Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: marta_krzak » 08 maja 2018, 14:16

Cześć Mamy,

Piszę do was z tematem zdrowych słodyczy dla dzieci. W czym problem? Ano w tym, że moja 4 letnia córka coraz częściej chętniej sięga po słodycze niż np. po obiad.. najchętniej jadłaby słodkie, nic innego. Boję się, bo to wiąże się z wieloma chorobami - cukrzyca, próchnica, nadwaga. Wertowałam trochę internet i znalazłam np. zdrowe lizaki Mniam Mniam, w składzie nie mają cukru,a fiński ksylitol, jest w nich też sporo witamin i ponoć dobre na zęby. Dajecie dzieciom?
marta_krzak
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2018, 14:12
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Leokadia56 » 18 maja 2018, 9:54

To chyba zależy od dziecka. Ja jadłam dużo słodyczy jak byłam mała i jestem dalej szczupła, ale wiadomo to było ponad 20 lat temu, teraz słodycze mają inne gorsze składy. Ja swojej córce daję daktyle, bo bardzi lubi i są słodkie. Robię nawet nutelle z nich i z awokado. Jeśli w domu nie będzie słodyczy to dziecko nie będzie po nie sięgało i tyle
link z podpisu usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
Leokadia56
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Tentka » 05 lip 2018, 14:10

Z dziećmi tak już jest chyba... Ja raczej nie zabraniam Bartkowi jeść słodyczy, ale na pewno moderuje w jakich ilościach. Co do tego że chce jeść słodycze na obiad to normalnie, niejadki zdarzają się bardzo często, a potem dorastają i już jedzą wszystko. Mój jadł samą bułkę z McDonalda i nic innego, wyciągał kotleta i ogórki i jadł tylko bułkę, ale od tak mu kiedyś przeszło i już je całe burgery.
link z podpisu usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
Tentka
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2018, 13:59
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Tasia » 03 sie 2018, 6:24

Moja córka nie chodzi do takich restauracji jak Mc donald. Nawet nie wie, że coś takiego istnieje. I dobrze, dowie się pewnie dopiero jak wybierze się do szkoły ale jak mowi przysłowie: czego oczy nie widza, temu sercu nie żal.

Zastepuje jej słodycze;
domowymi ciastkami
oraz sokami owocowymi.
Ostatnio również przy pomocy wyciskarki robię domowe lody: https://www.eujuicers.pl/blog/jak-zrobi ... wyciskarki
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: AlineA3 » 30 sie 2018, 8:39

Mój syn jadłby cały czas słodycze... To faktycznie jest duży problem u nas w domu, bo staramy się nie trzymać słodyczy w głowie. W domu jeszcze mogę nad nim zapanować, ale jak idzie na urodziny to pochłania większe ilości
Awatar użytkownika
AlineA3
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2018, 7:50
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Agg » 02 paź 2018, 8:23

Ja robię sama ciastka, np maślane i dzieciaki bardzo je lubią. jak dodam kakao to już w ogóle szaleją i nie potrzebują batoników, czekolad itd
Podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Agg
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2018, 8:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: korma » 14 lis 2018, 9:43

ja też sama piekę różne słodkości dla dzieciaków. Robiłam budyń jaglany, a ostatnio piekłam też owoce pod kruszonką z płatków owsianych. Moje maluchy lubią też naleśniki na mące ryżowej i tutaj pozwalam im posmarować je odrobiną powideł śliwkowych łowicza dla słodkości. Ale generalnie bardzo dbam o to, żeby nie jadły przetworzonych słodyczy ze sklepu.
korma
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2017, 9:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Kathrin12 » 18 maja 2020, 20:50

Dobrym pomysłem jest przyrządzanie domowych łakoci :) Zawsze są zdrowsze niż te ze sklepu. Dodatkową zachętą dla dzieci jest pomoc przy ich przygotowaniu :) Ważne jest też to, żeby szukać nowych pomysłów, zamiast serwować dzieciom cały czas to samo :)
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Kathrin12
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: monia25 » 18 mar 2021, 10:56

Babeczki, galaretka (sama, z owocami i/lub bitą śmietaną), ciasta, rogaliki z ciasta francuskiego z owocami, szaszłyki owocowe, pączki serowe, placuszki z jabłkami lub bananami.
https://glodnapolka.pl/pyszny-placek-z-dyni/

Na stronie jest również przepis na placek z dyni, który w ostatnim czasie również posmakował moim dzieciom.
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: HankaRumcajsowa » 28 kwie 2021, 8:51

Tęczowe szaszłyki

Składniki
7 malin
7 obranych truskawek
7 cząstek mandarynki
7 kostek obranego mango
7 kawałków obranego ananasa
7 kawałków obranych owoców kiwi
7 zielonych winogron
7 czerwonych winogron
14 borówek amerykańskich

Przygotowanie:
Weź 7 drewnianych, długich wykałaczek (jak patyczki od szaszłyków) i nawlecz na każdy z nich następujące owoce: 1 malinę, 1 truskawkę, 1 cząstkę mandarynki, 1 kostkę obranego mango, 1 kawałek obranego ananasa, 1 kawałek obranego kiwi, 1 zielone i 1 czerwone winogrono, a na koniec 2 borówki. Ułóż w kształt tęczy i niech każdy się częstuje! Mało tego....dzieci mogą pomóc przy nadziewaniu i układać takie kolory jakie lubią!
Awatar użytkownika
HankaRumcajsowa
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2021, 8:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Fretka » 06 maja 2021, 13:38

na szczęście moda na zdrowe słodycze jest tak duża, że przepisów jest wszędzie mnóstwo, można zamieniac cukier na inne słodzidła czy użyć daktyli, bananów do osłodzenia
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Fretka
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2021, 13:28
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Tasia » 17 lis 2021, 8:27

Zrobilam je jakis miesiac temu, Bruno mi dzielnie pomagal, byly pyszne! Byly tak kruche, ze rozplywaly sie w ustacH w sam raz do dobrej popoludniowej kawki

Kruche - tak kruche, jakich wcześniej nie jadłam i smaczne. Pomagał mi przy nich mój Maluch, który później jadł je, aż mu się uszy trzęsły.

Przepis zaczerpnięty z "Ubrać duszę" Joli Słomy i Mirosława Trymbulaka, chociaż myślę, że można znaleźć go również i w innych skarbnicach wiedzy kulinarnej.

Co potrzeba
50dkg maki pszennej (według przepisu 1/3 powinna stanowić mąka krupczatka, ja dałam na oko)
20dkg wiórków kokosowych
1/2 opakowania budyniu waniliowego
25dkg cukru pudru
50dkg masła
1 podwójny cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
4-6 łyżek zimnej wody

Jak przygotowac
Wszytskie składniki łączymy i dokładnie wyrabiamy na jednolitą masę. Wstawiamy na okolo godzinę do lodówki. Następnie robimy wałeczek, krooimy go i kładziemy takie "plasterki" na blasze, pieczemy w 180stopniach około 13-15 minut.

A jak nie mam ochoty na pieczenie, to po prostu robię domowy budyń https://slodkoslodka.pl/budyn-aksamitny-deser/ Dzieciaki też luhbią.
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: ela-baluty » 30 kwie 2022, 17:54

Rozumiem rodziców, którzy chcą uchronić swoje dzieci przed słodyczami. Ich nadmiar nigdy nie jest zdrowy, ale z drugiej strony zabranianie maluchowi zjedzenia batonika lub cukierka może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych. Zauważyłam, że takie smyki przy nadarzającej się okazji dosłownie rzucają się na łakocie i pochłaniają ich ogromne ilości. Nie od dziś wiadomo, że "zakazany owoc smakuje najlepiej". Moje dzieci mają kontrolowany dostęp do słodyczy i nie są jakimiś wielkimi fanami, po prostu ich nie ciągnie. Ja zawsze staram się przygotować jakieś zdrowe smakołyki, więc może ma to wpływ na ich zachowanie. Warto znać też przepisy na słodycze bez cukru :P
ela-baluty
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2022, 17:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość