Wybór samochodu - dylematy

Czyli wszystko to, co nie mieści się w działach powyżej

Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Paulina S. » 04 lip 2017, 21:45

Jeździ któraś z Was Dacią? Co sądzicie o Dacii Duster lub Logan?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: szaraczarownica » 04 lip 2017, 22:09

Paulina S., przed wyjazdem na wakacje właśnie rozważałam zakup Dustera, ale zrezygnowałam, bo chcę z klima automatyczną, a Dacia ma tylko manualną. Na wakacjach dorwał mnie nasz forumowy ekspert Kuba, że mam nie kupować Dacii i to samo mówi mój mechanik (w sensie nasz wspólny), więc już ją skreśliłam definitywnie ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Paulina S. » 05 lip 2017, 14:06

szaraczarownica, dziękuję! Nawet nie wiedziałam, że są różne rodzaje klimatyzacji. Poczytam w necie. Dlaczego automatyczna jest lepsza? W którejś wersji Dacii Duster była klimatyzacja za dodatkową opłatą (swoją drogą chyba powinien to już być standard), ale nie kojarzę którą.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Paulina S. » 05 lip 2017, 14:09

"Klimatyzacja ręczna sprowadza się do minimalizacji elektroniki - na desce mamy przycisk z lampką załączający nam klimatyzację na sztywno. Oczywiście się o tym zapomina, skutkiem czego nasz mózg w pewnym momencie stwierdza, że jest nam zimno. Wtedy możemy albo całkiem wyłączyć klimatyzację, co zaskutkuje tym, że latem będzie nam za chwilę gorąco, albo podkręcić gałkę ogrzewania, co spowoduje, że klimatyzacja pozostanie włączona, ale damy do kabiny domieszkę ciepłego powietrza." ? W tym rzecz?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: szaraczarownica » 05 lip 2017, 14:53

Paulina S., w automacie ustawiasz temperaturę jaką chcesz mieć w środku i elektronika wszystkim steruje. W ręcznej włączasz sama, co powoduje, że w trakcie jazdy musisz ją regulować, bo albo będziesz miała lodówkę, albo będzie za słabo działać. Poza tym automat działa jakieś 2x efektywniej. Mam porównanie, bo mój tata miał 2x automat, a ja jak na razie 3x manualną i już więcej nie chcę. To znaczy lepsza w ogóle, niż nic, ale człowiek się przyzwyczaja do dobrego.
Oczywiście w automacie też możesz dostosowywać ustawienia pod siebie, nawet ją całkowicie wyłączyć korzystając ze zwykłego nawiewu.
Jeśli myślisz o sobie, to będzie Wasz pierwszy samochód, o ile dobrze kojarzę. To naprawdę lepsza manualna niż jej brak i nawet na to nie patrzcie. Natomiast mój mechanik nie poleca Dacii tak ogólnie i na tym głównie polega problem. Natomiast Renault już tak (zresztą mój tata ma teraz trzecią Megankę w życiu, ja pierwszą - swoją drogą kupioną od mojego mechanika) - to firma-matka Dacii.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Paulina S. » 05 lip 2017, 17:37

szaraczarownica, tak, to nasze pierwsze auto. Tzn. mąż kiedyś miał własny samochód ("legendarną" Ibizę ;)), jeździł różnymi, ale to nasze pierwsze wspólne "rodzinne" ;) Z myślą również o podróżach po Polsce i do Włoch. Dlatego mężowi marzy się crossover... (Konkretnie Nissan Qashqai, ale marzenia to jedno a wysokość raty to drugie :) ) Szukamy czegoś w podobnym przedziale cenowym co Dacia Duster.

W ogóle to oczywiście powinniśmy się wybrać do jakiegoś salonu i zapytać czy nie będzie problemu z wzięciem kredytu. Może któraś z Was się orientuje? W Agacie Meble mąż nie mógł wziąć na siebie rat, bo nie ma polskiego dowodu :roll: Była to dla mnie przedziwna sytuacja. Oby przy samochodzie nie było tego problemu.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Fijołkowa Mama » 05 lip 2017, 20:53

szaraczarownica pisze:Natomiast mój mechanik nie poleca Dacii (...) Natomiast Renault już tak

a mój mówi: "Nie kupuje się samochodów na "F": Fiatów, Fordów i Francuskich ;)
Paulina S. pisze:Co sądzicie o Dacii Duster lub Logan?

Znam jednych właścicieli Dacii Logan, jeżdżą nią kilka lat, nie narzekają i zawsze chwalą swoje auto ;)

więc nie nie wiem czy to miarodajna opinia ;;)
Fijołkowa Mama
SuperMama
 
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:02
Has thanked: 44 times
Been thanked: 10 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: szaraczarownica » 05 lip 2017, 20:57

Fijołkowa Mama pisze:a mój mówi: "Nie kupuje się samochodów na "F": Fiatów, Fordów i Francuskich

Totalny stereotyp. Miałam i Forda i Francuza. W ogóle w mojej rodzinie to już 4 Megane i jako kolejny samochód typuję na pierwszym miejscu Scenica, dopiero później inne marki. A dzięki takim stereotypowym opiniom francuskie samochody są tańsze w zakupie, niż inne ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: 19anioleczek92 » 05 lip 2017, 22:12

My mieliśmy Fiata,Forda i teraz mamy Citroena xsara picasso i z forda byliśmy bardzo zadowoleni ale to była wersja amerykańska więc to samo mówi za siebie >D a Citroen no cóż <3 <3 <3 miłość absolutna...
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Deco-Ania » 06 lip 2017, 8:18

Paulina S. pisze:Dlatego mężowi marzy się crossover... (Konkretnie Nissan Qashqai
Paulina S. - hmmmm. Moja Najlepsza ma. Jak dla mnie:
a) mało wygodne
b) zdecydowanie za mało pakowne jak na swoje rozmiary - znajomi maja problem, żeby się zapakować na wakacje (1 dziecko).
Więc przy założeniu że także na dłuższe wyjazdy - mocno bym się zastanowiła.

Fijołkowa Mama pisze:"Nie kupuje się samochodów na "F": Fiatów, Fordów i Francuskich
A ja oba fiaty darzyłam miłością ogromną. Fantastycznie mi się nimi jeździło.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Paulina S. » 06 lip 2017, 9:55

Deco-Ania, my gdy jesteśmy we Włoszech jeździmy Qashqaiem teściów. Nam by pasowało ;) Co do pakowności, faktycznie jak na takie dużo auto, to mogłoby być lepiej. Ale porównując z Aveo moich rodziców - niebo a ziemia w tej kwestii :) Dziękuję za wszystkie opinie. <3
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Bian » 06 lip 2017, 10:23

szaraczarownica pisze:Totalny stereotyp. Miałam i Forda i Francuza.

A ja mam obecnie jeden i drugi. Ford, mimo rdzy, jest tak bezawaryjnym autem, że aż się boję to głośno mówić. A ma już kilkanaście lat i dzielnie znosi moją nogę niedoświadczonego kierowcy. Francuz jest z nami od niedawna, ale nie jest pierwszym w naszej rodzinie i jak dotąd spisuje się doskonale. Także jak dla mnie zdecydowanie są to stereotypy.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: ava » 06 lip 2017, 10:45

Bian pisze: Ford, mimo rdzy, jest tak bezawaryjnym autem, że aż się boję to głośno mówić
My niestety mamy inne doświadczenia :evil:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: Kurczak » 06 lip 2017, 12:16

Ja dostałam Fiata "w spadku" od Adama, jak On przesiadł się do nowszego samochodu. I mimo że ma już ładnych parę lat to uwielbiam go miłością absolutną i bezgraniczną. Odkąd go mamy nie robiliśmy w nim chyba nic poza wymianą części eksploatacyjnych. To jest auto idealnie dopasowane do mojego temperamentu kierowcy rajdowego (:P) i chyba się zapłaczę, jak będę się z nim musiała rozstać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: martonia » 06 lip 2017, 12:34

Bian pisze:Ford, mimo rdzy, jest tak bezawaryjnym autem
my też takie mieliśmy, osiągnął już pełnoletność i gdyby nie ta rdza to naprawdę to było auto niezniszczalne, tylko, że sprowadzone z Niemiec, czyli produkowane na tamten rynek, stąd może różnica w tej trwałości

aktualnie mamy Opla, ale nie z salonu

podobają mi się samochody Dodge Caliber, ale niestety już nie są produkowane

Paulina S. pisze:Nissan Qashqai
mi też się podobają, chyba najbardziej z tego typu samochodów
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Fijołkowa Mama » 06 lip 2017, 15:06

Ale się dyskusja wywiązała :lol: A mnie tam zawsze ciągnie w stronę Hondy, ewentualnie Toyoty ( z rozrzewnieniem wspominam czasy naszej Carinki II, która zapalała na największych mrozach i nigdy nie zawiodła i była zupełnie bezawaryjna, ah ale to były czasy <3 ).
Fijołkowa Mama
SuperMama
 
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:02
Has thanked: 44 times
Been thanked: 10 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: MamaŻaby » 06 lip 2017, 16:46

Do Moderatorek - możecie dyskusję o autach przeniesiecie do osobnego wątku? Ja za jakiś czas będę zmieniać i przydałby mi się oddzielny wątek o polecanych markach ;)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: ola » 06 lip 2017, 20:31

Paulina S., to może mitshubishi asx
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Konia z rzędem temu kto odpowie czyli samopomoc cz.3

Postautor: zbroziu » 06 lip 2017, 21:01

Kurczak pisze:chyba się zapłaczę, jak będę się z nim musiała rozstać

Też tak mam z moim puntkiem :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: szaraczarownica » 06 lip 2017, 21:29

zbroziu pisze:
Kurczak pisze:chyba się zapłaczę, jak będę się z nim musiała rozstać

Też tak mam z moim puntkiem :)

Ja mam z moją Megunią. Najgorsze jest to, że jest tak duża w środku, że nawet gdybym ją zamieniła na Lagunę (Talisman), to będzie ciaśniej. Nie oglądałam jeszcze Scenica, ale dealer twierdził, że tylko w nim jest szansa. Ewentualnie tylko trochę mniejszy jest Kadjar, ale cena by nas zabiła. Nawet używanego ;) No i prawie sobie nadwyrężyłam kręgosłup próbując zamknąć jego bagażnik. Nie ma przebacz, wysoki jest skubany ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: sardynka » 07 lip 2017, 10:01

U nas też temat na topie bo mój mąż szuka czegoś w zastępstwie Forda, z tym, że w sumie nie zależy nam na dużym aucie...wraz z kryzysem wieku średniego przyszła kolej na coś bardziej eleganckiego niż kombi :p ostatnio oglądał Ople Insignie (oczywiście ma być w automacie), ale w sumie ciężko mi już za nim nadążyć 8-)
Ja za to chciałabym zmienić moją starą Xsarę na coś małego i najlepiej "na wodę"...także póki co myślę o Citroenie C3 / Nissanie Micra etc
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: kangurek » 07 lip 2017, 10:22

sardynka, Jak ma być eleganckie, ale i trochę zadziorne ;) to polecam Mazdę 6, ewentualnie 3 jak nie potrzebne Wam duże auto.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Fuente » 07 lip 2017, 11:11

Rok temu ma zmienialiśmy auto to też nastawialiśmy się na SUVa. Koniec końców kupiliśmy Opla Zafire w wersji 7 osobowej i jesteśmy bardzo zadowoleni. Możemy mieć albo auto wieloosobowe.... albo duży, pojemny bagażnik z tyłu. Fotele tylne są chowane w podłodze, więc nie ma problemu przekładania foteli kiedy jest potrzeba przewiezienia więcej niż 5 osób w aucie. Jesli potrzebne jest duże auto, to ja polecam własnie MiniVany. Teściowie jeżdżą Fordem Galaxy i to tez jest samochód nie do zdarcia- tylko tam nie podoba mi się, że fotele nie sa chowane a trzeba je po prostu wyciagac jak chce się miec duży bagażnik.

Fijołkowa Mama pisze:a mój mówi: "Nie kupuje się samochodów na "F": Fiatów, Fordów i Francuskich ;)


Też się zupełnie nie zgadzam. Teściowie jeżdżą Fordem - i to jest bardzo dobry samochód ;)
Ja natomiast jeżdżę typowym francuzem bo nie dość że Citroen C3, to jeszcze sprowadzony z Francji :lol: Jestem mega zadowolona z tego samochodu. Na początku bałam się, że samochód który ma sporo elektroniki będzie awaryjny- ale nie. Jeżdżę wersją exclusive i poza tym że nie dziala mi parktronik - z którego i tak nie korzystałam, to z elektroniką absolutnie nic się nie dzieje. Autem jeżdżę od roku i poza wymianą rozrządu i oleju na początku - absolutnie nic w nim nie robiliśmy. To już Zafira zrobiła nam psikusa w tamtym roku i mieliśmy na dzień dobry spory wydatek bo poszła w nim dwumasa :roll: Ostatnio nawet jak jeździmy z Krzyskiem i dzieciakami na zakupy czy do mojej mamy to zamiast Zafirą jeździmy C3 - bo mniejsza i mniej pali :lol: A C3 uwielbiam właśnie za małe gabaryty, latwośc parkowania - praktycznie wszędzie się wcisnę, wygodę i stosunkowo sporą pojemność w środku i komfort podróży, oraz niskie koszty zużycia paliwa. Bałam sie kupować francuza, ale jak mam być szczera to ponownie wybrałabym C3, tylko że młodszą ... no i może z odrobine większym silniczkiem ;;))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: martula_87 » 07 lip 2017, 11:50

U nas też nadchodzi czas pożegnania z naszym Seatem Ibizą auto jest z nami o ile dobrze liczę około 11 lat. Uwielbiam je jest małe zwinne po mieście idealne. Jednak nie jest to auto rodzinne szczególnie że 3 drzwiowe. To było ''kawalerskie'' auto M. Naprawy oczywiście były ale raczej takie wynikające z jego eksploatacji nic poważniejszego się nie działo.
Drugie auto to Skoda Octavia Kombi jednak o nim nie będę pisać bo to auto firmowe dziś jest jutro może go nie być ;;) Ogólnie jest fajne i gdyby M. rozważał zakup takiego samego wcale bym się nie pogniewała. ;;)
M. nie uznaję aut francuskich a szkoda bo właśnie podobają mi się Citroeny oczywiście pod względem estetycznym bo na niczym więcej się nie znam :lol:

Na tapecie jest jedno auto Toyota Verso cena mnie osobiście przeraża ale z drugiej strony jak ma znów nam posłużyć tyle lat co Seat lub więcej to chyba opłacalna inwestycja tak też twierdzi M.
Ale chciałabym rozważyć też inna auta warunek konieczny to wersja 5 drzwiowa i spory bagażnik.
Mam sentyment do marki Seat i może coś z tego się wybierze choć w tych modelach co mi się podobają to bagażniki są niestety malutkie.
Myślę że to nie będzie łatwy zakup. Na szczęście Michał ma kilku kolegów mechaników do tego będących pasjonatami motoryzacji więc będzie miał kto pomóc.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: martonia » 07 lip 2017, 13:23

martula_87 pisze:auto Toyota Verso
nie kojarzyłam tego samochodu, ale tak patrzę i naprawdę fajnie wygląda :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: ola » 07 lip 2017, 16:19

Mnie się marzy Toyota Aygo :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Agata. » 07 lip 2017, 17:03

Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Paulina S. » 07 lip 2017, 20:35

ola pisze:Paulina S., to może mitshubishi asx
Fajnie wygląda, ale trochę powyżej naszych możliwości finansowych :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: szaraczarownica » 07 lip 2017, 20:57

Ja wiem, że nie Azjata, Chevroletów nie lubię (bo to niby Amerykańce, a jednak Daewoo), nie chcę Włocha. W sumie mocno się przyglądam Francuzom, Niemcom (Opel, VW mnie do siebie przekonał tym Zakynthoskim Upem, chociaż to ogólnie samochody poprawne, ale bez fantazji, a ja takich nie lubię), Fordowi. Skoda raczej też nie, chyba, że będzie coś ekstra, bo to jednak WV, więc dostępność części duża. Seaty na tej samej zasadzie jak dla mnie ok, ale rodzina mnie próbuje zakrzyczeć.
Ogólnie na razie typami są: Kadjar, Laguna III Grandtour, (Grand) Scenic, C4 Picasso, C4 Cactus (muszę mu się przyjrzeć), ewentualnie C-Max, Focus Kombi, Mondeo Kombi. Generalnie kombi klas C i D, minivany i od biedy crossover (chociaż wizualnie wolę elegancję kombi). Wyznacznikiem jest miejsce w środku i bagażnik.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Agata. » 07 lip 2017, 21:46

Wyznacznikiem jest miejsce w środku i bagażnik.

sharan :p
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: szaraczarownica » 07 lip 2017, 21:59

Agata., nie mamy aż tak dużej rodziny. Musi przewieźć 4 osoby z bagażami, więc Grand Scenic to aż nadto ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Agata. » 07 lip 2017, 22:16

My jeździmy w trójkę >D
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: kangurek » 08 lip 2017, 7:43

Kopią vw sharana jest vw touran. Wygląda tak samo, ale jest mniejszy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Fuente » 08 lip 2017, 8:31

kangurek, kopią Sharana jest: Ford Galaxy i Seat Alhambra - to dokładnie to samo. W galaxy nawet silnik był z z VW. Różnica - cena... Sharan jako VW był po prostu droższy
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: kangurek » 08 lip 2017, 8:55

Fuente pisze:kangurek, kopią Sharana jest: Ford Galaxy i Seat Alhambra - to dokładnie to samo.
Dorzuciła bym jeszcze Renault espace.

Szara pisała, że sharan za duży to wspomniałam o touranue - mniejszym, ale w tak samo wyglądającym ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Agata. » 08 lip 2017, 9:16

Jeszcze tylko dodam, że przesuwane tylne drzwi są mega wygodne, zwłaszcza przy dzieciach. Juz nie muszę pilnować małego przy wysiadaniu i wsiadaniu na parkingu w obawie, że zarysuje drzwiami sąsiednie auto.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: MamaŻaby » 08 lip 2017, 14:54

Mnie wczoraj mechanik powiedział, że odradza niemieckie auta bo najczęściej są na warsztacie. Z kolei dzisiajPan w stacji kontroli doradził Forda cMax, czy jak to się tam pisze ;;) Na szczęście mamy jeszcze czas na decyzję.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: martonia » 08 lip 2017, 20:38

MamaŻaby pisze:Mnie wczoraj mechanik powiedział, że odradza niemieckie auta bo najczęściej są na warsztacie.
moim zdaniem nie może być inaczej, bo połowa jeżdżących po Polsce aut to Ople, VW,Audi,Mercedesy czy bmw, więc nie powie, że ma na warsztacie same seaty czy kia'e, bo tego typu aut jest na ulicach znacząco mniej ;)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Paulinka » 14 lip 2017, 22:24

My od jakis 3 tygodni jeździmy Skoda Octavia, po juz nastoletnim Megane to przepaść :lol: skoda jest dla nad idealna pod każdym względem-jest bardzo komfortowa, bardzo dużo miejsca w środku, przy foteliku Heli (axkid montowany tyłem), miejsca dla pasażera z przodu jest wystarczająco dla wygodnej jazdy (w Megane fotel dosunięty na maxa, nie dało sie wsiąść), bagażnik nie jest duży - jest gigantyczny >D , poza tym mnóstwo udogodnień jak czujniki parkowania, duży wyświetlacz, wbudowany zestaw głośnomówiący, a no i średnio pali nam 5,2-5,3l ropy ;) a juz na koniec dodam ze jest śliczna (wybraliśmy kolor ciemnoszary)

A co do Cactusa- mieliśmy go 2 dni jako auto zastępcze (po 2 tyg od odbioru skody ukradli nam lusterka :evil: ), kiepska widoczność, tylne szyby malutkie i ledwie uchylne, mało miejsca, sztywne (jazda po dziurach to horror), na zewnątrz dla mnie dziwaczne (trafił nam sie ten zaaaa...ście żółty...), wewnątrz tandetnie plastikowe, a No i bagażnik bardzo mały. Na plus chyba tylko kamera cofania i duży wyświetlacz).
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Paulina S. » 24 lip 2017, 17:03

Mąż coraz bardziej przekonany do Dacii Duster. ;;)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Fuente » 25 lip 2017, 7:15

Paulina S., a one maja jakieś sensowne wyposażenie? Bo kiedyś patrzyliśmy na te Dustery to trudno znaleźć jakas z bogata opcja wyposażenia... Fakt ze ny patrzyliśmy na auta z drugiej ręki nie z salonu, może te nowsze maja bogatsze wyposażenie? Mnie osobiście Duster sie podobał :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Paulina S. » 25 lip 2017, 10:51

Fuente, wyposażenie w sensie nawigacja, ogranicznik prędkości, wspomaganie parkowania? (Tego mąż nie chce, można mieć). Czy coś innego masz na myśli? Może napiszesz, co warto mieć Twoim zdaniem? ::) To będzie moje pierwsze auto, nie mam z czym porównać.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: caixa » 25 lip 2017, 19:49

Paulina S., ja uważam, że auto powinno mieć wspomaganie parkowania (czujniki), tempomat, regulację klimatyzacji na tylną kanapę (przy dzieciach zbawienne). Nawigacja jest atutem ale trzeba ją aktualizować co jakiś czas.
No i ja sobie wymarzyłam elektryczną klapę bagażnika i automatyczną skrzynię i od nich uzależniłam zakup kolejnego samochodu 8-) . Meeeeeeeeeega wygodne ;) .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: szaraczarownica » 25 lip 2017, 19:59

Paulina S. pisze:ogranicznik prędkości

Jeśli chodzi o tempomat, to nie mam zdania. Jeśli chodzi o blokadę prędkości, to jestem absolutnie na nie i cieszę się, że mój mechanik ją zdjął w moim samochodzie. Jeżdżę często szybko i nie przestrzegam ogólnie ograniczeń, chociaż uważam, że jazda 200 km/h na autostradzie nie jest bezpieczna, ale są sytuacje, gdy trzeba depnąć ile fabryka dała (na przykład gdy ktoś, kto do tej pory się wlókł, postanowi się pościgać w trakcie wyprzedzania - bo tak, bo on teraz pokaże i nie da się wyprzedzić).

Czujniki parkowania - niekoniecznie, chociaż mogą się przydać.
Nawigacja - ja jestem na nie. Rozprasza dziecko (jedyna sytuacja, gdy Stanisław próbuje wydostać się z fotelika i nawet huknięcie nie pomaga), a niektóre mapy ciężko zaktualizować i trzeba za to zapłacić. Dziękuję, Google Maps mam zawsze przy sobie w telefonie i jest to najszybciej aktualizowana mapa jaka istnieje.

Elektryczna klapa... hmmmm... rozmarzyłam się ;)
Skrzynia automatyczna - nie, nie i jeszcze raz nie. Czym to się różni od jazdy autobusem? Przecież dostosowywanie pod siebie stylu jazdy to najfajniejsza część prowadzenia samochodu ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: caixa » 25 lip 2017, 20:46

szaraczarownica, ogranicznik prędkości jest dobrą opcją gdy masz duży silnik i lekko dotykając gaz masz 100 na liczniku. W mieście to jest niebezpieczne. Wciskasz sobie przycisk na zadanej prędkości i samochód jej nie przekroczy. Zawsze można anulować.
Mam, póki co nie korzystałam. Zapewne do pierwszego mandatu :lol: .
Automat. Jak się nie wsiądzie i nie spróbuje to się nie wie jaka to wygoda. ;) Największy atut to ruszanie pod górkę. Nigdy się nie stoczy.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: szaraczarownica » 25 lip 2017, 20:57

caixa, a w taki sposób ogranicznik. To ok, fajne cudo dla ludzi z dużą ilością punktów ;) Ja mówię o tym montowanym fabrycznie, którego sobie zdjąć nie możesz.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Agata. » 25 lip 2017, 21:08

Automat. Jak się nie wsiądzie i nie spróbuje to się nie wie jaka to wygoda. ;) Największy atut to ruszanie pod górkę. Nigdy się nie stoczy.

Święte słowa. I to, że po wyłączeniu auto hold samochód delikatnie się toczy bez dotykania pedałów - nie do przecenienia w korkach.
A do tego nasz obecny automat jest dużo bardziej dynamiczny i zrywny niż poprzedni manual.
Czujniki parkowania też super sprawa, warto.
Obecnie brakuje mi chyba tylko właśnie tej automatycznej klapy, przydałaby się, nie powiem ::)
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: Fuente » 26 lip 2017, 10:22

Paulina S., dla każdego to będzie cos innego. Dla mnie czujniki parkowania to zbędny bajer. W moim aucie sa i nie korzystam mam cały czas wyłączone. Nawigacja moim zdaniem jest zbedna. Dużo jeżdżę z GPS ale w telefonie ;)
To co dla mnie bylo najważniejsze to: Tempomat, klimatyzacja automatyczna, przynajmniej dwustrefowa , czujniki deszczu i w sumie tyle jesli chodzi o te najważniejsze udogodnienia z których faktycznie korzystam.
Z marzeń - to kamera cofania, ostatnio miałam okazje jechać nowa corolla z kamera cofania. Parkowanie- bajka :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: lorimas78 » 18 paź 2017, 11:23

Ja właśnie zastanawiam się jakie nieduży samochód kupić.. zawsze mam problem z parkowaniem a mały samochód to zawsze lepiej :)
lorimas78
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2017, 9:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wybór samochodu - dylematy

Postautor: martonia » 14 sty 2018, 17:31

sardynka pisze:myślę o Citroenie C3 / Nissanie Micra etc
z tego co widziałam w innym temacie już wybrany, może opiszesz swoją drogę do takiego wyboru? :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Następna

Wróć do Plotki dnia codziennego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości