Pieczywo

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Pieczywo

Postautor: malaJu » 17 lip 2013, 6:56

Kochamy świeże bułeczki. Sama chętnie podawałam pachnące pszenne pieczywo z margaryną i szyneczką albo desperacko "kradłam" bułę w supermarkecie, by cisza choć na chwilę nastała, a potem ze spuszczonym wzrokiem, bo nie lubię jeść zanim zapłacę, informowałam Panią w kasie, że te dwa potworki już jedną skonsumowały.
I pewnie ten tekst by mnie ruszył, gdyby nie to, że u mnie w domu nastąpiły radykalne zmiany tuż przed lekturą. Jak wiecie, my już na chrupkim bezglutenowym. Swoją drogą, polecam Chaber, bo mają tanio i dobrze. Czyli chrupko, nie twardo i gumiasto.

Ale do rzeczy:
http://www.biokurier.pl/aktualnosci/214 ... ziec-warto


I zastanawia mnie fenomen takiego Oskroby, gdzie drogo, z odpieku, czyli płacę krocie za komórki rakowe. W tym sensie słowa Twojego męża, Klaryso, że Oskroba to shit, nabierają dla mnie nowego znaczenia.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pieczywo

Postautor: Deco-Ania » 17 lip 2013, 8:11

Powiem tak - mrożone pieczywo do wypieku pewnie nie jest super pro-zdrowotne, ale zdarza się, że to jedyna opcja (zwłaszcza kiedy w szale dnia zapomnimy kupić pieczywo).
Natomiast - gdybym nie studiowała z dwoma bardzo fajnymi kolegami, którzy byli po szkole gastronomicznej i żeby zapłacić za studia, pracowali w piekarni, może i bym uwierzyła w pochwały skierowane w stronę tradycyjnych piekarni. Ponieważ jednak znam przeróżne historie z życia piekarni niejako z "pierwszej ręki", mogę śmiało powiedzieć, że wiele z nich jest dalekich od ideału.
I sorrry - ale nawet jako totalny laik, nie uwierzę np. w to:
powstaje z wodą bez chloru, źródlaną
.

Mimo to wstaję rano i pieczywo kupuję w sklepiku na ryneczku (gdzie dowożone jest z piekarni w Kurowicach) a nie w marketach.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pieczywo

Postautor: Pepsi » 17 lip 2013, 9:14

Ja kupuję pieczywo albo w lokalnej piekarni a jak nie chce mi się tam iść to w supermarkecie. Tyle tylko, że to w supermarkecie dostarczane jest przez lokalną piekarnię :p Mrożone czasami zdarza mi się kupić ale to baaaardzo rzadko.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Pieczywo

Postautor: Fuente » 17 lip 2013, 11:59

Deco-Ania pisze:Natomiast - gdybym nie studiowała z dwoma bardzo fajnymi kolegami, którzy byli po szkole gastronomicznej i żeby zapłacić za studia, pracowali w piekarni, może i bym uwierzyła w pochwały skierowane w stronę tradycyjnych piekarni. Ponieważ jednak znam przeróżne historie z życia piekarni niejako z "pierwszej ręki", mogę śmiało powiedzieć, że wiele z nich jest dalekich od ideału.


Miałam znajomego piekarza, w małej lokalnej piekarni, więc całkowicie się zgadzam ze słowami Ani...

Ja pieczywa dla siebie nie kupuję od kiedy Amelka jest z nami, bo ona uczulona jest na mąkę pszenną. Mój teść piecze nam chlebek żytni razowy na zakwasie. Wiem co w nim jest, smakuje cudownie, a zapach pieczonego chleba, unoszący sie po domu jest bezcenny ;;))
Mój mąz natomiast nie lubi pieczywa razowego, więc nie jada tego peiczonego przez Tatę, jemu kupujemy pieczywo pszenne. Zazwyczaj w małej piekarni-cukierni u nas w Rabieniu (pieką na miejscu), albo w markecie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pieczywo

Postautor: Fuente » 17 lip 2013, 13:09

pijana-wiatrem pisze:Niedługo po tym jak zaszłam w ciążę, kupiłam automat do pieczenia chleba. Minęły prawie 3 lata i powiem wam, że.... pięknie zbiera kurz :P


My też kupiliśmy ale się rozwalał więc oddaliśmy do sklepu po 3 reklamacji... Okazało się, ze lepiej nam się piecze chleb w piekarniku... Maszyna do pieczenia chleba zupełnie u nas się nie sprawdziła. Zresztą ona zdaje egzamin przy pieczywie pszennym, zytnio-razowe jest zbyt gęste i maszyna nie daje rady go mieszać, więc ciągle się psuła...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pieczywo

Postautor: Pepsi » 17 lip 2013, 14:46

Fuente pisze:Okazało się, ze lepiej nam się piecze chleb w piekarniku

Ja też piekę w piekarniku. Oczywiście jak mi się chce :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Pieczywo

Postautor: kari » 17 lip 2013, 15:24

właśnie mąż stwierdził, że po bułkach poznańskich chodzi cały dzień napompowany, coś w tym musi być
my kupujemy w sklepie pod blokiem, mają z małej piekarni, kupujemy zwykły pszenny, czasem jakiś razowy czy orkiszowy jak białego nie ma
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10261
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Pieczywo

Postautor: Patrycja11 » 20 lip 2013, 14:55

Ja ponieważ mam męża piekarza, który piecze dla nas chlebek i bułeczki, nie kupuje w sklepie tylko mam przywożone przez męża :)
Że tak powiem, wiem co jem :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron