jadłospis 2-latki

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

jadłospis 2-latki

Postautor: anetta7 » 06 wrz 2017, 9:00

Witam drogie mamy jaki jadłospis mają wasze 2 latki ,bo ja nie mam pomysłu co tu wymyślać do jedzenia ,a wygląda on tak
-śniadania
parówka lub jajecznica lub kanapka z wędliną
-drugie śniadanie
zazwyczaj jakiś serek lub jogurt lub owoc lub mus
-przed spaniem kaszka mleczno ryżowa
-obiad
zupka lub drugie danie z mięskiem
-podwieczorek
kisiel z jabłuszkiem lub budyń lub owsianka lub płatki z mlekiem
-kolacja
kolacji nie chce mi wogóle jeść bo czeka na cyca .a chciałabym już ją odzwyczaić
Piszcie drogie mamy swoje jadłospisy ,może jakieś inne pomysł licze na waszą pomoc ,piszcie może coś nie tak w moim jadłospisie ,liczę na moc forumek pozdrawiam >D >D >D >D >D >D
anetta7
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2016, 10:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: jadłospis 2-latki

Postautor: martonia » 06 wrz 2017, 9:32

proponuje porozglądać się po stronach żłobków/przedszkoli tam są jadłospisy na cały tydzień, może coś Cię zainspiruje
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: jadłospis 2-latki

Postautor: Paulinka » 17 wrz 2017, 12:59

U nas na sniadanie owsianka (zwykle płatki owsiane na mleku roślinnym), do tego najcześciej banan, suszona żurawina, cynamon, ewentualnie inne owoce - takie sniadanie zreszta jemy wszyscy :)
Podwieczorek - placuszki z kaszy manny i jabłka, placuszki serowe (na serku typu moj ulubiony z Wielunia) czy tradycyjne naleśniki; jogurt naturalny z owocami czy po prostu amarantusem i suszonymi owocami; obiadowo polecam wszelkie makarony (z mięsem,pomidorami, łososiem i szpinakiem/brokułem itp), na kolacje zazwyczaj kanapeczki z wędlina i pomidorem/ogórkiem.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: jadłospis 2-latki

Postautor: Renata » 05 sty 2020, 13:10

Ja dbam przede wszystkim o różnorodność dziecięcego menu. Nie przyzwyczajam też od małego dziecka do fast foodów i słodyczy.
Renata
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2020, 13:06
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: jadłospis 2-latki

Postautor: Sophia52 » 30 kwie 2020, 8:13

Staraj się w miarę możliwości urozmaicać jedzenie. Dziecko musi przyzwyczajać się do różnych smaków i konsystencji. Ja popełniłam ten błąd u starszego syna i teraz mało co je. Jest bardzo monotematyczny i je... oczami. Jak coś brzydko wygląda, ma złą/dziwną - według niego - konsystencję, to nie ruszy tego. Z córką jest już inaczej, ale jej podawałam wszystko... od małego przyzwyczajałam ją do różnorodności.
Sophia52
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2020, 7:59
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron