kochecka pisze:strajk głodowy



Marta pisze:Widzę, że strajk głodowy opanował wszystkich.




Ale to efekt stołowania się głównie u dobrze gotującej babci. Jak widzicie, nie ma serków, twarożków, kanapek, ale to z wiadomych przyczyn. Większość gotowana w domu, "zdrowa", bezglutenowa, bezjajeczna (tylko żółtka), mało cukru. Nie ma 5 porcji warzyw, bo nie umiem wcisnąć pora do kaszki
A na serio - smakowe w większości odpadają, bo dzieci mogą tylko brzoskwiniową i gruszkową.kochecka pisze:Laura (4,5 miesiąca) wypija ok 600ml mleka na dobę






nie...ava pisze:A oni sami nie sygnalizują, że są głodni?



. Ja tez wlewam w niego wodę, picie, soczek, wszystko co się da. Byleby pił. Nie musi jeść. Mi też się nie chce ( o dziwo
Pozytywnych na szczęście i mam nadzieję, że tak już zostanie.
Wiktor
14.06.2009
Kacper
14.08.2013sardynka pisze:Mikołaj 7 miesięcy:
6:00 pierś
8-9:00 owoce (słoiczek 125g albo pół 190g)
11:00 pierś
13-14:00 obiad (jeśli słoiczek to ok 190g, do moich dań nie chce się przekonać)
16:00 pierś
18:00 kaszka (ok 210g)
w nocy pierś na żądanie, czyli czasem raz a czasem srylion razy

sardynka pisze:Mikołaj 7 miesięcy:
6:00 pierś
8-9:00 owoce (słoiczek 125g albo pół 190g)
11:00 pierś
13-14:00 obiad (jeśli słoiczek to ok 190g, do moich dań nie chce się przekonać)
16:00 pierś
18:00 kaszka (ok 210g)
w nocy pierś na żądanie, czyli czasem raz a czasem srylion razy
Misiak pisze:Ładnie przybiera na wadze ale i tak za tydz zabieram ją na morfologie.


Gdzieś czytałam, że po pół roku dziecku kończą się zapasy żelaza, które dostało od matki, dlatego ważne jest by niemowlakom w tym wieku wprowadzać do diety mięso.klarysa pisze:U nas po 6. miesiące była mała anemia, ale podobno w tym wieku to normalne
ava pisze:Przy czym te 2 karmienia piersią w ciągu dnia to jest nie tyle jedzenie co raczej picie, a przede wszystkim usypianie "na cycu" (w tych godzinach młody idzie na drzemki)


Nie lubi jogurtu, ale skrzywi się przy pierwszej łyżeczce, a potem już równo wsuwa.
Też mam to w planach, choć tak szczerze mówiąc... trochę mi szkoda tych karmieńsardynka pisze:chciałam to zmienić - tzn. żeby zasypiał bez cycka...no i udało się ale przez to zupełnie wyeliminowały się karmienia, bo już wcale nie chciał piersi...
He he, moj miał podobnie, co by mu się nie dało (obojętnie czy coś nowego, czy coś co uwielbia) to po pierwszej łyżeczce był mega grymas na twarzy i zdezorientowany wzrokszaraczarownica pisze:Nie lubi jogurtu, ale skrzywi się przy pierwszej łyżeczce, a potem już równo wsuwa.
), ja sie zastanawiam jak to zorganizować, żeby to jedzenie miało ręce i nogi...czy to się samo ustawi? Chodzi mi o ten moment zastąpienia piersi innym posiłkiem. 
Wiktor
14.06.2009
Kacper
14.08.2013Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości