Podział obowiązków domowych

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Podział obowiązków domowych

Postautor: malaJu » 01 lis 2012, 12:53

Dziecko z pewnością zmienia pojęcie podziału obowiązków. Panowie siłą rzeczy muszą nieco odciążyć żony, bo te mają mnóstwo nowych zajęć wokół dziecka. Jak Wasi mężczyźni? Czy i co przejęli na swoje barki?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: Emi » 01 lis 2012, 20:44

Mój mąż niestety za wiele obowiązków to nie przejął: wyrzuca śmieci, czasem robi zakupy ale przede wszystkim zaprowadza Adasia do przedszkola i go odbiera, no i poświęca mu więcej czasu niż ja. Dodatkowo przejął na siebie kąpiel starszaka i mycie mu zębów.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: martula_87 » 02 lis 2012, 7:43

U nas szczerze mogę przyznac że więcej w domu robi mój mąż.Trochę rozleniwiłam się przez ciąże bo a to mdłości a to przykaz leżenia mąż mnie bardzo wyręczał i pomgał.
Teraz też dużo robi ale często gęsto muszę mu przypomniec że należałoby coś zrobic.
Ale w sumie jest też pewien podział ja nie znoszę zmywac naczyc i to jest działka męża.
Łazienkę zawsze sprzątam ja.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: gohnia » 14 lis 2012, 11:57

U nas to ja jestem kadrą zarządzającą i trzymam rękę na wszystkim. Mówię co trzeba zrobić, a mąż to wykonuje (ja oczywiście też ;)). Jemu tez to odpowiada, bo sam albo o czymś zapomni albo po prostu nie wpadnie na tak szalony pomysł jak np. umycie kwiatów albo poukładanie w szafie ;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: klarysa » 14 lis 2012, 13:27

Większość obowiązków wykonuję ja, bo mąż nie ma czasu (pracuje 12-15 godzin dziennie). On tylko wyrzuca śmieci i robi większość zakupów. Ostatnio wprowadził pewne zmiany w swojej firmie i jest szansa, że będzie z nami wieczorami, więc będzie kąpał dzieci.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: Pepsi » 14 lis 2012, 21:21

malaJu pisze: Panowie siłą rzeczy muszą nieco odciążyć żony, bo te mają mnóstwo nowych zajęć wokół dziecka. Jak Wasi mężczyźni? Czy i co przejęli na swoje barki?

Nie za bardzo było co przejmować, bo u nas wszystko jest zorganizowane od początku ;) np. rodzinne sprzątanie urządzałam zawsze w soboty i każdy miał swoją działkę, mąż gotował i gotuje (czasami), zmywał (jak się nie zmieściło do zmywarki) teraz jest tak samo. Przychodzi z pracy, zje obiad i bawi się z małą. Dziś np. budowali dom z kartonu i szukali dinozaurów :lol: Mała kapiemy wspólnie (obecnie ktoś ją musi stale pilnować bo pije mydliny z wanny :roll: ) potem ja ją myje i przebieram w piżamkę, tata daje kolację a ja sprzątam po kapaniu.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: Deco-Ania » 15 lis 2012, 10:15

U nas chwilowo coś takiego jak podział obowiązków nie istnieje.
Odkąd jestem w domu to raczej ja mam większość spraw na głowie.
Ponieważ M. zawsze więcej pracował, ustaliliśmy, że do niego należy kąpiel Antka, żeby chociaż tą chwilę mieli tylko dla siebie. Początkowo się udawało. Do czasu kiedy mój pracodawca się ze mną pożegnał (po urlopie macierzyńskim). Wtedy na Niego spadła cała odpowiedzialność za utrzymanie domu, więc czasami bywa, że wychodzi o 7:30 i wraca po 19:00 następnego dnia (tak właśnie jest dzisiaj). Taki podwójny dzień pracy zdarza się kilka razy w miesiącu, ale na co dzień nie jest lepiej - zdarza się, że wraca od pacjentów ok 21:00. Siła rzeczy więc zaczęłam przejmować też to, co wcześniej należało do niego - bo inaczej zwyczajnie nie byłoby to zrobione.

Nadal jednak robi sobotnie zakupy (te największe - ja w tygodniu tylko drobne rzeczy kupuję) i sprząta łazienkę - bo ja nie mam do tego cierpliwości - M. potrafi tam siedzieć nawet 5 godzin i pucować.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: agnieszka19 » 15 lis 2012, 10:56

U nas z obowiązkami jest różnie. Wszystko zależy od tego kto ile ma czasu.
Zazwycaj jednak mój mąż:
- wyrzuca śmieci
- podlewa kwiaty
- myje toaletę
- sprząta i układa rzeczy w lodówce
- zajmuje się wszystkim co związane z autami i rachunkami

Ja:
- ścieram kurze
- zamiatam
- robię pranie
- sprzątam łazienkę
- kąpie młodą

Jeśli chodzi o zmywanie czy gotowanie to można powiedzieć, że w bilansie mięsięcznym wyszłoby po równo.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: Frezja » 15 lis 2012, 12:30

agnieszka19 pisze:Zazwycaj jednak mój mąż:
- wyrzuca śmieci
- podlewa kwiaty

agnieszka19 pisze:- zajmuje się wszystkim co związane z autami i rachunkami

robi zakupy,ściera kurze,odkurza,swoje ubrania które wymagają prania ręcznego pierze sam,gdy czas pozwoli zajmuje się dzieckiem,kąpiemy przeważnie razem,choć ostatnio ta czynność zaczęła przechodzić na mnie :D
do moich obowiązków należy gotowanie i zmywanie,sprzątanie łazienki,prasowanie no i póki co karmienie,szkoda że mąż cyca z mlekiem nie posiada :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: yuna » 15 lis 2012, 15:01

U nas z tym podziałem bywa różnie. Większość rzeczy po prostu robimy zamiennie. Jedno się nie zmienia - ja robię prania, mąż sprząta kibelek. Reszta to już zależy od czasu, chęci i sił. Mąż stara się mi pomóc jak najbardziej może. Czasami zajmie się Emilką żebym mogła pójść na zakupy, pozmywać czy posprzątać, a czasami jak wróci z pracy to na odwrót - sprząta, gotuje, zmywa itd.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: Sybel » 15 lis 2012, 22:19

Mąż pracuje, ja robię obiady, oblatuję spacery z psami, na które on się siłą rzeczy nie może załapać. Śmieci wyrzucamy przy okazji spaceru wieczornego razem, zmywamy różnie, kto mniej zmęczony, sprzątamy pół na pół, on sprząta u szczurów, razem kąpiemy Wita. Ja częściej zajmuję się praniem, ogarnianiem rozpełzającego burdelu - bo mieszkamy w tej chwili w jednym pokoju u mamy i nie za bardzo jest gdzie ciuchy trzymać. Zakupy są zawsze wyprawą wspólną, tylko te codzienne robię zaraz po psim spacerze - generalnie u nas psy wprowadzają większą dyscyplinę, niż dziecko, bo one nie mogą chodzić w pieluchach. Motywują do ruchu itd.
Sybel
 

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: martonia » 18 lut 2018, 12:38

u nas w sumie niewiele się zmieniło, nie mogę narzekać na mojego męża, bo na pewno dużo częściej niż ja zmywa, gotuje, a na pewno odkurza, robi większe zakupy z listą, sprząta toaletę, większe domowe porządki wykonujemy wspólnie, czyli głównie
gohnia pisze:Mówię co trzeba zrobić, a mąż to wykonuje (ja oczywiście też ). Jemu tez to odpowiada, bo sam albo o czymś zapomni albo po prostu nie wpadnie na tak szalony pomysł
pod tym ostatnim zdaniem też się mogę podpisać, czasem potrzeba nakierować na zadanie do wykonania :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Podział obowiązków domowych

Postautor: Agatonka » 07 mar 2018, 8:48

My też dzielimy się obowiązkami i mąż zaczął częściej gotować ostatnio niż ja co bardzo mi odpowiada, bo wracam z pracy później niż on. Ja wolę wychodzić z psem aczkolwiek raz dziennie wyjdziemy razem na spacer jeśli to możliwe :)
Awatar użytkownika
Agatonka
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2018, 8:24
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron