Ile jedzą Wasze dzieci?

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: tulipan87 » 27 paź 2013, 21:38

lmyszka pisze:No to mojego zima nie rusza,

mojego też nie :roll: W zasadzie obiad to jedyny posiłek, który zjada porządnie. Śniadanie i kolację poskubie, fakt 2x dziennie wypija po butelce mleka i ono też nieźle wchodzi. II śniadanie i podwieczorek są raczej symboliczne, np. 1/2 jabłka lub banana, kilka chrupek kukurydzianych. No jak nic popsuło mi się dziecko z apetytem :roll:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Bian » 27 paź 2013, 21:47

tulipan87 pisze:2x dziennie wypija po butelce mleka

tulipan87 to może dlatego nie ma ochoty na inne posiłki? Bo jednak mm jest sycące i kaloryczne.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: tulipan87 » 27 paź 2013, 21:51

Bian pisze:
tulipan87 pisze:2x dziennie wypija po butelce mleka

tulipan87 to może dlatego nie ma ochoty na inne posiłki? Bo jednak mm jest sycące i kaloryczne.

Tak samo myślę. Ale widzę, że On jeszcze potrzebuje tego mleka,więc z dwojga złego wolę żeby było tak jak jest niż żeby nie jadł nic, czyli ani mleka ani śniadania.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Bian » 27 paź 2013, 21:57

tulipan87 pisze:Ale widzę, że On jeszcze potrzebuje tego mleka

A no to jasne, niech je. Przyjdzie czas, to sam odstawi i zacznie jeść co innego. Najważniejsze, że to chętnie wciąga :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Deco-Ania » 28 paź 2013, 8:58

A mi trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wcześniej było łatwiej - mniej więcej wiadomo ile porcji mleka miał dostać.
Teraz mam problem z tym: ile to jest porcja dla takiego dziecka. Czy jak zje na śniadanie jedną kanapkę (wielkości angielki) to jest OK czy za mało? A obiad: ile zupki, ziemniaczków???
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: szaraczarownica » 28 paź 2013, 9:01

Deco-Ania, mówi się, że jedna porcja powinna się mieścić w złożonych dłoniach, ale mnie w to trudno uwierzyć. Bo czy na pewno porcja dla szybko rosnącego dziecka ma być tak mała? Poza tym Staś na pewno je więcej obiadu, a o dziwo i tak na tej porcji potrafi mi albo schudnąć, albo niewiele przybrać na wadze.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Deco-Ania » 28 paź 2013, 9:06

szaraczarownica pisze:Bo czy na pewno porcja dla szybko rosnącego dziecka ma być tak mała?
I czy to dotyczy tego, że całe II danie czyt tylko np. porcja ziemniaczków ma być takiej wielkości? Do tego druga porcja surówki i kotlecik?
Metoda prób i błędów dajemy radę - ale to jest zagadnienie właśnie z którym na początku miałam największy problem przy zmianie posiłków.
Dodatkowo Antoś jest mało "wymierny":-) - nie da się go za bardzo wcisnąć w jakieś ramy, bo na przykład jednego dnia zje 3 naleśniki (i chętnie pochłonąłby czwartego), a drugiego nawet nie chce zjeść pół kanapeczki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: szaraczarownica » 28 paź 2013, 9:13

Deco-Ania pisze:I czy to dotyczy tego, że całe II danie czyt tylko np. porcja ziemniaczków ma być takiej wielkości? Do tego druga porcja surówki i kotlecik?

Z tego co wiem cały jeden posiłek powinien być tej wielkości.
Kompletnie tego nie widzę. U nas to by było około 60 ml, a Staś na śniadanie obecnie zjada 120 ml kaszki, czyli jakieś 2 razy tyle. Obiadu około 180 ml.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: kochecka » 28 paź 2013, 9:21

na Maksia zima działa na pewno ale to raczej na takiej zasadzie, że latem/wiosną kiedy jest ciepło spędza więcej czasu na powietrzu i nie ma aż tyle czasu na jedzenie :lol: co nie zmienia faktu, że Maks ma bardzo dobry apetyt i nie mogę narzekać.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Deco-Ania » 28 paź 2013, 9:24

szaraczarownica pisze:Z tego co wiem cały jeden posiłek powinien być tej wielkości.
w takim razie też trudno mi to sobie wyobrazić.
Ja chyba potrzebuję warsztatów, które łopatologicznie pokażą mi wielkość porcji.

Z kaszką/mlekiem to pilnowałam się, żeby były porcje takie jak napisane na opakowaniu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: lmyszka » 03 lis 2013, 19:43

Czy Wasze dzieci ( te młodsze ) też potrafią jadać w trzy światy?
Kacper jednego dnia je ładnie po 120-140 ml i na dobę wyciąga około 800 ml, a następnego dnia nawet 100 ml zjeść nie może i sumarycznie daje nam to ledwie 600 ml.
Wg tabelki na mleku powinien zjadać 900 ml na dobę.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: kasieńka 85 » 03 lis 2013, 19:53

lmyszka, mojej sporadycznie udawało się zjadać tyle ile na rozpisce na mleku. Przybierała na wadze, więc nie martwiło mnie to zbytnio. Poza tym wydaje mi się, że dziecko tak jak każdy człowiek ma raz większy raz mniejszy apetyt.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: lmyszka » 03 lis 2013, 19:58

Tylko jak on zje 80 ml to potem płacze po 2 h bo jest głodny i nakręca to częstsze jedzenie małych porcji. A wiadomo, że plan dnia jest ważny i dla niego i dla mnie abym mogła coś zaplanować. Jak zje te 120 ml minimum to łatwiej mu wytrzymać 3 h do następnego karmienia. A o tym co na puszcze napisane to mogę pomarzyć że ma jeść 5 razy po 180 ml.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: kasieńka 85 » 03 lis 2013, 20:07

lmyszka, rozumiem o czym piszesz. Karolina do tej pory ma tak, że ze 180ml wypije ok120 i za 1,5h znowu woła mleka, którego znowu nie wypija w całości. Próbowałam ją przetrzymać, ale odniosłam porażkę. Uznałam, że najwidoczniej tak potrzebuje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: kasia_m85 » 03 lis 2013, 20:21

lmyszka ja mam wrażenie,że Ty za dużo wymagasz od swojego dziecka, serio. Chciałabyś,żeby wszystko było książkowo a Mały funkcjonował jak w zegarku. On jest jeszcze malutki, nie ma nawet 3 miesięcy, daj mu na wszystko czas.Widocznie tak na tą chwilę potrzebuje jedzenia, a na rytm dnia też ma jeszcze trochę czasu. Dzieci są różne, Tobie trafił się taki egzemplarz. A im będzie starszy tym wszystko będzie bardziej ułożone.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: lmyszka » 03 lis 2013, 20:40

kasia_m85, ja nie wymagam bo co mogę wymagać od 2 miesięcznego dziecka :)
Zastanawiam sie jak mu pomóc ułożyć dzień aby jemu było dobrze ( nie płakał, nie wkurzał się ) i mnie było łatwiej cos zaplanować.
Zresztą ja juz nie mam tyle cierpliwości co przy Wiktorze :P
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Misiak » 03 lis 2013, 20:54

lmyszka, a Ty zawsze jesz tyle samo np na sniadanie? Ja czasem zjem jedną kanapkę, czasem cztery, a czasem budzę się wcale nie głodna. Dzieci to mali ludzie i wiadomo, że nie będzie jak w zegarku. Planu dnia za bardzo też nie ustalisz, bo zaraz się zmieni, Młody zacznie mniej spać, więcej jeść i takto. Ja do tej pory nie mam sztywnego planu bo raz Pola wstaje o 5 raz o 8, raz ma drzemkę pół godziny a raz trzy, raz zje caly obiad, raz dwie łyżeczki. Od czego to zależy, chyba od plam na Słońcu. :P
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: lmyszka » 03 lis 2013, 21:03

Misiak, no to współczuję. Bo od zawsze wiadomo, że rytm dnia jest małemu dziecku potrzebny.
Nie mówie to u porcji jedzenia ale o stałych porach jedzenia, spania, zabawy. Czasem zdarzy się odstępstwo ale nie każdego dnia inaczej.
Kacper śpi bardzo mało więc tu gorzej być nie może :)

Wiktor nauczył mnie stałych pór karmienia, spania czy zabawy i chciała bym też zachować to przy Kacprze.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Bian » 03 lis 2013, 21:12

Misiak pisze:Planu dnia za bardzo też nie ustalisz

To chyba zależy od dziecka, bo u nas plan dnia zaczął funkcjonować bardzo szybko. Oczywiście podlega modyfikacjom, bo dziecko rośnie/rozwija się itp.

lmyszka pisze:o tym co na puszcze napisane to mogę pomarzyć że ma jeść 5 razy po 180 ml

lmyszka u Hanki nie było szans, żeby jadła tak jak napisano na puszce. Z reguły jadła mniej, a częściej. Czasami zdarzyło jej się zgłodnieć tak, że na biegu dorabiałam porcję, a czasami ciumknęła tylko i koniec. Ale póki przybierała na wadze, to się nie martwiłam.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: malaJu » 04 lis 2013, 7:22

Żadne moich nigdy nie jadło wg puszki :ymdevil: Oboje jedli nawet co godzinę po 60ml max. Ciężko było! A jak mnie wkurzało, jak ktoś mnie przekonywał, że "plan dnia jest najważniejszy". W nosie miałam takie rady. Jak ktoś chciał, mógł sam przetrzymać moje dzieci. Zresztą, czy jadły co godzinę, czy co trzy to i tak pochłaniały tej samej wielkości porcje. Morał? Nie czytać, tylko iść za dzieckiem. Minie, jak rozszerzysz dietę.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: lmyszka » 04 lis 2013, 7:30

malaJu, co godzinę? O mój Boże to u nas tak źle na szczęście nie ma :)
A co jest najlepsze im mniej zje tym więcej ulewa :twisted:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Misiak » 04 lis 2013, 10:26

lmyszka, hmm. Nie wiem czy jest czego współczuć, mnie czy Poli. Nie sądzę, by coś złego się działo przez to, że nie mamy stałego, niezmiennego rytmu dnia. Nie mówię, że codziennie jest inaczej, ale chodzi o różnice w poszczególnych punktach dnia- raz drzemka dłuższa, raz krótsza, raz apetyt mniejszy a raz większy. Swiat się nie skończy przez to. Dziecko to nie maszyna i nie musi ciągle zachowywać się tak samo- ani ja względem niego. Ja też czasem nie jem śniadań bo nie mam ochoty, i nie raz mam problem z zaśnięciem. Nie wyobrażam sobie wsadzić Poli do łóżka, całej rozbawionej, przerywając jej zabawę, bo wg moich wyliczeń powinna być senna, i kazać jej spać chociaż nie chce. Tak samo nie zmuszam jej do jedzenia- bo na przykład wg mnie na pewno jest bardziej głodna niż jej się wydaje. Raz zje więcej, raz mniej- bywa, na pewno z głodu nie umrze. A trzymanie się jakiegoś dokładnego schematu czy rytmu dnia też nie jest jak dla mnie dobre pod każdym względem, bo tu z kolei nie wyobrażam sobie uciekać z odwiedzin od moich rodziców albo wcześniej wracać z Młodą ze sklepu, bo jest senna, a nie uśnie nigdzie indziej niż w swoim łóżku. Albo żeby marudziła, bo na śniadanie jest coś innego niż zawsze (jak ostatnio Staś- przepraszam za porównanie, ale to mi teraz przyszło do głowy). Nie chciałabym, by Pola przyzwyczaiła czy wręcz uzależniła się od danego schematu. Czasem jedziemy do pediatry, czasem na cały dzień do moich rodziców i nie chciałabym, by Pola się przy tej okazji awanturowała, że jest inaczej niż zawsze.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: szaraczarownica » 04 lis 2013, 12:24

Misiak, nie każde dziecko jest takie, że się tak ładnie poddaje wszystkim przesunięciom czasowym. Możesz się tylko cieszyć. Ja tam wolę dostosować się do planu dnia Stanisława, niż mieć rozhisteryzowane dziecko, bo miało za krótką drzemkę, bo zasnęło w samochodzie (gdzie nie śpi dłużej niż 30 minut). Dużo ludzi dookoła się dziwi, że daję się "terroryzować", a dla mnie to chłodna kalkulacja. Mam takie dziecko, nie zmienię go i muszę się nauczyć egzystować z jak najmniejszą ilością konfliktów. To też jest człowiek i jak każdy inny ma prawo do własnych widzimisię.

malaJu pisze:Ciężko było! A jak mnie wkurzało, jak ktoś mnie przekonywał, że "plan dnia jest najważniejszy". W nosie miałam takie rady. Jak ktoś chciał, mógł sam przetrzymać moje dzieci. Zresztą, czy jadły co godzinę, czy co trzy to i tak pochłaniały tej samej wielkości porcje. Morał? Nie czytać, tylko iść za dzieckiem. Minie, jak rozszerzysz dietę.

Amen! ;)
A potem może się okazać, że Twoje dziecko będzie takim formalistą, że będzie miał zegarek w tyłku i o 11:45 sam będzie szedł wyczekiwał przy łóżeczku, bo on idzie spać i gdzie kurna jest mama, ma przecież go włożyć ;) I nieważne czy wstał o 6 czy o 8 ;)

lmyszka pisze:Wiktor nauczył mnie stałych pór karmienia, spania czy zabawy i chciała bym też zachować to przy Kacprze

lmyszka, nie wiem, czy masz świadomość tego, że Wiktor i Kacper to dwie różne osoby. Bo jak na razie bardzo mocno ich porównujesz, przez co robisz krzywdę młodszemu synowi. Kacper to nie Wiktor, więc nie musi jeść, spać, zachowywać się tak samo. Nie musi mieć takiego samego rytmu dnia. A ty musisz to zaakceptować. Nie wciśniesz dziecka, w określone ramy, jeśli samo nie będzie tego chciało.

lmyszka pisze:Kacper śpi bardzo mało więc tu gorzej być nie może

Trudno, będziesz ciskać na moją głowę gromy, ale przesadzasz i to bardzo. Nie wiem czego od niego oczekujesz, ale z tego co piszą dziewczyny i co ja sama pamiętam z tego okresu, 3 x 30 minut (ile według Twoich relacji zazwyczaj śpi Kacper) to standardowa drzemka większości dzieci. Może Wiktor spał więcej. Ale jak już napisałam Kacper, to nie Wiktor. Widać nie jest wybitnym śpiochem.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Malwina » 04 lis 2013, 12:46

Ja rozumiem o czym mówi Misiak, bo mamy tak samo.
Moje dziecko nie jada z zegarkiem w ręku o 9;12;15;18 i 21.
Ja czekam, jak sam zawoła. Jak nie będzie wołał o jedzenie, to wyciągnie mi 20 ml i koniec.
Czasem woła co 3 godziny, a czasem co 5 godzin. Nie zmuszam. Czekam na sygnał z jego strony.
Czasem śpi dłużej, czasem krócej. Śpi u moich rodziców na łóżku, śpi w swoim łóżeczku, śpi w samochodzie, śpi w chuście.
Jak zbliża się pora karmienia albo już przeszła, a ja muszę wyjść, to wychodzę i zabieram ze sobą butlę z jedzeniem/słoiczek.
Dla Maksia schemat dnia jest ważny, dla Mateusza póki co nie. :)
Dobrze mi i z jednym i z drugim.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: agnieszka19 » 04 lis 2013, 13:19

szaraczarownica pisze:Ja tam wolę dostosować się do planu dnia Stanisława, niż mieć rozhisteryzowane dziecko, bo miało za krótką drzemkę, bo zasnęło w samochodzie (gdzie nie śpi dłużej niż 30 minut


Za mam tak samo... Plan dnia staram się dopasować do planu dnia Martynki.
Póki co nie każdy dzień jest taki sam... Tu właśnie Martyna różni się od siostry... Ponieważ młoda różnie wstaje dzień zaczyna się w różnych godzinach, ale zawsze wiem, że po 2 od pobudki będzie drzemka. Pora będzie różna choć zazwyczaj to plus minus 1 h.
Jak mamy gdzieś wyjść to staram się to planować tak żeby Martynce nie przerywać drzemki.
Po pierwsze dla niej moim zdaniem to ważne a po drugie mnie ułatwia funkcjonowanie. Bo wiadomo- wyspane dziecko ma lepszy humor.

Co do jedzenia to generalnie młoda jada po 150 ml, więc tak jak na opakowaniu. Wyjątek stanowi jedzenie o 8:00 rano bo był czas, że zjadała 60 ml tylko. Teraz udaje jej się zjeść 120 ml. Ja nie wmuszam. Nie chce to nie je. Ale karmienia staram się żeby były co 4-4,5 h.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: sardynka » 04 lis 2013, 18:24

Bo generalnie w planie dnia z tego co ja rozumiem nie chodzi, żeby go dopasować do swoich zasad ale do dziecka...także najpierw obserwuje się dziecko, rozpoznaje sygnały, które nam wysyła i wg tego mniej więcej można jakiś tam schemat dnia określić, ale wiadomo, że nie ma szans aby każdy dzień wyglądał identycznie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: ava » 04 lis 2013, 18:47

malaJu pisze:Morał? Nie czytać, tylko iść za dzieckiem. Minie, jak rozszerzysz dietę
Zgadzam się. Plan dnia, kiedy dziecko było tylko na mleku? A co to w ogóle jest :o Ja byłam zadowolona kiedy uregulowały się odstępy między karmieniami i jadł co 2 godziny :lol:
Po rozszerzeniu diety plan dnia rzeczywiście się wyklarował, ale nie od razu. lmyszka, spokojnie, jeszcze będzie dobrze ;;)

A w ogóle może by wydzielić ostatnie posty i stworzyć osobny wątek na temat uregulowanego dnia dziecka?
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Michasia » 04 lis 2013, 19:59

Zgadzam się z dziewczynami.My nie miałyśmy stałego planu dnia dopóki Ala nie zaczęła jeść innych posiłków niż mleko.Ale co do spania to nadal nie mamy określonych pór,do tego stopnia że jak jest mąż e domu to ona spi dwa razy a jak jesteśmy same to raz.Ale mnie to nie przeszkadza,nawet jak gdzieś wychodzimy to ona może przecież jeść i spać prawie wszędzie.

Imyszka tak jak pisze Szara,w tym okresie moje dziecko spało 3 razy dziennie po 20-30 minut.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michasia
 
Posty: 129
Rejestracja: 28 sie 2013, 16:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Deco-Ania » 04 lis 2013, 21:18

Michasia pisze:nawet jak gdzieś wychodzimy to ona może przecież jeść i spać prawie wszędzie.
bo to ogromny plus. I wiem jakie to utrudnienie dla mam tych maluszków, które tak nie mają.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: marciami » 05 lis 2013, 8:48

my np. mamy stały rytm dnia, no nie jest w zegarku, ze codziennie o np. 11 jest coś tam. Ale różnice wynoszą od 30 minut do godziny. A rytm dnia ustaliłam wg tego co robilo dziecko, ale dopiero teraz niedawno, bo wcześniej to było róznie. Mikołaj też czasem śpi w dzień krócej lub dłużej, ale to on sam pilnuje wszystkich punktów dnia. Np. codziennie kolo 18:30 już czeka na kąpiel i robi się niemożliwie marudny, wchodzimy do łazienki i od razu radocha. Drzemki w dzień też - wiadomo czasem usypia lepiej czasem gorzej, ale codziennie w tych samych porach jest marudny. A zasypia mi raczej wszędzie, chyba, że jest sporo bodźców nowych, np. nowe miejsce, albo takie którego nie zna - to nie zasnie i jeść nie będzie. (np. u teściów...)Więc ten rytm dnia chyba zalezy od dziecka. Jedno samo może sobie taki ustalić, a mama się dostosować, a inne nie ma planu i zyje spontanicznie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: agnieszka19 » 05 lis 2013, 9:23

Deco-Ania pisze:Michasia pisze:
nawet jak gdzieś wychodzimy to ona może przecież jeść i spać prawie wszędzie.
bo to ogromny plus. I wiem jakie to utrudnienie dla mam tych maluszków, które tak nie mają.


Ja się mogę tylko domyślać, bo obie dziewczyny sypiają wszędzie. Ważne tylko, żeby zasnęły, że tak powiem od początku w danym miejscu, a nie tak, że zasną w aucie a ja je przeniosę. Tak się nie da...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Michasia » 05 lis 2013, 18:07

Hitem było jak moja Ala spała w szczyrku w góralskiej restauracji na łóżku które tam służyło za ławę przy stole.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michasia
 
Posty: 129
Rejestracja: 28 sie 2013, 16:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Misiak » 18 lis 2013, 20:08

U nas nagła poprawa apetytu mimo ząbkowania. Śniadanie 150 ml gęstej kaszki, potem 150 ml obiadku, pół banana na kolację to mało. No i podjadanie z naszych talerzy. Cieszę się, bo przez ten brak apetytu od sierpnia na badaniach wyszła słaba morfologia.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2013, 21:10

Misiak pisze:Śniadanie 150 ml gęstej kaszki

:shock:
Jestem w lekkim szoku, bo u nas po chwilowej żarłoczności Stanisław odmówił spożywania na śniadanie większej ilości niż 90ml.
Chyba ma po mnie wzrost apetytu w trakcie dnia, bo rano nic by mógł nie jeść, a wieczorem jest ciągle głodny.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: ava » 18 lis 2013, 22:31

szaraczarownica pisze:
Misiak pisze:Śniadanie 150 ml gęstej kaszki

:shock:
Jestem w lekkim szoku, bo u nas po chwilowej żarłoczności Stanisław odmówił spożywania na śniadanie większej ilości niż 90ml.

U nas odwrotnie niż u Stasia - początki podawania kaszki to była męczarnia, natomiast teraz młody zjada na śniadanie (właściwie to jest II śniadanie) 120-150 ml gęstej kaszki podawanej łyżeczką, a nierzadko zdarza się, że wciągnie i 180 ml >D
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Michasia » 19 lis 2013, 20:39

szaraczarownica pisze:
Misiak pisze:Śniadanie 150 ml gęstej kaszki

:shock:
Jestem w lekkim szoku


No ja też.
Moja Ala je dużo a kaszkę uwielbia i zawsze ma na nią ochotę ale zwykle zjada 90-120 ml.
Ale za to banana zjada całego i jeszcze dopcha jogurcikiem >D
Obrazek
Awatar użytkownika
Michasia
 
Posty: 129
Rejestracja: 28 sie 2013, 16:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: ava » 19 lis 2013, 20:52

ava pisze: 120-150 ml gęstej kaszki
Wyjaśnię tylko, że te ml to oczywiście tylko sama woda, do tego dodaję 5-6 średnio czubatych łyżek kaszki ;;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: Malwina » 19 lis 2013, 20:53

ava, :shock:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: kochecka » 19 lis 2013, 21:16

ava pisze:
ava pisze: 120-150 ml gęstej kaszki
Wyjaśnię tylko, że te ml to oczywiście tylko sama woda, do tego dodaję 5-6 czubatych łyżeczek kaszki ;;)

u nas też taka ilość jest zjadana na śniadanie. A czasem ida do tego jeszcze owoce.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: ava » 19 lis 2013, 21:35

Malwina, no czasami sama jestem zdziwiona :lol: zwłaszcza, jak sobie przypomnę ile musiałam się nakombinować, żeby przez pierwsze 2-3 tygodnie zjadł chociaż parę łyżeczek 8-)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lis 2013, 16:45

Jak wiecie Kapcer jest na Nutramigenie i gdyby jadł normalne mleko może bym sie nie zastanawiała ale to jest mleko lecznicze.
Zaczął mi strasznie dużo jeść. Norma na mleku ta górna to 840 ml na dobę, a on zjada różnie ale coraz częściej 900-950 ml na dobę. Czy to mu nie zaszkodzi? No nie mogę dać mu mniej bo sie pruje :|
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2013, 16:55

lmyszka, zaszkodzić w sensie typowo zdrowotnym na pewno nie zaszkodzi.
Za to może zaszkodzić na wagę. Przerabiałam to niestety, u nas Stanisław dochodził momentami do 1,5 litra mleka na dobę :roll:

Dalej Ci ulewa? Co ile je i w jakiej ilości?

lmyszka pisze:mleko lecznicze

Wiesz, leczyć to ono niczego nie leczy ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lis 2013, 17:02

szaraczarownica, liczyłam na Ciebie w tym watku :)

Je 6 razy na dobę ( czasem 7 ale to juz rzadko )
Ostatnio zjada po 160-170 ml.
Co do ulewania to różnie. Sa dni że nie ulewa wcale, a są tak jak wczoraj wieczorem i w nocy, że ulewał strasznie.
Dzis od rana ulewał w granicach normy, teraz juz nie.
1 - 2 razy dziennie dosypuje mu do mleka pół łyżeczki kaszki ( więcej przez smoczek nie przechodzi ) ale nie zależy mi na tym bo on i tak duzo je.
W dzień je co 3 h, a czasem i 2,5 h bo juz płacze o jedzenie.
Dopóki jadł po 120 - 140 ml mógł tak jeść ale je coraz więcej a czas między karmieniami nie wydłuża się.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2013, 17:28

lmyszka pisze:zjada po 160-170 ml.

lmyszka pisze:W dzień je co 3 h, a czasem i 2,5 h bo juz płacze o jedzenie.
Dopóki jadł po 120 - 140 ml mógł tak jeść ale je coraz więcej a czas między karmieniami nie wydłuża się.

Z jednej strony skoro nie ulewa, to może tyle potrzebuje... Kupy duże są? Bo u nas wyznacznikiem zawsze są kupy - jak spore codziennie, to za dużo. Jak małe lub co drugi dzień, to znaczy, że jedzenia jest w sam raz.
No ale z drugiej to jednak nie powinien tak bardzo zwiększać ilości.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lis 2013, 19:13

szaraczarownica, kupa zazwyczaj jest raz dziennie spora ale nie wylewa się z pieluchy :lol: On kupy robi takie gęste, nie sa płynne. Czasem zdarzają się 2 lub 3 ale te kolejne sa malutkie.
Mam nadzieję, że jak zacznę rozszerzać dietę to wtedy zejdzie z ilości mleka na rzecz produktów stałych. Gorzej jak po za nimi będzie chciał dalej tyle mleka :shock:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2013, 19:26

Wiesz, nawet nie wiem co Ci napisać. U nas taka sytuacja by oznaczała, że Staś zdecydowanie za dużo mleka dostaje. Biorąc pod uwagę wagę Kacpra, to myślę, że u Was jest ta sama sytuacja. Moim zdaniem powinnaś zagryźć zęby i zawalczyć o dłuższe przerwy, bo przy następnym ważeniu możesz złapać się za głowę.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lis 2013, 20:40

szaraczarownica, kurde ciężko będzie, ale wiem o czym piszesz i wiem, że masz rację. A co jest najgorsze, że on zjada te 170 ml jednym tchem i dziś nawet próbował się awanturować o więcej jak się skończyło.
A może tu jest pies pogrzebany. Bo jak bym mu dała więcej ( tylko wtedy pewnie by dużo ulewał bo jednak dalej się to zdarza ) to może by wtedy dłużej wytrzymywał a tak zawsze jest niedojedzony.

Modki czy ta dyskusja czasem nie powinna być w : Ile jedzą wasze dzieci :) Teraz tak pomyslałam >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2013, 20:57

lmyszka, to przetrzymaj i daj więcej. Nie ma jakiejś przerwy dłuższej niż 3 godziny? W nocy? Po spacerze?
Pewnie odpowiesz, że nie, bo przerabialiśmy to sami.

Przeniesione
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: lmyszka » 28 lis 2013, 21:10

szaraczarownica, ma jedną dłuższą przerwę w nocy ( o ile budzi sie raz :lol: ) i trwa około 7 godzin.
Mam dwa pomysły na to aby wydłużyć mu przerwy między karmieniami. Albo niedługo przed porą karmienia wyjść z nim na spacer ( ale przy obecnych pogodach nie bardzo mi się to widzi bo tak trzeba by przed każdym karmieniem ) albo gdy zbliża sie ten czas spróbować Go zamotać, ale jak będzie zły to jest nierealne bo za bardzo się pręzy i nie dam rady.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ile jedzą Wasze dzieci?

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2013, 21:14

lmyszka, przede wszystkim spróbuj dać mu więcej po tej dłuższej przerwie.
A pomysły dobre, próbuj. Wiesz, że dużo czasu nie jest potrzebne do zmiany nawyków. Po 3 dniach Kacper powinien się przestawić.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron