Sposób na pralkę

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Sposób na pralkę

Postautor: baila » 22 lut 2014, 12:23

Dziewczyny, proszę o podzielenie się sprawdzonymi produktami bądź domowymi sposobami na poradzenie sobie z brzydkim zapachem z pralki. Filtr wyczyszczony,pojemnik na proszek/płyn także a pralka po otworzeniu bębna brzydko pachnie. Wiem, że to przez to, że często zapominam i zamiast po praniu zostawić otwarte drzwiczki to je zamykam. Szukałam w internecie różnych sposobów, ale często proponowany ocet jest odradzany przy nowych pralkach, więc nie odważyłam się spróbować, raz skorzystałam ze sposobu z soda oczyszczoną i włączyłam na program z najwyższą temp pustą pralkę, ale jakiś rewelacji po tym zabiegu nie widzę, także proszę o poradę.
Awatar użytkownika
baila
 
Posty: 128
Rejestracja: 17 gru 2012, 21:42
Has thanked: 11 times
Been thanked: 0 time

Re: Sposób na pralkę

Postautor: gohnia » 22 lut 2014, 13:18

baila pisze:po praniu zostawić otwarte drzwiczki

Dla mnie to jedyny skuteczny sposób... kiedyś próbowałam środka do pralek, ale szału nie było.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: lmyszka » 22 lut 2014, 17:10

Kurcze moja pralka ma już z 7 lat i nie ma z niej brzydkiego zapachu ale to pewnie dlatego, że
baila pisze:po praniu zostawić otwarte drzwiczki

Jakoś odruchowo ich nie zamykam.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: ava » 22 lut 2014, 21:50

lmyszka pisze:Kurcze moja pralka ma już z 7 lat i nie ma z niej brzydkiego zapachu ale to pewnie dlatego, że
baila pisze:po praniu zostawić otwarte drzwiczki

Jakoś odruchowo ich nie zamykam.
U mnie to samo, tyle że pralka jakieś 2-3 lata młodsza ;;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: Karola5 » 22 lut 2014, 23:01

baila, wiem, że w Lidlu były takie jednorazowe płyny do czyszczenia pralki, nie wiem czy to skuteczne, ale zawsze warto spróbować.
no i porady, ale ja nie sprawdzałam..http://doskonalapanidomu.blogspot.com/2012/03/myjemy-pralke.html
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: Juska » 01 lip 2014, 11:52

Ostatnio zakupiłam w Tesco

Obrazek

Nie jest to najtańszy produkt, ale jestem zadowolona. I zgadzam się z dziewczynami, na brzydki zapach z pralki bardzo pomaga pozostawienie uchylonych drzwiczek :)
Awatar użytkownika
Juska
 
Posty: 155
Rejestracja: 04 cze 2014, 16:15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: kasieńka 85 » 26 lip 2014, 20:27

Szlag mnie trafi z moją pralką. To, że wyprane ubrania są ubrudzone w proszku to zrzuca na karb tego, że możliwe , że czasem sypie mi się za dużo proszku. Ale od kilku pran ta franca nie dopiera...ba, nawet brudzi. W poniedziałek potraktuje ją środkiem do pralek ale nie liczę na zbyt duży efekt. Krew mnie zalewa, że teraz produkowane są takie sprzęty. Moja mama swoją pralkę miała 20 lat a moja ma dwa i mam ochotę wywalić ją przez okno
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: Bian » 26 lip 2014, 20:48

kasieńka 85 to takie szare plamy, które nie chcą się sprać? Bo u mnie właśnie takie wychodzą z pralki niektóre ubrania :evil: I niestety proszek do czyszczenia pralki nie pomógł. Mój mąż czytał, że jak się używa płynów do prania i zmiękczania, to one gdzieś osiadają i tworzą taki szlam, który się potem nie chce doprać. Miał sprawdzić jak to się usuwa z pralki, bo sami musimy to jakoś przeczyścić :/
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: kasieńka 85 » 26 lip 2014, 20:54

Bian, hmm...takie ciemne zacieki u mnie się robią. Z tym płynem b to nie wiem czy u mnie się sprawdzi bo odkądjest Gabrynia to ppłynów do płukania nie używam. No chyba, że wylaza z zamierzchłych czasów. Ale nie omieszkam spróbować jak u Was pomoże.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: szaraczarownica » 26 lip 2014, 20:56

Bian, no to ja nie wiem, bo moja pralka proszek do prania widziała dwa razy - jak wykorzystywałam próbki Jelpa, które dostałam na warsztatach. Tak to tylko płyn lub żel do prania i żadnych takich plam nie mam. A pralka ma już ponad 5 lat.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: mamaola » 06 wrz 2014, 10:14

Ja Wam radzę nie bagatelizować nawet takich oznak, jak przykry zapach z pralki. Ja na początku też myślałam, że to jedynie wynik częstego użytkowania albo złego proszku, a w końcu okazało się, że pralka jest kompletnie zepsuta i do niczego się nie nadaje. Zaniedbałam sprawę regularnego czyszczenia. Teraz zastanawiam się jaką kupić nową, bo ciągle naprawy chyba nie przyniosą już żadnego skutku. Znalazłam w internecie stronę z pralkami tu była reklama - szara czy któraś z Was ma może którąś z tych pralek? Jak się sprawują? Szczególnie spodobała mi się ta pralko-suszarka. To chyba świetne udogodnienie szczególnie dla mamy trójki dzieci. Liczę na Waszą pomoc ;)
Awatar użytkownika
mamaola
 
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2014, 9:59
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sposób na pralkę

Postautor: szaraczarownica » 06 wrz 2014, 11:32

mamaola, przypominam, że reklama na forum jest zakazana. Przy okazji bacznie przyjrzymy się Tobie i jeszcze "innej" forumce, bo zadziwiająco reklamujecie tę samą firmę i na dodatek wrzucacie tę samą stronę. Moderatorzy czuwają, radzę się więcej nie pojawiać na forum, bo każdy kolejny post reklamujący tę konkretną firmę u mnie będzie skutkował ostrzeżeniem, a każdy następny banem. Nawet jeśli będzie to "nowy" użytkownik.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: szaraczarownica » 08 mar 2015, 23:19

Rozmawiałam ostatnio z facetem z serwisu na temat pralek, które brudzą ubrania i on mówi, że to wina całego syfu, który spływa po praniu i jednocześnie zbyt rzadkiego gotowania. Ja wstawiam gotowanie średnio 3-4 razy w miesiącu i plam nigdy nie miałam. Facet mówił, że miał, ale teraz czasami włącza puste przebiegi na gotowanie i się problem skończył. A przy okazji przy pustej pralce właśnie dobrze widać ile wtedy syfu z głębin pralki wychodzi.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: gohnia » 09 mar 2015, 10:32

szaraczarownica pisze:Rozmawiałam ostatnio z facetem z serwisu na temat pralek, które brudzą ubrania i on mówi, że to wina całego syfu, który spływa po praniu i jednocześnie zbyt rzadkiego gotowania. Ja wstawiam gotowanie średnio 3-4 razy w miesiącu i plam nigdy nie miałam. Facet mówił, że miał, ale teraz czasami włącza puste przebiegi na gotowanie i się problem skończył. A przy okazji przy pustej pralce właśnie dobrze widać ile wtedy syfu z głębin pralki wychodzi.


Pierwsze słyszę, że należy robić takie pranie pralki :shock: To gotowanie to z detergentem jeśli bez wsadu?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: szaraczarownica » 09 mar 2015, 10:37

gohnia, nie, całkowicie bez dodatków. Chodzi o wypłukanie gorącą wodą resztki proszków/płynów i brudu, który osadził się na różnych częściach pralki.
Wiesz, ten facet z serwisu AGD też był zdziwiony, to polecił mu ktoś inny z branży i mówi, że działa. Ja nie mam nawet szansy sprawdzić, bo u mnie chyba wystarczająco często jest gotowanie, żeby pralka nie brudziła.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: gohnia » 09 mar 2015, 12:18

szaraczarownica pisze:u mnie chyba wystarczająco często jest gotowanie, żeby pralka nie brudziła.

Ja właściwie nie używam takich temperatur więc spróbuję.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: martula_87 » 09 mar 2015, 12:44

szaraczarownica, w mojej pralce jest funkcja eco czyszczenie bębna własnie puszcza się pralkę na pusto ustawiona jest wysoka temperatura problem plam się rozwiązał. U nas pojawia się ikonka mniej więcej raz w miesiącu coś takiego robię.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: ola » 09 mar 2015, 13:39

Nawet nie wiedziałam że jest taki temat, ale muszę się nim bardziej zainteresować. Gdyż jak piorę Hani ubrania, w Bobini - płyn do prania i płyn do płukania - to ubrania po wyschnięciu jak dla mnie śmierdzą :/ myślałam że to kwestia płynu, lub przez to że czasami ubrania schną w mieszkaniu - ale to może coś z pralką jest nie tak. Chociaż jak wywieszę na dworze jakoś nie powala zapachem.
Ale kilka razy ubranka były prane u mojej mamy i tak normalnie ładnie pachniały, a też Bobini.
Jedynie co ładnie pachną to nasze ubrania jak dodam płynu do płukania lub zwykły proszek, no ale to bardziej silniejszy proszek.

Więc nie wiem co jest nie tak, czy to wina pralki, czy coś źle pierze pralka.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: Emi » 09 mar 2015, 13:43

szaraczarownica pisze:całkowicie bez dodatków. Chodzi o wypłukanie gorącą wodą resztki proszków/płynów i brudu, który osadził się na różnych częściach pralki.

moja teściowa w podobny sposób raz na jakiś czas czyści pralkę - tyle, że dodaje butelkę octu. Ponoć też dobrze działa.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: szaraczarownica » 09 mar 2015, 15:38

martula_87, no więc właśnie. Najwyraźniej jest to całkiem sensowne.

Emi, ocet, no właśnie. Zastanawiałam się nad sodą, a zapomniałam o dobrym poczciwym occie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: kakonka » 09 mar 2015, 16:21

szaraczarownica pisze:Emi, ocet, no właśnie. Zastanawiałam się nad sodą, a zapomniałam o dobrym poczciwym occie :)


ja wsypuję sodę i wlewam ocet, nie mam i nigdy nie miałam plam dodatkowo po każdym praniu wycieram uszczelki troszkę syfku też tam się zbiera.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: Bian » 10 mar 2015, 13:06

A u nas problem plam wynikał po prostu z zepsutego systemu piorącego, także całe bebechy w pralce były do wymiany. Wiecie pralka była nowa, miała kilka miesięcy - guma przy bębnie ekstra czysta, filtr również. W ciągu tych kilku miesięcy stosowałam czyszczenie sodą i octem, więc nie było podstaw, że to np. od tego, że środki piorące się gdzieś zbierają w środku. Aczkolwiek pan, który wymieniał u nas cały system powiedział, że często jedzie do klienta, a tam widzi po prostu właśnie efekt niedbalstwa, bo ktoś zupełnie o sprzęt nie dba.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Sposób na pralkę

Postautor: wiktorkaczy » 05 maja 2015, 9:27

Wsyp mieszankę sody i octu do pojemników na proszek, na płyn do płukania i może jeszcze do bębna, po czym puść pranie w najwyższej temperaturze. Powinno podziałać.
wiktorkaczy
 
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2015, 9:19
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron