ubezpieczenie na życie

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

ubezpieczenie na życie

Postautor: MamaŻaby » 19 wrz 2017, 22:02

Ostatnie wydarzenia w moim życiu dały mi do myślenia. Zaczęłam się zastanawiać nad poważnym ubezpieczeniem na życie siebie, męża oraz dzieci. Oczywiście nie jest tak że w ogóle nie jesteśmy ubezpieczeni. Ja i mąż mamy ubezpieczenie w ramach grupowego u mnie w pracy. Dziewczynki mają swoje podstawowe w żłobku i szkole. Ale zastanawiam się nad dodatkowym ubezpieczeniem nas indywidualnie od nieszczęśliwych zdarzeń, tj. choroba czy śmierć. Bo jednak w każdym z tych przypadków pieniędzy potrzeba na już i na później a środki mocno ograniczone.

Przykładowo - zasiłek pogrzebowy to 4 tyś. ale nie da się w tej cenie godnie nikogo pochować (niegodnie chyba też nie). Nawet w przypadku pogrzebu urnowego. Jeśli nie ma placu na którym można pochować to koszt znacząco wzrośnie. Do podstawowych rzeczy dochodzą kwiaty, ksiądz, który odprawi mszę (co łaska między 400 a 500 :ymdevil: ), nekrolog, konsolacja, ubrania (chyba że ktoś nosi czerń na co dzień), litery na grobie i milion innych drobnostek. Nam wyszło znacząco więcej niż te 4 tyś.

Tak sobie myślę, że powinnam zabezpieczyć moich bliskich przed finansowymi stratami związanymi z moim pochówkiem, lub długotrwałą chorobą (nie ukrywajmy w końcu się starzeję i liczę się z przewlekłą wyniszczającą chorobą która utrudni mi lub całkiem uniemożliwi pracę zarobkową).

Pytanie ode mnie - macie dodatkowe ubezpieczenia indywidualne / rodzinne? Ubezpieczacie dodatkowo dzieci (poza placówkami edu)? Duże to koszty? Dlaczego się zdecydowałyście? Jakiego ubezpieczyciela polecacie?

Wybaczcie ten trudny i przygnęiający temat. Ostatnio sporo myślę nad rzeczami bardzo przyziemnymi.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: szaraczarownica » 19 wrz 2017, 22:23

Ja na razie jestem ubezpieczona w Generali na (chyba) 10 tys. To kontynuacja grupowego z pracy. Natomiast w firmie męża ostatnio dostali świetną ofertę z AXA i wzięliśmy ją oboje dla siebie. Mąż już jest ubezpieczony, ja mam karencję. Śmierć 100 tys, śmierć w wyniku NNW 250, samo NNW 40 tys. Dodatkowo do tego dosyć wysoka kwota w przypadku choroby, wypłaty świadczeń w przypadku śmierci różnych członków rodziny i ubezpieczenie Stasia na kwotę może niezbyt zawrotną, ale obejmujące najbardziej prawdopodobne rzeczy, które mogą się dziecku przydarzyć, w tym pobyt w szpitalu. Będzie mnie to kosztowało niecałe 2x tyle, co dotychczasowa składka, męża mniej, bo miał wyższą składkę. Nie zastanawialiśmy się długo.
Staś jest dodatkowo ubezpieczony w przedszkolu. Wszyscy mamy też jakieś mikro ubezpieczenia z racji ubezpieczenia mieszkania.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: Blue » 20 wrz 2017, 6:50

U nas tylko grupowe z pracy,dzieci w placówkach,mieszkanie z jakimiś dodatkami.

PS.Mamy już podobny temat: "Ubezpieczenie grupowe i indywidualne"
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: MamaŻaby » 20 wrz 2017, 9:57

Blue pisze:PS.Mamy już podobny temat: "Ubezpieczenie grupowe i indywidualne"

wiem ale tam głównie nt. ubezpieczenia zdrowotnego jest mowa
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: Joanka » 20 wrz 2017, 14:16

U nas dzieciom opłacamy ubezpieczenie grupowe w placówkach, mąż ma ubezpieczenie w pracy, tylko ja- nie.
Generalnie, zamiast płacić co miesiąc firmie ubezpieczeniowej, wolę sama odkładać na czarną godzinę.
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: caixa » 24 wrz 2017, 6:50

Joanka, i to robisz rzeczywiście? Z ciekawości pytam bo mnie zawsze wypada coś innego i jak nie mam bata w postaci terminu płatności to nic z tego nie wychodzi.
My mamy ubezpieczenie z mężem w Generali. Ale bez szału szczerze mówiąc. Dziecko starsze w szkole a młodsze póki co nie. Zapomniałam o nim.
szaraczarownica, czy ta oferta AXA to tylko firmowa?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: szaraczarownica » 24 wrz 2017, 7:59

caixa, nie mam pewności, ale wygląda na to, że tak. Jakoś nie wierzę, że ot tak można mieć taki zakres ubezpieczenia ze składką 65 zł (ja mam w Generali 30 coś za 10 tyś na życie, więc różnica spora)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: niesia2708 » 24 wrz 2017, 8:43

szaraczarownica, u nas też mamy takie grupowe za 54 zł miesięcznie. Ubezpieczenie na wypadek śmierci w okolicach 300-400 tys. I możliwość kontynuowania indywidualnie na tych samych warunkach. Za tą kwotę w PZU miałam sumy 10 razy mniejsze.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: szaraczarownica » 24 wrz 2017, 9:45

niesia2708, mnie właśnie chodzi o to,że z ulicy to tak nie bardzo mi się widzą takie warunki. Raczej tylko grupowe
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: caixa » 24 wrz 2017, 9:47

Muszę się tym zainteresować. Gdyby ktoś coś wiedział na temat dobrych ubezpieczeń niech pisze.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: MamaŻaby » 24 wrz 2017, 10:33

caixa pisze:Muszę się tym zainteresować. Gdyby ktoś coś wiedział na temat dobrych ubezpieczeń niech pisze.

też proszę o podzielenie się informacją nt. dobrego indywidualnego ubezpieczenia na życie.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: Tasia » 25 wrz 2017, 5:46

MamaŻaby pisze:
caixa pisze:Muszę się tym zainteresować. Gdyby ktoś coś wiedział na temat dobrych ubezpieczeń niech pisze.

też proszę o podzielenie się informacją nt. dobrego indywidualnego ubezpieczenia na życie.


Moim zdaniem dość ciekawą ofertę ma Nationale Nederlanden:
https://www.nn.pl/ubezpieczenie-na-zycie
Pewnie miesięcznie nie maja najtańszej polisy ubezpieczeniowej, ale ubezpieczają na wysokie kwoty Poza tym do swojej polisy można wpisac do 10 osób. No i w razie wypadku pieniądze z polisy można przeznaczyć na dowolny cel (spłatę kredytu, leczenie itp).
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: caixa » 29 wrz 2017, 19:00

Tasia, dzięki. Jakiś punkt zaczepienia. Nie rozumiem za bardzo tylko wpisywania tych 10 osób do polisy. Zakładając, że np biorę opcję 475zł/ mc. Mam ubezpieczenie na 1mln. Czyli, że każda osoba pod tym ubezpieczeniem też jest ubezpieczona na tę kwotę?
Chyba umówię się z konsultantem.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: Tasia » 04 paź 2017, 11:55

Z tego co wiem to tak. Można wpisać. Aczkolwiek nie powinny byc to osoby wzięte z ulicy. Ale Twoja najbliższa rodzinka.
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: ubezpieczenie na życie

Postautor: Blue » 05 sty 2020, 18:27

A to to nadal grupowe z pracy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości