Zajęcia muzyczne w Różowych Okularach

Zajęcia muzyczne w Różowych Okularach

Postautor: Bian » 02 lut 2013, 19:52

Justinaa zmobilizowała mnie do założenia tematu :)

Chodzę z Hanią na zajęcia Muzyczne Bobasy organizowane przez kawiarnię Różowe Okulary. Są to zajęcia przeznaczone dla dzieci, które już siedzą, ewentualnie raczkują, ale jeszcze nie chodzą. Najpierw byłyśmy dla dniu otwartym, podczas którego mogłam sprawdzić czy Hani się w ogóle takie zajęcia spodobają. A ponieważ radość była ogromna, więc wykupiłam karnet :)

Co robimy na zajęciach? Śpiewamy piosenki, gramy na instrumentach, wykonujemy przeróżne ćwiczenia przy muzyce, wystukujemy rytm. Dzieci poznają nie tylko piosenki, ale także różnice w dźwiękach (np. cicho-głośno, wolno-szybko). Jednocześnie wplatane są zajęcia ruchowe. A ostatnio malowaliśmy światłem w ciemności :)

Muszę przyznać, że te zajęcia sprawiają mnóstwo frajdy nie tylko Hani, ale i mnie. Jest dość dynamicznie, Hania się nie nudzi, rzadko zwiewa zwiedzać inne kąty (tak robiła na Mini Foce podczas zajęć z panią ze szkoły muzycznej). Według mnie Asia potrafi sprawić, że moje dziecko (dość ruchliwe i ciekawskie) potrafi się skupić na jakimś ćwiczeniu, a jednocześnie widać, że świetnie się bawi (piszczy, śmieje się głośno, czasami śpiewa po swojemu).

Na pewno jak Hania wyrośnie z bobasów, to będziemy chodzić na muzyczne smyki dla nieco starszych dzieci :)

Koszt karnetu na cztery wejścia to 80 zł ważny do wykorzystania w dwa miesięce (wiadomo, że dzieci chorują, czasami coś wypadnie). Jednorazowy udział kosztuje 20 lub 25 zł. Zajęcia odbywają się między godziną 10 a 11 w czwartki.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zajęcia muzyczne w Różowych Okularach

Postautor: Justinaa » 11 lut 2013, 20:57

ja też byłam kilka razy na tych zajęciach i też nam się podobało, ALE do czasu aż Hanka odkyrła swoją pasję do malowania :) natomiast na pewno, po zajęciach własnie, ma doskonale opanowany rytm - szybko/ wolno oraz określenia cicho/ głośno
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times


Wróć do Edukacja i Sztuka dla dzieci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości