Słoiczki - z jakiej firmy?

Rozszerzanie diety, alergie, nietolerancje. Zdrowe odżywianie

Re: Słoiczki - z jakiej firmy?

Postautor: ava » 12 lut 2014, 22:11

U nas słoiczki (obiadki) królowały na początku rozszerzania diety, przez ok. 1,5 miesiąca. Przede wszystkim Gerber, choć parę razy mieliśmy też Bobovitę, innych nie podawałam. Potem zaczęłam sama gotować, teraz młody nie tknie słoiczkowych obiadków.

Jeśli chodzi o deserki w słoiczkach to nadal są bardzo istotną częścią menu mojego królewicza. Kupujemy Gerber, Bobovitę i Babydream. Mały lubi wszystkie ::)
Ale... dziś Mąż skorzystał z promocji w Kauflandzie i kupił kilka słoiczków Hippa. Wcześniej nigdy ich nie kupowaliśmy, bo cena nie była atrakcyjna (ok. 3,5 zł za mały słoiczek, a innych firm spokojnie kupi się poniżej 3 zł). Co prawda cena w promocji (patrząc na promocyjne ceny np. Bobovity czy Gerbera) szału nie robiła (2,6 zł), ale Mąż wziął parę słoiczków brzoskwiń i parę moreli, bo jakoś rzadko udaje się nam spotkać te owoce pojedynczo w słoiczku. Więcej już ich nie kupię. Po pierwsze - w domu spojrzałam na skład - cukier. Po drugie - znowu skład - nie wiem, może jestem dziwna, ale skoro na deserku jest napisane tylko "morele" to spodziewałam się ich więcej niż 45%. Po trzecie konsystencja - za bardzo wodnista, deserek spływa z łyżeczki.
Także dla mnie deserki Hipp = beznadzieja. Aczkolwiek Fan Słoiczkowych Deserków Wojtek zjadł, chyba ze smakiem :p
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Słoiczki - z jakiej firmy?

Postautor: Malwina » 13 lut 2014, 10:42

No to mój z kolei nie tknie Gerbera i Babydream.
U nas tylko Hipp króluje. Drogi - fakt, ale rybę ma w różnych konfiguracjach, mięso z owocami też łączy, do tego konsystencja jak najbardziej odpowiednia dla mojego Syna.
Gerber już w 6 miesiącu miał grudki i musiałam wszystko mielić, Hipp dopiero 7-8 miesiąc zaczyna wprowadzać grudki i są bardziej przystępne niż w Gerberze. Wg mnie super, bo mały głodek się powoli przyzwyczaja, że przy jedzeniu trzeba ruszać jadaczką. :)
Ja na razie nie zrezygnuję ze słoiczków, bo grudki są przystępne, więc Mateusz uczy się gryźć, a ja nie ugotuję i nie zmielę wszystkiego do takiej przystępnej dla dziecka formy. Maksio za długo jadł mielone w 100% zupki.
Moje dziecko jeszcze Dizzy z Lidla lubi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Słoiczki - z jakiej firmy?

Postautor: niesia2708 » 06 kwie 2014, 10:10

My rzadko korzystamy ze słoiczków, ale jeśli już to króluje głównie Bobovita. Po 1 często są na nie promocje w Rossmanie a po 2 skład najbardziej mi odpowiada. Dostałam kilka słoiczków z Hipp od kuzynki i jakoś nie mam ochoty ich nawet podawać... W zupkach spora ilość odtłuszczonego mleka....
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Słoiczki - z jakiej firmy?

Postautor: malinka » 25 lip 2014, 15:38

Ja staram się gotować sama, ale czasami są sytuację, kiedy słoiczków się nie uniknie (podróż / wyjście w gości / albo nawet długie zakupy) no i wtedy z pomocą zwykle przychodzi Gerber :)
malinka
 
Posty: 22
Rejestracja: 24 lip 2014, 16:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0 time

Re: Słoiczki - z jakiej firmy?

Postautor: Myski » 26 lip 2014, 15:57

U nas jest mniej więcej pół na pół. Staram się gotować dla małego sama kilka razy w tygodniu, a w pozostałe dni, dla urozmaicenia diety je słoiczki, z reguły gerbery i bobovity, rzadko hippa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Słoiczki - z jakiej firmy?

Postautor: milencja83 » 28 lip 2014, 10:58

Ja na początku gotowałam sama. Jednak przez okres pobytu w szpitalu królowały słoiczki. Na początku podawałam Hippa żeby się przyzwyczaił trochę, później spróbowaliśmy kilka razy Gerbera i Bobovity. Żadnym nie pogardził :lol: . Zobaczymy co będzie dalej :)
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Słoiczki - z jakiej firmy?

Postautor: lmyszka » 28 lip 2014, 12:23

A u nas jeśli już jest podawany słoiczek a jest to bardzo rzadko to w sumie nie ma różnicy z jakiej firmy. Niczym nie gardzi :lol:
Jeżeli już kupuje to zazwyczaj wybieram wg smaków, czyli to czego ja mu nie gotuję.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Poprzednia

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron