Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: latte1 » 23 sie 2013, 10:37

Jasne rzeczy piorę w proszku, ciemne tylko w płynie do prania. Po proszku na ciemnych ubraniach zawsze zostawały mi jakieś ślady. Do bardziej zabrudzonych do pierwszej przegródki sypałam proszek a do drugiej wlewałam płyn. Tylko niedawno okazało się, że zawartość obydwu przegródek trafia od razu do bębna :lol:
latte1
 
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2013, 8:47
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: lmyszka » 23 sie 2013, 10:39

Ja ostatnio korzystając z promocji w rossmanie kupiłam kapsułki Ariel. Nie powiem fajne są, zapach bardzo długo sie utrzymuje :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: kakonka » 23 sie 2013, 11:09

Obrazek
mój ostatni hit! Mama z Niemiec mi przywiozła- dopiera rewelacyjnie a pachnie tak, że nie trzeba dolewać płynu do płukania :D Czekam teraz na wrzesień i nową dostawę :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: malaJu » 27 gru 2013, 19:55

Aja coraz poważniej zastanawiam się nad wypróbowaniem prania w stylu eko. Mam orzechy piorące, ale to za dużo babrania. Prosiłam MArtę, by rozejrzała się u siebie za kulkami EcoZone, bo w PL trafiają się idealne podróbki, a nawet jeśli dorwę oryginały, to będą dużo droższe (w UK to koszt ok 20 funtów, w PL 170zł!).
http://www.ecozone.com/products/ecoballs_1000/
http://www.biomania.pl/ekologiczne-srod ... 0-pra.html

Macie jakieś doświadczenia? Coś słyszałyście?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Patrycja11 » 27 gru 2013, 19:57

malaJu pisze:Mam orzechy piorące, ale to za dużo babrania
z czym babrania? One wymagają jakiegoś specjalnego traktowania? :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: malaJu » 27 gru 2013, 20:07

Patrycja11, no wiesz, do woreczka, potem suszenie, kolejne użycie, jakieś olejki, soda itd. Z kulami nie ma zabawy. Ale orzechy i tak muszę zużyć ;) Choć dla mnie pranie w nich ma charakter bardziej płukania ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Karola5 » 29 gru 2013, 21:43

malaJu, malaJu, zaintrygowana znalazłam coś takiego
http://www.jeremyjohnstone.com/blog/2008-05-11-ecoballs-are-they-for-real.html
Czyli oszczędzaja ilość detergentów, nie zawieraja substancji zapachowych, ale chemię w środku maja -tak to rozumiem. W sumie nie dodawanie do prania płynów do płukania i używanie minimalnych ilości środków pioracych też jest eco :)
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: malaJu » 29 gru 2013, 21:52

Karola5, dzieki! Przeczytałam łącznie z komentarzami. Oto mi chodzi. Nie chcę byc eko, bo tej wody nie będę używać do podlewania ogródka (co robi sporo Polek, jak poczytałam fora!) , bo wtedy używałabym tylko orzechów. Mnie chodzi o minimalną ilość chemii i minimalne koszty prania. Ale żeby to jednak nadal było pranie, a nie płukanie, jak w przypadku czystej wody ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: mala_mk » 29 gru 2013, 22:27

Ja dostałam w prezencie kulę, nie pamiętam jakiej firmy i nie wiem ile mogła kosztować.
Po paru praniach zrezygnowałam z jej używania. Dla mnie wszystko było jakieś niedoprane, jakby przepłukane samą wodą. Więc chyba miałam tą opcję mega super eco ;)

o, wyglądała dokładnie tak:
Obrazek
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: MamaŻaby » 02 lut 2016, 20:10

malaJu pisze:Ale orzechy i tak muszę zużyć ;) Choć dla mnie pranie w nich ma charakter bardziej płukania ;)

Ja szukając alternatywy dla typowych detegrentów do prania trafiłam na orzechy i mam niestety dokładnie takie samo zdanie jak malaJu. Fakt, że pierwsze pranie, jakie z nimi zrobiłam było białe więc moje wrażenie faktycznie mogło takie być. Ale jakoś mi nie leżą. Najbardziej odpowiadają mi jednak kapsułki piorące Vizira/Ariela (kupuję jak są w promocji 38 szt. za 29,90). Do prania wrzucam 2 kapsułki i jestem zachwycona bo pranie doprane, miękkie i pięknie pachnące. Tutaj chyba nie będę eco 8-)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: torebka13 » 29 lut 2016, 14:12

do ręcznego żel, ale do pralki to kapsułki.
torebka13
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2016, 14:09
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: caixa » 03 mar 2016, 8:11

Skusiłam się na kapsułki Ariela i zdarzyło mi się, że przykleily się do drzwi i nie rozpuściły do końca. :roll: Proszek dużo bardziej mi odpowiada.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 03 mar 2016, 11:51

caixa, dlatego ja wrzucam kapsułki do woreczków do prania bielizny. Do tego dorzucam chusteczki chroniące przed zafarbowaniem i dopiero takie zawiniątko wkładam do pralki.
Mnie to wszystko utykało na dole w uszczelce.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: misia-misia » 03 mar 2016, 12:23

Ja przestawiłam się już całkiem na żele i kapsułki, proszki poszły w odstawkę po tym jak zapchał się dozownik do proszku.
Ostatnio kupiłam żel do prania Biedronkowy. Całkiem fajny, ładnie pachnie. Nie jest drogi. Nie wiem jak radzi sobie z baaardzo zabrudzonymi rzeczami bo takowych w zasadzie nie mam.
Do białego mam kapsułki Perlux. Dla mnie są super i te do białego i do koloru.
Muszę kiedyś wypróbować Vizir czy Ariel.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: double_mum » 03 mar 2016, 12:41

Ja bazuję tylko na płynach (kupuję te niemieckie, najbardziej odpowiada mi Ariel, mniej Persil).
Natomiast kiedyś kolega zaproponował mi po okazyjnej cenie kapsułki Vizir i jak dla mnie masakra, miałam wrażenie, że pranie jest tylko wypłukane, a nie uprane (nie wiem jak jest teraz z ich jakością, bo było to prawie 2 lata temu).
Proszek to tylko koncentrat Persil do prania białych rzeczy - też kupuję ten niemiecki.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
double_mum
 
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Blue » 03 kwie 2016, 8:39

kapsułki Ariel u mnie odpadają.Kupiłam te zielone Color i zapach jest dla mnie nie do zniesienia,zbyt drażniący i chemiczny.Mnie ten zapach kojarzy się z płynem do podłóg albo płynem do naczyń.Mąż jak zasnął przy TV w pokoju z praniem w kapsukach Ariel,to wstał z bólem głowy.Mnie aż było gorzko w gardle.Owszem zapach utrzymuje się długo,wydziela się jeszcze przy kontakcie ciucha ze skórą (ale Perwoll też tak ma).Męczyłam się i resztę kapsułek dałam mamie.Nadal zapachowo jestem przy płynach do płukania Perwoll-różowym i niebieskim,bez względu w czym jest prane pranie.I te dziecięce płyny i proszki mimo że mają mdłe zapachy,już mi lepiej leżą niż te chemiczne.Ale ja zawsze byłam nadwrażliwcem sensorycznym-i zbyt duży hałas,zbyt dużo kolorów i właśnie zbyt mocne zapachy mnie zniechęcają.Nawet niektóre odświeżacze łazienkowe,samochodowe,że o miejscach/imprezach z kadzidłami nie wspominając,mnie drażnią;)Najbardziej lubię pranie pachnące wiatrem,słońcem i delikatnie w tle detergentem o delikatnym zapachu-ale takie rzeczy to tylko wiosną i latem:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 08 maja 2016, 9:16

Od dłuższego czasu u nas już są w 99% kapsułki. Płynu używam tylko jak wrzucam jedną-dwie rzeczy do pralki (typu softshelle, firanki, pluszaki), bo szkoda mi wtedy zużywać całą kapsułkę. Kupuję je w promocji, staram się wyszukać taką, żeby cena była o co najmniej 10 zł niższa, niż ilość kapsułek (np 38 kapsułek za 28 zł) i wtedy kupuję kilka opakowań.
Do płukania tylko Lenor, bo po Silanie Stasia kiedyś lekko wysypało.
Natomiast do gotowania ręczników zamiast płynu do płukania używam sody rozpuszczonej w wodzie i do cyklu prania dolewam ocet. Widziałam taki sposób u kogoś na fb (MamaŻaby?) i miał on niby gwarantować, że pranie będzie miękkie i puszyste. No u nas nie zadziałało, ale przynajmniej jasne ręczniki przestały być szarawe i pięknie zeszły plamy od emolientów.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: ava » 08 maja 2016, 9:53

szaraczarownica pisze:Od dłuższego czasu u nas już są w 99% kapsułki
U nas też. Zazwyczaj Persil. Wcześniej miałam tendencję do sypania zbyt dużej ilości proszku i czasami zostawał po nim osad na ubraniach, z kapsułką nie ma tego problemu.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 20 lip 2016, 14:00

Nie wiem, czy próbowałyście tych nowych kapsułek Surf. Ja się skusiłam. Zazwyczaj boję się nowości, ale tym razem postanowiłam się przemóc. Skusiło mnie to pachnące pranie. I co? D.... blada. Kupiłam te do prania kolorowego i wcale nie pachnie. Lepsze są Ariel touch of Lenor, bo tam rzeczywiście czuć zapach. A Surf są dużo droższe (jak to nowości).
Co do innych właściwości - bez szaleństw, więc wracam do Ariela i Persila.

Natomiast zmieniłam płyn do płukania na Cocolino. Nie wiem co zrobili z Lenorem, ale jak pojawiły się te nowe, co to ponoć mają niemiecką formułę, to pranie przestało mi pachnieć. Silan u nas jest spalony, więc znowu skusiła mnie reklama, tym razem nowego Cocolino. Kupiłam zielony. Boże, jak on pięknie pachnie. Pranie też ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: kakonka » 20 lip 2016, 15:48

szaraczarownica, kupiłam surf- dopiera i to mnoe interesuje bo i tak dodaje plyn do plukania i jest to Cocolino :D rozżowy... Uwielbiam :D pranie pięknie i długo pachnie :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Blue » 08 lis 2016, 8:21

Czy ktoś używał Perwolla w żółtej butli (Care & Repair) albo Perwoll Sport w jasnoniebieskiej i może polecić lub nie?Bo jestem wierna jedynie butlom Brilliant Color oraz Care balsam (jasnoróżowy),a mam ochotę wypróbować też inne.Na allegro z kolei jest jeszcze więcej rodzajów Perwolli-czy któreś są warte polecenia?Chwalą w necie ten Sport,że neutralizuje zapachy,można prać ciuchy z membranami itp.Moje próby "zdrady" dotychczasowych środków piorących kończą się kiepsko (przeważnie nie odpowiada mi zapach/faktura ubrań po praniu i oddaję mamie napoczęte opakowania),stąd ostrożność ::)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Blue » 08 lis 2016, 20:31

W końcu wyszłam z Rossmana z Lenorem Perfumelle (najlepiej mi w butli pachniał)oraz z Perwolem tym w złotej butli Care & Repair.Zobaczymy:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: ewwe » 26 sty 2017, 22:37

Ja do codziennego prania wybieram vizir, do ciemnych ubrań Perwoll. Ale mam problem bo ostatnio białe bawełniane koszulki zafarbowały mi się na różowo i muszę jakoś je wybielić. Kupiłam niby odbarwiacz beckmanna ale jeszcze nigdy go nie używałam i zastanawiam się jak to rozegrać aby za pierwszym razem poskutkowało. Namaczać na zimno czy na gorąco? ile czasu? i w jakiej temperaturze później uprać w pralce?
ewwe
 
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2016, 0:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Blue » 13 kwie 2017, 16:01

Perwol w złotej butli i z czarną nakrętką Care & Repair jest OK.Uzywamy go na przemian z innymi Perwollami.Dziś jeszcze był w Biedrze za 15zł za 3 l (mimo,że w gazetce bodajże promo do wczoraj).To dopiero nasza 2 butla,ale jest całkiem OK.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: malaJu » 13 kwie 2017, 17:13

Blue, widziałam właśnie, że jedna babka kupowała i się zastanawiałam, jak z jakością tego środka.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Blue » 13 kwie 2017, 17:31

MalaJu-całkiem spoko.Na częste prania (przeznaczenie:"daily") albo szybkie programy dobra sprawa.Na trudne plamy-nie wiem,ciężkie plamy mamy głównie latem.Podejrzewam,że bywają skuteczniejsze detergenty;)U nas basenowe rzeczy non stop pierzemy (2 x w tyg) więc aby się nie "mechaciły" i nie rozłaziły,to idea "Care & Repair" wydaje się być idealnie dopasowana.Ale co już jest podmechacone,to takie zostanie,cudów nie ma;)Ogólnie rzeczy miękkie,zapach OK.Normalnie bez promo cena między 20 a 30 zł za 3l.Wzięliśmy bo po pierwszej butli wrażenie przyzwoite.Dla "fanów" Perwolla pewnie będzie OK,te produkty się lubi albo nie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Blue » 03 sie 2017, 19:35

Butla za butlą idzie,oszaleć mozna z tym praniem.Aktualnie polubiłam do płukania Lenor Parfumelle-Gold Orchid oraz Silan Aromatherapy - Nectar Inspirations. Są dość mocne zapachowo ale pranie przewietrzone letnim wiatrem nie pachnie drażniąco,zmiękczają też jak trzeba.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: malaJu » 04 sie 2017, 10:31

Ja już tylko kapsułki Ariela. Płyny stoją.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Fijołkowa Mama » 04 sie 2017, 11:49

malaJu pisze:kapsułki Ariela

lubię ::) a zapach Mountain Spring <3 Aktualnie w Kauflandzie są po 22,49 (te pakowane po 28 szt.)
Ale do do białej pościeli, firanek, kuchennych ścierek itp. używam proszku do prania. A płyn do płukania to Coccolino zielony.
Fijołkowa Mama
SuperMama
 
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:02
Has thanked: 44 times
Been thanked: 10 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Blue » 05 sie 2017, 18:42

Tez miałam te poduszeczki Ariel o tym zapachu co piszecie,ale nie stały się hitem.Raz,że zapach mocny,dwa że przykleiły mi się do bluzy czy czegoś tam (dopiero po tym kładłam je w siateczkę do bielizny by tego uniknąć.A ten Silan,bo nie wyszczególniłam-podoba mi się ten "Orange Oil&Magnolia".
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Tasia » 25 wrz 2017, 5:47

Przekonałam sie ostatnio do kapsułek. I jak dla mnie jest to bardzo wygodne rozwiazanie :) Polubiłam bardziej niż proszki ;)
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: martonia » 25 wrz 2017, 5:56

Widziałyście gdzieś stacjonarnie kapsułki Perlux? Czy raczej tylko przez internet można zamówićwiczyć?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Pepsi » 25 wrz 2017, 11:24

malaJu pisze:Ja już tylko kapsułki Ariela. Płyny stoją.

malaJu, a nie zostawiają ci plam?? Bo ja prałam tylko w kapsułkach ale jak nie do końca się rozpuściła to zostawiała plamy na ubraniach :/
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 25 wrz 2017, 12:05

martonia, Gustpol
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: martonia » 25 wrz 2017, 13:46

szaraczarownica pisze:martonia, Gustpol
a dawno je widziałaś? my byliśmy jakieś 2 tygodnie temu i nie znalazłam, a właśnie za nimi rozglądałam się..
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 25 wrz 2017, 15:33

martonia, kupowałam jakoś w maju/czerwcu. Widać mieli chwilowy brak, bo moja mama się tam regularnie zaopatruje, mnie akurat nie przypadły do gustu.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: 19anioleczek92 » 25 wrz 2017, 16:37

Ja standardowo używam proszku zazwyczaj Bryza i płyny do płukania dla Bianki z Lidla biały doussy a dla nas kupuje w e'cleclerk fioletowy lub różowy sofin mają ładne i delikatne zapachy. Czasami jeszcze w biedronce Eden ale to zależy jakie serie mają.
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 25 wrz 2017, 16:49

A ja zużywam ostatnią butelkę płynu do płukania i przerzucam się na ocet + perełki zapachowe. Od prawie 2 lat piorę tak ręczniki (perełki dorzucam od niedawna, wcześniej po prostu nie pachniało) i pranie jest bardziej miękkie, niż po płynie do płukania.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: malulu » 25 wrz 2017, 21:08

szaraczarownica, powiesz w jakiej proporcji, ile octu, perełek-jakich perełek?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 25 wrz 2017, 21:15

malulu, octu leję pełen pojemnik na płyn do płukania - tak jak lałam płynu.
A perełki na przykład takie
Obrazek
Obrazek

Myślałam już nad tym, czy nie dodać do octu jakiś olejek, ale trochę się boję, bo to jednak tłuste jest.


Tylko niestety pranie musi się wypłukać z płynu, więc przez kilka pierwszych prań nie widziałam efektu. Natomiast niedawno kpiłam nowe ręczniki w Ikei i jest efekt wow. Są super mięciutkie po wypłukaniu w occie.
Poza tym ocet ma tę dodatkową zaletę, że utrwala kolor.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: malulu » 26 wrz 2017, 8:01

szaraczarownica, dzięki, muszę wypróbować ten sposób.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: mariolka » 07 lis 2017, 8:37

Ja nie mogę przekonać się do kapsułek Do rzeczy białch i kolorowych używam proszków do prania ,natomiast do czarnego płynów Ponadto stosuję do płukania w zależności od tego co piorę płyn do płukania bądź ocet (efekt super)
mariolka
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2016, 19:20
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: Lilianna » 15 lis 2017, 18:42

Mi kapsułki nie spasowały, chociaż teraz jest na nie taka trochę moda. Mam płyn do czarnego, do kolorów, do białego proszek bo mam najmniej białych rzeczy w domu. No i do wszystkiego ten sam płyn do płukania. Dla mnie najwazniejsze, żeby do ciemnych ubrań byl dobry płyn, bo nie znoszę tego, jak moje ubrania są szarawe zamiast czarne :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilianna
 
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2017, 14:14
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: MamaŻaby » 01 lut 2018, 13:11

Ponieważ temat sam się odświeżył to ja się pochwalę, że od jakiegoś już czasu robię pranie w samodzielnie wykonanym proszku do prania (nawet wyeliminowałam płyny do prania, co wydawało mi się niemożliwe) plus płukanie w occie z dodatkiem olejku eterycznego. Jestem zadowolona i raczej już nie wrócę do kupnej chemii.

Zresztą dom także czyszczę samodzielnie wykonanymi detergentami - mam płyn do dezynfekcji kuchni, łazienki i wc oraz taki do mebli pokojowych. Zrobiłam mleczko do czyszczenia. Mam też własnoręcznie wykonany odświeżacz zapachowy. Lubię naturalne środki do czyszczenia. Ostatni bastion kupnej chemii to kostki do zmywarki ale przymierzam się do wykonania własnych 8-)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 01 lut 2018, 13:30

MamaŻaby, spisz mi to wszystko na kartce. Z chęcią zabiorę przepisy i posłucham w przyszłym tygodniu :)
Ja kończę perełki zapachowe i też już u nas będzie tylko ocet + olejek. Wypróbowałam ten sposób, wiem że skuteczny, niebrudzący, a dużo tańszy.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: klara76 » 01 lut 2018, 14:07

szaraczarownica, a jaki olejek? Nie tłuści rzeczy?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: MamaŻaby » 01 lut 2018, 14:17

klara76, ja używam lawendowego. Nie tłuści :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: szaraczarownica » 01 lut 2018, 14:18

klara76, ja różanego i lawendowego. Nic nie jest zatłuszczone. Też się tego bałam.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: niesia2708 » 01 lut 2018, 15:42

MamaŻaby, napiszesz tutaj przepisy?
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Proszek, płyn czy kapsułka? czyli pranie w XXI wieku

Postautor: kochecka » 01 lut 2018, 19:35

Też chętnie poczytam. Na razie wdrożyłam od jakiegoś czasu ocet zamiast płynu do płukania tkanin. A olejku ile wlewacie?
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron