Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: mikołajkowa » 30 lis 2012, 10:55

Młody niedługo będzie miał 3 miesiące i od początku je tylko z piersi, ale niedługo będę musiała (a właściwie nie ja) podać butelkę (planuję odciągnąć pokarm). No i tu pojawia się problem, bo młody człowiek nie ma pojęcia co zrobić ze smoczkiem od butelki. Próbowaliśmy na razie butelkę aventu ze smoczkiem w rozmiarze 1, ale mam wrażenie że ten smoczek jest za twardy dla niego i nie mieści mu się cały do buzi. Myślę, że nie chodzi tu o szybkość przepływu, bo z moich piersi mleko wypływa dość szybko (młody zwykle najada się w 10 min).

Mam pytanie do mam, które karmią dziecko piersią i butelką jednocześnie jakie butelki/smoczki polecacie na początek?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: Marcka » 30 lis 2012, 11:04

ja co prawda nie karmię piersią i mm, ale mogę polecic butelkę-smoczek Lovi.
Moja Emilka przechodząc na mm też nie chciała pic z Aventu, a z Lovi szybko załapała, bo wolniej płynie-tzn. trzeba aktywnie ssac tak jak pierś oraz jest bardziej anatomicznie podobny do piersi.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: martula_87 » 30 lis 2012, 11:09

mikołajkowa, U nas Dominik do dziś nie pije z butelek Aventu.
Na początku używaliśmy butelek i smoczków firmu Nuk.
A teraz tylko Tommy tippe i ponoc one są najbardziej zbliżone kształtem do brodowaki no i my zaczynaliśmy od smoczków 0+.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: malaJu » 30 lis 2012, 11:11

U nas było przy mieszanym TT i dr Brown.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: mikołajkowa » 30 lis 2012, 12:04

Dzięki dziewczyny, jak tylko małżonek wróci z pracy wysyłam go po zakupy :-)
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: Bian » 30 lis 2012, 12:26

U nas Avent się totalnie nie sprawdził - Hania się ksztusiła tymi smoczkami. U nas się sprawdziły smoczki i butelki Nuby oraz TT. Szkoda tylko, że Nuby tak ciężko kupić stacjonarnie.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: szaraczarownica » 30 lis 2012, 17:08

mikołajkowa pisze:Próbowaliśmy na razie butelkę aventu ze smoczkiem w rozmiarze 1

mikołajkowa pisze:Myślę, że nie chodzi tu o szybkość przepływu, bo z moich piersi mleko wypływa dość szybko

Własnie o szybkość przepływu może tu jak najbardziej chodzić, bo smoczek Aventu z nr 1 jest tylko do końca pierwszego miesiąca. Przepływ w nim jest minimalny. Jest idealny do wody, ale mleko to z niego ciężko wypływa. Nasz zaczął nim pluć na zwykłym mleku, bez zagęszczaczy, w 3 tygodniu życia.

Ale ja nie jestem fanką butelek Aventu, więc jak chcesz zmienić, to jestem za ;)
Pepsi w którymś wątku oferowała, że odda butelki TT, więc możesz spróbować bez ponoszenia kosztów.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: Emi » 02 gru 2012, 20:20

mikołajkowa pisze:U nas Avent się totalnie nie sprawdził

A u nas się sprawdził, choć na początku mieliśmy TT. W pewnym momencie Ania w ogóle nie chciała pić mleka i zaczęłam kombinować ze smoczkami, od tego momentu używamy tylko Aventu.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: justine » 02 gru 2012, 21:08

Ja jak karmiłam piersią i butelką to używałam smoczka Calma Medeli, bałam się używać innych, z których łatwo leci, żeby Maciuś nie odrzucił piersi jako tej trudniejszej do ssania, no i udało się :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: kari » 02 gru 2012, 21:16

no to nasz przyjmuje wszystkie jakie mu daliśmy, zaczęliśmy od Aventu 1 i Nuby, później był Lovi. teraz pije mleko z Nuby i Lovi, tylko jakoś się nie umiałam posłużyć trójprzepływowym, ale już go opchnęłam :P
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: grafitowa » 02 gru 2012, 21:25

U nas na samym początku był Avent, a później małej się odwidziało i przekonało się do lateksowego NUKa, którego do tej pory używamy.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: yuna » 03 gru 2012, 9:54

U nas przez długi czas był Avent. Z rozmiaru 1 korzystaliśmy trochę dłużej. Przeszliśmy na 2 i też było dobrze.
Jednak w momencie, w którym na szybko potrzebowałam podać małej mleko, a Aventy były niewyparzone, daliśmy NUKa, którego kiedyś dostaliśmy w gratisie. I ta butelka na równi z Canpolowymi jest używana do teraz. Mogę powiedzieć, że to ulubione butelki mojej małej.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: mikołajkowa » 03 gru 2012, 12:22

No my nadal walczymy, ale tracę już nadzieję.

Mam już w domu ładną kolekcję NUKa - szeroki smoczek lateksowy ze średnim przepływem, wąski z małym przepływem i szeroki z małym przepływem ale silikonowy. Mam jeszcze kilka zamówionych w internetowej aptece mam nadzieję, że niedługo przyjdą (nawet nie przypuszczałam, że jest taki problem z zakupem smoczka "stacjonarnie" obeszłam w niedzielę całą manufakturę i wszystkie sklepiki dziecięce i apteki wokół domu albo rozmiar nie pasował albo przepływ).

Jak na razie krokiem do przodu jest to, że odkryłam, że mojemu dziecku bardziej pasuje smoczek lateksowy niż silikonowy. Problem polega na tym, że moje dziecko nie umie się na smoczku zassać odpowiednio, nawet jak próbuje to robi takie ruchy językiem, że ten smoczek wypycha. Swoją drogą tak samo ma ze smoczkiem uspokajającym - też nie umie go ssać, mimo że widać, że czasem ma ochotę.

Próbujemy go jeszcze może przyzwyczaić do butelki "na sucho", żeby sobie wziął do paszczy i trochę pociamkał, może w końcu zaskoczy, ale marnie to widzę...
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: yuna » 03 gru 2012, 15:05

mikołajkowa podejrzewam, że w końcu będzie musiał zaskoczyć, bo skoro pytasz o żywienie mieszane, to wnioskuję (mam nadzieję, że trafnie), że nie zamierzasz karmić piersią w nieskończoność. Także prędzej czy później maluch będzie musiał nauczyć się jeść z butelki porządnie.
Współczuję ci tego problemu ze smoczkiem, bo to na pewno nie lada wyzwanie, żeby znaleźć odpowiedni. Ja problemu nie miałam, więc nie wiem jak to jest. Trzymam kciuki za powodzenie dalszych prób.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: mikołajkowa » 03 gru 2012, 22:41

dzięki dziewczyny za pomoc :-)
wydaje się, że wreszcie zaskoczył, udało się go wieczorkiem nakarmić, co prawda miałam ściągnięte tylko 20 ml, ale wysuszył buteleczkę, udało się na smoczusiu lovi w rozmiarze mini :D (butlę nadal mam aventu - smoczek pasuje)
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: MagdaKCh » 10 gru 2012, 16:21

mikołajkowa pisze:No my nadal walczymy, ale tracę już nadzieję.

Mam już w domu ładną kolekcję NUKa - szeroki smoczek lateksowy ze średnim przepływem, wąski z małym przepływem i szeroki z małym przepływem ale silikonowy. Mam jeszcze kilka zamówionych w internetowej aptece mam nadzieję, że niedługo przyjdą (nawet nie przypuszczałam, że jest taki problem z zakupem smoczka "stacjonarnie" obeszłam w niedzielę całą manufakturę i wszystkie sklepiki dziecięce i apteki wokół domu albo rozmiar nie pasował albo przepływ).

Jak na razie krokiem do przodu jest to, że odkryłam, że mojemu dziecku bardziej pasuje smoczek lateksowy niż silikonowy. Problem polega na tym, że moje dziecko nie umie się na smoczku zassać odpowiednio, nawet jak próbuje to robi takie ruchy językiem, że ten smoczek wypycha. Swoją drogą tak samo ma ze smoczkiem uspokajającym - też nie umie go ssać, mimo że widać, że czasem ma ochotę.

Próbujemy go jeszcze może przyzwyczaić do butelki "na sucho", żeby sobie wziął do paszczy i trochę pociamkał, może w końcu zaskoczy, ale marnie to widzę...



Może Panowie urodzeni 13. września są po prostu niebutelkowi? ;)
Ja mam taki sam problem - pokarmu mam coraz mniej, więc choć raz dziennie bym chciała butlę zaaplikować, a tu napotykam opór. Najdziwniejsze jest to, że raz na jakiś czas Małemu się uda coś wypić, już w 1. miesiącu robiliśmy test i poszło, a tu teraz odstawia takie numery. Testowałam Avent, TT i nic. Ostatnio kupiłam Nuka, tego lateksowego.. i już miałam odtrąbić sukces, bo 3 dni pod rząd ładnie pił herbatkę, a tu się okazuje, że i ten przestał pasować :( Ani mleko moje, ani herbata koperkowa, ani mleko (Bebiko, Nan) nie wchodzą. Zaczynam się denerwować, bo na dłużej niż 3 godziny nie mogę go zostawić, a co gorsze, boję się, że mi się wcale nie nauczy, i jak go wtedy do Żłobka oddam...?
Oczywiście smoka-uspokajacza, jak Mikołaj, też nie toleruje, własna pięść jest najlepsza :)
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: szaraczarownica » 10 gru 2012, 17:14

MagdaKCh pisze:Może Panowie urodzeni 13. września są po prostu niebutelkowi?

To mój się chyba powietrzem żywi, jak niebutelkowy ;;)
Bo cięzko podać Bebilon Pepti w inny sposób. Próbowałam raz łyżeczką, jak gardło go bolało, bo był przeziębiony, ale więcej było dookoła niż trafiało do paszczy ;;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: mikołajkowa » 10 gru 2012, 18:44

MagdaKCh pisze:Ja mam taki sam problem - pokarmu mam coraz mniej, więc choć raz dziennie bym chciała butlę zaaplikować, a tu napotykam opór. Najdziwniejsze jest to, że raz na jakiś czas Małemu się uda coś wypić, już w 1. miesiącu robiliśmy test i poszło, a tu teraz odstawia takie numery. Testowałam Avent, TT i nic. Ostatnio kupiłam Nuka, tego lateksowego.. i już miałam odtrąbić sukces, bo 3 dni pod rząd ładnie pił herbatkę, a tu się okazuje, że i ten przestał pasować :( Ani mleko moje, ani herbata koperkowa, ani mleko (Bebiko, Nan) nie wchodzą. Zaczynam się denerwować, bo na dłużej niż 3 godziny nie mogę go zostawić, a co gorsze, boję się, że mi się wcale nie nauczy, i jak go wtedy do Żłobka oddam...?
Oczywiście smoka-uspokajacza, jak Mikołaj, też nie toleruje, własna pięść jest najlepsza :)


Mój jakby zapomina jak się pije z butelki, więc pierwszy posiłek który chcemy go nakarmić butlą jest zawsze bardziej skomplikowany ;-), do tego jest cały rytuał karmienia, nie można go wziąć na ręce tylko na boczku musi leżeć i najlepiej żeby nie dawała mama tylko babcia albo ciocia (bo przecież wszyscy wiedzą że mama daje mleko inaczej :D)
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: MagdaKCh » 13 gru 2012, 9:23

No u nas jest mały sukces - trzy dni pod rząd Ignacy zjadł butlę (100 ml), mleko NAN, smok NUK. Niestety, z jakichś przyczyn uważa, że butelkę można zjeść tylko raz dziennie, z rana, jak próbuję później robić kolejne podejścia to już nie wchodzi. Ale dobre i to, bo może się w końcu przyzwyczai :)
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: Szizel » 14 gru 2012, 22:40

Miałam podobnie gdy zdawałam na prawo jazdy i córcia zostawała z babcią, albo tatą i tak poczytałam i zdecydowałam się na zakup butelki Calma Medeli rewelacyjna trzeba się przy niej napracować jak przy cysiu. Tylko zaznaczam droga ok 100 zł, ale nie zaburzyła nam ssania polecam :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: semper » 23 lip 2013, 8:28

A tak z ciekawości, kiedy przeszłyście na smoczki 2, o większym przepływie? Ja używam butelek i smoczków TT i mam wrażenie, że już czas... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: kochecka » 23 lip 2013, 8:58

pierwsze podejście zrobiłam jak Laura miała 2 miesiące ale było jeszcze za wcześnie bo za szybko jej leciało. Jak miała 2,5 miesiąca już bylo ok. A teraz można powiedzieć, że nie korzystamy już z butelek w ogóle. Butelka służy nam tylko do picia wody/herbatki i ewentualnie gdyby się panience w nocy jeść zachciało. Za dnia tylko łyżeczka.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: malaJu » 23 lip 2013, 10:19

semper, ja jakoś w takim wieku z moimi jak Twój teraz.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: semper » 23 lip 2013, 10:31

No to chyba trzeba zakupić nowe... Bo coś mi mały przysypia przy butli, a je juz więcej, więc może się męczy...
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: klarysa » 23 lip 2013, 13:43

yuna pisze:mikołajkowa podejrzewam, że w końcu będzie musiał zaskoczyć, bo skoro pytasz o żywienie mieszane, to wnioskuję (mam nadzieję, że trafnie), że nie zamierzasz karmić piersią w nieskończoność. Także prędzej czy później maluch będzie musiał nauczyć się jeść z butelki porządnie.

Moje starsze dziecko przeszło od razu na kubeczek, butelka (treningowa Lovi) była przez chwilę, więc do smoczków wcale go nie zmuszałam.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: semper » 23 lip 2013, 14:47

kochecka pisze:Butelka służy nam tylko do picia wody/herbatki i ewentualnie gdyby się panience w nocy jeść zachciało. Za dnia tylko łyżeczka.

czekaj czekaj, ale to oznacza, że córa dostaje mleko z piersi po prostu, a nie modyfikowane, tak?
My od początku jesteśmy na mieszanym, a przez wredną sapkę mały się od piersi odzwyczaił, więc teraz jest już tylko butelka (mm + moje odciągnięte resztki), dlatego na butelkę i smoczki jestem skazana, przynajmniej do czasu kubeczka, ale to jeszcze kupa czasu...
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: szaraczarownica » 23 lip 2013, 14:50

semper, z tego co wiem Laura jest na mm ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: kochecka » 23 lip 2013, 15:33

szaraczarownica pisze: Laura jest na mm

dokładnie tak ale wybredna z niej kobieta i stwierdziła, że ona mleka z butelki pić nie będzie. akceptuje tylko zagęszczoną wersję podaną łyżeczką ;;)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: semper » 23 lip 2013, 21:05

kochecka pisze:dokładnie tak ale wybredna z niej kobieta i stwierdziła, że ona mleka z butelki pić nie będzie. akceptuje tylko zagęszczoną wersję podaną łyżeczką ;;)
o kurcze to ja nawet nie wiedziałam, że tak można :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Niechęć do butelki

Postautor: Kurczak » 18 lis 2013, 15:06

Dziewczyny, jak można zachęcić dziecko do picia z butelki?
Dianka od początku na cycu, ale teraz musi częściej zostawać z kimś innym niż ja. I okazało się, że za nic nie zje mojego mleka z butelki. Próbowaliśmy już i świeżo odciągniętego, i rozmrażanego, w temperaturze pokojowej i podgrzanego, ze smoczkiem "1" i "2", na siędząco i chodząco. Pręży się, wyje i nie chce. Ostatnie, co mogę zmienić, to butelkę. Teraz mamy aventu. Jakie polecacie wypróbować w następnej kolejności? I czy są jakieś, które pasują do butelek aventowskich? Nie chciałabym póki co za dużo inwestować, bo nie mam gwarancji, czy to coś da.
Miała któraś z Was taki problem?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Niechęć do butelki

Postautor: ava » 18 lis 2013, 15:35

Kurczak pisze: Ostatnie, co mogę zmienić, to butelkę
Możesz jeszcze zmienić mleko - na sztuczne. Mój syn odciąganego pokarmu też za bardzo nie chciał jeść, z mm nie było problemu. Tyle, że u mnie taka potrzeba występowała sporadycznie, jeśli musisz często wychodzić nie wiem czy nie spowoduje to problemów z laktacją.

Kurczak pisze:Jakie polecacie wypróbować w następnej kolejności?
Chyba Medela ma butelkę ze smoczkiem, który najbardziej przypomina kobiecą pierś. Z tego co kojarzę fuente takiej używała i była zadowolona.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Niechęć do butelki

Postautor: agunia » 18 lis 2013, 16:00

To prawda,podobno te butelki Medeli są rewelacyjne,dziecko musi wykonać taką samą pracę jak przy ssaniu piersi,ale jest dość droga bo ok 60zl
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Niechęć do butelki

Postautor: Bian » 18 lis 2013, 16:33

Kurczak u nas butelka pojawiła się bardzo szybko, ale od początku Avent był na "nie". Podejrzewam, że Hani przeszkadzał zbyt długi smoczek. U nas się sprawdziła Nuby i TT. One są szerokie i mają krótkie smoczki. Zdecydowanie bardziej przypominają pierś.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Niechęć do butelki

Postautor: ppola » 18 lis 2013, 17:07

Ja mogę się podpisac pod tym co napisała Bian tylko Nuby i TT, Avent był na nie bo długi smoczek i za szybko leciało - ja bym w pierwszej kolejności zmieniła na butelkę bardziej przypominającą pierś.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Niechęć do butelki

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2013, 17:26

Kurczak pisze:I czy są jakieś, które pasują do butelek aventowskich?

MAM i lovi na 100%, z czego dla mnie lepsze są MAM.

A tak w ogóle taki temat już istnieje, więc łączę ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: Michasia » 18 lis 2013, 20:43

A u nas świetnie się sprawdzała butelka i smoczek LOVI-aktywne ssanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michasia
 
Posty: 129
Rejestracja: 28 sie 2013, 16:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: Kurczak » 19 lis 2013, 17:40

Dzięki Dziewczyny za wszystkie rady. Zrobiłam dziś duże zakupy w aptece - smoczek Lovi i MUM oraz butelkę Nuk ze smoczkiem lateksowym. Lovi - porażka na całej linii, MUM podobnie. Bez wiary w sukces spróbowałam z Nukiem i co? Eureka! Dianka się przyssała pięknie i zjadła całą porcję z butelki. A już myślałam, że jeszcze przez długi czas nie będę mogła wyjść z domu na dłużej niż 3 godziny... :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Butelka, niekapek, bidon

Postautor: lmyszka » 26 gru 2013, 18:11

Dziewczyny używające butelek TT. Z którcy smoczków szybciej płynie mleko z 2 czy z tych "x"?

Pytanie przeniosłam do odpowiedniego wątku - Patrycja11
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: agnieszka19 » 26 gru 2013, 20:06

Z X szybciej płynie zwykłe mleko, bo kaszka za to go zapycha... i to nie jakaś bardzo gęsta kaszka...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: lmyszka » 26 gru 2013, 20:09

Chyba odkryłam problem z jedzeniem Kacpra. Mówię tu o zwykłym mleku. Od paru dni zaczął mi mniej jeść. Dziś dałam mu mleko ze smoczkiem "x" i wypił szybko wszystko, niestety przy drugim podaniu z tego smoczka krztusił mi się, źle jadł i dalej karmić się nie dało. Skoro z 2 leci wolniej niż z "x" a zapewne szybciej niż z 1 chyba muszę zakupić i sprawdzić. Wydaje mi się ( ale gwarancji nie mam ) że z 1 jednak już mu płynie za słabo i szybko się męczy.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: martula_87 » 26 gru 2013, 20:13

lmyszka, mogę sprawdzić jutro bo wydaje mi się że ja mam 2 wolne smoczki 2 do butelek TT oczywiście nieużywane więc chętnie Ci oddam.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: lmyszka » 26 gru 2013, 20:14

martula_87, ok to daj znać :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: agnieszka19 » 26 gru 2013, 20:17

lmyszka pisze:Wydaje mi się ( ale gwarancji nie mam ) że z 1 jednak już mu płynie za słabo i szybko się męczy.


Ja dokładnie w takim momencie też zmieniłam smoczki :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Żywienie mieszane - jaki smoczek?

Postautor: martula_87 » 26 gru 2013, 20:31

lmyszka, znalazłam więc chętnie Ci oddam na pw dogadamy się co do odbioru.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości