Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Kurczak » 22 sty 2014, 17:37

Dzięki Dziewczyny. Pewnie zrobię tak jak ava pisze, bo odciągać mi coraz trudniej. Choć z drugiej strony Mała dostaje kaszki mleczne, więc jakieś oswojenie ze sztucznym mlekiem ma. Mam więc nadzieję, że pójdzie gładko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Malwina » 23 sty 2014, 8:39

A puszka Bebilonu zdrożała z 43,99 na 49,99...
Przechodzimy na Bebiko. Mam nadzieję, że się uda ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 23 sty 2014, 12:04

Malwina, wyrobiłaś sobie w końcu kartę Rossnę? Znowu była promocja na opakowania 1200g - 55zł.

A my z mężem ustaliliśmy, że Staś zostaje na mm do ukończenia 3rż. Od takiej ogromnej ilości mleka, jaką spożywa, nie zbiedniejemy, a zawsze łyknie trochę witamin, a czy mleko krowie je zawiera, to ja nie mam pewności. Na pewno nie w takim składzie jak mm.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Malwina » 23 sty 2014, 17:03

szaraczarownica, wyrobiłam, ale i tak go na Bebiko przerzucam. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Patrycja11 » 23 sty 2014, 17:44

szaraczarownica pisze:A my z mężem ustaliliśmy, że Staś zostaje na mm do ukończenia 3rż
Gabryś nadal jest :) Póki on sam chce pić mm to nie widzę powodów dla których miałby z niego zrezygnować od tak... Niech pije :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: grafitowa » 23 sty 2014, 17:56

Patrycja11 pisze:
szaraczarownica pisze:A my z mężem ustaliliśmy, że Staś zostaje na mm do ukończenia 3rż
Gabryś nadal jest :) Póki on sam chce pić mm to nie widzę powodów dla których miałby z niego zrezygnować od tak... Niech pije :)

Emilka też uwielbia mm, więc nie rezygnujemy na razie, absolutnie ;)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lut 2014, 8:24

Dziewczyny których dzieci piją Nutramigen. Od 1.03 ma zmienić się cena refundowanego mleka. Przy "2" z 3.20 na ponad 17 zł :|
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Kurczak » 28 lut 2014, 9:09

Czyli na tyle, ile kosztują mleka "normalne". Wg mnie to sprawiedliwe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lut 2014, 9:12

Kurczak, w ten sposób podchodząc to tak. Ale jak dla mnie zmiana ceny o 500% to jest coś nie tak. Biorąc pod uwagę, że inne leki też drożeją a ludzie muszą kupować czasem ich dużo to pomyśl skąd brać na to kasę.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Kurczak » 28 lut 2014, 9:17

Po prostu uważam, że wiele leków jest za tanich. Ludzi ich nie szanują. Insulina kosztuje czasem kilkaset złotych, ludzie dostają za marne grosze i co? I potem wyrzucają po kilka nienapoczętych opakowań do koszy na przeterminowane leki. Ale to nie ten temat. Mleko to nie lek, ale moim zdaniem nigdy nie powinno kosztować 3 zł. Tylko tyle, ile inne. Niestety, dziecko kosztuje i nic tego nie zmieni.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: gorzatka » 28 lut 2014, 9:17

Kurczak pisze:Czyli na tyle, ile kosztują mleka "normalne". Wg mnie to sprawiedliwe.
tez tak uwazam ale z tego co wiem to chyba jest wieksza pojemnosc w
lmyszka pisze:Nutramigen
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lut 2014, 9:20

Ja i tak powoli przechodzę na normalne mleko. Ale ma to trwać ze 3 miesiące, tak powiedziała Pani doktor. Więc dalej pijemy Nutri a posiłki stałe mleczne dostaje już z normalnym. Jak nic się nie zadzieje niepokojącego to za jakiś miesiąc max dwa przejdziemy też na mleko do picia.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Patrycja11 » 28 lut 2014, 9:25

lmyszka pisze:Ale jak dla mnie zmiana ceny o 500% to jest coś nie tak.
jak Gab pił Nutramigen to cena zmieniła się na 33 zł za puszkę. I tak chyba dwa czy trzy miesiące było, dopóki znów nie wrócił na listę leków refundowanych. Więc 17 zł to dla mnie byłby luksus.

Kurczak pisze:Mleko to nie lek
no wiesz, dla dzieci ze skazą białkową, które MUSZĄ pić to mleko, to taki jakby trochę lek, poza apteką go nie kupimy, dziecko pić innego nie może, to trochę jakby tak. Łagodzi objawy skazy białkowej, pomaga przy kolkach, to działa trochę jak leki. Ale oczywiście to moje zdanie.


Kurczak pisze:nigdy nie powinno kosztować 3 zł
a to w tym coś takiego złego?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: gorzatka » 28 lut 2014, 9:35

A tak wogóle ja nie mogłam karmić piersią o czym sie dowiedziałam po porodzie, a bardzo chciałam, musiałam kupować zwykłe mleko po normalnej cenie, nie miałam możliwości żadnej refundacji, koszt mleka miesiecznie był rzędu kilkuset złotych
wiec nie mało. Teraz jak słysze od mam i odrazu mówię, że nie chodzi mi o lmyszka, bo np zaczeły karmić mm i jakie to są koszty za mleko to mi ciśnienie rośnie, bo ja uważam, że karmienie butelką wcale nie jest takie wygodne jak piersią, a czesto słyszałam komentarze, że co to za matka która nie chce karmić piersia, że jej się nie chce itd
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Bian » 28 lut 2014, 9:44

gorzatka Nutramigen ma pojemność 425g.

A czy to nie jest tak, że ta niska cena Nutramigienu rekompensowała przynajmniej częściowo rodzicom inne wydatki związane z dzieckiem problemowym? Bo przy skazie białkowej i AZS musiałam Hani kupić dodatkowo syrop przeciwalergiczny, maść, emolienty i miesięcznie wychodziło mi zapewne podobnie jak rodzicom, którzy nie ponosili tych wydatków, ale płacili za zwykłe mleko modyfikowane. Tzn. nie twierdzę, że te 17 zł za Nutra, które ma niedługo wejść, to drogo, ale widzę sens w tym, że Nutra miało taką dużą zniżkę. I dla nas to był lek, bo moje dziecko na każde inne mleko reagowało takimi zmianami skórnymi, że w pewnym momencie rozdrapywała się do krwi...
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 28 lut 2014, 9:50

Bian, dokładnie. Kacper to lekki przypadek i zapewne bez skazy a z kolkami co nie było do końca rozpoznane bo nie rozróżni się tego.
Ale mam znajomą z córką z AZS i to tak silnym, że nikomu nie życzę. Ona koszty na leczenie małej na płyny i kremy do pielęgnacji takiej skóry wydaje majątek. Tak samo na innej leki alergiczne. I jak dla mnie cena 3 zł ma sens bo właśnie rzadko kiedy jest to jedyny wydatek rodzica.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: kari » 28 lut 2014, 9:59

Kurczak, a dla mnie to niesprawiedliwe, bo takie mleka dostają dzieci, które mają jakieś dolegliwości i na pewno to nie jedyny wydatek na takie dziecko jak już dziewczyny pisały,

a w ogóle to chyba ciężko zrozumieć to komuś kto długo karmi/karmił piersią ile wydaje się na mleko
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Kurczak » 28 lut 2014, 10:49

kari pisze:Kurczak, a dla mnie to niesprawiedliwe, bo takie mleka dostają dzieci, które mają jakieś dolegliwości i na pewno to nie jedyny wydatek na takie dziecko jak już dziewczyny pisały,


Dlatego uważam, że jeśli dziecko jest chore, wszystkie leki powinny być objęte refundacją. Tylko trzeba znaleźć jakiś złoty środek. Cena niektórych leków, nie tylko zresztą pediatrycznych, powala na kolana, nie wiem, kto to ustala. Z drugiej strony jak coś jest za darmo lub prawie za darmo sprawia, że większość ludzi nie docenia tego, co ma. Z czasów pracy w aptece pamiętam, ile nieotwartych puszek różnych mlek lądował w koszach. Brano na zapas, często bez potrzeby tylko dlatego, że było tanie. Z drugiej strony wszystkie mleka H.A czy inne specjalne też są dla dzieci z problemami, a cenę mają rynkową.
Karminie piersią bardzo często (znam mnóstwo takich przypadków) jest wyborem Mamy, nie spowodowanym żadnymi problemami medycznymi, więc nie wiem, czy wtedy narzekanie na wysokie ceny mleka jest uzasadnione. Co innego w rzadkich przypadkach niemożności karmienia naturalnego, ale wtedy trzeba to przyjąć za taki a nie inny obrót spraw.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: kari » 28 lut 2014, 10:52

Kurczak, ja nie twierdzę, że ceny leków są dobre, bo niektóre rzeczywiście powalają na kolana, ale preparat mlekozastępczy wydaje mi się, że jednak powinien być "w miarę" tani
a poza tym to nie temat o tym jakie karmienie jest lepsze i czyj to wybór
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 28 lut 2014, 11:08

Kurczak, to jest problem wszystkich leków/sprzętów refundowanych. Ja poznaję ten problem od innej strony ostatnio. Pacjent dostaje zlecenie na sprzęt. Musi się wyposażyć od podstaw. Miesięczny limit w takim przypadku jest zdecydowanie za mały. Sytuację ratuje trochę fakt, że może od razu wykorzystać limit kwartalny, ale tu z kolei do końca nie wie jaki sprzęt będzie dla niego najwygodniejszy, a albo kupuje wszystko od razu, albo wcale. W przypadku choroby zużywa sprzętu więcej, więc tym bardziej limit nie wystarcza, więc przy każdej nadarzającej się okazji robi zapasy, skoro i tak dają "za darmo", a jak nie wykorzysta, to przepadnie i w potrzebie będzie musiał dokupić za swoje. A potem efekt jest taki, że spadkobiercy wyrzucają sprzęt medyczny objętościowo zajmujący całą piwnicę. Bo ludzie zamiast odsprzedać za grosze tym potrzebującym na początku chomikują na gorsze czasy, czyli na przykład na brak refundacji na ten sprzęt, bo bywają takie przerwy w refundacji, a nie każdego stać na to, żeby miesięcznie wydać 300-400 zł.

Ja się nie dziwię i sama biorę leki na zapas ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: marcjol » 29 mar 2014, 16:46

Pozwolicie Drogie Panie, że odkurzę temat...

Czy któraś z Was karmiła lub karmi swoją pociechę HIPP Bio Combiotik 1.? Jakie reakcje? Chodzi i o "efekty" zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mój Mały Obywatel ma wilczy apetyt, a ja problemy ze zdrowiem, więc siłą rzeczy musieliśmy go przerzucić na butle z proszku..

Na początku był Nan Pro 1. (polecony przez pediatrę) ale szybko został wyeliminowany ze względu na ulewanie. Teraz Młody jest na Bebilon Pepti 1, ale zaczynają się problemy z brzuszkiem. Zastanawiam się, na co ewentualnie zmienić Bebilon? Czy HIPP to według Was dobry pomysł?

Będę wdzięczna za opinie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Fuente » 29 mar 2014, 17:02

marcjol, a dlaczego byl na Pepti? To mleko dla skazowcow jest. Amelka dostawala hippa combiotic jeszcze w szpitalu, potem dwa razy podalam jej w domu. Nic sie nie dzialo zlego, no ale ona sporadycznie jadla to mleczko ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: marcjol » 29 mar 2014, 17:09

Ech.. Podpowiedziano mi Bebilon Pepti.

Nie znam się na tym za nic.. :( Dlatego teraz pytam, bo widzę, że coś jest nie tak.. :(
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Malwina » 29 mar 2014, 18:16

Jak na Pepti boli brzuszek, to albo po prostu ma kolkę, albo zostaje Nutramigen (czy jak to się pisze).
Na pewno nic bez porozumienia z pediatrą, bo z tego więcej szkody niż pożytku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: niesia2708 » 29 mar 2014, 18:20

marcjol, Bebilon Pepti to mleko dla dzieci uczulonych na białko.
U nas Karolcia dostawała dodatkowo przez jakiś czas Enfamil AR właśnie ze względu na ulewanie po piersi.
Sporo mam na forum podaje bodajże zwykły Bebilon. Można też spróbować zagęszczać mleko Nutrition-em.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 29 mar 2014, 18:26

niesia2708 pisze:Można też spróbować zagęszczać mleko Nutrition-em.


Co w naszym przypadku niewiele daje. Taka jest prawda że jak dziecko ma ulewać to będzie :| ( oczywiście jeżeli nie to np. refluks ) Kacper ulewa dalej nawet po obiadku czy deserku. Oczywiście dużo mniej ale zdarza mu się. No ale co się dziwić jeżeli on cały czas się "szarpie".
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 29 mar 2014, 18:28

Fuente pisze:a dlaczego byl na Pepti? To mleko dla skazowcow jest.

Fuente, nie tylko, stosuje się je też u dzieci kolkowych i ulewających (ale niekoniecznie tych spowodowanych skazą), bo jest lżej strawne. baila przechodziła przez te bardziej ekstremalne mleka, włącznie z Neocate LCP.

marcjol, przede wszystkim zmiana z Pepti na inne, to koniecznie do skonsultowania z pediatrą, bo przecież to już w pewien sposób produkt leczniczy, sprzedawany na receptę.

lmyszka pisze:Taka jest prawda że jak dziecko ma ulewać to będzie

lmyszka, minie po roku. U nas po 13 miesiącach. Wcześniej nie wierzyłam, że to kiedyś nastąpi. Chociaż dalej się zdarza, na przykład ostatnio Panicz się nabąbał soczku i oczywiście poleciało, bo się nie zmieściło :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: lmyszka » 29 mar 2014, 18:31

szaraczarownica, wiesz co ja już się z tym poniekąd pogodziłam. Najpierw czekałam do miesiąca do trzech, a teraz już na nic nie czekam :p
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 29 mar 2014, 18:40

lmyszka, słuszna strategia. Po co się denerwować.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: marcjol » 29 mar 2014, 19:12

Widzę, że kolejna wizyta u pediatry się szykuje.. :( Ech.. :(

A czy któraś z Was miała do czynienia z HIPP Bio Combiotik 1.? Słyszałam różne, skrajne opinie na jego temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: elinka3 » 29 mar 2014, 19:45

Moj Tymek jest na Hippie Combiotic i innego mm nie podawalam, ale zadne kolki i inne dolegliwosci nam sie nie przytrafialy. Wybralam go sama bez porozumienia z pediatra jak mialam problem ze swoim mlekiem i dla glodomorka nie starczalo cyca - daje hippa od 2 tygodnia zycia Tymcia (poprostu pojechalam do lidla i tam na polce stal wlasnie Hipp.....) i chyba trafilam w 10, bo po 1sze bez dolegliwosci brzuszkowych. I bez ulewania (ale nie wiem czy to sprawa mleka czy poprostu moj tak ma i byloby tak......)., i z uwagi na fakt ze najblizszy mi sklep to wlasnie lidl, kupuje mleczko przy okazji naszych zakupow (poza tym w lidlu hipp jest najtanszy) dla mnie to wygoda i duza praktycznosc.
My problemow z ulewaniem nie mielismy wcale praktycznie, nooo na palcach 1 reki moge policzyc kiedy cos wycieklo, ja nawet malego nie odbijalam po jedzeniu.

Jak powiedzialam pediatrze ze podaje malemu hippa to zapytala mnie czy ma problemy z brzuszkiem -kolki, zaparcia......wiec nie wiem czy wlasnie wtedy jest podawany..... bo ma w swoim skladzie probiotyki ..... ale nie czytalam czy inne mm tez maja, nie wiem.

Marcjol jak bys chciala sprobowac hippa to podjedz do mnie a ja Ci usypie mm zebys nie kupowala calej puszki i wyprobujesz sobie jezeli maluszek ma problemy z brzuszkiem.

Z tego co widzialam w rossmanie jest jeszcze taki hipp wlasnie specjalnie dedykowany kolkom itp ..... nie probowalam.
elinka3
 

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Bian » 29 mar 2014, 20:11

lmyszka pisze:
niesia2708 pisze:Można też spróbować zagęszczać mleko Nutrition-em.


Co w naszym przypadku niewiele daje. Taka jest prawda że jak dziecko ma ulewać to będzie :| ( oczywiście jeżeli nie to np. refluks )".

U nas zagęszczanie wyeliminowało ulewanie, ale po 5 dniach stosowania Matysia nie mogła się załatwić. Z dwojga złego wolałam ulewanie. Na szczęście ostatnio prawie minęło
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: zbroziu » 29 mar 2014, 20:13

marcjol pisze:A czy któraś z Was miała do czynienia z HIPP Bio Combiotik 1.? Słyszałam różne, skrajne opinie na jego temat.


u nas mały dostaje Hipp'a od samego początku, aż do teraz, ciężko mi więc porównać do innego mleka gdyż jest to jedyny które podawaliśmy, ale śmiało mogę polecić. Nigdy nie mieliśmy problemu z bolącym brzuszkiem po nim.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: marcjol » 29 mar 2014, 21:04

elinka3 - dziękuję :)

Na szczęście mam już "próbkę" HIPPa, ale bardzo Ci dziękuję :)

Zbroziu - także bardzo Ci dziękuję.

Skonsultuję się jeszcze z pediatrą w kwestii mleka, ale Wasze opinie są dla mnie istotne :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: kola » 29 mar 2014, 22:20

Oj Marcjol nie słuchasz ;) Młodego jak była potrzeba to dokarmiałam hippem. ( tylko ja tym w buteleczkach) Dla mnie genialne. Jak coś to u mnie puszka 1 stoi zamknięta.(adres znasz :twisted: )
ObrazekObrazekObrazek
kola
 
Posty: 15
Rejestracja: 07 lis 2013, 20:18
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: marcjol » 30 mar 2014, 17:58

kola pisze:(adres znasz :twisted: )



A pewnie, że znam i nie zawaham się go użyć.. bynajmniej nie kwestii mleka... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Marcka » 01 kwie 2014, 21:36

hej mam problem. Moje dziecko od paru nocy nie chce pic mleka- kompletnie odmawia przyjmowania go.
Nie wiem co robic, bo kaszek w ogóle już od dawna nie jada, serków i jogurtów no też sporadycznie. I tak naprawdę to jest niejadek i tego nabiału jest tyle co nic... :(
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Malwina » 01 kwie 2014, 21:43

Marcka, odpuścić jej :)
Możesz porozmawiać z pediatrą o przyjmowaniu wapna w syropie póki co. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Michasia » 02 kwie 2014, 13:51

Marcka, a budyń,kasza manna na mleku?Moja Ala to uwielbia...
Obrazek
Awatar użytkownika
Michasia
 
Posty: 129
Rejestracja: 28 sie 2013, 16:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: marcjol » 16 kwie 2014, 19:54

Dziewczyny, tak dorzucę swoje trzy grosze jeszcze...

Przerzuciłam Młodego na HiPP Bio i póki co (Puk, Puk, Puk! ..w niemalowane... ) jest dobrze :) Młody się najada, jak dobrze mu się odbije to nie ulewa, z brzuszkiem też jest lepiej :)

Raz jeszcze dziękuję za info od Was.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: mirabell86 » 24 kwie 2014, 0:13

Dziewczyny doradźcie co mam zrobić bo już zgłupiałam. Chciałam na noc podawać małemu butle sztucznego mleka. Najpierw kupiłam Bebiko smakowało mu przez jakiś czas później nie chciał. Zmieniłam na Hipp i znowu to samo, teraz kupiłam Bebilon ale zjada tylko 50-70 ml. Próbowałam podawać z kaszkami ale bez zmian. Nie najada się tym bo później ciągnie cyca.
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Bian » 24 kwie 2014, 6:26

mirabell86 ale to wiele dzieci piersiowych nie chce mm. Według mnie on ciągnie do piersi, bo chce być przy Tobie i sobie pociumkać. A zmieniać mleka też tak nie można, bo to zbyt duże obciążenie dla żołądka. Moja Hanka krótko była na cycku i mm uwielbiała, ale też miała okresy, że mleko jest be i koniec. Ale to trzeba przeczekać. Z kolei Matylda jest dokarmiana mm i zjada 60-90, mimo iż norma jest 120. Dlatego zjada np.co dwie, a nie trzy godziny.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: kakonka » 24 kwie 2014, 6:46

Bian pisze:Moja Hanka krótko była na cycku i mm uwielbiała, ale też miała okresy, że mleko jest be i koniec. Ale to trzeba przeczekać.


mogę się tylko pod tym podpisać. W pewnym momencie, kiedy myślałam, że już tylko mm zagości w diecie mojego syna, bo z laktacją miałam problem. On wypiał się na mm i rozbujał mi laktację :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Myski » 24 kwie 2014, 9:04

Może głupie pytanie, ale skąd wiecie, że Wasze maleństwo boli akurat brzuszek (a nie np.idą zęby, albo za gorąco, albo jeszcze coś innego doskwiera)? Czy da się to jakoś tak konkretnie rozpoznać? Zastanawiam się nad wprowadzeniem mm na noc, tyle, że mój mały od początku tylko na piersi, więc spodziewam się problemów. Nie wiem też jakie mleko wybrać (biorąc pod uwagę fakt, że na razie reaguje alergicznie na próby rozszerzania diety), ale to muszę z pediatrą skonsultować. Podpowiedzcie coś proszę.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Kurczak » 24 kwie 2014, 9:11

Myski, wydaje mi się, że biorąc pod uwagę właśnie to, że nowe mleko może Małego uczulać, obawiałabym się podania akurat na noc. Może lepiej spróbować w dzień, nawet w małych ilościach, i dopiero jak się przekonacie, że wszystko ok to przejść na karmienie nocne? U nas trochę czasu zeszło, zanim dobraliśmy odpowiednie mleko. Dianka też była pół roku na piersi, a przy pierwszych próbach mm był ból brzuszka i wysypka. Dopiero 4 strzał okazał się celny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: szaraczarownica » 24 kwie 2014, 9:15

Myski, do pewnego wieku, to czy to rzeczywiście brzuszek, czy zęby, czy zapalenie ucha, czy inny ból, dziecko odczuwa ból brzucha. Rodzaj przypadłości określasz na podstawie tego, co się dzieje dodatkowo. Jak podałaś nowe mleko i krótko po tym coś się dzieje, to prawie na pewno mleko. Jak dziecko intensywnie wsadza rączki do buzi, to zęby. Tu charakterystyczne jest to, że dolegliwości nasilają się wieczorem i nocą.

No i rzeczywiście podanie czegokolwiek nowego na noc, to jak strzał w kolano. W razie jakichkolwiek problemów noc do tyłu gwarantowana.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: kasieńka 85 » 24 kwie 2014, 9:22

Bian pisze:Z kolei Matylda jest dokarmiana mm i zjada 60-90, mimo iż norma jest 120. Dlatego zjada np.co dwie, a nie trzy godziny.
Gabrysia je w trzy światy. Raz 30, raz 90. Raz co trzy godziny, innym razem co godzinę. Za to Karolcia jadła co trzy godziny z zegarkiem w ręku.
mirabell86, znajomych córeczka była na piersi. Mama przerobiła chyba wszystkie mleka na rynku, żadne nie smakowało dziecko. Dopiero jak zaczęła rozszerzać dietę mała zaczęła jeść mm.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Myski » 24 kwie 2014, 14:32

To w takim razie jeśli już, to może zacznę jednak jakoś w dzień, żeby ewentualnie zobaczyć jaka będzie reakcja. Muszę jeszcze to wszystko przemyśleć... :XC
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: mirabell86 » 24 kwie 2014, 14:45

kasieńka 85 pisze:Dopiero jak zaczęła rozszerzać dietę mała zaczęła jeść mm.

My już dawno rozszerzyliśmy dietę ale mały jest wybredny. Słoiczkowe obiadki też mu nie podchodzą, jedynie deserki. Nie lubi papkowatego jedzenia jak jem kanapkę to zawsze mam wspólnika ;;) Chciałam wprowadzić mu sztuczne mleko zmyślą że prześpi noc bez pobudki. O jedzeniu kaszek w dzień mogę zapomnieć - pluje nimi ::(
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastepcze

Postautor: Bian » 24 kwie 2014, 16:14

mirabell86 to, że dzieci na mm przesypiają noce to mit i wiele mam Ci to tu napisze. Zacznie przesypiać po prostu w swoim czasie.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron