Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Postautor: Fuente » 05 lis 2012, 21:53

Jak działa nasz NFZ nikomu mówić nie trzeba... :) Dlatego ja kiedy dowiedziałam się, ze jestem w ciąży natychmiast doubezpieczyłam się prywatnie... Osobiście korzystam z ubezpieczenia w Multibanku, ale identyczne ubezpieczenie jest w mBanku (firmą ubezpieczeniową w obu przypadkach jest Medica Polska), mam pełen pakiet za 119 zl mies- bez limitów lekarze prawie wszystkich specjalności, bardzo bogaty pakiet badań, rehabilitacja, wizyty domowe. Jestem bardzo zadowolona.

Często takie ubezpieczenia proponują pracodawcy, np wykupując dla swoich pracowników pakiety w LuxMedzie.
Korzystacie z takich form leczenia? Gdzie, jakie sa koszty, jakie są wasze opinie na ten temat?
Podzielmy się naszym doświadczeniem w tym zakresie. Gdzie najkorzystniej jest się ubezpieczyć. Pakiet indywidualny, a może rodzinny?

Aktualnie mam indywidualny, tylko na siebie, ale jak Amelka pojawi się na świecie, planuję zmienić wariant na rodzinny i doubezpieczyć męża i dziecko.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Postautor: szaraczarownica » 05 lis 2012, 22:07

Mam od kilku lat. Jak byłam zatrudniona miałam w Luxmedzie, potem byłam u męża w Limie, a teraz to jest już część grupy Luxmed.
Korzystam bardzo intensywnie, prowadziłam tam ciążę.
Teraz mamy ubezpieczenie rodzinne. Robiliśmy tam USG bioderek, byliśmy u gastrologa dziecięcego, a jutro jedziemy na konsultację do pediatry.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Postautor: kari » 23 lis 2012, 22:38

Fuente, a dowiadywalas się o lekarzy dla dzieci bo w karcie ubezpieczenia jest tylko pediatra i chirurg dziecięcy i tak dziś rozkminialam czy inni specjaliści są też traktowani jako dla dzieci
a co do firmowego to abonament wynosi ok 30 zł chyba ja nigdy nie wiem jak oni mi to liczą z wypłaty, prowadzialam ciążę w placówce współpracującej z luxmedem, jakbym miała chodzić prywatnie za kasę do lekarza to bym chyba zbankrutowała, choć jedno ważne badanie miałam na nfz, bo w luxmedzie koszt ok 700 zł, bo abonament nie refunduje raczej
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Postautor: Fuente » 24 lis 2012, 0:02

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Postautor: gohnia » 24 lis 2012, 9:49

Ja przez pracodawcę korzystam z Medicoveru i jestem jak najbardziej zadowolona! Dostęp do wszelkich specjalistów bez skierowań i kolejek, wyznaczanie wizyt on-line, badania bez łaski... same plusy!
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron