Typ chomika.

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Typ chomika.

Postautor: ola » 02 maja 2016, 19:57

Jak skutecznie radzić sobie z typem chomika/zbieracza :P doszłam do takiego momentu że najchętniej to bym powywalała wszystko z szaf i wyrzuciła do kosza.
Zaczynam czuć się źle w naszym mieszkaniu pod tym względem. Drażnią mnie te rzeczy. Obiecuję sobie że gdy wybudujemy dom ma być w nim minimalizm. Jak najmniej rzeczy.
Mam plan poświęcić jeden dzień na jedną szafkę. Plus zrobić spis środków czystości i jedzeniowych rzeczy. Bo często okazuje się że kupuje domestos bo wydawało mi się że się skończył a pòźniej mam dwa domestosy a brakuje cifa lub kilka makaronów a brak ryżu.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Typ chomika.

Postautor: szaraczarownica » 02 maja 2016, 20:17

ola pisze:Jak skutecznie radzić sobie z typem chomika/zbieracza

Nie wiem ;) Jak się dowiesz, to daj znać =))))
Niestety my jesteśmy dwa chomiki (podejrzewam, że trzy), więc jest baaaardzo ciężko.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Typ chomika.

Postautor: Emi » 03 maja 2016, 8:47

szaraczarownica pisze:Niestety my jesteśmy dwa chomiki (podejrzewam, że trzy), więc jest baaaardzo ciężko.

mój mąż niestety też :evil:
Ja natomiast systematycznie przeglądam szafy in szafki i wywalam sporo rzeczy. Wczoraj np wyrzuciłam ogromny wór ciuchów i butów.
Co innego natomiast w kwestii materiałów, tutaj zbieram każdy kawałeczek :lol:
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Typ chomika.

Postautor: Kurczak » 03 maja 2016, 9:11

Ja zdecydowanie nie jestem typem chomika. Mamy ograniczoną przestrzeń życiową, a ja i tak staram się, żeby było w miarę przestronnie. A. ma z tym większe trudności, ale się stara. Natomiast mieszkamy pod jednym dachem z teściami, którzy zbierają dosłownie wszystko. Nie wnikam, jak jest w ich części domu, ale przestrzeń wspólna (ogród, garaże), to nieustanna walka o wywalanie śmieci. Teść uwielbia się chwalić, że ma 6 odkurzaczy (nie szkodzi, że żaden nie działa), swetry i kurtki robocze z czasów liceum (na których jest więcej dziur niż materiału), milion pordzewiałych, do niczego niezdatnych gwoździ i tym podobne rzeczy. A jak kupimy Diance rowerek czy zabawki do piasku, to nie ma gdzie tego schować, mimo że są dwa duże garaże i pomieszczenie gospodarcze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Typ chomika.

Postautor: Blue » 03 maja 2016, 9:23

Ja bywa,że chomikuję,ale mam regularne "zrywy",by usunąć to co zbędne.Zawsze mi po takiej akcji lżej na psychice,takie oczyszczenie przechodzę :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Typ chomika.

Postautor: martonia » 23 sty 2017, 19:34

ja jestem zdecydowanie chomikiem - zbieraczem, mój Mąż na szczęście nie, uważam, że ma łatwiej, bo przynajmniej 2 razy w życiu przeprowadzał się i zabierał tylko niezbędne rzeczy, ja za to mam szafki przepełnione przeróżnymi rzeczami, które w rzeczywistości są zbędne, gdybyśmy od razu mogli ruszczyć z pełnym remontem, to może byłaby to większa mobilizacja do opróżnienia mieszkania z rupieci, a tak nawet jak sprzątam, to część przekładam w inne miejsce :roll:
a z drugiej strony tak bardzo cenię sobie minimalizm
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron