Soda oczyszczona

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Soda oczyszczona

Postautor: lmyszka » 26 mar 2015, 21:18

Natknęłam się na taki artykuł: http://dziecisawazne.pl/dom-bez-chemii- ... zyszczona/

Nie wiedziałam, że soda ma tyle zastosowań. Chyba czas zmienić nawyki.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Soda oczyszczona

Postautor: MałaMi » 26 mar 2015, 23:00

Od 3 lat sprzątamy praktycznie wyłącznie sodą, olejkami eterycznymi, cytryną i octem. Jest super, pachnąco, czysto i bezpiecznie dla dzieciaków. Straszliwie polecam! Chociaż wiem, że na początek może być trochę strach czy doczyszcza... Więc z własnego dość już długiego doświadczenia potwierdzam - doczyszcza ;;))
Podstawową rzeczą, której się nauczyłam obserwując szympansy i ich młode, było to, że posiadanie dzieci powinno być dobrą zabawą. (Jane Goodall)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MałaMi
 
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 22:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Soda oczyszczona

Postautor: malaJu » 26 mar 2015, 23:47

MałaMi, to ja poproszę o sprawdzoną miksturę do łazienki. Mam ocet i sodę, i tylko nie wiem, w jakich proporcjach to połączyć, żeby było ok.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Soda oczyszczona

Postautor: MałaMi » 27 mar 2015, 10:17

Jeśli chodzi o wannę, umywalkę i inne emaliowane wszystkie to przelewam wszystko wodą, wysypuję sodę (na wannę może max 2 łyżki wychodzi) i jadę szczotką - robi się taka pasta, a potem spłukuję. Jak jest osad jakiś większy na dnie, to polewam octem - też tak ze 2 łyżki - i zostawiam na trochę. Krany szmatką z samym octem, tak samo lustro. A jeśli chodzi o kafle, podłogi, półki itp to zazwyczaj robię ze 2 litry ciepłej wody, łyżka sody, ew łyżka octu i kilka kropli olejku eterycznego.
Z olejkiem trzeba uważać i nie dać za dużo, bo podłogi się robią śliskie (zwłaszcza wykładzina pcv), a z sodą też nie za dużo, bo mogą zostać białe zacieki (wystarczy je potem wilgotną szmatką zebrać).
malaJu, potestuj, popróbuj różnych kombinacji i zobacz co najlepiej Ci leży :) tak naprawdę to praktycznie każda kombinacja będzie ok ;)
Podstawową rzeczą, której się nauczyłam obserwując szympansy i ich młode, było to, że posiadanie dzieci powinno być dobrą zabawą. (Jane Goodall)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MałaMi
 
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 22:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Soda oczyszczona

Postautor: wiktorkaczy » 05 maja 2015, 9:25

Ja czyszczę pralkę puszczając puste pranie na najwyższej temperaturze z mieszanką sody i octu w zbiornikach na proszek i płyn do płukania. Zabija grzyby mogące lgnąć się w niedostępnych miejscach :).
wiktorkaczy
 
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2015, 9:19
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości