Taniec

Taniec

Postautor: Audiolka » 29 paź 2012, 0:04

Może nie jest to sport w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale wymaga także sporo wysiłku fizycznego. W tym miejscu opisujemy szkoły tańca w których prowadzone są zajęcia dla dzieci.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Taniec

Postautor: Deco-Ania » 02 lis 2012, 15:01

Przez jakiś czas chodziłam z Antosiem do "Małego Indeksu" i muszę przyznać, że mam bardzo mieszane odczucia.
Antosiowi się podobało - nie ulega wątpliwości, bo jak tylko wracaliśmy do domu to pokazywał czego sie nauczył i wszędzie gdzie nie byliśmy musiałam zabierać płytę z muzyką z zajęć i tańczył.
Natomiast problemem była frekwencja. Niby grupa była 'pełna" a czasami na zajęcia przychodziło dwoje, troje dzieci. Raz nawet zdarzyło się, że był sam Antoś. Nie do końca mi o to chodziło, bo sama mogę sobie potańczyć z nim w domu. Chodziło tez o to, aby miał kontakt z innymi dziećmi. Doszło do tego, że dzwoniłam przez zajęciami pytać się ile będzie dzieci - za każdym razem ta sama śpiewka: nikt nie odwołał, a przychodzę i znów to samo: obecny Antoś i w porywach dwoje innych dzieci.
Ostatecznie - grupa została rozwiązana.

Może problemem był termin - wtorek, godz 17:00.
Dodam ,że mi bardzo zależało właśnie na tym, aby zajęcia były w tygodniu, kiedy jestem z Antosiem sama w domu. A większość klubów dla dzieci, nawet jeśli oferowała takie zajęcia, to w soboty/niedziele. Podczas gdy dla nas weekend to czas rodzinny i staramy się spędzać go wspólnie we trójkę.
-------------------------------------------------------------------

A propos: właśnie na Mimi-Mini lecą kaczuszki - i Antosiowi już się kręci kuperek :-)
--------------------------------------------------------------------

Byliśmy też na Baby Bum Bum w Filharmonii i tu - jak dla nas porażka kompletna.
Za pierwszym razem Antos był malutki (niecałe 4 m-ce) i już wówczas czegoś mi brakowało w tych zajęciach.
To były pierwsze zajęcia z cyklu, więc mieliśmy nadzieję, że z czasem zajęcia się udoskonalą. Mieliśmy okazję, żeby to sprawdzić, kiedy poszliśmy w "zastępstwie" za chorego znajomego jak Antoś miał 2 latka z hakiem - zajęcia niewiele różniły się od zajęć w grupie dla dzieci 0-12.
Tak więc na Baby Bum Bum na pewno nie wrócimy, ale Filharmonia ma u nas jeszcze szansę - bo mają jeszcze inny cykl muzyczny dla dzieci.

I jeszcze mała refleksja na koniec (i może luka na rynku): znalezienie fajnych, muzycznych zajęć dla dzieci poniżej 3 roku życia graniczy prawie z cudem!

I mały meloman z pierwszej wizyty w Filharmonii (oczywiście nasz Antoni to ten z lewej)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Taniec

Postautor: MamaŻaby » 08 lis 2012, 21:30

w zeszłym roku Żaba uczęszczała na zajęcia baletowe w Lillahouse a w tym roku byliśmy z nią na jednych zajęciach w szkole tańca Jankowski.
Obie szkoły mogę polecić z czystym sercem. Ładne przestronne sale, fajna muzyka, wykwalifikowana kadra, która w dodatku ma podejście do dzieci. Dodatkowym atutem szkoły tańca Jankowski dla niektórych rodziców może być to, że rodzice mogą obserwować zajęcia. W Lillahouse nie ma takiej możliwości, choć moim zdaniem to dobrze, bo dzieci koncentrują się wówczas na zajęciach a nie na rodzicach.
Co do cen - Jankowski tańszy
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Taniec

Postautor: Gosiaczek » 04 sty 2013, 13:08

MamaŻaby, a są tam grupy dla trzylatków?
Awatar użytkownika
Gosiaczek
 
Posty: 53
Rejestracja: 03 sty 2013, 12:00
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Taniec

Postautor: MamaŻaby » 04 sty 2013, 20:20

@Gosiaczek w obu szkołach (Lilla i Jankowski) zajęcia są od 3. r.ż.
Z tego co widzę na stronie to w obu szkołach cena jest teraz taka sama, czyli 75 zł miesięcznie za 4 zajęcia
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Taniec

Postautor: agnieszka19 » 05 sty 2013, 12:48

Kiedyś szukałam info w necie kiedy najlepiej zapisać dziecko na takie lekcje. Chciałam zapiać Nati, ale wyczytałam, że najlepszy wie to około 5 lat.Wcześniej dziecko jedynie "uczy" się poczucia rytmu, ma za słabą koordynację i pamięć żeby cokolwiek "wartościowego" wynieść z takich zajęć... Dlatego nie wiem czy warto inwestować w to pieniądze w przypadku młodszych dzieci.
Jedno jest pewne- jeśli dziecko lubi muzykę i taniec to będzie miało frajdę :) Ja jednak wyszłam z założenia, że rytmika i taniec w przedszkolu ( którego koszt to raptem chyba 20 zł miesięcznie) wystarczą.
No, ale na wszelki wypadek proponuje poszukać jeszcze info w necie zanim zapisze się dziecko na takie zajęcia. Wiadomo w szkole tańca będą nas zachęcać, bo to kasa dla nich :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Dni otwarte dla Ciebie!!

Postautor: RivieraLodz » 10 wrz 2013, 14:54

Post usunięto jako niezgodny z Regulaminem. MalaJu
RivieraLodz
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2013, 14:47
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Taniec

Postautor: malaJu » 11 wrz 2013, 20:08

RivieraLodz, po pierwsze, jest to naruszenie regulaminu. Po drugie, takie prośby zgłasza się Administracji i my decydujemy, jak i gdzie to umieścić. Adres: lodzkiemamy@gmail.com.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Taniec

Postautor: Justinaa » 11 wrz 2013, 22:09

a może skusicie się na dni otwarte tutaj
http://www.lodzkiemamy.pl/index.php/atr ... a-pokazowe
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Taniec

Postautor: rajeczka » 11 wrz 2013, 22:36

chyba się skusimy..ze względu na Nadie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Taniec

Postautor: kasia28 » 12 wrz 2013, 19:09

Ja także polecam dni otwarte w Urban dance zoon znam tam wszystkie osoby instruktorów,super prowadza zajecia,ładne duże sale,naprawdę super ,warto.Ja z dziecmi napewno idziemy >D
kasia28
 
Posty: 439
Rejestracja: 15 sty 2013, 11:17
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Taniec

Postautor: EduBea » 10 maja 2014, 19:58

agnieszka19 pisze:Kiedyś szukałam info w necie kiedy najlepiej zapisać dziecko na takie lekcje. Chciałam zapiać Nati, ale wyczytałam, że najlepszy wie to około 5 lat.Wcześniej dziecko jedynie "uczy" się poczucia rytmu, ma za słabą koordynację i pamięć żeby cokolwiek "wartościowego" wynieść z takich zajęć... Dlatego nie wiem czy warto inwestować w to pieniądze w przypadku młodszych dzieci.
Jedno jest pewne- jeśli dziecko lubi muzykę i taniec to będzie miało frajdę :) Ja jednak wyszłam z założenia, że rytmika i taniec w przedszkolu ( którego koszt to raptem chyba 20 zł miesięcznie) wystarczą.
No, ale na wszelki wypadek proponuje poszukać jeszcze info w necie zanim zapisze się dziecko na takie zajęcia. Wiadomo w szkole tańca będą nas zachęcać, bo to kasa dla nich :)


takie zajęcia u maluszków rozwijają to co najważniejsze w późniejszych latach przy nauce tańca, czyli poczucie rytmu czy koordynację. Co innego jak sami w domu z dzieckiem dygamy do muzyki a co innego jak zajęcia prowadzi doświadczony rytmik/muzyk.

Dziecko najlepiej uczy się w pierwszy latach życia, więc jak ma się szansę korzystać z zajęć muzycznych to zdecydowania zaowocuje to w przyszłości 8-)

U nas są tańce, w formie spotkań rytmiczno-muzycznych, i takie maluszki ok, 2 lat świetnie łapią rytm, naśladują ruchy czyli na swój sposób tańczą ;;) Prowadzi je doświadczona absolwentka szkoły muzycznej, rytmiczka, prowadząca zajęcia w filharmonii oraz nauczycielka muzyki. Wie więc co robi i nie sa to spotkania tylko do podrygiwania w rytm muzyki ;;)

Mamy tez wspomniane wcześniej zajecia jak Baby boom bum, czyli prowadzone ta samą metodą co w filharmonii, ale one są odpowiedniejsze dla spokojniejszych dzieci, które potrzebują mniej bodźców, choć obserwujemy, że takie bardziej żywe dzieci potrafią sie podczas spotkań wyciszać, ku radości rodziców ;;)

Przy okazji jest to czas spędzony na zabawie z rodzicem, który tez uczestniczy a i nabywają społecznego doświadczenia bo są inne dzieci i rodzice.

U nas fajnie jest też to, że zajęcia odbywają się z prawdziwym pianinem, czym dzieci są oczarowane >D

Z czystym sumieniem polecam te spotkania, bo i sama sie super na nich bawię :lol:

Zajrzyjcie na stronę z podpisu jak chcecie wiedzieć więcej ;;)
Mam trójki dzieci:
Karina, zwana Jagodą, lat 20
Rozalka, zwana Rozii, lat 11
Spełnione marzenie, zwane Edukatorkiem, ma już ponad 6 lat ;)
http://www.edukatorek.com.pl
Awatar użytkownika
EduBea
Firma
 
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2012, 6:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Taniec

Postautor: Audiolka » 21 maja 2014, 21:33

Wojtek od pewnego czasu chodzi na zajęcia z Hip Hopu. Poza tym, że jest diabłem wcielonym, to jak twierdzi instruktorka, został stworzony do tańca, własnie takiego tańca.

W domu skacze przed xboxem
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Taniec

Postautor: misia-misia » 26 maja 2014, 22:14

Szukam klubu/szkoły tańca dla dzieci ale takich również poniżej 3rż.
Chodzi mi o fajne zajęcia muzyczne, rytmiczne, zumba dla dzieci. Gdzieś, gdzie Majka może się wytańczyć, wyszaleć.
Polecacie coś?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Taniec

Postautor: Tiarecka » 03 kwie 2020, 8:00

Kurcze ale od 3 do 5 rż to ja nie wierzę, że dziecko w dwa lata nie nauczy się kroków ani nic "pożytecznego" bo jest za słabo skoordynowane albo coś w tym stylu. Maluchowi rocznemu jakby nie pozwalać chodzić bo jest za słabo skoordynowany to też by się chodzić nie nauczył przecież :p A co do cen to chyba wszędzie porównywalne są, tylko oferta zróżnicowana. Chociaż dla tak małych dzieci to nie wiem, wiem natomiast że większe mogą i na klasyczny, nowoczesny albo akrobatyczny chodzić, ten wydaje mi się najciekawszy i widziałam w Move on w ogrodach pokazy no to robi wrażenie i nie dziwię się, że dziewczyny za tym szaleją. Nie sądzę jednak żebym przekazała w DNA wystarczająco dużo systematyczności swoim dzieciom żeby się na to zdecydowały. Z tego samego powodu ja jeszcze w szkole przestałam chodzić na tańce i do dziś żałuję :/
Tiarecka
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2020, 9:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Sport dla dzieci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron