Angielski dla niemowląt

Angielski dla niemowląt

Postautor: szaraczarownica » 15 kwie 2013, 20:53

Przeglądałam wczoraj materiały z zeszłotygodniowych warsztatów i wpadł mi w ręce folder o nauce języka angielskiego metodą Helen Doron. A ponieważ do najbliższego punktu mamy maksymalnie 500m, to zaczęłam go przeglądać.
Ponoć w zajęciach mogą uczestniczyć już dzieci trzymiesięczne. Ale czy to naprawdę przynosi efekty? (tu ukłon w stronę Ju o odpowiedź o ile wie) Czy jest sens zapisywać takiego malucha? I może ktoś zna cennik. Wiem, że najłatwiej się skontaktować z nimi, ale może ktoś już to zrobił i mniej więcej zna koszt takiego kursu.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: malaJu » 15 kwie 2013, 20:59

szaraczarownica, cennika nie znam. Metodę polecam dla dzieci do wieku zerówkowego. Potem warto jednak zmienić nieco podejście, bo system szkolnictwa wymaga umiejetności pisania, znajomości gramatyki a nie śpiewania piosenek. Taka rzeczywistość.
Natomiast jesli chodzi o pytanie kiedy zaczac? Zawsze kiedy ma się czas i środki. Oczywiście, nie ma co liczyć na to, że dziecko w tym wieku zacznie mówić. Szczególnie że a/ nie robi tego w języku ojczystym, b/ ucząć drugiego języka opóźniamy nieco proces, gdy dziecko zacznie w ogóle mówić. Dzieci dwu- i wiecej jezyczne późno mówią, ale za to od razu w każdym języku.
Na co zwróciłabym uwagę? Na wymowę lektora.
Tu masz całe moje zdanie:
http://www.lodzkiemamy.pl/index.php/dzi ... jezyk-obcy
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: klarysa » 15 kwie 2013, 21:50

Podepnę się pod temat, chociaż mnie chodzi o nauczanie 2,5-letniego dziecka. Jak się zaczyna taką lekcję? Mówi się dziecku: to teraz porozmawiamy po angielsku? Mówimy tylko po angielsku czy tłumaczymy, to co mówimy i pokazujemy?
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: malaJu » 15 kwie 2013, 21:53

klarysa, celem nie jest język. Jezyk ma byc narzędziem komunikacji. Czyli robisz to, co robiłabyś normalnie. Dzieci mają naturalną zdolność odczytywania przekazu globalnie - ruch, spojrzenie, barwa, nasycenie głosu plus pojedyncze wyłapane słowa. Dlatego dzieci tak intensywnie nas obserwują. W przedszkolu wystarczy powiedzieć coś w stylu:
"So my dear children, I'd like YOU to STAND UP and FETCH your BOOKS. OPEN them, please..."
Pokazujesz rękami, co masz na myśli i szafa gra.. To dorośli chcą wiedzieć, w jakim czasie to zdanie było powiedziane i co znaczy FETCH. Pytanie głupie jak but dla dziecka. Przecież wiadomo, że nie zjeść. B-)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: malaJu » 15 kwie 2013, 22:00

A co do tłumaczenia z polskiego na angielski i odwrotnie.
Ja tłumaczę po polsku tylko polecenia w grupach, gdy rozwiązujemy zadania. Plus tłumaczę gramatykę. Nie wyobrażam sobie powtarzania polecenia 30 razy po angielsku tylko po to, by zrobić to w j. obcym. Tak samo nie widzę tłumaczenia zawiłości gramatycznych. Mam swoje skróty, metody i one działają tylko polsku.
Natomiast słówka zawsze podaję w sposób opisowy.
Ale to już kwestie przy starszych dzieciach i młodziezy. Z maluchami tylko i wyłącznie zabawa po angielsku. One chłoną jak gąbka.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: klarysa » 15 kwie 2013, 22:03

Ze starszymi to niestety wiem, jak jest. ;) Ale o maluchach nie mam pojęcia. Coś tam było na metodyce, ale nie o takich małych. :?
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: malaJu » 15 kwie 2013, 22:09

klarysa, i dużo obrazków. Flashcardy to wielka pomoc, a teraz jest ich mnóstwo w sieci do pobrania. Plus wiadomo - tematy życiowe czyli zaczynamy od małych kręgów (rodzina, pokój, dom) do coraz większych (miasto, czas wolny, wakacje). Słowek cała masa, radość jeszcze większa. Plus piosenki, rymowanki, pląsy. To dają takie zajęcia jak u Helen Doron. Tylko trzeba mieć pewność, że trafiło się na dobrego lektora z podejściem i językiem.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: Rozowe_Okulary » 22 kwie 2013, 13:48

Uczenie czym wczesniej jeslii jest zabawa bardzo popieram :) Sama pamietam lekcje angielskiego z przedszkola w memory ktore robilismy samodzielnie i pozytywne skojarzenia z ta sytuacją. Kontakt z jezykiem od wczensych lat zaowocowal brakiem leku prrzed jezykiem i swobodzie w mowieniu i innych czynnosciach w jezyku obcym. Dlatego warto stwarzac dziecku kontakt do kontaktu z jezykiem jednoczensie wykazujac cierpliowsc i niczego nie oczekujac :) Mam czasem wrazenie ze dzieci wszystko traktuja ajk komunikacje nie dokonca rozrozniajac czy ucza sie nowego slowa po polsku czy po angielsku - dla nich to poprostu nowe slowo :)
Rozowe_Okulary
Firma
 
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2012, 16:53
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: Blue » 22 kwie 2013, 18:07

W poprzednim przedszkolu gdzie Jula chodzila, angielski byl swietnie prowadzony.Byla to metoda ruchowo-jakas tam (zapomnialam nazwe).Mloda chodzila do tamtego przedszkola w wieku miedzy 2 lata a 3,5 i nauczyla sie naprawde sporo jak na takie male dziecko.iczenie,kolory,wyrazy,piosenki itp.To bylo cos takiego ze np spiewajac piosenke dzieci pokazywaly rozne ruchy cialem-np przy jump jump skakaly,przy swim udawaly rekami plywanie,przy rabbit robily raczkami uszy krolika na glowie itp.No duzo takich tego typu rzeczy.Kiedys idziemy spacerem a ona do mnie (miala ze 3 latka) "yellow car" a dodam ze ona z tych poznomowiacych wiec ledwo po polsku mowic umiala (zaczela w wieku 2 lat),a mimo to po angielsku swietnie jej szlo.
W obecnym przedszkolu-powiem szczerze-bez szalu.Jest starsza a tak jakby umie mniej-coz,kwestia nauczyciela jak widac...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: szaraczarownica » 16 lip 2013, 14:48

Dowiedziałam się w końcu jak wygląda oferta zajęć dla najmłodszych metodą Helen Doron.
Zajęcia są raz w tygodniu po 30 minut. W sumie 34 spotkania. Cena 1300zł. Muszą się zebrać 4 osoby, żeby stworzyć grupę.
Zajęcia nie są w całości po angielsku, bo wydawane są instrukcje dla rodziców. Podczas zajęć wykonuje się również masaż.
I chyba najbardziej ten ostatni element mnie nie przekonuje, bo Staś od małego nie lubi żadnej formy masażu. Poza tym zajęcia raz w tygodniu po 30 minut, jeszcze wykorzystywane na masaż - no to trochę za kosztowne zajęcia jak dla mnie. Jeśli się uda wybiorę się na lekcję pokazową, ale jestem co raz mniej przekonana do tego pomysłu.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: Myszka » 20 sie 2013, 9:25

Rzeczywiście dość drogo :/ i słyszałam różne opinie na temat Helen ale podsumowując nieciekawe, ale kazdy wybiera to co lubi ;;).
Za to muszę podzielić się z Wami, że ostatnio byłam z moją Julią 4 letnia gwiazdą ;;) w Baby English Center, szkoła w centrum. Oni uczą metodą Pingu's English, która opiera sie o bajkę Pingu, zabawe itd. metoda ciekawa można poczytac w necie. Julka była zachwycona i wyniosła nawet pierwsze słowa po zajęciach pokazowych. Cenowo są ok a no i mają fajną salkę dla dzieciaków >D z Xbox a rodzice mogą też się pouczyć z Nativami w salach obok. My z Julka zaczynamy naukę już we wrześniu ::)
Awatar użytkownika
Myszka
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2013, 9:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: Bian » 12 wrz 2013, 18:29

Byłyśmy dzisiaj na pierwszych zajęciach z angielskiego w Różowych Okularach. Grupy wiekowe są trzy: 1-2 lata, 2-3 lata i przedszkolaki. Nie wiem jaki jest plan zajęć w starszych grupach, ale wg mnie u maluszków zastosowana nauka przez zabawę zdecydowanie zda egzamin. Pan Piotr, który na co dzień pracuje w przedszkolu, ma naprawdę fajne podejście do dzieci i super je skupia na sobie. Zabawy są różnorodne - muzyczne, plastyczne, z piłeczkami, z obrazkami, z pacynkami. Wplatane są zarówno pojedyncze słowa, jak i całe zdania. Według mnie naprawdę fajna sprawa i zapewne będziemy jeździć regularnie :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: szaraczarownica » 12 wrz 2013, 19:36

Bian, a nie wiesz jaka będzie cena tych zajęć?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: Bian » 12 wrz 2013, 19:42

szaraczarownica z tego co widzę na stronie zajęcia Little English to koszt 30 zł za wejście jednorazowe, 100 zł - karnet na 4 wejścia i 180 zł - karnet na 8 wejść. Zajęcia raz w tygodniu :) Nie wiem jak w tym sezonie, ale w zeszłym były takie zasady, że przy karnecie na 4 wejścia (bo wtedy była tylko ta opcja) nawet w przypadku choroby nie było problemów, że coś przepadło, bo obowiązywał chyba przez dwa miesiące.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: EduBea » 15 wrz 2013, 19:19

Jak kogoś jeszcze interesuje angielski dla maluszków, to w Edukatorku mamy fajne zajęcia Mini English, gdzie oswajamy najmłodszych z językiem obcym poprzez zabawę i zmysły. Prowadzi je doświadczona nauczycielka, pasjonatka pracy z dziećmi a jej pomysły na zabawę poprzez zmysły zaskakują nie tylko maluchy.
Dziecko jak może dotknąć zimne, szybciej zapamięta, że coś jest cool, a jak dotknie śniegu, że jest to snow ::)
Mam trójki dzieci:
Karina, zwana Jagodą, lat 20
Rozalka, zwana Rozii, lat 11
Spełnione marzenie, zwane Edukatorkiem, ma już ponad 6 lat ;)
http://www.edukatorek.com.pl
Awatar użytkownika
EduBea
Firma
 
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2012, 6:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: agus » 22 sty 2014, 14:37

Fajna inicjatywa
agus
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2014, 14:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: pracowniaoko » 02 kwie 2014, 12:21

Zapraszamy również do Pracowni OKO na Storytime- kreatywne czytanie dla dzieci w wieku 0-3. Zajęcia prowadzi Native Speaker. Dzieci poznają język angielski przy wykorzystaniu pięknie ilustrowanych anglojęzycznych książek z wydawnictwa "Ładne Halo". Więcej informacji znajduje się na stronie www.oko.edu.pl , natomiast wiele zdjęć znajdziecie na naszym fb www.facebook.com/pracowniaoko
pracowniaoko
Firma
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2013, 10:32
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Angielski dla niemowląt

Postautor: Aneta25 » 18 cze 2014, 8:29

Mój Jasiek chyba jest jeszcze za mały, ale ja sama się dokształcam w Berlitz http://www.berlitz.pl/pl/lodz/ na Piłsudskiego i małego zapiszę od przedszkola :)
Aneta25
 
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2014, 15:15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Edukacja i Sztuka dla dzieci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości