Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 04 lis 2012, 12:35

Czy karmicie/dokarmiacie dziecko mlekiem modyfikowanym? A może podajecie już prepearat mlekozastępczy (Nutramigen, Bebilon Pepti, Isomil itp.)? Dopiero planujecie wprowadzić mleko modyfikowane? Jakiej firmy? Dlaczego akurat takie? Przypadek, czy świadoma decyzja?

Staś w szpitalu dostał NAN Pro 1 i takie mleko kupiliśmy jak wychodziliśmy do domu. Niestety mój synek nie tolerował tego mleka i pediatra przepisała Bebilon Pepti 1. Prawdopodobnie nie jako podejrzenie skazy białkowej lub alergii pokarmowej, tylko żeby nie ryzykować szukania odpowiedniego mleka spośród mlek modyfikowanych dostępnych na rynku.
Za jakiś czas pewnie będzie nas czekała próba ponownego podania mleka modyfikowanego i ja już biję się z myślami jakie mleko wybrać.
Ze względu na problemy z ulewaniem obecnie podajemy mieszankę Bebilon Pepti 1 + Bebilon Nutriton. W związku z tym biorę pod uwagę różne kombinacje:
- jesli problem z ulewaniem nie zniknie - Enfamil A.R. 1/2; Enfamil Premium 2 + Bebilon Nutriton; Bebilon 2 + Bebilon Nutriton; Bebilon AR 1
- jeśli problem z ulewaniem zniknie - Bebilon 1/2 lub Enfamil Premium 2
Dlaczego biorę pod uwagę tylko Bebilon lub Enfamil? Może sobie tylko coś wmawiam, ale jakoś mam większe zaufanie do firm produkujących również preparaty mlekozastępcze.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Emi » 04 lis 2012, 12:44

Ania po wyjściu ze szpitala była karmiona moim mlekiem z butli i dokarmiana Nan. Niestety od tego mleka miała duże problemy z brzuszkiem więc zmieniliśmy na Hipp. Teraz jest już tylko na Hippie. Po tym mleku nie ma żadnych problemów z brzuszkiem, żadnych ulewań.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: martula_87 » 04 lis 2012, 12:46

My od początku użwyamy Enafamil Premium Lipil 1 takim mlekiem Dominik był karmiony w szpitalu.
Teraz przeszliśmy na 2.
Naszym błędem było w pierwszym dniu w domu użycie mleka Nan skończyło się to wymiotami.
Ja z mleka Enfamil jestem bardzo zadowolona zresztą mieliśmy problemy skórne już miałam wykupiony Bebilon Pepti tylko wszyscy lekarz podkreślali że to nie możliwe by Enfamil uczulił dzieco więc szukałam i okazało się że to wina proszku do prania.
Dodam że żadnych problemów z kupką ani ulewaniem nie mieliśmy (trochę ulewania było na początku ale to tylko dlatego że Dominik bardzo łapczywie jadł)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 04 lis 2012, 12:54

martula_87 pisze:My od początku użwyamy Enafamil Premium Lipil 1

O proszę, jest 1? Na stronie nie ma o nim mowy. No to oczywiście 1 też wezmę pod uwagę.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: martula_87 » 04 lis 2012, 12:59

Szara jest chodź czasami mieliśmy kłopot żeby je dostac ale teraz już jest lepiej najczęsciej kupowaliśmy w rossmanie z tym że teraz mają tylko puszki 800g.
http://www.apteka7na7.pl/mead_johnson/e ... a/200.html
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: yuna » 04 lis 2012, 13:20

No cóż... Moja Emi nie toleruje Enfamilu za dobrze. Mieliśmy jedną puszkę na początku i póki była nim tylko dokarmiana to było jeszcze w miarę. Jak miała zjeść samo to mleko to kończyło się mega ulewaniem i bólami brzucha.
Teraz jesteśmy na NAN1 i powoli za radą pediatry przechodzimy z głodziEmillą na NAN2. Wybór był jak najbardziej świadomy. Nasłuchałam się i naczytałam, że Enfamil jest najsłodszym z mlek modyfikowanych i że ciężko później dziecko przyzwyczaić do czegoś innego. Swego czasu krążyły opinie, że NAN ma smak najbardziej podobny do mleka matki. Wiadomo, marketing marketingiem i każdy napędza sprzedaż jak może, więc jak ktoś twierdzi inaczej to kłócić się nie będę :)
Z powodzeniem jadłyśmy też Bebilon 1 sprezentowany od siostry i też problemów nie było, choć smak nieco inny i Emi na początku kręciła nosem.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 04 lis 2012, 13:33

yuna pisze:Swego czasu krążyły opinie, że NAN ma smak najbardziej podobny do mleka matki. Wiadomo, marketing marketingiem i każdy napędza sprzedaż jak może, więc jak ktoś twierdzi inaczej to kłócić się nie będę :)

Ja będę, bo swego czasu przez przypadek spróbowałam i jednego i drugiego i dla mnie smakuje inaczej :lol:
Ale zapewne każde mleko matki inaczej smakuje. Może ta matka smakowała jak NAN.
U mnie NAN, oprócz oczywistego powodu nietolernacji, odpada z prostej przyczyny - mnie śmierdzi tak strasznie, że miałam odruch wymiotny przygotowując, a potem karmiąc.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: yuna » 04 lis 2012, 13:42

szaraczarownica pisze:U mnie NAN, oprócz oczywistego powodu nietolernacji, odpada z prostej przyczyny - mnie śmierdzi tak strasznie, że miałam odruch wymiotny przygotowując, a potem karmiąc.


No to ja miałam podobne odczucia co do Enfamilu więc cieszę się, że nasza przygoda z nim się zakończyła. Mnie to mleko po prostu nie smakowało. Bebilon też nie. Ale widocznie moje dziecko nie ma aż tak wygórowanych wymagań jak mamusia :P Wypije prawie wszystko co jej się poda. Widzi butlę z mlekiem to jej się pyszczek sam otwiera i rączki po butelkę wyciąga :)
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 04 lis 2012, 14:04

yuna pisze: widocznie moje dziecko nie ma aż tak wygórowanych wymagań jak mamusia :P Wypije prawie wszystko co jej się poda. Widzi butlę z mlekiem to jej się pyszczek sam otwiera i rączki po butelkę wyciąga :)

I całe szczęście :)
Nasz też raczej nie wybrzydza i jak je będąc przytomnym i nie rycząc w nieboglosy, to na widok smoczka sam otwiera paszczę :D

Ale jak to przeczytałam, to zobaczyłam takie miesięczne dziecko wypluwającego smoczek i z godnością arystokraty mówiące "Mamo, to mleko mi nie smakuje! Podaj mi proszę inne!" :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: misia-misia » 04 lis 2012, 16:35

U nas od samego początku w użyciu jest tylko Bebilon.
Maja w szpitalu dostawała własnie Bebilon. Mówiono, żeby raczej nie zmieniać. Ja chciałam, na coś tańszego, typu Bebiko. Ale mąż się uparł. Sporo czytał w necie informacji o mm (gdy my leżałyśmy jeszcze w szpitalu). Co trochę przynosił jakieś nowinki.
I stanęło na Bebilonie. Ponoć jedno z najlepszych. Jeszcze Enfamil tez jest bardzo dobry.
Pamiętam, że w szpitalu był zwykły Bebilon i ten HA. Pytałam pediatry czy kupować ten HA |(droższy bo hypoalergiczny) a ona na to, że podawać zwykły jeśli w rodzinie nie było obciążeń alergicznych. I tak też zrobiliśmy. Może z jedno opakowanie HA zużyliśmy.
Mieliśmy także epizod z Bebilonem AR (przeciw ulewaniu) - Maja przez pewien czas ulewała. I faktycznie pomagało.
A tak to używamy zwykłego Bebilonu, teraz nr2.
Ostatnio w Rossmannie wyczaiłam fajne saszetki z porcjami Bebilonu - idealne do torebki. My czasem korzystaliśmy z plastikowych pojemniczków (gdy trzeba było podać mleko a byliśmy u znajomych czy na zakupach). No ale trzeba było mleko wcześniej odsypać. A tu są fajne praktyczne saszetki.
Obrazek

Dostałam też kilka saszetek Bebiko 2. I właśnie przy ww sytuacjach dwa razy podałam to mleko. No i niestety po tych dwóch razach Maja męczyła się z brzuszkiem w nocy. Dlatego skutecznie zniechęciłam się do Bebiko.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: justine » 04 lis 2012, 16:59

U nas jest Bebilon Pepti 1 - podajemy go odkąd zaczęłam Młodego dokarmiać - pani pediatra nam go przepisała z uwagi na paskudne kupy, w sumie to nie jesteśmy do końca pewni czy Maciuś ma jakąś alergię ale przez kolejne 3 miesiące mamy dawać Pepti - takie przykazanie od alergologa. W sumie to nie wiem czy nie warto by było sprawdzić jak zareagowałby na normalne mleko, może nie jest uczulony i można by podawać zwykłe.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: yuna » 04 lis 2012, 17:09

misia-misia na zdjęciu widzę poradnik :) dostałam taki kilka dni temu, jeszcze nie do końca się z nim zapoznałam, ale zadowolona jestem, że sobie zamówiłam.

justine a może faktycznie byłoby warto. Normalne mleko tańsze w końcu. A jak coś będzie nie tak, to wiesz... Wszystkożerna Emilka zje praktycznie każde mleko, więc z chęcią przygarniemy. Ale życzę tego, żeby normalne mleko Maćko wcinał :)
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: kari » 04 lis 2012, 17:21

mój w szpitalu dostawał Gerbera i do tej pory pije, mąż po powrocie do domu kupił Enfamil, ale młody po nim nie czuł się najlepiej, więc i tak stanęło na Gerberze, nie ma problemu z brzuszkiem, kolkami itd., wiadomo każde dziecko jest inne, jednemu pasuje jeden rodzaj drugiemu drugi
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: justine » 04 lis 2012, 17:32

yuna pisze:Normalne mleko tańsze w końcu

No tu akurat nie do końca, bo Bebilon Pepti jest na receptę i wychodzi 11,65 za puszkę.
Skonsultujemy się jutro z pediatrą.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 04 lis 2012, 17:36

justine pisze:
yuna pisze:Normalne mleko tańsze w końcu

No tu akurat nie do końca, bo Bebilon Pepti jest na receptę i wychodzi 11,65 za puszkę.

Dokładnie. Dlatego ja wcale nie poruszam z pediatrą tematu zmiany mleka. Tylko chcę być przygotowana jak się pojawi.
Widzę, że dzieci jednak źle reagują na Enfamil. To może jednak zostaniemy przy Bebilonie. Ale to przedyskutuję z lekarzem jak będziemy zmieniać.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: martula_87 » 04 lis 2012, 18:34

Szara wiadomo każde dziecko inne mój świetnie reaguje na Enfamil a Nan był totalną porażką wymiotował okropnie i porównując zapachy dla mnie Nan jest o wiele gorszy od Enfamilu.
No i nasz od pierwszch dni życia na Enfamilu no i wydaje mi się że takie zmiany mleka nie są zbyt dobre zresztą wprowadzac trzeba bardzo powoli więc jak dziewczyny od razu wprowadzały Enfamil po innym mleku dlatego tak się kończyło.Bo my jak mieliśmy wprowadzac Bebilon to dermatolog zaznaczyła że po trochu wprowadzamy a nie od razu przerzucamy się na inne mleko ale nie zmianialiśm bo wysypka zeszła.
Szara ja też bym to konsultował tylko z drugiej strony po co mu zmieniac mleko jak to jest dobre.Może dalej ciągnac Bebilon taka rewolucja w brzuszku to też chyba nie wskazane.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 04 lis 2012, 19:53

martula, a broń boże, dopóki pediatra będzie przepisywała Pepti, to na nim zostaniemy. Chociażby ze względów finansowych ;) Ale coś przebąkiwała jakiś czas temu o ponownym wprowadzaniu zwykłego i na tę ewentualność chcę się przygotować. Wiem też, że mleko zmienia się stopniowo - miarka po miarce dzień po dniu. Tak właśnie zmienialiśmy NAN na Pepti.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: misia-misia » 04 lis 2012, 20:12

yuna pisze:misia-misia na zdjęciu widzę poradnik :)


poradnik i przede wszystkim saszetkę z mlekiem ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: yuna » 04 lis 2012, 21:23

misia-misia pisze:
yuna pisze:misia-misia na zdjęciu widzę poradnik :)


poradnik i przede wszystkim saszetkę z mlekiem ;)


Tak, saszetkę też mam. I śliniaczek dostałam.

No i my teraz właśnie odnośnie zmiany mleka tak miarka po miarce przechodzimy z NAN1 na NAN2, bo mam takiego głodomorka w domu, że pediatra już przy 4,5 miesiąca sugerowała zmianę. Przeczekałam aż nam 5 miesięcy stuknie wprowadzając pierwsze zupki. Teraz mamy w większości wypróbowane zupki i przechodzenie między mlekami. Zauważyłam, że Emi bardziej toleruje kaszke ryżową na mleku NAN2 niż na NAN1. Faktycznie smakuje nieco inaczej, ale dla mnie tam szału nie ma :P
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: eemi » 05 lis 2012, 14:10

Nasza Wiki też bardzo ulewała i pediatra poradziła nam mleką zagęszczone mączką chleba świętojańskiego. Znaleźliśmy Bebilon AR przeciw ulewaniom i naprawdę pomaga. Wiki nadal ulewa ale teraz tyle co chyba większość dzieci. Z początku ulewała ponad połowę tego co jadła. Niestety niedług musimy już przejść na mleko następne a takiego nie ma zagęszczonego. Próbuje od jakiegoś czasu mieszać AR ze zwykłym bebilonem początkowym ale jak tylko zmniejszam proporcje AR to ulewanie znów wraca. Podobno można kupić taką mączkę i samemu mieszać z mlekiem następnym ale nie mogę znaleźć. Tzn znalazłam w sklepie ze zdrową żywnością ale jako zastępnik kakao a to chyba nie o to chodzi. Może słyszałyście coś o takiej mączce. Już teraz chętnie zaczęłabym jej używać bo AR to cena 30 zł za małą puszkę, więc schodzi masakrycznie szybko a mączka to podobno grosze (podobno, bo nadal jej nie znalazłam :/ )
Awatar użytkownika
eemi
 
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2012, 20:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 05 lis 2012, 17:05

eemi pisze:Podobno można kupić taką mączkę i samemu mieszać z mlekiem następnym ale nie mogę znaleźć. Tzn znalazłam w sklepie ze zdrową żywnością ale jako zastępnik kakao a to chyba nie o to chodzi. Może słyszałyście coś o takiej mączce.

Ależ oczywiście :)
To wspomniany przeze mnie Bebilon Nutriton. Znajdziesz go w dużej ilości aptek, a jak nie mają, to na pewno mogą zamówić. W mojej pobliskiej "Dbam o zdrowie" mają zawsze jedno opakowanie na wszelki wypadek.
https://www.bebilon.pl/produkty/inne_pr ... alistyczne
Cena około 30 zł za opakowanie - nam wystarcza na około 3 tygodnie. Muszę właśnie kupić kolejne opakowanie.


EDIT: Przepraszam, w doz internetowej jest za 20 zł http://www.doz.pl/apteka/p52843-Bebilon ... szek_135_g
Chyba sobie dzisiaj zamówię, to może jutro będzie do odbioru. I tak muszę iść wykupić Pepti, to nie będę biegała dwa razy.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Bian » 05 lis 2012, 17:12

Moja Hania z racji skazy białkowej i towarzyszącego atopowego zapalenia skóry je Nutramigen, ale zanim skaza ujrzała światło dzienne przerobiłyśmy Bebiko i Nan.

Bebiko - u nas masakra. Hania wręcz nim wymiotowała. W zasadzie podałam jej to mleko z braku laku. 3 tygodnie po porodzie dostałam ostrej pokrzywki, dermatolog dał leki, przy których nie mogłam karmić, a w aptece pod przychodnią było tylko Bebiko.

Nan - podaliśmy po skończeniu opakowania Bebiko. Hani odpowiadał smak tego mleka, najadała się, nie ulewała. Z brzuszkiem też było ok, zjawiska kolek nie uświadczyliśmy.

No ale teraz Młoda pije z przymusu tzw. śmierducha :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: eemi » 06 lis 2012, 8:38

Sybel to właśnie jest ten zastępnik kakao, który chyba raczej nie nadaje się na zagęszczanie mleka niemowlakowi ale Szaraczarownica poleca to czego szukam. Nie znalazłam tego w żadnym sklepie ani w aptekach internetowych, w których zamawiam. Nawet nie wiedziałam, że Bebilon robi sam zagęszczać. Super dzięki. W takiem razie zamawiam ten. A możesz zerknąć na opakowanie jak to się miesza- tzn jakie proporcje. Ciekawa jestem na ile nam starczy. Wszędzie piszą, że mieszać według tabeli żywienia zamieszczonej na opakowaniu. Ile miarek np na butelkę 180 ml?
Awatar użytkownika
eemi
 
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2012, 20:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 06 lis 2012, 8:57

1-2 miarki na 90 ml wody. Całe opakowanie zawiera mniej więcej 79 miarek.
Tu jest etykieta: https://www.bebilon.pl/content/document ... triton.pdf
Super wydajny nie jest, ale może wyjdzie taniej niż mleko AR.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Marcka » 06 lis 2012, 10:33

w szpitalu mała jadła Bebiko, w domu gdy przeszłam na botle dostała NAN, po którym miała zielone kupy bądź takie zatwardzenie, że przez kilka dni się nie załatwiała i bardzo cierpiała. wtedy przeszliśmy na Bebilon 1 i do tej pory jesteśmy mu wierni <teraz w wersji 2>
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: kochecka » 06 lis 2012, 10:44

Maksio po odstawieniu od piersi był na angielskiej wersji Bebilonu - czyli Aptamil i potem już w zasadzie tylko Bebilon. Kiedyś coś mnie podkusiło, żeby spróbować zmienić i przeszliśmy na chwilę na Bebiko. Szybko jednak wróciliśmy do Bebilonu ponieważ Maksio dostał uczulenia i źle tolerował to mleko.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Sybel » 06 lis 2012, 11:08

My dostaliśmy w szpitalu propozycję Hippa i bardzo się sprawdza, Młody nie ma po tym żadnych problemów.
Teraz za to mamy fazę "nie chcę jeść", było już pięknie, ale coś - nie wiem, co - spowodowało, że Młody wypija pół porcji i albo zaczyna się śmiać, albo zasypia, generalnie nie dojada. Przy czym je porcje do czwartego miesiąca, więc generalnie mniej, niż należy.
Sybel
 

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: agnieszka19 » 06 lis 2012, 11:14

Natalka piła NAN i znosiła je najlepiej... Po Bebiko miała straszne kolki...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: eemi » 07 lis 2012, 11:14

Dzięki Szaraczarownica! Zamówiłam w swojej aptece internetowej (tanie leczenie- apteka "kwiatów polskich"). Okazało się, że było dostępne cały czas tylko ja nie zwróciłam uwagi. Widziałam gdzieś nazwę ale myślałam, że to jest mieszanka mleka a nie sam zagęszczać i nigdy nie zagłębiałam się w opis. Przy takim dawkowani napewno wyjdzie taniej mieszać zagęszczacz ze zwykłym bebilonem niż zwykły bebilon z gotowym zagęszczonym mlekiem.
Awatar użytkownika
eemi
 
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2012, 20:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 17 lis 2012, 20:56

To kolejne mleko za nami.
Ledwo kupiłam nastepne opakowanie Nutritonu, a zaczeły się znowu problemy, więc go odstawiliśmy.
Po konsultacji z pediatrą zdobyłam Enfamil AR (wcale nie taka łatwa sztuka) i stwierdzam, że skrobia ryżowa, która jest w nim zawarta, jest dużo lepsza niż mączka chleba świętojańskiego (Bebilon AR, NAN AR). Żeby zobrazować różnicę: mączka = luźny budyń; skrobia ryżowa = rozgotowany ryż. Chyba nietrudno się domyślić co się lepiej trzyma w żołądku.
Bałam się ceny za puszkę, ale jak się dobrze poszuka, to nie jest tak źle - udało mi się znaleźć za 25/26 zł za puszkę 400g.

Jest tylko jeden duży mankament tego mleka - makabrycznie ciężko się je miesza. Wg producenta najpierw powinno się rolować butelkę między dłońmi, a potem wstrząsać. Powoduje to, że mleko nabiera konsystencji bitej piany, a co za tym idzie zawiera mase powietrza. Młodego bolał po tym brzuch. Moja mama na spółkę z mężem opracowali zatem lepszą technikę mieszania - najpierw mieszamy łyżeczką, a potem jedną ręką bardzo szybko kręcimy butelką. No tylko, że zanim do tego doszliśmy, to była męczarnia, bo były grudki ryżu i co chwilę zapychał się smoczek i Staś się denerwował, więc trzeba było przy każdym karmieniu mieć przy sobie awaryjną wykałaczkę do odtykania smoczka :roll:
Od razu też uprzedzam, że gdyby ktoś chciał kupić to mleko i ma butelki Aventu, to niech od razu jedzie kupić nowy zestaw butelek, albo powiększa dziurkę w smoczkach, które ma w domu. Bo tak jak inni producenci zwiększają przepływ powiększając dziurkę w smoczku, tak w smoczkach Aventu po prostu tych maleńkich dziurek jest więcej. I ta skrobia przez te malutkie dziurki nie chce się przeciskać. Mączka przechodziła.

Jeśli ktoś ma tylko trochę ulewające dziecko, to minusy tego mleka przesłonią jego niewątpliwe zalety i nie będzie zadowolony. Jeżeli jednak ktoś jest zdesperowany, tak jak my, to machnie ręką na niedogodności i będzie zadowolony :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: justine » 18 lis 2012, 0:31

My od 2 dni przestawiamy Maciusia z Bebilonu Pepti na zwykły Bebilon. Ponieważ nie wyszła nam alergia na mleko to uznaliśmy wspólnie z panią pediatrą, że jak Maciuś skończy brać antybiotyk to mamy spróbować zmiany mleka. Wczoraj dostawał 1 łyżeczkę zwykłego Bebilonu, dziś już 2 łyżeczki. Oprócz tego, że były dziś aż 4 kupy (normalnie są 2) to nic spektakularnego się nie działo, więc jesteśmy dobrej myśli :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: yuna » 18 lis 2012, 7:38

justine pisze:My od 2 dni przestawiamy Maciusia z Bebilonu Pepti na zwykły Bebilon. Ponieważ nie wyszła nam alergia na mleko to uznaliśmy wspólnie z panią pediatrą, że jak Maciuś skończy brać antybiotyk to mamy spróbować zmiany mleka. Wczoraj dostawał 1 łyżeczkę zwykłego Bebilonu, dziś już 2 łyżeczki. Oprócz tego, że były dziś aż 4 kupy (normalnie są 2) to nic spektakularnego się nie działo, więc jesteśmy dobrej myśli :)


Trzymam kciuki za młodego :)
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Malwina » 26 lis 2012, 12:19

Od początku NAN :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: mala_mk » 26 lis 2012, 14:52

Lena w szpitalu dostawała
kari pisze:Gerbera i do tej pory pije... nie ma problemu z brzuszkiem, kolkami itd., wiadomo każde dziecko jest inne, jednemu pasuje jeden rodzaj drugiemu drugi

Jak czytam Wasze wpisy, to dziękuję, że mnie to wszystko ominęło. Nie wiem co to kolka, ulewanie, dlatego też na szczęście nie potrzebowałam zmieniać w miarę taniego, sprawdzającego się mleka.
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Pepsi » 26 lis 2012, 16:47

U nas w szpitalu na dzień dobry było Bebiko. Potem karmiłam piersią, a jak powiedziała dość panienka przeszła na NAN. Teraz pije mleko krowie.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

opinie o mleku Bebiko:)

Postautor: Anna » 26 lis 2012, 18:10

Witajcie mamy:)...proszę Was o pozytywne opinie na temat mleka Bebiko 1...mam tylko nadzieję,że jakieś będą;)


temat połączony z wcześniej istniejącym - MalaJu
Anna
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2012, 12:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: opinie o mleku Bebiko:)

Postautor: Emi » 26 lis 2012, 18:33

Anna pisze:.proszę Was o pozytywne opinie na temat mleka Bebiko 1

Wydaje mi się, że to zależy od dziecka czy dane mleko jest dobre czy nie. Niektóre dzieci dane mleko tolerują a inne mają uczulenie, problemy z brzuszkiem. Trzeba po prostu spróbować.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Anna » 28 lis 2012, 10:59

Kolejne pytanie do doświadczonych mam...Gerber czy Bebiko?
Anna
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2012, 12:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Malwina » 28 lis 2012, 11:06

Anna, wszystko zależy od dziecka i jego tolerancji na dany produkt. Ja radziłam się pediatry dziecka w sprawie wyboru mleka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Bian » 28 lis 2012, 11:07

Malwina pisze:wszystko zależy od dziecka i jego tolerancji na dany produkt

Dokładnie. U nas Bebiko powodowało, że Hania wszystko zwracała lub mocno ulewała, ale na pewno są dzieci, które je świetnie tolerują. Gdyby nie skaza białkowa na pewno zostalibyśmy przy Nan, bo Hania dobrze je tolerowała jeśli chodzi o brzuszek.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Sybel » 28 lis 2012, 11:08

Anna, ale to zależy od dziecka. Nie robimy tak, że wszyscy mówią, ze to dobre, to będziemy na tym jechać do oporu, tylko kupujemy puszkę, patrzymy, jak reaguje dziecko. Jeśli jest ok, karmimy dalej, jeśli dziecko się ulewa, płacze, ma zaparcia lub rozwolnienia, sypia po 5 minut, po czym zrywa się z płaczem - zmieniamy mleko na inne. To, ze u mnie sprawdza się coś tam, nie znaczy, że u Ciebie się sprawdzi. Poza tym dzieciom się zmienia - Wit jechał na Hippie przez 4 miesiące, a potem zaczął się ulewać i teraz je tylko Bebilon, bo po tym może spokojnie spać. Hipp wybraliśmy, bo tym był dokarmiany w szpitalu. Teraz się okazało, ze Bebilonem będzie też karmiony w żłobku. Różnie bywa.
Sybel
 

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: justine » 11 gru 2012, 10:10

Zaczęliśmy przechodzić z Bebilonu 1 na 2, w niedzielę Młody dostał 1 łyżeczkę dwójki i 4 jedynki, wczoraj 2 łyżeczki dwójki i 3 jedynki. Dziś zrobiłam mu pierwsze mleko dodając znowu o jedną łyżeczkę dwójki więcej. No i walnął potem mega zieloną kupę :(
I teraz sama nie wiem czy to przez to mleko czy może przez 3 łyżeczki jabłuszka, które mu wczoraj podałam po raz pierwszy :(
A Wy jak przechodziłyście na mleko następne? Może ja za szybko to chciałam zrobić?
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Bian » 11 gru 2012, 10:27

justine no w sumie jak jednocześnie po raz pierwszy dostał jabłko, to nie wiadomo co jest przyczyną. W zasadzie jedno i drugie mogło się złożyć na zieloną kupę. Ja przejście mleka z "1" na "2" rozciągnęłam w czasie jakoś na tydzień, czyli mniej więcej co dwa dni zwiększenie ilości miarek "2".
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Anna » 11 gru 2012, 10:59

Witam:)...niestety na forum bywam bardzo rzadko a gdy już jestem to liczę na Waszą pomoc;)...tym razem chodzi o zmianę mleka.Basia ma w tej chwili 6 tyg.i jesteśmy na Bebiku 1.Po kilku tyg.stosowania mleka,kilka dni temu pojawiły się na buzi krostki.Dziś położna powiedziała,że alergia na mleko.Doradźcie proszę na jakie mleko zmienić,czy na typowo alergiczne tej samej firmy czy może spróbować innej firmy ale nie dla alergików?
Anna
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2012, 12:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 11 gru 2012, 11:13

Anna, przede wszystkim iść do lekarza. Moim zdaniem nie można zmieniać mleka bez konsultacji z pediatrą. Może zaleci mleko HA, a może da receptę na Bebilon Pepti lub Nutramigen. To zależy, czy są dodatkowe objawy.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: mikołajkowa » 11 gru 2012, 12:03

Anna pisze:Witam:)...niestety na forum bywam bardzo rzadko a gdy już jestem to liczę na Waszą pomoc;)...tym razem chodzi o zmianę mleka.Basia ma w tej chwili 6 tyg.i jesteśmy na Bebiku 1.Po kilku tyg.stosowania mleka,kilka dni temu pojawiły się na buzi krostki.Dziś położna powiedziała,że alergia na mleko.Doradźcie proszę na jakie mleko zmienić,czy na typowo alergiczne tej samej firmy czy może spróbować innej firmy ale nie dla alergików?


My co prawda nie karmiliśmy mm, ale w tym wieku mniej więcej Młody też dostał krostek na buzi i nasza położna powiedziała na to, że same zejdą :-), co potwierdziła też pani pediatra u której byliśmy na konsultacji (a już się martwiłam, że będę musiała odstawić nabiał). Walczyliśmy z nimi jakieś 2-3 tygodnie i rzeczywiście zeszły (przemywałam tylko jak zwykle buzię ciepłą przegotowaną wodą, na początku próbowałam smarować delikatnie bepanthenem ale to nic nie pomagało). Ja też bym chyba najpierw zapytała lekarza...
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Malwina » 11 gru 2012, 14:44

My przechodziliśmy tak, że skończyła się puszka NAN 1 i otworzyliśmy puszkę NAN 2. Bez mieszania jednego z drugim. :)
Tak samo z 2 na 3.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: tulipan87 » 11 gru 2012, 16:18

Mateusz w szpitalu dostawał Gerbera, więc w domu postanowiliśmy kontynuować. Niestety miał coraz więcej brzuszkowych dolegliwości, więc położna zaleciła zmianę na Bebiko. Jednak nie było żadnej poprawy, więc udaliśmy się do pediatry i wróciliśmy z receptą na Bebilon Pepti. Niestety nie mogę powiedzieć, że po tym mleku kolki ustały, bo niestety tak nie było. Natomiast powiedziano mi, że nie możemy zmieniać mleka w nieskończoność.
Do dziś syn pije Bebilon Pepti, teraz już 2. Zmiana z 1 na 2 polegała na tym, że każdego dnia dosypywałam do butelki 1 miarkę więcej 2 a mniej 1. Trwało to ok 6 dni.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Sybel » 14 gru 2012, 12:48

Moja mama wczoraj dała Witowi Bebilon 2 po raz pierwszy, nie wiedziała, ze to 2, bo zapomniałam powiedzieć. Po 4h były dwa tak ogromne pawie, że aż się przeraziłyśmy obie (plus pierwszy na mnie, drugi na męża...), więc poleciałam dziś dokupić małą jedynkę, żeby wprowadzać po troszku.
Sybel
 

Następna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron