OC i AC - gdzie (nie) warto?

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: malaJu » 17 lis 2012, 23:07

Gdzie ubezpieczacie samochody? Które agencje są warte swojej ceny?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: justine » 18 lis 2012, 0:07

Z uwagi na wiek mojego auta mam tylko obowiązkowe OC, w zeszłym roku ubezpieczyłam się w Liberty Direct, jednak jak mi w tym roku przysłali składkę to złapałam się za głowę i zaczęłam szukać czegoś innego. Zasugerowałam się trochę reklamą i wyliczyłam sobie składkę w Proama - mają dodatkowe 10% zniżki, no i faktycznie okazało się, że składkę mam o ponad 100zł niższą niż w Liberty, poza tym obsługa bardzo miła, ogólnie polecam przynajmniej na OC :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2012, 9:25

Ja chyba lubię jak mnie rąbią (drwale), bo od lat tylko i wyłącznie PZU.
Chociaż może mam za wysokie wymagania, bo jak w tym roku już byłam zdecydowana zmienić ubezpieczyciela, to okazało się, że oprócz PZU mam do wyboru tylko Benefię ze składką o 100zł wyższą :roll:
Czy jak tak dużo wymagam? Tylko Assistance pod blokiem i za granicą i AC :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Frezja » 18 lis 2012, 18:15

a ja się uparłam że pierwsze swoje auto ubezpieczę na siebie żeby uczciwie zapracować na zniżki i przez dwa lata płaciłam sporą kwotę w Generali,po ślubie jednak dowiedziałam się że auto mogę mieć nadal ubezpieczone na siebie ale mąż może przekazać mi swoje zniżki a ma ich 60% także chętnie skorzystałam :mrgreen: wiem że nie wszystkie ubezpieczalnie to praktykują ale TUZ tak :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2012, 18:40

O nie, ja od zawsze z tatą :D
Ale już niedługo. Obecnie pracuję już na 55%, więc jeszcze jedno przedłużenie ubezpieczenia i możemy załatwiać darowiznę :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Fuente » 18 lis 2012, 22:07

Ja ubezpieczam auto (tylko OC) w Ergo Hestii z racji tego, że to jedyne TU które nie dało mi zwyżki za wiek (przynajmniej nie jakąś mocno wygórowaną). Wszystkie pozostałe dawały mi nawet 40-60 % zwyżki za to, że nie mam ukończonych 25 lat i nie ważne że aktywnie jeżdżę od lat 6... W naszym kraju wychodzi się z założenia, ze lepszym kierowcą będzie osobowa powyżej 25 lat nawet jeśli dopiero zrobiła prawo jazdy niż kierowca który jeździ kilka lat a ma 24 lata. Super polityka :)
Na szczęście to ostatni rok zwyżki :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2012, 22:10

Fuente, to ciekawe. Czyżby aż tak się wszystko zmieniło? Ja w PZU dostałam tylko 10% zwyżki do ukończenia 25 roku życia. I tak miałam szczęście, bo jeszcze rok wczesniej zwyżka była do daty urodzin, a akurat jak ja kończyłam 25 lat wprowadzili rocznikowo. A ja urodziny mam 29 maja, a ubezpieczenie od 27 maja miałam :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Fuente » 18 lis 2012, 22:13

szaraczarownica pisze:Fuente, to ciekawe. Czyżby aż tak się wszystko zmieniło? Ja w PZU dostałam tylko 10% zwyżki do ukończenia 25 roku życia. I tak miałam szczęście, bo jeszcze rok wczesniej zwyżka była do daty urodzin, a akurat jak ja kończyłam 25 lat wprowadzili rocznikowo. A ja urodziny mam 29 maja, a ubezpieczenie od 27 maja miałam :lol:


Ubezpieczasz sama czy z kimś? W PZU składka mi wyszła ponad 900 zł w Hestii płacę okolo 800 więc najniżej z tego co udało mi się znaleźć. A teraz jeszcze Hestia daje mi zniżkę że po raz 3 ubezpieczam u nich auto więc w ogóle dzikie szaleństwo :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Deco-Ania » 18 lis 2012, 22:55

Frezja pisze:dowiedziałam się że auto mogę mieć nadal ubezpieczone na siebie ale mąż może przekazać mi swoje zniżki a ma ich 60% także chętnie skorzystałam
Też tak zrobiłam, ale z ciężkim sercem. Bo u mnie było tak, że jeśli coś mi się przytrafi to mąż tez traci zniżki.
Po roku zmieniłam ubezpieczyciela - a zniżki zostały i wzrosły o kolejne procenciki za bezszkodową jazdę.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: szaraczarownica » 19 lis 2012, 9:03

Fuente, napisałam wczesniej, że z tatą ;)
I tak jak Deco-Ania, z duszą na ramieniu. Ale już niedługo.

Wiesz, ja się po prostu zdziwiłam, bo pisałaś o 30% zwyżki, a ja akurat tak wysokich nie pamiętam, ale to kilka lat temu było, a ostatnio sporo się pozmieniało w kwestii ubezpieczeń. Więc wszystko jest możliwe.
A wyliczałaś sobie na stronie, czy u jakiegoś agenta? Ja się ubezpieczam u agenta, ktory ma tylko PZU i składka, którą on mi wyliczył była jeszcze niższa niż taka u agenta mającego oferty kilku ubezpieczycieli. A jak wyliczyłam sobie OC ze strony PZU, to w ogóle się złapałam za głowę. Masakrycznie dużo wyszło. Robią sobie tylko antyreklamę tym kalkulatorem składek.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Fuente » 19 lis 2012, 14:47

ja wyliczam sama na stronach albo kontaktując się z Infolinią, u agentów nie sprawdzam, bo wiadomo oni mają dodatkową prowizje więc u nich zawsze wychodzi drożej. Największe OC wyliczyło mi w maju Liberty direct ponad 1300 zł czyli prawie drugie tyle co mam w Hestii :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: kari » 19 lis 2012, 14:57

Nie wiem jakby to było gdyby mąż sam się ubezpieczał, bo też by miał zwyżki, dlatego na umowie jest też teść, który ma 60% (miał, bo mąż miał kolizję), jak na razie mamy w TUWie wyszło najtaniej ze wszystkich, w tym roku zobaczymy co wyjdzie
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Emi » 19 lis 2012, 15:11

My ubezpieczamy w Hestii. ubezpieczenie jest na mojego tatę i mojego męża, ponieważ ja bym miała zwyżki. No i dodatkowo mamy zniżkę za kolejne ubezpieczenie w Hestii (rodzice ubezpieczają tam swoje auto i mieszkanie).
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: szaraczarownica » 19 lis 2012, 18:51

Fuente pisze:ja wyliczam sama na stronach albo kontaktując się z Infolinią, u agentów nie sprawdzam, bo wiadomo oni mają dodatkową prowizje więc u nich zawsze wychodzi drożej

No właśnie jak widać błąd, bo mnie u agenta wyszło ok 300 zł taniej niż na stronie ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Fuente » 19 lis 2012, 19:03

szaraczarownica pisze:No właśnie jak widać błąd, bo mnie u agenta wyszło ok 300 zł taniej niż na stronie ;)


To ciekawe muszę sprawdzić.

Tak przy okazji ponoć w MTU wychodzi tanie OC (oni też są jakąś częścią Ergo Hestii). Natomiast słyszałam kiepskie opinie o wypłacie odszkodowań z MTU, co dziwne bo według rankingów sama Hestia ma najwyższy wskaźnik wypłacalności a MTU najniższy ze wszystkich. Obydwa należą do tej samej grupy, więc śmiesznie :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: OC i AC - gdzie (nie) warto?

Postautor: Deco-Ania » 19 lis 2012, 19:09

Fuente pisze:u agentów nie sprawdzam, bo wiadomo oni mają dodatkową prowizje więc u nich zawsze wychodzi drożej
Nie zawsze, nie zawsze. Czasami jest tak, że agenci mają podpisaną umowę z ubezpieczycielem, w ramach której muszą ubezpieczyć ileś tam aut - dzięki temu mogą zrobić podobno tzw. ubezpieczenie flagowe, i wówczas jest taniej. My tak mieliśmy w przypadku naszego samochodu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron