zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 24 sie 2014, 20:44

Dziewczyny myślicie już może na jakie zajęcia zapiszecie swoje dzieci od nowego roku szkolnego?
Ja myślę dla Żaby nad angielskim oraz by kontynuować zajęcia baletowe i plastyczne.
Co do angielskiego to mam faworyta ale to na retkini, czyli trzeba by dowozić Żabę przez całe miasto. Zajęcia taneczne znalazłam blisko bo na Tatrzańskiej http://e5.pudelek.pl/134c3d052601b71d6c1733bd8c1b7a89d968331e. A zajęcia plastyczne będziemy kontynuować w ms2.
Mam tylko problem związany z porodem - przez jakiś czas po porodzie będę wyłączona z biegania a mój mąż chyba nie będzie zbyt chętny na dojazdy z Żabą na zajęcia. Więc ostatecznie może się okazać, że z zajęć wyjdą nici :roll:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: kochecka » 24 sie 2014, 20:46

Maksiu będzie kontynuował zajęcia taneczno-plastyczne. W tamtym roku chodził i na ten rok też już jest zapisany. Zajęcia będzie miał 2x w tygodniu.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Deco-Ania » 26 sie 2014, 11:04

A czy ktoś wie, gdzie są dostępne zajęcia sportowe (takie ogólnorozwojowe) dla przedszkolaków?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: agnieszka19 » 26 sie 2014, 11:29

Ja chce zapisać Natalkę na ten jej wymarzony balet... Chyba zdecyduję się na "Piaskownice"...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 26 sie 2014, 13:07

Jeszcze się nie wczytywałam bo nie mam kiedy,ale może tu coś będzie o takich zajęciach np.

http://www.pozaszkolne.pl/lodz/

w necie jest sporo tego typu stronek i wyszukiwarek z lokalnymi zajęciami-jedne lepsze,drugie gorsze i nieaktualne,
ale coś się da wyszukać pewnie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 18 wrz 2014, 14:51

Mnie się dziś udało zapisać Żabę na zajęcia z jęz. angielskiego i plastyczne w osiedlowym domu kultury :mrgreen:
Zajęcia są blisko domu, jedne po drugich, prowadzone przez nauczyciela ze szkoły, do której chodzi Żaba, dla członków spółdzielni za darmo.
Bardzo mi zależało na zajęciach blisko domu, ze względu na mój stan, no i się udało 8-)

Poza tym Żaba chodzi jeszcze w szkole na dodatkową plastykę (zajęcia prowadzone przez jej wychowawczynię) oraz na zajęcia taneczne w szkolnym studiu tańca.
Zastanawiam się jeszcze nad zapisaniem Młodej do Zuchów, tylko nie wiem czy nie będzie tego za dużo.

Aha i planuję chodzić z nią także na zajęcia do MS2 ale to pewnie tylko do czasu porodu, potem nie dam rady.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 18 wrz 2014, 17:21

MamaŻaby-super urozmaicone ma zajęcia Twoja córcia:)
U nas młoda chodzi na angielski,niemiecki,rytmikę/zajęcia umuzykalniające i gimnastykę korekcyjną.
Na balet w tym roku nie chciała,a pod koniec zeszłego roku zdradziła nawet balet z zajęciami teatralnymi :lol:
Jak tylko będzie chciała dołączyć (na teatr lub balet),to ją dopiszę.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 18 wrz 2014, 18:27

Blue pisze:MamaŻaby-super urozmaicone ma zajęcia Twoja córcia:)

dzięki ::) Staram się mądrze zapełnić jej czas. Wasza córcia też ma fajne zajęcia dodatkowe. NIesamowite widzieć jak się u takich maluchów klarują upodobania - jedna tylko taniec, potem nagle plastyka i to jest to a druga też od tańca zaczęła a ostatecznie wybrała teatr. Dzieci pięknie się różnią. Dobrze że mamy teraz takie czasy, że można maluchom pokazywać różne formy aktywności żeby same wybrały w czym czują się najlepiej.
Dla Żaby największą pasją są konie tylko to jest dość droga zabawa i wciąż nie zdecydowaliśmy się na stałą naukę jazdy konnej. Może kiedyś.
Blue pisze:młoda chodzi na angielski,niemiecki

a Młoda nie ma problemu z rozróżnieniem języków? Ja miałam możliwość posłać Żabę również na niemiecki ale szwagierka mi odradziła mówiąc, że Żaba jest za mała i że powinna najpierw dobrze opanować polski i początki angielskiego ale trzeci język to za dużo. Jak to oceniasz z punktu widzenia swojego dziecka?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 19 wrz 2014, 20:31

MamaŻaby-młodej czasem mylą się języki,ale bardziej w nazewnictwie niż w użyciu.Tzn jak ja mówię np do niej policz po niemiecku to liczy po angielsku i na opak.A jak już np zacznie liczyć w jednym języku,to tylko w tym jednym,nie miesza ich:)Zresztą,niech się osłuchuje w obu-ja osobiście znam jeden dobrze a drugi odrobinę,ale oba uważam za przydatne,więc może i jej się przyda.Narazie nie uczy się "na siedząco" z podręczników tylko metodami hmm nauka poprzez zabawę,a zabawa nie zaszkodzi choćby i w kilku językach,bo to bardziej dla osłuchania jest.
na "szkolną" naukę przyjdzie czas później.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: kochecka » 27 sie 2015, 10:39

Na nadchodzący rok szkolny zapisałam Maksia na język angielski i do szkółki pływackiej. Mam jeszcze ochotę zapisać go na zajęcia chemiczne ale nie wiem czy to już nie będzie nieco za dużo.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 27 sie 2015, 11:03

Moja będzie chodziła na angielski do MalaJu (mam nadzieję ;) ).
W szkole zapiszę ją na origami bo już od zeszłego roku się interesuje. Na pewno będzie chodziła ze szkoły na basen bo bardzo chce. Może będzie chodziła na zuchy ale to się zobaczy. Chcę też by w ramach szkoły kontynuowała zajęcia taneczne (w zeszłym roku już chodziła) ale moje dziecko jakoś się w tym temacie usztywniło więc też nie wiem jak będzie.
Chciałabym żeby znów zaczęła chodzić na zajęcia plastyczne w ms2 ale chyba nic z tego nie będzie bo ona nie chce chodzić tam sama a ja nie mogę z nią i Młodszą. No i zastanawiam się na zajęciami na Ulku albo PŁ ale chyba też jest za mała bo będzie się bała zostać beze mnie (pewnie odłożymy to do przyszłego września). To samo z Akademią Profesora Einsteina w Eksperymentarium.
Ja to bym chciała dla Żaby wiele rzeczy ale ona zrobiła się przez ten ostatni rok bardzo wycofana i raczej obawia się nowych miejsc i bycia gdzieś bez mamusi :roll: Na siłę też jej nie chcę pchać bo się zrazi i już w ogóle nie będzie chciała robić nic nowego samodzielnie.

kochecka, a ten angielski to będzie po szkole, i raz czy dwa razy w tyg.? Bo jeśli raz to ja bym na waszym miejscu spróbowała z tymi zajęciami chemicznymi. Najwyżej go wypiszesz jak będzie miał za dużo bodźców, bo to szybko po dziecku widać.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: agnieszka19 » 27 sie 2015, 11:09

Ja cały czas zastanawiam się na szkołą tańca... Miałam już wybrany zespół, ale przeniósł się za M1 a wcześniej była mowa, że nową lokalizacją będzie Pałac Młodzieży... Mam więc zagwozdkę... Bardzo intensywnie myślę nad ta nową szkołą tańca Agustina Egurroli... Może ktoś też rozważa to miejsce?

No i jeszcze planuję zapisać Natalkę na zajęcia plastyczne do Pałacu Młodzieży.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: kochecka » 27 sie 2015, 11:47

MamaŻaby angielski nie jest przy szkole (niestety przy naszej szkole nie ma żadnych dodatkowych zajęć) i jest raz w tygodniu ale basen jest dwa razy w tygodniu i chemia też dwa razy. To już jest cały tydzień obstawiony.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 27 sie 2015, 17:23

6-latków nie ma sensu obciążać dużą ilością zajęć dodatkowych-szkoła to już i tak wyzwanie (wypowiadał się na ten temat jakiś psycholog czy tam pedagog nawet).
My mamy z młodą omówione 2 rzeczy-jedna to basen (poza tym szkolnym),a drugi pomysł zdradzimy jak już wypali,bo nie wiem jak to na dzień dzisiejszy wygląda.Języki obce ani "koła naukowe" nas narazie nie interesują,za to jeśli będzie jakieś koło przyrodniczo-podróżnicze lub coś sportowego to jak najbardziej.Generalnie raczej zabawa,przygoda i sport niż nauka (w 1 klasie).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 11 wrz 2015, 17:27

Nie wiem gdzie to pasuje,ale opiszę tutaj.Basen-pierwsze zajęcia z nauki pływania.Głównie 5,6 latki (pewnie przygotowanie do 1 klasy z obowiązkowym basenem).Szał ciał,niektóre mamy fotki strzelały...No ja aż tak pierwszych zajęć z nauki pływania młodej nie przeżywałam (zaczęłyśmy z instruktorem na wiosnę),no ale dobra.Dziewczynki twardsze niż chłopcy,którym to zdarzało się płakać.Kilka mamuś na ławeczce basenowej,szkoda,bo można jednocześnie przecież popływać czy poćwiczyć,ale ich wybór,jakbym miała @ to też bym tam siedziała;)Nie wiem,nie jestem mamą synów,ale uważam że prowadzenie chłopaka w wieku 5 czy 6 lat do szatni damskiej (niektóre matki też pływały lub ćwiczyły) "bo on jest pierwszy raz i muszę mu pokazać co i jak a ze mną kąpał się nie raz" jest nieco dziwne.Jak chciałam się rozebrać, to usłyszałam "śmiało,proszę się nim nie przejmować".A czy chłopak nie może iść na basen z tatą,który by mu pokazał na pierwszy raz co i jak w męskiej szatni?Wiadomo,to dzieci,więc nie odbierają tego w sposób seksualny,ale jak my jako kobiety mamy się czuć przy takim chłopcu?Matce to nie przeszkadza,ale mnie już bardziej.Babki też zniesmaczone,ale wywalały swoje klejnoty jak leci.Rozumiem 2 czy 3 letniego brzdąca wziąć ze sobą do wspólnej szatni,ale takiego dużego chłopaka?Jestem mamą córek,nie mam synów więc może się nie znam i dlatego tak to odbieram.Jednak zauważyłam,że mamy synów są bardziej przewrażliwione-noszą synom plecaki (moja córka nosi sama całą drogę),zadają dziwne tzn przewrażliwione pytania na zebraniach,załatwiają zwolnienia z basenu bo się przeziębi.No i teraz ta damska szatnia.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Hosiole » 11 wrz 2015, 19:35

Blue, myślę, że to też chodzi o to, że 5 letnie dziewczynki są dojrzalsze i bardziej samodzielne. Ja na pewno mojego prawie pięciolatka nie wpuściłabym samego do szatni i absolutnie nie widzę problemu w tym, że mój syn, czy jakikolwiek mały chłopiec jest w damskiej szatni lub moja córka w męskiej... to są jeszcze dzieci, które nie rozumieją pojęcia seksualności. Sorry, ale jak to chyba trochę przewrażliwiona jesteś.
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 11 wrz 2015, 19:49

Hosiole-Twoja córka ma 2 lata i 9 miesięcy jak widzę na suwaczku,jest malutka..Ja mojej 6 latki z kolei, na pewno nie dałabym mężowi do męskiej szatni (+ oczywiście prysznic),dlatego w drugą stronę,czyli chłopiec 5-6 letni w damskiej szatni też mnie zaskakuje.Mnie to przynajmniej zdziwiło,a sam fakt,że nie tylko mnie-tyle,że jedne babki się tym przejęły a inne wcale,też świadczy o tym,że takie całkiem oczywiste to nie jest.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Kurczak » 16 wrz 2015, 12:08

Blue, moje dziecko jeszcze małe, ale też się nieraz zastanawialiśmy, jak takie sytuacje rozwiązywać.
O ile mali chłopcy mi w szatni nie przeszkadzają, to nie wiem, czy gdybym była mamą syna chciałabym go tam zabierać, z różnych względów, zarówno z troski o niego, jak i inne kobiety, bo rozumiem, że nie każdemu może się podobać obecność kilkulatka odmiennej płci. Natomiast jako mama córki nie wyobrażam sobie za kilka lat puszczenie Jej z Tatą to męskiej szatni i pod męski prysznic, tu Cię w pełni rozumiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: mietka » 16 wrz 2015, 12:14

wracając do zajęć pozaszkolnych...
Franek - szachy, 2 x angielski, 2 x krav maga, basen, zajęcia czytelnicze w szkole
Helenka - 2 x angielski, 2 x krav maga, basen i zajęcia czytelnicze. I awanturuje się, że też chce na szachy...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: kochecka » 16 wrz 2015, 12:31

No to u nas nieco się pozmieniało - jak ostatnio pisałam o zajęciach dla Maksia - myslałam jeszcze, że idzie do innej szkoły.
Obecnie Maksiu ma:
j.angielski x 1 w tygodniu
basen x 1 w tygodniu
kółko matematyczno - przyrodnicze - 1 x w tygodniu (w szkole)
kółko plastyczno - techniczne - 1 x w tygodniu (w szkole)

i czekam jeszcze na odpowiedź ze szkoły tańca bo Maks bardzo chciał iść na jakiś hip-hop a akurat wczoraj w szkole dostał ulotkę. Zajęcia będą w szkole bezpośrednio po lekcjach.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Deco-Ania » 16 wrz 2015, 12:40

kochecka, dużo Maksiu ma zajęć.

Ja przyjęłam założenie, że max 3 razy w tygodniu zajęcia dodatkowe. Plus jeszcze logopedia.
A i tak się zastanawiam czy to nie za dużo. Przynajmniej w I klasie. Niestety do czasu dopóki nie wyrobi sobie nawyku, że po przyjściu ze szkoły odrabia sam lekcje - to organizacyjnie nam ciężko.
Przykład z wczoraj: po pracy musieliśmy pojechać na zakupy, powrót ok 20:00, lekcje skończył odrabiać ok 22:00 a i tak odpuściłam mu już trzy linijki literek (praca domowa: dwa zadania w książce i cała strona literek w zeszycie).
Trwa to u nas na razie dość długo, bo ciężko Antosiowi usiąść i zrobić wszystko na raz.

W ogóle ten rok zapowiada się, że będzie raczej trudny organizacyjnie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: kochecka » 16 wrz 2015, 13:13

Deco-Ania wyszło sporo ale możliwe, że jeszcze z czegoś zrezygnujemy.
Basenem jest zachwycony (jest w sobotę) więc na pewno zostanie, kółka w szkole też raczej zostaną bo cała klasa będzie chodzić więc sam na pewno będzie chciał, taniec jest wypłakany bo też część klasy na pewno pójdzie no i Maksiu bardzo lubi taniec, no a angielski też my z kolei byśmy chcieli, żeby został - tym bardziej, że grupa jest 3-osobowa. Zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądać. Na razie ruszył basen, w przyszłym tygodniu rusza angielski i kółka. Jedynie na taniec musimy nieco dłużej poczekać bo ruszy dopiero na przełomie września i października.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 16 wrz 2015, 16:19

Idąc na zebranie do szkoły,dostałam cały stos ulotek (jak i każdy inny rodzic;)Przejrzałam na szybko,ogólnie nic szczególnie interesującego (znam moje dziecko).
Natomiast mamy pewne plany,ale chyba ruszą dopiero od pażdziernika.Jeszcze nie piszę,by nie zapeszać,bo nie wiem jak młoda się przyjmie.Basen rzecz jasna już jest.W szkole narazie słyszałam tylko o gimnastyce korekcyjnej,kiedy i jakie kółka ruszą,nie wiem jeszcze,ale jeśli zajęcia będą w godzinach "swietlicowych" to czemu nie.Ogólnie jednak pracujemy nad tym,by dzieci nie były odbierane ostatnie,tylko max 16.30
W każdym razie,głównie zajęcia sportowe,przyrodnicze-tego typu.Jak najmiej nauki,na którą przyjdzie czas,a jak najwięcej ruchu by młoda miała gdzie rozładować energię oraz odkrywania świata i jego reguł,kształtowania relacji,przygód itp.I nie częściej niż 2-max 3 x w tygodniu odnośnie zajęć po godz 17 (czyli typowo POZAszkolnych).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: AgaGrusiecka » 16 wrz 2015, 21:06

A u nas SKS w szkole i j. angielski raz w tygodniu. I jak na pierwszą klasę myślę, że wystarczy. Zresztą ja mam jeszcze "zajęcia dodatkowe" z Małgosią, więc u nas dochodzą jeszcze kwestie organizacyjne.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: lmyszka » 17 wrz 2015, 7:26

U nas w szkole w ramach czasu który i tak spędza na świetlicy:
- SKS
- gimnastyka korekcyjna
- kółko artystyczne

I dodatkowo Ju Jitsu raz w tygodniu.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Wikaa099 » 13 paź 2015, 10:39

Ale urozmaicone zajęcia mają wasze maluchy. Ja póki co nie mam tego dylematu, ale mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni. Z pewnością skorzystam z kilku waszych doświadczeń. też bym chciała, żeby moje dziecko mogło samo spróbować wielu rzeczy i z nich wybrać to, co go interesuje już od najmłodszych lat. :)
Wikaa099
 
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2015, 10:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Bian » 13 paź 2015, 10:53

Moja Hania wprawdzie ma niecałe cztery lata, ale w przedszkolu od października zaczęła dodatkowy angielski (niestety ze względu na nasze prace nie mogliśmy podjąć zajęć u Ju) dwa razy w tygodniu. Raz w miesiącu mają zajęcia z gotowania i raz w miesiącu mają pakiet zajęć sobotnich (nieobowiązkowych) z modelarstwa, origami, teatru i tańca. Każde trwają po ok. 40 minut.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 13 paź 2015, 13:47

Bian pisze:raz w miesiącu mają pakiet zajęć sobotnich (nieobowiązkowych) z modelarstwa, origami, teatru i tańca. Każde trwają po ok. 40 minut.

Ekstra :) Moja Żaba byłaby wniebowzięta :lol: Chodzicie?

U nas wszystko się wyklarowało. Żaba uczęszcza na:
zajęcia taneczne 2xtyg. płatne (kontynuuje od zeszłego roku),
zajęcia plastyczne 1xtyg. 60 min. płatne (kontynuuje od zeszłego roku),
zajęcia artystyczno-teatralne tzw. Drama 1xtyg. 60 min. płatne,
gimnastyka korekcyjna 1xtyg. 45 min. bezpłatne,
etyka 1xtyg. 45 min. bezpłatne,
zajęcia plastyczno-muzyczne z wychowawczynią 1xtyg. 45 min. bezpłatne,
basen 1xtyg. 30 min bezpłatne.

Chciałam ją jeszcze zapisać na hiszpański płatny ale zajęcia są akurat w trakcie jej lekcji. To samo z bezpłatnym origami organizowanym przez szkołę. Szkoła oferuje także szereg kółek zainteresowań (chodziło mi głównie o przyrodnicze i matematyczne) ale wszystkie są w czasie jej lekcji :ymdevil: więc nie chodzi. Była też na 2 zajęciach z jęz. angielskiego płatnego ale z tego rezygnujemy ze względów finansowych. Zapiszemy ją do dobrej szkoły językowej przy przygotowaniu do egzaminu 6-klasisty.
Aaa i jeszcze są zuchy. Są w piątki i nie będzie chodziła bo wtedy jej dzień byłby taki 8-12:35 szkoła - okienko - 14:30-15:30 tańce - okienko - 16:30-18:30 zuchy. Masakra po prostu więc Żaba nie chodzi.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: caixa » 13 paź 2015, 14:01

U nas też się wyklarowało:
- angielski (w programie)
- 2 x gimnastyka ogolnirozwojowa na Tęczy (w programie)
- nauka pływania (w programie)
- kółko podróżnicze
- kółko plastyczne
- kółko kulinarne
- logopeda

Niestety nie udało nam się dostać na bardzo fajne koło logiczne. Mała też zrezygnowała sama z zajęć tanecznych. Troszkę mi szkoda ale nie będę przecież dziecka na siłę uszczęśliwiać. Dziecko się zniecheciło bo nie ma podziału na grupy , są starsze dzieci , które znają układy i bida nie nadążała . :(
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Bian » 13 paź 2015, 14:05

MamaŻaby pisze: Chodzicie?

Tak :) W sumie wymieniłam tylko te, na które chodzimy, bo zajęć jest więcej, ale nie ma co 3,5-latki na wszystko rzucać. Chociaż nie powiem, interesowała mnie jeszcze plastyka, bo wszystkie dzieci miały próbne zajęcia i robiły takie piękne motyle, ale nie będę przesadzać. Spróbujemy za rok jej to dołożyć lub zamienić z czymś.

caixa pisze:nie ma podziału na grupy , są starsze dzieci , które znają układy i bida nie nadążała .

To faktycznie szkoda, bo może w innej sytuacji by jej się podobało.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Deco-Ania » 13 paź 2015, 14:05

caixa pisze:2 x gimnastyka ogolnirozwojowa na Tęczy (w programie)
kiedy chodzicie?

No dobra - chyba bez znaczenia, bo doczytałam, że macie w programie. Myślałam, ze chodzicie na zajęcia do Regimis. Bo jak zwykle nie mam z kim pogadać jak jestem.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: caixa » 13 paź 2015, 14:12

Deco-Ania, no właśnie do południa są zajęcia.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 13 paź 2015, 18:19

U nas młoda prawie wszystko ma za free lub za niewielką opłatą.
Ten rok jest dobry finansowo w porównaniu z poprzednim,nie ma też czesnych itp.bo placówki publiczne.


Zajęcia po godzinie 17 (czyli POZA szkolne):


-Basen-na który młoda wchodzi w ramach mojego sportowego karnetu.I w tym karnecie może chodzić nawet codziennie w dowolne dni i o dowolnej porze na dowolne zajęcia basenowe :lol: (ale głównie chodzi na naukę pływania lub rekreację).Nawet coś tam jest w zasadach,że wystarczy przerwa 4 godzinna,tylko że wtedy na innych obiektach.Są więc tygodnie,że na basenie jest 2 x a dodatkowo 3ci szkolny basen.Uwielbiam te karnety,a płacę grosze,szybko to się zwraca.Młoda z kolei już ma osobne zadania na nauce pływania,bo prawie że już pływa-zasługa częstych basenów.

-ZHP-tu mam mieszane uczucia,czy nie jest za mała,okaże się bo nie wiem czy jakieś pierwszaki(zwłaszcza te 6 letnie) przetrwają.Na pewno jest plusem to,że ona ciągnie do starszych dzieci (ma starszą 9 letnią koleżankę),więc czy świetlica czy ZHP wśród starszych to dla niej nie problem.Najwyżej za rok,jak uzna że za mała.

-oferta szkolna-czyli w godzinach do max 17:


-zajęcia plastyczne
-zajęcia artystyczne
-etyka
Jeszcze nie we wszystkich zajęciach się połapałam,nie wiem czy już niektóre ruszyły,ale wiem,że jest też dodatkowy angielski,w zeszłorocznej ofercie szkoły były też koło ekologiczne dla pierwszaków,Mały Mistrz,koło wiedzy.Dla starszych chór i koło gitarowe oraz kącik radiowo-redakcyjny.Wszystko co wchodzi w czas świetlicowy-czyli do godz.17-jak najbardziej na tak,niech się rozwija wśród swoich.No i na świetlicę młoda chodzi,co lubi.W cieplejsze dni wychodzili na Orlik a dziś np.skakli na piłkach.Organizacja świetlicy jest dość różnorodna-nie siedzą codziennie w 1 miejscu.Jest tak dużo chętnych dzieci,że się wymieniają salami (i wyposażeniem sal).Mają też swoje imprezy świetlicowe.Plusem jest odrabianie lekcji na świetlicy,w domu albo nie ma nic do roboty albo na 5 min.Ogólnie ze szkoły,jej oferty,basenu(!) jestem zadowolona.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 13 paź 2015, 18:28

Blue pisze:młoda prawie wszystko ma za free lub za niewielką opłatą.
Ten rok jest dobry finansowo,żadnych czesnych,okrojone wydatki itp.

zazdroszczę. My za placówki dziewczyn i zajęcia dodatkowe Żaby płacimy prawie 600 zł miesięcznie :roll:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 13 paź 2015, 18:29

MamaŻaby-wiem,przerabiałam ten "ból" (a nawet większy "ból",podczas mojego wychowawczego też) przez wszystkie lata przedszkola starszej (bo chodziła tylko do prywatnych),a potem dorzuciliśmy młodszą na kilka miesięcy też.Dlatego teraz bez skrupułów napisałam,że czuć ulgę:)równowaga w przyrodzie;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Deco-Ania » 13 paź 2015, 20:46

A ja mam nerwy na te zajęcia w szkole. Niby fajne, niby dość spory wybór u nas. Tylko co z tego, skoro np. papieroplastyka jest co trzy tygodnie?? Bo niby tyle chętnych, że trzeba było dzieci podzielić na grupy.
A ja mam - nie powiem gdzie - takie zajęcia.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: lmyszka » 09 lis 2015, 20:10

lmyszka pisze:U nas w szkole w ramach czasu który i tak spędza na świetlicy:
- SKS
- gimnastyka korekcyjna
- kółko artystyczne

I dodatkowo Ju Jitsu raz w tygodniu.


Doszła jeszcze plastyka dodatkowo bo Wiktor bardzo prosił :)

Z wolnych dni został piatek i mam nadzieję, że tak zostanie.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 10 lis 2015, 21:41

Dla dzieciaków 7+

http://www.p.lodz.pl/pl/lud
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 11 lis 2015, 13:16

Blue, ja chciałam Żabę zapisać ale odmówiła, bo tam w czasie zajęć dzieci są same. To samo na Ulku. Może w przyszłym roku szkolnym spróbujemy. No i wiem, że bardzo trudno się dostać więc trzeba śledzić kiedy zaczyna się rekrutacja i od pierwszych minut trzeba starać się zapisać.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 15 lis 2015, 8:30

Nie wiem czy są osobne kółka szachowe w naszej szkole na ten moment,ale młoda ze świetlicy wyniosła zainteresowanie warcabami a teraz szachami.Z tym,że w szachy dopiero się uczy od innych dzieci i od nas jak mamy czas.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: agnieszka19 » 15 lis 2015, 9:58

A Natalka zapragnela jezdzic na lyzwach...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 20 lis 2015, 22:05

Starszej doszły zajęcia muzyczne.Na szczęście babka powiedziała,że na tym etapie nie robi selekcji (młoda trochę nieczysto śpiewa),tylko w starszej grupie.Niech wyćwiczy trochę słuch i głos,pod gitarę jej się przyda.Oszalała całkiem i przed spaniem brzdąka w łóżku zanim zaśnie...chyba stopery kupię do uszu.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: MamaŻaby » 20 lis 2015, 22:47

a my w przyszłym tygodniu idziemy na próbne zajęcia szachowe. Jeśli Żabie się spodoba i nie będą mocno obciążające dla budżetu to może ją zapiszę :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 21 lis 2015, 7:52

MamaŻaby- u nas na świetlicy dzieciaki mają turnieje między sobą warcabowe i szachowe:)Młoda uczy się od dzieciaków,a resztę zasad szlifuje w domu:)Świetlica sporo zainteresowań jej podrzuciła.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Joanka » 21 lis 2015, 22:05

agnieszka19 pisze:A Natalka zapragnela jezdzic na lyzwach...

Dowiedziałam się niedawno, że w Bombonierce są zajęcia łyżwiarskie dla dzieci. Zajęcia odbywają się w niedziele o godzinie 10 oraz 11, trwają 45 minut (30 minut nauki + 15 wolnej jazdy).
Koszt to 11 zł od osoby. Na zajęciach jest kilka grup o różnym zaawansowaniu, w tym jedna dla dzieci początkujących. Nie ma zapisów, można chodzić kiedy się chce.
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: mikołajkowa » 21 lis 2015, 22:54

Joanka pisze:
agnieszka19 pisze:A Natalka zapragnela jezdzic na lyzwach...

Dowiedziałam się niedawno, że w Bombonierce są zajęcia łyżwiarskie dla dzieci. Zajęcia odbywają się w niedziele o godzinie 10 oraz 11, trwają 45 minut (30 minut nauki + 15 wolnej jazdy).
Koszt to 11 zł od osoby. Na zajęciach jest kilka grup o różnym zaawansowaniu, w tym jedna dla dzieci początkujących. Nie ma zapisów, można chodzić kiedy się chce.


A jakijest minimalny wiek?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: Blue » 21 wrz 2016, 6:40

Czuję się,jakby moje dziecko chodziło do szkoły sportowej:)
Na 5 dni w tygodniu ma:
-2 x WF
-2 x basen
-1 x gimnastyke korekcyjną
-1 x dodatkowe kółko gimnastyczne

To wszystko w szkole w czasie zajęć szkolnych (tzn do 17)
Do tego w cieplejsze miesiące świetlicowe wyjścia na Orlika (po min.godzinę)

Planowałam zapisać ją na tańce lub akrobatykę,ale chyba ruchu ma w sam raz;)
A szpagaty w kilku wersjach (też na stojąco z nogą podniesioną do góry),gwiazdę,mostki z 1 ręką i inne takie to ona już dawno umie:)
Samouk+pasja-Akademia tańca przed TV i filmy na youtube;)

Dodatkowo w ciągu zajęć szkolnych (do 17) ma kółko plastyczne,chór.Pewnie coś jeszcze dojdzie jak potworzą się grupy.
Poza godz 17 narazie harcerstwo (i basen 1 komercyjny).

A w przedszkolu?Nie ma zajęć dodatkowych bo remontują sale.Jest tylko 15 min angielskiego,15 min rytmiki w tygodniu
oraz gimnastyka korekcyjna dla starszych grup.Nic więcej nie ma,pełnopłatnego też nie.Ja naprawdę wolę szkołę-wiele powodów jest ku temu.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: lmyszka » 21 wrz 2016, 6:59

Moi chłopcy chodzą do Akademii Power Kids.
2 x w tygodniu.

Wiktor na brazylijskie JuJitsu a Kacper na Smerfy czyli taka zabawa w ruchu :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: kochecka » 21 wrz 2016, 10:53

W tym roku Maksiu chodzi póki co na angielski - na razie 1 raz w tygodniu - ale od października najprawdopodobniej 2 razy. I ostatnio odkryliśmy przy naszym kościele klub dziecięcy, coś jak świetlica. Opiekunem jest ksiądz ale dziećmi zajmuja się wolontariusze - młodzież w wieku licealnym i studenci. Dziecko może tam przebywać od 15 do 18. Od 15 do 16 odrabiają z dziećmi lekcje i nadrabiają zaległości jeśli jest taka potrzeba. Od 16 do 17 są zajęcia tematyczne np modelarstwo, zajęcia plastyczne, tenis stołowy i coś tam jeszcze ale już nie pamiętam. O 17 jest kolacja i po kolacji aż do 18 dzieci się bawią - mają różne gry planszowe, komputerowe, x-boxa, piłkarzyki. Jak jest ładna pogoda to idą na plac zabaw lub boisko mają organizowane jakieś gry zespołowe. Raz w miesiącu mają jakąś atrakcję (dla dzieci zapisanych do tego klubu koszt to 1 zł) - w tym miesiącu idą do kina, za miesiąc mają ognisko w Gajewnikach, w listopadzie jadą na Falę do Łodzi, w grudniu mają Wigilię, Jasełka i jakieś konkursy itp. Ponadto mają sekcję piłki nożnej i w poniedziałki i soboty chętni chłopcy mają 1,5 godzinny trening pod okiem trenera. Ja tylko zaprowadzam dziecko, a oni zawożą całą ekipę na salę/orlika i z powrotem przywożą. I całość jest zupełnie bezpłatna. Zaprowadziłam Maksia na próbę bo chciał na piłkę chodzić i jest zachwycony. Finalnie nie chodzi tylko jak na angielski idzie.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: zajęcia dodatkowe dla dzieci 5-letnich i starszych

Postautor: agnieszka19 » 21 wrz 2016, 15:47

Nati w tym roku ruszyła na taniec towarzyski i czekamy na miejsce w kole plastycznym w Pałacu Młodzieży.
Tyl i chyba starczy :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Następna

Wróć do Edukacja i Sztuka dla dzieci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości