Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: marta_krzak » 08 maja 2018, 14:16

Cześć Mamy,

Piszę do was z tematem zdrowych słodyczy dla dzieci. W czym problem? Ano w tym, że moja 4 letnia córka coraz częściej chętniej sięga po słodycze niż np. po obiad.. najchętniej jadłaby słodkie, nic innego. Boję się, bo to wiąże się z wieloma chorobami - cukrzyca, próchnica, nadwaga. Wertowałam trochę internet i znalazłam np. zdrowe lizaki Mniam Mniam, w składzie nie mają cukru,a fiński ksylitol, jest w nich też sporo witamin i ponoć dobre na zęby. Dajecie dzieciom?
marta_krzak

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zdrowe słodycze dla dzieci - jakie?

Postautor: Leokadia56 » 18 maja 2018, 9:54

To chyba zależy od dziecka. Ja jadłam dużo słodyczy jak byłam mała i jestem dalej szczupła, ale wiadomo to było ponad 20 lat temu, teraz słodycze mają inne gorsze składy. Ja swojej córce daję daktyle, bo bardzi lubi i są słodkie. Robię nawet nutelle z nich i z awokado. Jeśli w domu nie będzie słodyczy to dziecko nie będzie po nie sięgało i tyle
link z podpisu usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
Leokadia56

Postautor: Tentka » 05 lip 2018, 14:10

Z dziećmi tak już jest chyba... Ja raczej nie zabraniam Bartkowi jeść słodyczy, ale na pewno moderuje w jakich ilościach. Co do tego że chce jeść słodycze na obiad to normalnie, niejadki zdarzają się bardzo często, a potem dorastają i już jedzą wszystko. Mój jadł samą bułkę z McDonalda i nic innego, wyciągał kotleta i ogórki i jadł tylko bułkę, ale od tak mu kiedyś przeszło i już je całe burgery.
link z podpisu usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
Tentka

Postautor: Tasia » 03 sie 2018, 6:24

Moja córka nie chodzi do takich restauracji jak Mc donald. Nawet nie wie, że coś takiego istnieje. I dobrze, dowie się pewnie dopiero jak wybierze się do szkoły ale jak mowi przysłowie: czego oczy nie widza, temu sercu nie żal.

Zastepuje jej słodycze;
domowymi ciastkami
oraz sokami owocowymi.
Ostatnio również przy pomocy wyciskarki robię domowe lody: https://www.eujuicers.pl/blog/jak-zrobi ... wyciskarki
Awatar użytkownika
Tasia

Been thanked: 1 time

Postautor: AlineA3 » 30 sie 2018, 8:39

Mój syn jadłby cały czas słodycze... To faktycznie jest duży problem u nas w domu, bo staramy się nie trzymać słodyczy w głowie. W domu jeszcze mogę nad nim zapanować, ale jak idzie na urodziny to pochłania większe ilości
Awatar użytkownika
AlineA3

Postautor: Agg » 02 paź 2018, 8:23

Ja robię sama ciastka, np maślane i dzieciaki bardzo je lubią. jak dodam kakao to już w ogóle szaleją i nie potrzebują batoników, czekolad itd
Podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Agg

Postautor: korma » 14 lis 2018, 9:43

ja też sama piekę różne słodkości dla dzieciaków. Robiłam budyń jaglany, a ostatnio piekłam też owoce pod kruszonką z płatków owsianych. Moje maluchy lubią też naleśniki na mące ryżowej i tutaj pozwalam im posmarować je odrobiną powideł śliwkowych łowicza dla słodkości. Ale generalnie bardzo dbam o to, żeby nie jadły przetworzonych słodyczy ze sklepu.
korma

Postautor: Kathrin12 » 18 maja 2020, 20:50

Dobrym pomysłem jest przyrządzanie domowych łakoci :) Zawsze są zdrowsze niż te ze sklepu. Dodatkową zachętą dla dzieci jest pomoc przy ich przygotowaniu :) Ważne jest też to, żeby szukać nowych pomysłów, zamiast serwować dzieciom cały czas to samo :)
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Kathrin12

Postautor: monia25 » 18 mar 2021, 10:56

Babeczki, galaretka (sama, z owocami i/lub bitą śmietaną), ciasta, rogaliki z ciasta francuskiego z owocami, szaszłyki owocowe, pączki serowe, placuszki z jabłkami lub bananami.
https://glodnapolka.pl/pyszny-placek-z-dyni/

Na stronie jest również przepis na placek z dyni, który w ostatnim czasie również posmakował moim dzieciom.
jupi
Awatar użytkownika
monia25

Has thanked: 4 times

Postautor: HankaRumcajsowa » 28 kwie 2021, 8:51

Tęczowe szaszłyki

Składniki
7 malin
7 obranych truskawek
7 cząstek mandarynki
7 kostek obranego mango
7 kawałków obranego ananasa
7 kawałków obranych owoców kiwi
7 zielonych winogron
7 czerwonych winogron
14 borówek amerykańskich

Przygotowanie:
Weź 7 drewnianych, długich wykałaczek (jak patyczki od szaszłyków) i nawlecz na każdy z nich następujące owoce: 1 malinę, 1 truskawkę, 1 cząstkę mandarynki, 1 kostkę obranego mango, 1 kawałek obranego ananasa, 1 kawałek obranego kiwi, 1 zielone i 1 czerwone winogrono, a na koniec 2 borówki. Ułóż w kształt tęczy i niech każdy się częstuje! Mało tego....dzieci mogą pomóc przy nadziewaniu i układać takie kolory jakie lubią!
Awatar użytkownika
HankaRumcajsowa

Postautor: Fretka » 06 maja 2021, 13:38

na szczęście moda na zdrowe słodycze jest tak duża, że przepisów jest wszędzie mnóstwo, można zamieniac cukier na inne słodzidła czy użyć daktyli, bananów do osłodzenia
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Fretka

Postautor: Tasia » 17 lis 2021, 8:27

Zrobilam je jakis miesiac temu, Bruno mi dzielnie pomagal, byly pyszne! Byly tak kruche, ze rozplywaly sie w ustacH w sam raz do dobrej popoludniowej kawki

Kruche - tak kruche, jakich wcześniej nie jadłam i smaczne. Pomagał mi przy nich mój Maluch, który później jadł je, aż mu się uszy trzęsły.

Przepis zaczerpnięty z "Ubrać duszę" Joli Słomy i Mirosława Trymbulaka, chociaż myślę, że można znaleźć go również i w innych skarbnicach wiedzy kulinarnej.

Co potrzeba
50dkg maki pszennej (według przepisu 1/3 powinna stanowić mąka krupczatka, ja dałam na oko)
20dkg wiórków kokosowych
1/2 opakowania budyniu waniliowego
25dkg cukru pudru
50dkg masła
1 podwójny cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
4-6 łyżek zimnej wody

Jak przygotowac
Wszytskie składniki łączymy i dokładnie wyrabiamy na jednolitą masę. Wstawiamy na okolo godzinę do lodówki. Następnie robimy wałeczek, krooimy go i kładziemy takie "plasterki" na blasze, pieczemy w 180stopniach około 13-15 minut.

A jak nie mam ochoty na pieczenie, to po prostu robię domowy budyń https://slodkoslodka.pl/budyn-aksamitny-deser/ Dzieciaki też luhbią.
Awatar użytkownika
Tasia

Wróć do Żywienie