Żywa czy sztuczna?

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Żywa czy sztuczna?

Postautor: malaJu » 09 gru 2012, 20:27

Choinka rzecz jasna :)

U mnie w 90% sztuczna. Kilka razy była żywa w doniczce i zasiliła wiosną rząd drzewek przed balkonem. Jako że miejsca na nowe już brak, teraz tylko sztuczne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Fuente » 09 gru 2012, 20:30

u nas zazwyczaj żywa w salonie a oprócz tego druga mała do sypialni sztuczna na światłowodach - moja ulubiona :D

Żywa, pachnąca daje niesamowity klimat... a że ogród duży jest gdzie sadzić potem :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: malaJu » 09 gru 2012, 20:33

Fuente pisze:sztuczna na światłowodach - moja ulubiona :D
a pokaż jak ona wygląda, bo mamy zbójecki plan, zeby kupić nową do mojej mamy domu. Ona ma SREBRNĄ. Serio - jakby z łańcuchów. Jeszcze taką post-radziecką. Pora ją zmienić :ymdevil:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: szaraczarownica » 09 gru 2012, 20:36

Tylko i wyłącznie sztuczna.
Raz mieliśmy z rodzicami żywą i moim głównym zajęciem było codzienne zbieranie opadłych szpilek z dywanu :evil: Nigdy więcej.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: kari » 09 gru 2012, 20:38

żywa była zazwyczaj u teściów choć od zeszłego roku jest sztuczna, u nas też jest sztuczna, już nie chciałabym męczyć męża żeby tachał drzewko na 4. piętro no i żeby sobie Filip czasem nie pomyślał, że jest do jedzenia ;)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: kakonka » 09 gru 2012, 20:43

Igły mnie skutecznie odstraszają przed żywą i tak jak pisze kari, żeby się Filip nimi nie najadł :P
także sztuczna- 2 lata temu mąż zakupił - piękną dużą rozłożystą, oby po pierwszym spotkaniu z naszym dzieckiem dalej taka była :P
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Fuente » 09 gru 2012, 20:48

malaJu pisze: pokaż jak ona wygląda, bo mamy zbójecki plan, zeby kupić nową do mojej mamy domu. Ona ma SREBRNĄ. Serio - jakby z łańcuchów. Jeszcze taką post-radziecką. Pora ją zmienić :ymdevil:


Swojej jeszcze nie wyciągnęłam z komórki, ale wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Jak wyjmę swoją to wstawię zdjęcie jak wygląda ubrana, ja do mojej używam tylko i wyłącznie ozdób słomianych, zwykłe bombki nie są potrzebne, bo światłowody dają taki efekt, że skromniutkie ozdóbki wystarczą :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Emi » 09 gru 2012, 20:53

Fuente, bardzo fajnie to wygląda :-)

U nas sztuczna. Raz miałam żywą ale szybko opadały igły i ciągle musiałam sprzątać.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Pepsi » 09 gru 2012, 20:56

U nas sztuczna. Kilka lat pod rząd był żywa, ale zaczęło brakować miejsca żeby później drzewko przesadzić do ogródka 8-)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: misia-misia » 09 gru 2012, 22:11

u nas też sztuczna :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: justine » 09 gru 2012, 22:29

U mnie w domu rodzinnym zawsze była sztuczna, więc jak wyprowadziłam się na swoje to przez 2 lata miałam żywą, taką sporą nawet (sama ją tachałam na drugie piętro w kamienicy) - znalazłam jej zdjęcie (sorry za jakość ale miałam wtedy dość kiepski telefon :P)
Od chwili kiedy jestem z moim mężem to mamy małą sztuczną choineczkę, bo on uważa, że choinka zabiera za dużo miejsca. Teraz właśnie z nim negocjuję czy już w tym roku kupimy większą (że niby dla Maciusia) czy dopiero za rok - niestety w grę wchodzi tylko sztuczna, bo w bloku to z żywą byłaby masakra, no i jest ryzyko, że Maciuś jadłby igły :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Emi » 09 gru 2012, 22:35

justine pisze:znalazłam jej zdjęcie (sorry za jakość ale miałam wtedy dość kiepski telefon :P)

jak na razie zdjęcie nie widać
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: martula_87 » 10 gru 2012, 8:10

justine pisze:no i jest ryzyko, że Maciuś jadłby igły

Kurczę cały casz myślę jakby miał to zrobic???Właśnie w tym roku u nas będzie ostatnia żywa choinka bo Dominik aż taki mobilny nie jest żeby zjadac igły z choinki a ja nimi napewno go karmic nie będę :lol:
Mąż jest fanem żywych ja nie mam zdania w tamty roku była choinka prawie po sufit ładnie się trzymała i to nawet w bloku z tym że nie było jeszcze stołu więc w tym roku napewno będzie mniejsza a za rok pewnie sztuczna.Chodź ja to fanką jestem takich ''innych'' choinek moja mama ma ratanową znaczy jest tylko kształt choinki i światełka.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Bian » 10 gru 2012, 8:59

Przez wiele lat w domu rodzinnym mieliśmy żywą choinkę. Ciocia pracuje w nadleśnictwie i kilkanaście lat, rok w roku, dzień przd Wigilią mieliśmy w domu piękne drzewko. Zapach igliwia podczas świąt - bezcenny. Dopiero jak poszłam na studia to rodzice zdecydowali się kupić wielką sztuczną choinkę. U nas co roku jest pstrokato i wielokolorowo, ale u nas bombki są z reguły unikatowe, po jednej sztuce. Mama pracowała kiedyś przy produkcji bombek, a potem w szkole nadzorowała jak uczniowie robili bombki na zaliczenie. Dzięki temu powstała kolekcja pięknych mini dzieł sztuki :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: kochecka » 10 gru 2012, 11:26

u nas na razie tylko sztuczna. Przed żywą powstrzymują mnie ciągle opadające igły, ich roznoszenie po domu przez Maksa i ich ewentualne zjedzenie. Może kiedyś jak dzieci będą większe to się zdecydujemy na żywą ;;)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Fionka » 10 gru 2012, 13:08

My mamy trzy sztuczne - przy dwóch psach, kocie i rozbieganym trzylatku to jedyna opcja.
Na podwórku Julek ma swój żywy świerk z 7 kompletami lampek :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Fuente » 17 gru 2012, 13:37

Ja wczoraj w Porcie Łódź widziałam śmieszną sztuczną choinke imitującą sypanie śniegu:

Obrazek

Fajnie to wygląda, z pewnością robi wrażenie, ale ja bym sie bała, ze robi syf straszny, bo jednak ten styropian, imitujący śnieg mimo wszystko trochę się wysypuje poza choinkę... :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Patrycja11 » 17 gru 2012, 13:42

U nas co roku zanim oczywiście pojawił się Gab była żywa.
Bian pisze:Zapach igliwia podczas świąt - bezcenny.


w zeszłym roku mieliśmy maleńką, bo Gabryś zaczynał chodzić i bałam się tego co w sumie każda z was czyli że Gabryś będzie zjadał igły. W tym roku plan był taki, że będzie żywa.
Ale ponieważ moje dziecko gra z tatusiem w domu w piłkę to jednak ubrałam malutką sztuczną i postawiłam na komodzie. I tak już dostała dwa razy piłką i mąż w pośpiechu ją zbierał żebym nie widziała.
Jak dla mnie urok tej choinki żaden, ale póki moje dziecko będzie ładowało piłką gdzie popadnie będę ubierała sztuczną malutką.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Deco-Ania » 17 gru 2012, 14:18

W domu u rodziców była raz żywa raz sztuczna.

U nas: na początku była sztuczna. Ale wymagało to małego przemeblowania, a i tak zasłaniała kawałek wejścia do pokoiku Antosia (wtedy jeszcze nikt w nim nie mieszkał więc było nam bez różnicy).
Jak urodził się Antoś - pierwsza Wigilia przypadła kiedy miał 3 miesiące więc wykorzystaliśmy stary patent. ale już w następnym roku istniało bardzo realne zagrożenie, że ozdób choinkowych nic nie zostanie, więc choinka się przeprowadziła na komodę. Dotychczasowa sztuczny by się nie zmieściła - więc trzeba było kupić inną. A że nie chciałam w piwnicy przechowywać kolejnego pudła kazałam kupić żywą. I tak trzeci rok z rzędu będzie żywa choinka.

W tym roku czeka nas jednak znów pewna zmiana - o czym jeszcze nie wie mój mąż - przeprowadzam choinkę do pokoiku Antosia. A u nas może zrobię jakiś stroik.

Choinka ma przyjechać już dziś, ale ponieważ jeszcze nie posprzątałam poczeka na balkonie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: malaJu » 17 gru 2012, 15:58

Bian pisze:Zapach igliwia podczas świąt - bezcenny

Rozmawiałam z Irem wczoraj o choinkach (kupiliśmy sztuczną do mojej mamy) i mówię, że argumentują zwolenniczki żywej wybór właśnie zapachem. Na co mój wspaniały mąż... "to niech ambipur kupią". Hmmmm... jaki on zabawny ;) Faceci to są jednak z innej planety. Jak dobrze, że on sie udziela jedynie w dziale technicznym ;P
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Patrycja11 » 17 gru 2012, 16:49

malaJu pisze:to niech ambipur kupią"
albo wystarczy Pulmex Baby i posmarować klatkę i plecki dziecka, zapach w pokoju który śpi fantastyczny ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: malaJu » 17 gru 2012, 19:56

Na usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, ze to leśnik i drwal bieszczadzki, wiec sprzeciwia sie scince zdrowych drzew.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: Justinaa » 17 gru 2012, 20:36

żywa zdecydowanie
stoi właśnie sobie od wczoraj na stole :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Żywa czy sztuczna?

Postautor: grafitowa » 17 gru 2012, 21:05

U nas od zawsze była sztuczna, wczoraj zaczęliśmy ubierać, dziś skończyliśmy:) I już na samym wstępie straty w bombkach ;;)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości