Ustawa odpadowa

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Emi » 09 sie 2013, 8:26

U nas pojemniki juz od jakiegoś czasu są. My skrupulatnie oddzielamy każdy śmieć do różnych worków.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Patrycja11 » 09 sie 2013, 8:43

szaraczarownica pisze:Wiecie co, pierniczymy z mężem segregację. Jest 9 sierpnia, a u nas dalej nie ma nowych pojemników. Mój mąż, wielki zwolennik segregacji jest wściekły, bo przez ponad miesiąc stał jak głupi i z jednego wora na segregowane rozdzielał to po staremu. W końcu powiedział, że ma dosyć i że wyrzuca to wszystko do pojemników ogólnych.
u mnie jest dokładnie tak samo, więc mam takie samo podejście.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Pepsi » 09 sie 2013, 11:33

U nas nie ma pojemników, nie ma worków i automatem nie ma segregacji =)))) wybrali jakąś firmę na okres 5 miesięcy i maja ponownie robić przetarg więc całkiem możliwe, że dostaniemy pojemnik i zaraz go nam zabiorą. Dobrze, że Remondis nie zabrał jeszcze starego pojemnika bo chyba te śmieci byśmy pod urząd wozili :ymdevil:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: kochecka » 09 sie 2013, 15:42

u nas pojemników nie ma ale worki nam dali. Zrobili harmonogram odbioru odpadów ale co z tego jak jeszcze nigdy nie odebrali tego dnia co powinni :evil: nie wspomnę o innych odpadach. Mamy aktualnie do wyrzucenia nieco papy, trochę eternitu jakies puszki po farbach itp. Powiedzieli nam, że miasto wystawi jakies pojemniki na odpady niebezpieczne. i co? wycofali się z tego. Teraz podali nam nr do firmy, która odpłatnie zabierze nam te odpady. Taaa 500zł za kontener. Wspaniale. A jak nie to musimy dalej sobie to trzymać. Albo chyba zjeść :evil:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Patrycja11 » 09 sie 2013, 15:50

kochecka pisze:Teraz podali nam nr do firmy, która odpłatnie zabierze nam te odpady. Taaa 500zł za kontener. Wspaniale. A jak nie to musimy dalej sobie to trzymać. Albo chyba zjeść
albo zrobić tak jak mnóstwo ludzi,przynajmniej u mnie w mieście, chodzę z synem po mieście to widzę. Podjeżdżają ludzie samochodami, zapewne z domków, bo z bloków każdy ma swój klucz i nie wydaje mi się, żeby podjeżdżał do czyjegoś kosza, na innym osiedlu, wywalają woooooory śmieci i odjeżdżają. A ponieważ nie wszystkie śmietniki są zabezpieczone kluczami i takimi że tak nazwę "domkami" to samowolka po całości.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Deco-Ania » 09 sie 2013, 18:44

Patrycja11 pisze:Podjeżdżają ludzie samochodami, zapewne z domków
nie tylko - uwierz mi. Zwłaszcza tam, gdzie są zamknięte śmietniki. U naszego znajomego była taka sytuacja: przyuważył swojego sąsiada jak pakował śmieci do samochodu żeby gdzieś wywieść
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 06 wrz 2019, 8:29

Czytam o segregacji i nie wiem-czy na działce która przykładowo jest mała i wąska mam obstawic sobie 5 czy tam 4 kubłami na smieci w przypadku gdy postanowię segregowac by mniej placić?I co jaki czas zabierają te śmieci?Przecież po remontach jest tego mnóstwo (skuwanie,puszki po farbach) a i zwykłe kości po mięsie śmierdzą latem już po chwili.I w tych oparach mam czekać aż po te śmieci przyjadą łaskawie?W bloku to codziennie wywalam 1-2 wory do ogólnego pojemnika na bieżąco i mam z bani.Przy wielu zaletach widzę i dużo dylematów.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: szaraczarownica » 06 wrz 2019, 8:46

Blue, remontowe to do worka/pojemnika z gruzem i specjalna firma. Nie wolno tego wyrzucać do zwykłych
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: malulu » 06 wrz 2019, 9:04

Blue, przy remoncie zamawiasz kontener na własny koszt. Uwierz mi, uzbiera Ci się kontener przy większym remoncie.

Ja mam 3 kosze + worki na bio, a makulatura idzie w karton. Czyli śmieci dzielimy na 5 pojemników. U mnie poza zimą bio jedzie co 2 tyg, ogólne też, szkło, plastik, makulatura 1x miesiąc.
Wystarczy się przyzwyczaić. W kuchni też mam 2 kosze na śmieci by od razu segregować. Do tego pojemnik na zakrętki, które idą na zbiórkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 06 wrz 2019, 9:09

Fakt,z tym remontem to faktycznie osobny kontener.
A z koszami nie bardzo widzę przy wąskiej działce te kubły.Chyba żeby wykarczować drzewa/krzewy ale na to też trzeba mieć pozwolenie.
Do jakiej średnicy można wycinać bez pozwolenia?(pod miejsce na kubły).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: malulu » 06 wrz 2019, 9:13

Blue, obecnie drzewa możesz ścinać bez pozwolenia, składasz tylko wniosek, że będziesz je ścinać i ktoś je ogląda. Czasem mogą powiedzieć, żeby po ścince posadzić nowe w miejscu, w którym nie będą przeszkadzać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 06 wrz 2019, 9:18

Aha,to na leśnych działkach jest pewnie inaczej (mama musiała załatwiać pozwolenie na wycinkę drzew).To wszystko wydaje się bardziej skomplikowane niż zakladałam ale nadal nie zrażam się.Jedyne co widzę,że jeśli dotąd lataliśmy jak kot z pecherzem to potem będziemy latać jak koty z 2 pęcherzami zanim to wszystko sobie poukładamy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: ava » 06 wrz 2019, 10:11

malulu pisze:Ja mam 3 kosze + worki na bio, a makulatura idzie w karton. Czyli śmieci dzielimy na 5 pojemników. U mnie poza zimą bio jedzie co 2 tyg, ogólne też, szkło, plastik, makulatura 1x miesiąc.
Wystarczy się przyzwyczaić. W kuchni też mam 2 kosze na śmieci by od razu segregować. Do tego pojemnik na zakrętki, które idą na zbiórkę.
U nas prawie identycznie, tyle że na bio mamy kosz a nie worek i mamy trochę inną częstotliwość odbioru odpadów.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 06 wrz 2019, 10:48

A czy te odpady nie smierdzą zalegajac tyle czasu?Ja mam nadwrażliwy węch.Wogóle jak czytam że "teraz twój dom stanie się twoim nowym hobby" w sensie że skurczy się ilośc czasu wolnego bo tyle jest do zrobienia wokól i wewnątrz to mnie to lekko przeraża.Koleżanka do mycia okien bierze firme zewnętrzną bo nie daje rady.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: ava » 06 wrz 2019, 10:54

Blue, tak szczerze mówiąc my z kosza bio nie korzystamy. Tesciowie choduja kury, więc obierki idą do nich. Z kosza z odpadami zmieszanymi czasami jest jakiś zapaszek, ale tylko podczas otwierania. Odkąd nie ma pieluch do wyrzucania to jest ok ;)
Do okien polecam myjke Karchera ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: malulu » 06 wrz 2019, 10:58

Blue, zmiany w wycince zmieniły się jakieś 3 lata temu.
Leśne działki mogą być pod nadzorem nadleśnictwa.

Co do zapachu - kosze ustawiasz w cieniu, niekoniecznie przy drzwiach wejściowych, zamykasz klapy i tyle.

Zdecydowanie czas się kurczy w domach. Jak skończysz w środku to trzeba na zewnątrz i na odwrót. Jak słońce świeci, to musisz zrobić ogród, bo jak zacznie padać lub będzie ciemno to nic nie zrobisz.

Do okien myjka, do odkurzania irobot, suszarka na pranie i do przodu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 16 wrz 2020, 8:20

Jak segregujecie śmieci w praktyce?Macie 5 koszy w kuchni?A te z Was które mieszkają w domach na zewnątrz też 5 koszy?Właśnie chciałam zamawiać,byłam o krok od kliknięcia koszy a mąż mowi,że ludzie idą na skróty bo widzi co wystawiają zanim śmieciarka przyjeżdża.Prawie wszystko ładują w zmieszane,bo odpady segregowalbe muszą być czyste a jak nie są (np po jedzeniu),to powinno isc w zmieszane.Czegoś tu noe kumam-to tak wygląda segregacja???Nie ma kar za takie "segregowanie"?I mówi że wystsrczą nam 2 kosze-bio i zmieszane.Aż się pospieraliśmy.No k*rwa,taka segregacja,serio?Ale prawdą jest,że jak się idzie osiedlem to mało kto ma 5 koszy,zazwyczaj stoją 1-2.Wyjaśni mi to ktoś?Widocznie zbyt serio podchodzę do tematu...
Druga rzecz-w śmieciarkach są kamery do worków,zresztą gdy worek przezroczysty to widać co w środku-i śmieciarze faktycznie te worki ze "zmieszanymi"zabierają wszystkim.Ja już nic z tego nie kumam.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: malulu » 16 wrz 2020, 8:30

Blue, to czy sprawdzają zależy od firmy. U nas zaglądają do kosza przed wrzuceniem do samochodu.
Mamy pojemniki na zmieszane i plastik oraz worki na bio, makulaturę, szkło.
Zobacz ile odpadów danej frakcji produkujecie i wtedy zdecydujesz ile pojemników potrzebujesz.
My szkła mamy bardzo mało, bio sezonowo. Wiosną bywa nawet 12 worków, zimą 1-2.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: niesia2708 » 16 wrz 2020, 8:37

Ja mam 3 kosze. Mieszane, szkło i plastik/metal/papier. Dodatkowo mamy kompostownik.
I tak segreguje. W domu mamy 3 małe kosze- bio, mieszane i plastik/metal/papier.

To co mnie wk%^&&**a u nas w Gminie to to,że segregowane odbierają raz na 2 miesiące!!!!!
Teraz nowa opłata o wiele wyższa a harmonogram niezmieniony.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 16 wrz 2020, 9:49

Szkła mamy bardzo mało.Papieru też nie za duźo (głownue po jajkach i ryżach/kaszach),plastiku mnóstwi,buo też się uzbiera.
Segregowane zabieraja tylko raz w tyg-może to jest powodem,że ludzie wsadzaja wszystko w "zmieszane"?
Ja pierdzielę,ale segregacja...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: szaraczarownica » 16 wrz 2020, 9:58

My mamy 5 koszy i 5 różnych pojemników na osiedlu. Staramy się segregować, nie myję niczego.
W ogóle szlag mnie trafia, bo miałam na studiach koleżankę, której tata był wykładowcą na wydziale ochrony środowiska i ona tam później poszła na drugi kierunek. Z racji powiązań zabierali ją na różne konferencje i opowiadała, że była w Austrii przy granicy z Czechami w sortownio-spalarni śmieci. Najpierw Czesi protestowali, potem się cieszyli z takiego sąsiedztwa. Nie dość, że docierały tam śmieci niesegregowane, to maszyny z zakładu potrafiły posegregować całą masę w 99%. To szło do recyklingu, a bardzo mała reszta na spalenie. Dzięki mega filtrom nie było nawet grama zanieczyszczeń w powietrzu, a dostawali jeszcze z tego prąd. Można przerzucić na odbiorcę? Można. Trzeba tylko chcieć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 16 wrz 2020, 10:04

Szara-mąż mówi że nikt normalny nie ma w domu 5 koszy plus 5 koszy na zewnatrz =))))
Mówię,że się spieramy o to.On mówi że w kuchni wystarczą nam 3 a na zewnątrz 2.Co mają ludzie w domach nie wiem,ale przed domami faktycznie widać że idą na skróty i oddają wory ze zmieszanymi,tu się z nim zgodzę.Już nie wiem czy to zamawiać czy nie i ile.Ja też jestem z tych co na serio podchodzą do tematu.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: szaraczarownica » 16 wrz 2020, 10:09

Blue, w starym mieszkaniu mieliśmy 2 - zmieszane i segregowane i potem trzeba było to po prostu powrzucać do odpowiednich pojemników. Bio się nie przejmowaliśmy, bo chyba po tygodniu ktoś nam ukradł ten kosz i już się nigdy nie pojawił
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 16 wrz 2020, 10:15

Ja to byłam pewna że za niesegregowanie są kary.A mąż się upiera że odpad brudny segregowany to zmieszane i to jest prawidłowa segregacja.I on by dawał do zmieszanych jak najwiecej,tak jak inni ludzie a nie robił galerię 5 koszy przed domem.I że wtedy nie będą zalegać jak na wysypisku jak raz w tyg odda się zmieszane i raz w tyg segregowane.Czyli z jego gadania wychodzi że połowa śmieci u nas to bedą zmieszane,a segregowane głownie bio bo czystego papieru i czystych tworzyw sztucznych jest mało.
Ktoś jeszcze może coś?Oszaleję z tymi śmieciami.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Bian » 16 wrz 2020, 11:32

Ja mieszkam w kamienicy, na podwórku mamy 5 koszy - zmieszane, szkło, papier, plastik/metal i BIO. W domu mam kosz na zmieszane, przy drzwiach torbę na papier, plastik czy szkło, segregujemy przed wrzuceniem do odpowiednich koszy. No i BIO, zazwyczaj na bieżąco do jakiegoś małego pojemnika i z niego prosto do kubła na podwórku.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: ppola » 16 wrz 2020, 12:04

Mieszkam w domu mam 5 koszy na zewnątrz w domu 3 kosze pod zalewem (zmieszane, bio,platik/metal) i jeden w spizarce na butelki plastikowe. Segregujem, używamy ;;) u nas w jednym tygodniu są zmieszane w następnym segregacja i tak na zmianę do tego raz w miesiącu szklo. W mojej okolicy wszyscy mają po 5 koszy, gmina nas wyposazyla i faktycznie są one wystawiane w odpowiednie dni.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4830
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 16 wrz 2020, 12:09

Ktoś jeszcze:)?Będe mu to czytać =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: ava » 16 wrz 2020, 12:26

Mieszkamy w domu, segregujemy na
Bian pisze:zmieszane, szkło, papier, plastik/metal i BIO
Tyle że na papier nie dostajemy kosza, a jedynie worki (stoją sobie w spiżarni). Pod zlewem mam dwa kosze - na odpady zmieszane i plastik/metal (u nas określane jest to jako odpady suche). Szkła nie mamy dużo, więc jak trafi się jakaś butelka to po prostu stawiam ją pod zlewem obok tych dwóch ww. koszy i wynosi się przy okazji.
Bian pisze: BIO, zazwyczaj na bieżąco do jakiegoś małego pojemnika i z niego prosto do
kur u teściowej :lol: Z dużego kosza na BIO mało korzystamy.

ppola pisze:W mojej okolicy wszyscy mają po 5 koszy, gmina nas wyposazyla i faktycznie są one wystawiane w odpowiednie dni.
U nas to samo, tyle że 4 kosze i worek na papier.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: kochecka » 16 wrz 2020, 13:15

Mieszkamy w domku - w domu mamy 3 kosze - zmieszane, plastik/metal i bio. Mamy też kompostownik. Na zewnątrz mamy tylko 1 kosz - na zmieszane. Plastiki, papier i szkło finalnie trafiają do worków, które dostajemy za każdym razem kiedy zabierają śmieci. Worki sobie czekają w warsztacie póki co. Jednak przymierzamy się do kupienia jeszcze koszy na zewnątrz na szkło i plastiki.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martonia » 16 wrz 2020, 13:32

My w mieszkaniu mamy 3 kosze: zmieszane, papier, plastik/metal/tworzywa. Szkła mniej, więc odstawiamy. Jak wynosimy to też do.koszy z segregacją.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: 19anioleczek92 » 16 wrz 2020, 14:14

W mieszkaniu mam 5 koszy bio, zmieszane, plastik, szkło i papier z tym, że szkła tego do segregacji prawie nie ma a papier zbieramy i wynosimy raz na jakiś czas. Mieszkam póki co w kamienicy i mamy wszystkie kosze w tym jeden duży na resztkowe i mały tzw krokodylek też no i papier, szkło, bio i plastik. W nowym mieszkaniu też będziemy segregować, ale śmietniki są w cały świat :roll:
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: kata100710 » 16 wrz 2020, 15:06

My tez segregujemy w domu 3 kosze- bio, plastik/metal i zmieszane, a na zewnątrz wystawiamy 5 bo jeszcze papier i szkło,odbieraja raz w tygodniu
kata100710
 
Posty: 81
Rejestracja: 02 lut 2013, 19:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: caixa » 16 wrz 2020, 17:23

My mamy póki co kosz na zmieszane i na tworzywa. Chcemy na butelki dokupić jeszcze. To na zewnątrz. Papier i bio do worków idzie.
W domu mamy segregacje na 4 kosze. Z bio zrezygnowaliśmy bo ciągle mi się myliło. Muszę młynek pod zlewem zamontować to nic nie będzie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 16 wrz 2020, 18:54

Ustaliliśmy,że przed domem będziemy mieć 3 kosze:)Jakos się dogadaliśmy.Generalnie rano poklociliśmy się o te smieci...Teraz są dwa kosze.W domu też będziemy mieli 3 (już są) tzn w kuchni bo worek na szklo jest w garazu,gdyz przez caly tydzien mamy moze kilka sloiczków typu koncentrat pomidorowy czy pesto i to na tyle.
Z tego co widzę,to macie od 3 do 5 koszy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martonia » 16 wrz 2020, 19:20

Blue, powinnaś przeprowadzać badania ankietowe ;)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: klara76 » 16 wrz 2020, 20:49

My mamy w mieszkaniu pięć małych koszy: papier, szkło, plastik, bio i mieszane
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martonia » 20 lis 2020, 18:48

W Łodzi już po głosowaniu. Za śmieci będzie opłata 9,60 zł za każdy metr sześciennych zużytej wody. Chodzi o uszczelnienie systemu. Ludzie deklarują do śmieci 1 osobę, a mieszkają 4. Teraz nie będzie tak prosto oszukać. Ja wyliczyłam, że u nas opłata będzie na podobnym poziomie jak za 3 osoby. Chociaż podejrzewam, że wzrośnie, bo od 8 miesięcy pracujemy w domu, to i zużycie wody zapewne wzrosło. Muszę spisać wodomierze i podać stan do spółdzielni, jak zwykle na końcu roku, tylko żebym się nie wystraszyła ;)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: gohnia » 20 lis 2020, 19:24

martonia, czytałam, że wezmą do obliczeń jesień/zimę 2019/20. Ja już się boję co nam wyliczą :shock:
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: szaraczarownica » 20 lis 2020, 19:29

gohnia, my mniej więcej wiemy - zamiast 75 zł będziemy płacić około 120 :evil:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martula_87 » 20 lis 2020, 19:37

szaraczarownica pisze:gohnia, my mniej więcej wiemy - zamiast 75 zł będziemy płacić około 120 :evil:

U nas bardzo podobnie płacimy uczciwie za śmieci a przy tej zmianie będziemy płacić więcej i to sporo......
A wiecie na co ludzie wpadli uczciwie płacący że zmienią opłatę za śmieci za np 1/2 osoby tu będą płacić mniej a w wodzie więcej. Także takie uszczelnienie systemu...... :roll: :lol: :roll: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martonia » 20 lis 2020, 22:25

martula_87 pisze:A wiecie na co ludzie wpadli uczciwie płacący że zmienią opłatę za śmieci za np 1/2 osoby tu będą płacić mniej a w wodzie więcej. Także takie uszczelnienie systemu......
możesz rozwinąć? bo ja nie zaczaiłam..
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 21 lis 2020, 7:48

Poczytałam trochę na stronie UM o nowych zasadach naliczania opłat za śmieci.Widzę miesiące od pazdziernika do marca.Od rachunków jest maż,muszę go zapytać jak to się u nas zmieni.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: gohnia » 21 lis 2020, 9:07

Ze strony miasta

Obrazek
Obrazek
Obrazek
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martonia » 21 lis 2020, 9:30

Napływ odpadów z zagranicy :/ to jakiś koszmar. .
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: caixa » 21 lis 2020, 11:47

A jak wyliczą tę opłatę jak my mieszkamy od niedawna pod tym adresem?
I co w przypadku gdy ktoś miał awarię i większe zużycie przez to?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: Blue » 21 lis 2020, 12:23

Caixa-biorą miesiące od pazdziernika do marca i też nie wiem jak to u nas ze zmiana miejsca zamieszkania.Tu mieszkaly 3 osoby,teraz jest nas 4 ale moze nie tyle adres co rachunki?No idea,trzeba doczytać,zostawilam to mężowi.

Aktualnie produkujemy najwięcej śmieci na całej ulicy-nie wiem czy to normalne.Fakt,ze jestesmy jedną z mlodszych o ile nie najmlodsza tu rodziną z dziecmi no ale jest nas tylko 4.A zmywarke wstawiam po min.2x dziennie a jest duza-tez noe wiem czy to norma a pewnie ciagnie wody niemało jak tak czesto chodzi.W tym ukladzie to chyba dobrze ze m.in.przy okazji basenow sie kapiemy-wlosy itp.;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: lmyszka » 21 lis 2020, 12:29

No dobra my płacimy zaliczkowo wodę, a potem raz w roku jest wyrównanie za nią.
Czyli płacę za zadeklarowana ilosć metrów, a potem albo dopłacam albo mi oddają.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martula_87 » 21 lis 2020, 13:54

martonia pisze:
martula_87 pisze:A wiecie na co ludzie wpadli uczciwie płacący że zmienią opłatę za śmieci za np 1/2 osoby tu będą płacić mniej a w wodzie więcej. Także takie uszczelnienie systemu......
możesz rozwinąć? bo ja nie zaczaiłam..


Tzn wiesz ja nie wiem jak to będzie ale ludzie komentują w ten sposób. Dla mnie to tez nie ma sensu. Skoro wylicza z użycia wody to co ma ilość osob.
My mimo że za śmieci mieliśmy zdeklarowana nasz 3 bedziemy płacić więcej. A specjalnie wody nie marnujemu wręcz staram się oszczędzać jak mogę.
martonia pisze:Napływ odpadów z zagranicy :/ to jakiś koszmar. .
i to jest kosmos nawet śmieci z Nigerii do nas trafiaja. Akurat sąsiad siedzie w tym temacie. Mowi to co do nas z zagranicy zjeżdża to jest nawet nie do pomyślenia bo Polska weźmie wszyskto nawet najgorszy syf najbardziej szkodliwy ktory inne państwa nie przyjmą bo blokuja firmy ustawami. I nas droga wolna.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: martonia » 21 lis 2020, 14:48

Właśnie ciekawa ta kwestia wzięcia pod uwagę opłat za padziernik-marzec(tzn.ja w spółdzielni spotkałam się z tym, że ludzie w miesiące wakacyjne nie płacą, bo jada na działkę i deklarują, że płacą pod innym adresem itp.), ale my też płacimy cały rok np. za 7 m3 miesięcznie i później dopłata, albo nadpłata. Nie mamy zmywarki i roślin do podlewania. Ogólnie staramy się oszczędzać wodę.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Ustawa odpadowa

Postautor: gohnia » 21 lis 2020, 18:00

martonia pisze:Nie mamy zmywarki
Akurat zmywarka pomaga oszczędzać wodę. W zależności od modelu zużywa ok. 12l wody.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron