Tablety i czytniki ebooków

Czyli wszystko to, co nie mieści się w działach powyżej

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Juska » 07 cze 2014, 8:50

Ja się długo broniłam, przed czytnikiem, no bo jednak papierową książka to i zaszeleści i można ją powąchać (a od tego jestem chorobliwie uzależniona :P ), ale mój przyszły postanowił jednak taki prezent mi sprawić, w ramach buntu przeciwko ilości książek jakie zabierałam ze sobą na wakacje. Tłumaczył, że to głównie praktyczny powód - leń! Dźwigać waliz mu się nie chciało :P
No i wybrałam sobie taki:
Obrazek
Mam go już prawie rok i jestem zachwycona :D Nie zrezygnowałam z klasycznych książek, ale przynajmniej dzięki czytnikowi, mogę mieć coś do czytania zawsze pod ręką, bo zawsze mam go w torbie :)

Tablety jako "książka" mnie nie przekonał, przede wszystkim dlatego, że ma powierzchnię odbijającą światło i w bardzo słoneczny dzień trudno coś przeczytać na ławce w parku :roll: Drugi problem z tabletem jest taki, że ma podświetlany monitor, który szybciej męczy oczy (tak jak monitor komputera, czy TV). Zatem stanęło na moim "matowym soniaczu" i mój T. jest bardzo zadowolony, bo ma swój tablet na wyłączność :)
Awatar użytkownika
Juska
 
Posty: 155
Rejestracja: 04 cze 2014, 16:15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Blue » 22 cze 2014, 6:16

czy jesli macie klawiature do tabletow to czesto z niej korzystacie czy to zbedne?czy jest cos na co nalezy zwrocic uwage kupujac klawiature?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Sybel » 25 cze 2014, 10:18

Mam od jakiegoś czasy kindle, starszy typ z kilkoma guzikami, nie dotykowy i kocham go przeogromnie. Wygodna niesamowita przy karmieniu dziecka, do tego mam zapas książek i wybór, a nie waży tyle, co wersje papierowe.
Mamy też nowy tablet - Ipad Air. Fajna sprawa, bardzo wygodny, śmiga, ale ma kilka wad. Po pierwsze cena - my zapłaciliśmy od niego 10% podatku, bo to nagroda, ale nie dałabym za niego pełnej kwoty, czyli 2100 zł. Po drugie boję się go czasem nosić, bo jak walnie, to szlag trafi, wiec trzeba z szacunkiem, szczególnie w domu z dziećmi. Po trzecie nie ma wbudowanego modemu, wiec może jedynie łapać wifi, gdzieś na dworze już netu nie będzie. Po czwarte Apple oczywiście musi mieć inną wtyczkę, niż wszystkie. Straszna bzdura, niby micro USB, ale ma zupełnie inną końcówkę. I pewnie też odpowiednio kosztuje. Plus ograniczenia dotyczące oprogramowania, których android nie ma.
Ma za to bardzo fajny aparat z prostą obróbką zdjęć w przeglądarce, bardzo dobry (moim zdaniem) ekran dotykowy - miałam do czynienia z tańszymi i ten naprawdę śmiga. Nie jest jednak wart swojej ceny, wolałabym coś z androidem.
Sybel
 

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 19 sie 2014, 15:23

No dobra, święta się zbliżają (nie bijcie :p ), a ja co raz częściej biję się z myślami. Już dawno postanowiliśmy, że kupimy mojej mamie na Gwiazdkę Kindle 5, ale im bliżej zakupu, tym bardziej się zastanawiam, czy nie ma jakiejś alternatywy. To, że my mamy Kindle nie oznacza, że nie ma innych fajnych czynników. Coś polecacie? Musi być dobrze wykonany i mieć e-ink. Myślę, że podświetlenie nie jest konieczne, o ile da się kupić etui z lampką. Nie wchodzi w grę zakup bez możliwości obejrzenia na żywo.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 30 lis 2014, 22:36

Poczytałam, pogrzebałam, naoglądałam się i nie znalazłam nic wartego uwagi. Albo jak było warte, to cena była zbliżona do Kindle'a, a za to obsługa bardziej skomplikowana. W międzyczasie Kindle 5 zniknęło ze sprzedaży, więc stanęło na Kindle 7 (Touch). Właśnie zamówiliśmy mamie pod choinkę :) Na pewno się pobawię, w najgorszym przypadku nawet zwiążę się na dłużej, bo jak się nie odnajdzie, to zrobimy zamianę (i nie wiem czy się z tego cieszę, bo jestem do mojej 5 bardzo przywiązana i po prostu nie czuję potrzeby wymiany).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Hosiole » 01 gru 2014, 11:34

szaraczarownica, trafiłaś na jakąś promocję? Ja też planuję taki zakup i to podwójnie (jeden sobie w prezencie a drugi teściowej ;;) )
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 01 gru 2014, 11:58

Hosiole, Redcoon 319 zł.
Mieliśmy zamawiać ze strony Amazonu z Niemiec, ale odpuściliśmy. Chociaż wychodziło trochę taniej. 59 euro czytnik + 8 euro przesyłka (ponoć).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 03 gru 2014, 18:05

Odpakowaliśmy dzisiaj Kindle 7, bo akurat przyszedł i muszę przyznać, że podoba mi się bardzo. Jak się go odpowiednio ustawi, to strona startowa wygląda prawie jak 5, a do tego ma łatwiejszy dostęp do opcji w trybie czytania (np. zmiany czcionki). Mojej mamie się podoba.
Ostatnio oglądałam też Onyxa dotykowego jako alternatywę dla Kindle'a i bałam się, że Kindle będzie równie skomplikowany w obsłudze, ale nie jest. Przy odpowiednim przeszkoleniu da sobie z nim radę ktoś, kto nie zna angielskiego i za nową technologią też aż tak bardzo nie nadąża.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Hosiole » 04 gru 2014, 11:08

szaraczarownica, super :) Dzięki za info.
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 12 gru 2014, 16:54

Mąż stwierdził że może by tak na święta Mikołaj przyniósł pod choinkę, później stwierdził że jednak on to by wołał golarkę następnie stwierdził że jednak nie.... więc prezent już kupiłam całkiem inny...

Może skusimy się po świętach z nadzieją że będą wyprzedaże czy nie ma co liczyć?
Chyba z całego zestawu czytników to Kindle jest sensownym rozwiązaniem?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kari » 12 gru 2014, 17:18

ola, jak już pisała szara Kindle jest the best! ja swojego bym chyba nie zamieniła na inny, choć pewnie do tej pory nie znam polowy funkcji, mnie ciężko powiedzieć jak z promocjami, bo nasze są z UK, ja trafiłam przez przypadek na promocję na angielskim Amazonie tylko, że my mamy Paperwhite
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 12 gru 2014, 17:43

Ja swojego Kindla też bym nie zamieniła na żaden inny sprzęt...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 02 sty 2015, 21:20

Czy czytając w nocy bardzo wyświetlacz bardzo daje po oczach? W nocy spokojnie nie będe przeszkadzała czytając mężowi lub Hani?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ppola » 02 sty 2015, 21:28

ola, wyświetlacz wogóle nie świeci, musisz sobie lampkę właczyć - dlatego wałśnie e- papier czy e-ink w czytnikach nie meczy wzroku jak normalny wyświetlacz
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 02 sty 2015, 21:34

ppola, Paperwhite ma podświetlenie. Ale nie wiem jak wygląda, bo go nie mam. Tu się kari może wypowiedzieć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ppola » 02 sty 2015, 21:38

szaraczarownica, ale własnie podswietlenie a nie świecący wyświetlacz :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 02 sty 2015, 21:41

Hm, w sumie nie zastanawiałam się nigdy nad tym :) Może rzeczywiście. Zaciekawiłaś mnie i się zastanawiam jak to wygląda. Muszę kari zmolestować żeby mi pokazała jak się będziemy kiedyś widzieć ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 02 sty 2015, 21:46

Czyli że przy zgaszonym świetle w pokoju nie da się czytać? Pod kołderką ;)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kari » 02 sty 2015, 21:52

ola, jeśli nie masz w czytniku podświetlenia, ani lampki to nie, a jeśli tak jak u mnie jest podświetlenie wszystko zależy na jaką wartość sobie ustawisz światło, mnie przeszkadza czasem poświata jak zasypiam, bo jak śpię i mąż czyta to nie ma dla mnie różnicy już
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 02 sty 2015, 22:35

Ja mam etui z lampką do mojego Kindla takie: Obrazek

Zazwyczaj siedzę siedząc przy łóżeczku Amelki jak ją usypiam. Usypiam przy nim również Marcinka. Światło jest takie, że absolutnie nie przeszkadza ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Emi » 02 sty 2015, 22:36

przed chwilą zamówiłam kolejny kindle bo mąż "za bardzo się przywiązał" do mojego :lol:
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Marcka » 16 lut 2015, 14:39

hej, zbieram się z zamiarem kupna czytnika ;) oczywiście wiem tyle (od was), że ma byc to Kindle i ma byc z funkcją e-papier. Nic poza tym nie wiem :( przejrzałam net <bo wczoraj przeszłam całą Manu i nigdzie nie było Kindla> i tu mam pytanie:
-czym różni się z reklamami, od tego bez reklam- w sensie czy one przeszkadzają, czy można z nimi zyc i się nie wściekac że co chwile coś wyskakuje ;)
- czy to prawda, że w tym z reklamami jest nie uznawana gwarancja w Polsce a tylko w USA?

Myślę, nad Kindle 7 Touch, ale nie wiem co z tymi reklamami. Możeszaraczarownica, się wypowie, bo widzę, że kupiłaś ostatnio ten model ;)

A no i czy dam radę go ogarnąc? Czy dla laika z "technowinkami" będzie to trudne do obsługi, ściągania tych książek itp?
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 16 lut 2015, 15:01

Fuente pisze:Na grouponie obecnie trwa oferta na Kindle 5 za 245 zł:
już chyba wykupili, bo widzę że niedostępne :(
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 16 lut 2015, 15:48

Marcka, też właśnie przeglądam i przeglądam i chyba czas się skusić :P chociaż duuużo ostatnio książek kupiłam, więc na pewno z takich papierowych nie zrezygnuję. Widziałam na agito, w komputroniku, czy też w eurortv.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Fuente » 16 lut 2015, 16:21

ola, wiesz co... troche bym się zdziwiła jakby był dostepny, bo ten mój post byl z czerwca ubiegłego roku... :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 16 lut 2015, 16:25

Fuente, No tak weszłam w dział czytniki, spojrzałam ostatni post :P i mnie zmyliło, a później dodałam post i Twojego już nie było - więc stwierdziłam że usunęłaś post bo już oferta niedostępna :mrgreen: a ja już w myślach miałam że taka okazja że warto skorzystać.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 16 lut 2015, 19:46

Marcka, też się bałam tego z reklamami, ale ponieważ Kindle Touch nie można kupić bez reklam, więc nie mieliśmy wyboru. I okazało się, że nie taki diabeł straszny, a wręcz naprawdę mało diabelski ;)
Reklamy wyświetlają się zamiast wygaszacza ekranu. W czytniku nie jest potrzebny, ale chyba w ramach zachowania prywatności po jakimś czasie włącza się jakiś zadany obrazek - w wersji bez reklam są to różne obrazki w odcieniach szarości, w wersji z reklamami są to właśnie reklamy. Z tego co widziałam u mamy są to tylko reklamy książek. Oprócz tego na ekranie głównym (przy wyborze książek z biblioteki) pojawia się wąski pasek na dole również z reklamami i też chyba tylko książek. Absolutnie w niczym to nie przeszkadza. Jak czytasz reklam nie ma. Jakbym musiała kupić sobie nowego Kindle'a i miałabym wybór, to już biorę z reklamami (tańszy jest zazwyczaj).

Jak z reklamacją nie wiem, ale sklepy sprzedające w Polsce informują, że produkt objęty jest roczną gwarancją, więc zakładam, że nie ma z tym problemu. Na razie na szczęście sprawdzać nie musiałam.

I spokojnie dasz radę ogarnąć obsługę i Kindle'a i Calibre (czy co tam sobie ściągniesz do zarządzania ebookami, ale Calibre jest naprawdę fajne, proste w obsłudze i po polsku ;) ).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Marcka » 16 lut 2015, 20:38

przejrzałam net i stwierdzam, że jak jest dostępna nowa wersja Kindle 7 to nie można już nigdzie kupic Kindle 5 <a po przemyśleniu, jednak chciałam manulany>. W sklepach internetowych jest już nie dostępny i a na allegro tez go nie ma.
Czyli chyba jestem jednak skazana na 7 ;)

EDIT:
dzięki szara za posta ;) to się chyba jednak zdecyduję na tą 7 z reklamami, jak mówisz, że nie takie straszne ;)
a jak już go kupię i nie będę wiedziała co z tym zrobic :lol: tzn. co i jak gdzie pościągac i jak książki załadowac ;) to będę was gnębic o pomoc 8-) >D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 16 lut 2015, 20:46

Marcka, było odwrotnie - najpierw zakończyli sprzedaż Kindle 5, a po kilkunastu tygodniach wprowadzili 7. Ja już się stresowałam, że nie będę miała mamie co kupić.
U nas niby były jeszcze jakieś resztki, ale drogie strasznie, cena zbliżała się do Paperwhite'a.

Jakbyś miała problem, to pisz - do mnie lub do Fuente, na pewno pomożemy ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kari » 16 lut 2015, 22:41

ja będę nadal chwalić mojego Paperwhite, fakt drogi, ale nie muszę dokupować lampek, mam wbudowane podświetlenie i gra gitara, tylko my kupowaliśmy z UK
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 17 lut 2015, 11:20

kari, taki będzie ok ?

http://www.agito.pl/czytnik-e-bookow-am ... ping-promo


albo

http://www.sferis.pl/p/259470-czytnik-e ... 20502.html

ale chyba to są te same, tylko nazwy zmienione.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kasieńka 85 » 17 lut 2015, 11:43

My kupiliśmy teściowej kindla 5. A że nie zapałała do niego miłością, to obecnie ja go pożyczyłam. Bardzo mi się podoba.

Czytałam książki na tablecie. Wiecie, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Różnica między czytaniem na tablecie a czytniku. Bolała mnie ręka (tablet cięższy i mniej poręczny), oczy się męczyły.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Marcka » 17 lut 2015, 13:42

zamówiłam Kindla 7 :D teraz z niecierpliwością czekam na dostawę i zobaczymy co to będzie :D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 17 lut 2015, 14:15

Marcka, daj znać :) a gdzie zamówiłaś? :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Marcka » 17 lut 2015, 14:36

na allegro ;)
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kari » 17 lut 2015, 14:43

ola, pewnie, że tak :) ten ma już większą pojemność mój ma 2 GB bodajże
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: klarysa » 17 lut 2015, 15:03

Jak się organizuje książki przechowywane na czytniku? Mam sobie porobić foldery i każdą po kolei wrzucić w odpowiednie miejsce? Co robicie po przeczytaniu książki - do archiwum czy kasujecie?
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: kari » 17 lut 2015, 15:10

klarysa, ja sobie porobiłam foldery, jak na razie po przeczytaniu zostawiam, może później będę kasować
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 17 lut 2015, 15:16

Już jestem coraz bliżej zakupu :P tym bardziej że mąż w domu właśnie i tak rozmyślamy razem, więc chyba to jest ten odpowiedni moment :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ppola » 17 lut 2015, 15:20

klarysa, ja sobie zrobiłam folder przeczytane i tam wrzucam jak skończę :) reszta jest "luźno" wrzucona:)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: malaJu » 17 lut 2015, 15:26

ppola, ja mam dokladnie taki sam system.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: Deco-Ania » 17 lut 2015, 16:51

malaJu pisze:ppola, ja mam dokladnie taki sam system.
i ja
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: jpuasz » 17 lut 2015, 19:28

Tak podczytuję ten temat i mam do Was pytanie - na czym to polega? :P Tzn poza tym, że książki się czyta na czymś w stylu tabletu :P Czy wzrok się od tego nie niszczy? Skąd bierzecie książki? Tzn trzeba szukać w necie i wgrać na to ustrojstwo, czy one już tam są, tylko trzeba jakoś zyskać dostęp? Ile to kosztuje (tzn powiedzmy przeczytanie jednej książki)? Z góry dzięki za wyjaśnienie :D
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 17 lut 2015, 19:45

jpuasz pisze:Czy wzrok się od tego nie niszczy?

Nie. To tak jakbyś czytała zwykłą książkę.

jpuasz pisze: Skąd bierzecie książki? Tzn trzeba szukać w necie i wgrać na to ustrojstwo

Dokładnie tak. Jak widać w innym wątku - wymieniamy się ;) Ściągamy z Chomikuj.pl lub innych serwisów.
Można też kupić ebooka w księgarni internetowej.

jpuasz pisze: Ile to kosztuje (tzn powiedzmy przeczytanie jednej książki)?

Legalnej? Dużo za dużo. Niewiele mniej niż zakup papierowej :?
Oczywiście są książki, które można znaleźć za darmo, ale są to raczej stare i mało popularne tytuły.
Niektóre księgarnie robią też promocje na określone książki. Najlepiej śledzić to na http://swiatczytnikow.pl
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: malaJu » 17 lut 2015, 20:29

szaraczarownica pisze:Niektóre księgarnie robią też promocje na określone książki.

i dlatego można też sledzić tytuły poprzez upolujebooka.pl. Dostajesz wtedy powiadomienia na maila, że "upolowali" dla Ciebie książkę w korzystnej cenie.
szaraczarownica pisze:Legalnej? Dużo za dużo.

To fakt, ale i tak większość kupuję, bo uda się czasem coś korzystnie upolować.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: ola » 17 lut 2015, 22:04

Stało się :P zamówiliśmy, także jeszcze chwila i będę Was gnębić z książkami :P
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: lmyszka » 19 lut 2015, 9:18

<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 19 lut 2015, 9:26

lmyszka, zależy komu ;) Marcka zamówiła ten, ola pisze o Paperwhite. Kindle ma obecnie 3 różne czytniki w sprzedaży ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: lmyszka » 19 lut 2015, 9:28

szaraczarownica, ale to jest ten co ty masz? Chodzi o te że ten z jakimiś reklamami ;) Bosz też się na tym nie znam a coraz bardziej dojrzewa we mnie chęć posiadania czegoś takiego :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Tablety i czytniki ebooków

Postautor: szaraczarownica » 19 lut 2015, 9:35

Nie, ja mam 5, której już nie ma w sprzedaży. Ten ma moja mama
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Plotki dnia codziennego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości