McDonald's tak czy nie ?

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Audiolka » 19 kwie 2016, 13:37

Co jestem w pobliżu Maca, to przeżywam szok spowodowany ilością dzieci, które są tam przyprowadzane przez rodziców. Szczególnie w niedzielę.

Mój Wojciech był w Macu może 10 razy w swoim życiu (a chyba nawet mniej). Jak kiedyś kupowałam mu zestaw happy meal (korzystam z wyszukiwarki, żeby to napisać 8-) ), to przy zapytaniu przez kasjera:
-Co ma być w zestawie?
-A co może być?
- :shock: to Pani nie wie?
-No nie wiem, nie chodzimy do Maca zbyt często


Serio nie mam pojęcia co tam jest. Młody z zestawu wypił sok, zjadł jabłko, podziabał frytki i zajął się zabawką. Nie ma parcia na ten lokal. Ja czasem lubię tam zjeść (szczególnie przed @, gdy zmieniam się w wszystkojedzącąmaszynę).

A jak to jest u Was?
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Malwina » 19 kwie 2016, 13:56

Audiolka, mam podobne odczucia do Ciebie.
Maks był w Mc - dwa razy w życiu a Mati raz.
Nic nie jedli, podziabali trochę frytek i koniec.
A i w zeszłym roku Maksio loda zjadł w wafelku.

Byliśmy przejazdem w drodze na wakacje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: MamaŻaby » 19 kwie 2016, 14:36

Jako, że Maca mamy niemal pod bokiem to chodzimy tam na lody, i ja czasem na kawę bo mają pyszną. Zazwyczaj zatrzymujemy się w Macu w drodze nad morze (raz w roku) i wtedy jemy tam śniadanie. No i czasem zdarza się wypad do Maca, bo jednak Żaba uważa to za dużą atrakcję. Ostatni raz byliśmy chyba w zeszłym roku na dzień dziecka. W każdym razie nie stołujemy się tam regularnie. I nie wyobrażam sobie, że moje dzieci miałyby jeść takie jedzenie często.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: double_mum » 19 kwie 2016, 14:43

U nas MC jest zawsze w drodze na wakacje i z powrotem, pierwszy raz wyszło z mojego lenistwa, gdyż nie chciało mi się szykować kanapek na drogę i tak już zostało - taka nasza tradycja.
W ciągu roku M czasem wpadnie na szybką kanapkę, a my z Tosią to może ze dwa razy do roku, góra trzy. Częściej są to lody czy shake. Mimo, że nie za często tam bywamy to Tosia doskonale wie gdzie jest MC i że mają tam frytki i kurczaczka.

I nie wiem jak oni to robią ale mają przepyszne jabłka w tych zestawach dla dzieci :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
double_mum
 
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Audiolka » 19 kwie 2016, 16:49

Fakt, lody w Macu sa świetne :) i kiedyś mieli ciastka z owocami leśnymi (?) na ciepło. Na to się kusiłam, gdy szlismy na studyjne wagary.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Blue » 19 kwie 2016, 17:25

U nas jest podobnie jak u Was czyli rzadko:)Lody z polewami mmm
Blue
SuperMama
 
Posty: 18425
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Paulina S. » 19 kwie 2016, 17:51

U mnie raczej na nie. :) To znaczy zrozumcie mnie dobrze. Jeśli kilkuletnie dziecko pójdzie raz na jakiś czas z rodzicami na lody, ciastko czy te nieszczęsne frytki do Maca (i nie choruje po nich ;)) - ok. Wszystko jest dla ludzi podobno. Osobiście mam nadzieję jak najdłużej "ochronić" >D córkę przed hamburgerami i coca colą. Zobaczymy jak mi pójdzie. W domu mam kreta - mąż lubi Maca. Ale jak czasem widzę na różnych facebookowych grupach zdjęcia czy też posty, w których dumna mama pisze, że była z dwulatkiem w Maku i dziecko się zajadało, więc będą częściej się tam stołować... albo roczna córka innej zjadła frytki z MC... Cóż, krew mnie zalewa.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2743
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Fuente » 19 kwie 2016, 18:02

Paulina S. pisze:U mnie raczej na nie. :) To znaczy zrozumcie mnie dobrze. Jeśli kilkuletnie dziecko pójdzie raz na jakiś czas z rodzicami na lody, ciastko czy te nieszczęsne frytki do Maca (i nie choruje po nich ;)) - ok. Wszystko jest dla ludzi podobno. Osobiście mam nadzieję jak najdłużej "ochronić" >D córkę przed hamburgerami i coca colą. Zobaczymy jak mi pójdzie. W domu mam kreta - mąż lubi Maca. Ale jak czasem widzę na różnych facebookowych grupach zdjęcia czy też posty, w których dumna mama pisze, że była z dwulatkiem w Maku i dziecko się zajadało, więc będą częściej się tam stołować... albo roczna córka innej zjadła frytki z MC... Cóż, krew mnie zalewa.


AMEN :)

Moi nie byli nigdy... I nie prędko pójdą ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: agnieszka19 » 19 kwie 2016, 19:21

A ja mam( w moim odczuciu) "zdrowe" podejście... Wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi... Moje były w Macu, a ile razy to nie wiem... Zazwyczaj jest to swego rodzaju atrakcja czy coś tego typu... W sensie np. w drodze na wakacje, podczas zabieganego dnia poza domem itd... Celowo raczej nie chodzimy, bo cały czas powtarzam dziewczynom, że nie jest to zdrowe jedzenie, więc nie można go jadać za często. Także, mam nadzieję, że moje tłumaczenia wystarczą, a póki co dziewczyny nie mają jakiegoś wielkiego parcia na jedzenie tam.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Pepsi » 19 kwie 2016, 19:54

Audiolka pisze:A jak to jest u Was?

U nas jest tak, że młoda z Mc nie zje nic :lol: Ja czasami mam ochotę na śmieciowe jedzenie więc kiedyś w galerii my w Mc a młoda kasza/ryż, surówka i sos 8-) patrzyli na nas jak na wyrodnych rodziców. Którzy dziecku McDonalda żałują =))))
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: Misiak » 19 kwie 2016, 21:58

agnieszka19, podpisuję się. Wszystko dla ludzi. Ja uważam, że jak zacznę usilnie unikać wizyt tam, to będzie ją tam ciągnąć. Jak ze słodyczami- będę zabraniać, to zacznie jeść np w tajemnicy, z dziadkami.
Byłyśmy w MCD kilka razy, szału nie ma i nie było. A to co najbardziej smakowało to waniliowy shake. :)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4015
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: jpuasz » 19 kwie 2016, 22:04

Hmmm no ja teoretycznie mogę napisać, że mały w MC już był :P W drodze zrobiliśmy sobie przerwę, bo już marudził. Mały poczęstunek też był. A z czego skorzystał? Jedynie z krzesełka :P Miałam duże opory, bo niezbyt czyste, ale po przetarciu dało radę. A moja wizja przyszłości?
Paulina S. pisze:Osobiście mam nadzieję jak najdłużej "ochronić" córkę przed hamburgerami i coca colą. Zobaczymy jak mi pójdzie.

Identycznie jak u Pauliny :) I nie twierdzę, że do MC chodzić nie będziemy. Oczywiście, że będziemy - jeśli tylko minie skaza białkowa, to na lody. A plan mam taki, żeby przez ładnych parę lat jeść w MC tylko i wyłącznie lody (pod różnymi postaciami). Ja sama tam raczej nie jadam (chyba, że w trasie tak jak Wy) więc nie będę specjalnie dziecka prowadzić :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: niesia2708 » 20 kwie 2016, 5:30

Ja sama z Mc jadam tylko frytki i lody ;) Karolcia też próbowała stamtąd tych dwóch rzeczy, ale może z raz czy dwa. Nie powiem, że z nią nigdy nie pójdę bo w końcu wszystko jest dla ludzi, ale na pewno będzie to okazyjne.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9166
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: kasia_m85 » 20 kwie 2016, 7:23

Moje dziewczyny nigdy nie były,one w ogóle nie wiedza o istnieniu MC:) My tez tam nie jemy wiec nawet nie było okazji zeby je zabrać.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: kochecka » 20 kwie 2016, 7:31

Nasze dzieci w Macu były. Jemy tam lody bo są pyszne. I oni sami jak przejeżdżamy obok zawsze pytają czy pojedziemy ale najbardziej dlatego, że mają fajny plac zabaw na zewnątrz :lol: Raz na jakiś czas (tj. ze dwa razy roku) jedzą frytki. Ewentualnie kupujemy Happy meal, oni zgarniają zabawkę, jabłko i wodę a my zjadamy resztę ;)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: martula_87 » 20 kwie 2016, 7:51

My codziennie przejeżdżamy obok Maca więc widzę co się tam dzieje ile dzieciaków tam przebywa.
Dominik był z nami klika razy może 2-3 razy spróbował frytek ale czy to było aż takie wow to raczej nie.
My częściej chodzimy tam na lody (choć M. zna się na tej branży i jak mi tłumaczy jaka jest jakość i z jakiego prochu go robią to mi się odechciewa no ale są takie pyszne ;;)) Dominik wtedy zazwyczaj je samego wafelka bo nie chce lodów.
Ja czasami mam ochotę na takie jedzenie śmieciowe ale bardzo okazyjnie.
Dla niego bardziej atrakcyjna jest zjeżdżalnia przed MCD.
Ale wie co to jest, spróbował to co chciał i nie ma parcia żeby nas prosić żeby tam jechać.
Mody na zdjęcia w MCD gdzie maluchy jedzą frytki i podpisy ''szczęście dziecka najważniejsze'' nigdy nie zrozumiem. :roll:
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: McDonald's tak czy nie ?

Postautor: asia-koral » 19 maja 2016, 15:43

Ja zrezygnowałam z takiego jedzenia już dawno. przede wszystkim dlatego, że niezbyt mi smakuje, a poza tym mieszkam niedaleko tej "restauracji" i ich zapachy już na mnie nie działają, na szczęście. Ale pamiętam jak kilkanaście lat temu Mac wchodził do Polski, a właściwie się rozwijał i był obowiązkowym punktem każdej wycieczki czy wyjazdu dłuższego niż 3 godziny :D I te kolejki dzieciaków do kasy. Teraz jak przechodzę obok to jakoś nie widzę takich tłumów jak wtedy :P
Awatar użytkownika
asia-koral
 
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości