wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Czyli wszystko to, co nie mieści się w działach powyżej

wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 20 wrz 2019, 9:48

Dziewczyny,wątek na już-bo każdy dzień bez motywującej myśli to dzień stracony :lol:
Ale tak na serio-wrzucajmy tu myśli,cytaty, fragmenty,które nas inspirują-z książek,filmów,blogów czy gdzieś zasłyszane.
Przydałoby się czasem zajrzeć by nie gubić celu sprzed oczu.I nie musi to dotyczyć tylko celów zawodowych-motywacją można się posłużyć w każdej dziedzinie życia-od relacji z ludźmi po swoje własne wewnętrzne sukcesy,pokonywanie lęku,uprzedzeń itp.Wybić się celowo ze swojej strefy komfortu.
Ja "moje" (nie moje) cytaty wyciągnęłam z Bogatego Ojca, Sekretu(cieszę się że je przeczytałam 7-8 lat temu bo jednak coś z nich we mnie zostało i coś się zmieniło) innych książek i... teraz znalazłam tez kilka na szybko na Pinterest.
Wiadomo,że nie każde marzenie da się spełnić (wiecie o tym Wy i ja też to wiem) i że czasem w życiu 1 krok do przodu ale 2 do tyłu.I bywa że i dna się sięga.I mamy prawo do tego.
Człowiek czasem przyjmuje postawę asekuracyjną,boi się marzyć bo i tak się nie uda- i to też znam.A warto próbować, powstać z kryzysu.Czasem trzeba pomocy z zewnątrz bo samemu ciężko te stłumione marzenia wydobyć,autodestrukcja jest silniejsza.Człowiek wg mnie ma duże zasoby w sobie o czym nie raz się przekonałam a nawet zaskoczyłam (kimś lub sobą).
Super jest też akcja (wg mnie) BID (Before I die)-mnie ona również bardzo motywuje.I wizualizacje swoich marzeń.

Kolejność przypadkowa:

1. Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną.
2. Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym. (Mahatma Gandhi)
3. Podejmując nowe wyzwania, odkrywamy w sobie rzeczy których nigdy się nie spodziewaliśmy.
4. Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te z których za szybko rezygnujemy.
5. Nikt nie jest odpowiedzialny za Twoje szczęście,za wyjątkiem Ciebie.
6. Żeby pójść naprzód, musisz zrobić krok do przodu,a nie stać w miejscu (trochę to przekręciłam,nie pamiętam oryginału)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: gohnia » 20 wrz 2019, 11:31

To dorzucę moje motywatory

Idź tam gdzie jest miejsce.

Podejmij decyzję. Zdecyduj co to ma być, zdecyduj kim ty masz być, zdecyduj jak to zrobisz. Od tego momentu wszechświat zejdzie ci z drogi. To takie moje wolne tłumaczenie słów Willa Smitha.

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 09 lis 2019, 11:26

Nie marzenie ale jeden z punktów na mojej liście BID.
Dowiedzieć się czegoś o moim dziadku którego nie znałam,wiem że mam pseudorodzinę gdyż miał drugą żonę i dzieci.Historia została mi przedstawiona jednostronnie (że to kawał drania i ok,przyjęlam ją),ale nie daje mi to spokoju.Babcia już nie żyje,dla mamy to temat bolesny więc nie chcę jej angażować.Sprawę utrudnia fakt że dziadek po rozwodzie z babcią wyemigrował za granicę a ułatwia,że przed śmiercią wrócił do Łodzi.Czy ktoś wie jak się zabrać za takie poszukiwania informacji i odtwarzanie drzewa geanalogicznego?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: gohnia » 09 lis 2019, 14:19

Blue, u mnie w rodzinie, to ja się wzięłam za porządkowanie takich spraw. Mam na portalu Myheritage drzewo już z chyba 300 osobami. Główne źródło wiedzy to dla mnie ludzie. Wypytuję kogo się da z rodziny.
Najlepiej jakbyś dowiedziała się z kom się ożenił. Kościół? Urząd stanu cywilnego? Jak ustalić z kim, to będziesz mogła ustalić potomków.
Wiesz gdzie mieszkał przed śmiercią? Z kim? Ten ktoś będzie kluczowy, tak myślę
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 10 lis 2019, 10:01

Gohnia-wow,świetny z Ciebie detektyw.Nie wiem nic i nie umiem zacząć.Nawet czy leży w Łodzi bo w Święto Zmarłych nie odwiedzamy jego grobu a moje pytania są zbywane milczeniem.Zgotował piekło i nikt nie chce o nim gadać.Mama jako dziecko zeznawała przed sądem przeciwko niemu (mimo że była niepełnoletnia).Babcia była na psychotropach i rencie ze stanami lękowymi po rozwodzie.To jakiś koszmar był ale uważam że mam prawo wiedzieć więcej.Mimo wszystko.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Bian » 10 lis 2019, 11:22

Blue myślę, że możesz zacząć od sprawdzenia cmentarzy. Jest ich w Łodzi ograniczona liczba, jest też wyszukiwarka grobów dla łódzkich cmentarzy - http://cmentarzekomunalne.lodz.systkom.pl/szukaj.html. Być może po znalezieniu grobu dziadka będziesz w stanie ustalić czy leży sam, czy np. z kimś z tej drugiej rodziny. Niewykluczone, że w cmentarnej kancelarii udzielą Ci informacji, kto jest dysponentem grobu. Niby jest RODO, ale może akurat uda się jakoś uzyskać taką informację.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 10 lis 2019, 13:31

Dzięki dziewczyny.To zabawię się w detektywa i ja.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: kari » 10 lis 2019, 14:54

Blue, właśnie miałam pisać o wyszukiwarce cmentarnej, ja ostatnio szukałam kolegi w Gdańsku i znalazłam. W mojej rodzinie za drzewo genealogiczne wziął się kuzyn z żoną, z tego co wiem to jeździli do kancelarii kościelnych i szukali w księgach naszych przodków, jakiś zarys drzewa ponoć jest, ale go nie widziałam
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 10 lis 2019, 18:52

Ale nie wyszukuje nawet grobu mojej babci o tym samym nazwisku:/
Tyle,że ona leży jak i większośc rodziny dalszej na Kasprzaka przy manu-może on też.
Mało tego,to oni w większości leżą na cmentarzach o jakichs innych wyznaniach niż katolickie,poza babcią i 2 ciociami (jej siostrami).
Za to widzę cos co by się zgadzało na stronie ancientfaces.com ,ale kto to wie czy to ten trop,chociaż wzmianki na temat kraju zamieszkania i daty urodzenia oraz śmierci się zgadzają.
Dobra,nie zawracam gitary, i tak mi pomogłyście,szukam dalej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 24 cze 2021, 6:38

Chyba tu najbardziej pasuje.Natknęłam się na fajne motywujące hasło.Wprawdzie po ang ale tak się dobrze rymuje:

We are not born winners
We are not born losers
We are born choosers.

Genialne:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 26 cze 2021, 20:31

Szans mamy w życiu tyle,ile odwagi.

Inspirujące i pokrzepiające <3
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 22 lip 2021, 16:50

Dorzucam kilka ostatnich:

Pełnia mocy zaczyna się tam,gdzie kończy się strach.

Jeśli wątpisz w siebie,możesz siebie stracić.

(Watpić w siebie-tutaj akurat chodzi o brak samoakceptacji.)

Jeszcze miałam kilka ale mi z głowy wypadły.
Chyba jakiś zeszyt zlotych myśli zalozę =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 22 lip 2021, 17:06

Ooo i to:

Sens życia to być częścią czegoś większego niż my sami.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 26 lip 2021, 17:05

Myśli są źródłem tego,czego.doświadczamy.Dobieraj je rozsądnie.

Gdy czujemy się lepsi od innych,nasz rozwój ulega zatrzymaniu.

Dbanie o siebie i swoje potrzeby to nie egoizm,to samoopieka.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 28 lip 2021, 19:19

To już trochę dyskusyjne,ale mimo wszystko coś w tym jest:

Osiągamy to,w co wierzymy.Jeśli wierzysz w sukces-osiągniesz sukces,jeśli spodziewasz się porażki-osiągniesz porażkę.

Think big,dream big lub Miarą sukcesu jest potęga marzeń.

Zamiast rywalizacji,wybieram kooperację by nie stać samotnie na piedestale.

A to mnie wprawia w stan zadumy,nie wiem na ile to fakenews;)-Relacje z innymi ludżmi są efektem relacji które mamy sami ze sobą.

Kiedy narzekasz,nie słyszysz.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 10 sie 2021, 19:06

Post od matki-wariatki (którą uwielbiam),świetnie napisane:

Obrazek
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 08 paź 2021, 6:23

Fajnie byłoby mieć wątek o rozwoju osobistym,to bardzo motywuje i inspiruje.Nie tylko w sensie kolejnych kursów,szkoleń,zawodów ale też rozwoj w sensie nowe sporty,aktywności,członkostwo,osiągnięcia,hobby.

U mnie ostatnio poza drugim zawodem,doszła zmiana pracodawcy (na plus choćby finansowo),niedługo dojdzie kolejny system finansowy do cv (sap,oracle)plus poszerzony Excel,a także język niemiecki który przez najbliższe półrocze chcę odświeżyć (kursami online) .- nowości takze członkostwo w grupach ekologicznych oraz udział w sportowych akcjach charytatywnych.Ze sportów wymienię NW,hobby narazie bez zmian.Do pakietu brakuje mi prawa jazdy,ksieżniczka ma tylu szoferow i wozi się tyloma wozami że nie mam narazie potrzeby ani parcia =)))) Inspirujmy się dziewczyny:)Wszystkie mamy 24h do dowolnego rozdysponowania,może ktoras robi cos co i inne zacheci?Wiadomo,duza cześć czasu rozejdzie się na obowiązki domowe,pracę zarobkową itp ale zawsze coś tam da się wyłuskać czasu na coś kreatywnego.Zastanawiam się kiedy był u mnie moment przełomowy by nabrać wiatru w żagle i są 3 takie.Po pierwsze spotkałam juz z 5 lat temu osobę ktora z 2 dzieci po rozwodzie zaczęła wszystko całkiem.od.nowa w tym.zawodowo.i dała.radę.Jesli.ona dała radę to ja z ustabilizowaną sytuacją zyciowa nie dam?Zapisałam.się.do.szkoły medycznej i.ppznałam.fantastycznych ludzi-nadal jestesmy w.kontakcie.Drugi moment to książki.motywacyjne,wsparcie.psychologa.i.zmiana.myslenia-to wszystko tzn ograniczenia.sa.w.naszej.glowie.Po trzecie.poranne wstawanie-nagle.doba jakby o.1-2h dluzsza.Każdy.będzie.miał swoje.odmienne.kamienie.milowe.Niesia wczoraj mi na myśl ten wątek podpowiedziała swoim postem.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: agunia » 08 paź 2021, 8:02

Blue super,dla mnie Ty jesteś mega inspirującą osobą,posziwiam Twoje wszystkie altywności i yo jak bardzo Ci się chcei Cię to nakręca,może jak bym poznała Cię na żywo to by i we mnie coś drgnęło :lol: póki co tylko żałuję że wiodę takie smętne życie gdzie każdy dzień jest taki sam i zero pomysłow i motywacji do zmiany.Także ja na zupełnie innym etapie niż Ty.Nie zmieniaj się,jesteś super pozytywna i energetyczna
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: gohnia » 08 paź 2021, 8:05

Blue, masz tę moc! >D
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 08 paź 2021, 9:50

Agunia-w najbliższą sobotę bedę na rajdzie kijkowym a potem na sprzątaniu swiata.Każdy może dolączyć a przy okazji się poznamy:)Szczegóły na priv jesli kogoś te akcje interesują:)Nasza grupa kijkowa jest otwarta dla wszystkich chętnych.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 10 paź 2021, 9:23

Polecam.książki.motywacyjne,inspirujące do działania.Teraz mam.Insight Pasterskiego,czy to będzie dobra ksiazka nie.wiem,bo.jestem.po.7.stronach :lol:
Jest jeszcze.coś-dosłownie.przed chwilą wrzucone na fb przez Agnieszkę Maciąg:

Obrazek

Dokladnie tak.Ten sam rząd,smierc,choroby,rzeczywistosc wokol.Wszyscy to.wokol.siebie mamy.Ja.wierzę,ze nic.nie dzieje.sie.bez przyczyny.Wchodzę na FB,a.tu akurat taki.post sprzed 17.min.Spotykam kogos a tu okazuje sie ze jego historia.lub jego energia jest w stanie.odmienic.i.moje zycie.Tylko.zeby to.zauwazyć i wychwycić.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 29 paź 2021, 10:36

https://www.akademiatechnikrozwoju.pl/p ... otywacyjne

Jeden z cytatów udostępniony jest na naszej grupie kijkowej.Tak,jak w każdym sporcie i nie tylko sporcie,każda z nas stawia kolejne kroki dosłownie i w przenośni.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 12 lis 2021, 9:37

Polubiłam na fb "Motivational Life",częśc cytatów czy stwierdzeń jest tam warta uwagi i daje do myślenia.Wczoraj spodobal mi się ten:

"Forget the past but remember the lesson".
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 28 lis 2021, 11:24

Świetne:

if you get tired, learn to rest, not to quit.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: ola » 31 sty 2022, 13:04

Chyba ten wątek pasuje mi najbardziej.

Franio zaraz kończy rok także kończy się roczny urlop. Kalkulacje związane z powrotem do pracy poczynione i jest kiepsko.
Dojazd do pracy w dwie strony to ok.110 km, plus jak dołożę opłatę za żłobek i benzynę to może z 200 zł bym była na czysto. (O ile nie na minusie, dojdą choroby młodego, też trzeba by uzupełnić garderobę przed powrotem do pracy, też zużycie auta).
Też bym musiała ogarnąć żeby ktoś mi młodego ze żłobka odbierał bo do 17 to nie zdążyłabym odebrać i Hanię bo akurat świetlica w szkole do 16

Także poświęcam 2022/2023 na rozwój.

Postanowiłam że rok 2022/2023 będzie przełomowy w moim życiu, pod względem zawodowym i osobistym.
Już pewne kroki są poczynione :) zaczęłam uczyć się angielskiego - przyjeżdża do mnie dziewczyna, także mam nadzieję że uda mi się poświecić rok nauki aby spokojnie nie bać się podjąć próbę szukania pracy z językiem angielskim.
Dodatkowo zapisałam się na kurs księgowości, też mam nadzieję że mi to pomoże.

Przeglądam oferty pracy i dużo zaczęło się pojawiać ofert pracy zdalnej, moja siostra też niedługo zaczyna pracować zdalnie jako kadrowa :)

Też dietetyk i mam nadzieję że kilka kg pomoże mi zmienić nastawienie do siebie :) bo ostatnio czuję się gruba i jakoś tak średnio.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: agunia » 31 sty 2022, 13:15

ola powodzenia,mocno trzymam kciuki za wszystkie plany
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 31 sty 2022, 13:28

Super plany i powodzenia Ola:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: szaraczarownica » 31 sty 2022, 13:28

ola, powodzenia :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: ola » 31 sty 2022, 20:40

Dzięki dziewczyny, liczę że chociaż trochę się uda. Najwyżej jak skończę wychowawczy i nic się nie uda to wrócę na stare śmieci ;)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Misiak » 31 sty 2022, 21:50

ola pisze:Także poświęcam 2022/2023 na rozwój.

Postanowiłam że rok 2022/2023 będzie przełomowy w moim życiu, pod względem zawodowym i osobistym.
Już pewne kroki są poczynione :)

U mnie tak samo.:) Dużo planów, sporo ryzyka ale mam wsparcie i cieszę się z takiego obrotu sprawy.
Trzynam kciuki, żeby ułożyło się tak jak chcesz.:):)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: ola » 02 lut 2022, 17:08

Trochę przemyślałam temat, bo jednak nie wiem czy takie dłuższe siedzenie w domu jest dobrym pomysłem. Póki co wybiorę zaległy urlop i zobaczę jak to wyjdzie w praktyce. Może podejmę wyzwanie obecnej pracy, plus angielski i zajęcia z księgowości.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 17 cze 2022, 17:23

10 idei zmieniających życie

Po pierwsze, nie porównuj się do innych. Każdy jest niepowtarzalny i ma inną ścieżkę. Staraj się być lepszy dziś od siebie z wczoraj.

Po drugie, przebywaj wśród mądrzejszych od siebie. Mózg dostosowuje się do otoczenia, wybierz więc takie, w którym urośniesz.

Po trzecie, zdobywaj kompetencje. To one pozwolą Ci osiągnąć w życiu cele, zarobią pieniądze, pozwolą stworzyć udany związek, zbudują markę.

Po czwarte, podróżuj w nowe miejsca. Dzięki różnorodności będziesz mógł się rozwijać i zyskasz większą elastyczność w myśleniu i działaniu.

Po piąte, planuj swoje życie. Duże rzeczy wymagają dużo czasu, nie pozwól by przelatywał Ci przez palce. Zorganizuj się.

Po szóste, bądź życzliwy. Dzięki temu zjednasz sobie ludzi, łatwiej Ci będzie z nimi robić interesy i realizować pasje.

Po siódme, przerób swoje dzieciństwo z terapeutą. Każdy jest jakoś zaburzony, ale mało kto o tym wie. Wtedy dopiero skończy się Twoja przeszłość.

Po ósme, miej duże marzenia. Nie zbudujesz korporacji w dzień, ale w ciągu kilku lat możesz. Nie bój się mieć wizji, ona wyznaczy Ci kierunek w życiu.

Po dziewiąte, uprawiaj sport. Kiedyś jakość Twego życia będzie wyznaczana przede wszystkim przez zdrowie, więc lepiej zadbaj o nie już teraz.

Po dziesiąte, bazuj na uczuciach. To one wyznaczają nam prawdę, dzięki nim możemy być sobą, budować relacje oparte o miłość i bliskość.

Podobają mi się te zasady,choć ta z przebywaniem z mądrzejszymi od siebie jest nieco dyskusyjna-ja nigdy tak ludzi nie kategoryzowałam ani nie oceniałam,ale przyznaję ze daje do myslenia;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wątek motywacyjny-warto walczyć o swoje marzenia

Postautor: Blue » 18 wrz 2022, 16:36

Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Plotki dnia codziennego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości