - przez całą godzinkę machał nóżkami i rączkami. Nawet na chwile nie chciał spokojnie posiedzieć. Jak tylko z Nim usiadła to od razu gramolił się na brzuszek i dawał znaki, że chce "pływać".

Antoś - jak zwykle - wyszalał się na zjeżdżalni.

Szatnie tylko beznadziejne - rodziny z dziećmi dostają szafki w takiej szatni dla grup zorganizowanych (że niby miałoby im byc wygodniej - buhahaha). Tym razem trafiło na męską, a tam ... nawet przewijaka nie było. Ale zorganizowaliśmy się (wyszłam chwilę wcześniej, potem przyszedł Marcin z Julkiem, pomógł mi go umyć, i już ubrana - przeniosłam się z Julkiem do szatni damskiej na przewijak)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Basen

Postautor: elinka3 » 02 wrz 2014, 20:41

my chodzimy na basen w Tuszynie, sama basen raczej nie powala, z tych przeciętnych jest, nie najnowszy ale jest czysto, ciepła woda. W damskiej szatni przewijaki (2 szt), krzesełka do karmienia z ikei żeby ułatwić mamie przebranie się. Zajęcia (gr 4-12 miesięcy) prowadzone przez bardzo sympatycznych młodych ludzi, urozmaicone, dostosowane do możliwości dzieci, Tymek zaczynał jak skończył 4 miesiące i początkowo bacznie obserwował dzieci, ale z zajęć na zajcia coraz to bardziej uczestniczył i fajnie sie bawi na nich, piszczy już w szatni :) polecam wszelką wodną aktywność

minusem jest może hałas, bo szkoła ma wynajety 1 tor basenu, obok pływają rekreacyjnie inni ludzie, dzieci piszczą, bałam się że Młody będzie płakał ale nie, przyzwyczaił sie ze tak "brzmi" basen :)
elinka3
 

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 10 paź 2014, 15:15

Byliśmy dzisiaj na Fali i powiem szczerze, że zachwyceni nie jesteśmy. Atrakcji dla dzieci niby dużo, ale przez to Staś nie mógł się skupić na żadnej i tak biegaliśmy w kółko, a w końcu najfajniejszy okazał się taki plastikowy domek, który stał zupełnie poza wodą. No takie atrakcje to można zapewnić dziecku poza basenem, nie płacąc kroci za to. Brakowało nam małej zjeżdżalni. Najmniejsze i tak były za wysokie dla Stasia, więc biegał w kółko po schodach. Zasadzał się na te większe, ale jak stanął na szczycie, to się bał i musieliśmy go ściągać lub namawiać do zejścia po schodach.
Ogromne odległości pomiędzy basenami. Nie wyobrażam sobie chodzić tam na stałe i próbować choć trochę popływać, bo gdyby się coś stało, to osoba pływająca nie będzie o tym wiedziała. No i to marnowanie czasu. Na NG wyskakuję z basenu i już jestem w brodziku.
Mnie się podobał basen z falą i zjazd na pontonach. W dużym basenie żadne z nas nie było, więc nie wiemy dokładnie jakie atrakcje oferuje. Brakowało nam też takiego basenu 1,2-1,6 m z ciepłą wodą, żebyśmy mogli potrenować ze Stasiem pływanie.
Płytki na basenie tak jak na Wodnym Raju - bardzo śliskie, Staś zwyczajnie bał się tam chodzić. Na plus temperatura powietrza - zdecydowanie najcieplejszy basen na jakim byliśmy. Woda w basenach dla dzieci też bardzo ciepła. Za to pod prysznicami zimno, ubikacji już dalej zrobić nie mogli, na dodatek jak weszłam do niej w mokrych klapkach, to prawie wywinęłam orła. W szatniach ławek jak na lekarstwo, był problem z przebraniem Stasia. Szafki dziwnie małe, ledwo się zmieściliśmy w jednej, a na NG problemu nie mamy nawet, jak dostajemy małą (chociaż najczęściej dostajemy i tak dużą).

Ogólnie nie jest tragicznie. Dla nas to zdecydowanie basen dla starszych dzieci. Może od czasu do czasu, dla odmiany, wyskoczymy na Falę, ale na stałe zostajemy na Nowej Gdyni.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 01 lut 2015, 16:57

Byliśmy niedawno na Fali ponownie i tym razem było przeraźliwie zimno. Woda w basenie "sportowym" i tym z dyszami do jacuzzi była cieplejsza niż ta w brodzikach dla dzieci. Na zewnątrz temperatura też nie powalała, ja tam zwyczajnie wymarzłam. Chyba sobie jakieś żarty robią.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: kasieńka 85 » 01 lut 2015, 17:18

szaraczarownica, dobrze że napisałaś. Mieliśmy się w tygodniu wybrać na Falę.

Tydzień temu byliśmy w Tuszynie. Cóż. Woda chłodna. Ja zmarzłam. O tym że jest przewijak dowiedziałam się po wyjściu z szatni, od małej dziewczynki(ale mój błąd, mogłam zapytać). Czarę goryczy przelała lodowata woda pod prysznicem u mnie a wrzątek u facetów. Włosy Gabrysi płukałam pod umywalką. Nigdy więcej nie pojedziemy tam z Gabrysią. Karolci to bez różnicy, byle była woda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 01 lut 2015, 18:02

kasieńka 85, wiesz, na Nowej Gdyni też wpadki ostatnio mają. Dwa tygodnie temu nie było w ogóle ciepłej wody pod prysznicami (była letnia), a dzisiaj była ciepła tylko po jednej stronie.
Ale w brodziku i basenie rekreacyjnym ciepła jak zwykle. Nawet w sportowym była znacząco cieplejsza niż zazwyczaj. Może się komuś zawory przestawiły :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: zbroziu » 01 lut 2015, 21:04

szaraczarownica pisze:Byliśmy niedawno na Fali ponownie i tym razem było przeraźliwie zimno. Woda w basenie "sportowym" i tym z dyszami do jacuzzi była cieplejsza niż ta w brodzikach dla dzieci. Na zewnątrz temperatura też nie powalała, ja tam zwyczajnie wymarzłam. Chyba sobie jakieś żarty robią.

Czyli od ostatniego pobytu nic się nie zmieniło. W takim razie zdecydowanie czas zmienić basen na Stację Nowa Gdynia.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 01 lut 2015, 21:21

zbroziu, weźcie pod uwagę Wodnisia http://www.nowa-gdynia.pl/aquapark/wodnis.html
Jak go nie ma, to jest znacząco mniej rodzin z dziećmi, więc i brodzik jest bardziej pusty.
No i nie polecam próbować się wbijać w weekend po 11. Dzisiaj byłam w szoku, bo było prawie pusto jak wychodziliśmy, ale do tej pory to już dzikie tłumy były o tej porze. Może to kwestia ferii.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: Audiolka » 14 lut 2015, 16:49

Wojtek chodzi na basen do Brzezin. Dla większości z Was to zapewne za daleko, ale młody zachwycony jest...tylko sie kurde i tak nie męczy i teraz juz na serio nawet pedagog w szkole zaczyna mieć podejrzenia, że on ma PRAWDZIWE ADHD.... :?
niby takie 2 godziny w wodzie powinny go nieźle podmęczyć, a tu lipa.

Plus jest taki, że wyjdzie mu to na zdrowie :D
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 16 lut 2015, 22:37

A ja się dzisiaj wściekłam na Fali. Dostałam maila do dyrektorki (chyba) i jutro będę na spokojnie pisać. Woda w basenie ze zjeżdżalniami (z muszlą) była dzisiaj lodowata. Żadne dziecko, które było na basenie nie chciało tam spędzić więcej niż kilka minut i raczej tylko przechodziły. Staś raz zjechał i jak wpadł do wody, to podniósł wrzask, że mu zimno i musieliśmy go szybko zabrać. W basenie z ośmiornicą woda ledwo akceptowalna. Cieplej było już w basenie sportowym. Przez 1,5 h chodziliśmy po prostu na zewnątrz, bo Stasia to tak rozstroiło, że nie wiedział czym ma się zająć, bo co chwilę wypuszczał się do tej zimnicy i szybko zwiewał. Widać było, że chce się pobawić, ale nie może.
A potem lodówka pod prysznicami. Jak weszłam, to zaczęłam szczękać zębami. Niby pod wodą się ugrzałam, ale zanim się wytarłam, to znowu mi było zimno.
Chcą zapewne robić oszczędności na ogrzewaniu :evil: Nie naszym kosztem. Chodziliśmy ostatnio w tygodniu na Falę, a w weekend na Nową Gdynię, ale chyba wrócimy na stałe na NG.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: klarysa » 17 lut 2015, 14:14

My chodzimy na Nową Gdynię. Nie mam zastrzeżeń, poza jednym (ale to chyba dotyczy wszystkich basenów): jak mój mąż ma tam pójść sam z córką? Samej przez prysznice jeszcze wolałabym jej nie puszczać (poradziłaby sobie, ale boję się, że się poślizgnie itd.), z nią do damskich nie wejdzie, a do męskiej też nie bardzo.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Basen

Postautor: mikron123 » 29 sie 2016, 8:37

Dziewczyny, które były na termach w Uniejowie, mam pytanie odnośnie basenów- czy są tam również kryte baseny dla dzieci z jakimiś atrakcjami, zjezdzalniami? Czy woda w nich ciepła? Czy na zewnątrz woda ciepła w basenach i czy dla dzieci na zewnątrz są zwykle baseny czy wody solankowe. Z 3 latkiem 2 godz wystarczą czy za długo/ za krótko. W jakich godzinach w weekend najlepiej się pojawić by uniknąć tłumów? Czy dzieci 3 letnie mają bilet ulgowy czy za darmo wchodzą? Proszę o pomoc, gdyż po pobycie w Grecji mój Młody pokochał basen bardzo i chcielibyśmy jeszcze go gdzieś zabrać a jakoś dotąd nigdy tam nie byliśmy.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Basen

Postautor: kari » 29 sie 2016, 9:09

mikron123, w środku jest basen dla dzieci ze statkiem, tam można wejść jest mała zjezdzalnia, jedna część głębokość chyba 60 cm druga 1,10-1,20 m, na zewnątrz jeden basen też z przeznaczeniem dla dzieci i zjazdzalnia, woda bardzo ciepła, ten w środku ma zwykłą wodę na zewnątrz chyba jest już solankowa, nam wystarczyło ostatnio 1,5h ale wszystko zależy od dziecka, dzieci do 7 lat za darmo, a w weekend chyba o każdej porze będą kolejki, wczoraj przed 9 już były ogromne kolejki
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 29 sie 2016, 9:09

mikron123, w środku jest basen ze statkiem pirackim i zjeżdżalnią. Woda zwykła, ale ciepła. Jest fragment basenu z wodą termalną i można tamtędy wyjść na zewnątrz, ale tam atrakcje głównie dla dorosłych (chociaż Staś lubi siedzieć w tym basenie).
Ogólnie w basenach dla dzieci woda jest zwykła. Wszędzie ciepła (nie wiem jak w basenie sportowym, bo tam nigdy nie wchodziłam). Główne atrakcje dziecięce znajdują się na zewnątrz.
Dla dzieci do 7 lat wstęp jest za darmo.
Staś w wieku 10 miesięcy wytrzymał dłużej, niż prawie czterolatek, także jeśli chodzi o nas, to 2 godziny są akurat.
W weekend tłumów nie unikniesz. Radzę jechać na otwarcie, to przynajmniej nie będziecie czekać na szafkę. A ponoć czeka się kilka godzin. My nigdy nie czekaliśmy, ale za to zawsze oglądam tę kolejkę od drugiej strony - wychodząc. Jestem więc w stanie w to uwierzyć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 29 sie 2016, 9:10

kari pisze:wczoraj przed 9 już były ogromne kolejki

No to nieźle :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: Marcka » 29 sie 2016, 9:15

czy są tam również kryte baseny dla dzieci z jakimiś atrakcjami, zjezdzalniami?
tak w środku są normalne baseny z ciepłą wodą i takim wielkim statkiem zezjeżdżalnią

Czy woda w nich ciepła?
tak, chyba ok 30stopni

Czy na zewnątrz woda ciepła w basenach i czy dla dzieci na zewnątrz są zwykle baseny czy wody solankowe.
na zewnątrz woda jest równie ciepła jak w środku, jest jeden basen zwykły z torami do płwania gdzie jest zimna woda, a tak to reszta jest ciepła.

Z 3 latkiem 2 godz wystarczą czy za długo/ za krótko
My zawsze chodzimy na 3 godz. Gdzie można w trakcie iść na górę i zatrzymać czas na godz. Tak więc kąpiemy się 1,30min - idziemy na górę na obiad- i znów na 1,30min do basenu :)

W jakich godzinach w weekend najlepiej się pojawić by uniknąć tłumów?
My zawsze jeździmy na ok 9 w niedzielę. Wchodziło się na bieżąco. Ale ponoć wczoraj o godz.10 była kolejka na 100m ....

Czy dzieci 3 letnie mają bilet ulgowy czy za darmo wchodzą?
Za darmo.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Basen

Postautor: mikron123 » 29 sie 2016, 9:22

Dziękuję dziewczyny! !!!!zawsze mogę na Was liczyć: ) :) ostatnie pytanko mi się nasunęło bo przeglądałam galerię tych term i nie wiem czy można tam wnosić jakieś zabawki do pływania, koła, materace czy raczej nie bardzo? Jeszcze raz Wam dziękuję za odpowiedzi: )
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Basen

Postautor: kari » 29 sie 2016, 9:25

mikron123, można my mieliśmy swoje koło :)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Basen

Postautor: szaraczarownica » 29 sie 2016, 9:35

mikron123, materac nie wiem, moim zdaniem nawet jeśli można, to będzie przeszkadzał. Natomiast spokojnie można swoje akcesoria do pływania, typu kółko, rękawki, deska.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Basen

Postautor: caixa » 29 sie 2016, 9:36

mikron123, to ja jeszcze podpowiem. Ja wchodziłam ostatnio z małym pierwszą kasą bez kolejki. Szafki wtedy są w części dla niepełnosprawnych , jest osobny pokój do przewijania. My też jeździmy na 3 godziny bo idziemy coś zjeść do restauracji i można wtedy czas zatrzymać.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Basen

Postautor: mikron123 » 29 sie 2016, 9:51

caixa, szaraczarownica, kari, Marcka, dzięki dziewczyny : ) chyba więc w sobotę spróbujemy się tam dostać :) najgorsza ta godzina O której trzeba wstać by wejść: )
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Basen

Postautor: Hosiole » 29 sie 2016, 14:00

Czy polecacie jakieś zajęcia nauki pływania dla dzieci?
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Basen

Postautor: _Bella_ » 24 paź 2016, 10:52

Czy ktoś ostatnio był na Fali? Zamierzamy za tydzień się wybrać z Tymonkiem, ale nie wiem czy brac wózek (można z nim wjechać do szatni i potem na basen?) w sumie z wózkiem byłoby najwygodniej, bo nie trzeba dźwigać. Czy jednak lepiej leżaczek?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport dla dzieci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron