kabaczek

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

kabaczek

Postautor: Deco-Ania » 31 paź 2012, 11:51

Nie wiem czy dobrze trafiłam - czy to watek o żywieniu naszych dzieci czy nas dużych też?

No bo ja mam pewien kulinarny problem.
Problem nazywa się: kabaczek i przytargał go do mnie wczoraj mój "ukochany" teść (oczywiście nie pytając się wcześniej czy chcę, lubię i czy cokolwiek z niego zrobię). A ja kompletnie nie wiem co z nim i jak?
Jedyne co przychodzi mi do głowy to przerobić go na jakieś placuszki, ale tez nie mam żadnego sprawdzonego przepisu.
Ratujcie!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: kabaczek

Postautor: malaJu » 31 paź 2012, 12:04

najprościej potraktować kabaczka jak kotlet schabowy :) Obrać, pokroić, obtoczyć i na patelnię.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: kabaczek

Postautor: evelinka » 31 paź 2012, 14:01

ja robię kotleciki cukiniowe.

3 cukinie
biala część pora
2-3 średnie marchewki
pietruszka
przyprawy
jajko
3 łyżki mąki

Cukinię trę na tarce z małymi oczkami, lekko solę i odciskam z nadmiaru soku. Jeśli mam więcej czasu, to zostawiam na noc, żeby odciekala spokojnie. Marchew tez na drobnych oczkach ścieram. Pora siekam na cienkie półplasterki, pietruszkę siekam. Wszystko łączę razem i doprawiam wg uznania. Jajko rozkłócam i dodaję mąkę. Zalewam tym warzywa. Formuję kotleciki i smażę na oleju. Radzę tylko nie robić zbyt grubych kotlecików, bo nie przepieką się w środku.

Calutka rodzina je uwielbia.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: kabaczek

Postautor: Emi » 31 paź 2012, 14:03

Ja kabaczka uwielbiam :-) Najchętniej przekrawam go wzdłuż, wydrążam środek i faszeruję czymkolwiek. Potem zapiekam w piecyku.
Placuszków nigdy nie robiłam, ale jest to warzywo dość podobne do dyni, więc można spróbować po prostu zetrzeć na tarce z grubymi oczkami i dodać do gęstego ciasta naleśnikowego. Później usmażyć małe placuszki.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: kabaczek

Postautor: Szizel » 31 paź 2012, 14:11

Ja z kabaczka robię placuszki są pyszne kabaczek razem ze skórką ścieram na tarce o dużych oczkach dodaję jajko, mąkę i przyprawy sól, pieprz, papryka słodka. Wszystko mieszam i smażę na rozgrzanym tłuszczu na złocisty kolor z obu stron. Jemy placuszki z sosem czosnkowym lub tzatzyki gotowe Kamisa bodajże przyprawa, którą dodaję do śmietany i sos gotowy :) Kabaczka zapiekam wydrążam środek i napycham go mięskiem mielonym doprawione przyprawami podsmażone na patelni na wierzch ser i wszystko zapiekam w piekarniku. Oraz z kabaczka robię leczo dodaję do niego cukinię, którą razem z kabaczkiem kroję w kostkę i gotuję w nie za dużej ilości wody do nich dodaję przesmażoną paprykę i cebulę oraz pomidory i kiełbaskę. Wszystko gotuję razem i na koniec dodaję przecier pomidorowy :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: kabaczek

Postautor: Deco-Ania » 02 lis 2012, 11:41

Dzięki:
Zrobiłam coś chyba najbardziej podobnego do przepisu Szizel

Było wg tego przepisu: http://www.ofeminin.pl/przepisy/placki- ... 80123.html
Oczywiście nie obeszło się bez modyfikacji: pozbyłam się skórki i dodałam troszkę szyneczki. Antosiowi chyba smakowało, bo pochłonął aż cztery placuszki!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości