Tablety i czytniki ebooków

Czyli wszystko to, co nie mieści się w działach powyżej

Tablety i czytniki ebooków

Postautor: malaJu » 14 lip 2013, 12:02

Macie tego typu sprzęty? Co poradzicie chcącym kupić?
Czy w ogóle jest możliwość, by porównywać tablet i czytnik e-booków? Czytałam, że to jak zestawianie peceta z konsolą gier - to drugie służy tylko do grania, więc jest lepsze jak to bywa ze sprzętem dedykowanym.
Do czego jeszcze używacie tabletów?

Pytam, bo mam. Szaleństwo mojego męża. Kupił, bo okazja była (zrobię Mu ten sam numer z ciuchami dla dzieci, to może zrozumie przesłanie słów "okazja była" :ymdevil: ). Niestety, nie widzę go jakoś jako sprzętu, który by mnie wciągnął. Piszę się dramatycznie, bo dotykowo, ekran za mały, choć to 10cali i ten Android... O czytaniu książek to nawet jeszcze nie myślałam. Nie ogarniam tematu po prostu.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 14 lip 2013, 12:31

ja nie mam i nie korzystam, ale swego czasu mojej mamie się zamarzyło więc kupilismy jej w prezencie tablet Larc free me, najprostszy jaki był... Działa, mama sobie chwali, na jej potrzeby jest zupełnie wystarczający
Obrazek

Teraz na 18 kuzynki męża, kupilismy również tablecik, dodatkowo z podłączaną klawiaturką. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Obrazek

Obydwa są z Androidem.

Z czytnika ebooków nigdy nie korzystałam bo nielubię czytać książek na ekranie, wolę wersje papierowe :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ppola » 14 lip 2013, 13:06

Tabletu nie mam natomiast mam czytnik e-booków i jak dla mnie najlepiej wydane pieniądze. Mam Amazon Kndle 3G, brak dotykowego ekranu za to e-papier. Dzięki temu przy czytaniu nie męczą się oczy.
Jedna zasadnicza uwaga ekran w tablecie to nie to samo co e papier czy e-ink w czytnikach e-booków, to zupełnie inna bajka. Na zwykłych ekranach czytać nienawidzę bo oczy bolą okrutnie tutaj taka sytuacja nie ma miejsca. A załadowanie kilku książek na wakacje, zamiast kilogramów papierowych - bezcenne.
Używam od ponad dwóch lat - darzę go miłością absolutną - chociaż od czasu do czasu muszę wziąć książkę papierową bo mi się tęskni ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 14 lip 2013, 13:10

Temat dla mnie :lol:
Jak już pisałam w innym wątku podjęliśmy ostatnio spontaniczną decyzję o zakupie tabletu. Najpierw stanęło na Tracerze 9.7", który niestety dwa razy oddawaliśmy. Za drugim razem zrobiłam większe rozeznanie w sieci i okazało się, że za tę samą cenę możemy kupić 7" Samsunga Galaxy Tab 2. KOCHAM GO!! Nie mogę się oderwać. Akurat dobrze się złozyło, bo muszę odesłać swojego lapka do serwisu, bo wysiadł mi napęd DVD, a kończy mi się gwarancja. Wiem już, że przez ten czas będę siedziała na tablecie sporadycznie tylko korzystając z lapka męża, głównie żeby pozrzucać zdjęcia z aparatu.
I wiem już, że jak wysiądzie jeden z naszych lapków, to kupimy Galaxy Taba 10.1". Chociaż mąż zaczął ostatnio kombinować z laptopami, z których można odłączyć dotykowy ekran od klawiatury, ale podejrzewam, że cena nas zabije.
Czytnika nigdy nie używałam, ale nie ciągnie mnie, bo lubię tradycyjne książki. Mąż kiedyś testował oprogramownaie do czytnika, więc miał sprzęt w ręku. Mówi, że fajny, ale też go nie ciągnie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 14 lip 2013, 14:49

Przypomniało mi się jeszcze co mówil mój mąż, jak dwa lata temu testował tablety. Miał na pewno iPada, Galaxy Taba i dwa tablety Sony (jeden zwykły, jeden taki składany na pół). Nie wiem, czy coś jeszcze, ale chyba nie. Mówi, że z tych czterech najlepiej pracowało mu się na Samsungu i pod względem wygody i sprawności działania - to tak jako rada dla kupujących. No ale to górna półka.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: poison_moon » 14 lip 2013, 16:09

ppola pisze:Tabletu nie mam natomiast mam czytnik e-booków i jak dla mnie najlepiej wydane pieniądze. Mam Amazon Kndle 3G, brak dotykowego ekranu za to e-papier. Dzięki temu przy czytaniu nie męczą się oczy.
Jedna zasadnicza uwaga ekran w tablecie to nie to samo co e papier czy e-ink w czytnikach e-booków, to zupełnie inna bajka. Na zwykłych ekranach czytać nienawidzę bo oczy bolą okrutnie tutaj taka sytuacja nie ma miejsca. A załadowanie kilku książek na wakacje, zamiast kilogramów papierowych - bezcenne.
Używam od ponad dwóch lat - darzę go miłością absolutną - chociaż od czasu do czasu muszę wziąć książkę papierową bo mi się tęskni ;)

Mogę się tylko pod tym podpisać. :mrgreen: Oprócz tego, że ja swojego używam dopiero od pół roku, ale na pewno nie zamieniłabym go na tablet.
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Emi » 15 lip 2013, 10:28

ppola pisze:Tabletu nie mam natomiast mam czytnik e-booków i jak dla mnie najlepiej wydane pieniądze.

podpisuję się pod tym :-) z tym, że ja mam tego z dotykowym ekranem. Czytam książki nałogowo, na półkach już mi się nie mieszczą a żal jest mi się ich pozbyć. Odkąd mam Kindla problemu nie ma :-) Koszt czytnika faktycznie spory, ale mi już się zwrócił.
Co do tabletu, to nie mamy ale czasem by mi się przydał.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Deco-Ania » 15 lip 2013, 11:16

ppola pisze:Tabletu nie mam natomiast mam czytnik e-booków i jak dla mnie najlepiej wydane pieniądze.
Dokładnie mam to samo. Tytle, że czytnik mam bardziej zwykły i ... nieco bardziej przystępny cenowo. Mam empikowego TrekStora. Jak na moje potrzeby w zupełności wystarcza.
Ekran - mimo, że nie e-papier, też do przeżycia (tym bardziej, że można sobie dostawać jasność ekranu do własnych potrzeb).
Koszt zakupu na pewno już mi się zwrócił.

Natomiast zakup tabletu w planach - mąż chce Ipad'a mini. A ja się nie mogę doczekać bo może wreszcie odczepi się od mojego lapka.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Audiolka » 15 lip 2013, 13:40

Mam od roku tego
Obrazek

jestem bardzo zadowolona. Obraz igła.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: hatifnatka » 15 lip 2013, 16:05

od ponad roku mam Kindla i jestem z niego bardzo zadowolona, jest w ciągłym użytku :) tabletu nie mam i raczej nie planuję, w zupełności wystarcza mi laptop.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Pepsi » 15 lip 2013, 19:48

Kiedyś myślałam o zakupie ale temat się rozszedł po kościach, bo nie końca wiedziałam po co mi tablet :p Owszem podoba mi się i można do w torbę schować ale ja z netu korzystam na lapku a w razie nagłej potrzeby w telefonie.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Karola5 » 15 lip 2013, 20:33

My mamy tablet i wlasnie z niego pisze. Popsul mi sie laptop a ze oboje z mezem korzystamy z netu to tablet sie przydaje. Jest lekki, niewielkich rozmiarow, w sam raz na poczte, Fb czy forum. Dodatkowo jak wyjezdzamy zabieramy go ze soba, fajnie sie oglada filmy podczas podrozy. >D
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Patrycja11 » 20 lip 2013, 15:31

Pepsi pisze:Kiedyś myślałam o zakupie ale temat się rozszedł po kościach, bo nie końca wiedziałam po co mi tablet Owszem podoba mi się i można do w torbę schować ale ja z netu korzystam na lapku a w razie nagłej potrzeby w telefonie.
mogę się pod tym podpisać, tyle, że ja nie na lapku korzystam, tylko na kompie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Sybel » 22 lip 2013, 13:52

Dostałam od męża najprostyszy tablet ponad rok temu, lezy i mąż na nim czasem pogra, ja nie lubię. Natomiast bardzo marzy mi się kindle... Bardzo bardzo :)
Sybel
 

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 06 lut 2014, 23:17

Dziewczyny korzystające z czytników ebooków... powiedzcie na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dojrzałam do tego, ze czas pożegnać opasłe tomy zalegające mi na półkach i przerzucić się na czytnik, któremu do tej pory byłam przeciwna, tyle że ja się na tym kompletnie nie znam...

Jakie firmy w ogóle brać pod uwagę przy zakupie? Co radzicie rozważyć? Jeśli chodzi o granice cenowe, póki co brak... no ale żeby się zamknąć w jakiś 500 zł. Wiadomo im taniej tym lepiej :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: poison_moon » 07 lut 2014, 0:37

Ja polecam Kindla. Tylko nie dotykowego, bo z doswiadczen rodzinnych wiem, ze sie psuje. Chyba najwazniejsze zeby czytnik mial wyswietlacz w technologii e-ink. Nie mecza sie oczy, komfort czytania porownywalny do tradycyjnej ksiazki. Ja swojego Kindla uuwielbiam i powtarzam ze to najlepiej wydane pieniadze na gadzet w moim zyciu ;-)
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Sybel » 07 lut 2014, 7:51

Ja od jakiegoś czasu się nad Kindle Paperwhite zastanawiam. Prawdę mówiąc chciałabym go mieć przed porodem, bo z doświadczeń z Witem wiem, ze ciężko operować zwykłą, grubą książką jedną ręką podczas karmienia :)
Sybel
 

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Emi » 07 lut 2014, 8:22

poison_moon pisze:Tylko nie dotykowego, bo z doswiadczen rodzinnych wiem, ze sie psuje

ja mam dotykowego i nie psuje się wcale :) a używam go non stop.
poison_moon pisze:Ja polecam Kindla

ja również, jeden z lepszych zakupów :)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: poison_moon » 07 lut 2014, 8:28

Emi pisze:ja mam dotykowego i nie psuje się wcale
to widocznie moja siostra i ciocia pechowo trafiły, bo obie już dwa razy odsyłały do naprawy ;;)
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kakonka » 07 lut 2014, 10:02

malaJu pisze:mam. Szaleństwo mojego męża. (...) Niestety, nie widzę go jakoś jako sprzętu, który by mnie wciągnął. Piszę się dramatycznie, bo dotykowo, ekran za mały, choć to 10cali i ten Android... O czytaniu książek to nawet jeszcze nie myślałam. Nie ogarniam tematu po prostu.


no i ja :/ nawet po podpięciu klawiatury mnie irytuje. W zadaszie to jets to chyba sprzęt mojego syna. Mam tam milion aplikacji (puzzle przede wszystkim), które On uwielbia.
Android mi wcale nie przeszkadza, ale służy mi wyłącznie do przeglądania internetu a jak mam z niego post na forum wysłać to... tego nie robię już bo później głupoty wychodzą :p

Filmy lubię na nim oglądać bo jest poręczny i nawet leżąc w łóżku na boku jest mi wygodnie oglądać :)

Czytnika nie mam... jeszcze :) od 6 miesiecy zastanawiam się nad urodzinowym prezentem dla męża i chyba znalazłam :) Dzięki :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kari » 07 lut 2014, 10:05

poison_moon, my też mamy dotykowca i spisuje się rewelacyjnie, ja się zastanawiam nad swoim egzemplarzem, bo korzystam z "mężowego", mąż kupił na angielskim Amazonie i brat mu przysłał, ciągle liczę na jakąś promocję PaperWhite (widzę, że ten nie dotykowy teraz 59 funtów), to nowy oddam mężowi a ten zostawię dla siebie
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: mietka » 07 lut 2014, 21:10

ja mam zwykłego kindle keyboard i go uwielbiam. mamie kupiłam na gwiazdkę też kindla i też jej się podoba :)
a tablet kupiłam dzisiaj Frankowi na urodziny (trochę obsuwę miałam, ale co tam :) ) samsunga galaxy tab 3. Myślę, że dla 6 latka jest akurat, może odczepi się od mojego iphona... chociaż i tak go dostanie całkiem niedługo, bo już mu obiecałam.

Ale tablet jest ok. w sumie nie mam nic przeciwko temu, zeby czasem go pożyczyć. :)
łatwiej ogarnąć na tarasie latem mały tablecik niż laptopa. a jednak telefon jest trochę za mały.

nie mam nic przeciwko dotykowym sprzętom, przyzwyczaiłam się
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 13 lut 2014, 12:16

Przekonałyście mnie i od soboty jestem posiadaczką Kindle 5.
Zastanawiałam się bardzo nad Paperwhite, ale po przeanalizowaniu, stwierdziłam, że jest mi raczej zbędny, bo jak mam dopłacać 300 zł za dotykowy i podświetlany ekran, to raczej nie jest to moją główną potrzebą... Kindle 5 dla mnie jest w zupełności wystarczający. Jestem zachwycona... i tak się zastanawiam, czemu zwlekałam tak długo? Jest fantastyczny :)
Od soboty przeczytałam już na nim 4 ksiązki, po 400-500 stron każda i obecnie czytam 5 :D Tak więc, zdecydowanie jest to urządzenie uzależniające :)

Fuente pisze:Z czytnika ebooków nigdy nie korzystałam bo nie lubię czytać książek na ekranie, wolę wersje papierowe :)


Ależ ja durna byłam :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: gorzatka » 13 lut 2014, 12:21

Fuente tez sie zasanawiam nad zakupem a powiedz mi gdzie kupiłaś i oczywiście dużo zapłaciłas?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 13 lut 2014, 12:26

gorzatka, kupiłam w X-KOM w Porcie Łódź, bo mieli promocję akurat, czytnik kosztował 299 zł, a ja jeszcze za 30 dokupiłam dodatkowe 2 lata gwarancji, czyli łącznie są 3 lata gwarancji. Taka sama cena jest w Komputroniku, ale u nich akurat nie działał terminal do kart płatniczych dlatego zdecydowałam się na X-KOM. W porcie Łódź, te sklepy znajdują się obok siebie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 13 lut 2014, 12:29

A tak na marginesie na Allegro zamówiłam etui z lampką, bo zdarza mi sie czytać przy usypianiu Amelki po ciemku. Etui sprawdza się super, korzysta z baterii czytnika, więc minusem jest oczywiście to, że szybciej wyczerpuje się bateria, ale mimo to jestem zadowolona, bo spadek energii nie jest jakos szczególnie zauważalny, a światło daje na tyle intensywne, że spokojnie w ciemności można czytac. Ja mam taki tylko fioletowy:

Obrazek

Zapłaciłam z przesyłką 50 zł... więc nadal mniej niż dodatkowe 300 zł za Paperwhite :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kasieńka 85 » 13 lut 2014, 12:36

a ja od niedzieli jestem szczęśliwą posiadaczką tableta Samsung Tab 3. Cóż, początkowo jako przeciwniczka nadmiaru elektroniki byłam sceptycznie nastawiona do zakupu. Ale małżonek się uparł, że mi go kupi ;;) W niedzielę się delikatnie polubiliśmy a odkąd odkryłam, że mogę na nim czytać książki to pałam do niego miłością bezgraniczną >D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kari » 13 lut 2014, 12:38

Fuente, a ja Paperwhite lubię, choć to produkt męża i jakbym miała kupować to właśnie dotykowca i podświetlanego sobie kupię :)
i też się nie mogłam przemóc do czytania na nim, a teraz praktycznie ja go używam na co dzień :mrgreen:
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 13 lut 2014, 13:49

kari, ja na pewno tez bym lubiła ;) Tylko po przeanalizowaniu doszłam do wniosku ze dotykowy ekran przy czytniku jest mi zbędny, ale to zupełnie subiektywne odczucie, a podświetlenie ekranu załatwiło etui. Właściwie to kupując wahałam sie tylko między tymi dwoma modelami,innych w ogóle nie brałam pod uwagę :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 26 mar 2014, 19:48

Kupiłam dzisiaj mężowi na zbliżającą się 30-tkę Kindle 5, bo sam sobie zażyczył. Trochę męczy go czytanie pdfów na komórce (3,8"). Myślał nad tabletem, ale jak Fuente tu napisała, że kupiła, to mu akurat o tym powiedziałam w ramach ciekawostki, że Kindle taki tani i stwierdził, że chce zamiast tabletu, bo jeden nam wystarczy.
Fajny, fantastycznie lekki, chociaż zachwycona nie jestem. Próbowałam coś czytać, ale jednak papierowa książka to dalej moja ulubiona lektura.
Chociaż rozważam zamówienie drugiego Kindle w najbliższym czasie jako mój prezent na urodziny, bo wiem, że od tego nie ucieknę, a miejsca na półkach na nowe książki nie mam już kompletnie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Deco-Ania » 26 mar 2014, 20:04

szaraczarownica pisze: Próbowałam coś czytać, ale jednak papierowa książka to dalej moja ulubiona lektura.
Tez tak miałam na początku - przyzwyczaisz się. Chociaż nawet teraz lubię czasami wrócić do papierowej książki.
Trochę mi brakuje tego przewracania kartek, zapachu książki, ale
szaraczarownica pisze:miejsca na półkach na nowe książki nie mam już kompletnie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: malaJu » 26 mar 2014, 22:27

Ja Kindla nie mam i dalej czytam na tablecie, ale już wiem, że do papieru nie wrócę.

BTW - mój mąż, drukarz, też czyta już tylko e-booki ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 27 mar 2014, 18:58

Kindle 5 przekonał mnie dzisiaj do siebie. Wieczorem siadam i zamawiam sobie na urodziny :ymblushing: (też 30-te, coś mi się na starość od życia należy :lol: )i nieważne, że to za 2 miesiące :p
Tym razem z dostawą, bo nie chce mi się znowu jeździć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: klara76 » 27 mar 2014, 19:40

szaraczarownica, gdzie zamawiasz?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 27 mar 2014, 19:46

klara76, jak nie znajdę fajniejszej oferty, to w Komputroniku http://www.komputronik.pl/product/20846 ... ailability
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: caixa » 27 mar 2014, 19:53

Ja w Amazonie zamawiałam. Z tego co się zorientowaliśmy wychodzi najkorzystniej.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 27 mar 2014, 20:12

Tylko o kilkanaście złotych. Cena w Amazonie to 89$, czyli 270 zł
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 27 mar 2014, 20:20

klara76, wyszło mi, że z takich bezpiecznych (w moim mniemaniu) sklepów to najtaniej jest tutaj http://www.vobis.pl/czytnik-ebook-kindl ... 16885.html
Z przesyłką tyle, co w Komputroniku sam czytnik.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Greeneyes_80 » 10 kwie 2014, 12:26

Moje chłopaki (czyt.mąż i starszy synek) nie mogli się już doczekać z podarowaniem mi prezentu na urodzinki i od wczoraj jestem przeszczęśliwą posiadaczką czytnika storia C 65 HD :) Nie szkodzi że 2 tygodnie wcześniej, już nie wytrzymali ;)
https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 4196445020

To tylko jeden dzień dopiero ale jestem zachwycona :D Posiada funkcję e-ink więc nie męczy oczu, lekki, poręczny po prostu "pientkny" ;) Wi-Fi, dotykowy ekran, funkcja "Czytaj na głos", możliwość powiększenia tekstu, menu w języku polskim, system Android i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy których jeszcze nie odkryłam ;) Zazwyczaj czytam w autobusie/tramwaju jak jadę do pracy/z pracy ...i teraz normalnie ..nie mogę się doczekać kiedy znów będę jechać autobusem hihi ;)
Zobaczymy ile trzyma bateria :)
Obrazek

Obrazek
Greeneyes_80
 
Posty: 70
Rejestracja: 24 lut 2014, 8:44
Lokalizacja: Łódź -Widzew
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: agnieszka19 » 16 kwie 2014, 14:45

A powiedzcie bo ja kompletnie sie nie orientuje:
Czym różni się tablet od czytnika?
Ogólnie to wiem, ale czy w tablecie nie ma możliwości instalacji programu który podobnie jak czytnik obsługuje e-booki?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kakonka » 16 kwie 2014, 14:50

agnieszka19 pisze:czy w tablecie nie ma możliwości instalacji programu który podobnie jak czytnik obsługuje e-booki?
jest. Dlatego jeszcze czytnika nie mam. Miałam mężowi kupić ale nie chciał a ja czytam na tablecie >D

Poprawiłam cytat - Patrycja11
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: agnieszka19 » 16 kwie 2014, 14:52

kakonka pisze:
agnieszka19 pisze:czy w tablecie nie ma możliwości instalacji programu który podobnie jak czytnik obsługuje e-booki?
jest. Dlatego jeszcze czytnika nie mam. Miałam mężowi kupić ale nie chciał a ja czytam na tablecie >D

Ano właśnie... Czyli bez sensu mieć i to i to :) W takim razie szukam tableta :)

Poprawiłam cytat - Patrycja11
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ppola » 16 kwie 2014, 14:59

agnieszka19, główna różnica to to ze czytniki mają e-ink lub e- papier dzięki temu wzrok się nie męczy, ponieważ nie ma odświeżania obrazu jak w tablecie czy laptopie
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 16 kwie 2014, 15:24

agnieszka19, jeśli malo czytasz mozesz smialo używać tableta, jeśli dużo polecam jednak czytnik z ekranem e-papieru ;) Moja mama ma czytnik-tablet, ze zwyklym ekranem i szczerze to na dluzsza metę, czytanie na nim to jest dramat. Jeśli ktoś sporo czyta, to ja odradzam takie rozwiązanie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Yoanna » 07 maja 2014, 12:04

Ja wczoraj dostałam tablet Lenovo IdeaTab S6000- polubiłam od pierwszego wejrzenia :D
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yoanna
 
Posty: 286
Rejestracja: 10 lip 2013, 21:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: mietka » 07 maja 2014, 12:35

moja mama od kilku tygodni nie rozstaje się z kindlem, a teraz na kolejnego mam zamówienie od mojej babci.... i teraz się zastanawiam, czy babci będzie łatwiej z tradycyjnym czy z dotykowym....
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kakonka » 07 maja 2014, 12:52

Yoanna, "witaj w klubie" też go mam ale nie lubię z niego pisać postów :|
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: nieznajowa » 07 maja 2014, 21:59

Ja mam od 2 lat Onyxa i jestem baaaardzo zadowolona. Podoba mi się to, że bez problemu czyta pdfy i doc przy czym ma readera pdfów i można sobie spokojnie powiększać czcionkę wlasnie też w pdfach, super je czyta. Poza tym ma symulator mowy Iwona i czasem to fajne rozwiązanie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nieznajowa
 
Posty: 74
Rejestracja: 28 sty 2014, 20:45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 05 cze 2014, 20:59

Kupilismy dziadkowi w prezencie czytnik OYO Thalia S2. Póki co ja się nim bawię, bo wgrywam dziadkowi różne książki. Cóż mogę powiedzieć, jest oczywiście sto lat za Kindlem :P Ale generalnie moge z pełnym przekonaniem polecić, tym którzy:
1. Dopiero zaczynają przygode z czytnikiem
2. Nie chcą wydawać dużej kasy na czytnik (ja z przesylka zapłaciłam 139 zł)
3. Wolą polskie menu

Sam czytnik ma bardzo czytelne menu, dotykowy ekran, który niestety bardzo wolno działa, ma zastosowaną technologię e-papieru, jednak zdecydowanie gorsza niz w Kindle. Nie czyta mobi, poza tym wszystkie pozostałe formaty jak najbardziej. Na pewno dobrze sprawdzi się u osób starszych, bo ma polskie menu, które jest bardzo intuicyjne, a dzięki dotykowemu ekranowi, jest jeszcze prostsze. Generalnie polecam, choć na swojego Kindle, na pewno bym go nie zamieniła :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 06 cze 2014, 17:19

Na grouponie obecnie trwa oferta na Kindle 5 za 245 zł:

OFERTA GROUPON - KINDLE 5
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Następna

Wróć do Plotki dnia codziennego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron