Jak długo parzycie herbatę

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Jak długo parzycie herbatę

Postautor: Lodka » 09 gru 2018, 9:20

Słyszałam, ze nie powinno się parzyć dłużej niż 5 minut bo mogą się wydzielać złe substancje. Tak to z tym jest?
Lodka
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 cze 2018, 12:23
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak długo parzycie herbatę

Postautor: szaraczarownica » 09 gru 2018, 10:24

Złe substancje nie. Herbata parzona powyżej 5 minut ma działanie usypiające zamiast pobudzającego.
Natomiast nie wolno dodawać witaminy C (czyli cytryny/pomarańczy/innych dodatków) do liści herbaty, bo wtedy uwalniają się z nich związki (chyba) aluminium. Więc najpierw należy liście z napoju wyjąć, a potem można to wszystko dodawać.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Jak długo parzycie herbatę

Postautor: marry.kate » 21 lut 2019, 10:50

Poza tym po tych 5 minutach zazwyczaj będzie już gorzka i niesmaczna.
My pijemy raczej ziołowe (rumianek, mięta), więc tu czas parzenia nie ma aż takiego znaczenia. Czarną w ogóle parzę chwilę, po 5 minutach już raczej nie dałoby się jej wypić.
Awatar użytkownika
marry.kate
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:42
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak długo parzycie herbatę

Postautor: Natalia_Oreno » 12 mar 2019, 11:10

Czas parzenia herbaty jest ściśle uzależniony od jej odmiany. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że herbaty liściaste powinno się parzyć od 5 do nawet i ośmiu minut, tylko wówczas napar będzie posiadać najcenniejsze właściwości. Bardzo lubię herbaty, więc myślę, że co nieco o nich wiem. Ostatnio bardzo zasmakowała mi zwłaszcza chińska [reklama - szara]internetowy, w którym regularnie ją nabywam, poinformował mnie o tym, że słynną smoczą herbatę powinno się parzyć od 2 do 3 minut.
Natalia_Oreno
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:04
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak długo parzycie herbatę

Postautor: maminka8 » 05 kwie 2019, 11:57

Ja w ogóle nie przepadam za mocną herbatą, nawet jeśli to zielona czy biała. Dlatego nigdy nie trzymam tyle, ile w zaleceniach, tylko wyjmuję dosłownie po kilku chwilach. Najbardziej nie lubię herbaty z tych dużych dzbanków, gdzie zaparzacze nie są wyjmowane i woda cały czas naciąga ich smakiem i aromatem... :)
maminka8
 
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2018, 11:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak długo parzycie herbatę

Postautor: Kuśa876 » 07 sie 2019, 8:43

Ja piję yerbe mate i jeśli chodzi o jej zaparzanie to po prostu sypie pół kubka herbaty i zalewam wodą o temperaturze 60-70 stopni czekam z 15 minut i zalewam ponownie, następnie można pić :D
Awatar użytkownika
Kuśa876
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2019, 8:28
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron